ZSC'62 houdt het hoofd koel PZC Domburg en Hulsterloo in finale Bekerwinst voor BV Even Buiten geveld door pech Tennissers Duiveland laten winst aan DOS All Ready laat Seolto draaien en tollen Van der Klooster Trainer na 3-1-zege op Smerdiek: we zijn voor zeventig procent veilig Jubileumduel Edwin Kriens 14 E-pupil Zierikzee verschalkt Grim Cadzand kansloos bij Streefkerk Dubbelslag voor Mark Boot RCS prolongeert Vlissingse titel Sacramento te sterk voor Lakers Zeeuwse Storm beste in Goes uitslagen maandag 27 mei 2002 door Rudy Boogert SCHARENDIJKE - Het was een heet middagje in Scharendijke, maar ZSC'62 hield het hoofd koel tegen Smerdiek. Opstoot jes, scheidsrechterlijke dwalin gen en onverwachte doelpunten liepen als een rode draad door de wedstrijd, maar ZSC hield door een 3-1-zege na twee na- competitieduels een honderd- procentscore. Maar de bordjes hadden na de tumultueuze periode van de 57e tot de 60e minuut evengoed an dersom kunnen hangen. ZSC- aanvaller John van der Have ontstak de lont door met een sla lom langs drie Smerdiek-spe- SCHARENDIJKE - Edwin Kriens stond zaterdag voor de honderdste keer als trainer langs de lijn bij ZSC'62. Zater dag 8 september 1998 debuteer de bij de Scharendijkse ploeg met een 8-2-overwinning op Hoedekenskerke. Met nog één wedstrijd met ZSC'62 voor de boeg (Kriens wordt trainer bij DFS) heeft de oefenmeester in vier seizoenen een positieve balans opge bouwd in Scharendijke. Na de 3-1-zege op Smerdiek heeft ZSC'62 onder Kriens 47 van de 100 wedstrijden gewonnen, 18 gelijkgespeeld en 35 verloren. In zijn eerste seizoen eindigde ZSC in de vierde klasse A op de zevende plaats; in zijn tweede seizoen werd de ploeg vijfde en miste het promotie in de nacom- petitie. In zijn derde seizoen werd ZSC kampioen in de vier de klasse B en dit seizoen strijdt de ploeg in de nacompetitie voor lijfsbehoud, na een tiende ,plaats in de derde klasse A. 1998/1999 26 11 3 12 36 75-57 1999/2000 31 16 7 8 55 /116-57 2000/2001 18 13 3/ 2 42 54-24 2001/2002 25 7 ,5 12 26 41-61 Totaal 700 47/18 35 159 286-199 Iers en de hulp van doelman Corné van Haaf ten de 2-1 bin nen te schieten. ,,Een persoon lijke fout", vond Smerdiek-trai- ner Pim Potappel. „Maar op dit niveau valt 75 procent van de doelpunten door fouten." Luttele tellen na de aftrap ver speelde Smerdiek de bal alweer en ZSC-spits Martin Kiesen- berg stond binnen no time al leen voor keeper Van Haaften, maar nu redde deze bekwaam. De Thoolse tegenval werd ver volgens verijdeld door een handsbal van ZSC-verdediger Thomas Petiet in zijn eigen strafschopgebied, maar scheidsrechter Rotmans liet doorspelen. In de daaropvolgende aanval van ZSC ontsnapte Van de Moe zel aan de aandacht en voor de derde keer binnen twee minuten stond een ZSC'er oog in oog met doelman Van Haaften en voor de tweede keer werd hij ver schalkt: 3-1. Dertig seconden later had Niels Hage de 3-2 op zijn schoen, maar Leon Weeda lag in de weg. „Nu hebben wij een keer mazzel", oordeelde ZSC-aanvoerder Jacco Heij- boer. Frustratie Toen de doelpunten waren ge vallen, kwam de frustratie bo ven bij Smerdiek. De Thoolse ploeg, die al jaren aanhikt tegen promotie, zag het goede spel in de eerste helft niet beloond met een voorsprong en toen ZSC binnen een paar tellen de wed strijd deed kantelen, deed dat pijn. Soulyman el Bouzzaoui kreeg het aan de stok met Jacco Heijboer, Carlo Opree met Niels van de Moezel en Erik