Oogsttijd voor ploeg Hulsterloo ZW7 viert 25-jarig bestaan PZC Oemoemenoe houdt eerste beachtoernooi Seizoen Turnschool Zeeland nadert einde Assa Abloy wint etappe Ocean Race z20 Promotie ligt in verschiet agenda uitslagen Run-bike-run afgelast vanwege weinig animo Van Acker geplaatst voor World Darts Dertig teams op toernooi minivoetbal vrijdag 31 mei 2002 van onze sportredactie 's-HERTOGENBOSCH - In Den Bosch vindt morgen voor het nationale wedstrijdsport- niveau (NWS) de afsluiting van een lang turnseizoen plaats. De Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU) or ganiseert voor de nationale turnsters de landelijke finale. Voor de topsport is het sei zoen echter nog niet klaar. Op zondag, eveneens in de Maaspoort in 's-Hertogen- bosch, moeten de topsturn- sters zich kwalificeren voor het Nederlands kampioenschap dat over twee weken in Hee renveen wordt gehouden. On der hen bevinden zich de turn sters van het EK-team, dat furore maakte in het Griekse Patras. De Goese Monique Nuijten is één van de deelneemsters. Ook Verona van de Leur, Renske Endel, Gabriëlla Wammes en Suzanne Harmes komen in ac tie. Tijdens de finale van het NWS- niveau zijn zes turnsters van Turnschool Zeeland vertegen woordigd. Zij hebben zich staande weten te houden tij dens het knock-out-systeem, dat in januari een aanvang nam. Turnschool Zeeland is in vier van de zes categorieën verte genwoordigd met Moniek de Bruine (pupillen 1) Kelly du Pon (pupillen 2) Ramona Hi- bels, Lesley Huyzen en Mandy Huijbregts (jeugd). Wendy de Meulmeester doet een gooi naar eremetaal bij de junioren. Zij heeft tot nu toe alle wed strijden in het traject gewon nen. Wi f /Tv" Ti Lode van der Heijden: „Op dit moment oogsten we van wat drie, vier jaar geleden is gezaaid." foto Charles Strijd door Peter van Kouteren NIEUW-NAMEN - Lode van der Heijden schreef vorig sei zoen met Hulsterloo historie, toen de Oost-Zeeuws-Vlamin- gen voor het eerst in de geschie denis wisten door te dringen tot de vierde klasse van het zondag voetbal. Amper een jaar later is de formatie van trainer Paul de Kort dicht bij nieuw succes. In een lange reeks van nacompeti- tieduels vormt Domburg de laatste hindernis op weg naar de tweede klasse. Het is vandaag al feest in Nieuw-Namen, omdat doel man Johnny de Bakker en rechtsback Tommy Bleyenberg bij toeval allebei in het huwe lijksbootje stapten. Als het aan Lode van der Heijden ligt, gaan zondag in Halsteren opnieuw alle remmen los. „We hebben de spelersgroep in tweeën ge deeld", vertelt hij. „Het ene deel gaat naar de receptie van Johnny. En de rest gaat naar de bruiloft van Tommy, omdat we bij allebei present wilden zijn. Na een goede rustdag ptoeten we er zondag gewoon staan." Direct nadat bekend was dat er in Halsteren zou worden ge speeld, zijn er twee bussen be steld. „Daarnaast gaan er heel veel mensen met de auto." Zelfs in de Belgische buurgemeente Kieldrecht wonen volgens de verdediger veel aanhangers van Hulsterloo. „Die steunen ons door dik en dun en komen zon dag ook." Om het succesverhaal van de debutant in de vierde klasse op Brabantse bodem met promotie te bekronen, moet van Domburg worden gewonnen. Beide teams troffen elkaar eerder in de vijf de klasse en kennen elkaar goed. „Ik denk dat wij individu eel net iets meer in huis heb ben", zegt Lode van der Heij