PZC Vier bands strijden om titel 21 woensdag 29 mei 2002 In het Vlissingse Arsenaaltheater strijden zaterdag avond vier bands om de prestigieuze titel 'Zeeuwse Belofte 2002'. De ene finalist leeft met zenuwen toe naar deze grote dag, de andere band ziet de eindstrijd als een gewoon optreden. Maar winnen willen ze na tuurlijk allemaal. Hieronder een introductie van de fi nalisten. Naam: Backlash, Uit: Vlissingen, Sinds: 2001, Stijl: brutal metal, Bezetting: Dermis Raayman (zang), Lex Lehr (gitaar), Jaap van Buren (gitaar), Patrick Hoogstrate (bas) en TimRoyers (drums), Internet: www.backlash.nl Backlash speelt zaterdag een thuiswedstrijd, maar drummer Tim Royers ziet dat absoluut niet als een voordeel. „We nemen volgens mij echt geen extra fans mee. Het publiek heeft ook een stem in het eindoordeel, maar wij willen dus niet winnen door zoveel mogelijk eigen mensen mee te nemen", vertelt de 34-jarige Roy ers. Het zal Backlash ook een zorg zijn of ze wel of niet met de titel aan de haal gaan. „Toen wij besloten om ons in te schrijven voor de Zeeuwse Belofte, hadden wij maar één doel voor ogen. We wilden graag eens in het Arsenaaltheater spelen. Mooi podium en over het alge meen is het geluid daar ook heel goed." De Vlissingers hebben dus niet of nauwelijks 'titelaspiraties' en ook een doel op de langere termijn is er volgens Royers niet echt. „De jongere bandleden (Jaap van Buren en Lex Lehr) willen graag intensiever in de muziekwereld ver der, maar voor de andere bandleden blijft het toch voor al een hobby. Het voornaamste is dat we veel willen op treden. Daarom is het ook hartstikke leuk dat we nu bezig met zijn de organisatie van een tourtje door Duits land." Backlash omschrijft zichzelf als een brutal me tal-band, maar bij het horen van die benaming zal voor al bij de wat minder ingewijden nog geen lampje gaan branden,Het is eigenlijk een kruising tussen heavy- en death metal. Wij zijn toegankelijker dan een doorsnee death metal band, maar we hebben natuurlijk wel een zanger die verschrikkelijk staat te schreeuwen. Daarin verschillen we weer van het genre heavy metal. We ho ren wel eens dat wij een beetje op het vroegere Gorefest lijken. Dat is natuurlijk een groot compliment", aldus Royers. Naam: Badly Preserved, Uit: West-Zeeuws-Vlaan deren, Sinds: 2000, Stijl: Cross-over-metalrock, Be zetting: Elton Boussen(zang, gitaar), Sasha Kondic (gitaar), Michael Saffrie (bas), TimBoussen (drums), Internet: www.badlypreserved.com Als er één band zonder overwinnings-intenties naar Vlissingen afreist, is het Badly Preserved wel. „Waarom wij niet zullen winnen? Wij komen uit West- Zeeuws-Vlaanderen. De publieksstem zal heel zwaar wegen. De band die het meeste publiek meebrengt, is dus in een gigantisch voordeel. Ik denk dat er slechts vijftien fans met ons meegaan. Je weet natuurlijk nooit hoe het loopt, maar ik voorspel dat For The Alliance zal winnen, Backlash tweede zal worden en NoCode en wij als derde en vierde zullen eindigen. Maar goed, op zich is het al heel mooi dat metalbands als Backlash en Badly Preserved de finale halen", blikt drummer TimBoussen vooruit. De West-Zeeuws-Vlamingen begonnen zes jaar geleden onder de naam Ballerina Pimps, maar veranderden hun naam twee jaar geleden om zo een wat volwassener ima- go te krijgen. Badly Preserved bracht in maart 2002 haar debuut-cd Still Feeling uit. Die release leverde al snel een aantal optredens op (waaronder deze zomer op Weitjerock in IJzendijke