van Haaf ten liep onbezonnen door op doelman Weeda. Maar het kwaad was al ge schied. „Het is een bittere pil", bekende Potappel. „We domi neren de wedstrijd 50, 55 minu ten enkrijgen binnen drie minu ten twee doelpunten tegen. ZSC ging toen natuurlijk met de borst vooruit voetballen." Heij boer: „Als we voor staan, krij gen we een kick. Dan durven we de bal ineens wél in te spelen en wil iedereen de bal hebben." Het openingsdoelpunt van Van de Moezel - na een fraaie drie hoek tussen Van der Linde, Jan- Willem Dorreman en de doel puntenmaker - was daarom goud waard. Elke keer als ZSC dit seizoen het eerste doelpunt maakte in een wedstrijd, speel de het minimaal gelijk. Ook za terdag weer. En dat terwijl Smerdiek in de eerste 45 minu ten de meeste aanspraak mocht maken op een doelpunt. Na ruim een kwartier snelde Pierre Withagen alleen op doel man Weeda af, maar die redde met de voet. Even later brak ZSC-spits Niels van de Moezel maakt het openingsdoelpunt tegen Smerdiek. Verdediger Seddar Uygun (links) komt te laat. foto Pieter Honhoff Withagen opnieuw door, maar hij werd ten onrechte terugge- vlagd wegens buitenspel. De te ruglopende Erik van Haaften stond wél buitenspel, maar Wit hagen niet. De tegentreffer van Van de Moezel kwam daarom aan als een mokerslag. Zelfvertrouwen Vlak voor de rust kwam Smer diek nog wel op gelijke hoogte door een kogelharde kopbal van Van Haaften (hoekschop Witha gen), maar het zelfvertrouwen van ZSC groeide zienderogen. Zeker nadat trainer Kriens in de rust Kiesenberg doorschoof naar de spits en Van der Have als schaduwspits posteerde. Daar door werd ZSC's stootkracht vergroot en dat resulteerde in de treffers van Van der Ha ve en Van de Moezel. Smerdiek was uitgeraasd en ZSC verzuimde de score hoger op te voeren. En dat kan de ploeg duur komen te staan, want ondanks de twee overwin ningen is de buit nog allerminst binnen. Als ZSC zaterdag ver liest van Streefkerk en Smer diek wint van het nog puntloze Cadzand, dan staan de ploegen alledrie op zes punten en zal het doelsaldo de doorslag geven. Gevaar Kriens onderkende het gevaar. „We moeten ons niet rijk reke nen, maar dit is toch een menta le winst. We zijn voor zeventig procent veilig." Potappel: „Als wij met dezelfde motivatie en dezelfde instelling spelen als vandaag, komt het wel goed te gen Cadzand:" ZSC'62 - Smerdiek 3-1 (1-1). 36. Niels van de Moezel 1-0,42. Erik van Haaften 1-1, 57. John van der Have 2-1, 59. Niels van de Moezel 3-1. ScheidsrechterH. Rotmans (Hen drik Ido Ambacht). Rode kaart: 96. Marco de Jonge (ZSC'62). Aantal toeschouivers: 250. ZSC'62: Leon Weeda; Thomas Petiet (60. Marco de Jonge), Werner Klaas- sen, Jan van der Linden (79. Kazi- mier Snoek), John Dorreman; Se- bastiaan Vaane, Jacco Heijboer, Jan-Willem Dorreman (85. Wouter Fioole); Niels van de Moezel, John van der Have, Martin Kiesenberg. TERNEUZEN - Sander Verloo heeft zaterdag in Terneuzen d penaltybokaal gewonnen bij het twintigste DOW Belenelux jeugdtoernooi. Het voetballertje van Zierikzee nam van all» E-pupillen de strafschoppen op Ajax-doelmanFred Grim het beste. Bij de D-pupillen won Tim Volkering (KRSV) en bij d F'jes was Dennis Cornelissen (Terneuzen) de winnaar 6 TERNEUZEN - Voor Cadzand is de nacompetitie voor p motie naar de derde klasse van het z Na de thuisnederlaag van vorige week tegen ZSC'62 zag har er al niet best uit voor de Zeeuws-Vlamingen. Na het forse 5 1-verlies