iiiilsterloo knokt zich naar zege Grim de grote trekpleister Cadzand kansloos tegen Streefkerk Korfballers BKC bijna kampioen Domburg opgelucht na winst Terneuzense A-jeugd verliest met penalty's Koewacht-Old Stars krijgt geen winnaar Vierdeklasser nog één wedstrijd verwijderd van promotie c-junioren Terneuzen degraderen AZVV 2 grijpt naast promotie Volleybaltoernooi CVC geslaagd Pech velt Van der Klooster Op Casper Ovaa staat geen maat Luctor in het gelijk gesteld Vogelwaarde houdt Bert van der Meijden-toernooi maandag 27 mei 2002 door Rinus Verberkmoes NIEUW-NAMEN - Alsof de promotie naar de derde klasse al binnen was. Zo feestte Hulster - loo na de 2-1-zege op Steenber gen. De overwinning sleepten de mannen van coach Paul de Kort óp basis van eenheid, werklust en karakter uit het vuur. De Kort glunderde van oor tot oor. „Terugkomen van een achter stand en knokken, dat kunnen we." Teamspirit was dit seizoen het kenmerk van Hulsterloo. Op ba sis daarvan pakte het in de com petitie een periodetitel, scha- DOMBURG - Domburg, de te genstander van Hulsterloo in de beslissingswedstrijd van vol gende week zondag, haalde gis teren opgelucht adem in het duel met BSC. Domburg verloor met 4-2, maar overleefde op ba sis van de 4-1-zege in de heen wedstrijd. Bij een 2-0-voorsprong van de Brabanders was het gisteren wachten op een derde goal van BSC. Maar toen mocht Ko Brand een vrije trap nemen. Twee keer schoot de middenvel der feilloos raak (alleen de laat ste telde). In een hectische slótfase werd nog drie keer ge scoord: één keer door de thuis ploeg en twee keer door de be zoekers. Domburg - BSC 2-4 (0-2). 3. Christi- aan Hildenbrant 0-1, 7. Blase Lake- se Ó-2, 75. Ko Brand 1-2, 76. Ray mond van Gent 1-3, 80. Chiel Maranus 2-3, 86. Gert Jan Perdams 2-4. Scheidsrechter: P.C.G. van Geel(Nieuw Vossemeer). Gelekaart: Jeroen van Wallenburg Domburg) en Chrisliaan Hildenbrant (BSC). Rode kaart: Martijn van de Ven en Eddy Voeten (beiden BSC). Aantal toeschouwers: 100. kelde het Odio in de nacompeti- tie uit en slaagde het erin het tot gisteren zich nog derdeklasser noemende Steenbergen te ver- slaan.Het was voor de Braban ders tevens een gevolg van eigen falen. Want had Steenbergen de thuisclub voor de pauze al op een fikse achterstand gezet, dan zou niemand van de driehon derd bezoekers dat onterecht gevonden hebben. Temeer omdat de Brabanders in die eerste termijn lange tijd do mineerden, het middenveld vol ledig in de greep hadden en het beste van het spel voorschotel den. Ondanks dat overwicht ging de pauze met slechts 0-1 op het scorebord in. Maker van die ene treffer was Werner Stolk, die een voorzet van links van de voet van Emile Verkouter onbe rispelijk achter doelman John ny de Bakker kopte. De Bakker maakte zich even daarvoor on sterfelijk door een strafschop te stoppen. Schutter was Emile Verkouter, die vanaf elf meter aan mocht leggen nadat Tommy Bleyenberg ietwat te enthousi ast Martin Kolkhuis Tange had aangepakt. Dat Stolk geen tweemaal scoor de was aan goalie De Bakker te danken. De portier van de thuis club weerhield hem hiervan op slag van rust en kwam daarna nog goed weg bij een inzet van Dennis Uytdewilligen. Opmerkelijk Het gebeurde allemaal in een periode waarin Steenbergen de zaken goed onder controle had en Hulsterloo als het ware alle hoeken van het veld liet zien. Opmerkelijk in dat geheel was dat Hulsterloo intussen even eens enkele kansen kreeg. Met name Stefano de Vos kwam in de beginfase twee keer in beeld en pal voor de rust Winand van Haelst en Niels Cornelis. In alle gevallen kwam of de goed kee pende doelman Richard van Os tussenbeide of verdween de bal over het doel van de gasten. Met de gedachte dat Steenber gen het karwei na de pauze wel af