Slabbekoorn rijdt op z'n Zeeuws PZC Tiviakov topper HZ-toernooi Saey is vijfde aanwinst van Terneuzen De Baat in spurt te snel voor Tolhoek De Nooyer vierde op NK halve triatlon 16 Coureur uit 's-Heer Abtskerke is een eenling in Nederlandse motorwereld De Poorter baalt van wedstrijd in Frankrijk Beach Jumping in Vlissingen niet door gaat Meeuwen speelt beslissingsduel op veld Yerseke Stroosnijder twintigste in Riga uitslagen Regen spelbreker op finaledag van Sterretjestoernooi agenda Van Acker bij laatste vier in Open Wales dinsdag 28 mei 2002 van onze sportredactie TERNEUZEN - Stefan Saey speelt met ingang van komend seizoen voor zondag-hoofd klasser Terneuzen. De 25-jari- ge Belg, die enkele weken voor het einde van de competitie op stapte bij Hoek, is de vijfde aanwinst voor Terneuzen. „Ik heb een goed gevoel bij Terneuzen en dat vind ik be langrijk", zei Saey, die is aan- getrokken voor de positie van linkermiddenvelder. Sportief gezien had ik wel bij Hoek wil len blijven, maar dat was door omstandigheden nietmogelijk. Ik ken Dimitri Mbuyu (de nieu we trainer) van mijn tijd bij Lo keren, toen hij mijn zaken be hartigde. Met Hoek heb ik dit seizoen twee keer tegen Ter neuzen gespeeld en dat waren beladen duels. De ploeg maak te op mij toen een goede in druk." Terneuzen maakte in een eer der stadium al de komst van Remco van Leeuwen (Club Brugge) en Jordy Bakker (Kloetinge) bekend. Afgelopen vrijdag kwamen daar nog twee spelers bijDe Afrikaanse spits Williams Benoit Moukoko komt over van het Turkse Rize- spor. De 1.70 meter lange Moukoko speelde daarvoor on der andere bij KV Mechelen, Bordeaux en Verbroedering Geel, waar hij in zijn laatste seizoen in 32 wedstrijden acht keer scoorde. Middenvelder Nico van der Meer is afkomstig van Wilhel- mina'08 (Weert) en was in het verleden actief bij PSV, VW en Halsteren. Van der Meer komt in Terneuzen wonen, omdat hij in Gent gaat studeren. Terneu zen heeft ook voor keeper Kim Gommers (A-jeugd) een plaats in de eerste selectie gereser veerd. Tegenover de komst van deze nieuwelingen staat het vertrek van vijf spelers: Renato Dijk stra (Veere), Ryan de Regt (Ter- neuzense Boys), Didier Gilles (onbekend), Michel de Vries en Jos Kayser, die allebei gestopt zijn. door Roeland van Vliet (s-HEER ABTSKERKE - Wie motorcoureur Arno Slabbe koorn naar zijn toekomst in het racen vraagt, krijgt twee opge heven handen als antwoord. Hij weet het niet. „Hangt van de centen af." Om mee te kunnen komen, moet hij dan namelijk een nieuwe motor hebben. Maar hij wil wel, zegt hij vervolgens gretig. En zeker als hij volgend seizoen de eventuele Neder landse titel kan verdedigen. Want het gaat op dit moment beter dan ooit. Voor aanvang van het lopende seizoen (zijn tiende) twijfelde de coureur al tussen doorgaan en stoppen. Hij kon zich geen nieu we motor veroorloven, terwijl alle concurrenten wel een nieu we 'fiets' aanschaften. Die stapten allemaal over op de krachtigere lOOOcc-motoren, Slabbekoorn bleef bij zijn 750cc. „Toenzakte de moed echt m mijn schoenen en zei ik nog- dit is mijn laatste jaar." Maar de 35-jarige metselaar zette door ;en heeft daar nu absoluut geen spijt van. „Dit seizoen kan al niet meer kapot." Slabbekoorn staat namelijk met