zaterdag bij Streefkerk is het verhaal definitief uit" In de eerste helft bood Cadzand goed tegenstand en was het niet minder dan de thuisploeg. Cadzand nam zelfs de leiding door een doelpunt van Moktar Abid. De thuisploeg was in die eerste periode misschien niet beter dan Cadzandmaar de for matie toonde wel meer scherpte in de afwerking. Daardoor boog Streefkerk de achterstand om in een 2-1-voorsprongbii rust. Toen die ploeg na de pauze 3-1 maakte, gaf Cadzand ziet! gewonnen. Daardoor kon de thuisploeg nog naar riante 5-1- winstcijfers uitlopen. Voor Streekerk scoorden Stefan Smits (2x), Hugo Pennings, Pieter Lagendijk en Oscar Anting. RILLAND-BATH - Motorcrosser Mark Boot was zaten.» oppermachtig in Rilland-Bath. De jeugdige rijder uit Burgh! Haamstede schreef in de 85cc beide manches met grote over macht op zijn naam. Bij de 250cc+ reed Erik van der Wekken uit Zierikzee met de voorsten mee. Echter tegen Souburger Casper Ovaa was ook hij niet bestand. In de eerste manche eindigde hij op de vijfde plaats, in de tweede manche werd hij na een hartverwarmen de strijd met Rick van de Broek uiteindelijk derde. VLISSINGEN - RCS heeft de vorig jaar veroverde Vlissingse voetbaltitel behouden. In een vijfkamp met VC Vlissingen Zeeland Sport, GPC en Walcheren was de Souburgse zondag derdeklasser oppermachtig. Er werd steeds tweemaal een kwartier gespeeld. RCS moest slechts in de openingswed strij d een puntendeling toestaan; tegen Vlissingen werd het O- 0. Daarna wonnen de Souburgers achtereenvolgens van GPC (1-0), Walcheren (3-0) en Zeeland Sport (1-0). De strijd om de tweede plaats werd verrassend gewonnen door GPC dat in de slotwedstrijd met 2-1 te sterk was voorVC Vlissingen. Vierde werd Zeeland Sport, dat evenveel (2) pun- ten haalde als Walcheren maar een beter doelsaldo had. De wisselbeker werd uitgereikt door Piet de Waal (Vlissingst Sportraad) en Ron Huser, voorzitter van de organiserende club GPC. LOS ANGELES - De Sacramento Kings hebben de leiding genomen in de finale van de Western Conference in de play offs van het Amerikaanse basketbal (NBA). De Kings versloe gen de Lakers in Los Angeles met 103-90 (52-40) in de derde wedstrijd van de best-of-7 (2-1). De Lakers schoten miserabel met 10 op 36. Bryant, 8 op24, kwam pas laat in het vierde kwart op dreef. Daarin scoordehij 16 van zijn 22 punten. De eindsprint van de Lakers kwam te laat. ANP/RTR door Joop van den Oudenhoven OOSTERLAND - Biljart Ver eniging Even Buiten uit Ooster- land besloot het seizoen zater dag met een overtuigende 6-2- winst in de bekerfinale van het district Schouwen-Duiveland op BV Old Dutch uit Zierikzee. De gloednieuwe beker werd overhandigd door districts voorzitter Piet Verschure. Tijdens een drukbezochte en sfeervolle slotdag van het bil jartdistrict Schouwen-Duive land werd de bekerfinale ge wonnen door BV Even Buiten uit Oosterland. Het team be staande uit Wim Zwang, Jaap Capelle, Marcel Capelle en Dolf Roks bleek te sterk voor de op ponenten van BV Old Dutch uit Zierikzee. Dit team dat uit kwam met Judo Kouijzer, An thony van der Leeuw, Rinus van der Schee en Jacco van der Maas bleek net een maatje te klein om de ploeg uit Oosterland van de winst af te houden. Al snel veroverde Even Buiten een voorsprong, doordat Dolf Roks met duidelijke cijfers (33- 13) Jacco van der Maas versloeg. Marcel Capelle had meer moeite met Rinus van der Schee, maar ook in deze partij ging