Van Keulen verbaast zichzelf PZC MLTC figurant in duel met koploper mnüm Ómmmn IkmM 17 u Hoek-jongeren zorgen voor onrust bij toernooi Rechte weersomstandigheden teisteren openingsdag ZK zwemmen Sjef en Zierikzee in evenwicht Huquette Declercq wint Lenteloop Sterk optreden Van Assche Mixedcompetitie blijft bestaan Bakker kampt met veel pech Capella sterk in Jazzrace Biljarter Yzewyn eist Jeugdbokaal weer op Gregory Maes is beste surfer Judoka's in de prijzen Sranang wint districtsbeker maandag Tl mei 2002 van onze sportredactie IERNEUZEN Het jeugdbe- I stuur van de voetbalclub Ter- neuzense Boys heeft zaterdag j voor aanvang van een toernooi een rel voorkomen. Volgens I jeugdvoorzitter Peter van de Kieboom waren „twintig tot I vijfentwintig Hoek-fans" naar 1 het sportpark van de zaterdag- club gekomen om een ruzie met Brabantse voetballers uit te vechten. Het bestuur was vooraf ge waarschuwd, dat supporters van de H-side en hangjongeren uit Hoek naar Terneuzen zou den komen. Van de Kieboom: „De Brabantse club Braakhui zen was vrijdagavond in Hoek, omdat ze daar in een hotel slie pen. En op die avond hebben spelers van die club x*uzie ge kregen met Hoek-supporters. Die dreigden dat ze zaterdag morgen naar Terneuzen kwa men om het verder uit te vech ten." Terneuzense Boys werd daar dezelfde avond nog van op de hoogte gebracht. „We hebben de politie gebeld en die zijn op de morgen van het toernooi met twee politieauto's gekomen om eventueel op te treden. Maar voordat het tot een ruzie kon komen, hebben wij ze al ge weerd van het sportpark. We hebben ze verteld dat ze niet welkom waren." De jeugdvoorzitter weet zeker dat het om Hoek-fans ging. „Ik weet van het bestuur van Hoek, dat ze die jongens niet graag als supporters zien, maar ze waren overduidelijk van de H-side." De Brabantse club heeft daar na nog wel gewoon meege speeld op het toernooi. joorMarco Hamelink KRUININGEN - Koud water, regen, hagel en onweer. De zo- uerwas ver te zoeken tijdens de eerste dag van de Zeeuwse zo- mer-zwemkampioenschappen Kruiningen. De zon scheen echter wel voor Maartje van Keulen. Ze werd de verrassende irinnares op de 400 meter vrije slag bij de vrouwen. Glunderend nam Van Keulen jaarmedaille en de bijbehoren de bloemen in ontvangst. „Dit fcad ik echt absoluut niet ver- racht", vertelde de zwemster van De Stormvogel na de huldi- Haar eindtijd van 4.55.64 ras goed voor een persoonlijk record in een vijftig-meterbad. De pas veertienjarige Marinka Bil wist vorig jaar iedereen te verbazen door dit onderdeel te winnen, maar kwam nu niet verder dan de derde plaats. „Ik gehoopt dat het beter zou gaan. Toch ben ik niet ontevre- want ik heb voor mijn ge voel lekker gezwommen. Ik richt me meer op de 800 en 1500 meter vrijeslag van volgende week", zei de clubgenote van fan Keulen. Haartje van Keulen kwam vori ge week pas terug uit Amerika, waar ze drie weken verbleef voor het wereldkampioenschap reddend zwemmen in de staat Florida. „Ik had flink getraind voor dit WK dus de conditie was 3 al. Een speciale voorberei- voor het Zeeuws kampi- snschap had ik niet. Het voor- leelwas wel dat ik in Florida in ien vijftig-meterbad heb kun nen trainen. Ik heb hiexxloor al UZENDIJKE - Animo heeft in Je eerste klasse mannen van de landelijke tenniscompetitie een verdiende zege behaald op Ba- rendrecht. De Terneuzenaren wonnen met 4-2 dankzij zeges vanGuillaumeFeliksdal, Bernd van Quekelberghe en Paul de Haan in hun enkelpartijen. Het duo Feliksdal/Van Quekel- oerghe boekte een zege in de tweede dubbelpartij. In de tweede klasse werd d e wedstri j d tussen 't Halve Maantje en CC afgebroken in verband met de aanhoudende regen bij de stand !