Extra toezicht huizen in vakantie 13 Bedrijfsbrandweerteams houden samen oefening Vlastekort drijft Linex Koewacht in het nauw Weekendartsen beloven sneller op huisbezoek te gaan Speelplezier op straat w Bewoners kunnen politie laten weten wanneer ze afwezig zijn Terneuzenaar beboet vooor dronken rijden AEG houdt het overal koel! KOZIJNEN DAKKAPELLEN zeeuwse almanak Werken ZEEUWS-VLAANDEREN donderdag 30 mei 2002 Hnor Harold de Puysseleijr I HULST - De politie in Oost- 1 Zeeuws-Vlaanderen houdt in de maanden juni tot en met sep- I teraber extra toezicht op wonin- gen waarvan de bewoners op vakantie zijn. Hiervoor is door j depolitieteams in Hulst en Hon tenisse een project afwezig heidsregistratie opgezet. Inwoners van deze gemeenten I kunnen op de bureaus in Hulst I ofHontenisse opgeven wanneer zij afwezig zijn. Ze kunnen de I informatie ook doorbellen via 0900-8 8 44 of emailen aan poli- tie.zeeland@zeelandn et.nl. I De politie gebruikt de gegevens i voor extra surveillances tijdens I de afwezigheid van de bewo ners. Daarnaast kunnen inwo- I ners op de politiebureaus in Hulst en Hontenisse folders krijgen met preventieadviezen om hun woning beter te beveili- I gen tijdens hun vakantie. De politieteams van Hulst en Hontenisse hebben mede tot de- I ze extra inspanning besloten naar aanleiding van de vele tientallen woninginbraken die tussen eind vorig jaar en het voorbije voorjaar plaatsvonden in hun gebied. De inbraakgolf I hield op na de arrestatie van een I 24-jarige Belg die op heterdaad i werd betrapt bij een woningin braak in Clinge. Hij verscheen gisteren voor de rechter De Belg wordt na het uitzitten van j zijn straf aan België uitgele- I verd, mits de minister van Justi- I tie daar mee instemt. Aandacht Woordvoerder J. van Mourick I legt uit dat de politie tijdens de zomermaanden toch al extra Advertentie Wereldmuziek I de dubbel cd Global Sounds 2 voor 6,99 inclusief 30 korting coupons t.w.v. 209,70 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Kleine aspergesalade en vegetarische pastaschotel of kipfilet met tutti frutti en dame blanche voor 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 1 juni 11.00-12.00 uur Henk de Boer beeld, beweging en muziek op bet web 14.30-15.00 uur Quod Li bet Middelburg vol-koren zondag 2 juni 13.00-17.00 uur Koopzondag 16.30-17.00 uur I dodici Middelburg vol-koren kijk ook op www.drukkerijmiddelburg.nl de Winkel DRVK in Woord Brasserie KERY Beeld &c Geluid ft Markt 51 Middelburg P (0118) 886886 aandacht besteedt aan het risico ken of alles nog in orde is." Vol- digde extra politie-inzet in de van inbraken. „Maar als we ook gens de politiewoordvoerder zomermaanden aan de West- zeker weten dat woningen leeg staat het extra politietoezicht in Zeeuws-Vlaamse kust in ver staan, dan kunnen we daar af en Oost-Zeeuws-Vlaanderen niet band met de aanwezigheid van toe eens langs rijden om te kij- op gespannen voet met de beno- de vele vakantiegangers. „Dit extra toezicht vindt plaats Wel legt het een extra beslag op door Eugène Verstraeten tijdens de surveillances die toch de taakinvulling van de agenten al plaatsvinden in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Het kost geen extra tijd en menskracht. in de surveillancedienst. Die blijven overigens voor spoedei sende meldingen beschikbaar." De jongste leerlingen van basisschool Molenbolwerk mochten bandenwerpen. door René van Stee IJZENDIJKE - In verschillende plaatsen in Zeeuws-Vlaande- ren konden kinderen van de basisscholen zich gisteren tij dens de dertiende editie van de Landelijke Straatspeeldag onbekommerd op straat ver maken. De Verlengde Molen straat in IJzendijke vormde 's ochtends het decor van het speelfestijn