Personeel Ovet eist hoger loon Verkeer verkiest sluiproute boven omleiding Hulst Fikse verbouwing bioscoop Hulst Sabotage oorzaak vervuiling brand vijver EU: België moet ook grensarbeiders met deelpensioen betalen Dans over stinkende en schone sokken Donderdag volgen acties Bijna voor niets gaat de zon op! Gewonde bij aanrijding AutoTrack.nl zeeuwse almanak Lukt niet PZC ZEEUWS-VLAANDEREN dinsdag 28 mei 2002 door Harold de Puysseleijr ÏERNEUZEN - De honderd personeelsleden van kolenover- slagbedrijf Ovet - met vestigin- in Terneuzen en Vlissingen - n uiterlijk donderdag 12.00 uurzwart op wit de garantie van de directie voor een salarisver- ig van vier procent met on middellijke ingang. Somt de directie niet met dat aanbod over de brug, dan is de ians aanwezig dat er acties bij Ovet volgen. Dat zegt bestuur- W. Waumans van FNV Bondgenoten, die de voorbije reken namens het personeel de onderhandelingen over de nieu- collectieve arbeidsovereen komst (cao) voerde. Geld „Er zijn drie gesprekken ge west en die vlotten niet", zegt Waumans. „Er is een hele reeks onderhandelingspunten, waar de salarisverhoging het be langrijkste is. Het zit voorna melijk vast op het geld. De werknemers hebben van begin if aan gezegd: hoe je het ook draait of keert, er moet per 1 ipnl dit jaar vier procent bij ons (Advertentie) r. Wij richten kantoren in HOEKMAN" Noord/.andsirajt 6 Ycrsckc (0111) 57 20 07 lax (0113) 57 3K 73 loon. De directie is het daar niet mee eens." Volgens de bestuurder van FNV Bondgenoten is het personeel het moeizame verloop van de onderhandelingen inmiddels zat en dreigt de sfeer zich te ver harden in de richting van acties. „Wij hebben de directie laten weten dat het personeel deze week schriftelijk een voorstel van de directie wil zien, voor we weer naar de onderhande lingstafel toe gaan", aldus Wau mans. Hoofd Financieel-economische zaken en Personeel en Orga nisatie J Kolijn van Ovet zegt dat de directie uiterlijk donder dag 12.00 uur met een reactie komt. „Daar beraden wij ons nu nog op", zegt hij. „We willen zo vlug mogelijk terug in over leg met de vakbonden gaan. Wij vinden dat we er aan de on derhandelingstafel uit moe ten komen. Dat is altijd al ge lukt." Kolijn zegt dat er een serieus verschil van mening is tussen de directie en de vakbonden over de geëiste loonsverhoging. „Wij kennen een systeem van auto matische prijscompensatie. Op het moment dat de prijzen twee procent omhoog gaan, vinden onze personeelsleden die twee procent twee maanden later bij hun salaris. De bonden vragen nu eenmalig direct vier procent loonsverhoging. Wij zijn bereid een initiële loonsverhoging van driekwart tot een procent toe te kennen, maar willen wel vast houden aan ons systeem van automatische prijscompensa tie." |3or Jean-Lou de Gucht jUULST - Weggebruikers nege- «n massaal de omleiding die is e Jitgezet om het verkeer van iHulst naar Terhole en vice versa 1 «voeren nu Rijksweg N60 is af gesloten. In plaats daarvan ma- ra zij gebruik van allerlei luiproutes door de polder. Het weggedeelte is afgesloten, omdat de bestaande deklaag vervangen wordt. Ook is de stremming nodig om op de nieu we rotonde en de aansluitende parallelwegen een laatste laag asfalt aan te brengen. De aan passingen worden uitgevoerd in set kader van het Oost-Zeeuws- ïlaamse verkeerscirculatieplan De Ruit. Deze week wordt de matste hand gelegd aan het pro leet. Omrijden erkeer afkomstig uit noorde- -]ke richting wordt omgeleid lade N61 richting Terneuzen ffl verkeer vanaf de richting Hulst moet zijn weg vervolgen 'iade N285, de Langeweg. En Jat vinden veel weggebruikers flunet iets te veel omrijden. Ze frezen voor routes via de Havik- flijken de Notendijk. Wegen die Advertentie boek