Topcompetitie moet terugkomen w Van de Velde laat WK schieten Favorieten sterk in driebandentoernooi Ronald Apers wil OZ-Wielerweekend weer in nationale cyclus Succes voor badmintonners Doomernik jeugdtrainer bij NAC Coby van Baaien terug met Ferro uitslagen Afscheidsduel André Tange agenda z23 donderdag 30 mei 2002 Kevin van Impe won de editie van vorig jaar. foto Peter Nicolai door Frits Bakker I SLUISKIL - Het advies is be doeld voor de bond. Zoek tegen volgend jaar één grote geld- I schieter, verbind zijn naain aan 1 een topcompetitie en laat orga- I nisatoren van wedstrij den voor- I al niet meepraten over renners, j leeftijden, kilometers en andere I zaken waar ze samen toch nooit uitkomen. Ronald Apers hield I gisteravond in Sluiskil tijdens de presentatie van het OZ-Wie- lerweekend, dat op 8 en 9 juni wordt verreden, een pleidooi I dat hopelijk ook tot op liet I bondsbureau zal doorklinken. I „De topcompetitie moet terug- komen." De Zeeuws-Vlaamse tweedaag- se, voorheen voor amateurs, nu I voor elites en elites zonder con- I tract, staat dit jaar voor het I eerst op de kalender als een vrije BERGEN OP ZOOM - De I Zeeuwse badmintonjeugd heeft haar visitekaartje afgegeven op het seniorentoernooi te Bergen op Zoom. In de C-klasse verraste Muriëlle Jansen (Netwerk) door zowel het enkelspel als het vrouwen dubbelspel te winnen. Haar I jongere zus Thérèse Jansen be- I haalde in het enkel- en vrou- j wendubbel een tweede plaats. In de finale van het gemengd- dubbel werd Amanda van der Maas (Zierikzee) afgetroefd door haar jongere zus Patricia. Allevier speelsters maken al ja- I renlang deel uit van de Zeeuwse I jeugdselectie. Bondscoach Mar- I tijn van Doremalen zal op 10 ju- I ni in de Vroone te Kapelle de Zeeuwse verenigingen komen j uitleggen op welke wijze de NBB van plan is om de opleiding I van de talentvolle Zeeuwse badmintonjeugd extra te on- i dersteunen. De aansprekende resultaten van de oudste jeugd groep op diverse landelijke toernooien bevestigen dit initi atief. BREDA - Arno Doomernik wordt komend seizoen waar schijnlijk jeugdtrainer bij NAC. De middenvelder moest halver wege de competitie een punt achter zijn carrière in Breda zet ten vanwege een slepende heup blessure. NAC is bezig de jeugdopleiding te reorganiseren.De bedoeling is voorlopig dat Arno assistent trainer wordt. Bij deE'tjésenbij de B-junioren", aldus Ruud Brood, het hoofd opleidingen. Brood zelf zal komend seizoen niet meer als assistent bij het eerste elftal functioneren. GPD DEN BOSCH - De rentree van Olympic Ferro is aanstaande. Op het Nederlands kampioen schap dressuur in Nijmegen brengt zijn berijder Coby van Baaien de lang geblesseerde dekhengst voor het eerst sinds de Olympische Spelen in Syd ney weer in de ring. Sinds de Spelen in Sydney, waar Ferro vijfde werd, kwam de 15-jarige dekhengst niet meer in actie. Een hardnekkige peesblessure hield het dier op stal. Coby van Baaien: „Hij is ie dere dag wel drie keer naar bui ten geweest. Hij is en blijft mijn grote liefde en die roest niet." Het eigenlijke plan van de 45- jarige dressuuramazone was om Ferro vorige