Massale vissterfte in overstortvijver Hulst 7 Kijkje achter de schermen bij afvalverwerker Dweilbands trotseren weer en wind Lintje voor scheidend brandweerman Ouders maken kennis met scouting Hulst Paarden Zonder Grenzen houdt eerste activiteit jioolslib in water door fout waterschap Hoek swingt op vijfde editie Dag van de Muziek Rijgedrag verraadt drankrijder Motorrit voor bewoners De Sterre Brokkenmaker weigert blaastest Jubilarissen FNV gehuldigd Rijontzegging voor weigeren van blaastest zeeuwse almanak Marathonman PZC ZEEUWS-VLAANDEREN maandag 27 mei 2002 rfnnr Sheila van Doorsselaer HULST - De overstortvijver san de Poorterslaan in Hulst is ernstig vervuild met rioolslib. Honderden dode vissen zijn de afgelopen dagen uit het water gehaald. Volgens J. de Cock, se cretaris van visclub De Zand- put. zal het jaren duren voordat jet biologisch evenwicht in de lijver is hersteld. Volgens de gemeente is het ri oolslib in het water gekomen óoor een fout van waterschap Zeeuws-Vlaanderen. Er zou een verkeerde schuif zijn opengezet, «aardoor vuil water de vijver in kon stromen. De Cock heeft naar eigen zeggen zo'n 150 kilo dode vis uit het water geschept. Gestoken in een waadpak is hij samen met twee anderen uren 'oeziggeweest de vissen uit het water te halen. Het zijn vissen, waaronder de karper, snoek, zeelt, voorn en paling, die door de visclub eind vorig jaar nog zelf zijn uitgezet voor de vis sport. De Cock: „Het water is gewoon pikzwart en het stinkt een uur in de wind. Het water is dood, niets kan hier meer in le ven. Ook zagen we dode sala manders, dode kikkers en dik- kopjes. Wij zitten nu met een schadepost van zo'n vijfhon derd euro omdat onze vis dood is en daarbij kan de vijver nu niet meer worden bevist." Omwonenden van de vijver kla gen al jaren over stankoverlast. De brandvijver is ongeveer een jaar geleden nog uitgebaggerd, maar het mocht niet helpen. Nu er ook nog eens rioolslib in de vijver terecht is gekomen, stinkt de vijver nog meer. De vijver is daarbij te ldein en bevatte al weinig zuurstof, waardoor het zelfreinigend vermogen van het water te kort schiet. De gemeen te wil de overstort op de vijver staken, maar dit kan pas nadat de afvoerpijpen in de wijk Langs de Linie zijn vergroot in het kader van het Gemeentelijk Rioleringsplan. Omwonende H. Veldhoen zou het liefst zien dat de vijver wederom wordt uitge baggerd en wordt gevuld met schoon water. HOEK - Het was zaterdag swingen in Hoek. Daar werd voor het vijfde achtereenvol gende jaar de Dag van de Mu ziek gevierd. Op diverse locaties in het dorp werd mu ziek gemaakt, gezongen, ge luisterd en door alle partijen genoten. Hoewel De Dag van de Mu ziek het eerste lustrum vier de, werd er geen speciale ac tiviteit gehouden ter ere van het jubileum. Wel werden voor het eerst de concerten verspreid over twee dagen. Zo was wij dagavond inge ruimd voor klassieke muziek in de kerk. Zaterdag stond in het teken van de populaire muziek. Voor ieder was wat wils en konden de mensen niet naar de muziek komen, dan kwam de muziek naar hen. Accordeonvereniging La Musica gaf een optreden in Vremdieke met liedjes uit de oude doos en Showband Jeugdbelangen uit IJzendij- ke en het draaiorgel trokken door de straten. Het dorps huis stond 's avonds in het te ken van muziek. Zowel jong als oud liet zich vermaken door Sjarim, All Styles, Carli en Corry en Mi ke and Friends of hing gezel lig aan de bar. HULST - Een 21-jarige Hulster automobilist kon zijn dronken schap in de nacht van wijdag op zaterdag niet verhullen voor de politie. Hij viel op