Brief Hulst verbijstert Tegenwind PZC Herinrichting van Axelsedam begint volgende week Speelneusbeheerders leren zelf spelen Nieuw KI-station voor paarden in Biervliet Haastig huwelijk haalt zestig jaar VVV geeft samen met ondernemers impuls aan toerisme 11 Actiecomité twijfelt aan motieven verzoek om inzage bezwaarschriften CDA gaat de boer op in Kanaalzone Sirenes Z-Vlaanderen dekkend Geld voor stadsraad Sas Diefstal bromfiets Dertig uur werken voor paashaas Rommelmarkt in Terneuzen woensdag 29 mei 2002 rioorLieneke Fieret TERNEUZEN - Wethouder E. Kerckhaert (Onderwijs en Welzijn) van de gemeente Ter- neuzen reikte gisteren in restau rant De Graanbeurs certifica ten uit aan de zeven beheerders van de Speelneuscontainer in Xerneuzen. De beheerders volgden een cur sus Omgaan en spelen met kin deren, georganiseerd door de Vrijwilligersschool Zeeland, een onderdeel van Servicebu reau Vrijwilligers Zeeland De deelnemers gingen vier keer een ochtend van negen tot twaalf uur naar de cursus die speciaal voor hen was opgezet. In een voorgesprek konden de Speelneusbeheerders aangeven waar ze meer over wilden weten en waar knelpunten zaten, zo dat het cursusprogramma daar op kon worden afgestemd. „Je kan geen kant en klaar pakket aanbieden, want elke groep is anders. De stof moet aansluiten op het werkveld van de cursis ten", vindt P. de Jong, cursusdo cent. De Speelneus is een pro ject van Stichting Welzijn. In de Speelneus kunnen kinderen uit de buurt speelgoed lenen. Het uitlenen van speelgoed bleek echter niet voldoende te zijn voor de kinderen. De vraag aan de beheerders om samen met de kinderen te spelen en ze te bege leiden bij het spel nam toe. Daarom werd besloten de zeven Speelneusbeheerders een cur sus aan te bieden waarin ze leer den om met kinderen te spelen en de contacten met ouders te verbeteren. Cursus Tijdens de cursus leerden de deelnemers nieuwe spelletjes en stapsgewijs problemen aan te pakken door middel van rollen spellen. Verder kregen ze inzicht in de zwakke en sterke punten van het Speelneusproject. Alle deelnemers hebben de cursus met succes afgerond. Het certi ficaat is een bewijs van hun goe de inzet en dat ze aan de cursus hebben deelgenomen.Het werd gisteren uitgereikt aan Corien Pijpelink, Silvia Kapper, Patri cia de Groot, Christa van der Heiden, Liesbeth van der Wege, Jenny de Meijer en Wanda Krus- zynska. I door Jean-Lou de Gucht GRAAUW - Het actiecomité Te genwind Melomolen heeft met verbijstering gereageerd op de brief die de gemeente Hulst heeft gestuurd aan degenen die bezwaar gemaakt hebben tegen het windmolenpark in de Melo- polder. In de brief wordt uitgelegd dat de gemeente van de initiatiefne mers van het windmolenpark het verzoek gekregen heeft om inzage in de ingediende bezwa ren en daarmee tevens in de na men van de indieners van de be zwaren. „Op het verzoek is de Wet Open baarheid van Bestuur van toe passing. In het kader van die wet vragen wij u om toestem ming voor het verlenen van in zage in uw bezwaarschrift door een vertegenwoordiger van Me- lowind." Ongeloofwaardig Woordvoerder H. de Groot van het actiecomité heeft geen goed woord over voor het verzoek van de initiatiefnemers van het windmolenpark. „Deze brief heeft voor veel on rust gezorgd bij de inwoners van Graauw. Ik snap niet dat woord voerder H. Verstraaten van de initiatiefnemers, een man met veel invloed in het dorp, door gaat met zijn plannen om een windmolenpark te realiseren. Met deze actie maakt hij zich heel erg ongeloofwaardig. De meerderheid van de inwoners is legen. Verstraaten heeft bij de presentatie van de plannen ge- AXEL - De raadsfracties van het CDA in Axel, Sas van Gent en Terneuzen gaan binnenkort met inwoners, organisaties en leden in die gemeenten praten over hun wensen en grieven. Ze doen dit om politiek beter voorbereid de stap te kunnen zetten naar de nieuwe grote ge meente Terneuzen. Het CDA hoopt door deze ontmoetingen meer zicht te krijgen op wat er bij de bevolking, verenigingen en instellingen leeft. De uitkomsten van deze debat ten worden later verwerkt in een beleidsplan voor de komende raadsperiode. In Axel bij t het CD A het spits af: vanavond 29 mei in Cultureel Centrum De Halle, Roosevelt- laan la. Aanvang 20.00 uur. Ter neuzen is op 5 juni aan de beurt: in restaurant Westkant, Schel- deboulevard 1, aanvang 19.30 uur. Sas van Gent sluit de rij. Daar luistert het CDA op 6 juni vanaf 20.00 uur in buurtcen trum Sint Albert, van Milstraat 2 naar de kiezers. