Skatemanifestatie vanuit Vlissingen Eerste paal voor Boazschool zit CDA Vlissingen wil beter contact burgers en raad Herdenkingsconcert op begraafplaats Duizend deelnemers verwacht Wandelvierdaagse start maandag in Middelburg Afzettingen voor uitreiking award Informatieavond nieuw theater Nieuwe kleedkamers VV Domburg Zoet water voor Thoolse boeren weekenddiensten agenda Open tuindagen Brassband Festival in Middelburg Zendamateurs vieren jubileum door Edith Ramakers VLISSINGEN - Af en toe inoet er gekluund worden en op di- I verse plaatsen van het parcours zullen strobalen een mogelijke val moeten verzachten. Maar de Vlissingse organisator van de recreatietocht voor skaters, skeeleraars, wandelaars, fiet sers en rolstoelers belooft dat het familiefestijn een promotio nele stunt voor Zeeland wordt. Jan Goedvolk: ,,Met honderd I vrijwilligers spelen we het klaar I om op moeilijke plaatsen in het l parcours de deelnemers een handje te helpen." De organisatie gaat uit van zo'n I duizend deelnemers en zo'n drieduizend toeschouwers. De I tocht van ongeveer 2 5 kilometer voert van Vlissingen naar Mid delburg. Meestal keren skaters en skeeleraars om bij het stand- j beeld van Michiel de Ruyter op het Rondeel. Goedvolk wil daar verandering, in elk geval varia- I tie, in aanbrengen. De skeele- raar en skater zullen dit keer via I het trapje naar beneden gaan om onder bij het Bellamypark I uittekomen. „Bovenaan de trap staat een vrijwilliger, die hulp MIDDELBURG - De wandel- coinmissie van MTV houdt van maandag 3 tot en met donder dag 6 juni haar jaarlijkse avondvierdaagse in Middel burg. Op twee plaatsen wordt gestart. 1 Voor groepen ten noorden van 1 het Kanaal door Walcheren is het beginpunt sporthal de Zandkuil aan de Breeweg. Voor j de scholen van Middelburg- Zuid en Dauwendaele is het startpunt op maandag, dinsdag en woensdag aan het Goudend in Dauwendaele. kan bieden. Ik heb expres voor deze tocht gekozen om mensen ook met de Groene Boulevard kennis te laten maken. Dat is zo'n mooie dijk, waar met wei nig ingrepen heerlijk gereden kan worden." Sluizen Rolstoelers moeten wel de afda ling naar het Bellamypark ma ken. „Maar zij worden natuur lijk ook geholpen. Rolstoelers breder dan 1,05 meter mogen niet meedoen. Want zij moeten over de sluizen kunnen rijden bij het Michiel de Ruyterplein en bij het sluizencomplex naar het station." Op de Groene Boulevard, ofte wel Oranjedijk, zullen nog maatregelen getroffen worden. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft net op enkele plaatsen grind gestrooid. De wieltjes stroppen op de losse onder grond. Bij de Oranjemolen lig gen bovendien enkele forse rij platen ter bescherming van het wegdek voor werkverkeer. Die platen worden weggehaald voor de tocht. „Met een ploegje zal er geveegd worden. Er zijn nog meer plaatsen op het parcours te bedenken waar dat moet gebeu- Op donderdag, de laatste avond, start iedereen vanaf de Zand kuil. Begintijd is op de eerste drie avonden 18.30 uur en op de laatste avond voor de tien en vijftien kilometer 18.15 uur, voor de vijf-kilometerlopers 18.30 uur. Op de laatste avond lopen de groepen vanaf de Markt het laatste gedeelte onder muzikale begeleiding van de korpsen Ju liana en Johan Friso. Inschrij ven is mogelijk op maandag 3 juni vanaf 18.00 uur op het startpunt de Zandkuil. ren. Bij de Jacoba van Beieren- weg bijvoorbeeld, daar liggen ook steentje. Maar het komt goed. We hebben de route getest en goedgekeurd." Voor de lange route moeten de deelnemers drie keer een tun neltje onderdoor. „Omdat we niet met alleen maar geoefende skaters en skeeleraars te maken hebben, zullen we bij de tunnel tjes aanwijzingen geven over de ideale houding bij een lichte da ling. Als ze die goed opvolgen, is er geen vuiltje aan de lucht." Aantrekkelijker Een van de bedoelingen van het sportieve evenement is om de re gio voor skaters en skeeleraars aantrekkelijker te maken. Van daar dat aan de deelnemers wordt gevraagd om mee te doen aan een enquête over de recrea tietocht. „De resultaten, ter ver betering van skaten in de regio, verwerken we in een rapport." Met de kinderen tot ongeveer 12 jaar is ook rekening gehouden. Op de plaza aan de Vlissingse boulevard wordt een skatepar- cours uitgelegdEr zijn skates te leen en er zullen kidsclinics worden gegeven. Ook zijn er skate- en