Oostkapelle capituleert heel snel mm. 5% PZC Brouwer heeft nooit ruzie met de bal Cindy Perdaen in zinderende barrage naar overwinning 15 ^alcherse ploeg verliest van Volendam (3-0) en blijft eersteklasser i Seolto laat Yerseke kansloos Kizilarslan naar Oostkapelle Peter Hamelink naar Zaamslag Afscheid voetbalsters Oostkapelle Promotie reserves Goes maandag 27 mei 2002 jnnrEldridge Pentury HEERJANSDAM - Pas drieën twintig minuten stonden op de klok, en toen al was het gedaan met Oostkapelle. Weg promotie, neg droomdebuutjaar voor trainer Karl Vergouwen en weg glanzend afscheid voor Harro Hazelaar. Volendam leidde met 0 en won de beslissingswed- strijdin Heerjansdam, inzet was ten plaats in de hoofdklasse, uiteindelijk met 3-0. Het was voor Oostkapelle een anticlimax na een paar vreug devolle weken. De nacompeti- tiezeges op Wilhelmina'26 en Achilles Veen, en de successen van de tweede selectie (kampi oen van de reserve eerste klasse enhet behalen van de reservebe ker) smaakten naar meer. Maar het mocht niet zo zijn, omdat de s van Oostkapelle zater- dagniet de topdag hadden die ze moesten hebben om van Volen dam te winnen. Teleurgesteld Karl Vergouwen was 'ziek' en teleurgesteld na de mislukte fi nale, maar keek toch terug op een geslaagd seizoen. ,,We heb ben geprobeerd een stukje op- igneer te zetten, eigen jon gens te laten doorstromen. De 'e selectie heeft de dubbel t", zei de trainer die vorig jaar Stoffel Schipper opvolgde en historie had kunnen schrij ven bij zijn debuut. „Na het be halen van de periodetitel heb ben we met het eerste een terugval gehad, maar de spelers verzekerden dat ze in de nacom petitie zouden pieken. Dat is tot de laatste wedstrijd gelukt." Oostkapelle, dat kwalitatief niet toe is aan promotie, blijft in elk geval een rampjaar in de hoofdklasse bespaard. Die ge dachte moet het leed na de ver loren beslissingswedstrijd in veel Oostkappelse hoofden kunnen verzachten. Maar direct het verlies tegen Volendam s er natuurlijk niemand die dat hardop riep. „Als je in het veld staat, wil je maar één ding: winnen!", zei Harro Hazelaar die gaat afbouwen in Oostka- r Oostkapelle-aanvoerder Harro Hazelaar (midden) wordt bij het verlaten van het veld getroost door Jorrit Schuurman (links) en trainer Karl Vergouwen. foto Rob Kamminga pelle 5. „Het is bijzonder jam mer, dat we niet zijn gepromo veerd." Zijn droomafscheid was uitgebleven. „Dat is een smetje op mijn laatste wedstrijd." Te laat Hoe anders was het gelopen als Volendam Oostkapelle niet zo vroeg het zwijgen had opgelegd. Trainer Karl Vergouwen greep in toen het eigenlijk al te laat was. Hij liet laatste man Roel Latuheru en middenvelder Har ro Hazelaar van positie wisselen om zo meer rust in de verdedi ging te krijgen. De mutatie bracht de zekerheid in de defen sie van Oostkapelle enigszins terug, maar kon niet verhinde ren dat Volendam langdurig - door goed positiespel - balbezit had. Oostkapelle kwam er in die fase totaal niet aan te pas. „Op beslissende momenten ga ven we te veel ruimte weg. We renden alleen maar achter de spelers van Volendam aan. Ach teraf gezien had ik direct met Harro als laatste man moeten beginnen en met Roel op het middenveld. Maar ik had van tevoren uitvoerig met die jon gens gepraat. We stonden alle maal achter die keuze. En tsja, als ik alles op voorhand zou we ten, zou ik ook de lotto winnen" zei Vergouwen. Oostkapelle begon op papier met drie spitsen, maar in de praktijk waren alleen Wilfred Schipper (centraal) en Ferry Al- f ons (op rechts) de meest vooruit geschoven spelers. Khaled Bou- frahi werd als hangende vleu gelaanvaller vooral gedwongen te verdedigen en kwam aan aan vallen niet toe. De 1-0 viel al heel vroeg in de wedstrijd. Edwin Meerman let te even niet op bij Volendams tweede corner, waardoor Johan Tuijp bij de tweede paal raak kon koppen. „Op zich is er dan nog niks aan de hand", keek Harro Hazelaar terug, „want je hebt dan eigenlijk nog een hele wedstrijd te gaan." Toch kreeg Oostkapelle geen voet aan de grond. Nadat Ben Zwarthoed een waarschuwing had gegeven (zij n schot werd ge keerd door Mohamed El Bek- kaoui) scoorden de Noord-Hol landers andermaal. Volendam, met oud-profs René Binken en Jouri Molenaar, sneed dwars door de Oostkapelle-verdedi- ging, waarna Jouri Molenaar in een rechtstreeks duel verwik keld