Laat spelen! JantjeyBeton Kinderopvang breidt verder uit krijgt steun voor meerjarenplan Vlissingen enige gegadigde voor KSG-terrein GEEF TEGEN RE Nieuw dagverblijf voor baby's aan Middelburgse Beneluxlaan CollGgG VgGFG Informatieavond Paauwenburg Dienst in Oostkerk Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl NATIONAAL JEUGD FONDS <éS C& vrijdag 31 mei 2002 door Ab van der Sluis Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! MIDDELBURG - Kinderop- vang Walcheren opent maandag (3 juni) een nieuw kinderdag verblijf in Middelburg. In de Speeltrein aan de Beneluxlaan begint een babygroep van tien kinderen tot zestien maanden. De kinderen blijven als groep op de Speeltrein tot ze naar de ba sisschool vertrekken. Het kin derdagverblijf is geopend van 7.45 tot 17.45 uur. Opvangis ook mogelijk tussen 7.00 en 19.30 uur. Op dezelfde dag opent de Kin deropvang Walcheren een peu terspeelzaal in de aula van het Roggeveenhuis. De speelzaal zit nu nog op het Kinderbolwerk in Middelburg. Met ingang van 3 juli begint op het Kinderbol werk een nieuwe dreumesgroep met veertien kindplaatsen. Het Kinderbolwerk biedt zo ruimte aan tien babyplaatsen, veertien dreumessen en veertien peuters. Ruim zeventig kinderen maken gebruik van de 38 kindplaatsen. Gemiddeld bezoekt een kind twee a drie dagen per week een kinderdagverblijf. Achter het Roggeveenhuis worden de tien woningen aangepast. In augus tus krijgen de huidige twee groepen van de Wigwam in het centrum hier tijdelijk onder dak. Het gaat om een flexibele groep van twaalf kindplaatsen en een zogenaamde vaste kin- derdagverblijfgroep van twaalf. De Wigwam wordt na de zomer verbouwd en uitgebreid. Op het Roggeveenterrein is plaats voor uitbreiding met drie dagverblijf groepen en twee na schoolse groepen. Aan de Stromenweg in de Stro menwij k isheeft Kinderopvang Walcheren is Pippeloentje ge opend. Daar zijn twaalf kind plaatsen beschikbaar. Het Cen traal Orgaan Asielzoekers heeft negen plaatsen gekocht om asielzoekers met kinderen in de gelegenheid te stellen cursussen te volgen. De kinderen tot vier jaar worden opgevangen in een locatie op het Arduinterrein zelf. Ook andere kinderen tot vier jaar kunnen daar terecht. KSG wil dat het hele Eiland beschikbaar blijft voor voornamelijk de jachtenbouw. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen is de enige onderhandelingspartner van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) in de verwerving van percelen grond en ge bouwen van de werf. Het gaat om die grond die vrijkomt bij de gedeeltelijke verhuizing van de KSG van de binnenstad naar Vlissingen-Oost. Deze exclusiviteit is vastgelegd in een intentieovereenkomst. De KSG-groep en de gemeente Vlissingen verwachten over drie maanden zover te zijn dat een definitief onderhandelingsresultaat be reikt is. De Vlissingse wethouder H. de Haas overlegde gisteren in de raadsvergade ring de intentieovereenkomst aan de raadsleden. In het contract staat vermeld dat de KSG gebruik wil blijven maken van het huidige hoofdkantoor en enkele bijgebouwen. De loodsen van de machi nefabriek vallen eveneens buiten de ver koop aan de gemeente. Dat geldt ook voor de tandwielfabriek. Verder moet het hele Eiland beschikbaar blijven voor voornamelijk de jachten bouw van de KSG. Rond dat terrein moet een omheining komen als afscheiding van de nieuwe erfgrens. De KSG verzoekt om op het Eiland een bedrijfswoning voor de beveiliging te bouwen, omdat ook de algemene toe gangspoort aan de Glacisstraat ver dwijnt bij verkoop. Zwaar transport Als een soort wisselgeld voor de exclusi viteit eist de KSG een blijvende optimale bereikbaarheid voor zwaar transport en wil de werf dat de verschillende bedrijfs onderdelen goed toegankelijk blijven. Het nieuwe wegennet zal op de wen sen van het