ruime voorsprong op de eer ste plaats in het tussenklasse- ;tnent van het Nederlands kampioenschap voor stan daardmotoren. Na de tweede .race in Assen, waar hij totaal onverwacht de winst pakte, stond hij al eerste. Een week la ter viel hij even een plaatsje terug na de race op het straten- circuit van Eemshaven. Hij ein digde ais vierde en zag dat Richard Fluttert hem in het klassement passeerde. Maar nu staat hij weer op nummer één: in de wedstrijd van afgelopen zon dag in Oss liet hij overduidelijk zien wie de beste van het seizoen tot nu toe is. Er zijn nog vijf races te gaan tot de titel in september vergeven wordt. Er kan nog van alles ge beuren, weet Slabbekoorn. „Maar de moeilijkste circuits heb ik nu gehad. Dat van Eems haven bijvoorbeeld had drie lange rechte stukken. Dat was ideaal voor de lOOOcc's, want die kunnen op die stukken zo'n vijftien kilometer per uur har der dan ik. Ik moet het juist heb ben van bochtige circuits. Tegen die sterkere motoren kan ik dan goed meekomen, omdat ik beter stuur dan de rest." Calimero Het lijkt erop dat het in de Ne derlandse top bij de standaard motoren, Slabbekoorn is tegen de rest. De vergelijking met Ca limero ('zij zijn groot en ik is klein, da's niet eerlijk') dringt zichop. „Ja,datkloptwel.Ikval er een beetje buiten. Het is wel een leuk en gezellig wereldje hoor, ik voel me er ook wel thuis. Maar de anderen hebben nieu were en betere motoren, hebben eigen monteurs en veel meer sponsors." „We klooien eigenlijk maar wat aan met z'n tweeën", vult Sera haar man aan. „Wij hebben maar één sponsor, de rest van het geld moeten we zelf ophoes- door Henk de Winter FALEYRAS - Regen, wind en een spiegelglad rallycross-cir cuit bepaalden in het FranseFa- leyras (bij Bordeaux) de tweede race om het Europees kampi oenschap rallycross. Tineke de Poorter, vorige week nog aan de start in een EK-race in Portugal, miste de eerste heat door mate- riaalpech, maakte bij de tweede heat een verkeerde bandenkeus en finishte in de laatste race als I achtste. De Poorter miste de eerste van de drie te rijden heats door een defect aan haar vierwiel aange- dreven Fiat Coupé. De tweede heat was de keuze voor te brede regenbanden de oorzaak van i een mindere prestatie. Met in de derde heat een achtste tijd haal- de De Poorter op papier een plek in de C-finale van Divisie 1 (Su- i percars) binnen j Terwijl ze zich al had opgesteld voor die C-finale, werd ze echter VLISSINGEN - Vlissingen krijgt dit jaar opnieuw geen Beach Jumping op het strand aan de Boulevard Evertsen. Werd het paardenevenement vorig jaar afgelast door de mkz- crisis, nu vindt de wedstrijd (ge pland voor zondag 2 juni) geen doorgang door een gebrek aan deelnemers. 'j,We hebben geen idee waarom er nu zo weinig belangstelling is", zegt Margitta Meerman, die zitting heeft in de evenementen commissie van Ruitersportver- pniging De Scheldestad, de or- l.gamsator van Beach Jumping. „We hadden tussen de dertig en yeertig deelnemers, maar moes- ten er tussen de tachtig en hon- derd hebben. We hadden de in schrijftermijn met een week yerlengd, maar dat leverde niks - ,op. Er restte niets anders dan .liet evenement af te blazen. We rvinden het erg jammer." ;,De eerste editie van het paar- n .densportspektakel vond drie -I jaar geleden plaats en was een groot succes. In 2000 moesten de deelnemers door stormachtig .weer uitwijken naar de hal. f. Margitta Meerman kan nog niet zeggen of de wedstrijd ooit nog terugkomt. „Want daar moeten we nog over vergaderen. ten. En al het sleutelwerk, be halve aan het motorblok, doet Arno zelf. Een team om ons heen hebben we ook niet. Tot voor kort gaf ik tijdens de races de rondetijden en Arno's positie aan, maar dat gaat ook niet meer nu we de kleine (kind van zestien maanden) hebben. Het is allemaal low budget bij ons, lek ker op z'n Zeeuws." Slabbekoorn is nog wel eens op zoek gegaan naar meer geld schieters, maar zonder succes. „De motorsport staat in Zee land op een laag pitje. Bedrijven lopen er dan ook niet warm voor. De coureurs waar ik tegen rijd, komen uit de omgeving van En schede en Hengelo. Daar leeft het en daar heb je ook meer cir cuits." De enige uitzondering op de regel in Zeeland is John Bak ker uit Terneuzen. Hij komt uit in het Europees kampioenschap en heeft een j aarlijks budget van 150 duizend euro, zo schat Slab bekoorn. „Maar hij is ook ont dekt en dat ben ik bepaald niet." Aan de andere kant heeft het ook voordelen dat Slabbekoorn in zijn eentje moet opereren. „Als je veel sponsors hebt en een groot team om je heen, wordt de druk ook groter. Je moet preste ren. En dat heb ik niet. Ik kan rijden hoe ik wil. Bij mij zit het op dit moment mentaal goed, vandaar dat ik ook voorin mee draai. En dat tussen coureurs met allemaal betere motoren. Over de komende zes races heeft Slabbekoorn een goed gevoel. „Ik rijd harder dan vorig jaar En de anderen moeten mis schien nog heel erg wennen aan hun lOOOcc's. Die hebben 25 pk meer dan de 750cc en dat vergt enig aanpassingsvermogen, zeggen ze. Het kan dus best zijn dat ze me de komende races naar huis rijden nu ze aan hun 'fietsen' gewend zijn. Ik moet in ieder geval scherp blijven. Fi nish j e een keert j e nietdan sta j e gelijk een paar plaatsen lager." plotseling van de startopstel ling afgehaald. De door haar ge reden tijd in de tweede heat werd niet toegekend. Door en kele uitstapjes en glijpartijen was De Poorter namelijk in deze tweede heat vlak voor de finish lijn gedubbeld en was haar des ondanks door de ox-ganisatie een tijd toegekend. Jos Krijger uit Wolphaartsdijk plaatste zich met zijn Opel Cor- sa met twee heats achter zijn naam wel voor de C-finale van Divisie 1Met een dertiende plaats pakte de Wolphaartsdij- kenaar zijn eerste EK-punten. Ook zijn vader Dick Krijger reed in de punten met zijn Opel Astra OPC. Dick Krijger finish te op een elfde plaats in Divisie 2. VLISSINGEN - Het beslis singsduel tussen Seolto en De Meeuwen, met als inzet een plaats in de tweede klasse zater dag, wordt zaterdag in Yerseke gespeeld. Het Brabantse Seolto eindigde dit seizoen op de tiende plaats in de tweede klasse en schakelde afgelopen weekeinde Yerseke uit. De Meeuwen won met 5-1 bij WHS en plaatste zich daar door eveneens. Het duel in Yers eke begint zaterdag om 14.30 uur. RIGA - Bowler Arnold Stroo snijder is tijdens de European Gold Cup in het Letse Riga op de twintigste plaats geëindigd. Sa men met Trudy Wolthuizen uit Oosterhout behaalde de Goese- naar