door zijn scheurderig' gedrag. In de Tru- •nanlaan in zijn woonplaats radde man uiteindelijk aan de sant gezet. Omdat hij de blaas- >.est weigerde, werd hij meege- comen naar het bureau. Later feed de man toch de blaastest die aangaf dat hij ruim twee maal te veel had gedronken. Hij kreeg een boete en een rijverbod ran vier uur. CLINGE - Op het terrein van De Sterre in Clinge werd gisteren t'e de jaarlijkse motordag gehou den voor de cliënten. Eenentwintig motoren, twee ajspanmotoren en twee Smarts •senlen belangeloos ingezet om ;t de ongeveer vijftig bewoners van De Sterre een leuke middag te bezorgen. De deelnemers konden achterop de motor of in het zijspan met de motorrijders een ritje maken over de wegen van het Sterreterrein. De motorrijders waren afkom- uit Zeeuws-Vlaanderen en Rotterdam. „Het is voor mij de zesde keer dat ik meedoe en het blijft leuk ii om met die gasten over het ter- id rein te rijden. Zestig procent k van de motorrijders van ons doet ook mee aan de Truckroll enkennen dus de cliënten en dat naakt het leuk", zegt Johan Scherbeijn, coördinator voor de motorrijders uit Zeeuws- Vlaanderen. De andere groep rijders waren die van MC HRB, motorclub Het it Rubberen Bandje, uit Rotter- „Wij zijn allemaal werk zaam als chauffeur bij het Rot terdams vervoerbedrijf RET en vinden het leuk om deze mensen een middagje plezier te bezor gen." Plezier hadden de deelnemers aker, want de kreten 'gaaf, spannend'en 'leuk' waren veel gehoord. Een enkeling riep al voorde start: „Niet te hard, niet "d!maar kon zijn enthou siasme bij terugkomst niet on derdrukken. In de koffiezaal trad de Bulldoze-Band op. AXEL - Op de Markt in Axel is vrijdagavond een 46-jarige Ax- daar aangehouden omdat hij zich zeer irritant gedroeg. Hij had juist daarvoor twee ge parkeerde auto's aangereden en -ad ook nog eens een blaastest geweigerd. De man reed vanuit «n parkeervak achteruit tegen geparkeerde auto Vervol gens i-eed hij weer vooruit en raakte hierbij de auto van een 32-jarige man uit de gemeente Axel, De man werd aangehou den en overgebracht naar het bureau. Daar onderging hij wel ^blaastest en daaruit bleek dat bij ruim drie maal te veel op had. Z'jn rijbewijs werd ingevor derd. Een optreden op een zonnig moment op het dweilbandfestival in Huist. door Jeanette Vergouwen HULST - De Bareelen hadden gehoopt op een zonnige dag, maar de weergoden dachten daar anders over. Het rommelde voortdurend en de regenvlagen wisselenden de zonnige mo menten af. Toch genoten muzi kanten en bezoekers zondag middag in Hulst van een gezellige dweildag. Het openingsconcert door de Big Swing Band onder leiding van Freddy Delagaye was nog maar net begonnen of de eerste regendruppels meldden zich. Het terras op het feestterrein bij De Halve Maan zat goed vol en niemand liet zich door die paar druppels wegsturen. De Big Band verzorgde een bruisend en swingend optreden van tweemaal drie kwartier en toen de eerste gasten arriveer den rond het middaguur, deed de zon zijn best. Na het optreden van de Notekrakers scheurde de hemel open voor een flinke stortbui. De dweilbands bleken echter niet voor een buitje uit de weg te gaan. De binnenstad kreeg een golf van muziek over zich heen GOES - FNV Kiem heeft zater dag jubilarissen gehuldigd. Bij zondere aandacht was er voor H. Cremer uit Goes, die zeventig jaar lid van de bond is. Wie veer tig jaar lid van de bond was kreeg een week vakantie aange boden. Onder hen was F. Rijk- Bekkers uit Kloosterzande. We gens 25 jaar lidmaatschap kreeg L. den Boer uit Hulst de zilveren speld. en tussen de