Oostburg wil geen referendum GEEF WAT VRIJE TIJD AAN EPILEPSIE PZC LIVE MUZIEK B en W strooien met toezeggingen in Nieuw-Namen Schouwse boerderijen in de kijker HOLLANDSE NIEUWE Behendige tractors op Drie wegens Foor Nationaal Epilepsie Fonds Gemeente Hontenisse Laat ze niet vallen 12 Tornen aan naam ondermijnt afspraken fusiegemeente, vindt raadscommissie Bijeenkomsten postzegelclub Z-Vlaanderen www.molenstraatfeesten.nl 6 en 7 juli 2002 Duynie WISSELCHAUFFEUR FLEXl VLIJTIGE MEID GEMEENTE AXEL ZE ZIJM ER WEER! Vishandel de Meermin VRIJDAG 21 JUNI Giro 222111 0900-8212411 dinsdag 28 mei 2002 door René van Stee OOSTBURG - Een grote meer derheid van de raadscommissie voor algemene en bestuurlijke zaken in Oostburg ziet niets in referendum over de nieuwe naam van de fusiegemeente in West-Zeeuws-Vlaanderen tij dens de gemeenteraadsverkie zingen van 20 november. l^et uitzondering van commis- siëiid A. de Putter van Dorpsbe langen en Toerisme (D&T), de partij die graag een volksraad pleging wil, bleek gisteravond dat de comissie niet wil tornen aan eerdere gemaakte afspra ken over dit onderwerp. Destijds is vastgesteld dat de nieuwe gemeente per 1 januari 2003 Sluis gaat heten en de nieuwe gemeenteraad daarna de mogelijkheid krijgt alsnog een nieuwe naam vast te stellen die dan per 1 januari 2004 in- J. Wielakker (PvdA) noemde een referendum geen middel om het politieke laken naar zich toe te trekken. L. Flikweert (CDA) stelde dat het betwisten van en kele punten van het startdocu ment dat Sluis-Aardenburg en Oostburg naar aanleiding van de herindeling hebben opge steld, tot een steeds verdere on dermijning van het document zou leiden. Burgemeester Brommet wees de commissiele den erop dat een referendum in theorie alleen op 20 november kan worden gehouden als beide gemeenteraden daarover een besluit wensen te nemen. De kans dat de gemeenteraad van Sluis-Aardenburg dat zou doen, achtte hij bijzonder klein. „En dan spreek nog niet eens over het fe.it in hoeverre deze gang van zaken de onderlinge verhoudingen op scherp zet", aldus Brommet. Evenals de meeste commissieleden bleek hij geen voorstander van een re ferendum tijdens de verkiezin gen aan het eind van het jaar, met name ook omdat een naamswijziging in dit geval pas op 1 januari 2004 ingaat. Tot die datum blijft de 'werknaam' van de nieuwe gemeente Sluis. De Commissieleden toonden zich overigens geen verklaarde tegenstanders van een referen dum. Ook achten ze het niet uit gesloten dat dat in 2003 alsnog gebeurt. Of zoals Wielakker het ver woordde: „De nieuwe gemeen teraad heeft het recht om een andere naam dan Sluis te kie zen. De kans dat een referendum dan wel wordt gehouden be staat dus wel degelijk." door René van Stee DRIEWEGEN - Driewegens Foor is er, evenals in voorgaan de jaren, in geslaagd een attrac tie binnen te halen die nog niet elders in Zeeuws-Vlaanderen te ziéh is geweest. De primeur is te bewonderen op zondag 9 juni op dé dijk voor het oude schoolge bouw aan de Driewegenweg. Ouderwetse tractoren doen dan vanaf 13.30 uur mee aan een be hendigheidscircuit en een vari ant op het aloude Walcherse ringsteken. Het ouderwetse dorpsfestijn wordt op zaterdag 8 en zondag 9 juni gehouden. Het bestuur van de stichting Driewegen moest haar een latere datum uitwijken vanwege de Geuzenfeesten in Biervliet, die enkele weken eer der vielen