in de dubbels de veertiende plaats. Stroosnijder won in maart ver rassend de Nederlandse finale van de Gold Cup in Nieuwegein en plaatste zich voor de Europe se finale. De 36-jarige bowler begon goed aan het toernooi in Riga en stond na de eerste ronde op een veertiende plaats in het individuele klassement. Door een foute baanwissel zakte Stroosnijder in de tweede ronde naar de 23e plaats. In de derde ronde wist hij nog iets te stijgen, maar een topklassering zat er niet meer in. In Riga streden 26 landenteams om de Gold Cup. Arno Slabbekoorn: „Het is allemaal low budget bij ons, lekker op z'n Zeeuws." Nummer vier van Nederland naar schaakevenement in Vlissingen door Koen de Vries VLISSINGEN - De zesde edi tie van het Hogeschool Zee land schaaktoernooi heeft een prachtige naam op het affiche: die van Kasparov. Het betreft echter niet de Russische we reldkampioen Gary Kasparov, maar een Wit-Rus die luistert naar de naam Sergei Kaspa rov. Omdat voor de naam van Kasparov die van Sergei staat, is hij niet de publiekstrekker van het toernooi. Dat is een an dere Sergei, namelijk Sergei Tiviakov, de tot Nederlander genaturaliseerde Rus die mo menteel vierde op de nationale ranglijst staat. De organisatie van het Hogeschool Zeeland schaak toernooi heeft de meeste top- spelers voor de zesde editie in middels vastgelegd. Aan het evenement dat van 4 tot en met 11 augustus in Vlissingen wordt gehouden doen min stens zes grootmeesters mee De 29-jarige Sergei Tiviakov woont al tien jaar in Gronin gen en is met een elo-rating van 2625 punten op papier de sterkste deelnemer. Samen met Loek van Wely, Jeroen Pi ket en Erik van den Doel werd hij eind vorig jaar met Neder land Europees kampioen. Nummer twee op de lijst is de tot Duitser genationaliseerde Rus Igor Giek, de winnaar van de editie van 1997 van het HZ- toernooi. De voor Apeldoorn uitkomende schaker geeft ook de jaarlijkse jeugdtraining. Giek heeft een rating van 2605, net als de nummer drie, de Hongaar Zoltan Gyimesi. Gyimesi is niet bekend omdat het toernooi in Vlissingen pas zijn tweede op Nederlandse bodem wordt. Hij is deson danks de nummer vier van zijn land, na de veel bekendere Pe ter Leko, Judith Polgar en Zol tan Almasi Een ander nieuw gezicht in Vlissingen, Erik van den Doel (23), eindigde op het laatste NK gedeeld eerste met Loek van Wely, waarna hij de barra- Sergei Tiviakov (links) is de sterkste speler op de deelnemerslijst van het Hogeschool Zeeland schaaktoernooi. foto ANP gepartijen verloor. De nummer vijf op de lijst is Friso Nijboer, de Leidenaar die vorig jaar in Vlissingen samen met Jeroen Piket en Loek van Wely op de eerste plaats eindigde. De zesde grootmeester in het rijtje is kind aan huis op het HZ schaaktoernooi, de Rus Vyatchetlav Ikonnikov. Hij was bij alle vijf voorgaande edies van de partij. Ikonnikov speelt komend seizoen zes competitiewedstrijden voor derdeklasser Middelburg. Vo rig jaar stelde hij teleur in Vlis singen en verloor hij veel elo- punten. Inmiddels is hij druk bezig het verloren gegane ter rein te hei-winnen. Kortgele den won hij twee toernooien in Duitsland. Andere opvallende namen op de voorlopige deelnemerslijst zijn die van twee Indiërs. Het duo Konguvel en Ravi speelt in