roldansdemonstra- ties. Zeeland heeft het in zich om dé provincie bij uitstek te worden voor skaters en skeeleraars. Goedvolk heeft voor de tocht overlegd met de gemeenten en met Waterschap Zeeuwse Ei landen is ook overleg geweest. De Skatebond Nederland zorgt verder voor alle faciliteiten, zo als de bewegwijzering van het parcours en de wegafzettingen. De Groene Boulevard City to Ci ty Vlissingen Middelburg en de Funny tour Vlissingen voor wandelaars, rolstoelers, skaters en fietsers wordt op zaterdag 22 juni gehouden. De lengte van de tochten varieert van 10,5 tot 25 kilometer. De eerste start bij de kanovijver aan de Burgemees ter van Woelderenlaan in Vlis singen is rond 11.00 uur. MIDDELBURG - In verband met de uitreiking van de Four Freedom Awards op 8 juni, wordt een aantal straten rond de Abdij in Middelburg afgesloten. Vanaf donderdag zijn de par keervakken aan de kant van de Lange Jan op 'Onder den To ren' afgesloten. De Lange Noordstraat, tussen de Stadhuis straat en de Markt, is op vrijdag en zaterdag afgesloten voor alle verkeer. Vanaf vrijdag 18.00 uur is het niet meer mogelijk om op de Bachtensteene, Onder den Toren, het pleintje voor de Lange Jan, de Korte Burg, de Balans en de St. Pieterstraat te parkeren. Op zaterdag is de Bachtensteene gedeeltelijk in twee richtingen geopend. Vanaf de Groenmarkt richting de Balans is de straat afgesloten. Ook de St. Pieterstraat is op za terdag afgesloten. Zondag is de situatie weer normaal. MIDDELBURG - Het voorlopige ontwerp van het nieuwe theater aan de Zuidsingél in Middelburg wordt op 10 juni ge presenteerd. Tijdens een informatieavond in de Stads schouwburg wordt tekst en uitleg gegeven over de plannen. De gemeente verwacht de uitkomst van de 'quick scan', een rapport over de kosten van de bouw van het theater, op de zelfde dag. De bouw van het theater aan de Zuidsingel is af hankelijk van de uitkomst van het financiële onderzoek. De coalitiepartijen hebben afgesproken dat de kosten van het to tale project met maximaal vijf procent mogen worden over schreden. De gemeenteraad besloot vorig jaar ruim 32 mil joen euro uit te trekken voor de nieuwe schouwburg en de ondergelegen parkeergarage. De informatieavond is bedoeld voor omwonenden. Architect Kees Kaan presenteert het ont werp, projectleider Peter Post geeft een toelichting op de bouwplannen. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. De avond begint om 19.30 uur. DOMBURG - De voetbalvereniging Domburg krijgt zes nieu we kleedkamers op het sportpark Oosterloo. De gemeente raad heeft er ruim 243.000 euro voor uitgetrokken De huidige accommodatie voldoet niet meer aan de eisen van NOC-NSF. De gemeente heeft de buitensportaccommodaties laten keu ren door deze organisatie. Die adviseerde de vier kleedkamers te renoveren en twee nieuwe erbij te bouwen. Vier kleedka mers zijn te weinig voor de vereniging met ongeveer tweehon derd leden De club wil de bouw in eigen beheer uitvoeren en maakte een bouwplan voor zes volledig nieuwe kleedkamers. De gemeente gaat hiermee akkoord, maar de nieuwe kleedka mers moeten wel voldoen aan de huidige normen. Daarom komt de gemeente regelmatig tijdens de bouw poolshoogte nemen. De vier oude kleedkamers wil de vereniging gebrui ken als massage- of EHBO-ruimte. De gemeente gaat met zes nieuwe lokalen akkoord en stopt met het betalen van de on derhoudskosten voor de oude kleedkamers. Die worden over gedragen aan de vereniging. THOLEN - Het waterschap Zeeuwse Eilanden voorziet, bij wijze van proef, een aantal Thoolse boeren en fruittelers ko mend seizoen van zoet water voor beregening. Het water wordt uit het Zoommeer ingelaten langs een tweetal inlaat- punten aan de Eendracht. Zolang het chloridegehalte van het water onder een bepaalde norm blijft, kunnen de boeren het bij droogte gebruiken om hun gewassen te beregenen. Het grote voordeel voor fruittelers valt nog niet binnen de proef. Voor nachtvorstbescherming hebben de fruittelers in maart en april behoefte aan zoet water. vrijdag 31 mei 2002 Klunen op de trap van Michiel de Ruyter naar het Bellamypark. foto Ruben Oreel zaterdag 1 en zondag 2 juni 2002 CENTRAALALARMNUMMER 112 Huisartsen: I Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: F. Legemate.Troelstraweg 411, tel. (0118 1468021. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 zon. 0.00-24.00 uur: A. van de Griek, Dr. Stavermanstraat 59, I tel.(0118)412950. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 I Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: M. A. de Vries en K. Prins, Herenstraat 18, tel.(0118)639933. I zat. 23.00-zon. 23.00 uur: I P. de Doelder, Korte Burg 3, tel. (0118) I 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: J. Visser, Roozenburghlaan 20, Middel burg, tel. (0118) 627664. zon. 0.00-24.00 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. (0118)461212. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. van Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl B. Bouwense, Valkenisseweg 42, Bigge kerke, tel. (0118) 552190. Tandartsen: Walcheren: P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middel burg, tel.(0118)625963. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: T. Adriaansen, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Welsinge, Jw. Thibautstraat 45, Middelburg, tel. (0118) 623298. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Papegaaienburg, winkelcen trum Papegaaienburg 24-26, Vlissingen, tel.(0118)466345. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur' Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal, De Piek, 21.30 uur: Groovability; WESTKAPELLE - Halve Maan, 10.00- 11.30 uur: Badminton voor 50-plussers; OOSTKAPELLE - In het kader van Tuinen aan de Kust zijn in Oostkapelle vier tuinen voor het publiek geopend. De open tuin dagen zijn vandaag van 15.00 tot 21.00 uur en zaterdag 1 en 15 juni tussen 10.00 en 17.00 uur. De tuinen liggen aan de Duin weg 32, Noordweg 51, Wijk- huijsweg5enNoordweg60n. De toegangsprijs is 2 euro. Groepen vanaf tien personen me, ten zich vooraf melden. Leerlingen van de Boazschool in Meliskerke zien hoe de heipaal de grond in gaat. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek MELISKERKE - 'Doei!', hadden kinderen uit groep acht van de Boazschool in Melis kerke op de onderkant van de heipaal ge schilderd. Maar al snel was deze afscheids kreet niet meer te lezen. De eerste officiële paal voor het nieuwe schoolgebouw is giste ren de grond in gegaan. Niet alleen de onderkant van de paal was beschilderdde kinderen hadden zich er ook over de volle lengte op uitgeleefd. In de kleuren rood, groen en geel was van boven naar beneden te lezen: Boazschool Zomer 2002. Uiteindelijk verdween ook deze tekst met elke klap van het heiblok verder in het zand. De oude school aan de Valkenburgstraat is gesloopt omdat het gebouw veel te klein werd. Eind januari trokken de leerlingen voor het laatst de deur achter zich dicht. Sindsdien zitten ze in een noodlocatie aan de Molenwerf. Directeur W. Poppe hoopt dat de nieuwe school in september 2003 ge reed is. „Maar we willen geen druk leggen op de bouwers. Het is niet erg als die termijn niet gehaald wordt. Het nieuwe gebouw krijgt twee verdiepin gen en biedt straks ruimte aan tien klassen. „Er komen verder een grote gemeenschap pelijke ruimte en een ICT-afdeling", zegt Poppe trots. „Daarin komen computers te staan. Met behulp van een schuifwand, kunnen we dat lokaal ombouwen tot een soort mediatheek. We hebben daar lang over nagedacht. Uiteindelijk hebben we voor de ICT gekozen omdat deze school nog dertig jaar mee moet. Bovendien wil len we onze kinderen met een kritische en christelijke blik straks de maatschappij in sturen." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Op de ge meentelijke begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk in Middelburg wordt op 14 juni een herdenkingsconcert gehou den. Nabestaanden en andere belangstellenden kunnen geza menlijk hun overleden dierba ren herdenken. Elders worden al langer herden kingsconcerten gegeven. Voor Middelburg is het nieuw. „We willen kijken of er behoefte is aan", zegt M. Jilleba, beheerder van de begraafplaats. In Goes werd vorig najaar al een memo- riamconcert gehouden. Volgens een medewerker zat de aula toen vol. De laatste tijd is de behoefte aan collectief uiten van rouw toege nomen, constateert Jilleba. „Stille tochten en herdenkings bijeenkomsten worden druk be zocht." Personeel van de be graafplaats merkt bovendien bijna dagelijks dat mensen niet goed weten hoe ze uiting moeten geven aan hun verdriet. „Als mensen een verlies geleden heb ben, zien ze veel mensen direct na het