alleen vandaag of morgen met EZ33E1E31H k Bordeaux 19 Marseille 19 WWW wï ALLE VLIEGTICKETS OP ÉÉN SITE Alleen to boehen op 28 en 29 mei 2002. Reuen van 1 juni l/m 30 september 2002 Alle prijzen zijn exclusie! toeslagen en o.b.v enkele reis Het spandoek geeft kort maar krachtig de eis van het personeel weer: er moet onmiddelijk vier procent loon bij. foto Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer HULST - Sabotage aan nood- pompen is mogelijk de oorzaak van de vervuiling met rioolslib in de brandvijver aan de Poor terslaan in Hulst. Dit meldt wa terschap Zeeuws-Vlaanderen. Het schap onderzoekt momen teel of de massale vissterfte in de vijver te maken heeft met de vervuiling. Vorige week werden honderden dode vissen uit de overstortvij- ver gehaald. Volgens J. de Cock, secretaris van visclub De Zand- put, zijn de vissen gestorven door zuurstofgebrek in het wa ter, veroorzaakt door het riool- slib. De vijver is al enkele jaren de bron van stankoverlast in de buurt. Ruim een jaar geleden werd de vijver nog uitgebag gerd, maar nu stinkt het weer in de buurt. De gemeente Hulst had aan een omwonende gemeld dat de hui dige stank te wijten valt aan een fout van het waterschap. Een verkeerde schuif zou open heb ben gestaan waardoor vuil wa ter de vijver in kon stromen. Het schap spreekt dit tegen, alleen al omdat het waterschap niet beschikt over een object met schuiven. Noodpompen Wel denkt het schap de oorzaak te weten. In het pinksterweek end is sprake geweest van sabo tage, waardoor noodpompen, nodig in verband met werk zaamheden aan het gemaal in de Hulster Koolstraat, tijdelijk buiten gebruik zijn geweest. Het waterschap is bezig met werkzaamheden aan het ge maal aan de Koolstraat. Het be staande gemaal wordt momen teel voorzien van een compleet nieuwe installatie. Het rioolwater uit de kern Hulst wordt gedurende de werkzaam heden met behulp van een nood- pompinstallatie naar de riool- zuiveringsinstallatie aan de Clingeweg in Hulst getranspor teerd. Uit het water in de brand vijver werd zo'n 150 kilo dode vis gehaald, waaronder karper, snoek en paling. Volgens De Cock is het water helemaal dood en kan er niks meer in leven. Hij meent dat het jaren zal duren voor het biologisch evenwicht in de vijver weer is hersteld. door Sheila van Doorsselaer HULST - Bioscoop De Koning van Engeland in Hulst gaat drie van de zeven zalen afstoten. Di recteur R. van Steen van Merral Theaters, waar het Hulster ci nemacentrum onderdeel van is, wil enkel nog maar serviceza len, waar men tijdens de voor stelling vanuit de stoel een hap je en een drankje kan bestellen, in het complex. De drie niet-ser- vicezalen krijgen een andere functie. Zo wordt zaal twee om gebouwd tot balkon van zaal één en wordt in de zalen drie en vier mogelijk een restaurant on dergebracht. Het lijkt onlogisch dat een goed lopend en ook het enige bio scoopcomplex in Zeeuws- Vlaanderen zalen gaat opoffe ren, maar dat is het niet. Van Steen is immers ook druk in on derhandeling over de komst van een cinemacentrum in Terneu zen. Een haalbaarheidsonder zoek heeft uitgewezen dat Ter neuzen in potentie genoeg bioscoopgangers heeft. Het on derzoek wees ook uit dat 15 tot twintig procent van de klanten van de Hulster bioscoop afkom stig is uit de regio Terneuzen. Van Steen mikt op vier zalen in Terneuzen. Zo krijgt Zeeuws- Vlaanderen er dus eigenlijk één zaal bij en kunnen alle populai re rolprenten gezien worden door het Zeeuws-Vlaamse bio scooppubliek. Als locatie voor een Terneuzens bioscoopcomplex wordt een plek aan de Vlooswijkstraat ge noemd de winkel en werkplaats van loodgietersbedrijf De Mul. Ook zijn er appartementen voorzien op deze plaats. Over de vraag of de bioscoop ook daar kan