Goes is traagheid Van Gilst zat Reimerswaal verhoogt ozb niet PZC PZC Kinderen eigenen zich de straten toe Raad buigt zich over Kerkplein Prijs bedrijfsgrond in Tholen niet fors hoger Werkstraf voor paashazendievegge 11 Gemeente wil ondernemer dwingen loods af te bouwen Boete voor bezit softdrugs Drugsklant kan leven met boete Voorwaardelijke straf voor aanval Bromfiets en helm gestolen Beenwond na aanrijding Skate Night in Middelburg Paardenshow agenda Samenzang Foto-expositie woensdag 29 mei 2002 GOES - In heel Nederland wordt vandaag de Nationale Straatspeeldag gehouden. Overal in het land worden stra ten afgesloten voor alle ver keer, zodat kinderen voor één dag veilig buiten kunnen spe len. Zo ook in de regio. In Scho- re, Heinkenszand, Goes, Hans- weert, Sint Philipsland, Sint- Annaland en Stavenisse wor den vandaag straten afgeslo ten. De Straatspeeldag is een initi atief van verkeersveiligheids- organisatie 3VO in samenwer king met gemeenten. Ouders en kinderen komen zelf in actie voor een veilige buurt. Wegge bruikers worden op deze ma nier aangezet tot veilig en kindvriendelijk gedrag in het verkeer. Ook op de Bevelanden en Tho- len wordt in verschillende dor pen de Straatspeeldag gehou den. In Schore wordt het stuk van de Boomweidelaan afgezet rond de school De Tunnel tot en met het speelpleintje. In Hein kenszand wordt de Dorps straat afgesloten. Het stuk vanaf het kruispunt met de Eendvogelstraat tot aan het Dijkjeis van 13.30tot 16.30uur vrij van verkeer. Goes is vandaag onderverdeeld in vier wijken. In Goes-Oost wordt de Bergweg afgezet, in Goes-Zuid de Frambozestraat. Verder is de Europalaan in de Goese Polder vrij van verkeer evenals de Evertsenstraat in Goes-West. In de gemeente Tholen doen drie dorpen mee aan de straatspeeldag. Sint Philipsland zet de Voorstraat en de Kerkring af, in Sint-An- naland is de Schoolstraat afge sloten en in Stavenisse is de Voorstraat vrij van verkeer. Gevaarlijk In Hansweert wordt de Boom- dijk afgesloten, een gevaarlij ke weg waar vaak hard wox'dt gereden. De dorpsraad organi seert de Staatspeeldag in sa menwerking met verschillende verenigingen en clubs in Hans- weert. Aan de Boomdijk komt een grote tent te staan waarin kinderen kunnen kleuren en zich laten schminken. Verder komt er een springkussen en kunnen kinderen spelletjes doen zoals koekhappen, zaklo- pen, stoepkrijten, voetballen en skeeleren. Arnold Eijke, lid van de dorps raad en medeorganisator van de straatspeeldag in Hans- weert denkt dat het een succes gaat worden. „De kinderen uit de buurt reageerden enthousi ast en ook de gemeente Rei- merswaal, die ons een vergun ning moest geven, staat erg positief tegenover het hele ge beuren." De actie moet ook iets teweeg brengen in de gemeente. „Bin nen de dorpsraad zijn wij al langer bezig met de verkeers veiligheid in ons dorp", zegt Eijke. „Op de Boomdijk wordt erg hard gereden. Er moeten verkeersdrempels of zoiets dergelijks komen." De Juliana van Stolbergschool is hard gegroeid, verschillende keren uitgebouwd en inmiddels wederom te klein. foto Willem Mieras MIDDELBURG - Een twintigjarige man uit het Belgische Ronse moest zich gisteren in Middelburg verantwoorden voor het bezit van vijf joints en zeven gram hennep. Het kwam de Belg op een boete van 200 euro te staan die de politierechter hem conform de eis oplegde. De verdachte had met 23 februari dit jaar een slechte dag uit gekozen om naar Temeuzen te komen om drugs te kopen. De politie hield die dag een drugscontrole in Terneuzen. De Belg zei op de hoogte te zijn dat vijf gram softdrugs in Ne derland wordt gedoogd, maar officier van justitie C. Olderi- burger drukte de man op het hart dat bij een dergelijke actie iedereen de klos is. „U dacht in andere sferen te geraken, maar het is voor u een zwarte avond geworden", merkte Oldenbxir- ger op. De Belg was ervan doox'drongen dat het hem alleen maar geld had gekost. „Ik heb mijn lesje nu wel geleerd", zei hij. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 32-jarige vrouw uit die stad veroordeeld tot 230 euro boete. De verdachte had 20 februari dit jaar in Middelburg onder het oog van de politie driekwart gram cocaïne gekocht van een dealer. Dat werd gisteren door de Middelburgse ook niet be twist. Ze kon dan ook leven met de boete. MIDDELBURG - De straf voor de 45-jarige Middelburger die in maart 2000 een parkeerwachter heeft aangevallen, is in ho ger beroep terug gebracht tot een voorwaardelijke celstraf. De politierechter in Middelburg had hem veroordeeld tot een maand cel. Het gerechtshof in Den Haag zette dat om in twee weken voorwaardelijk. De man was verhaal gaan halen bij de dienst Parkeerbeheer nadat hij, volgens hem onterecht, een bon had gekregen. De situatie liep uit de hand. De man sloeg met zijn vuist door (de ruit en duwde de aanwezige ambtenaar. Volgens het slachtof fer had de man hem ook geslagen, de man heeft dat altijd ont kend. De aanklager had tijdens behandeling van de zaak in hoger beroep twee weken voorwaardelijke celstraf en veertig uur werkstraf geëist. Het gerechtshof heeft de werkstraf laten vervallen. Ook de geëiste schadevergoeding hoeft niet te wor den betaald. VLISSINGEN - Vanaf het Scheldeplein in Vlissingen is gis terochtend tussen elf en één uur een paarse Peugeot, type Bugsy gestolen. In een opbergvak van de bromfiets zaten een jas en een regenpak. Ook de helm werd meegenomen. De waarde van de kleding en de helm bedraagt enkele honderden euro's. De waarde van de gestolen brommer is niet bekend. SAS VAN GENT - Een 51-jarige fietsster uit de gemeente Sas van Gent is gister-ochtend op de kruising van de Brandspuit straat met de Kloosterlaan aan een been gewond geraakt na een aanrijding. Een 48-jarige automobilist uit de gemeente Sas gaf op de kruising geen voorrang, waarna de vrouw ten val kwam. De vrouw hoefde niet naar het ziekenhuis. Beide voertuigen lie pen schade op. I door Rolf Bosboom 's-H HENDRIKSKINDEREN - De gemeente Goes heeft het he lemaal gehad met de technische handelsoixderneming Van Gilst. „Het geduld is op. Daarom gaan we optreden en een dwang- procedure beginnen", zei wet houder M. 't Hart (PvdA, ruim telijke ordening) deze week in de raadscommissie grondge bied. De gemeente is al jaren in dis cussie met Van Gilst over de rommelige buitenopslag. Aan vankelijk was het bedrijf vlak bij het huidige Tiendenplein ge vestigd, waar het velen een doom in het oog was. De ge meente slaagde erin de onder neming eind 1999 te verplaatsen naar de Nieuwe Rijksweg in 's- Heer Hendrikskinderen. Procedure Daar ontstonden weer proble men met de loods die Van Gilst moet bouwen om zijn materia len op te slaan. Doordat de pla nologische procedure veel lan ger duurde dan verwacht, was de loods niet op tijd klaar, j In het vooxjaar van 2001 werd I uiteindelijk de bouwvergun- I ning afgegeven. Het bedrijf I bleek toen bij nader inzien een aanzienlijke lagere loods te wil- len neerzetten, zodat een nieu we vergixnning moest worden MIDDELBURG - In de Middel burgse binnenstad wordt op midzomernacht, 21 juni, een Skate Night gehouden. Voor de eerste maal gaat het skatepeloton over een vieren half kilometer lang parcours door het centrum. Inschrijven kan vanaf 190 0 uur in de Vlees hal op de Markt, waar een uur later de start is. Komende zater dag 1 jxxni is er een skate- en skeelertocht vanuit Grijpsker- ke. Deelnemers kunnen kiezen tussen drie afstanden: 20, 40 en 60 km. De start is vanaf de Ker kring, bij café In de Gouwe Gheijt. De inschi'ijving start om 12.00 uur en de start is om 13.00 uur. HEINKENSZAND - Rijvereni- ging Allround houdt een show onder de naam Pas de Foly op zondag 2 juni in Stal Vermue aan de Plattendijk in Heinkens zand. Vanaf 160 0 uur geven ruiters en amazones verkleed met hun paard een show op muziek. Een jury beoordeelt hen op de origi neelste en technisch beste show. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl aangevraagd. De eerste werk zaamheden voor de bouw zijn inmiddels verricht, maar veel tempo lijkt er niet in te zitten, ondanks aandringen van de ge meente. Bxxrgemeester en wet houders zijn de kwestie nu beu. „Het geduld is op en ook ons ge- door Mieke van der Jagt KAPELLE - Hoe moet het ver der aan het Kerkplein in Kapel- Ie? Het gemeentehuis is te klein, de Juliana van Stolbergschool ook, en de Kinderopvang moet ook nog ergens een gebouw met een buitenruimte krijgen. De gemeenteraad mag het zeggen. Tijdens een inforxnele bijeen komst van de raad worden dins dag 4 juni vier altexmatieven be- spx'oken. Het ziet ernaar uit dat het oorspronkelijke plan: uit breiding van het gemeentehuis, uitbreiding van de Juliana van Stolbergschool en nieuwbouw voor de Kinderopvang, het snelst, het goedkoopst en qua ruimtelijk beslag het voorde ligst'is. Maar het stuit ook op de meeste weerstand bij Kapelse burgers. Alternatieven De gemeente heeft, juist vanwe ge de gevoeligheden, het Mid delburgse Laboratoxnum voor de Architectuur enkele alterna tieven laten onderzoeken. Bij voorbeeld een plan om een nieu we school te bouwen voor de snel groeiende reformatorische Juliana van Stolbergschool. De gemeentelijke organisatie, die ook snel groeit, en de Kinderop vang zouden dan samen in het aangepaste schoolgebouw kun- door Rob Paardekam KRUININGEN - Bijna de volle dige Reimerswaalse gemeente raad wil niet dat de onroerend- zaakbelasting (ozb) in 2004, 2005 en 2006 jaarlijks met 2 pro cent extra wordt verhoogd. Dat bleek gisteren tijdens de behan deling van de kadernota. Alleen Bewoners Belangen Reimers- waal wilde nog geen oordeel vellen. De door het college voorgestel de stijging van de ozb is nodig om alle plannen te kunnen fi nancieren. J. Sinke (SGP) vroeg zich af of de gemeente misschien iets te ambitieus is in haar plan nen. Ook de andere partijen ga ven aan dat ze de stijging niet zien zitten. Ze zien liever dat het uitgavenpatroon wordt aange past. Ook een tweede idee waar mee burgemeester en wethou ders geld wilden binnenhalen, werd door de raad afgeschoten: het niet meer naar de bevolking loof in de zaak is verdwenen", aldus 't Hart. „Het gedonder moet nu klaar zijn." De leden van de commissie steunden hem daarin. „Ik ben best voor mede dogen, maar nu niet meer", zei voorzitter S. de Putter (Chris- tenUnie). nen trekken. In dat geval komt het gemeentehuis nog 370 vier kante meter tekort, die zouden moeten worden bijgebouwd. Het grootste probleem bij deze optie is de tijd. De Kinderop vang zou met de aanpassing van doorsluizen van het divident van Delta Nutsbedrijven. Een meerderheid van de raad vindt dat dat wel moet. Burgemeester A. Verbree zei dat allemaal prima te vinden, maar volgens hem schiet de gemeen teraad daaxmee wel een behoor lijk gat in de begroting. Het niet verhogen van de belasting heeft immers als consequentie dat enkele in de kadernota gepre- door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 48-jarige vrouw uit Terneuzen probeerde gisteren de Middelburgse polil- tierechter te overtuigen van haar onschuld aan een winkel diefstal. Zowel officier van jus titie C. Oldenburger als politie rechter A. Gaalteer wilde wel geloven dat het haar bedoeling niet was geweest om 4 maart dit A. van Gilst zegt in een reactie dat de gemeente zich geen zor gen hoeft te maken. „Het komt allemaal voor mekaar. Er wordt aan gewerkt en hard ook." Hij wij st erop dat bewust is gekozen voor een lagere loods, omdat het bouwwerk oorspronkelijk de oude school moeten wachten tot de nieuwe klaar is. Maar de bouw voor de kinderopvang moet worden betaald uit een subsidiepotje dat maar tot 2004 beschikbaar is. Is er geen ge bouw, dan moeten de centen senteerde plannen niet of in mindere mate uitgevoerd kun nen worden. Verbree verlangde dan ook van de verschillende partijen dat ze op hoofdlijnen aangaven waar de uitgaven ver minderd kunnen