dan gebruikelijk. „We zitten weer op onze oude da tum", vertelt voorzitter van het organisatiecomité Jaap von Hout. „We gaan er vanuit dat het dat weekeinde lekker weer is èn dat we weinig concurrentie van het WK voetbal zullen heb- Dén omdat Nederland er niet bij is. Heel jammer voor de voetbal liefhebber, maar voor ons een plezierige bijkomstigheid. in en rond de feesttent op de speelweide heeft de organisatie èén uitgebreid programma sa mengesteld. Het feest begint za terdag 8 juni om 8.00 uur met een rommelmarkt. Daarna is er een voetbaltoernooi voor de jeugd. Om 13.30 uur kunnen liefhebbers van boogschieten meedoen met een schieting op de liggende wip. In de feesttent is er tegelijkertijd een demon stratie country linedance. Von Flout: „Zoals gebruikelijk slui ten we de zaterdag vanaf 18.30 uur af met een superbingo en daarna om 21.00 uur het Foor bal." Zondag 9 juni beginnen de feesten om 12.30 uur met voet bal voor volwassenen. Op dat zelfde tijdstip begint ook de ei genlijke Foor met ouderwetse volksspelen als spijkerbroek hangen, worstkappen, eivan- gen, gaaibollen en spijkerslaan. Om 16.15 uur is de finale spij kerbroekhangen om de grote prijs van Driewegen. De kinder spelen (voor kinderen tot 12 jaar) beginnen eveneens om 12.30 uur. Zij kunnen onder meer meedoen aan een kinder spelcircuit met knikkerbak, sjoelen en busgooien en een marmottenbak. Voor de jeugd tussen 8 en 15 jaar is er vanaf 12.30 een dartwedstrijd. Een optreden van de muziekvereni ging, een ballon wedstrijd en aansluitend rond 17.00 uur de pri j suitrij king voor de winnaars van de evenementen vormen de afsluiting van de achtste editie van Driewegens Foor, Boerderij Ruimzicht aan de Lage Zoom in Renesse. foto PieterHonhoff door Famke van Loon RENESSE - Een fiets- en wandelroute, die bezoekers langs historische boerderijen in de Westhoek van Schouwen-Duiveland voert, komt steeds dichterbij. Nadat de pro vincie Zeeland en de gemeente dit plan van de Boerderijenstichting Zeeland al steun den, heeft ook de Stichting Renesse de beurs getrokken. Met 1500 euro subsidie hoopt de stichting het bedrijfsleven te stimuleren ook een steentje bij te dragen. Schouwen-Duiveland telt tal van oude, ka rakteristieke boerenwoonhuizen en erven, zoals Ruimzicht aan de Lage Zoom in Re- nesse, De Boerderijenstichting Zeeland wil langs deze cultuurdragers een route voor fietsers en wandelaars maken. „Zo'n route heeft niet alleen regionaal uitstraling en ef fect in de Westhoek, het geeft ook aan alle bezoekers van Schouwen en de Westhoek een positief beeld- van de historische boer derij enschat van de streek", zo betoogt de stichting. Voor het realiseren van dè plannen klopt de boerderijenstichting aan bij verschillende instanties voor subsidie. Provincie en ge meente hebben ieder al 2257 euro toege zegd. Aan de Stichting Renesse was eenzelf de bijdrage gevraagd om de begroting rond te krijgen. Het bestuur wil het initiatief ze ker steunen, maar wil hiervoor 1500 euro uittrekken. „Dit zal het gat niet dekken, maar met deze 1500 euro willen we ook het bedrijfsleven prikkelen", aldus administra teur D. Kooman. door Gino van den Broecke NIEUW-NAMEN - In gemeen schapscentrum de Kauter vond gisteren de jaarlijkse dorps raadvergadering met het colle ge van burgemeester en wet houders van Hulst plaats. Voorzitter F. Michielsen zei dat de dorpsraad