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax: (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zegd dat er dan geen windmo lens zouden komen." Verstraaten begrijpt niets van alle opwinding in Graauw. „Het gaat ons om de kwaliteit van de handtekeningenactie. We wil len weten welke mensen er gete kend hebben en of ze allemaal wel uit de omgeving van Graauw komen." Hij heeft al eerder aangegeven dat hij niet onder de indruk was van het aantal handtekeningen. Bijna driekwart van de dorpe lingen sprak zich uit tegen plaatsing van acht windturbi nes. „Er zijn mensen die altijd tekenen, ongeacht wat de vraagstelling is." J. Steyaert, fractievoorzitter van het CDA in de gemeente raad en woonachtig in Graauw, vraagt zich af wat de werkelijke reden is voor de initiatiefnemers om de namen van de bezwaar makers te weten. „Het vermoeden bestaat dat Verstraaten hen er op aan wil spreken dat ze getekend heb ben. Blijkbaar heeft hij geen vertrouwen in het overgrote deel van de inwoners, de dorps raad, het actiecomité en de poli tiek die zich uitgesproken heb ben tegen het windmolenpark. Vele inwoners vragen zich dan ook af of ze nog wel vertrouwen moeten hebben in Verstraaten als voorzitter van de plaatselij ke Rabobank." Resy van Harn insemineert de tienjarige merry Princes. door Maya van Wezel BIERVLIET - Resy van Harn uit Bier vliet is een kunstmatige inseminatie (Kl)-station voor paarden in Biervliet begonnen. Eigenlijk is het uit nood geboren omdat de familie De Vetter uit Heikant hun KI-station, het enige in Zeeuws-Vlaan- deren, had gesloten. Zeeuwse fokker van het jaar 2001, Jas Haak uit Philip pine, onderkende het ongemak en het financieel nadelig aspect voor de Zeeuws-Vlaamse fokkerij. Jas Haak besprak het probleem met Resy van Harn. Dat was voor haar aanleiding haar bedrijfsactiviteiten binnen Eguus Kuiterdomein in Biervliet uit te breiden met een KI-station. Van Harn begon na haar tweejarige paardenopleiding in Torhout in België aan de opleiding voor inseminator in Boxtel met afrondingsdeel in Utrecht. Fokkers kunnen met hun merries bij haar terecht. Zij beschikt over stal lingsruimten en heeft vaste afspraken met een dierenarts, die dagelijks op ge zette tijden de paarden komt onderzoe ken. Op verzoek zorgt Van Harn voor het sperma van elke gewenste hengst en foto Peter Nicolai regelt de koeriersdienst. Op het mo ment dat de merrie op het hoogtepunt van de hengstigheid is, verzorgt Resy van Harn zelf de inseminatie. De fokker betaalt slechts het stalgeld aan de Bier- vlietse. Het dekgeld wordt rechtstreeks aan de hengstenhouder vergoed. Het inseinineren is voor de fokker gratis, want die kosten zitten verwerkt in het dekgeld. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Vanaf maandag zal de gemeente Terneuzen be ginnen met het inrichten van de openbare ruimte rondom en on der het nieuwe kantoorgebouw op de Axelsedam in Terneuzen. De werkzaamheden zullen, af hankelijk van de weersomstan digheden, duren tot eind sep tember van dit jaar. De herinrichting van de kop van de Axelsestraat kost 800.000 euro. Hierbij behoort het her- leggen van het fietspad, de Ax elsedam en een gedeelte van de Schuttershofweg. Onder het poortgebouw is een verlaagde vijver met fonteinen en veiiich- ting voorzien. De werkzaamhe den zullen gefaseerd worden uitgevoerd, maar desondanks zullen bepaalde weggedeelten toch tijdelijk afgesloten worden voor het verkeer. Omleiding Vanaf maandag zal het fietsver- keer vanaf de sluizen richting de Axelsestraat (en omgekeerd) worden omgeleid langs de Ken- nedylaan. Het laden en lossen op de Herengracht zal wel gedu rende de hele werkperiode mo gelijk blijven. Hiervoor zal een aparte strook worden aangege ven. In de eerste drie weken zal het doorgaande verkeer niet of nau welijks hinder ondervinden van de herinrichting. Vanaf 24 juni zal het verkeer worden geloodst over de dan aangelegde nieuwe verharding