maand bij het con cours hippique in Eindhoven te laten starten. „Dat leek me een mooie voorbereiding op het NK, maar Eindhoven kwam te vroeg. Ik wil niks overhaasten." Het NK in Nijmegen is volgens Van Baaien wel een haalbare kaart. „Ik ben heel blij dat ik er heen kan. Echt geweldig. Ferro ziet er heel mooi uit en heeft zo veel over. Zo'n paard verleert niets. Het enige waar je aan moet werken na zo'n lange pe riode, is het loskrijgen van de spieren en het vergroten van zijn uithoudingsvermogen. Dat is nog het spannendst, of hi] drie proeven in drie dagen aankan." „Voor mij is het enige dat telt op het NK hoe Ferro er voor staat. Wat geeft hij aan? Kan ik door zetten of moet ik behoudend rij den? Dat moet blijken", stelt Van Baaien. „Natuurlijk is er de hoop om mee te doen aan de we- reldruiterspelen in Jerez. Het klikte meteen weer toen ik Ferro ging trainen." GPD Ronald Apers koers, omdat de landelijke cy clus van klassieke wedstrijden is opgeheven. De KNWU kon het niet eens worden met orga nisatoren en renners over de leeftijdsgrenzen en laat dit jaar en volgend jaar iedere organisa tie zelf beslissen. „We hebben in kwaliteit net zo'n sterke bezetting als altijd, krijgen voldoende aandacht op televisie, wat goed is voor de sponsors", betoogde Apers. „Maar wij zouden graag zien dat de topcompetitie er weer komt, omdat het iets extra's geeft." Zonder die status is het Wielerweekend niet in waarde gedaald. Ronald Apers presen teerde de koers gisteravond als het grootste sportevenement dat Zeeuws-Vlaanderen kent. „Wij zijn de enige Zeeuws- Vlaamse wedstrijd waaraan Studio Sport aandacht be steedt, dat zegt genoeg. In het meest bekeken sportprogram ma krijgen we zeven, acht minu ten zendtijd." Wielerfanaat De tweedaagse, die volgende week zaterdag in Sluiskil van start gaat en zondag in Breskens eindigt, dankt zijn reputatie aan de onberispelijke organisa tie. Ronald Apers voert een regie over een team dat in de wieler sport zijn sporen heeft verdiend. Zelf bezoekt Apers regelmatig wedstrijden om te lobbyen voor zijn wedstrijd, maar met Edwin van Immerseel (de penning meester) heeft het bestuur een nog grotere wielerfanaat in huis. Die betrokkenheid is in de wed strijd zelf terug te vinden. Voor zitter Apers: „We streven naar een zo sterk mogelijk renners- veld, naar een selectief parkoers en bovenal ook naar veiligheid van de renners. Dat legt een gro te druk op het team, want we doen ons best alles tot in de per fectie regelen." Apers wil wel even voorrekenen wat er op de twee wedstrijdda gen zo ongeveer meerijdt met het peloton: vijf politiemotoren, meer dan twintig paxriiculiere motorrijders en zo'n twintig auto's met mensen die de kruis punten, de rotondes en ande re verkeersremmers beman nen. Bergen Met al die maatregelen heeft de organisatie indruk gemaakt. Edwin van Immerseel: „Ik her inner me van vorig jaar maar één puntje van kritiek in het ju- ryrapport. De wedstrijdleider miste in het draaiboek een pro fiel met de hoogteverschillen in de etappes. We hebben hem moeten uitleggen dat Zeeuws- Vlaanderen behalve een enkel viaduct geen bergen of