Nieuw-Namen een goede relatie onderhoudt met de gemeente Hulst. „We hebben niets dan lovende woor den naar B en W, in het bijzon der naar de verantwoordelijke wethouder P. Weemaes", aldus Michielsen. De dorpsraad heeft vorig jaar het dertien jaar oude dorpsplan geactualiseerd en is aan de slag gegaan met een wensenlijst en ideeën. Ook is er een enquête gehouden onder de inwoners van het dorp; naar aanleiding daarvan zijn voorstellen naar de gemeente gestuurd. Zo leeft de verkeersveiligheid enorm onder de inwoners. Wet houder W. Kaijser verzekerde dat de wens voor een verkeers plateau in de Hulsterloostraat ter hoogte van de kerk nog dit jaar wordt vervuld. Ook de vol gens de inwoners (te) scherpe bocht aan het begin van de Hul sterloostraat wordt voorzien van een zogenoemde rammel- strook. „Zodoende dat de snelheid er uit wordt gehaald, maar dat de vrachtwagens wel makkelijker hun bocht kunnen maken zon der dingen kapot te rijden", ver klaarde Kaijser. Kaijser deed verder de toezeg ging dat de Verkeerscommissie nog eens kritisch zal kijken naar een betere fietsvoorziening op datzelfde punt, omdat daaraan veel behoefte bestaat. Rond de school wil de dorpsraad een 30- kilometerzone laten instellen, vanwege de snelheid en de vei ligheid. Kaijser zal ook hier de verkeerscommissie kritisch naar laten kijken, omdat 'hier meer bij komt kijken dan een bordje plaatsen'. Enkele aanwezigen beklaagden zich ook over het feit, dat er vrachtwagens met gevaarlijke stoffen door het dorp zouden rij den. De gemeente zegde toe om de betreffende bedrijven aan te schrijven. Nieuwbouw De woningbouw aan de Veer- straat zal in principe alleenzijn voor inwoners van het dorp die nieuw willen bouwen. Ook mensen uit Kieldrecht kun nen hiervan gebruik maken, omdat die nauw verbonden zijn met Nieuw-Namen. Dit stuitte in de zal bij enkele aanwezigen op verzet, omdat die liever geen nieuwbouw in hun gemeen schap zien, of omdat de mensen uit Kieldrecht toch hun kinde ren naar België op school zou den sturen. De gemeente deed verder de toe zegging speeltoestellen op ver schillende plaatsen te laten plaatsen, evenals borden tegen hondenpoep en zogenaamde 'Sac-o-mat' bakken. B en W achten het verzoek om zorgcentrum niet uitvoerbaar, omdat er volgens hen te weinig draagvlak voor is. TERNEUZEN - De postzegel vereniging Zeeuws-Vlaanderen holidt maandag 3 juli de maan delijkse bijeekorasten in het buurthuis het Rivierenpark aan de IJsselstraat in Terneuzen. De bijeenkomst voor de jeugdis van 16.00 tot 17.00 uur en de se nioren worden verwachten tus sen 19.30 en 22.00 uur Aanwe zig zijn ook de rondzenddienst, de nieuwtjesdienst, stockboek, een filatelistische winkel en een leestafel. Alle belangstellenden zijn wel kom. In de maanden juli en au gustus zijn er geen bijeenkom sten. 1 I-.UJ.» I BIJPRODUCTEN VOOR VEEVOEDING Duynie is een handelsonderneming in industriële bijproducten en maakt deel uit van een internationaal opererend concern. De bijproducten zijn in hoofdzaak afkomstig van de aardappel-, maïs- en tarweverwerkende industrie, bierbrouwerijen en conservenfa- brieken en worden rechtstreeks geleverd aan de varkens- en rundveehouderij. Hierbij is gekozen voor een klantgerichte benadering via eigen vertegenwoordigers. Duynie heeft zelf een laboratorium waar de bijproducten op o.a. voederwaarde worden geana lyseerd. Tevens