bedrijf worden afge stemd. Ook over de afgifte van vergun ningen voor onder andere milieu en ge luid wordt medewerking van de gemeen te verlangd. De gemeente heeft uitgesproken welwil lend te staan tegenover het idee om in de binnenstad scheepsbouwactiviteiten te combineren met wonen, werken en re creëren. De intentieovereenkomst staat voor de eerstkomende vergadering van de raads commissie Grondgebied op 12 juni op de agenda. De vergadering begint om 19.30 uur. door Miriam van den Broek DOMBURG - De Veerse ge meenteraad heeft gisteravond in Domburg ingestemd met het Collegeprogramma 2002-2006. Alleen de SGP stemde tegen. Met de globale financiële on derbouwing hadden de ver schillende fracties moeite. Vooral het verhogen van de ozb en toeristenbelasting stuitte op weerstand. Het college had berekend dat de ozb volgend jaar met 5,5 procent moet stijgen en het jaar erop met zes procent, om alle plannen te kunnen verwezenlijken. De toe ristenbelasting zou in 2004 en 2006 met tien procent moeten stijgen. J. de Witte, voorzitter van RecreatieOndernemers Walcheren (Recron), maakte van de inspreekmogelijkheid gebruik door uit te leggen hoe veel de toeristenbelasting de af gelopen jaren inmiddels geste gen is. ,,In de afgelopen zeven jaar is dat maar liefst negentig procent." Wethouder W. van Tatenhove van financiën, legde uit dat deze verhoging nog maar een idee is. ,,We vragen u niet de tarieven met zoveel procent te verhogen. We zeggen hiermee: zo zou het ongeveer kunnen. De SGP vreesde desondanks dat VLISSINGEN - In het wijkcen trum Open Hof aan de Alexan der Gogelweg in de Vlissingse wijk Paauwenburg wordt don derdag 6 juni een inloop-infor matieavond gehouden over het plan Paauwenhof. Het plan bevat onder andere de bouw van woningen en winkels. Geïnte resseerden kunnen er tussen 19.30 en 21.00 uur vragen over stellen. Er zijn ambtenaren van de gemeente Vlissingen aan wezig om deze te beantwoorden en om uitleg aan het plan te ge ven. de eerste stap op weg naar een forse belastingverhoging gezet is als de raad akkoord gaat met het collegeprogramma. ,,u heeft in dit programma de ver trekpunten opgesteld, de verho ging hoort daar ook bij." D. Holtkamp van de PvdA/ GroenLinks viel de wethouder bij in zijn uitleg dat de raad niet hoeft te schrikken van de verho ging van de belastingen. „In fei te gaat het hier om een verho ging van 2 procent. De overige verhogingen zijn trendmatig." Over de exacte financiële conse quenties, wordt in november beslist tijdens de begrotings- raad. Fractievoorzitter K. Huis- zoon van de WD merkte op dat het college tegen die tijd wel al het Collegeprogramma tot in detail uitgewerkt moet hebben. Het college verwacht dat pas in 2003 rond te hebben. „We moe ten toch eerst prioriteiten stel len voordat we een adequate be groting kunnen maken", zei hij. Van Tatenhove zegde toe een ge deelte van het Collegeprogram ma voor die tijd tot in detail uit te werken. De overige onder werpen worden meegenomen in de meerjarenbegroting. De SGP stemde niet in met het Collegeprogramma. „Er heerst veel onvrede over de procedure die bij de totstandkoming van dit programma is gevolgd", zei fractievoorzitter K. Houmes. „Dit is geen collegeprogramma. Dit had een 'Coalitieprogram ma' moeten heten." MIDDELBURG - De Wel komstdienstcommissie Middel burg houdt op zondagavond 2 juni een dienst in de Oostkerk. Voorganger is Wim van Riet. Thema van de dienst is: De steen.nl. Verder werken mee het combo onder leiding van Rob Pieke en het koor Musica Cho- ralis. De dienst begint om 18.45 uur. Reumapatiënten moeten met veel dingen stoppen. Soms zelfs met Hun werk. Omdat hun gewrichten niet meer willen. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd. Nationaal Reumafonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14