-l. Deze wedstrijd wordt op 16 juni uitgespeeld. Sjef en Zierik zee deelden de punten: 3-3. Animo moest tegen Baren- drecht voor de winst gaan om het zichzelf niet al te moeilijk te aaken. Guillaume Feliksdal speelde tegen Edward van Kat wijkeen zeer goede wedstrijd en won gemakkelijk met 6-3 en 6- i. Jeroen Verstraeten kwam in deeerste set tegen Eric van Hor sen in de problemen en verloor met 2-6. In de tweede set kon de Animo-speler goed terug ko men in de wedstrijd en dat werd beloond met een 6-4-setwinst. Helaas werd de partij in de der de set beslist door een opspelen de blessure bij Jeroen Verstrae- ten, die met 6-0 verloor. Bernd van Quekelberghe deed jook een duit in het zakje door jhjn enkelpartij tegen Vincent j Stuip met 6-3 6-1 winnend af te sluiten, Ook Paul de Haan was hierdoor blijkbaar gestimu leerd, want na een 6-3-verlies in deeerste set was er ineens wei nig wind meer en dat was Paul de Haan op het lijf geschreven: b-0 7-5. In de dubbelpartijen werden de punten gedeeld, b Aardenburg waren Sjef en Zierikzee aan elkaar gewaagd. Sjef-captain Christiaan Trap man redde het niet tegen Jacco deLooff en verloor met 2-6 5-7. Ook Rinke van Remortel bleef met lege handen tegen Dennis Stevense, die met 3-6 0-6 een punt voor zijn team veroverde. Oylan en Donovan Blackman waren wel succesvol. Dylan won met 6-2 6-4 van Johnny Otte, Heter Godrie verloor met 6-2 6-3 van Donovan Blackman. b de dubbelpartijen werd er door beide teams nog een punt gepakt. Christiaan Trapman en Duncan Blackman speelden een bannende driesetter tegen Jac- co de Looff en Marcel Verwei, dieuiteindeli jk met 2-6 7-5 en 2- 6als winnaars uit de bus rolden. Duncan Blackman en Rinke van Hemortel speelden sterk tegen het duo Godrie/Stevense en wonnen met 6-2 6-3. kunnen wennen en zodoende had ik misschien wel een voor sprong op degene die dit jaar al leen nog maar binnen (in een 25- meterbad) hebben gezwom men", aldus de 22-jarige Vlis- singse, die ook nog brons pakte op de 100 meter vlinder- en vrijeslag. Rudolf Holswilder begon goed aan zijn laatste Zeeuwse kam pioenschappen. Hij won de 100 meter rugslag met ruim vijf se conden verschil. Met zijn ploeg Luctor et Emergo werd hij ook Zeeuws kampioen op de 4x100- meter wisselslag. „De winst op de rugslag lag eigenlij k in de li jn der verwachtingen. Mijn in- schrijftijd was al acht seconden sneller dan de nummer twee. De rugslag is ook mijn specialiteit. Vorig jaar werd ik veertiende op het NK", aldus de 24-jarige Vlissinger die naar Enschede verhuist. Lastiger Net als meerdere zwemmers was de overstap naar een bui tenbad ook voor hem wennen. „Buiten zwemmen is een stuk lastiger omdat je geen richtpun ten hebt. Je moet eigenlijk een beetje schommelen om de lijnen in het bad in de gaten te houden. Maar als je techniek goed is zwem je niet zo snel scheef en blijf je in je eigen baan." De kampioenschappen werden een paar keer onderbroken door overkomende onweersbuien. Eén van de slachtoffers hiervan was Bart Broekman van Zwem- club Koewacht. Balend sloeg hij met zijn vuist in het water na de 100 meter schoolslag voor seni oren één. en twee. „We moesten Maartje van Keulen won de 400 meter vrije slag in een nieuw persoonlijk record. wachten tot het weer beter werd. Hierdoor koelde ik zoveel af dat ik helemaal volschoot met kramp. Er maakte ook nog ie mand een valse start, waardoor ik nog meer kramp kreeg in mijn armen en voeten." Broekman tikte als vijfde aan. „Ik had er meer van verwacht en dit resul taat is dan ook heel teleurstel lend", aldus de Koewachtenaar. Cees van Houwelingen was be ter tegen de kou beschermd. Ge tooid met een muts en met hand schoenen liep de 39-jarige zwemmer van De Schelde langs het bad van Den Inkel. „Ik ben nu eenmaal een koukleum", meende Van Houwelingen die vijfde werd bij de 200-meter schoolslag. „Op de 200 meter doe ik nooit mee om de prijzen. Ik train niet meer en in wedstrij den haal ik er uit wat er in zit. De 200 meter is dan net iets te ver. De 100 