zou maken, begon het treffen onder leiding van arbiter Remco van der Sluis uit Dordrecht. ROOSENDAAL - De C-junioren van Terneuzen zijn er niet in geslaagd om zich te handhaven in de derde divisie van het lan delijk jeugdvoetbal. De ploeg van trainer Paul Tjan-A-Sem verloor het beslissingsduel met GJS C1 in Roosendaal met 0-2 en degradeert zodoende amper één jaar na de promotie alweer naar de hoofdklasse van het district Zuid 1Echt nodig was de nederlaag tegen de nummer tien van de ranglijst niet, want over het algemeen had Terneuzen het beste van het spél Een verdedigingshout leidde halverwege de eerste helft echter de 0-1 in en twintig minuten voor het eind van de wedstrijd scoorde GJS nog eens. De 2-0-achterstand kwam Terneuzen daarna niet meer te boven. VLISSINGEN - De beslissingswedstrijd voor promotie naar de reserve eerste klasse tussen de periodekampioen AZVV 2 en Noad'67 2 is via beslist in het voordeel van de Axelaars. De wedstri j d in Kruiningen eindigde op 2 -2waarna in de verlen ging beide ploegen vervolgens niet tot scoren wisten te ko men. De Axelaars misten vanaf elf meter geen enkele keer terwijl bij Noad'67 één speler niet wist te scoren. CLINGE - Het achtentwintigste buitenvolleybaltoemooi, dat volleybalvereniging CVC uit Clinge zaterdag hield was! mede door de uitstekende weersomstandigheden, een groot succes. Zeventien teams streden in drie verschillende groepen om de ereprijzen. In de A-categorie eindigde De Gosduikers op de eerste plaats, gevolgd door Avesto/Morres. XTC (ex- -toernooicommissie) eindigde op de derde plaatsIn de B-ca tegorie ging Avesto/Morres 2 met de eerste prijs aan de haal. De tweede plaats in deze categorie was voor Djakkers, dat op het nippertje De Loosers voorbleef. De Frietcup ging dit jaar naar Grens 1met Grens 2 op de tweede stek. Als derde eindig de Jong CVC. WISSENKERKE - Balen deed hij wel, al duurde het niet lang. Johnny van der Klooster was de grote favoriet in de zesde uit gave van de Ronde van Noord-Beveland, een klassieker voor vrije renners die zaterdag werd verreden, maar greep mede door pech naast de zege. De druk was groot op de schouders van de coureur uit Lewedorp. In de eerste omloop van zo'n veertig kilometer kreeg Van der Klooster echter tot tweemaal toe te maken met een lekke band. Het kostte Van de Klooster zoveel kracht om telkens tenig voorop te geraken, dat hij in de finale Matti de Baat voor moest laten gaan. Wilfred Geijs werd derde. RILL AND-B ATH - In alle klassen kon de wedstrijdleider van MC Rilland, zaterdag tijdens de club wedstrijden, tweemaal dezelfde winnaar afvlaggen. Bij de 50cc+-motoren was Cas per Ovaa tweemaal de sterkste, bij de 125cc'sArno Ruttinger, bij de 85cc's Mark Boot en bij de 65cc's Sidney van Grinsven. Ad Geldof werd twee keer winnaar bij de debutanten/vetera nen. In de 250cc+-klasse stond er weer geen maat op Casper Ovaa. In beide manches nam hij direct na de start de leidingen finishte de Souburger met grote voorsprong als eerste. Ovaa steekt de laatste tijd in een bloedvorm en mag zeker de sterk ste rijder in Zeeland worden genoemd. Anco Korteweg werd op grote afstand tweede. Hulsterloo trok het initiatief naar zich toe. Met name op basis van inzet en conditie. Daar had Steenbergen heel veel moeite, hoewel trainer Gaby Nie mandsverdriet zich schor riep met de vraag om te blijven lo pen. Steenbergen hield de voor sprong nog lang vast. Dat was mede het gevolg van goed kee perswerk van Van Os en door het slordig met de kansen omsprin gen van Hulsterloo. Zo kreeg Kenneth Mangnus twee moge lijkheden de zaken gelijk te trekken en zag Winand van Haelst zijn kopbal door Van Os gekeerd worden. Het bleek uitstel van executie. Bij zijn volgende kopbal, in de 73e minuut op