Europa een serie toernooien en wil ook Vlissingen aandoen. Nederlands toptalent Jan Werle staat met 2428 punten net achter Kasparov als ne gende op de sterktelij st. Vader Hans Groffen, die de deelne mers vastlegt, hoopt nog één of twee sterke grootmeesters vast te leggen. Hij polste onder meer de Oezbeek Rustam Ka- zimdhanov, een speler uit de toptien van de wereld, maar die liet weten dat de kans groot is dat hij in de week van het schaaktoernooi vader wordt. Hij komt dus niet. Eén van de mogelijke deelne mers is Loek van Wely, die in principe bereid is naar Vlissin gen af te reizen. Een probleem is dat de slotdag van het Lost Boys-toernooi in Amsterdam samenvalt met de eerste dag van het Hogeschool-toernooi. Van Wely speelt in Amsterdam en moet in Vlissingen in de eer ste ronde een bye aanvragen wil hij aan het toernooi mee kunnen doen. Groffen is nog op zoek naar een sterke speler die aan de vooravond van het HZ-toer nooi (op de vrijdagavond) de simultaan kan verzorgen. Hij hoopt binnen één a twee we ken met een oplossing te ko men De Vlissinger heeft tot nu in totaal zo'n zestig inschrij vingen binnen. Dat is iets min der dan vorig jaar, toen uitein delijk het recordaantal van 189 schakers meedeed. „Ik verwacht dit jaar zo'n 150 man", zegt Groffen. „Maar het kunnen er gemakkelijk veel meer zijn." door Wim de Vos OVEZANDE - Matti de Baat sloeg afgelopen weekeinde een dubbelslag. Daags nadat de Brabander de Ronde van Noord-Beveland op zijn naam had geschreven, was hij ook de sterkste in de koers voor vrije renners in Ovezande. Samen met Patrick Tolhoek was De Baat in de slotfase aan de lei ding gekomen, waarna hij in de spurt om de bloemen de ex-be- roepsrenner uit Yerseke te snel afwas. Het was zondagmiddag in Ovezande een wedstrijd van de renners tegen de weersomstan digheden. Harde wind, slagre gens, bliksemflitsen en donder slagen werden afgewisseld door een iel voorjaarszonnetje. De renners hadden het kortom niet gemakkelijk, maar maakten er desondanks een aantrekkelijke wedstrijd van. Met veel aan- valspogingen waarvan de mees- te echter door het hoge tempo mislukten. Het waren tenslotte Mark Aarts en Patrick Goverse die de be slissende fase op gang brachten De twee Zeeuwen kregen een kleine voorsprong en zagen in eerste instantie Dennis Mesu en Dylan de Kok aansluiten. Het peloton leek geklopt, was dat ook, maar Matti de Baat en Pa trick Tolhoek wilden zich niet bij die situatie neer leggen. Zij slaagden er alsnog in om voorin aan te sluiten. In de slotfase reed het tweetal zelfs nog bij de groep weg, waarna De Baat dus als winnaar finishte. De veteranen reden bijna de ge hele wedstrijd in slechte weers omstandigheden. De renners hielden zich daardoor vrij rus tig, waarna in een groepsspurt Jan Gelens uit Sprundel de snel ste was, Bij de recreanten was André Traas de meest in het oog springende coureur. Hij werd in zijn woonplaats dan ook de ver diende winnaar. van onze sportredactie NIEUWKOOP - Willy de Nooy er uit Serooskerke heeft op het NK halve triatlon in Nieuw koop genoegen moeten nemen met de vierde plaats. Vooral tij dens de 2500 meter zwemmen, in het koude en ruwe open water van de Nieuwkoopse plassen, had de Nooyer het moeilijk en verspeelde ze veel