tussen de Axelse straat en de Herengracht. Het verkeer richting de kop van de Noordstraat wordt omgeleid via de Grenulaan en Vlooswijk- straat. Vanaf 15 juli kan het verkeer voor het eerst gebruik maken van de nieuwe verharding. Een week na de bouwvak-vakantie wordt begonnen met de laatste fase van de herinrichting. In de eindfase zal het verkeer over de Axelsedam gestremd zijn. Het kruispunt met de Rosegracht en Schuttershofweg is dan opge broken. De Herengracht wordt tijdelijk vanaf de Schuttershofweg be reikbaar gemaakt via de toe komstige laad- en losroute. De Herengracht is ook bereikbaar via de Jongesstraat, met uitzon dering van woensdag (in ver band met de weekmarkt). Frans Geernaart en Corrie van de Velde. foto Peter Nicolai door Wilma Valk BRESKENS - Even leek het er op dat het huwelijk van Frans Geernaart en Corrie van de Vel de uit Breskens maar zes dagen zou duren. Maar gisteren waren ze zestig jaar getrouwd. Veel jonge mannen uit Neder land en dus ook uit Breskens werden tijdens de Tweede We reldoorlog in Duitsland te werk gesteld. Frans (82) en Corrie (81) hadden al vier jaar verkering en toen bleek dat ook Frans zou moeten vertrekken besloten ze vlug te trouwen. Op 28 mei werd er getrouwd en op 3 juni werd Frans al op transport gezet. Op 8 juni 1945 kwam hij uiteindelijk thuis via omzwervingen en wer ken in Friedrichshaven aan het Bodemmeer en in Graz in Oos tenrijk. Hier ben ik bevrijd door de Russen en het eerste wat ze de den was mijn horloge stelen. Toen ik het weer terug wilde werd er een revolver op mijn MIDDELBURG - Het netwerk van ala rmsirenes dat de bevol - king waarschuwt bij rampen en andere grote calamiteiten is in Zeeuws-Vlaanderen goed dekkend. Van de ongeveer dertig sirenes die er in heel Zeeland bij moesten komen, waren er drie bestemd voor Terneuzen. Dat zegt waarnemend com mandant L. Sandee van de regionale brandweer Zeeland. Uit een evaluatie van het nieuwe alarmnetwerk bleek vorig jaar dat er in sommige plaatsen niet genoeg sirenes stonden, waardoor de sirene niet overal gehoord werd. De extra sirenes - waarvan een deel al bijgeplaatst is - staan overwegend in de grote steden Middelburg, Vlissingen en Goes. Terneuzen krijgt er drie sirenes bijEentje is al geplaatst, de andere volgt binnen afzienbare tijd. Daarnaast is op termijn nog een extra sirene gepland in de groeiwijk Nieuw-Othene. Los van de sirenes die er in Terneuzen bij worden geplaatst, is een aantal masten in Zeeuws-Vlaanderen opgewaardeerd door de geluidssterkte van de sirenes te vergroten. Ook zijn hier en daar enkele masten verplaatst. SAS VAN GENT - De werkgroep Stadsraad Sas van Gent in oprichting krijgt ruim tweehonderd euro subsidie van de ge meente Sas van Gent als de raad er donderdag mee akkoord gaat. De Stadsraad wil zich na de herindeling tussen de ge meente Sas, Axel en Terneuzen opwerpen als behartiger van de belangen van de bevolking van Sas van Gent in de nieuwe gemeente. De werkgroep die de stadsraad wil oprichten spruit voort uit de Bewoners Belangenvereniging Sint Albert, die momenteel actief is voor deze wijk in Sas. Het college van burgemeester en wethouders is positief over de oprichting van de stadsraad en wil de werkgroep eenzelfde subsidiebe drag geven als de twee dorpsraden van Westdorpe en Philip pine. De raadsvergadering begint om 19.30 uur en is in het stadhuis aan de Westkade. IJZENDIJKE - In de Kazernestraat in IJzendijke is in de nacht van maandag op dinsdag een bromfiets ter waarde van enkele duizenden euro's gestolen. De brommer stond afgeslo ten voor een woning. Het gaat om een blauw-grijze Honda, ty pe X8RX. MIDDELBURG - Een 48-jarige vrouw uit Terneuzen pro beerde gisteren de Middelburgse poliltierechter te overtuigen van haar onschuld aan een winkeldiefstal. Zowel officier van justitie C. Oldenburger als politierechter A. Gaakeer wilde de verdachte nog wel geloven dat het haar bedoeling niet was ge weest om 4 maart dit j aar bij de Hema in Hulst de paashazen te stelen, maar wat er was gebeurd, bleef in hun visie diefstal. „Het is een groot probleem", vond Gaakeer. Voor de winkel diefstal werd de Terneuzense conform de eis veroordeeld tot dertig uur werkstraf. In de strafmaat