aangeven van Hans van Damme, was het wel raak: 1-1. Dat was een zeer be langrijke treffer, die Hulsterloo vleugels gaf. Onverdroten knokte de ploeg door. Die onverzettelijkheid ki'eeg in de 86e minuut zijn beloning via een magnifieke treffer van Ste fano de Vos. De Vos kopte een door Mario Vermeirssen geno men vrije trap, buiten bereik van de Steenbex-gse sluitpost binnen: 2-1. De tijd die Steenbergen toen nog restte was tekort om de ge lijkmaker alsnog op de borden te brengen. Dat betekende dat Hulsterloo de kans om derde klasser te worden volledig in ei gen handen heeft gehouden. Hulsterloo wil graag promove- i'en. ,,A1 is het alleen maar om dat eens meegemaakt te heb ben", vindt men in Nieuw-Na- men. Voordat het echter zover is, moet de klip Domburg nog om zeild worden. Dat beslissings duel wordt zondag gespeeld in Halsteren. Hulsterloo-Steenbergen 2-1 (1-0). 34. Werner Stolk 0-1, 73. Winand van Haelst 1-1, 86. Stefano de Vos 2- 1. Gele kaart,: Mario Bus (Steenber gen). Scheidsrechter: Remco van dei- Sluis (Dordrecht). Hulsterloo: Johnny de Bakker, Tom my Bleyenberg (90. Jimmy van Lae- re), Dennis Mangnus, Mario Ver meirssen, Marc van Hecke, Kenneth Mangnus, Hans van Damme, Niels Cornelis (53. Lode van der Heijden), Stefano de Vos, Winand van Haelst. Hulsterloo-speler Winand van Haelst stuit op Steenbergen-keeper Richard van Os. foto Wi m Kooyma n van onze sportredactie TERNEUZEN - Voor Cadzand is de nacompetitic voor promo tie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal voorbij. Na de thuisnederlaag van vorige week tegen ZSC'62 zag het er al niet best uit voor de Zeeuws-Vla mingen. Na het forse 5-1 -verlies zaterdag bij Streefkerk is het verhaal definitief uit. ZSC'62 is na de 3-1-zege op Smerdiek alleen leider gewor den in deze nacompetitie. Daar na volgen Streefkerk en Smer diek met drie punten. De twee hoogste ploegen pi'omoveren naar de derde klasse. Komende zatei'dag staat de slotronde op 'hef programma. Streefkerk - Cadzand 5-1: In de eerste helft bood Cadzand goed tegenstand en was het niet min der dan de thuisploeg. Toen straalde van de ploeg uit 'Zeeuws-Vlaanderen nog enig geloof in eigen kunnen af. Cad zand nam zelfs de leiding door een doelpunt van Moktar Abid. De thuisploeg was in die eerste door Jan Roovers TERNEUZEN - BSC uit Roo sendaal is zaterdag winnaar ge worden van het A-juniorentoer- nOoi van de voetbalvereniging Terneuzense Boys. Na een onge slagen reeks van vijf wedstrij den in de poules ontmoetten BSC en Terneuzense Boys el kaar in de finale. Na 1-1 in de re guliere speeltijd nam BSC de strafschoppen beter dan de te genstander, 3-1. Met de Brabantse ploeg kreeg het toernooi een verdiende win naar BSC is in de derde divisie van de landelijke competitie als tweede geëindigd en maakte die 'status in dit gezelschap ook waar. Dat wel in een deelne mersveld dat aanmerkelijk ver schilde met dat van de vorige uitgave. Attractief niveau Met de deelname van junioren teams van Nottingham Forest, Sparta Praag, Köln en Lokeren kón de oi'ganisatie toen een in- periode misschien niet beter dan Cadzand, maar de formatie toonde wel meer scherpte in de afwerking. Daardoor boog Streefkerk de achterstand om in een 2-1-voorsprong bij x-ust. Toen die ploeg na de pauze 3-1 maakte, gaf Cadzand zich ge wonnen. Daardoor kon de thuisploeg nog naar riante 5-1- winstcijfers uitlopen. Voor Streekerk scoorden Stefan Smits (2x), Hugo Pennings, Pie- ter Lagendijk en Oscar Anting. ZSC'62-Snterdiek 3-1: In de eerste helft was Smerdiek beter dan de thuisploeg, maar de ploeg drukte dat niet uit in een doelpuntenverschil. De thuis ploeg nam de leiding via Niels van de Moezel. Erik van Haaf- ten bracht Smerdiek nog voor de pauze verdiend op gelijke hoogte. Na rust