Scheldeterrein als open podium Westerzicht voor spelende kinderen Leerlingen nemen kijkje in bedrijven Meevaller van 1,7 miljoen euro voor Goes Schouwse boerderijen in de kijker 11 Nota gemeente ziet kansen voor loods als vrijplaats voor kunstenaars Uitbreiding garage mag doorgaan Werk aan Sloebrug uitgesteld Bromfiets gestolen in Vlissingen Vernieling in loods Vlissingen BrassBand Zeeland promoveert Tijdelijke VVV in Brouwershaven Fractie wil aanpak stankoverlast Paardenshow Concert agenda Wandelingen met consulent door de duinen J dinsdag 28 mei 2002 I Hnnr Edith Ramakers VLISSINGEN - De loods op het terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) bij de kop van de Walstraat is met kleine ingrepen in te richten 'als podi um voor iedereen'. Deze loods kan tot vrijplaats worden omge bouwd voor amateurs en pro fessionals op het gebied van li teratuur. muziek, videokunst, beeldende kunst en theater. Dat is een van de accenten die naar voren komt in de nota Stad en Werf van de adviesgroep en het deelbestuur Beeldende Kunst van de gemeente Vlissingen. De nota vermeldt verder dat er in de aangrenzende loods paral lel aan de Walstraat doorgangen in de muur moeten worden ge maakt. Daardoor worden dok en kaaien weer bij het stadshart betrokken en wordt het histori sche stratenplan hersteld. De lange hal zelf kan worden inge richt als een soort markthal, waar bovendien plaats is voor bedrijvigheid die zich onder scheidt. Volgens de samenstel lersvan de nota kan op deze ma nier met geringe middelen de Vlissingse binnenstad voor toe risten, winkelend publiek en in woners aantrekkelijker wor den. Geld besparen De omgeving van het KSG-ter- rein achter de parkeergarage aan de kop van het dok is bij uit stek geschikt als cultureel eve nemententerrein. De culturele vrijplaats in de overdekte loods kan daar een uitloop in de open lucht krijgen voor evenemen ten. Door dit gebied aan te wij zen als evenemententerrein kan Vlissingen 'sommen geld bespa ren, die nu telkens weer besteed worden aan tenten- en po- diabouw op het Bellamypark voor de festivals'. De culturele vrijheidszin van de Vlissinger. schrijven A. de Bruyne en H. Postma van de ini tiatiefgroep Stad en Werf, wordt op die manier recht ge daan: „In principe moet de vrij plaats voor iedereen toeganke lijk zijn. Daardoor kan er Door doorgangen in dc muur van de loods aan de Vrijgang te maken, wordt het historisch stratenplan hersteld en worden dok en kaaien bij het stadshart betrokken. foto Lex de Meester vruchtbare uitwisseling plaats vinden tussen kunsten en kun stenaars van uiteenlopend ni veau en tussen regionale en internationale kunst. Kunst en publiek worden laagdrempelig met elkaar in contact gebracht. De initatiefgroep heeft ook voor de monumentale timmerfabriek op het KSG-terrein een herbe stemming. De timmerfabriek is volgens hen een geschikte Kunsthal voor actuele en mo derne beeldende kunst. De initiatiefgroep speelt in op de eerder uitgesproken wens van de KSG om stapsgewijs uit de binnenstad te vertrekken naar Vlissingen-Oost. E. van Hoepen, directeur onroerend goed van de KSG, is op de hoog te van het rapport en zegt dat plan het verdient om in het on derzoek naar de invulling van het Scheldeterrein opgenomen te worden. Dat komt aan de orde zodra er meer bekend is over de (gedeeltelijke) verhuizing van de werf naar Vlissingen-Oost. Begin dit jaar maakte de eige naar van het Scheldeterrein, de Koninklijke Schelde Groep (KSG), onderdeel van Damen Shipyards, bekend geen over haaste beslissing te nemen door in een klap de hele werf van de Vlissingse binnenstad naar Vlissingen-Oost te verhuizen. De eigenaar gaf toen in een stappenplan aan dat perso neelsleden van de machinefa briek en de tandwielkastenfa- briek nog zo'n tien jaar in het centrum zullen werken. De jachtbouw, vlakbij 't Eiland, wordt geïntensiveerd. Werfacti- viteiten in de loodsen parallel aan de Walstraat, waarin de voorbewerking nog wordt gere geld, zullen binnen vijf jaar naar Vlissingen-Oost verkas sen. Ook - grofweg - het gedeelte vanaf het hoofdkantoor tot aan de Keersluisbrug komt beschik baar voor de stad. In Vlissingen- Oost wordt de concentratie voor de bouw van marineschepen ge realiseerd. De KSG en de gemeente