meter is echter mijn afstand. Het zou tegen vallen als ik dan niet in de prijzen val." Tegenvallen deed het allerminst voor Van Houwelingen. Hij won de 100 meter schoolslag met an derhalve seconde verschil voor foto Willem Mieras Holswilder. „Mijn tijd is niet bijzonder, maar het is leuk dat ik hier nog goud pak", was de mening van de winnaar. „In de winter ben ik de indooiti- tel op dit onderdeel kwijtge raakt doordat ik twee keer een valse start maakte en dus gedis kwalificeerd werd. Dit goud maakt het weer een beetje goed." Thijs Slagboom verloor met MLTC van koploper 's-Gravenzande. foto Lex de Meester door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - De tennissers van De Schelde kwamen in de tweede klasse ge mengd van de landelijke tenniscompeti tie niet verder dan een 4-4-gelijkspel te gen Zoetermeer. Captain Virgil Greeve was prima op dreef en won twee partijen voor zijn team. Souburg was in de derde klasse heer en meester tegen een tegenvallend Holy 2. Het team van captain Ronald van den Broek zegevierde met maar liefst 7-1 en de zege werd dan ook zeer uitbundig ge vierd. Alleen Gareth Lau en Raymond Baxten lieten een steekje vallen in hun dubbel partij, die ze met 5-7 3-6 verloren. In de derde klasse sneuvelde MLTC met dikke cijfers tegen leider 's-Gravenzande: 0-8. Tiola verloor in de vierde klasse met 3-5 van Oud Beijerland 2. De Schelde en Zoetermeer hielden el kaar in evenwicht. Jeantien van den Dries begon sterk in haart enkelpaxti j te gen haar tegenstander Esser, die ze met 6-3 2-6 en 6-4 versloeg. Merlijn Atoon kon het niet redden in haar enkelpartij tegen Cantarelli en verloor met 4-6 6-7. Ook Mark Felius liep tegen een neder laag aan in zijn enkelpartij tegen Verwil gen en verloor met 0-6 2-6. De Schelde-captain Virgil Greeve speel de een prima wedstrijd tegen Soons en won met 6-4 6-3. Ook in de dubbel samen met Mark Felius was Greeve op dreef. Ze versloegen hun tegenstanders Stols- /Soons met 6-4 6-1. De Vlissingse vrou wen kwamen tekort tegen Krikke/Esser en verloren met tweemaal 4-6. Jeantien van den Dries en Mark Felius waren su perieur tegen Krikke/Stols en wonnen gemakkelijk met 6-0 6-2. Greeve/Atoon moesten in de tweede mixedpartij hun meerdere erkennen in Cantarelli/Verwil- gen en verloren met 3-6 6-7. MLTC pi'obeerde tegen 's-Gravenzande in elke partij flink aan te dringen, maai de bezoekers waren op alle fronten te sterk. Dimitri van Hoof verloor zijn en- kelpaiiij tegen Koman met 2-6 1-6 en Thijs Slagboom kwam tekort tegen Win ters: 5-7 2-6. Ook de vrouwen waren kansloos. Annemarie Ketting verloor met 0-6 1-6 van De Bruin en Audrey Atoon ging ondenxit met tweemaal 2-6 tegen Cuinstra. In de dubbels en mixedpartijen kwam MLTC er opnieuw niet aan te pas, waar door 's-Gravenzande een 8-0-zege boek te in op weg naar het kampioenschap. Souburg liet nogmaals blijken dat ze met Lucierme van den Broek stukken beter spelen dan zondex-. De thuiswedstrijd te gen Holy 2 werd een aangename wed strijd, want de Souburgers wonnen met 7-1. Geen fout Lucienne van den Broek maakte zelf geen fout in haar enkelpartij tegen Simo- ne van Uitert, die er met tweemaal 6-0 van langs kreeg. Kim Dijkstra rolde de mouwen flink op tegen Klazien Mulder en won zonder problemen met 6-3 6-1. Ook de mannen van Souburg boekten succes in de enkelpartijen. Raymond Barten was niet te stoppen tegen Spliet en won met 6-3 6-4, terwijl Gareth Lau het goed deed tegen Wijmanshausen: 6-1 6-3. In de vrouwendubbel liet Souburg nog maals zijn kwaliteiten zien. Lucienne van den Broek en Emerance van Wingen knalden met 6-3 6-0 over Van Uitert/van Rooijen heen, maar helaas gingen de mannen wel in de fout, Het duo Barten- /Lau liet de kans op een volle zege glip pen door met 5-7 3-6 te verliezen van Spliet/Wijmanshausen. In de mixedpar tijen ging het weer prima. Van