voor de kin deren van het Molenbol werk. De ruim honderd leerlingen van de school konden zich onder lei ding van het onderwijzend per soneel en enkele verkeersouders uitleven met ouderwetse spelle tjes als steltlopen, stoepkrijten, touwtrekken en touwtje sprin gen. Op het schoolplein waren TERNEUZEN - Op de Oude- landseweg in Terneuzen is in de nacht van dinsdag op woensdag een 52-jarige Terneuzense auto mobilist betrapt op rijden onder invloed. Tijdens een alcoholcontrole bleek de man ongeveer ander half keer de maximaal toegesta ne hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Die overtreding kwam hem op een rijverbod van twee uur en een boete van 190 euro te staan. drie politievoertuigen opge steld, waarvan vooral de strandjeep en de motorfiets veel bekijks trokken. Ook werd uit gebreid van de gelegenheid ge bruik gemaakt om de sirene, de handboeien en het kogelvrije vest te testen. Het was de eerste keer dat het Molenbolwerk meedeed aan de straatspeeldag. Een speciaal thema had de school niet uitge kozen. Volgens verkeersouder F. Impens vraagt de hele kern IJzendijke om aandacht. Vooral de notoire hardrijders in het dorp zijn hem een doorn in het oog. „En dat terwijl IJzendijke tot dertig-kilometerzone is uit geroepen. Ook in de buurt van de school is er regelmatig sprake van gevaarlijke verkeerssitua ties. Het is de hoogste tijd dat er wordt opgetreden tegen dit on verantwoorde gedrag", aldus Impens. Daarom vond hij het aardig dat de kinderen gisteren de ervaring van het spelen op straat eens meekregen. „Toen ik klein was, kon dat nog. Nu niet meer." Ook in andere plaatsen, waar onder Terneuzen en Breskens, vonden straatspelen plaats. Zo was door de buurtvereniging van de Terneuzense wijk Oude Vaart de Gentiaanstraat afge zet. Na de opening van het fes tijn door wethouder E. Kerck- foto Peter Nicolai haert hielden de kinderen zich 's middags bezig met spelletjes als koekhappen, de spiraal, touwtrekken en zaklopen. In Breskens was het een gezellige drukte in de Philips van Kleef- straat. Evenals in IJzendijke was ook hier de politie met drie voertuigen aanwezig. Verder zorgden de brandweer, een draaimolen, een springkussen en een strandspeeltuin voor veel speelplezier. Advertentie Advertentie Het 'slachtoffer' wordt afgevoerd tijdens de oefening bij Elopak. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - Zes bedrijfs brandweerteams uit de Kanaal zone oefenden gisteren bij het Terneuzense verpakkingsbe drijf Elopak. De teams, be staand uit zes tot acht brand weerlieden en twee ehbo'ers, moesten een werknemer met brandwonden aan gezicht en handen bergen en de brand bij de coatingafdeling bestrijden. De kartonnen verpakkingen van Elopak worden van een vloeistofdicht laagje voorzien door een 'flame-sealer' te ge bruiken. Een goede methode, verzekert commandant A. Ver- helst van de bedrijfsbrandweer. Maar wel eentje die constante alertheid van personeel en be drijfsbrandweer vraagt, want karton en vuur verdragen el kaar nu eenmaal slecht. Het redden van het slachtoffer en de bestrijding van de brand verliepen over het algemeen re delijk gesmeerd, constateerde Verhelst. „Alleen vergaten en kele teams dat de vlammen ook door de afvoer naar het dak slaan. Als dat bij een echte brand was gebeurd, zou dat tot een grote uitslaande brand heb ben kunnen leiden." De teams van Elopak, Elocoat, Dow Benelux, Hydro Agri, Zuidchemie en Philips (Ceres- tar en Broomchemie waren door omstandigheden niet van de partij) hielden gisteren geen wedstrijd en kregen daarom ook geen officiële beoordelingen. Verhelst: „De jaarlijkse oefe ning is vooral bedoeld om de be drijfsbrandweerteams te laten leren van bestrijdingsmethoden