Bungalette Braakman moet weg PZC PZC Spui werft jonge voetballertjes Veel belangstelling voor wandelevenement Veel plaatselijk talent op derde editie van Terneuzen speelt tuus Samen fietsen en lekker kletsen Inzage in namen bezwaarmakers Melowind legitiem 15 Vakantie-eiland is niet van plan gehoor te geven aan brief college Driedaagse voor honden in Aardenburg Sepaz krijgt fiat voor vervolg Verbod anti-algenverf opheffen Auto tegen lantaarnpaal Aanrijding in Hulst agenda bij nader inzien donderdag 30 mei 2002 door Eugène Verstraeten SPUI - Het Jeugdbestuur van de voetbalvereniging Spui heeft een orginele manier bedacht om de club onder de aandacht van de jongeren te brengen. De jeugd van de basisscholen wordt uitgenodigd om een voetbal- training mee te maken. De leer lingen van de Geule uit Terneu- zen worden vanmiddag met een bus opgehaald en naar Spui ge bracht. Daar verzorgt hoofd trainer Dick de Pooter een trai ningsprogramma. W Spui heeft zich voorlopig be perkt tot het aanschrijven van enkele scholen. „Want om alle scholen uit te nodigen, is orga nisatorisch bijna niet te behap pen", zegt secretaris K. van Hoeve van het Jeugdbestuur. „We hebben nu de Geule uitge nodigd en na de zomervakantie zien we verder. Als de bijeen komst leuk is, gaan we door, bij voorbeeld richting Axel." De kinderen van de Geule krij gen vanmiddag een trainings programma van een uur voorge schoteld, in plaats van de gewone gymles op school. De W Spui hoopt dat er naar aanlei ding van de training nog enkele nieuwe leden kunnen worden bijgeschreven; zij heeft nu vier jeugdelftallen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Een illegaal ge plaatste dubbele stacaravan ('bungalette') moet voor 1 sep tember verdwenen zijn van de huidige plek aan de westelijke arm van de Braakmankreek op Vakantie-eiland De Braakman. Mochten de eigenaar van de luxueuze stacaravan en de eige naar van het recreatiecentrum geen gevolg geven aan de aan schrijvingen van burgemeester en wethouders van Terneuzen, dan zal de bungalette op kosten van de aangeschrevenen wor den afgebroken. Het vakantie onderkomen kan eventueel wel op een andere - 'hiervoor be stemde plaats' - op het recrea tieterrein worden neergezet, laten B en W weten. Met de op dracht de luxueuze stacaravan te verwijderen, komt het college tegemoet aan de eis van twee bungalowbewoners. Die bewe ren dat de bungalette niet alleen illegaal is neergezet, maar ook ten koste is gegaan van natuur waarden. Het dagelijks bestuur van Ter- neuzen wilde de dubbele staca ravan vorige maand nog laten staan. Het college ontkende niet dat de bungalette illegaal was neergezet, maar wilde wachten op de presentatie van een ge meentelijke beleidsvisie voor De Braakman. Temeer daar B en W verwachtten dat de bungalet te in die visie zou passen. Nu geeft het college echter toe dat nog niet zeker is dat de beleids visie voor 1 november het le venslicht ziet. Ook over de in houd van de visie is nog geen duidelijkheid, zodat 'geen spra ke is van een concreet uitzicht op legalisatie van de bungalet te'. De strijdigheid met het be- AARDENBURG - Hondenclub Aardenburg houdt voor de vijf de keer een honden-wandel- driedaagse voor alle honden uit de regio. De wandeldriedaagse wordt ge houden op 3,4 en 5 juni, telkens om 19.00 uur. Dit jaar wil de or ganisatie een andere invulling geven aan het evenement. Spe ciaal voor jonge honden tot 1 jaar wordt een wandeling inge last van drie tot vier kilometer per avond. Voor de overige vier voeters staat een dubbel aantal kilometers op het programma. De start van de wandeling is maandag 3 juni om 19.00 uur vanaf het clubgebouw van de hondenclub aan de Herendreef in Aardenburg. Er staat dan een stadswandeling op het pro gramma. Er is een volgauto die geblesseerden en uitvallers kan opvangen. Tijdens de wandelin gen zijn er rustpunten. Daar staan waterbakken voor de bonden en ook de baasjes kun nen de dorst lessen. Deelnemen de honden moeten alle normale inentingen hebben ondergaan en het inentingsboekje moet worden meegebracht. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl stemmingsplan en de Woning wet en de handhaving van die wetten dwingen de gemeente bestuursdwang toe te passen, betogen B en W in een brief aan de eigenaars van de bungalette en de beheerders van De Braak man. Rechter De beheerders van het recrea tiecentrum zijn niet van plan de bungalette weg te (laten) halen, kondigde mevrouw R. Verpalen gisteren aan. De beheerders zul len binnenkort naar de rechter stappen, omdat het gemeente bestuur van Terneuzen 'maar eens met de billen bloot moet'. Bij de overdracht van het va kantiepark is midden jaren 80 notarieel vastgelegd dat de plek waar de bungalette staat tot het uitbreidingsgebied voor recrea tie behoort. Voor een stacaravan hoeft geen bouwvergunning te worden aangevraagd, betoogde Verpa len. „Dus wij doen niets ver keerd. De gemeente heeft de af gelopen tientallen jaren gewoon een aantal fouten gemaakt of ons bewust misleid. Zo blijkt nu dat de huidige burgemeester Barbé begin jaren 70 - toen hij wethouder en voorzitter van het Recreatieschap De Braakman was - er voor heeft gezorgd dat de wegen op het terrein open baar bleven." Het feit dat de wegen op het va kantie-eiland tot het openbare wegennet behoren, verhindert nu het plaatsen van slagbomen. „De enigen die die slagbomen niet willen, zijn mensen die per manent in een bungalow wonen. Dat mag niet en daarom zijn zij bang voor registratie elke keer als zij de slagboom passeren. Die feiten moeten nu allemaal maar eens op tafel komen", meldt Verpalen strijdlustig. Of ook de eigenaars van de bun galette naar de rechter stappen, is nog niet bekend. Zij waren gisteren niet voor commentaar bereikbaar. De bungalowbewo ners die bezwaar maakten tegen de illegaal geplaatste stacara van zijn blij met de aanschrij ving tot bestuursdwang, maar zijn niet helemaal tevreden. Ad vocaat A. de Brouwer: „Dat de bungalette pas op 1 september weg moet zijn, vinden mijn cli ënten niet zo fijn. Nu kijken ze nog het hele seizoen tegen het il legaal geplaatste bouwsel aan. Bovendien heeft het college niet vastgelegd dat het terrein weer in oude toestand wordt opgele verd. We beraden ons nog even of we een strengere aanpak bij de rechter moeten bepleiten." Het zijn lang niet alleen wandelaars die meedoen aan de avondvierdaagse: ook fietsers en zelfs hier en daar een huisdier zijn terug te vinden in het deelnemersveld. foto Wim Kooyman door Ed Cock laars vanuit café De Reizende Man voor een route van zande deden hieraan zestig liefhebbers mee. Vandaag is vijf of tien kilometer. er een feestelijke aankomst op recreatiegebied De Vogel KLOOSTERZANDE - Het avondvierdaagsecomité Dit jaar kon ook worden gekozen voor een fietstocht in Hengstdijk. Hontenisse is tevreden over het aantal deelnemers aan van vijftien of vijfentwintig kilometer. Volgens T. Scha- De sporters worden ingehaald met bloemen en muziek, dit evenement. Er vertrokken elke avond 135 wande- keiaar van het organiserende comité Promoot Klooster- en natuurlijk ook medailles. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Terneuzense muziekliefhebbers krijgen za terdag 15 juni een uitgelezen kans om te kijken wat er op dit moment zoal aan muzikaal ta lent in hun woonplaats rond loopt. Dan vindt in Porgy Bess voor de derde keer het festival 'Terneuzen speelt tuus' plaats. De voorgaande jaren kenmerkte het evenement zich als gemoe delijk en gezellig. Een avond, waarop zo'n driehonderd mu- ziekminnende Terneuzenaren zich lieten meevoeren door de door 'plaatselijke helden' ge produceerde muziek. Ook dit jaar geven drie bands acte de présence, al hebben twee acts him roots slechts voor een klein percentage in Terneuzen. „Er kwamen nogal wat ver zoekjes binnen van Terneuzena ren die buiten de provincie Zee land studeren. Zij spelen in hun studentenstad in een bandje, maar kwamen daarmee tot nu toe nog nooit naar Terneuzen. En dat terwijl him Zeeuwse opa's en oma's ze zo graag eens wilden zien spelen. Nu is aan hun verzoekjes gehoor gege ven", zegt mede-organisator Maikel Harte. Gazpacho De Terneuzense drummer Mischa Koch mag met zijn band Gazpacho het festival openen. Hun muziekstijl is het beste te omschrijven als trippop. Met die benaming probeert de vijf mansformatie hun invloeden van bands als Radiohead, Por- tishead, Hooverphonic, Tori Amos en Django Reinhardt sa men te vatten. De tweede band is wel een compleet Terneuzense formatie. The Jeffersons spelen voornamelijk zelfgeschreven popliedjes, die naar eigen zeg gen raakvlakken hebben met The Beatles, maar een iets stevi ger karakter hebben. De band bestaat uit een kwartet muzikanten, die zich tot nu toe vooral in andere Zeeuws- Vlaamse bands hebben laten gelden. Toine Metselaar staat garant voor de gitaar- en orgel partijen. Francois van de Linde speelt eveneens gitaar en is daarnaast ook zanger. Van der Linde was samen met Metselaar eerder ac tief in de Terneuzense blues band Jigsaw Puzzle. Ook Wil lem Verbuyst is geen onbekende meer in de Zeeuwse muziekwe reld. Als gitarist van de surf band Dr. Reverb steelt hij regel matig de show, maar in The Jeffersons hanteert Verbuyst de basgitaar. Zijn Dr. Reverb-col- lega Timon Grob verzorgt de drumpartijen. De afsluiter van de avond luis tert naar de naam The Timeflies. Ook hierin speelt een van oor sprong Terneuzense drummer, Tijl Vercauteren (ex-High Aces). The Timeflies komen uit Am sterdam en omgeving. Het zes man sterke collectief, waaron der bassist Marc van KEK 66-, speelt een mix van stevige six ties-beat, garage, mod en soul. Tussen de optredens door zal muziekfanaat Abdon Willems (beter bekend als het gezicht van de in december 2001 geslo ten bar Snuggly) het publiek vermaken met een greep uit zijn immense persoonlijke platen collectie. 55-plusssers op de pedalen voor de derde De Lieve Fietstocht. foto Wim KooyMan door Jeanette Vergouwen HULST - Honderddertig 55- plussers verschenen gister ochtend aan de start van de derde De Lieve Fietstocht, die de stichting Welzijn voor Ou deren (SWO) Hulst samen met de Ouderenbonden had ver zorgd. De fietslustigen kozen voor een tocht van dertig of van vijftig kilometer. De routes voerden de fietsers door de natuur van Oost-Zeeuws- Vlaanderen en door het Waas land. De deelnemers waren na afloop van de tocht tevreden. Een groep uit Clinge had het traject zo snel afgelegd dat ze de tweede stempelpost gemist had, eenvoudigweg omdat die op dat moment nog niet be mand was. Een vrouw uit Hulst vond het een mooie tocht. „Niet altijd even gemakkelijk om te vol gen, maar dat komt vooral omdat we veel gekletst heb ben onderweg." En een ander: „Op de terugweg tussen Clin ge en Kapellebrug kregen we een fikse regenbui, maar we hebben gewoon even ge schuild en toen de bui over was, zijn we verder gereden. Er stond wel een stevige wind, maar we hebben genoten on derweg.' Tevreden Niet alleen de deelnemers wa ren tevreden, de organisatie ook. Jacqueline Blommaert van SWO: „We hebben alleen po sitieve reacties gekregen en we zijn bereid om in 2003 een vierde editie te organiseren. We moeten wel even afwach ten hoe alles geregeld