tijd. De Nooyer was niet de enige die problemen kende tijdens het zwemmen, want al snel na de start verlieten een aantal triatleten de wedstrijd met verschijnselen van onderkoe- ling. De negentig kilometer fietsen was met de sterke wind geen pretje waardoor de motivatie er niet beter op werd bij De Nooy er. Na vijf uur en drie kwartier passeerde zij de finish, waar Ne derlands kampioene Marijke Zeekant zich al een uur eerder foto Willem Mieras Sportprijsvragen Lucky Day 27 mei 2002. 01-07-17-20-21-25-26-32-48-49-51-56- 58-62-65-70-75-77-78-80 (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 12 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Schalken (Ned/30 - Miranda (Per) 7-6 6-0 6-1Gaudenzi (Ita - Sampras (VSt/12) 3-6 6-4 6-2 7-6, Haas (Dui/3) - Tabara (Tsj) 6-3 7-5 6-4, Costa (Spa/20) - Gasquet (Fra) 3-6 6-0 6-4 6-3, Pavel (Roe/22) - Lee (GBr)6-1 5-4opgave, Brasington (VSt) - Vacek (Tsj) 6-1 3-6 6-3 6-4, De Chaunac (Fra) - Chang (VSt) 4-6 4- 6 6-4 6-2 6-4, Zabalata (Arg) - Vacek (Tsj) 6-1 3-6 6-3 6-4, Kratochvil (Zwi) - Hrbaty (Slw) 6-0 6-7 6-3 6-3, Stoliarov (Rus) - Björkman (Zwe) 1-6 6-4 6-4 7-5, Sangui- netti (Ita) - Knowle (GBr) 6-3 4-6 7-5 6-3, Calatrava (Spa) - Kiefer (Dui) 6-3 6-0 6-4, Montanes (Spa) - Dupuis (Fra) 6-7 6-4 3-6 6-2 7-5, El Aynaoui (Mar/16) - Gambill (VSt) 3-6 6-3 6-4 3-6 6-4, Corretja (Spa/18) - Ulihrach (Tsj)6-1 6-46-1,Clément(Fra)- Benneteau (Fra) 6-0 6-1 6-4, Martin (VSt) - Vassalo Arguello (Arg) 6-2 7-5 3-6 4-6 7-5, Kuerten (Bra/7) - Heuberger (Zwi) 7-5 6-2 6-2, Hewitt (Aus/1) - Sa (Bra) 7-5 6-4 7-5, Johansson (Zwe/9) - Squillari (Arg) 6-2 7- 6 6-2, Corretja (Spa/18) - Ulihrach (Tsj) 6- 1 6-4 6-1. Vrouwen, eerste ronde: Pano- va (Rus/18) - Noorlander (Ned) 6-1 4-6 6- 2, Fernandez (Arg) - Bacheva (Bul) 7-5 6- 1Pratt (Aus) - Serna (Spa) 2-67-5 6-1Su- BURGH-HAAMSTEDE - De regen speelde de finalisten par ten op het Sterretjestoernooi voor jeugd in Burgh-Haamste- de. Door de slechte weersom standigheden werd besloten de finales op tijd te spelen. Bij een gelijke stand bracht een tie break dan de beslissing. Bij het jongensenkel tot en met zestien jaar ging de eindzege naar Daan Ruitenbeek, die zijn opponent Maarten Elenbaas met 5-2 6-3 versloeg. In diezelf de leeftijdscategorie bij de meisjes ging de winst naar Ma rijke van Mastrigt, die Berna- dette Bijkerk klopte. Pieter Boot bleek de sterkste tennisser bij de jongens tot en met veertien jaar. Hij won van Thomas le Clerq, waarmee hij daarna in de finale van het jon- gensdubbel tot en met zestien jaar het duo Philou Louzolo/Er- win van Mastrigt terugwees. Het meisjesdubbel tot en met zestien jaar werd gewonnen door Sabine Padmos en Marijke van Mastrigt. Biljarten had gemeld. Bep Meeuwissen werd tweede en Annie Berkhou wer derde. Aanstaande zondag staat De Nooyer aan de start van de NK Olympische triatlon in Zundert. Floris Jan Koole deed het aan vankelijk uitstekend. Na het zwemmen begon de Middelbur ger op de achtste plaats en tij dens het fietsen wist hij zijn po sitie te verbeteren. Bij het lopen sloeg de kramp in zijn benen echter hard toe. Nadat een paar rekoefeningen geen baat had den gebracht, stapte Koole uit de wedstrijd. De uiteindelijke nummer drie, Vincent Bruyns, lag