buien door werd er geparadeerd. Het sfeertje was gezellig en ongedwongen. De 31 dweilbands trokken van etablissement naar terras. Op de Grote Markt werd de muzi kale happening eensgezind af gewerkt en daarna trokken de muzikanten naar het feestter rein, waar burgemeester A. Kes- sen een vat bier verlootte onder de deelnemende korpsen. De Toeteleurs uit Breda hadden voor organisator Bareelen een verrassing meegebracht. Van polyester was een nieuwe kelk gemaakt voor de sousafoon van Toine Mens. Op deze kelk is het door Frank Gijsel SLUIS - Waarnemend brand weercommandant Sjaak van Gaelen van Sluis-Aardenburg werd zaterdag tijdens zijn af scheid in de raadzaal van het Bel fort te Sluis koninklijk onder scheiden in de orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de bijbehoren de versierselen uitgereikt door burgemeester B. Straatsma. Van Gaelen trad per 1 april 1960 in dienst van het korps Aarden burg. In 1986 werd hij benoemd tot commandant. Burgemeester Straatsma en in zijn kielzog een hele rij sprekers, zwaaiden de brandweerman, na een dienst verband van 42 jaar, alle lof toe. Hij werd vooral geroemd om zijn tomeloze inzet voor zijn korps. Onder zijn leiding groeiden vol gens de burgemeester na de fusie van de gemeenten de korpsen van Sluis en Aardenburg steeds ver der naar elkaar toe. „De kroon op zijn werk, is nu het achterlaten van een goed functionerende groep mensen." W. van Leersum, commandant van de regionale brandweer Zee land, noemde het afscheid van de Aardenburger als vrijwilliger een uniek moment in de geschiedenis van de brandweer. Volgens van Leersum zal in de toekomst de functie van commandant alleen nog vervuld kunnen worden door beroepsmensen. Hij noemde Van Gaelen een markant brandweer man: bescheiden, gedreven en vooral praktisch ingesteld. In zijn afscheidstoespraak dank te van Gaelen zijn manschappen met de treffende woorden: „We hebben er iets moois van ge maakt." Voorafgaand aan het af scheid overhandigde burgemees ter Straatsma op de Groote Markt de sleutel van een nieuw blusvoertuig aan de scheidende commandant. Ondanks alle commotie in de af gelopen periode over de naamge ving van de nieuwe gemeente, prijkt nu al de naam van de nieu we gemeente Sluis op de wagen. „We gaan er van uit dat op dit vlak de afspraken worden nage leefd", deelde Straatsma mee. Door het weghalen van een groot zwart zeil met behulp van een hoogwerker uit Knokke Heist (België) werd het blusvoertuig vol trots gepresenteerd aan het publiek. Belangstellenden konden na het officiële gedeelte een proefrit] e maken in Sluis. Scheidend brandweercomman dant Sjaak van Gaelen werd bij zijn afscheid verrast met een ko ninklijke onderscheiding. foto Peter Nicolai door Edy de Witte HULST - Zo'n 200 deelnemers hebben het afgelopen weekein de hun kampement opgeslagen op het terrein van scouting 't Ja gertje. Tijdens een gezinsweek- einde bood de Hulster scouting de ouders van de leden de gele genheid om kennis te maken met activiteiten van de groep. Zaterdagmorgen konden deel nemers al sportief aan de bak met verschillende inloopspelen. Na de lunch stonden er work shops op het programma. Met onderdelen als routetechniek, fotografie, toneel en taf el vuur bouwen, was er voldoende vari atie. Daarnaast was er een vier kamp en knutselden de kinde ren een groot piratenschip in elkaar, 's Avonds stond de cir custent in het teken van een grote spelshow. Deze door orga nisator Bas Hoefeijzers aange kondigde 'georganiseerde zooi' was zonder meer een hilarisch schouwspel. Met een disjockey, live-band en karaoke