bereik ten eind vorig jaar een eerste succes in de samenwerking. Er komt een nieuwe ontsluitings- weg, in het verlengde van de Nieuwe Vlissingseweg en via het KSG-terrein, met waar schijnlijk een brug over het dok. naar de wijk de Oude Stad Daarvoor moeten juridische, bouwkundige en verkeerstech nische zaken worden geregeld. Het plan voor de culturele vrij plaats ligt ter inzage in de Wa tertoren van Oost-Souburg bij de expositie de Energie van de Stad. MIDDELBURG - De gemeente Veere kan de bouw- en sloop vergunning voor uitbreiding van autobedrijf Roelse aan de Loodholseweg in Grijpskerke gewoon afgeven. Een verzoek van de buurman om de vergunning te schorsen, is door de rechtbank in Middelburg afgewezen. De motivatie wordt eind deze week duidelijk. De buurman zei vorige week voor de rechtbank dat uitbreiding niet past in het bestemmingsplan. VLISSINGEN - De voorgenomen werkzaamheden aan de halfhoge Sloebrug in Vlissingen over het Kanaal door Wal cheren zijn tot na de zomer uitgesteld. Aanvankelijk zou er deze nacht aan gewerkt worden. De brug zou daarvoor van daag vanaf acht uur tot woensdagochtend zijn afgesloten. VLISSINGEN - In de nacht van zondag op maandag is in de Van Dishoeckstraat in Vlissingen een afgesloten bromfiets gestolen. Het gaat om een blauwe Piaggio X25 Typhoon met een waarde van enkele duizenden euro's. VLISSINGEN - Op een bedrijfsterrein in de Van Dishoeck straat in Vlissingen is het afgelopen weekeinde ingebroken in een loods. De brandblussers die daar hingen werden leegge- spoten en de inbrekers schreven teksten op het meubilair. Een gsm werd gestolen. Het schadebedrag is onbekend. MIDDELBURG - BrassBand Zeeland is gepromoveerd naai de vaandelafdeling. Tijdens het zaterdag gehouden Nationa le Federatieve KNFM-Concertconcours in Middelburg kende de jury de BBZ het hoogste aantal punten toe: 90,84. BROUWERSHAVEN - De Stichting VW-Info Schouwen- Duiveland kan tijdens het hoogseizoen een zomerkantoor m het voormalig stadhuis van Brouwershaven openen. De Stichting Renesse, die vorige week het monumentale complex officieel heeft overgenomen van de gemeente Schouwen-Dui- veland, wil een deel van het pand in juli en augustus verhuren aan de toeristische organisatie. Naast Brouwershaven wil het WV-bestuur ook een zomerkantoor in Bruinisse vestigen. Voorzitter R. Geluk verwacht dat dat binnenkort het geval is. KRABBENDIJKE - De fractie van Bewoners Belangen Reimerswaal (BBR) wil een structurele oplossing voor de stankoverlast bij het strandje Roelshoek bij Krabbendijke. De fractie heeft schriftelijke vragen gesteld aan burgemees ter en wethouders. Die besloten onlangs dat er een kraantje komt dat het wier - de veroorzaker van de stank - gedurende de zomermaanden zal verwijderen. Het verleggen van de strekdam zou wellicht meer soelaas biedenmaar dat vindt de gemeente met 22.000 euro te duur. BBR-fractievoorzitter J. Kramer stelt dat de stank meteen moet worden aangepakt Het verleggen van de strekdam hoeft volgens Kramer niet zo duur te zijn als B en W denken. door Gerrit van Loon VLISSINGEN - De Wijk Wes terzicht in Vlissingen is morgen het decor van spelende kinderen op straat. De hele wijk is tussen 14.30 en 16.00 uur autovrij, uit gezonderd de korte periodes tussen de wedstrijden waarin beperkt verkeer de wijk in en uit kan. Na moeizaam verlopen onder handelingen met de gemeente Vlissingen kreeg de buurtcom- missie Westerzicht vorig week eindelijk het verlossende tele foontje. Er stond niets meer in de weg om de Straatspeeldag te houden. Speeltoestellen Woensdag wordt de straat te ruggegeven aan het spelende kind. Met hulp van 110 sponsors worden onder meer een dikke- bandenrace, skatewedstrijd en een kleurwedstrijd gehouden. De opbrengst en het sponsor geld wordt in samenspraak met de gemeente Vlissingen ge bruikt voor het aanschaffen en plaatsen van extra speeltoestel len in de wijk. Omdat vorig jaar de Nationale Straatspeeldag in Westerzicht in goede aarde viel, pakten or ganisatoren Ruud Hamers en Peter Smid het nu groter aan. HEINKENSZAND - Rijvereni- ging Allround houdt een show onder de naam Pas de Foly op zondag 2 juni in Stal Vermue aan de Plattendijk in Heinkens- zand. Vanaf 16.00 uur geven rui ters en amazones verkleed