Wingen/van den Broek won met 6-3 6-2 en D ij kstr a/Bart en verloor de eerste set met 5-7, maar zag de tegenstanders opgeven bij de stand 2-2 in de tweede set Souburg was na afloop dan ook dolge lukkig met de zeven punten, Tiola kreeg in de vierde klasse Oud Beij erland 2 op bezoek, maar kwam niet ver der dan een 3-5 nederlaag. Voor Tiola werden de punten binnengehaald door Ruben Verheul in zijn enkelpartij tegen Jos van Beijstex*veldt door met 6-0 6-1 te winnen, Ralf Vervaet en Ruben Verheul verdienden een punt door hun dubbel te gen Brons/Van Beijsterveldt te winnen met tweemaal 7-5. Ook samen met Imre van Overloop was Ruben Verheul succesvol. Ze wonnen de driesetter tegen Bokx/Van Beijstexweldt met 6-3 4-6 en 6-1. Souburg 2 liep in Halsteren tegen een nederlaag aan: 6-2. Voor Souburg werden de punten ver diend door Nancy Verstraeten en Anneg- red Scheers. Nancy Verstraeten won haar enkelpartij tegen De Klerk met 3-6 1-6 en samen met Annegred Scheers was ze met tweemaal 6-4 te sterk voor Hun- tei'/De Klerk. PAPENDRECHT - Huquette Declercq uit Vlissingen heeft de 20e editie van de Lenteloop in Papendrecht gewonnen bij jle vrouwen D50. De atlete van Dynamica noteerde en tijd van 1 uur 8 minuten en 53 seconden op de 15 kilometer. Greetje Smit (Delta Sport) werd met 1 uur 12 minuten en 54 seconden der de. Eddie Smit (Delta Sport) kwam een minuutje tekoxt voor de zege op de 15 kilometer mannen H50. Jan Cammeraat (Ve teranen Nederland) was de snelste bij de mannen H50.ip.52, minuten en 31 seconden. Wim Besuyen (Dynamica) finishte na 55 minuten en 42 seconden, Henk Rouw (Veteranen Nedep-v land) na 1 uur 4 minuten en 25 seconden. STEENOKKERZEEL - Tijdens een interclubontmoeting; in, het Belgische Steenokkerzeel presteerde turner Anthony van Assche uit Sas van Gent opnieuw goed. Met zijn team SDS uit Capelle aan den IJssel behaalde hij de eerste plaats. Bij $e jeugd tot zestien jaar zette hij op vier onderdelen een scqrq neer die mede van belang was voor het uiteindelijke resultaat van zijn vereniging. Bij voltige schitteixle hij met een score van 8,70 punten, maar ook aan de ringen en op de brug over steeg hij zichzelf, doori-espectievelijk 8,40 en 8,25 neer te-ze,G: ten. De vloeroefening telde ook mee ook voor het puntento- taalvandedag met 7,85. Alleen aan de rekstok maakte hij een foutje (7,80). KRUININGEN - Tijdens de vergadering van het tennisd.is- trict Zeeland in Kruiningen bleek dat het voortbestaan van de huidige mixedcompetitie in Zeeland nog steeds niet helemaal duidelijk is, maar voorlopig wel wordt voortgezet. De mixedwintercompetitie wordt wellicht nieuw leven ingebla zen en er komt een nieuwe opzet van de bondsjeugdopleiding; De districtsvergadering ging verder akkoord met het handha ven van de huidige eigen bijdrage van de leden. Of er volgend jaar nog een Zeeuws indoorkampioenschap kan worden gè^ houden is nog maar de vraag. Het distxrictsbestuur is op zoel^ naar een sponsor, die voor ongeveer 3000 euro zijn naam aan dit toernooi wil verbinden. De vergadering stond verder grq- tendeels in het teken van afscheid nemen. De competitieleid-? sters Marie José Breen, Gé Walraven alsmede Gerard yap Noort en Hans Taelman (beiden leden van de financiële com missie) werden uitgezwaaid. SILVERSTONE - John Bakker is niet uitgekomen in de wed strijd in Silverstone. De Terneuzense motorracer zou in Elnge- land rijden in de klasse Superstock, maar kampte met een kapotte motor. Veel sleutelwex*k hielp niet. Mede om veilig heidsredenen (stilvallen in een veld met renners op volle snel heid) ging Bakker daarom niet van start. TERNEUZEN - Capella met schipper Frans Maas uit Bre$- kens zette tijdens de zeilwedstrijd van De Honte, de Jazzrace, de toon. In de twee wedstrijden die de jachten met elkapr op de Westerschelde voor Terneuzen aangingen, zegevierde de