show werd het muzika le tintje van het familiefeest in gevuld. Zondagmorgen maak ten de liefhebbers de spieren los tijdens een aerobic show. Een in een scoutingjasje gestoken eu charistieviering en koffiecon cert met muziek van dweilband The Pink Panthers completeer de het programma van het eer ste zondagdeel. Na de middag werden enkele recordpogingen gedaan. Zo bakte een groep bo ven een houtvuur een pannen- door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - Wat gebeurt er met je afval wanneer de vuilnis wagen je grijze of groene rol container heeft geleegd? En komt door onszelf zorgvuldig gescheiden glas in de glasbak later niet op één grote hoop te recht? Zo'n tweehonderd be langstellenden namen zaterdag een kijkje achter de schermen bij afvalverwerker Verstraeten- Verbrugge in Terneuzen. Verstraeten-Verbrugge zette de poorten van het terrein aan de Finlandweg open in het kader van de Nationale Afvaldag. Zo konden bezoekers onder andere het wagenpark van de afvalver werker bekijken. Vuilniswa gens in alle soorten en maten stonden netjes gepoetst op een rijtje, waaronder het parade paardje van V-V, een hypermo derne vuilniswagen die door al leen de chauffeur vanuit zijn cabine bediend kan worden. De zogenaamde Mercedes Econic rijdt nu al rond in poldergebie den. Met een grijparm, bediend vanuit de cabine, worden de vuilcontainers vastgeklonken aan een hefboom die de contai ners leegschudt. Megavac Ook kon de Megavac bekeken worden. De naam zegt het al, de Megavac is een supergrote stof zuiger die bijvoorbeeld fa brieksterreinen kan schoonma ken. Ook meer specialistische zaken van V-V konden worden bekeken. Een gaspak bijvoor beeld, dat medewerkers van de afvalverwerker moeten aan trekken als ze zich in een omge ving bevinden waar stoffen zijn die door de huid opgenomen kunnen worden, zoals benzeen. Vanuit de Life Support Unit, een vrachtwagen vol technische snufjes, wordt de persoon in het gaspak in de gaten gehouden Als het aan V-V ligt, behoort het luide glasgerinkel, wanneer flessen in de glasbak worden ge deponeerd, tot het verleden. Speciale glasbakken dempen het geluid Bezoekers konden met eigen ogen zien dat het scheiden van glas na het legen van de bakken in speciale vrachtwagens gewoon door gaat. In de laadbak zitten ver schillende compartimenten voor wit, bruin en groen glas. Bezoekers mochten ook letter lijk de zakken vullen. Met com post, weliswaar. V-V heeft een eigen composteringssysteem opgezet en zeker de helft van de bezoekers ging naar huis met een kofferbak vol zakken com post. TERNEUZEN - Een 21-jarige man uit Sluiskil is gisteren in Terneuzen voor het weigeren van de ademanalysetest veroor deeld tot negen maanden rijont zegging plus drie maanden voorwaardelijk en 28 uur taak straf. De verdachte weigerde op 30 december vorig jaar in Terneu zen mee te werken aan een blaastest toen er een vermoeden bestond dat hij dronken reed. Hij zei bang te zijn geweest het rijbewijs kwijt te raken. Ach teraf ben ik stom geweest." Zijn raadsman F. de Vleesschauwer had zijn cliënt daarvan al over tuigd, nadat de Sluiskillenaar had verteld die dag vier flesjes bier en twee glazen bacardi-co- la te hebben gedronken. Dan was hij na een blaastest beter af geweest, want nu is hij voorlan ge tijd verplicht op zijn fiets naar zijn werkgever in Terneu zen te rijden. „Dat is wel gezonder", meende de politierechter foto Wim Kooyman motief van de Bareelen, een lo comotief, aangebracht. Toine Mens, één van de oprichters van de Dweildag die gisteren zijn negende editie beleefde, was erg