den. „In Domburg wonnen we met 3-2. In Nieuw-Namen mis ten wij drie vaste krachten en speelden we gelijk. Domburg is een fysiek sterke ploeg, die op een aantal routiniers draait. Ko Brand scoort enorm veel uit vrije trappen. We zullen dus voorzichtig moeten zijn rond ons eigen strafschopge bied." Mentaliteit „Wij hebben dit seizoen laten zien dat we over een geweldige mentaliteit beschikken. We zijn dikwijls achter gekomen, maar hebben ons telkens in de twee de helft terug in de wedstrijd geknokt. We zijn in de loop van het seizoen enorm gegroeid. In onze eerste wedstrijd, uit tegen Axel, speelden we met 3-3 ge lijk. Ik weet nog dat iedereen toen het tempo van die wed strijd heel erg hoog vond en bang was dat we met Kerst kapot zouden zijn, als er elke week zo zou worden gespeeld." „Op dit moment oogsten we van wat drie, vier jaar geleden is ge zaaid. Toen zijn er jeugdspelers aan de selectie toegevoegd, die zich heel goed hebben ontwik keld. Ik heb die jonge gasten zelf vroeger nog getraind. Met Paul de Kort hebben we een trainer die die mannen goed aanvoelt en er een mooie mix van heeft gemaakt." van onze sportredactie MIDDELBURG - Het begon ooit met de volleyballers. Zij trokken in de zomermaanden naar het strand en speelden daar tal van beachvolleybal- toernooien. Daarna volgden de voetballers, korfballers en de handballers. De rugby'ers heb ben nu ook het zand ontdekt. Zaterdag wordt het eerste Zeeuwse beachrugby-toernooi gehouden. De rugbyclub Oemoemenoe, met Arno (voormalig captain van het Nederlands team) en Ju dith Seijbel als initiatiefne mers, heeft de organisatie op zich genomen. Samen met de stichting Maatwerk in Sport wordt op het strand Noordduine tussen Domburg en Westkapelle het Oemoemenoes Beach Rugby Treffen georganiseerd. Maat werk in Sport is de organisator van het Open Nederlands kam pioenschap beachrugby op Ameland. van onze sportredactie GOTHENBURG - De Volvo- oceaanrace zal pas in de slo tetappe - een 'sprint' over 250 mijl van Gothenburg naar Kiel, start 8 juni - worden beslist. As- sa Abloy hield de spanning er in door gisterochtend de achtste etappe te winnen. Schipper Neal McDonald, na de eerste etappe de opvolger van Roy Heiner, boekte na een werkelijk zinderende finish zijn derde tri omf. In de Zweedse wateren finish ten de eerste vijf boten in nog geen zeven minuten van elkaar. Assa Abloy zag klassementslei der Illbruck als vierde binnen komen, waardoor de achter stand in het klassement terugliep naar vijf punten: 54 om 49 in het voordeel van Ill bruck. Mocht McDonald ook de Het is de bedoeling dat het toer nooi een jaarlijks terugkerend evenement wordt. Maatwerk in Sport werkt op dit moment aan beach rugbycircuit door heel Nederland. De stichting wil daarvoor voorronden op touw zetten. Het Oemoemenoes Beach Rugby Treffen moet uit eindelijk deel uit gaan maken van dit circuit. Tijdens het Oemoemenoes Beach Rugby Treffen wordt er zaterdag in twee categorieën gespeeld: mannen-senioren en vrouwen. Een team bestaat uit maximaal tien spelers, waarvan er zeven in het veld staan. Gedu rende de wedstrijd mag er door lopend gewisseld worden. De organisatie heeft inmiddels aanmeldingen uit Delft, Roo sendaal en zelfs Frankrijk bin nen. Het toernooi begint om 10.00 en duurt tot 17.00 uur. Vooraf gaand aan de finale bij de mannen speelt de jeugd