en Anywave in Zierikzee). De performance in de finale van De Zeeuwse Belofte wordt door Tim Boussen eveneens als promotie gezien. „Wij gaan in ieder geval flink tekeer. Promotioneel kan dit optreden natuurlijk heel belangrijk zijn. Je weet im mers nooit wat hieruit voort kan komen." Naam: For The Alliance, Uit: Burgh-Haamstede, Sinds: 1998, Stijl: melodieuze pretpunk, Bezetting: Lennart Verkaart (zang), Willem Bakker (gitaar), Tom Boogerd (bas), Laurens Troost (drums), Inter net: www.f6rthealliance.nl For The Alliance begon vier jaar geleden als vrien denband onder de naam Buckletrunk, maar sinds vorig jaar gaat het viertal onder de huidige naam door het leven. De bezetting van de band is echter nog nooit veranderd. „Toen wij besloten om een band te beginnen, kon niemand met een instrument uit de voeten. We heb ben toen de rollen verdeeld en al snel was duidelijk wel ke richting we op zouden gaan: punk", vertelt zanger Lennart Verkaart. Onder de naam Buckletrunk speelden Verkaar en kor nuitenvooral covers, maarnu staan er hoofdzakelijk ei gen nummers op de setlist. Alleen de Beatles-song 'I feel fine' behoort nog tot het repertoire van de Schouwse band. „We zijn vooral beïnvloed door bands als NOFX, Undeclinable en Lagwagon. Eigenlijk doen we niets Badly Preserved: Elton (vooraan), Michael, Tim NoCode: Dirk, Jelle, Johanneke en Theo (vlnr) en Sasha (achter, vlnr) foto Peter Nicolai foto Lex de Meester nieuws en juist daarom waren we zo verrast dat we naai de eindstrijd mochten", legt Verkaart uit. „Maar nu we eenmaal in de finale staan, weegt deze wedstrijd toch best zwaar voor ons. Als we verhezen gaan de kopjes wel even omlaag, maar we zullen zeker doorgaan met For The Alliance. We zijn tenslotte al acht jaar vrienden. Bij winst gaat het dak er natuurlijk af. Dan zal er in onze oefenruimte nog wel een afterparty plaatsvinden. Het zou natuurlijk ook een enorme stimulans zijn om door te gaan", aldus Verkaart. Afgelopen zaterdag had For The Alliance een generale repetitie in het Vhssingse De Piek. Een uitgelezen mo gelijkheid dus om de reacties van het Walcherse publiek te peilen. Verkaar: „Het was niet zo druk, maar we heb ben er wel weer wat nieuwe fans bijEr werd vanaf het eerste nummer immers driftig gedanst." Naam: NoCode, Uit: Middelburg, Sinds: 2001, Stijl: Rock, Bezetting: Johanneke Kranendonk (zang), Jel le Warendorff (gitaar), Theo Szarafinski (bas), Dirk Schuit (drums), Internet: www.nocode.ontheweb Het piepjonge NoCode is zaterdagavond qua stijl de absolute vreemde eend in de bijt. De stijlaandui ding 'rock' is breed, maar het is dan ook een hels karwei om dit Middelburgse viertal binnen een meer gespeci- feerd kader te plaatsen. Johanneke Kranendonk voor ziet de experimentele rocksongs van gothisch aandoen de zanglijnen. Zij schrijft ook de teksten, maar het is meestal gitarist Jelle Warendorff die de basis legt voor de nummers. In de voorronde van De Zeeuwse Belofte wist NoCode de jury te overtuigen met slechts twee songs. „In Vlissingen zullen we drie nummers ten geho re brengen. Twee korte, catchy songs en één lang num mer", verklapt de 17-jarige zangeres Johanneke Kra nendonk. „Wij halen heel veel inspiratie uit de muziek van Tool", vertelt Kranendonk. „Toen wij die band zagen optre den, raakten we in vervoering. Je voelde de muziek door je hele lijf. Dat willen wij ook bereiken. Daarnaast leer ik veel van Tori Amos en ik houd ook erg van poëzie. Het spelen met taal geeft