verrast. door Gino van den Broecke WESTDORPE - In het Hippisch Centrum voor Midden Zeeuws- Vlaanderen hield de Stichting Paarden Zonder Grenzen giste ren haar eerste activiteit, een huifkartocht voor gehandicap ten door de streek. Vanaf het terrein van het Hip pisch Centrum aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe vertrok ken om half twee vijftien huif karren voor een rondrit in de omgeving van Westdorpe. Zo'n 35 gehandicapten met hun be geleiding, reden ongeveer an derhalf uur mee in de aanspan ningen. „De Triem, de club van aan- spanners, heeft belangeloos meegeholpen om dit mogelijk te maken en daar zijn we ze erg dankbaar voor", zegt mede-ei genaar G. Baecke. De Stichting Paarden Zonder Grenzen is opgericht met het doel mensen met een lichamelij ke en/of geestelijke beperking kennis te laten maken met paar den in de breedste zin van het woord. De Stichting werkt aan de voor zieningen en de materialen die de specifieke doelgroep nodig heeft voor het omgaan met paarden. Op dit moment is het Hippisch Centrum voor Midden Zeeuws- Vlaanderen het centrum van de activiteiten. Die omvatten niet alleen het organiseren van rondritten en begeleiden van paardrijden, maar ook het knuffelen van paarden en het borstelen van de dieren. „We willen nu gaan kijken waar de specifieke behoeften liggen van de mensen die tot de doel groep behoren. Zo zal er een knuffelbox worden ingericht om de zintuiglijke prikkels te stimuleren, de zogenaamde Hippotherapie. Maar we willen niet alleen gehandicapten be reiken, ook dementerende ou deren en ADHD'ers kunnen bij ons terecht", verteld secretaris G. Simonse van de Stichting. Positief De reacties van de deelnemers waren allemaal positief. „De rondrit was erg leuk en ook de sfeer in de hal is erg gezellig, al leen jammer dat we eindigen met een nat pak, maar dat is niet zo erg", was de reactie van een van de begeleiders. In de hal waren verder demon straties te zien van Ruitersport vereniging Axel De Kleppertjes, Hilda Maat en van een groep Country Line dancers. Etiënne de Bruijn zorgde met zijn draaiorgel voor de vrolijke muzikale noot en verder konden de aanwezigen meedoen aan een loterij en een kijkje nemen bij verschillende kraampjes zoals dat van Dagcentrum Eecken- stein uit Sint Jansteen. „Ons doel is om er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken net zoals de Truckroll dat ook is. We zijn dan ook te vreden met de belangstelling vandaag besluit Simonse. koek van twee bij drie meter. Het portret van Baden Powell, de oprichter van de scouting, werd op een grote houten wand geschilderd. Een andere groep deelnemers maakte een super collage. Na dit record-onderdeel braken de deelnemers moe maar zeker voldaan het kampement weer af. Halverwege zijn jaren dertig liep onze Middelburger ooit eens een halve marathon. Om daarna zijn trainingsschoe nen aan de wilgen te hangen. Al dat gedraaf zonder echt doelhet kwam hem ineens zo zinloos voor. Vijf jaar en - minstens - even zovele kilo's later heeft hij zijn oude hobby weer opgepaktMet een trai nings schemaatje van eigen hand - om te beginnen één minuutje hardlopen, twee minuten wandelen - liep hij j zaterdag zijn eerste rondje. Na een kwartier kwam hij puffend als een stoomloco motief en zwetend als een paard thuis. Vermoeid, maar trots op het feit dat zijn door zettingsvermogen in de loop der jaren ongebroken was ge bleven. Vrouw en kinders konden fier zijn op echtge noot en vader. Dacht hij. Want wal zei zijn oudste dochter: „Nu al terug, pap?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 31