de winst naar het team uit Oosterland. Anthony van der Leeuw bracht de spanning terug door een dui delijke overwinning op Jaap Capelle. De strijd tussen Wim Zwang en Judo Kouijzer moest de beslis sing brengen. Aanvankelijk leek Zwang over zijn tegenstan der heen te lopen. Via tussen standen van 24-8, 33-14 en 49- 33 leek er geen vuiltje aan de lucht. Totdat de productie stok te en Kouijzer zich terugvocht in de partij. Hij naderde nog tot tot 56-54, maar kwam juist te kort. De zege ging alsnog naar Zwang en daarmee kwam de gloednieuwe wisselbeker (de oude ging vorig jaar na drie keer winst definitief naar BV d'Eule) in handen van Even Buiten. Districts voorzitter Piet Ver schure overhandigde de beker aan de winnaar en zette alle kampioenen van het afgelopen seizoen nog eens in het zonnetje middels de uitreiking van de bij - behorende trofeeën. De zogehe ten percentagebeker (gemaakte caramboles ten opzichte van te maken caramboles) ging dit keer naar BV De Poedel uit Sommelsdijk met 90.09%, BV Windenburg werd in dit klasse ment een goede tweede met 89.15% en BV d'Eule derde met 87.73%. van onze sportredactie VLISSINGEN - Het eerste mannenteam van tennisvereni ging Duiveland leed gisteren een 4-2-nederlaag in de uitwed strijd tegen DOS. Door deze ne derlaag wordt de confrontatie met concurrent Willemstad ko mende zondag cruciaal voor lijfsbehoud. De van een blessure herstelde Hans Jan Goedegebure redde het in de eerste single niet tegen Stanley Bish. Na een aarzelende start kwam Goedegebure goed terug in de tweede set. Het lukte hem echter niet deze set naar zich toe te trekken. Martin Vreeke speelde wederom een driesetter, maar kwam op het eind kracht tekort tegen Ferdy Sonnemans. Mark Passchier werd naar een kansloze neder- laag gespeeld door Arthur Sie- reveld. Invaller Mark Lodewijk (voor de geblesseerde Erwin Verbraak) zorgde er met een pri ma overwinning (6-3 7-5) op Lex Veldhuis voor, dat Duive land in ieder geval nog één punt overhield aan de enkelpartijen. De dubbelpartijen hadden alle bei een spannend verloop. Het duo Goedegebure/Passchier re vancheerde zich knap tegen Bish/Siereveld voor hun neder laag in de singles (6-3 3-6 6-4). Lodewijk en Vreeke stelden echter teleur. Na een moeizaam begin in hun partij tegen Sonne- mans/Veldhuis (6-4-verlies eer ste set) kwam het Duiveland- duo goed terug in de tweede set (6-4 winst) en leek een 3-3-to- taalscore binnen bereik. De der de set ging echter met 6-0 naar DOS, waardoor ook de eindzege in Vlissingen bleef. door Ben Hameeteman VLISSINGEN - All Ready heeft za terdag behoorlijk huisgehouden in Vlissingen. Het plaatselijke Seolto werd finaal overlopen. Een sterk col lectief optredende Zierikzeese forma tie won de provinciale derby overtui gend met 4-16. Normaal gesproken is het voor Seolto na zaterdag gedaan. Door het verlies tegen All Ready moet behoud voor de derde klasse als verloren worden be schouwd. All Ready daarentegen be zet nu de vierde plaats en moet met nog twee wedstrijden te spelen (tegen DSO en DVS) zich probleemloos kun nen handhaven. All Ready-coach Harm Brandt waan de zich zaterdag na de monsterzege op Seolto in hogere sferen. „All Ready heeft erg goed gespeeld. Seolto had vanmiddag geen schijn van kans. Vooral het verdedigen werd goed ge daan en daar begint korfballen altijd mee; een goede verdediging." De Zie rikzee defensie bleek met name in het tweede deel ondoordringbaar. De