mij best wel een kick. Mijn teksten zijn overigens vaak zware kost, maar ik zorg wel dat het er niet te dik bovenop ligtMaar liedj es over vrolij k flui tende vogeltjes zijn aan mij niet besteed." Alle bandleden willen in de nabije toekomst een oplei ding aan het conservatorium of rockacademie volgen. „Wij hebben allemaal de droom van de muziek te kun nen leven. Daarom zou het natuurlijk geweldig zijn als we zaterdag winnen. Ik ga daar overigens niet van uit, want de publieksstem kan ons zeker de das omdoen. Wij hebben nog niet zo'n grote schare fans opgebouwd. Maar we gaan er flink tegenaan. Deze week oefenen we nog vier keer. Wezien wel waar het schip strandt", aldus Kranendonk. Raymond de Frel Finale Zeeuwse Belofte: zaterdag, Arsenaaltheater Vlissingen, 20.30 uur 29 mei t/m 4 juni WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus brengt de voorstelling Opa's Geheim. Het verhaal gaat over opa Bram die in een piepklein bejaarden huisje woont. Zijn vrouw Marie is er niet meer, maar elke dag komt Freekje, zijn kleinzoon, op bezoek. Poppentheater Ambachtscentrum, Goes, 15.00 uur Accordeola Accordeonvereniging Accordeola houdt een openbare repetitie. Iedereen die belangstelling heeft, is welkom. Clubgebouw A. Coortelaan 3, Vlissingen, 18.30-21.30 uur Samenwerking Muzikaal samenwerkingsproject wordt officieel gepresenteerd. Het betreft de scholengemeenschap Nehalennia, de Zeeuwse Muziekschool en Scoop. Naast enkele uiteenzettingen over het project is er een optreden van het Kuiperspoortorkest, presenta tie van een djembéworkshop, optreden van een band bestaande uit scholieren van Nehalennia en de presentatie van een dans- workshop. Nehalennia locatie Kruisweg, Middelburg, 19.30 uur Trio l'Estcaut Het trio l'Escaut opent een reeks van drie concerten. Het trio wordt gevormd door Anne Marie Jansen (klarinet), Pe tra Flipse (altviool) en Henny van Eersel (piano). Er wordt mu ziek ten gehore gebracht van W. A. Mozart, M. Bruch en C. Reine- cke. De volgende twee concerten zijn op 27 juni en 10 oktober. Gemeentehuis, Kapelle, 20.00 uur Desafinado Regelmatig zijn er concerten in Desafinado. Deze keer zorgt het Evert Hekkema Kwartet voor een jazzspeci- al. Hekkema bespeelt het ongebruikelijke instrument bariton hoorn en wordt terzij de gestaan door de Zeeuw Jan Menu (tenor en baritonsax), Jos Machtel (bas) en Dirk Balthaus (piano). Jazz en Blues Eetcafé Desafinado, Middelburg, 20.30 uur DONDERDAG Rien Balkenende Pianowerken van Middelburgse componisten. Op het programma staan stukken van Willem Lootens (1736- 1813), G. H. vonBrucken Fock (1859-1935) en DouweEisenga. Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Groot Niet Te Vermijden Het Groot Niet Te Vermijden brengt de nieuwe show. De vijf topmuzikanten/entertainers brengen het afwisselende programma Off the road again. Ook op vrijdag en zaterdag. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur VRIJDAG Gedichten en blues Gedichten en vertellingen over liefde, leven en dood worden ge bracht in een sfeer van nostalgie en blues. Het betreft werk van Thomas Rubico uit Gent, die zelf ook voor de voordracht zorgt, samen met actrice Els Arnaut, en muzikaal bijgestaan door Jos Genbrugge op akoestische gitaar en mond harmonica en Danny Vermeire met zang en gitaarspel. Boerderijgalerie De Osseberg, Grijpskerke, 20.00 uur Jozef Inwoners van 's-Heer Abtskerke en omliggende dorpen brengen de musical Jozef. Het verhaal begint met de dood van Jozef, of