van Oemoemenoe een demonstra tiewedstrijd. matchrace naar Kiel winnen en Illbruck zesde worden, dan ein digen de twee teams na een race over in totaal 32.700 mij 1uitge smeerd over negen maanden, exact gelijk. Assa Abloy is nu zeker van de tweede plaats in het eindklasse ment. Achter dit team staan nu liefst drie boten gelijk. Tyco (gisteren als tweede binnen), News Corp (derde) en Amer Sport One (vijfde) hebben veer tig punten. Weinig wind De Amer Sport Too, waarop de Terneuzense Klaartje Zuider- baan meevaart, voer als laatste de haven van Göteboi'g binnen. De boot kwam lange tijd nau welijks vooruit, omdat de vrou wen weinig wind in de zeilen hadden. Het was de achtste keer dat de vrouwenboot als laatste finishte. GPD _vrijdag_ Atletiek ZLM-DOIM stadsloop. Aanvang 20.00 uur: 7.5 km. Bussines-loop voor teams. Inschrijven: cafe Brooklyn 83 op de Markt te Middelburg. Basketbal Mannenbeker. Marathon-BC Vlissingen JJ (20.30 uur). Jongensbeker: Marathon- Smokkelhoek (19.00 uur). "h Voetbal Arnemuiden 1-oud-Arnemuiden. Af- scheidswedstrijd van spelers Adrie en Ronnie van Belzen en van trainer Adri- aan Nieuwenhuijse. Aanvang 19.00 uur. .zaterdag— Basketbal Mannen 1e klasse: EBBC 6-Agathos (■f2.00 uur) Jongensjunioren hoofdklas se: BC Vlissingen-Octopus (17,00 uur). "m Paardensport Dressuurcompetitie Rabo Top Zuid- West. 10 00 uur: klasse Z1. 12.40 uur: klasse Z2. Locatie Stal De Poorte te Dirks- land. Rugby Beachtoernooi. Op strand Noordduine, tussen Domburg en Westkapelle. Aan vang 10.00 uur. Voorafgaand aan finales speelt de jeugd van Oemoemenoe een demonstratiewedstrijd. Prijsuitreiking om 18.30 uur bij clubhuis Oemoemenoe te Middelburg, Voetbal Tweede klasse, nacompetitie (promo tie): Kogelvangers-Nivo Sparta Derde klasse, nacompetitie (promotie): Seolto- Meeuwen (terrein Yerseke). Vierde klas se, nacompetitie: Cadzand-Smerdiek, Streefkerk-ZSC'62. Aanvang wedstrijden 14.30 uur Toernooi spelers onder 23 jaar. Organi satie: vv Kapelle. Locatie: sportpark Groene Woud. Deelnemende teams: Goes, Schouwen-Duivelandse selectie, RCS, Krabbendijke, Arnemuiden, Kapel- se selectie, Veere, VCK, Yerseke, Patrij zén, Colijnsplaatse Boys, Kapelle. Vrouwen- en meisjestoernooi. Organi satie: FC Dauwendaele. Locatie: sport park de Kruitmolen. Aanvang: 9.00 uur. Cerestar-jeugdtoernooi Philipine, E- en P-pupillen. Aanvang: 9.00 uur. Organisa tie: vv Philippine. Zwemmen Zeeuwse zomer zwemkampioenschap- pen lange baan. Locatie: Zwembad Den Inkel te Kruiningen. Aanvang 13.45 uur. Organisatie: Zwemvereniging Zeelandia Reimerswaal. Programma sessie 2, vrouwen: 200 me ter vrije slag all-in; 100 meter rugslag mi- nioren6enjonger; 100 meter vlinderslag junioren 1+2; 100 meter schoolslag seni oren 1+2; 100 meter vrije slag jeugd 1+2; 200 meter rugslag all-in, 50 meter vlin derslag minioren 6 ej; 100 meter school slagjunioren 1+2; 100 meter vrije slag se nioren 1+2, 100 meter vlinderslag jeugd 1+2; 50 meter vrije slag all-in. Mannen: 400 meter vrije slag all-in; 100 meter mi nioren 6 ej, 100 meter schoolslag jeugd 1 +2; 100 meter vrije slag senioren open; 100 meter vrije slag senioren 1 +2; 50 me ter vlinderslag minioren 6 ej; 100 meter vrije slag jeugd 1+2; 100 meter vlinder slag senioren open; 4x100 meter vrije slag senioren open. Veidkorfbal Beslissingswedstrijd. Pernix Leiden- TOP Arnemuiden, om kampioenschap tweede klasse G. Locatie: Terrein Spor ting Delta in Dordrecht. Aanvang: 15.30 uur. Derde klasse A: Or.Nassau-Seolto (16.00), All Ready-DSO (16.00), Vios W- Ondo M (16.00), De Voltreffers-DVS. 4A: BKC-Blauw Wit (14.30), Togo-Luctor (15.45), Stormvogels-Volharding (17.00 R4 A: KVK-Seolto 2 12.30), Swift 3-For- tis 5 (16.00), Togo 2-Zaamslag (13.45), Olympia W-TOP 3 (16.00). zondag Paardensport Dressuur RV De Zwaanhoek. 