thuisploeg mikte na rust geen enkele bal meer door het gevlochten riet. In de eerste helft ging de strijd in be ginsel nog gelijk op. „All Ready kon gewoon meteen al haar eigen spelletje spelen', aldus Brandt. Diverse scores van de Zierikzeese ploeg waren als om door een ringetje te halen. De één was nog mooier dan de ander. Zo rondde Ronald Snoek een aanval schitterend af, nadat hij in samenwerking met Luuk van Eij ken de complete Seolto- defensie op het verkeerde been had gezet. „Ze lieten de tegenstander draaien en tollen", merkte Brandt over dit doelpunt op. Na de hervatting werd er nog beter verdedigd door de Schouwenaren. Omdat Seolto mees tentijds éénschotsaanvallen uitvoer de, werd het All Ready ook niet al te moeilijk gemaakt. Scores All Ready: Luuk van Eijken, Jan- Willem van Nieuwenhuijzen en Henk de Graaf allen 3, Ronald Snoek, Debbie Win kels en Manon Torensma allen 2, Saar To- rensma 1, van onze sportredactie VLISSINGEN - Domburgen Hulsterloo be twisten komende zondag in Halsteren on derling één plaats in de derde klasse. Dom burg schudde BSC van zich af ondanks een 4-2-nederlaag, Hulsterloo bereikte de fina lewedstrijd door een 2-1-overwinning op Steenbergen. Domburg ging tegen BSC door het oog van de naald. Na de 4-1 -uitzege van de Walcher- se ploeg vorige week leek er geen vuiltje aan de lucht, maar toen BSC gisteren op 0-2 kwamkreeg Domburg het alsnogbenauwd Een kwartier voor tijd was het echter een doelpunt van Ko Brand, die een vrije trap feilloos binnenschoot, die Domburg over het dode punt heen tilde, In een hectische slotfase werd nog drie keer gescoord, een keer door de thuisploeg en twee keer door de bezoekers. Trainer Stoffel Schipper was na afloop op gelucht dat het laatste fluitsignaal had ge klonken: Dit soort wedstrijden zijn slecht voor je hart. Ik was blij dat we de eerste wedstrijd optimaal geprofiteerd hebben van een man-meer-situatie, BSC maakte toen een heel goede indruk en vandaag was dat net zo." Chiel Maranus maker van het tweede Domburgse doelpunt had wel een verklaring voor de moeizame wedstrijd: „Ik denk dat we het een beetje onderschat heb ben." Hulsterloo pakte op basis van teamspirit in de competitie een periodetitel, schakelde ODIO uit in de nacompetitie en slaagde erin het tot gisteren zich nog derdeklasser noe mende Steenbergen te verslaan. Werner Stolk bracht Steenbergen na 34 minuten aan de leiding. Winand van Haelst en Stefano de Vos leid den Hulsterloo met treffers naar de 2-1-ze- ge. De eerste wedstrijd eindigde vorige week in.2-2. door Wim de Vos WISSENKERKE - Balen deed hij wel, al duurde het niet lang. Johnny van der Klooster was de grote favoriet in de zesde uitga ve van de Ronde van Noord-Be veland, een klassieker voor vrije renners die zaterdag werd ver reden, maar greep mede door pech naast de zege. De druk was groot op de schou ders van de coureur uit Lewe- dorp. In de eerste omloop van zo 'n veertig kilometer kreeg Van der Klooster echter tot twee maal toe te maken met een lekke band. Het kostte Van de Kloos ter zoveel kracht om telkens te rug voorop te geraken, dat hij in de finale Matti de Baat voor moest laten gaan. Wilfred Geijs werd derde. Johnny van der Klooster was na de wedstrijd snel over de teleur stelling heen. „Twee keer lek, al vroeg in de wedstrijd. Dat kom je niet vaak tegen. De kracht die ik daardoor verspeelde, kwam ik in de finale waarschijnlijk te kort om nog