worden. Daar had niet iedereen een pas klaar antwoord op. Integendeel, de meeste partijen kwamen met nog meer (dure) wensen aanzet ten. Uiteindelijk werden hier en jaar bij de Hema in Hulst de paashazen te stelen, maar wat er was gebeurd, bleef in hun visie diefstal. Voor de winkeldiefstal werd de Temeuzense conform de eis ver oordeeld tot dertig uur werk straf. In de strafmaat werd mee genomen dat ze in haar proeftijd verkeerde van een diefstal die ze eex'der had gepleegd. De vrouw twaalf meter hoog zou worden. „Dat zou geen reclame voor de omgeving zijn geweest. Het zicht wordt nu veel beter." Door de vertraging moesten ook weer nieuwe afspraken worden gemaakt met betrokken men sen, zoals de constructexxr en de worden terugbetaald. Boven dien kan de gemeente ook niet zo lang op uitbreiding wachten. Een ander alternatief: de Kin deropvang in de school en nieuwbouw voor de gemeente en de Juliana van Stolberg- daar toch wat ideeën voor be zuiniging geopperd. Zo liet Leefbaar Reimex-swaal weten dat de kosten voor automatise ring wel wat minder kunnen en ook zet de partij vx'aagtekens bij de hoge kosten voor externe ad visering. De PvdA stelde voor een wethouderspost te schrap pen. Volgens J. Louwrink zijn twee fulltime wethouders meer dan genoeg, aangezien de bur- deed op zitting geëmotioneerd haar verhaal. „Ik ben met de paashazen naar de vleeswaren- afdeling gelopen. Ik had de por temonnee in mijn hand. Ik ben me er niet van bewust geweest dat ik de paashazen in mijn tas heb gestopt." Gaakeer advi seerde de dievegge altijd samen met een ander te winkelen, zo dat de kans op het stelen tot een minimum beperkt blijft. tekenaar. „Ik ben ook afhanke lijk van wanneer zij kunnen. Die mensen gaan niet op mij zitten wachten." Van Gilst verwacht dat binnen enkele weken de bouw daad werkelijk op stoom begint te ra ken. school, geeft hetzelfde pro bleem. Bovendien kost het to taal 4,3 miljoen euro en blijft er 400 vierkante meter over. Als al leen de gemeente in de oxxde school trekt, kost het hele circus nog ruim 4 miljoen en blijft er dik 300 meter over. De Kinder opvang wil bovendien het liefst nieuwbouw en is alleen in dat geval bereid om zelf flink in de buidel te tasten. Het laatste al ternatief geeft alleen voor de ge meente een tijdprobleem. Parkje Het oorspronkelijke plan is uit eindelijk het goedkoopste: 3,6 miljoen euro. Omdat aan alles tegelijk kan worden gesleuteld, is het ook op tijd te realiseren. De omwonenden zijn er alleen niet gelukkig mee. Ze vinden dat de Juliana van Stolberg school al genoeg ruimte in be slag neemt en vrezen dat het parkje achter het gemeentehuis helemaal verdwijnt ten faveure van de geparkeerde auto's van ambtenaren. Het college legt op 4 juni alle overwegingen voor aan de raad, die er nog geen beslissing over neemt. Een voorstel wox'dt pas gemaakt als de raad zich over een richting van beleid heeft uitgesproken. De informele raadvergadering wordt gehou den in het gemeentehuis in Ka- pelle en begint om 19.30 uur. gemeester een breed takenpak ket heeft. Het CDA maakte een punt van de uitbreiding van het gemeen- tehuis, waar 2,5 miljoen euro voor is uitgetrokken.. „De nood zaak voor de bouw van een tweede grote representatieve ruime zien wij niet", aldus R Koeman. Dat vonden ook de meeste andere partijen. De SGP liet weten dat de financiële grenzen voor het bibliotheek werk in zicht zijn en dat er geen lift in het dorpshuis van Krui- ningen hoeft te komen. De ChristenUnie meende op haar beurt dat de randweg Yerseke er niet hoeft te komen en dat er in diezelfde plaats geld bespaard kan worden op het 'geldverslin dende project' brede school. Uiteindelijk, na bijna acht uur vei'gaderen, werd besloten de kadernota nog niet vast te stel len. Het college gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn en komt in de commissie financiën met een voorstel. door Rolf Bosboom SINT-MAARTENSDIJK - De prijzen voor bedrijfsgrond in de gemeente