op dat moment nog ruim achter hem. „Ik ben kennelijk niet geschikt om te sporten ui koud weer", berustte Koole in zijn uitvallen. De Nederlandse titel ging naar Casper van den Burgh, die vorig jaar nog de Den Inkeltriatlon in Kruiningen op zijn naam schreef. arez (Arg) - Testud (Fra/8) 2-6 7-5 6 1, Schett (Oos/16) - Weingartner (Dui) 6-2 2- 6 6-0, Rubin (VSt) - Yoon-yeong (ZKo) 6-3 6-0, Mauresmo (Fra/10) - Pin (Fra)6-4 6-1, Majoli (Kro/29) - Brandi (VSt) 6-4 6-3, Hantuchova (Slw/11- Black (Zim) 6-2 6- 3, Dementieva (Rus/13) - Gersi (Tsj)7-56- 3, Grande (lta/31) - Diaz-Oliva (Arg) 6-46- 4, Cervanova (Slw) - Osterloh (VSt) 6-46- 4, Kremer (Lux) - Lee (Tai) 6-1 7-6, Svens- son (Zwe) - Star (Tun) 6-0 6-2, Prakusya (Ino) - Barna (Dui) 1-6 7-5 6-1, Venus Wil liams (VSt/2) - Lamade (Dui) 6 3 6-3, Za- netti (Ita) - Nejedly (Can) 6-1 6-2 Uitslagen landelijke competitie. Man nen, Eerste klasse: Animo-Barendrecht 4-2. Tweede klasse: 't Halve Maantje-CC 1-1 (afgebroken ivm regen), Sjef-Zierik- zee 3-3. Gemengd. Tweede klasse: De Schelde-Zoetermeer 4-4. Derde klasse: MLTC-'s-Gravenzande 0-8, Souburg- Holy 27-1. Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi Finales. ME t/m 10 jaar: Melissa Schrier Annelous den Engelsman 4-2 4-0. ME t/m 12 jaar: Eva le Clerq - Marleen den Engelsman 7-1 6-1. ME t/m 14 jaar: Marij ke v. Mastrigt - Eva le Clerq 3-3 4-2. MD t/m 16 jaar: Sabine Padmos/Marijke v. Mastrigt - Tess Luijcx/Bernadette Bijkerk 4-1 5-3 JE t/m 10 jaar: Arne Holm-Thijs de Vos 4-1 3-4 (tiebreak 7-4). JE t/m 12 jaar: Erwin v. Mastrigt - Michel Maaskant 7-0 2-3 (tiebreak 4-7). JE t/m 14 jaar: Pie ter Boot - Thomas le Clerq 5-3 2-3 (tie break 7-4). JE t/m 16 jaar: Daan Ruiten beek - Maarten Elenbaas 5-2 6-3. JDt/m 16 jaar: Pieter Boot/Thomas le Clerq - Phi lou Louzolo/Erwin v. Mastrigt 4-01-3. ME t/m 16 jaar: 1. Marijke van Mastrigt 2, Bernadette Bijkerk. MD t/m 12 jaar: 1. Marleen den Engelsman/Lizzy van de Zande 2. Michelle Bijkerk/StephanieOu- wens MD t/m 14 jaar: 1. Marijke van Mastrigt/Eva le Clerq, 2. Tess Luijcx/Fleur Bakker. JD t/m 12 jaar: 1 Arne Holm/J- ens Roggeband 2. Jeffrey Bongers/Tom- mie Vroegop. Voetbal Miyazaki. Vriendschappelijke wedstrijd Miyazaki - Zweden 2-5. 5. IbrahimovicO- 1,15 Andersson 0-2, 22. AnderssonO-3, 58. Farnerud 0-4,61 lbrahimovicO-5,63. Nakazato 1-5,78. Taniguchi 2-5. Driebanden toernooi Baarends-Baar- ends. Eerste ronde. Locatie: Café Baar- ends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. VLISSINGEN - De Zeeuwse darter Jean Paul van Acker heeft in de Open Wales belang rijke punten gehaald voor de wereldranglijst. Na een sterk toernooi werd hij in de halve fi nale pas uitgeschakeld. De Engelsman Andy Fortham, een bekend profspeler, versper de Van Acker de weg naar de fi nale: 2-0 en 2-1. De andere Ne derlandse deelnemers, onder wie Co Stompé, sneuvelden al eerder in het toernooi. Jean Paul van Acker haalde door zijn halve finaleplaats be langrijke punten voor de plaatsing van de World Darts Trophee, die in september m Nederland wordt gehouden. Voor het volgende internationa le toernooi reist Van Acker over twee weken af naar Zwitser land, waar op 6 juni de Zwitser se Open begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 32