andere beklimmingen heeft." De wedsti'ijd wordt vooral op zondag (Breskens-Breskens) hard gemaakt door de kassei stroken die de renners voor de wielen krijgen. Het Wieler weekend heeft in totaal ruim twintig kilometer aan gevreesde kasseiweggetjes opgezocht. Doorgaans fungeren die in de fi nale als scherprechter in de slo tetappe. De Belgische belofte Kevin van Impe (inmiddels prof geworden) werd daar vorig jaar op weg naar de eindover winning zwaar op de proef ge steld. De 15e editie van het OZ-Week- end gaat van stait met een inter nationaal deelnemersveld. De sterke Nederlandse formaties, met kanshebbers als Jens Mou lds, Mart Louwers (winnaar van Olympia's Toer1), Richai'd Slab- bekoorn, Hans Dekkers, Kenny van Hummel, John Talen en Wilco Zuijderwijk krijgen on der meer concurrentie van Rus sen, Duitsers, Moldaviërs, Denen en zeker ook van de Bel gische ploegen. De Domo-ploeg van Herman Frison (met de Zeeuw Johnny Hoogerland) won dit jaar in ei gen land alle klassiekers. Verder komt het team van John Saey met Davy Dubbeldam en de prijsrijders Willems en Cocquit en de sterke ploeg van Jelle Nij- dam met Sean Sullivan, die zo wel de Wim Hendrikstrofee als de Omloop van de Braakman op zijn naam schreef. Voor Zeeland komt een gecom bineerde ploeg uit de wieler clubs Theo Middelkamp en Zeeuws-Vlaanderen aan de start. Ap Verplanke is de ploeg leider van dat team. Het etappeschema. Zaterdag 8 juni. Eerste etappe Sluiskil-Vogelwaarde over 117 kilometer. Start om 12.00 uur, verwachte aankomst 15.45 uur. Tweede etappe: tijdrit in Hengstdijk over 9 kilometer. Start van eerste renner om 18.00 uur. Zondag 9 juni. Derde etappe Breskens-Breskens over 177 kilometer. Start om 12.30 uur op de Scheldeboulevard. Ver wachte aankomst 17.00 uur. van onze sportredactie GOES - Tijdens de eerste ronde van het BaarendsBaarends driebanden-biljarttoernooi hebben de favorieten zich me teen van hun beste kant laten zien. Raymond Nicodem uit Goes tekende voor het hoogste algemeen gemiddelde met 1.097, zijn vader Joop Nicodem nam (voorlopig) de hoogste serie voor zijn rekening met 7 en Piet Raas uit Lewedorp stelde het hoogste partijgemiddelde op 1.500. Al vanaf het begin wordt er tij dens het Baai'ends-Baarends driebandentoernooi gevlamd. Naast vader en zoon Nicodem en Raas kwam ook Piet Koek uit Goes sterk voor de dag. Met 0.900 als algemeen gemiddelde stelde de winnaar van vorig jaar zijn kandidatuur Ook door andere deelnemers werd hoog gescoord in de eerste ronde van dit sterk bezette toer nooi. Naast de hoogste serie van 7 werd vier keer een serie van 6 en vier keer een van vijf geno- door Joop van den Oudenhoven GOES - Het driebandenteam van Brasserie Ockenburgh/ Nutswerk is tevreden met de uitkomst van het overleg dat de leiders van de eredivisieteams gisteravond hadden met de technische commissie van de biljartbond (KNBB). Punt van overleg was liet programma van komend seizoen. Na een voorstel van de bond waarin sprake was van mini maal zes, maar waarschijnlijk tien dubbele weekeinden ont stond in den lande nogal wat be roering. Het spelen op zaterdag en zondag is niet