komen, zijn de gemeente Terneuzen en Merral nu in on derhandeling. De raad moet im mers nog akkoord gaan met deze bestemming. Tot de beslis sing valt, gaat Merral films ver tonen in het Scheldetheater in Terneuzen, als tussenoplossing. Het is de bedoeling dat enkele keren per week een film wordt gedraaid. Merral heeft bij de overname van De Koning van Engeland van de familie Cattoir ook de filmrechten overgekocht die rusten op de locatie waar nu het Scheldetheater staat. Bij de sloop van bioscoop Luxor, dat voorheen op deze locatie stond, is dat zo bepaald. Merral wil ook dit recht voor een andere locatie in Terneuzen. Ook in de nieuwe bioscoop in Terneuzen, komen volgens Van Steen enkel servi cezalen Van Steen:„Dat heeft de toekomst. Daarom willen we ook af van de 'gewone' zalen in Hulst. We hebben gemerkt dat mensen balen als ze naar een film willen en horen dat die niet in een servicezaal draait." Kelder Zaal twee wordt weer het bal kon van zaal één, zodat de grootste zaal van De Koning be hoorlijk wat plaatsen extra krijgt. Van Steen wilde eerst eeri restaurant vestigen in de kelder van het Hulster cinemacen trum, maar dat zou ook onder gebracht kunnen worden in zaal drie en vier, op de bovenverdie ping van het pand, mits de ge meente Hulst akkoord gaat. „Je hoeft dus straks De Koning niet uit voor een compleet avondje uit." IJZENDIJKE - Een 71-jarige vrouw uit de gemeente Sluis- Aardenburg is zondagavond rond 19.00 gewond geraakt bij een aanrijding in IJzendijke. De vrouw reed op de Zevenhof- stedenstraat, komend uit de richting van Waterlandkerkje. Op de kruising met de Willems- weg verleende ze geen voorrang aan een van rechts komende 55- jarige automobilist uit de ge meente Oostburg. Beide voertuigen raakten zwaar beschadigd. De vrouw werd met een beenbreuk per ambulance overgebracht naar het zieken huis in Terneuzen. WÊSÊBÊtÊBBÊBÊÊÊÊKÊÊ niet berekend zijn op veel ver keer en waar vaak niet harder dan zestig kilometer per uur mag worden gereden. Het Waterschap Zeeuws- Vlaanderen, de wegbeheerder van de polderwegen, ziet geen enkele reden om maatregelen te nemen. „Dat weggebruikers een alternatieve route kiezen is jam mer. Maar we kunnen er niets aan doen. Het is onbegonnen werk voor ons om wegen te gaan afzetten. Met als waarschijnlijk resultaat dat er weer andere sluiproutes gevonden worden. Ik hoop alleen dat de automo bilisten zich zoveel mogelijk aan de maximum snelheid hou den", zegt voorlichtster M. van de Pas. Van de Pas heeft er wel begrip voor dat de weggebruikers sluiproutes kiezen en zich niet houden aan de officiële omlei dingen. „Die zijn wel heel ver om." Overigens lijkt het dat de overlast tot een minimum be perkt blijft. „Wij hadden in onze planning rekening gehouden met een week", zegt J. Provoost van Rijkswaterstaat. „Gezien de gunstige weersomstandighe den ziet het er nu naar uit dat de weg al donderdag opengesteld kan worden." van onze regioredactie BREDA - Nederlandse grensar beiders hebben recht op een Bel gische werkloosheidsuitkering als ze kiezen voor een halftijds brugpensioen, een soort vut-re- geling waarbij iemand gedeel telijk met pensioen gaat. De Belgische overheid gaf Neder landse werknemers in België tot nu toe niet dezelfde rechten als hun Belgische collega's. Dat moet wel, meent de Europese commissie. De EU-commissie zal de Belgi sche regering op korte termijn uitleg vragen over het feit dat grensarbeiders die kiezen voor halftijdspensioen geen vergoe ding ontvangen in geval van werkloosheid voor het deel dat ze nog wel werken. Dat heeft EU-commissaris voor Sociale Zaken, A. Diamantopoulou, ge antwoord op een vraag van PvdA-europarlementariër I. van den Burg en haar Belgische collega A. van Lancker. Tot