Bressiaander beide malen. Werd in de eerste race Narai van Dick Kluypens (Terneuzen) nog tweede, in de tweede ontmoe ting ging de tweede plek naar Escapade van Egbex*t van Waes (Zuiddorpe). Eerder werd Van Waes met zijn boot derde. Na- rai finishte in de tweede ontmoeting als derde. door Joop van den Oudenhoven OOST SOUBURG - In een bloedstollende finale waaraan zelfs een barrage te pas moest komen om een beslissing te brengen is Stefan Yzewyn van HBC De Troubadour uit Clinge voor de tweede achtereenvol gende keer winnaar geworden van de Zeeuwse Jeugdbokaal. Zes deelnemers van het district Walcheren/De Bevelanden heb ben zich de kaas van het brood laten eten door één Zeeuws- Vlaming en één Schouwenaar tijdens de Zeeuwse Jeugdbo kaal in Sporthal De Belt in Oost-Souburg. Maikel Govaers van VEGABV werd een onver wachte tweede en Chris van der Werf van SIR legde beslag op de derde plaats. Was het vorig jaar nog een ver rassing dat Stefan Yzewyn met de Zeeuwse jeugdbokaal ging strijken, deze keer was de con currentie gewaarschuwd. Dat het de jonge Zeeuws-Vlaming niets uitmaakte hoe de tegen standers daarover dachten maakte hij afgelopen weekein de duidelijk. Onverstoox-baar en geconcen treerd vocht hij voor elk punt en elke partij. Die instelling werd beloond. Tot in de laatste ronde waren hij en de vexrassend voor de dag komende Maikel Go vaers ongeslagen. Slechts één gelijkspel hadden beide op hun eindlijst. Dat gebeurde ook nog tegen elkaai". Het wedstrijdre glement schreef voor dat bij ge lijk eindigen het behaalde per centage de doorslag zou geven maar ook dat was voor beiden gelijk: honderd procent. Een barrage over tien beurten was de enige weg om een win- KAMPERLAND - Windsurfer Gregory Maes heeft de tweede wedstrijd om het Open Zeeuws kampioenschap gewonnen. De in Kortrijk woonachtige Belg hield vei'rassend Stefan Gideonse uit Veere achter zich. Alex Verhage (Wissenkerke) werd derde. De deelnemers wer den verdeeld in een A- en een B- klasse. Winnaar van de B-klasse werd Jean-Paul Lemeijse, die na vier manches Kees Gideonse en Ko de Visser voorbleef. naar aan te wijzen. Hierbij, ii,et Yzewyn geen twijfel bestaan over zijn bedoelingen en beslis7 te de barrage in zijn voqrdêêj 16-7. Met dertien punten na ze ven partijen en een moyenne van 1.834 leverde Yzewyn eep uitstekende prestatie. Ook Maikel Govaers kon, rpet zijn tweede plek terugzien,op een prima toernooi, Chris van der Werf hield de eer voor het district Schouwen-Duiveland hoog door derde te worden (IQ uit 7) en 1.293. De favorietép Danny Walhout en Tom Verbeek faalden opzichtig. ETTEN-LEUR - Boy de Punder van Judo-Ryu van Schaik heeft goud veroverd in de klasse jop- gens 12-13 jaar -45 kilogram bij een toernooi in Etten-Leur. Ramon van de Grift die in de fjf nalevande klasse jongens 1,5-3,6 jaar -50 kg uitkwam, wei-d,e,erT ste. In de open klasse werd Ri chard Antvelink tweede.Eén dag eerder werd de Souburgen, voor de gelegenheid uitgeleend aan judoteam De Korte uit Hoogvliet, tweede op het NK voor teams tot 20 jaar in Am- hem. GOES - Zaalvoetbateam FM Sranang heeft de districtsbeker van het district Zuid 1 gewon nen. In de slotwedstrijd was de Goese ploeg met 7-1 te sterk voor BZC/Pompe. Door de resultaten in de vpoiv gaande wedstrijden van deze ijL- naledriekamp (2-2-gelijkspql tegen Kieker Jan dat zelf met 3- 2 van Pompe won) had Sranang aan een overwinning met tjwee treffers verschil genoeg om als eerste Zeeuwse ploeg deze <Jisj- txrictsbeker te winnen. Zeker in de eerste helft bood Pompe heftig tegenstand. Die gelijkopgaande helft werd met 2-1 afgesloten. Na rust maakte alleen Sranang nog aanspraak op de bekerzege en werd Pompe overlopen. De treffers kwamen van Clarence Pahlad, Ramóp Dahoe en Rosanno Acton (al)ep 2x) en Alex van de Hoven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 17