interessant, vooral omdat op zaterdag het publiek massaal wegblijft. Het voorstel lag gisteravond bij het overleg tussen de twaalf team- Bridge Voorjaarscompetitie BC Axel. A-lijn: 1. Mevr. Laureyns/dhr. Arnou 62,05%, 2. Mevr. Van Groeneveld/dhr. Van Bam- bost 53,57%, 3. Ds. Wolfert/Zaman 52,08%. B-lijn: 1. Mevr. De Koning/dhr. Schreurs 57,87%, 2. Dhr. en mevr. Koo ien 53,70%, 3. Mevr. Willems/dhr. Geert- se 53,24%. C-lijn: 1. Ds. Boddaert/Reni- que 62,54%, 2. HH. Breedijk/Herrebout 60,36%, 3. HH. Grylicki/Kraak 55,80%. Vierde competitie BC Luctor et Emergo Terneuzen. A-lijn: 1. Ds. Den Haan 66,43%, 2. Ds. Van Belle/Biesbroeck 61,43%, 3. Echtpaar Lichteveld 59,64%. B-lijn: 1. Mevr, De Zeeuw/dhr. Rouw 62,50%, 2. HH. De Feijter/Schuring 61,16%, 3. Mevr. De Bruijne/dhr. Bracké 58,48%. Schaken Varna. EK vrouwen, belangrijkste resul taten derde ronde: Bosboom-Lanchava (Ned) - Zhaoqin Peng (Ned) 0-1, Schuur man (Ned) - Jordanova (Bul) 1-0, Kova- levskaja (Rus) - Lomeinisjvili (Geo) 1-0, Stefanova (Bul) - Sjoemiakina (Rus) 1-0, Choertsidze (Geo) - Kosintseva (Rus) 1-0, Slavina (Rus) - Dvorakowska (Pol) 1/2- 1/2, Zimina (Rus) - Gaponenko (Oek) 1/2- 1/2, Jackova (Tsj) - Aleksandrova (Oek) 1/2-1/2, Danielian (Arm) - Te-Llalemand (Fra) 1-0, Lahno (Oek) - Sedina (Ita) 1/2- 1/2, Kononenko (Oek) - Calzetta (Spa) 1/2- 1/2. Stand: 1. Kovalevskaja, Stefanova, Danielian, Choertsidze 3, 5. o.a. Peng 2 1/2, 21. Schuurman 2,48. Bosboom-Lan chava 1 1/2. Sportprijsvragen Lucky day: 3-5-8-12-17-20-22-28-30-34- 40-41 -46-54-55-56-68-72-75-77, (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, eerste ronde. Paradorn Sricha- phan (Tha) - Raemon Sluiter (Ned) 5-7 6-2 6-7 6-4 6-4, Arthurs (Aus) - Roddick (VSt) 4-6 7-6 4-6 7-5 6-3, Agassi (VSt) - Prodon (Fra) 6-3 6-3 6-1, Ogorodov (Oez) - Hipfl (Oos) 6-7 6-1 2-6 7-5 9-7, Saretta (Bra) - Marach (Oos) 6-2 6-2 4-6 6-7 6-4, Gaudio (Arg/31) - Bacalls (Spa) 6-4 6-2 7-5, Ro- chus (Bel) - Savolt (Hon) 6-4 7-6 6-2, San chez (Spa) - Acasuso (Arg) 6-4 7-5 6-4, Di Pasquale (Fra) - Russell (VSt) 6-4 6-0 4-6 6-1, Nalbandian (Arg) - Calleri (Arg) 6-2 5- 7 6-2 6-4, Mathieu (Fra) - Ferreira (ZAf) 6-4 6-7 5-7 6-2 6-0. 's-HEER ARENDSKERKE De evenementencommissie van de voetbalvereniging 's-Heer Arendskerke houdt morgen avond een afscheidswedstrijd voor André Tange. André Tange kwam in het verle den elf seizoenen uit voor Beve landers. Daarnaast maakte hij negen jaar deel'uit van het eer ste elftal van 's-Heer Arends kerke. De wedstrijd gaat tussen een oud-kampioenselftal van Bevelanders en het elftal van 's- Heer Arendskerke dat acht jaar geleden kampioen werd in de derde klasse. Het duel wordt op het terrein van 's-Heer Arends kerke gespeeld en begint om 19.30 uur. teerd. Ook de moyennes liegen er niet om. Joop Nicodem volgt Piet Koek op de voet met 0.882, Rinus Steketee uit Yerseke liet zien niet voor niets naar Goes te zijn gekomen en zette 0.869 ach ter zijn naam Piet Raas kwam tot een totaal van 0.862, Jan Goense uit Goes, vorig jaar tweede, 0.737. Joop van den Oudenhoven uit Wissenkerke deed hiervoor weinig onder en liet 0.725 note ren. Kimmo