had een feller ZSC'62 meer greep op de wed strijd en nam dan ook terecht af stand door doelpunten van John van der Have en opnieuw Niels van de Moezel. Stand: ZSC'62 2-6 (6-2), Streefkerk 2-6 (6-4), Smerdiek 2-3 (4-4), Cad zand 2-0 (2-8). ternationaal veld van klasse presenteren. „Maar de belang stelling van de zijde van het pu bliek was toen erg teleurstel lend. Waarna we besloten om een stap terug te doen", aldus Wim Pauw van de toernooilei- ding. Achteraf bleek niemand daar spijt van te hebben, want „wat de deelnemende ploegen lieten zien was ruim voldoende om het toernooi naar een attrac tief niveau te tillen", had Pauw geconstateerd. Na een lange aanloop met vaak aanti'ekkelijke en spannende duels bracht de finale met BSC en Terneuzense Boys de twee beste ploegen tegenover elkaar. Die hielden elkaar in evenwicht (0-1 bij de veldwissel, 1-1 na een individuele actie van Mevlud Eryüriik), waarna BSC zich de beste ploeg toonde vanaf de pe naltystip. Waar de deelnemende vereni gingen bij de prijsuitreiking lie ten weten volgend seizoen graag terug te komen kon de toernooi- leiding op een geslaagd toernooi terugzien. door Jack Begijn TERNEUZEN - Op het twintig ste DOW Belenelux jeugdtoer- nooi van de voetbalvereniging Terneuzen was Ajax-doelman Fred Grim de grote trekpleister. Bij de D-, E- en F-pupillen moesten de deelnemende ploegen tevoren uitmaken wie er op de Amsterdamse sluitpost de penalty's mocht ne men. Voordat het zover was, was er een run op de handtekening van de doelman van Ajax. Op het moment dat de jeugdspelei's de goalie na zijn aankomst in Ter neuzen in het vizier kregen, vlo gen ze er op af als bijen op ho ning. Grim had er op gerekend, kende het ritueel en liet alles over zich heen komen. „Ik houd van kinderen. Het is een en al dankbaarheid", zei hij Of zijn populariteit vergroot is na de successen van Ajax in het voorbije seizoen? „Dat weet ik niet. Het is natuurlijk wel machtig om de dubbel te hebben kunnen pakken. Ik heb daar mijn steentje aan bijgedragen. Tegen Groningen en PSV heb ik punten gepakt. In de finale om de beker had ik een aantal lek kere reddingen. Je voelt je dan wel 'happy'." Volgend seizoen is er voor Grim geen plaats meer in Ajax 1. „Ik heb een punt achter mijn carri- ère gezet. Ik word keeperstrai ner bij Ajax en ga wat aan scou ting doen. Dat vind ik fijn. Zelf heb ik ook mijn jeugdopleiding bij Ajax gehad. Daarna vertrok ik voor een langere periode naar Cambuur Leeuwarden. Ik ben altijd liefhebber van het jeugd voetbal geweest en daarom blij met deze functie." De kluwen van jeugdvoetballertjes groeide ondei-tussen aan. Hij nam alle tijd om zijn ki'abbel te zetten en te poseren. De elfjarige Justin Stockman van Zaamslag was apetrots op zijn foto met hand tekening. „Eigenlijk ben ik sup porter van Feyenoord, maar vandaag ook een beetje van Ajax." Voor de zevenj arige Dennis Cor- nelissen van Terneuzen F1 kon de dag al helemaal niet meer stuk. „Ik ben een fan van Ajax." Dennis was uit zijn ploeg gese lecteerd om de strafschop op Grim te nemen. Aan het einde van de serie bleek hij de beste te zijn in zijn leeftijdscategorie. De winnaars in de strijd om de penaltybokaal: D-pupillen: Tim Volkering (KRSV); E-pupillen: Sander Verloo (Zie- rikzee); F-pupillen: Dennis Cornelissen (Terneuzen). Atlas-BKC 12-18: Na een ge- lijkopgaande eerste helft (9-11) deelde BKC zijn tegenstander direct na de pauze de beslissen de tik uit: van 9-11 werd de score opgevoerd naar 9-16 en speel den de bezoekei-s een gewonnen wedstrijd. Coach Mare Kolijn toonde zich na afloop vooral te vreden over het feit dat de ge wijzigde vakopstelling (Lilian van de Lijke samen met Karin Kolijn) goed was uitgepakt. Scores BKC: Lilian van de Lijke 7, Carlo Hamelink 