nog toe beschouwt Belgie Nederlandse grensarbeiders die halftijds pensioen opnemen en voor de andere helft werkloos worden als voltijds werklozen en die moeten, zo is de uitleg, in hun eigen land een uitkering krijgen. Volgens Nederland zijn deze grensarbeiders slechts halftijdse werklozen en zij moe ten dan ook in België worden betaald. De EU-commissie on derschrijft dit Nederlandse standpunt nu. GPD Advertentie door Lieneke Fieret TERNEUZEN - De professio nele Amsterdamse dansgroep Mirakel trad gisteren op voor de kinderen van groep 1 en 2 van basisschool De Komme uit Biervliet en voor de jongste leerlingen van de Prins Willem van Oranjeschool en De Trian- gel/Golfslagschool uit Terneu zen. De voorstelling, die bijna een uur duurde, is een onder deel van het proefproject Cul tuurmenu's. De dansvoorstelling Voeten- pretis bedacht door Stephan- ny Turton-Kat (27) en Eefje in 't Hout (27), de oprichters van de dansformatie Mirakel. Het verhaal gaat over een lief, schoon meisje en een stout, slordig, stinkend meisje. Voe- tenpret gaat over sokken: schone, kleurige en vieze, stin kende. De kinderen mogen tij dens de voorstelling ook mee doen, ze zingen, dansen en tellen mee. „We proberen bewust veel in teractie met de kinderen te hebben. Als ze er echt bij be trokken zijn, dan leren ze er ook meer van", zegt Stephan- ny. „De boodschap van het voetenstuk is eigenlijk dat je met iedereen bevriend kunt zijn. Het maakt niet uit hoe verschillend mensen zijn, je kan uiteindelijk toch bij el kaar passen." De leerlingen van groep 1 en 2 hebben vorige week als voor bereiding op de dansvoorstel ling een dansles gehad van Lilianne Butler, lerares ballet- dansen. Volgende week is er nog een laatste dansles als af sluiting van het project. Inzicht De bedoeling van deze Cul tuurmenu's is kinderen op de basisschool in contact brengen met diverse cultuuraspecten door actief en passief met het onderwerp bezig te zijn. „Als leerlingen zelf actief met een project bezig zijn, krijgen ze ook meer inzicht in het onder werp. Dat is de kracht ervan", volgens Annelies Soet, van het Gemeentelijk Instituut Toon beeld. Het project wordt door hen en door Scoop gecoördi neerd. Gedurende de hele basis schoolperiode krijgen de leer lingen lessen over verschillen de cultuurprojecten, zoals onder andere fotografie, beel dende vorming, literatuur en dans. Het project is een idee van Rik van der Ploeg, Staats secretaris van Cultuur. Vol gens hem wordt er in het basis onderwijs te weinig aan cultuuronderwijs gedaan. Het proefproject Cultuurmenu's wordt door de gemeente Ter neuzen gefinancierd. Op dit moment nemen drie van de vijfentwintig scholen uit de gemeente Terneuzen deel aan de cultuurmenu's, Insti tuut Toonbeeld hoopt dat aan het eind van 2002, wanneer het proefproject is afgelopen, meer Temeuzense scholen aan het project kunnen deelne men. Op zoek naar de auto die bij je past? Je vindt hem zeker weten wel op De autosite voor heel Nederland Lukt niet, hoorde het echt paar hun zoontje plotseling roepen. Ze waren aan het verbomven en even op bezoek in de Middelburgse bouw markt om nog wat materiaal in te slaan. Terwijl vader en moeder hun lijstje afwerkten gingen tweelingzoon en - dochter op avontuur. Toen het 'lukt niet' wat wanhopi ger klonk gingen ze toch maar even kijken wat er nu precies aan de hand was. Ze troffen hem aan in het vol- i gende gangpad waar hij vruchteloos drukte op de spoelknop van een van de nieuwe wc-potten. Naast hem stond zijn zusje met haar broekje op haar enkels. 'Geen water,' klonk het klagelijk uit zijn mond terwijl hij naar het bruine hoopje wees dat zijn zindelijke zusje in de pot had achtergelaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33