echt mee te dingen naar de bloemen", aldus Van der Klooster. De Ronde van Noord-Beveland werd geteisterd door slagregens en harde wind. De weersom standigheden hadden een behoorlijke invloed op de wed strijd. Het regende lekke ban den, waar niet alleen Johnny van der Klooster het dupe van werd. Ook een andere favoriet voor de overwinning Peter Mol zag daardoor zijn kansen in rook op gaan. De renner uit Kapelle maakte deel uit van de kopgroep van acht die op zo'n kleine twintig kilometer voor de finish ont stond. Op ruim twaalf kilometer van de meet reed Mol lek en kon hij moeilijk aan het juiste mate riaal komen. „In de eerste mate riaalwagen was er geen goed wiel aanwezig. Het duurde daarom erg lang voordat ik van wiel kon wissen.aldus Mol die uiteindelijk als twaalfde ein digde. Na de lange aanloop in deze trimklassieker kwam er in de fi nale een select gezelschap aan de leiding. De Zeeuwse inbreng in die groep kwam van Johnny van der Klooster, Peter Mol, Wilfred Geijs en de tegenwoor dig in Rilland woonachtige Tjit- te van der Buys. Dit groepje reed snel naar een comfortabele voorsprong van een halve mi nuut. „Ik kon het niet geloven"^. vertelde Wilfred Geijs later. „We reden amper dertig kilometer in het uur en dan nog reden we ge makkelijk van de rest weg." Geijs probeerde het in de slotfa se nog met een uitlooppe Hij werd echter teruggepakt, waarna De Baat in de eindsprint de snelste bleek. GOES - Het bowlingteam van Zeeuwse Storm is winnaar gi worden van het Internationale Alprokon Team Tournament in Goes. Pas in de laatste wedstrijd stelde het Zeeuwse team de eindoverwinning veilig. Bijna alle topbowlers uit Neder land, België en Duitsland warei aanwezig. In de voorronde wen er door Patrick van de Veerdonk een perfect game gegooid (300 pins). In de finale van de teams evenaarde Micheal Sassen ui Den Haag die prestatie. Oudewaal was eveneens dich bij een perfect game, maar liet in de twaalfde beurt twee pins staan. Zeeuwse Storm, bes de uit Erwin Groen, Eric van Sabben, Luc Jansen en Harold Punessen, hield onder meer Bowling Tilburg (tweede) en Dream Team (derde) achter zich. Bij de dubbels greep hel tweede team van De Hofstede (Wil van de Looverbosch en Remco Verboon) de titel. Motorcross Rilland-Bath. 250cc+, eerste manche Casper Ovaa, 2. Anco Korteweg, 3. Ric van de Broek, 4. Arno Ruttinger, 5. Er» van der Wekken, Tweede manche: j Ovaa, 2. Korteweg, 3. Van der Wekken,- Van de Broek, 5. Ruttinger. 125cc, eerste manche: 1Arno Ruttinger, 2. Henk Buy: 3. Joris van Strien, 4. Kevin van der Hoek, 5 Robert van de Boer. Tweed manche: 1 Ruttinger, 2. Buys, 3 Davedi Jonge, 4. Van den Hoek, 5, Gregory a Nooijer 85cc, eerste manche: 1. Mar< Boot, 2. Marlon Merisson, 3. Jeffrey' Grinsven,4. Lars Nelen, 5. Rickie vanLm den. Tweede manche: 1. Boot, 2 Mem son, 3. Eric Koote, 4. Van Grinsven, 5. Ne len, 65cc, eerste manche: 1. Sidney van Grinsven, 2. Perry Nagelkerken,3 Joh" ny van Eekelen, 4. Mike van Ham, 5. Min Doorn. Tweede manche: 1. Van Gnns ven, 2. Van Ham, 3. Nagelkerken, 4. Va» Eekelen, 5. Doorn. Debutanten/veter» nen, eerste manche: 1Ad Geldof,2-Ger Huisman, 3. Eugene de Wit, 4. Richarö Boer, 5. Leo Steigerwald. Tweede ma3 che: 1Geldof, 2. Steigerwald, 3. De Wi. 4, Boer, 5, Huisman. Luuk van Eijken (links) van tegen Seolto. All Ready probeert de bal te bemachtigen in de gewonnen wedstrijd foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30