4, Michiel Roest 3, Karin Kolijn 2, Jolanda van Haneg- hem en Martin Scherbeijn 1 van onze sportredactie KOEWACHT - Het initiatief dat tijdens de laatste nieuwjaarsre ceptie werd geboren kwam gis termiddag tot leven op het sportpark te Koewacht. Daar speelde om twee uur het huidige eerste elftal tegen Old Stars, een lichting ex-Koewacht-spelers die tien jaar terug de kleuren van het standaardteam verde digden. In de eerste helft was er nauwe lijks sprake van een krachtsver schil en waren de 'oudjes' zelfs het gevaarlijkst. Het was dan ook niet verrassend dat dit team bij de pauze met 0-2 leidde door doelpunten van Fonny van der Vloet en Jacky Lambert. Wegwerken Na rust, toen de conditie een wooi'dje mee begon te spreken, kon het huidige Koewacht deze achterstand wegwerken door treffers van Jack van Nieulande en Peter van Gremberghe. Met Zaamslag-Olympia W 12-9: Door de overwinning is Zaamslag vrijwel zeker van lijfsbehoud in de reserve vierde klasse A. De ploeg startte uitste kend (4-1) en wist die marge tot het einde toe op het scorebord te houden omdat de bezoekers geen antwoord hadden op het achteiwerdedigen van hun te genstander. Via 6-3 en 9-5 haal de de thuisploeg bij 12-9 de buit binnen. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 5, Sandra Hamelink en Marcel van Zuidam 2, Ankie Bleijs, Ernst de Putter en Joris de Breel. die 2-2-eindstand waren beide teams tevreden en dat werd na afloop feestelijk en muzikaal luister bijgezet in de kantine. TERNEUZEN - Vanwege het niet opkomen in de uitwedstrijd tegen Vol harding op 6 april (te wei nig spelers) werd de korf balploeg van Luctor door de tuchtcommissie twee punten in mindering ge- bracht. De Terneuzense vierdeklasser ging tegen die straf in beroep en kreeg vorige week bericht dat de uitspraak van de tuchtcommissie wordt vernietigd. Luctor krijgt nu de punten er weer bij. van onze sportredactie VOGELWAARDE - De voet balvereniging Vogelwaarde houdt zaterdag 1 juni het vijf de Bert van der Meijden- jeugdtoernooi. Het evenement is een eerbetoon aan de twee jaar geleden overleden 'mister Vogelwaarde', die voor zijn ve le verdiensten voor de vereni ging onderscheidingen ont ving van de voetbalbond. Voor deze lustrumeditie heb ben zich 44 ploegen ingeschre ven. De E- en F-pupillen star ten om 09.00 uur. De prijsuit reiking voor deze leeftijds groepen is rond half twaalf. De D-pupillen beginnen de wedstrijden om 13.00 uur. De B- en C-junioren starten tus sen 13.00 en 13.30 uur. De prijsuitreiking bij deze cate gorieën is gepland om 17.00 Er wordt gespeeld op drie vel den in poulevorm of in een hal ve competitie. Tijdens het toernooi zijn er naast het voet ballen verschillende activitei ten (zoals een springkussen) om de jeugd en allerjongste aanhang bezig te houden en te vermaken. Fred Grim stopt een strafschop tijdens de penaltybokaal die op het veld van Terneuzen werd gehouden. door Jan Roovers TERNEUZEN - Na de 18-12- overwinning bij Atlas heeft de korfbalploeg van BKC zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Blauw Wit aan één punt genoeg om kampioen te worden van de vierde klasse A. Luctor verloor met 15-9 van Stormvogels, Zaamslag boekte thuis een be langrijke 12-9-zege op Olympia W. en komt daardoor in beeld voor de tweede promotieplaats. foto Peter Nicolai Luctor-Stormvogels 9-15: De thuisploeg bood in het eerste kwartier aardig tegenstand (2-3), maar moest passen toen Stormvogels het tempo opvoer de en ook de kansen ging benut ten. Na 2-10 bij de rust zat Luc tor wel beter in de wedstrijd, maar van enige dreiging was nooit sprake. Scores Luctor: Evelien van den Dool, Peter Durink en Davy Jonker 2, Jelske Geelhoedt en Wilco Durink 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 38