9.00 uur: paarden klasse B. 10.45 uur: paarden klasse LI. 11.52 uur: pony's klasse L1/L2. 12.52 uur: pony's klasse M1. 12.52 uur: paarden klasse M1/M2.13.45 uur: bixie's klasse AA. 14.00 uur: bixies klasse A. 15.22 uur; bixies klasse B. 15.45 uur: po ny's klasse B. 16.15 uur: paarden klasse L2. Locatie manege De Zwaanhoek te Koudekerke. Tennis Landelijke competitie, gemengd. Twee de klasse: Aqua-Syst/Zoetermeer- Dash'35, CCO/TTO Oosterhout-Be Quick/M, Oud-Beijerland-Schelde, Roo- sendaal-Holy. Derde klasse: DDH- Dash'35 2, Gravenzande-Souburg, Unit 4/Lobbelaer3-Vierhoeven, Holy 2-MLTC. Vierde klasse: Oud-Beijerland 2-Roosen daal 3, Souburg 2-Be Quick/M 2, Hartel- Tiola, Etten-Halsteren. Vijfde klasse 67: Halsteren 2-MLTC 3, 't Halve Maantje- Hontenisse, Lude Emergo-De Puije. Vijf de klasse 75: DOS-Tiola 2, Souburg 3-De Zoom 3, Hulster Ambacht 2-Animo. Man nen. Eerste klasse: Binnenmaas-Animo, Nieuwerkerk-Sluipers, Barendrecht- Halfweg 3. Tweede klasse: CC-Sjef, Ou- denbosch-Holy 2, Zierikzee-'t Halve Maantje, Hartel-Markant. Voetbal Zondagvoetbal Derde klasse, nacompetitie (promotie): Moerse Boys-Rood Wit. Vierde klasse, nacompetitie (promotie): Hulster loo-Domburg (terrein Halsteren). Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Windsurfen Wedstrijd voor Open Zeeuws kam pioenschap. A- en B-categorie. Lo catie: Schotsman bij Kamperland. Skip persmeeting: 10.30 uur. Start: 11.30 Zwemmen Zeeuwse zomer zwemkampioenschap- pen lange baan. Locatie: Zwembad Den Inkel te Kruiningen. Aanvang 13.45 uur. Organisatie: Zwemvereniging Zeelandia Reimerswaal. Programma Sessie 3, mannen: 200 meter vrije slag all-in; 100 meter schoolslag minioren 6 ej; 100 me ter vlinderslag junioren 1+2; 100 meter rugslag jeugd 1+2; 100 meter vrije slag junioren 3+4; 200 meter rugslag all-in; 100 meter vrije slag minioren 6 ej; 100 meter schoolslag junioren 1+2; 100 me tervlinderslag jeugd 1+2; 100 meter vlin derslag junioren 3+4; 50 meter vrije slag all-in; 5x50 meter vrije slag estafette se nioren open. Vrouwen: 200 meter schoolslag all-in; 100 meter schoolslag minioren 6 ej; 100 meter rugslag senio ren 1+2; 100 meter rugslag senioren open; 100 meter vrije slag minioren 6 ej; 100 meter vlinderslag senioren 1+2; 100 meter schoolslag senioren open; 5x50 meter vrije slag estafette senioren open. Oude tijden herleven met Ronde van Veerse meer in oude stijl Bridge Voetbal door Marco Hamelink VEERE - Windsurfvereniging Zuid West Zeven uit Veere orga niseerde ooit het belangrijkste surfevenement van Nederland. De Ronde van het Veerse meer trok begin jaren tachtig zo'n driehonderd deelnemers, waar onder de complete top van het Nederlandse surfen. De hype rond het surfen is al een tijdje voorbij, maar de wedstrijd be staat nog steeds. Over twee we ken laat de club, die haar vijfen twintigjarig bestaan viert, oude tijden herleven met de Ronde van het Veerse