in andere bedrijven, De ver schillende productiemethoden eisen verschillende manieren van aanpak van de brandweer korpsen, Door eens bij andere bedrijven te oefenen, worden de korpsleden gestimuleerd om za ken op een andere manier aan te pakken. Dat is ook goed voor de motivatie van de spuitgas ten." Gewijzigd treinverkeer 9 Werk aan hét spow I J 31 roe» t> juni Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling njden. Als er geen treinen kunnen njden, zet NS bussen in. Houdt u rekening meteen langere reisduur. Nachtnet Utrecht C- Amsterdam C-Schiphol- Leiden C 1 op 2 juni Hengelo-Oldenzaal 1 en 2 juni Den Haag C/HS-Leiden C 1 t/m 5 juni (Internationaal*) Haarlem-Leiden C 2 juni Zwolle-Groningen 2 t/m 6 juni Rotterdam C-Dordrecht 2 t/m 6 juni Zutphen-Winterswijk 4 juni (Syntus) Meer weten? Kijk op Teletekstpagina 754. Kijk op www.ns.nl. Haal de folder aan een NS-loket. Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.), Onze medewerkers staan u graag te woord TERNEUZEN - De dienstdoen de huisartsen in Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen gaan 's avonds en in het weekend voortaan sneller op huisbezoek na telefoontjes van patiënten naar de huisartsenpost in het Terneuzense ziekenhuis. Dat is besloten nadat vorige week als gevolg van een com municatiestoring een mevrouw die van de trap was gevallen te lang op medische hulp moest wachten. De echtgenoot van de vrouw belde 's avonds de huis artsenpost met het verzoek zo snel mogelijk een dokter te stu ren. Volgens manager L. Vosters van de huisartsenpost kon de man echter geen duidelijke informa tie geven over wat er precies aan de hand was. „Zijn vrouw was van de trap gevallen en blijk baar vervolgens weer zelf naar boven gelopen. Uit zijn verhaal bleek niet dat er aanleiding was om er een dokter op af te stu ren." Na nog een telefoontje kreeg de man de dienstdoende huisarts persoonlijk aan de lijn, maar de man kon ook de arts niet duide lijk maken dat zijn hulp nodig was. „Er is geprobeerd zo goed mogelijk door te vragen, maar de man was alleen maar ontzet tend woest. Na twaalf telefoon tjes heeft de arts uiteindelij k be sloten voor alle zekerheid toch maar een kijkje te nemen." Het huisbezoek bleek terecht, want de mevrouw had bij haar val enkele gebroken ribben op gelopen. Binnen de huisartsenpost is in middels afgesproken in derge lijke situaties geen twaalf tele foontjes meer af te wachten. „Er wordt gewoon een dokter ge stuurd en dan kijken we achter af wel of het terecht was", aldus Vosters. „Want zoals dit gegaan is was natuurlijk niet goed." De assistentes aan de telefoon krij gen binnenkort ook nog een spe ciale telefoneercursus. Daarin leren ze gesprekstechnieken om bij patiënten die bellen duideli j - ke informatie los te krijgen. Vosters wijst er op dat de huis artsenpost nog maar drie weken functioneert en dat het dus voor iedereen nog wennen is. „Als er iets mis gaat klagen mensen veel gemakkelijker tegen een instel ling. Vroeger toen ze te maken hadden met de eigen huisarts waren er ook wel eens proble men. Maar tegen een huisarts ga je niet zo snel klagen als tegen een anonieme huisartsenpost." Daarbij komt volgens Vosters nog dat heel wat mensen het er niet mee eens zijn dat ze 's avonds en in het weekend niet meer bij hun eigen huisarts om de hoek terecht kunnen. „Ze zullen alles doen om de huisartsenpost zwart te maken als ze de kans krijgen. Als wij een zo goed mogelijke kwaliteit en service blijven geven, dan raken de mensen straks van zelf overtuigd dat de huisart senpost gewoon een goed initia tief is." Op wat praktische aanlooppro blemen na draait de huisartsen post sinds de start drie weken geleden tot tevredenheid. Een