wordt na de gemeentelijke herinde ling." MIDDELBURG - De Stichting Economische Promotie en Ac quisitie Zeeland (Sepaz) mag na de proef van drie jaar haar werk voortzetten. De Statencommissie economie stemde gis teren, weliswaar morrend, in met het ook na 2003 verlenen van subsidie om bedrijven naar Zeeland te lokken. Gedeputeerde D. Bruinooge (economie) moest wel gewicht in schaal leggen om de meerderheid van de Staten te overtuigen Dat deed hij door te zeggen dat geen enkele vertegenwooi'di- ger van een Zeeuwse gemeente kritiek heeft geuit over het voortzetten van Sepaz. Niet onbelangrijk, omdat het loket een gemeenschappelijk initiatief is van alle gemeenten en de provincie. Uiteindelijk stemden Christenunie, Groenlinks en SGP voor alsnog niet in met voortzetting. Voornaamste kritiek: Sepaz heeft zich nog niet kunnen bewijzen (er is pas één bedrijf naar Zeeland gelokt). Fracties willen de proefperiode daarom ver lengen. Bruinooge zegde toe in 2006 opnieuw de resultaten van de stichting tegen het licht te houden. MIDDELBURG - Het verbod voor particulieren op het sme ren van koperhoudende anti-algenverf moet worden opgehe ven totdat er een alternatief is. Daarvoor pleit de Provinciale Statenfractie van de WD. Volgens haar is het verbod een typisch Nederlandse regel. Omdat watersporters geen alternatief hebben, smeren ze het stiekem op hun boot of wijken uit naar België waar het ge bruik van de verf niet is verbodenstelt Statenlid H. van Gees- bergen. Hij zei dat gisteren in de Statencommissie economie naar aanleiding van de discussie over het watersportactie plan. Gedeputeerde G. van Zwieten (recreatie): „Het alternatief is er al anderhalf jaar. Maar de nieuwe verfsoort ligt ter beoor deling van een of andere bureaucratische commissie onder verantwoordelijkheid van Minister Pronk. Die moet nog be ginnen. Ik weet niet wat watersporters waar op hun boten smeren, maar ik heb een vermoeden." TERNEUZEN -Een 52-jarige man uit Oud Gastel is gister middag rond kwart voor vier met zijn auto tegen een lan taarnpaal aan de Buitenhaven inTerneuzen gereden. De man had teveel gedronken en wist daardoor niet meer wat er pre cies gebeurd was. Nadat op straat een blaastest tot drie maal toe mislukt was, is de man aangehouden en overgebracht naar het bureau voor een ademanalyse. Daaruit bleek dat hij drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De auto is weggesleept, deze was aan de voorzijde zwaar be schadigd. De lantaarnpaal werd geheel omvergereden. HULST - Op de kruising Marco Pololaan/Clingeweg in Hulst heeft gistermiddag rond vijf uur een aanrijding plaatsgevon den tussen personenauto en een bromfietsster plaatsgevon den. Een 32-jarige vrouw uit de gemeente Hulst reed over de Clin- geweg, komende uit de richting Koolstraat. Zij verleende op vermeld kruispunt geen voorrang aan een van rechts komen de 16-jarige vrouw uit de gemeente Hulst, die op de kruisende wegreed. Deze kwam tengevolge van de aanrijding ten val en is per am bulance met rugklachten overgebracht naar het ziekenhuis. Beiden voertuigen raakte beschadigd. STREEKACTIVITEITEN AARDENBURG - Restaurant de Munck, 19.30 uur: Bridge; AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten; 14.00 uur: Solo dansen; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten bieden; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; 18.00 uur. Af scheid winterseizoen met diner; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: Gym nastiek en biljarten; 13.30 uur: Hobby club, 19.45 uur: Bingo; Café De gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Kaarten bieden; HENGSTDIJK - Recreatiecentrum De Vo gel, 18.30 uur: Wandel- en fietsvierdaag se gemeente Hontenisse; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge, 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; Dorpshuis, 18.30 uur: Avondvierdaagse; HULST De Lieve, 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur. Lmedance voor 55-plussers; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE Café De Lamso ren,13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur; Gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur. Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen. Zwin College, 18.30 uur: Avondvierdaag se; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur. Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Bingo; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: Bil jarten voor dames, kaarten en canasta; SINT JANSTEEN De Warande, 13.30 uur: Biljarten; 19.30 uur; Yoga; Schutterslokatie, 19.00 uur: Oefenschie- ting op de staande wip; TERNEUZEN -DeVeste, 13.30uur: Hand werken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten; De Triangel, 20.00 uur; Klaverjassen; 't Zwaantje, 18.00 uur: Avondvierdaag se; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak. 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE Concordia, 13.30 uur: Kaarten en bingo, 19.00 uur: Tafeltennis; Café 't Polderken, 13.30 uur: Kaarten jo keren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 10.30 uur' Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Handwerken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal. In de culturele agenda in het Uit-katern van de PZC van woensdag is per abuis het openluchtoptreden van de musical vereniging Musical Exchange in de ver keerde plaats gesitueerd. De uitvoering, die omstreeks twee uur zaterdagmiddag begint, is op een podium ter hoogte van de Grote Kerk aan de Noordstraat in Ter neuzen. door Jean-Lou de Gucht GRAAUW - De gemeente Hulst heeft terecht de Wet Openbaar heid van Bestuur (WOB) toege past bij de inzage in de namen van de bezwaarmakers tegen het windmolenpark in de Melo- polder. Dat zegt S. Juranek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De initiatiefnemers die het om streden windmolenpark van de grond willen krijgen, hebben met de wet in de hand de ge meente Hulst gevraagd om in zage in de ingediende bezwaren en daarmee tevens in de namen van de bezwaarmakers. Die moeten hiervoor wel toestem ming verlenen Het verzoek heeft bij de bewoners in Graauw voor nogal wat opwinding ge zorgd, omdat er getwijfeld wordt aan de motieven van de initiatiefnemers „Inzicht in de namen van de be zwaarmakers is een heel legitie me vraag", zegt Juranek. „Op grond van de WOB is dit ook mogelijk. Bovendien heeft de gemeente Hulst dit ook heel net jes afgehandeld. Ze hebben ie dereen een antwoordkaart ge stuurd, waarin ze toestemming aan betrokkenen vragen." De WOB geeft burgers het recht om overheidsstukken in te zien. De brieven van de inwoners van Graauw en omgeving worden door de gemeente beschouwd als een bezwaarschrift en vallen daarmee onder de WOB. „Op grond van de Wet Bescher ming Persoonsgegevens kan de gemeente de namen van de be zwaarmakers niet ongestraft aan de initiatiefnemers van het windmolenpark geven", zegt Juranek. „Ze hadden de namen en de adressen op de bezwaar schriften ook kunnen weglak- ken. In dat geval hadden ze be trokkenen geen toestemming hoeven vragen." De WOB kent ook uitzonde ringsgronden, maar daar kun nen de bezwaarmakers volgens Juranek geen beroep op doen. „Het verstrekken van informa tie kan achterwege blijven, maar daar zie ik in dit geval geen enkele reden toe. Je moet dan denken aan belangen die de veiligheid van de staat in gevaar kunnen brengen of wanneer het gaat om bedrijfsgegevens."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 49