meer in oude stijl. We hopen dat er veel oud-leden op af komen die de ronde nog een keer mee willen maken", vertelt Kees Gideonse. Gideon- se is al ruim 23 jaar lid van ZW7 en heeft zeventien jaar in het bestuur van de vereni ging gezeten. Hij kan zich de hoogtijdagen van het surfen nog goed herinneren. „Halverwege de jai*en tachtig lag het hoogte punt met meer dan driehonderd deelnemers. Daarna is het af genomen. Het werd steeds moei lijker om toppers aan te trek ken, omdat ze uit zoveel wed strijden in Europa konden kiezen. Ook het prijzengeld bij elkaar zien te krijgen werd BRESKENS - De run-bike-run in Breskens, die voor zaterdag op de kalender van de Werk groep Zuidwest Nederland stond, is bij gebrek aan deelne mers afgelast. Slechts vijftien duatleten had zich gemeld voor de laatste wedstrijd van het Van Tongeren Zeeland-circuit. „Met pijn in het hart heb ik samen met mijn bestuursleden de knoop moeten door hakken", liet de voorzitter van Triatlon OostburgHerman Sanieel weten. „Met een beetje geluk komen er nog tien bij, maar dat is veel te weinig. Zeker gezien het feit dat ik 27 vi'ijwil- ligers op het parkoers moet zet ten". Aangezien er geen vervan gend wedstrijd komt, zijn de winnaars van het circuit Johan den Boer uit Bergen op Zoom bij de mannen en Philly Brooymans (Oudemolen) bij de vrouwen. steeds lastiger", zegt Gideonse. De vereniging werd in 1977 op gericht door een groep sux-fers uit Middelburg. Windsurfen, dat pas enkele jaren daarvoor was ontstaan in Hawaï, kende een enorme groei. Al snel telde de vei'eniging ruim tweehon derd leden. Eind jaren tachtig begon het ledenaantal weer af te nemen. De laatste jaren bleef het aantal stabiel rond de vijf tig. Gideonse weet wel waar de ver minderde belangstelling aan te wijten is. „Er zijn teveel goede plaatsen in Zeeland waar je kan surfen. Je aansluiten bij een ver eniging is alleen nog van belang als je aan wedstrijden mee wilt doen. De recreant kan zijn plank pakken en surfen waar hij wil. We hebben ook geen clubhuis, dus hebben we een recreant in pi'incipe weinig te bieden. Verslaving De leden die nu nog bij de club zijn aangesloten zijn voorname lijk de wedstrijdsurfers. Vol gens Gideonse is surfen voor de diehards dan ook geen sport, maar een verslaving. „Jongeren denken vaak dat ze aardig kun nen surfen. Als ze dan bij ons komen, valt dat vies tegen. De top van de club is eigenlijk te goed. Het verschil met de nieu welingen is te groot en dat moti veert niet." Sinds de oprichting heeft de club haar thuisbasis bij de Schotsman in Kamperland. Volgens Gideonse zijn er loca ties die meer geschikt zouden zijn. „Aan beide kanten van de Brouwersdam kun je perfect windsurfen. De Schotsman is eigenlijk meer geschikt voor het recreatieve surfen. Onze spullen die we nodig hebben voor wed strijden liggen daar echter alle maal. De Brouwersdam is de op één na drukste surfspot van de wereld, 's Zomers zijn er zoveel Duitsers dat je als Nederlander bijna niet aan surfen toe komt. Toch blijft het een van de mooi ste plekken." Gideonse is met zijn 59 jaar het oudste lid van ZW7 die nog wedstrijden surft. De surfer die 35 was toen hij bij de club kwam heeft de Ronde van het Veerse meer al vaak gewonnen bij de senioren. Ook werd hij al eens Nederlands kampioen in de Gi'and Master-klasse voor sur fers ouder dan