Pankow uit 's-Hee- renhoek liet 0.705 optekenen (maar wacht desondanks nog op zijn eerste overwinning) en plaatsgenoot Jan de Jonge 0.703. Verrassing De grootste verrassing kwam op naam van Alex Steenbakker uit Goes. Vorig jaar was hij finalist op de kleine tafel, nu is hij door zijn uitschakeling gedoemd de rest van het spektakel vanaf de 'tribune' te volgen. De tweede ronde wordt gespeeld op 3, 4, 5, en 10 juni in Café Baarends te Goes. Aanvang telkens om 19.30 uur. leiders en de technische com missie van de KNBB nog altijd op tafel. Veel teamleiders ston den lijnrecht tegenover dit voornemen. Na bestudering van de internationale kalender en uitvoerig beraad werd besloten het plan te wijzigen. Raymond Nicodem, teamleider van Brasserie Ockenburgh: „Op de vergadering waren acht teams fel gekant tegen de voor stellen. Onder hen was Jan Ar- nouts uit Etten-Leur, die dreig de zijn team terug te trekken. De weerstand heeft exwoor gezorgd dat de technische commissie een nieuw voorstel heeft gemaakt met daarin nog maar drie dub- belweekeinden Voor ons is het een goede zaak, zeker nu we de toezegging hebben gekregen dat slechts één keer op zaterdag een thuiswedstrijd moet wor den gespeeld." Tweede ronde: Sjeng Schalken (Ned) - Sebastien de Chaunac (Fra) 6-0 6-27-6 (7- 3), tweede ronde Pavel (Roe) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-1 6-3, Safin (Rus/2) - Llodra (Fra) 6-4 2-6 7-6 6-4, Spadea (VSt) - Pioli- ne (Fra) 4-6 6-4 6-4 3-6 6-4, Schüttler (Dui) - Galvani (Ita) 7-6 2-6 7-6 6-1, Blake (VSt) - Burgsmuller (Dui) 6-2 2-1 opgave, Mami- it (VSt) - Mirnyi (WRu/26) 6-3 6-4 5-7 6-4. Vrouwen, eerste ronde: Randiantefy (Mad) - Oremans (Ned) 6-0 6-3, Pisnik (Slv) - Hrdlickova (Tsj) 2-6 6-3 6-4, Marti nez (Spa) - Camerin (Ita) 6-3 6-3, Mikae- lian (Zwi) - Kis (Hon) 4-6 6-1 6-0, Garbin (Ita) - Talaja (Kro) 7-6 6-4, Capriati (VSt/1 - Irvin (VSt) 6-3 6-4, T ulyaganova (Óez/14) - Dyrberg (Den) 7-6 6-3, Tanasugarn (Tha/17) - Chladkova (Tsj) 6-3 6-2, Schi- avone (Ita) - Smashnova (lsr/21) 6-4 6-2, Loit (Fra) - Molik(Aus) 6-2 3-6 7-5, Srebot- nik (Slv) - Garcia (Spa) 6-3 6-4, Pierce (Fra) - Selyutina (Kaz) 7-5 7-5, Widjaja (Ind) - Craybas (VSt) 2-67-5 6-1, Martinez (Spa) - Shaughnessy (VSt/12) 7-6 6-3, Zvonareva (Rus) - Matevzic (Slv) 6-4 7-6, Serena Williams (VSt/3) - Sucha (Slv) 6-3 6-0, Dokic (Joe/7) - Gagliardi (Zwi) 6-4 6- 2, Schnyder (Zwi/20) - Sequera (Ven) 6-3 6-2, Valero (Spa/32) - Grybowska (Pol) 6- 2 6-1, Marrero (Spa) - Sanchez (Spa/15) 6- 0 6-1, Kandarr (Dui) - Andretto (Fra) 6-36- 0, Wheeler (Aus) - Koernikova (Rus)6-46- 3. Tweede ronde: Fernandez (Arg) - Kosta nic (Kro) 6-3 6-4, Panova (Rus/18) - Lucic (Kro) 6-1 6-1, Pavel (Roe/22) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-1 6-3, Grande (lta/31- Jidkova (Rus) 6-0 7-5, Cervanova (Slo) - Majoli (Kro) 4-6 6-3 6-0, Mauresmo (Fra) - Pratt (Aus) 6-2 6-1, Hantuchova (Slo) Zanetti (Ita) 6-3 6-1. Volleybal Harbin (Chn). Vrouwen, vierlandentoer- nooi Vijfde wedstrijd: Nederland - Cuba 1-3 (23-25 15-25 25-22 21-25). Wielrennen Vijfde wedstrijd Van Dijke wieleravond- competitie Categorie A 