behoren veevoeder- en technische begeleiding en voorlichting, gericht op de belangen van de afnemers, tot de bedrijfsactiviteiten. Duynie beschikt over een modern wagenpark met speciaal uitgeruste vrachtwagens. Met directe ingang hebben wij plaats voor een U gaat met containercombinaties voorzien van een haakarmsysteem en autolaadkraan of een tankwagen het vervoer van onze producten verzorgen vanaf onze locatie in Kruiningen. Wij vragen: - een grote mate van zelfstandigheid en flexibiliteit - teamgeest - bereidheid om maximaal één keer per 4 weken op zondag te werken - goede manier van omgang met onze afnemers, leveranciers en het materieel - ervaring met autolaad-/loskraan. Wij bieden: - een goede salariëring - goede secundaire arbeidsvoorwaarden; o.a. een premievrij pensioen en een winstde- lingsregeling - een 4-daagse werkweek behoort tot de mogelijkheden. Indien u informatie wenst over de functie kunt u bellen met Jos van Iperen, tel. 0172- 460634, mobiel 06-22501378. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: B.V. Duynie, t.a.v. de heer M. Overvliet, Postbus 86, 2400 AB Alphen aan den Rijn E-mail: m.overvliet@duvnie.nl Internet: www.duvnie.nl Een zwembad in uw eken tuin. Dat is pas écht genieten volgens Flexileisure. Zwemmen, dobberen, spatielen, ontspannen... genieten. U kunt kiezen uit talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen van Flexi hun werk laten doen. Het is betaalbaar! En het kan snel. Graag vertellen we ook meer over onze bubbelbaden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Roterij 4 Burgh-Haamstede 0111652300 Het Nationaal Epilepsie Fonds zoekt vrijwilligers voor de jaarlijkse nationale collecte (3 t/m 8 juni). Al is 't maar een paar uur op één avond. Bel: Henny van Mourik, tel. (030) 6344063. Postbus 270, 3990 GB Houten Telefoon (030) 6344063 Fax(030)6344060 info@epilepsiefonds.nl www.epilepsie.nl Burgemeester en wethouders van Hontenisse ma ken hierbij bekend dat alle gemeentelijke diensten op woensdag 29 mei 200-2 vanaf 14.00 uur gesloten zullen zijn voor het publiek. Wij verzoeken u vriendelijk hiermede rekening te wil len houden. Kloosterzande, 24 mei 2002. Burgemeester en wethouders van Hontenisse, De burgemeester, A. Vogelaar. De secretaris, F.M.M. van Kuppeveld. Dit grootbloemig vlijtig Hesje bloeit hele zomer lang en mag zowel in de zon als in de schaduw staan. Geef haar regelmatig water en ze zal kleurrijk actief zijn. Per stuk 1,95. Sluiting gemeentelijke organisatie Burgemeester en wethouders van Axel maken be kend dat, in verband met een intergemeentelijke voorlichtingsbijeenkomst over personeelsaangele genheden, de gemeentelijke organisatie op woensdag 29 mei a.s. vanaf 15.00 uur is gesloten. Axel, 28 mei 2002. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, J.F. Mulder de secretaris, M.A. Luijendijk-Bergwerf C. Verduyn Meerminnestraat 3a, Sluis - tel. 0117-461306 Alle dagen geopend van 9 t/m 18 uur i.v.m. ons 11-jarig bestaan Gelieve tijdig te reserveren Fam. Dimitris GRIEKS SPECIALITEITEN- RESTAURANT Bierkaaistraat 12 Hulst - Tel. 0114-312066 In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsie- projecten in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is neg zoveel te doen. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: (€0,10 per minuut) Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 36