Tholen gaan niet in grijpend omhoog, hoewel de ge meenteraad daar wel op heeft aangedrongen. Volgens het col lege van burgemeester en wet houders loopt Tholen niet uit de pas in vergelijking met omlig gende gemeenten. Bij de behandeling van de ge meentebegroting 2002, afgelo pen najaar, nam de gemeente raad een motie aan. Daarin werd erop aangedrongen de prijzen voor bedrijfsgrond 'marktconform bij te stellen', met andere woorden: aanzien lijk te verhogen. De tarieven lig gen sinds begin vorig jaar voor de kern Tholen op 45 euro per vierkante meter en voor de an dere kernen op 36 euro. De motie was voor B en W aan leiding om een onderzoekje uit te voeren naar de prijzen in ver gelijkbare gemeenten in de om geving. Daarbij is gekeken naar Borsele, Kapelle, Reimerswaal, Schouwen-Duiveland, Bergen STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; GOES - De Spinne, 13.00-16.45 uur: Seni oren biljart competitie; 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Ambachtscentrum Hollandsche Hoeve, 13.00 uur: Demon stratie oude ambachten; De Pit, 13.30- 16,30 uur: Biljartclub De Pit competitie, 14.00 uur; Activiteiten voor WAO-ers; Openbare bibliotheek, 14,00 uur: Voorle zen voor kinderen 4-8 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: Biljar ten en kaarten voorouderen; 14,00 uur; Sjoelen; CBS de Linge, 18.30-19.00 uur. Start avondvierdaagse; Gemeentehuis, 20.00 uur: Optreden trio L'Estcaut; KORTGENE - Gymzaal in de Bernhard- straat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers, 50- plus of ouderen vanaf 57 jaar; Koersbal voor 50-plussers, OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoekweg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljar ten; YERSEKE - Achter havenmeesterkantoor Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Ooster- schelde; De Zaete, 16.00-17.00 uur; Volksdansen 50-plussers; Schoolpein Oude Boogaert, 18.30 uur; Start avond vierdaagse. op Zoom, Steenbergen, Woens- drecht en Halderberge. Het prijsniveau blijkt in grote lijnen overeen te komen, met uitzon dering van de grotere gemeente Bergen op Zoom (60 exxro per vierkante meter). B en W concluderen dat de Thoolse tarieven 'nog steeds marktconform' zijn. Een aan merkelijke prijsstijging is wat hen betreft niet aan de orde. Wel willen zij de tarieven aanpassen aan de algemene stijging van lo nen en prijzen. Dat betekent een verhoging van vier procent, met ingang van 1 juli. Woningen Verder wil het gemeentebestuur een toeslag invoeren voor on dernemers die ook een bedrijfs woning willen bouwen, zodat de prijzen overeenkomen met die in nieuwbouwwijken. Wie bij voorbeeld een kavel van 600 vierkante meter wil hebben, be taalt 140 euro per vierkante me ter. Overigens is dat niet van toepassing voor de kern Tholen, aangezien daar geen bedrijfs woningen worden toegestaan. Het onderwerp staat op de agenda van de commissie ge meentelijke ontwikkeling, die maandag 3 juni bij elkaar komt. De bijeenkomst wordt gehou den in het gemeentehuis in Sint- Maartensdijk en begint om 19.30 uur. GOES - In de Bethelkerk in Goes aan de Beatrixlaan wordt op zondag 2 juni een samenzang gehouden. De voorzang begint om 18.15 uur, de samenzang om 18.30 uur. Leden van de familie De Klerk, die zendingswerk in Indonesië verrichten, vertellen over hun werk. Na afloop is er koffie in de foyer en gelegenheid kennis te maken met de familie. GOES - In zorgcentrum Gast huis in Goes is momenteel een foto-expositie te zien van Ro nald en Patricia Felius uit Ter neuzen. De meeste foto's zijn gemaakt in de Serengeti in Tan zania, een beschermd wildpark dat ongeveer net zo groot als Nederland is. Ook de tentoon stelling 100 Zeeuwse Portretten van Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur, is de komende weken in het Gast huis te zien. Beide exposities duren tot en met 30 juni. Ook het gemeentehuis in Kapelle is te klein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35