1. Kees de Wij ze, 2 Mark Aarts, 3. Dirk van Dam, 4. Dick van de Berg, 5. John van de Vreede. Ca tegorie B- 1 Kees Hoogerland, 2. Jack van de Horst, 3. Jan Meijers, 4. Evert Eek- hardt, 5. Gerwin Steenbakker. Vrouwen: 1. Baukje Doedee, 2. Marleen Remijn, 3. Margot Baayens, 4. Marian Monster, 5. Suzan Lavooij. Ronde van Italië. Zestiende etappe, Co- negliano - Corvara in Badia: 1 Perez Cua pio (Mex) 159 km in 4.54 54,2. Savoldelli (Ita) 0 53, 3. Frigo (Ita) 0.55, 4 Garate (Spa), 5, Gonzalez Jimenez (Spa), 6. Ha milton (VSt) 0.58,7. Evans (Aus), 8. Cauc- chioli (Ita), 9. Mazzoleni (Ita) 2.09,10. Per- eiro Sio (Spa) 2.10, 11. Gotti (Ita), 12. Escartin (Spa) 2.15, 25. Engels 5.47, 32. Heppner (Dui) 6.52,42. Boogerd 9.10,77. Boven 20.58, 85. Lotz 22.45, 88. Vene- berg, 102. De Jongh 24.56, 113. Vierhou ten 24.59,136. Cipollini (Ita) 25.07, Opga ve: onder meer Pantani (Ita) Algemeen klassement' 1. Evans 73 09.23, 2. Frigo 0.16,3 Hamilton 0.18, 4, Gonzalez Jime nez 0.24, 5. Caucchioli 0 32, 6. Savoldelli 0 48,7. Garate 1.26,8. Escartin 2.09,9. Rik Verbrugghe (Bel) 4.21, 10. Mazzoleni 4.26,21Boogerd 11.39,31Engels 19.40, 58. Boven 1.03.43,71. Veneberg 1.17.53, 80. Lotz 1.28.56, 100. De Jongh 1.46.55, 108. Vierhouten 1.53.46. donderdag Atletiek Coopertest. Aanvang 19 15 uur 12 mi- nutenloop en 6 minutenloop voor de jeugd. Sportpark Het Schenge, Goes. Coopertest. Aanvang 18.45 uur. 12 mi nutenloop en 6 minutenloop voor de jeugd. Inschrijven, kantine RKHAV, Wil lem Alexanderstraat, Hulst. Bodybuilder uit Hansweert: Vet en vocht uit den boze bij krachtsport door Marco Hamelink HANSWEERT - Hij wilde dit jaar eigenlijk helemaal niet meedoen aan wedstrijden, maar het trainen ging hem zo goed af dat hij terug kwam op dit besluit. Bodybuilder Rob van de Velde uit Hansweert won twee weken geleden met slechts een halfjaar voorberei ding een internationale wed strijd in Brussel en werd een dag later verdienstelijk zesde op het Nederlands kampioen schap in Zaandam. De winst in België gaf hem het recht op deelname aan de wereldkam pioenschappen in Athene. Van de Velde ziet echter af van deze mogelijkheid en richt zich van af nu op het NK van volgend jaar. Van de Velde is nog vei-baasd over zijn prestatie. „Ik had zelf verwacht dat ik op liet NK be ter zou presteren dan bij de In ternationale Grand Prix van België. Er is ook wat rumoer geweest in Zaandam over de jurering, maar niet door mij hoor", haast hij zich te zeggen. „Bij sommige deelnemers hin gen de vetrollen aan hun li chaam en zij eindigden voor mij. De jury heeft echter altijd gelijk. Daar verander je niets aan." Vet- en vochtpercentage is waar het om draait bij body building. „Je spieren moeten goed uitkomen", vertelt Van de Velde bij wie geen grammetje vet valt te bespeuren. Het leven van een bodybuilder bestaat dan ook niét alleen uit het stoeien met gewichten in de sportschool. Het is een manier van leven die veel vergt van de beoefenaar. Hartslagmeter „In de aanloop naar een wed strijd train ik twee keer per dag. Om halfvijf 's ochtends sta ik al met een hartslagmeter op straat mijn oefeningen te doen, 's