vijfenveertig jaar. „Dat kampioenschap zegt me helemaal niets. We startten altijd samen met de categorie boven de vijfendertig en ik surf te altijd tegen hen. Daar had ik tenminste tegenstand. Ik vond het eigenlijk veel belangrijker dat mijn zoons goed surften", aldus Gideonse van wie zijn jongste zoon Stefan bij de top drie van Nederland behoort. Toertochten De vereniging houdt zich nu voornamelijk bezig met het or ganiseren van wedstrijden op het Veerse meer. In het vei'leden hield men zich echter ook bezig met toertochten. Hoogtepunt was wel de de oversteek van de Westèrschelde. Begin jaren ne gentig organiseerde ZW7 een tocht van Westkapelle naar Knokke. „Er waren toen bijna net zoveel volgers in bootjes als surfers. Dat was echt een heel mooi gezicht. We hebben dat echter maar drie jaar volgehou den, want de organisatie was veel te veel werk. Als ze die tocht nu weer zouden houden, weet ik zeker dat het weer veel mensen trekt", meent Gideonse. Windsurf vereniging Zuid West Zeven organiseert zaterdag 15 juni in het kader van haar vijf entwintigjarig bestaan de Ron de van het Veerse meer in oude stijl. Leden en Oud-leden kun nen tussen één uur en half twee vertrekken bij de Schotsman in Kamperland. Vierde competitie BC Luctor et Emergo Terneuzen. A-groep: 1. Echtpaar Sand- rini 61,59%, 2. HH. Pieters 57,50%, 3. HH. Ramond/Lichteveld 56,43%. B-groep: 1. Echtpaar Lokerse 65,36%, 2. Mevr. Bur ger/dhr. Bukkeris 60,71%, 3. HH. Freijser- A/an Hurck.58,93%. C-groep: 1. Ds. Kave laars/Van Klaveren 57,59%, 2. Ds. Van de Bulck/Van Leeuwen 56,29%, 3. Echtpaar Bayle 54,02%. Tennis Surfvereniging ZW7 viert het 25-jarig betaan met een Ronde van het Veerse meer. foto Dirk-Jan Gjeltema Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Vrouwen, tweede ronde: Capriati (VSt/1 - Frazier (VSt) 6-4 6-3, Serena Williams (VSt/3) - Randrinatefy (Mad) 6-2 6-3, Do- kic (Joe/7) - Conchita Martinez (Spa) 3-6 7-66-2, Srebotnik (Slw) - Martinez Grana- dos (Spa) 6-1 6-0, Dominikovic (Aus) - Widjaja (Ino) 7-6 6-4, Tanasugarn (Tha/17 - Kandarr (Dui) 6-4 1-6 6-3, Rubin (VSt) - Schett (Oos/16) 5-7 6-3 7-5, Zvonareva (Rus) - Marrero (Spa) 6-2 6-1Likhovtseva (Rus) - Muller (Dui) 7-5 6-4, Elia (lta/9) - Pisnik (Slv) 7-6 6-4, Pierce (Fra) - Valero (Spa/32) 6-3 6-1, Schiavone (Ita) - Mikea- lian (Zwi) 3-6 7-6 6-3, Loit (Fra) - Asagoe (Jap) 2-67-6 6-2, Schnyder (Zwi/20) - Gar- bin (Ita) 6-3 6-2, Toeljaganova (Oez/14) - Wheeler (Aus) 6-1 6-4, Hasuro'va (Slw) - Sugiyama (Jap/26) 6-2 1-6 6-2, Kapros (Hon) - Razzano (Fra) 6-7 7-6 6-2. Dubbel, eerste ronde: Oremans/Boogert (Ned) Grandin/Van Exel (ZAf/Ned) 6-3 6-2, Fu- sai/Vis (Fra/Ned) - Pullin/Weingartner (GBr/Dui) 6-1 6-3. Mannen, tweede ronde: Safin (Rus/2) - Oliver Rochus (Bel) 4-6 6-2 3-6 6-3 6-3, Agassi (VSt/4) - Sanchez (Spa) 4-6 6-2 6-1 opgave, Malisse (Bel) - Henman (Eng/6) 6-2 3-6 7-6 6-3, Grosjean (Fra/10) - Blake (VSt) 6-4 3-6 6-2 7-5, Ferrero (Spa/11) - Coutelot (Fra) 6-2 5-7 1-6 6-2 6-0, Novak (Tsj/14) - Knippschild (Dui) 6-1 6-2 7-5, Srichaphan (Tha) - Enqvist (Zwe/19) 6-4 1 -6 7-5 6-3, Arazi (Mar) - Puerta (Arg) 6-2 6-1 6-2, Robredo (Spa) - Ogorodov (Oez) 6-3 4-6 6-1 6-2, Vicente (Spa) - Martin (Spa) 6-4 6-3 6-3, Nalbandian (Arg/29) - Saretta (Bra) 6-3 6-4 6-0, Coria (Arg) - Schüttier (Dui/24) 6-4 6-2 6-3, Mathieu (Fra) - Santoro (Fra/23) 