echte vuurdoop volgde al me teen het eerste weekend, toen tijdens de pinksterdagen maar liefst zeshonderd telefoontjes binnenkwamen. „Daar hadden we echt niet op gerekend, maar door extra assistentie in te zet ten hebben we het toch gered." Advertentie Kunststofmontagebedrijf F. P. POORTVLIET VOOR KUNSTSTOF en Dekkersweg 12 Nieuwdorp 0113-613395 Bel voor vrijblijvende informatie door Sheila van Doorsselaer KOEWACHT - Het gaat niet goed bij vlasspaanplatenfa- briek Linex Pro-Grass in Koe wacht. Er zijn opdrachten ge noeg, maar er heerst een tekort aan vlas. De fabriek draait nu slechts vier dagen per week en de 23 medewerkers moeten werktijdverkorting (wtv) opne men. Als de vlasoogst ook dit jaar tegenvalt, dan is het vol gens Linex-directeur P. Meul blok 'foute boel'. Sinds januari dit jaar is de pro ductie van de fijngeperste ve zelplaten noodgedwongen te ruggeschroefd. De vlasoogst van 2001 was slecht, maar vol gens Meulblok valt de situatie nog mee. Toch is het nooit eerder voorgekomen dat de fabriek niet de hele week door draaide. Meulblok verwacht voor dit jaar een normale oogst. Maar mocht de oogst dit jaar weer mislukken, dan ziet het er voor de fabriek niet goed uit. Meul- broek weigert het woord slui ting in de mond te nemenmaar zegt wel: „Dan is het foute boel." Ook begin van de jaren 90 leken er weinig overlevingskansen te zijn voor het het bedrijf. Er werd nooit verlies geleden, maar de opeenvolgende eigenaren ont trokken steeds kapitaal aan het bedrijf zonder te investeren. Tussen 1992 en 1994 leek een faillissement onvermijdelijk, maar de nieuwe directeur Meul blok en bedrijfsleider J. Wijn- acker zetten de schouders eron der en ontwierpen nieuwe ma chines, waardoor economischer kon worden gewerkt. Olifantsgras Ondertussen wordt bij Linex Pro-Grass hard gewerkt aan productontwikkeling van oli fantsgras, een grassoort die in het noorden van het land wordt gekweekt. In Koewacht wordt de toepasbaarheid van het ma teriaal getest. Toch zal volgens Meulblok de vlasverwerking voor zijn bedrijf de belangrijk ste activiteit blijven. De verwer king van olifantsgras staat nog in de kinderschoenen. Al maandenlang trilt en dreunt het in dat Middel burgse straatje. Het gemeen tebestuur heeft eens gul uit de hoek willen komen en op dracht gegeven de straat van nieuwe riolering en bekabe ling te voorzien waarna, ter afronding van het geheel, tot asfaltering van het wegdek zal worden overgegaan. De werken verlopen volgens een mysterieus schema. Mannen in rode pakken en oranje hesjes graven met on wijs grote machines angst aanjagend diepe gaten en sleuven, die ze vervolgens in hoog tempo weer dichtgooi en om een dag later in dezelf de volgorde de werkzaamhe den opnieuw ten uitvoer te leggen. De buurt kijkt niet begrijpend toe en bezit de ziel in lijdzaamheid. Aanvankelijk veroorzaakten de werkers veel chagrijn. Niemand kon de auto meer ordentelijk kwijt en er werd veel behendigheid gevraagd van bewoners die hun pand in wilden om daar te ontdek ken hoe klein een mens is zonder water en elektriciteit. De laatste weken gaat het be ter. De sociale contacten zijn veelvuldiger geworden. Men spreekt elkaar aan de randen van zojuist vervaardigde af gronden en men toont zich dankbaar over het feit dat de nutsvoorzieningen toch ook steeds weer tot leven worden gebracht. Hoopvol worden schattingen gemaakt over de voleinding der dingen. Politici kunnen hier iets van leren: sloop buurthuizen en sportzalen, laat straten openscheuren. En zie tot welk^een eensgezindheid de moderne mens in staat is. Bel voor meer informatie: .tel. (0172) 468 172. Deze actie loopt t/m 31 augustus 2002.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 47