Avonds werk ik dan mijn programma af in de sport school. Tussendoor moet ik werken dus dat gaat je niet in de koude kleren zitten", aldus Van de Velde die zelfstandig stucadoor is. „Het nadeel is dan ook dat ik in de fase na een wedstrijd geen rust kan ne men. Op den duur raak je door de constante fysieke arbeid uitgeput." Rob van de Velde: „De gemiddelde sportschool bestaat niet uit de macho krachtpatsers die met zware gewichten lopen te slepen." foto Willem Mieras Het belangrijkste blijft vol gens Van de Velde de voeding, waarbij een zoutarm dieet es sentieel is. „Je moet zorgen dat je zo min mogelijk water vast houdt. Vocht vormt een film onder de oppervlakte van je huid, waardoor je spieren min der góed uitkomen. Als je wei nig zout eet, circuleert het wa ter zonder dat je lichaam het vasthoudt. Dit kun je echter maar een paar dagen volhou den anders wordt het onge zond." In tegenstelling tot wat je zou vexwachten, werkt Van de Vel de in de aanloop naar een wed strijd grote hoeveelheden aardappellen, rijst en groente weg. Brood is vanwege het vet gehalte uit den boze. Van de Velde moest vroeger zelf uit zoeken welke voeding het meest geschikt was. Nu hij wordt gesponserd door een fa brikant van sportvoeding krijgt hij voedingsschema's toegestuurd waarop precies staat vermeld wanneer hij wat mag eten. Afslankproducten „Mensen die willen afvallen maken vaak de fout te weinig te eten. Je valt dan wel af, maar je verliest geen vet. Als je te weinig eet verlies je alleen spierweefsel en dat kan je als bodybuilder niet gebruiken", vertelt Van de Velde die zich dan ook ongelooflijk kwaad kan maken over reclames die afslankprodukten aanprijzen. „Je moet er op letten wat je eet en niet hoeveel je eet. Door al die reclames waar ze vanalles in beloven, kweek je alleen maar anorexiapatiënten", meent de bodybuilder. Van de Velde, die samen met zijn vrouw een aantal jaren een sportschool in Kapelle runde, ontkracht het beeld dat bij de massa bestaat. „De gemiddel de sportschool bestaat niet uit de macho krachtpatsers die met zware gewichten lopen te slepen. Er zijn in Nederland misschien twee of drie plaat sen voor de hardcore bodybuil der. Bijna overal is fitness de hoofdmoot. Zo ook in Kapelle, waar ik nog steeds lid ben. Er komen daar ook redelijk wat ouderen en die kan ik nog wat dingen bijbrengen." Door zijn winst in het Grand Prix-toernooi in Brussel mag Van de Velde naar het WK in Athene. De bodybuilder uit Hansweert kiest er echter voor om het de rest van dit jaar wat rustiger aan te doen en zich te richten op het NK van vol gend jaar. Daar hoopt hij zich opnieuw te plaatsen voor het WK. „Ik heb me nu in principe ge plaatst via de Belgische bond. Ik heb echter geen Belgisch paspoort en dus kan ik niet door hen worden uitgezonden. Ik zou eventueel alles zelf kun nen betalen, maar dat wordt me te prijzig. Ook omdat ik dan mijn bedrijf een tijdje stil moet leggen. Ik weet ook niet hoe de Nederlandse bond hier op zou reageren dus laat ik het maar aan me voorbijgaan en probeer het volgend jaar via het NK."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 55