werd meegenomen dat ze in haar proeftijd verkeerde van een diefstal die ze eerder had gepleegd. De vrouw deed op zitting geëmotioneerd haar verhaal. „Ik ben met de paashazen naar de vleeswarenafde- ling gelopen. Ik had de portemonnee in mijn hand. Ik ben me er niet van bewust geweest dat ik de paashazen in mijn tas heb gestopt en ermee naar buiten ben gelopen." De politierechter concludeerde dat de verdachte gestresst was en een onzekere indruk maakte. Gaakeer adviseerde de dievegge altijd samen met een ander te winkelen, zodat de kans op het stelen van goederen of levensmiddelen tot een minimum beperkt blijft, bevelanden: borst gezet. Had ik heel de oor log overleefd en nu sterven voor een horloge? Nee, dan maar zon der uurwerk naar huis." Sinds vier jaar woont het echt paar in een bejaarden woning in Breskens: Ze hebben het daar beide goed naar hun zin. Giste ren werd samen met hun zoon en twee kleinkinderen het zestig jarig huwelijk gevierd met veel vrienden en bekenden. Namens de gemeente Oostburg kwam burgemeester Brommet het paar feliciteren, door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De VVV Zeeuws-Vlaanderen wil samen met de Terneuzense Onderne mersvereniging (TOV) en Coör dinatie en Management (CM) het koop- en verblijfstoerisme in Terneuzen nieuwe impulsen geven. De instellingen kiezen voor een gezamenlijke aanpak, omdat versnippering, zo is in het verleden gebleken - weinig resultaat oplevert. De drie in stellingen hopen nog voor de zo mer een plan van aanpak te kunnen presenteren. De VW nam in februari het ini tiatief voor de versterkte sa menwerking op het gebied van marketing en promotie van Ter neuzen. De VW legde CM en TOV een notitie voor met aan dachtspunten voor de gebun delde samenwerking. Die aan dachtspunten zijn: het verder ontwikkelen van het recreatief winkelen, een betere presenta tie van Terneuzens maritieme karakter, het verbeteren van de samenwerking tussen onderne mers, het aantrekken van één of meerdere attracties met een bo venregionale aantrekkings kracht, het meer en beter res taureren van het historisch erfgoed, het scheppen van meer mogelijkheden voor kamperen bij de boer, de aanleg van meer (toeristische) fietspaden en het stimuleren van de plattelands vernieuwing. TOV-voorzitter en CM-coördi- nator A. Stoffels vindt dat de VW-notitie een goed uitgangs punt vormt voor verdere be sprekingen. „Ook de onderne mers zijn van mening dat Terneuzen ook op het gebied van kooptoerisme een grotere rol moet kunnen vervullen dan nu het geval is. Ons potentieel op toeristisch-recreatief gebied is tot op heden toe niet volledig aangewend. Dat moet en kan anders. Hoe? Daarover zijn we nu met elkaar in gesprek. Voor de zomer zal nog wel duidelijk worden hoe we de stad - zeker voor bezoekers - aantrekkelij ker kunnen maken", zegt Stof fels. De VW, dat staat vast, zal in de promotie van Terneuzen een lei - dende rol spelen. De vreemde lingendienst heeft een aantal producten in voorbereiding (al manak, folders en brochures), die speciaal aangewend kunnen worden voor de promotie van Terneuzen. Ook wordt gedacht aan beursbezoek. Om het een en ander te kunnen verwezenlij ken, moet de VW echter kun nen rekenen op voldoende draagvlak in de stad. Daar man keert het nu nog aan. Van de 450 bedrijven in de toeristisch-re- creatieve sector (inclusief hore ca) dragen er slechts zo'n hon derd financieel bij aan de VW. Om een serieus activiteitenaan bod te kunnen ontwikkelen, dient het deelnemerspercentage binnen een kort tijdbestek wor den opgevijzeld tot 60, Stoffels heeft de VW laten weten te zul len helpen om de Terneuzense ondernemers over de brug te krijgen. „Dat is in ons aller be lang", aldus Stoffels. TERNEUZEN - Buurtwerk Scas houdt op zaterdag 1 juni van 10.00 tot 13.00 uur een over dekte rommelmarkt in buurt huis 't Schelpenhoekje aan de Dokweg in Terneuzen. De op brengst van de markt is gestemd voor de aanschaf van materia len voor de tiener- en kinderac tiviteiten van Scas. Advertentie is lekkerder voor je rug. Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed 5laapkenrier Rademakers Heeft eert slaapoplossing voor i<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 53