met hun paard een show op muziek. Een jury beoordeelt hen op de origineelste en technisch beste show KOUDEKERKE - Harmonie Voorwaarts uit Koudekerke geeft vrijdag 31 mei een concert op het Dorpsplein in Koudeker ke. Op het programma staan onder meer: Jag, Harry Potter, Coun tryside Commonpeople, Lau rel Hardy Theme en The New Village. Het concert wordt ge houden bij de muziektent en be gint om 19.30 uur. Bij slecht weer wijkt de harmonie uit naar De Couburg. Alle dertig marktkramen waren in een mum van tijd weg. Bedrij ven werden benaderd voor sponsorgeld en vlaggen. Ruud reisde heel Walcheren af om op scholen de kleurplaat te bezor gen. En dat alles zonder 3VO. „Laat ik eerlijk zijn. Verkeers- orgamsatie 3VO is gewoon com- merciël bezig We moesten hier en daar alles zelf betalen. Dan houdt het natuurlijk op", zegt Ruud Hamers. Gemeente dwars Aanvankelijk zat ook de ge meente dwars. Toch lukte het om 2260 euro los te krijgen. De Straatspeeldag in Westerzicht wordt muzikaal geopend door Philharmonic 50+. Wethouder L. Poppe-de Looff verzorgt de officiële opening, 's Middags geeft Rugbyvereniging Oemoe- menoe een demonstratie Een deel van de rondweg, waar geen straten op aangesloten zijn. wordt woensdag de gehele dag voor alle verkeer afgesloten. In Middelburg zijn woensdag de volgende straten van 13.00 tot 17.00 uur afgesloten. De Bogardstraat, tussen Blinden- hoek en Latijnse Schoolstraat, de Baarsjestraat, tussen de Trompstraat en de Piet Hein- straat, de Sint Pieterstraat, de Willem Arondeusstraat, het ge deelte vanaf het fietstunneltje tot verhoging bij nummer 40 t/m 62, de Noorweg, het gedeel te vanaf bord Brigdamme tot de Ooststraat en de Zusterstraat, het gedeelte vanaf de kruising Sint Jansstraat tot Zusterplein. STREEK ACTIVITEITEN AAGTEKERKE Verenigingsgebouw Amicitia. 14 00 uur Koersbal en biljart, BIGGEKERKE - Dorpshuis. 14 00 uur Koersbal, biljart en soos voor ouderen, MIDDELBURG - Oostkerkplein 22. 20 00 21 00 uur en 21.00-22.00 uur: Tai Chi voor beginners; Turnhal De Zandput, Breeweg, 9 00 uur Wandeltocht voor senioren; OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur, 13 00-15 00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14 00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10 00 uur: Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; In en Uilloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30-12.00 uur: Koffie contactochtend en 14.00 uur. Sjoelclub; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur: Soos voor 60-plussers en koersbal; ZOUTELANDE - Langstraat,13.00-19.00 uur' Markt. door Gerrit van Loon MIDDELBURG - Moet een treinconducteur wel eens naar de wc? Wat gebeurt er als je een brand moet blussen en je hebt geen water? Hoe krijg je de gla zen van een Harry Potterbril zo mooi rond en hoe breng je op de markt het beste appels en peren aan de man? Vragen waarop kinderen zaterdag 22 juni tij dens de Roefeldag een antwoord krijgen. Op de Roefeldag, die voor de ne gende keer in Middelburg wordt gehouden, oriënteren kinderen zich op een baan door een kijkje te nemen in de wereld van de werkende mens. De tiende Roefeldag is een initi atief van Jantje Beton en Start Foundation. Het motto voor dit jaar is: Tien jaar Roefeldag, Roefel mee! De naam Roefeldag komt van het Belgische woord roefelen', dat snuffelen of ont dekken betekent. Tijdens de Roefeldag bekijken de kinderen opeen actieve manier wat ze la- REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes heeft vorig jaar haar financiële posi tie aanzienlijk versterkt. Dat is ook nodig om goed voor bereid te zijn op de grote inves teringen in de binnenstad en op de economisch mindere tijden die lijken te zijn aangebroken. Het eigen vermogen van de ge meente steeg vorig jaar van 14,3 naar 21,5 miljoen euro. De be langrijkste spaarpot, de alge mene reserve, groeide van 4,5 naar 7,4 miljoen euro. De jaarrekening, die gisteren verscheen, bevat een aangena me verrassing. Er blijkt een be drag van ruim 1,7 miljoen euro over te zijn. Dat komt niet door dat plannen zijn blijven liggen, maar vooral doordat er extra in komsten zijn. De belangrijkste is een onverwachte uitkering van de rijksoverheid van 680.000 euro, terwijl ook de on- roerende-zaakbelasting