overlijden van een dier bare. Dat houdt een keer op. Mensen die de begraafplaats bezoeken, spreken onze mede werkers aan om over hun verlies te praten." Als er voldoende belangstelling is, wordt overwogen om vaker een herdenkingsconcert te hou den. „Misschien niet elk jaar, maar eens in de twee of drie jaar", zegt Jilleba. Tijdens open dagen op de begraafplaats ko men er elke keer twee- tot drie honderd bezoekers. Bovendien zijn de herdenkingsconcerten in Rotterdam en Velsen wel suc cesvol. Het concert wordt uitgevoerd door het Middelburgs Muziek korps Dat speelt klassieke stukken, zoals 'Panis Angelicus' en de 'Sonat Pathétique', maar ook moderne liedjes als 'Tears in heaven'. Bij goed weer wordt het concert gegeven in de bui tenlucht. Als het regent, wijkt men uit naar de aula van het cre matorium. Het concert is gratis en begint om 19.30. door Gerrit van Loon VLISSINGEN - Het CDA Vlis singen wil het contact tussen de inwoners en de Vlissingse ge meenteraad verbeteren. In een brief aan de gemeenteraad doet fractievoorzitter Conny Seijbel een voorstel voor een gezamen lijk Public Relations-plan. „Voor elke raadsvergadering worden vier bewoners uit vijf wijken uitgenodigd. De com missievergaderingen worden elke maand ergens anders ge houden, bij voorkeur in buurt huizen", stelt het CDA. Conny Seijbel schrijft dat er na de gemeenteraadsverkiezingen veel veranderd is in gemeente lijk Nederland. De overgang naar het duale stelsel betekent dat gemeenten over meer zaken mogen beslissen. De raad is in zijn totaal verantwoordelijk voor zijn eigen optreden. Waar, en wanneer de raad vergadert, wie hij uitnodigt en wie er notu- MIDDELBURG - De Markt in Middelburg is morgen het decor van het derde Brassband Festi val Middelburg. De organisatie is in handen van brassband ON- DA uit Middelburg, die dit jaar het 75-jarig bestaan viert. Tussen 12.00 en 12.30 uur treedt jeugdorkest ONDA aan. Om 12.45 uur is het de beurt aan brassband Excelsior uit 's-Heer Arendskerke. Tussen 13 30 en 14.00 uur speelt brassband ON DA, gevolgd door brassband ONDA Ritthem om 14.15 uur. Brassband Zeeland speelt om 15.00 uur. De Ratby Band sluit het festival af om 15.45 uur. De ze Engelse brassband komt tij dens concoursen uit in de hoog ste afdeling, de kampioensectie. Ze behaalde vorig jaar onder meer de kampioenstitel in de eerste divisie van het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Zondag 2 juni geeft de Ratby Band een concert in De Stenge te Heinkenszand. Het concert begint om 14.00 uur. leert. Het CDA vindt dat de raad ook verantwoordelijk is voor het contact, 'een vaak genoem de zaak', met de inwoners van Vlissingen Het voorgestelde PR-plan bevat zes punten. De vier uitgenodigde bewoners krijgen een uur voor de raads vergadering de tijd om zich te laten informeren over de raad en zijn functioneren. Vervolgens worden de bewoners welkom geheten in een vragenhalfuur- tje. De vraag komt aan de orde hoe de politiek dichter bij de in woners gebracht kan worden. Het is de bedoeling, schrijft het CDA, dat de bewoners de gehele reguliere raadsvergadering bij wonen. Daarna is er gelegen heid om na te praten met de raadsleden. Op de website van de gemeente Vlissingen komt, als het aan het CDA ligt, een apart deel waar raadsleden zich kunnen presen teren en van waaraf ze direct ge maild kunnen worden. In De Blauw Geruite Kiel, de gemeen telijke informatiepagina, moet een coupon komen, waarop vra gen verstuurd kunnen worden. Tevens zou er op die informatie pagina een column van raadsle den, elke week van een andere fractie, geplaatst moeten wor den. Nu wordt er alleen even bij gepraat met uitsluitend wet houders. Laatste punt is dat de commissievergaderingen bij voorkeur in buurthuizen wordt gehouden. VEERE - De afdeling Zuid- West Nederland van de Vereni ging van Radio Zendamateurs viert morgenhaar tienjarig jubi leum met een velddag aan het Veerse Meer. Luister- en zendamateurs zul- v len op het recreatieterrein De Grote Piét deelnemen aan een internationaal velddagweek- end. Belangstellenden kunnen er terecht voor een demonstra tie. De zendamateurs zullen met het tijdelijke zendstation ver bindingen maken met andere amateurstations in Nederland en Europa. Belangstellenden kunnen tussen 11.00 en 19.00 uur terecht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13