7-5 6-1 1-6 6-4, Portas (Spa) - Mamiit (VSt) 3-6 6-3 6-4 6-4, DiPasquale (Fra)-Arthurs (Aus) 7-6 6-36- 2, Gaudio (Arg/31) - Labadze (Geo) 6-1 6- 27-6. Dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Ka- felnikov (Ned/Rus) - Boutter/Schalken (Fra/Ned/15) 6-2 3-6 6-3. TERNEUZEN - De Darter Jean-Paul van Acker uit IJzen- dijke heeft zich geplaatst voor de World Darts Trophee. Dit toernooi voor de 32 beste darters van de wereld is van 7 tot 15 september in Utrecht. Van Acker is de vierde Neder lander met een startbewijs voor dit prestigieuze toernooi. Hij vei'kreeg zijn invitatie nadat hij op het Schots Open tot de kwartfinale was doorgedron gen. Naast de Zeeuws-Vlaming spelen ook Raymond van Bar- neveld, Co Stompé en Vincent van der Voort voor eigen pu bliek. Van Acker is in de Dom stad als twintigste geplaatst. De loting is in juli. Oefenduel. Kashiwabara. Tunesie - Cerezo Osaka (Jap) 3-0 (2-0). 22. Badra 1- 0,36. Sellimi 2-0, 51. Jelassi 3-0. Volleybal Harbin (Chn). Vrouwen, vierlandentoer- nooi: Nederland - Italië 3-1 (25-17 25-17 23-25 25-23). Wielrennen Ronde van Italië. Zeventiende etappe, Corvara - Folgaria: 1. Tonkov (Rus) 222 km in 7.24.57, 2. Savoldelli (Ita) 2.11, 3. Garate (Spa) 3.08, 4. Totschnig (Oos) 3.14,5. Lunghi (Ita), 6. Caucchioli (Ita), 7 Munoz (Col) 3.21, 8. Escartin (Spa) 4.01, 9. Hamilton (VSt), 10. Engels (Ned) 4.14, 15. Boogerd 7.02,33. Frigo (Ita) 12.16,41 Evans (Aus) 17.11, 46. Veneberg 21.08, 58. Lotz 22.23,76. De Jongh 36.03,95 Bo ven, 113. Vierhouten 36.03 Algemeen klassement: 1. Savoldelli 80.37.11, 2 Caucchioli 0.55, 3. Hamilton 1.28, 4. Ga rate 1.39,5. Tonkov 3.08,6. Escartin 3.19, 7. Totschnig 5.32,8. Rik Verbrugghe (Bel) 7.54, 9. Gonzalez Jimenez (Spa) 8.12,10, Frigo 9.41, 15. Evans 14.20, 17. Boogerd 15.50, 22. Engels 21.03, 61. Veneberg 1.36.10, 62. Boven 1.36.55, 73. Lotz 1.48.28,101. De Jongh 2.20.07,109. Vier houten 2.26.58. Ronde van Luxemburg. Eerste etappe, Echternach - Dippach: 1. Zabel (Dui) 182 km in 4.26.06, 2. Ongarato (Ita), 3. Van- deraerden (Bel), 4. Loda (Ita), 5. De Groot (Ned), 9. Hiemstra, 14. Pronk, 27. Vos kamp, 58. Hoffman, 65. Löwik, 67. Schmitz, 81. Boerman, 88. Van Dooren 1.10, 91. Duijn, 94. Sentjens 1.40, 95. Vries 1.43, 106. Van Velzen 2.29, 115. Dekker 9.16,118. Wielinga 18.46. TERNEUZEN - Op het sport complex van Terneuzense Boys wordt morgen (zaterdag) het vierde Maas Afbouw-minivoet- baltoernooi gehouden. Aan het toernooi nemen in totaal dertig teams deel. De organisatie van het toernooi is, zoals dat de voorgaande ke ren ook het geval was, dit jaar opnieuw in handen van de sup portersvereniging van de zater dag-tweedeklasser. De dertig deelnemende teams zijn inge deeld in vijf poules. De di'ie teams die het hoogst eindigen plaatsen zich - mét de beste nummer vier - voor de achtste finales. De wedstrijden duren in totaal veertien minuten en wor den gespeeld volgens de regels van het minivoetbal, dat wil zeggen; vier tegen vier, zonder doelverdedigei-s. Slidings zijn niet toegestaan en in het doelge bied mogen zich geen verdedi gers bevinden. De eerste wedstrijden worden om tien uur gespeeld. Om kwait over twee wordt met de achtste finales begonnen en de finale staat gepland voor 16.05 uux. Ti telverdediger is het team van De Kantine,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 52