eigenlijk zijn af- scheidsviering, waarbij het koor een In memoriam zingt. De rest van de musical speelt zich af in de dagen daarna, waarbij de huis kamer van Jozef het centrale ontmoetingspunt vormt. Kerk, 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur Kleinkunst Voor zowel deelnemers als toeschouwers wordt een open podium voor kleinkunst gehouden. Jacco van der Pol uit Goes brengt zijn voorstelling Doordraaien en de Goese toneelgroep Als 'n Dijk komt met Nestgeur. Goese deelnemers aan de Kunstbende staan op het programma en er worden deelnemers verwacht uit Gouda en Rotterdam. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Groovability In De Piek is het weer tijd voor Groovability. Voor liefhebbers van drum 'n bass. De Piek, Vlissingen, 21.30 uur ZATERDAG Brassband Festival Voor de derde keer wordt een Brassband Festival gehouden. De organisatie is in handen van de 75-jarige brassband ONDA Middelburg. Op het programma staan achtereenvolgens Jeugd orkest ONDA (12.00 uur), Excelsior uit 's-Heer Arendskerke (12.45 uur), ONDA Middelburg (13.30 uur), ONDA Ritthem (14.15 uur), Brassband Zeeland (15.00 uur) en Ratby Band uit Engeland (15.45 uur). Markt, Middelburg, 12.00 uur Vól-koren Middelburg staat twee dagen in het teken van de manifestatie Vól-koren. Er worden concerten gegeven in de rk-kerk, Doopsgezinde kerk, Koorkerk, Lutherse kerk, Concert-en Gehoorzaal en De Druk- kery en zondag bovendien in de Synagoge en op het Abdijplein. Diverse locaties, Middelburg, 13.00 uur Musical Exchange De musicalvereniging Musical Exchange geeft een uitvoering in de openlucht. In twee blokken van 45 minuten wordt een selectie uit de jubile umshow ten gehore gebracht, met onder meer Sound of Music en South Pacific. Er staan dertig zangers op het podium. Noordstraat, Middelburg, 14.00 uur Jozef Musical door onder anderen inwoners van 's-Heer Abtskerke. Zie vrijdag. Kerk, 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur Vocalitas Kamerkoor Vocalitas uit Terneuzen geeft een concert. Het programma bestaat uit kerkelijke en wereldlijke koorwer ken. Zo worden motetten gezongen van Elgar, Viadana, Hassler, Duruflé en Ludwig Bach en verder liederen van onder anderen Schein, Cornelius, Sullivan, Schubert en Brahms. Rk kerk, Axel, 20.00 uur Zeeuwse Belofte Vier bands spelen in de finale van de Zeeuwse Belofte. De bands die meedoen zijn: NoCode, Backlash, Badly Preserved en For The Alliance. Voor de slotact is de Walchers/Ierse band The Old Firm uitgenodigd. Arsenaaltheater, Vlissingen, 20.30 uur Harmonie De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst geeft een concert. Bij de harmonie, onder leiding van Johan de Witte, treedt Patrick van den Hove, trombonist bij de Johan Willem Frisokapel, op als solist. Medewerking aan het concert verleent het Symfonisch Blaasorkest Drunen, onder leiding van Sef Pijpers jr.. Basiliek, Hulst, 20.30 uur Mummy the Peepshow Vier meiden uit Osaka zorgen voor Highschool Bubblegumpop. Voorprogramma: The Lulabelles. Podium 't Beest, Goes, 21.00 uur Killing me softly Film met onder anderen Heather Graham te zien in Vlissingen en Hulst Vocalitas Kamerkoor uit Ter- neuzen geeft een con cert zaterdag Axel Expositie Werk van Esther Lunter 1 t/m 23 juni Burgh-Haamstede Nota Bene De Zeeuwse band treedt op in de Walk Inn zaterdag Vlissingen Willem Breuker Breuker en zijn collectief geven een concert zondag Veere

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21