meer opleverde dan gedacht. De ge meente verwacht nog meer mee vallers, zoals de opbrengst van de verkoop van afvalbedrijf OLAZ aan Delta Nutsbedrij ven, wat Goes zo'n 2,3 miljoen oplevert. Uit de Voorjaarsnota blijkt dat de gemeente de komende jaren wel wat reserves nodig heeft. Vanaf 2004 is de financiële ruimte voor onverwachte zaken minimaalDat komt vooral door de grote bedragen die vanaf dat jaar in de vernieuwing van de binnenstad worden gestoken ter zouden kunnen worden. In heel Nederland gaan elk jaar ongeveer 30.000 kinderen op bezoek bij meer dan 4000 be drijven. instellingen en vereni gingen. In Middelburg roefelen zo'n vijfhonderd kinderen mee Het Roefelcomité Middelburg orga niseert voor de negende keer een Roefeldag. De Middelburgse basisscholen ontvangen zo'n twee weken van tevoren een Roefelkrant. In de krant staat precies welke bedrijven er mee doen, wat ze kunnen doen en hoe laat de activiteit begint. De kinderen kunnen zaterdag 22 juni gratis kaartjes afhalen bij de stand op de Vismarkt in Mid delburg. Per keer mogen ze voor twee bedrijven tegelijk een kaartje meenemen. De bedrij ven variëren van Autosloopbe drijf van Veen tot Cosmo Hair- styling en van Pearle Opticiens tot Jazz-Eetcafé Desafinado. KOUDEKERKE - De Stichting Duinbehoud organiseert op 1 juni twee wandelingen door de duinen van Walcheren. De wan deling begint in Dishoek. Onder leiding van een natuur- consulent wordt in de richting van Vlissingen gelopen. De wandeling is vijf kilometer lang. De wandelingen beginnen om 10.00 en 14.00 uur. De Stich ting Duinbehoud bestaat dit jaar 25 jaar. Daarom worden verschillende activiteiten ge houden. Er is een tentoonstel ling over duurzaam waterbe heer in bibliotheken en er wordt een fotowedstrijd voor jongeren gehouden. Voor meer informa tie: tvww.duinbehoud.nl. Boerderij Ruimzicht aan de Lage Zoom in Renesse. foto Pieter Honhoff door Famke van Loon RENESSE - Een fiets- en wan delroute, die bezoekers langs historische boerderijen in de Westhoek van Schouwen-Dui- veland voert, komt steeds dich terbij. Nadat de provincie Zee land en de gemeente dit plan van de Boerderijenstichting Zeeland al steunden, heeft ook de Stichting Renesse de beurs getrokken. Met 1500 euro subsi die hoopt de stichting het be drijfsleven te stimuleren ook een steentje bij te dragen. Op Beveland worden de histori sche Zeeuwse boerderijen al in de schijnwerper gezet via het Waardevol Cultureel Land schap de Zak van Zuid-Beve land. In samenwerking met de Boerderijenstichting Zeeland zijn tien grote en kleine boerde rijen voorzien van informatie borden en samengebracht in een folder voor toeristen. De stich ting heeft als eerste doel de oude boerderijen en hun erven te be houden, maar wil daarnaast aandacht op de gebouwen vesti gen. Want de boederijen 'herin neren aan het roemruchte verle den' van de provincie en hun voormalige bewoners, die 'van een deltagebied een cultuur landschap hebben gemaakt'. De boerderijenstichting heeft nu zijn vizier gericht op de Westhoek van Schouwen-Dui- veland. Het gebied telt tal van oude, karakteristieke boeren- woonhuizen en erven, zoals Ruimzicht aan de Lage Zoom in Renesse. De stichting wil langs deze cultuurdragers een route voor fietsers en wandelaars ma ken. „Zo'n route heeft niet al leen regionaal uitstraling en ef fect in de Westhoek, het geeft ook aan alle bezoekers van Schouwen en de Westhoek een positief beeld van de historische boerderijenschat van de streek", zo betoogt de stichting. Voor het realiseren van de plan nen klopt de boerderijenstich ting aan bij verschillende instanties voor subsidie. Pro vincie en gemeente hebben ie der al 2257 euro toegezegd. Aan de Stichting Renesse was een zelfde bijdrage gevraagd om de begroting rond te krijgen. Het bestuur wil het initiatief zeker steunen, maar wil hiervoor 1500 euro uittrekken. „Dit zal het gat niet dekken maar met deze 1500 euro willen we ook het bedrijfsleven prikkelen", al dus administrateur D. Kooman. Als voorwaarde stelt de Stich ting Renesse dat de plannen binnen drie jaar gerealiseerd zijn. G Smallegange, voorzitter van de Boerderijenstichting, was gisteren niet bereikbaar voor commentaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11