raakte met Roel Latuheru. De balvaste Molenaar klopte Latuheru en wilde het aanvan kelijk te mooi doen met een lob, maar in de rebound zorgde hij alsnog voor 2-0. Oostkapelle, achterna gereisd door tientallen supporters, stelde er welgeteld één kans tegenover. Na een voorzet van de zwak spelende Ferry Alfons kopte Wilfred Schipper naast. Initiatief In de tweede helft nam Oostka pelle het initiatief (met kansjes voor Ferry Alfons en invaller Ricardo Schipper) en daalde het Volendamse spelpeil aanzien lijk. Omdat de 2-1 niet viel, werd het nooit meer een echte wedstrijd. Volendam liet Oost kapelle het spel maken en trok zich terug op eigen helft. Pas in de slotminuut van de wedstrij d viel er weer iets te zien van de Volendamse klasse. Jouri Molenaar zorgde op aangeven van Ben Zwarthoed met een oogverblindende stiftbal voor 3-0. Volendam - Oostkapelle 3-0 (2-0). 7. Johan Tuijp 1-0, 23. Jouri Molenaar 2-0, 90. Jouri Molenaar 3-0. Scheidsrechter: M. van de Herik (Ridderkerk). Aantal toeschouwers: 350. Bijzonderheid: de wedstrijd be gon met een minuut stilte wegens het overlijden van Bert Boonstra, oud-voorzitter van Oostkapelle. De spelers van Oostkapelle speelden met rouwbanden. Oostkapelle: Mohamed El Bek- kaoui; Joël Pattenier, Edwin Meer man, Roel Latuheru en Ruben Cop- poolse; Matthijs Lugtenburg, Jorrit Schuurman (75. Ricardo Schipper) en Harro Hazelaar; Ferry Alfons, Wilfred Schipper en Khaled Boufra- hi (46. Maarten van Maldegem) YERSEKE - In de strijd om promotie naar de tweede klasse is Yerseke er niet in geslaagd voor een stunt te zorgen. Seolto bleek zaterdag ook in de tweede wedstrij d de sterkste ploeg en zegevierde met 2-4, na de eerst wedstrijd al met 4-0 te hebben gewonnen. De ploeg uit Zevenbergen speelt zaterdag tegen De Meeuwen, dat WHS met 1-5 kansloos liet, voor één plaats in de tweede klasse. Binnen zestig seconden zaten de Brabanders al op rozen. Jus tin Francois strafte in de eerste aanval zwak ingrijpen af met de openingstreffer. De thuisploeg toonde vervolgens voldoen de veerkracht om de gelijkmaker van Erwin Pekaar vijf minu ten voor rust te rechtvaardigen. Yerseke had pech, dat in de laatste minuut voor rust Seolto opnieuw op voorsprong kwam via Robin Maat met een treffer waaraan een buiten spelluchtje zat. Nog meer de aanval kiezend werd de Bevelandse ploeg na de rust vakkundig naar 1-4 gecounterd: Kocicet en nogmaals Francois. Drie minuten voor tijd tekende Bart van Steveninck na goed voorbereidend werk van Padden van de Water en Mi chel de Rooy voor de 4-2-eindstand. HEERJANSDAM - Turgut Kizilarslan voetbalt volgend sei zoen bij Oostkapelle. De aanvaller komt over van Veere en heeft zichzelf aangemeld. Verdediger Stefan Meerman, die zaterdag op de tribune zat in Heerjansdam waar Oostkapelle het beslissingsduel met Volendam verloor (3-0), verlaat Oost kapelle en wordt lid van GPC Vlissingen. Dennis But maakt geen deel meer uit van de Oostkappelse se lectie. De verdediger die vorig seizoen besloot te stoppen met voetballen, voegde zich in de winterstop weer bij de groepHij stond een paar keer in de basisopstelling, maar belandde op de bank. Omdat hij dat niet kon opbrengen, bedankte hij on langs voor de eer. Karl Vergouwen vult de selectie van Oostkapelle voor het nieuwe seizoen aan met jonge spelers die afgelopen jaar al hebben meegetraind met de hoofdmacht. TERNEUZEN - Peter Hamelink verruilt na dit seizoen Ter- neuzense Boys voor Zaamslag. De spitsspeler, die voor de winterstop met negen treffers clubtopscorer was, maar na dien door een blessure niet meer in actie kwam, gaf zijn huidi ge club zaterdag te kennen te vertrekken. „Ik denk het bij Zaamslag beter naar mijn zin te krijgen", zei hij Hamelink is de vierde selectiespeler die volgend jaar niet meer bij de Terneuzense zaterdag-tweedeklasser speelt. Eer der al gaven Remco Mullaert (Hoek), Danny van de Velde (Temeuzen), Jordi van Bunderen (Dauwendaele) en Gert-Jan Vlaander (Spui) aan de club de rug toe te keren. Daar staat te genover dat Ryan de Regt (Terneuzen) en Ralph Zegers (Axel) hun komst al hebben aangekondigd. OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle nemen zaterdag afscheid van zes speelsters. In een afscheidsduel met oud-speelsters zullen Ilona Stouthamer (naar Stedoco), An- nelien van der Wekke (naar Terneuzen), Ilona Harthoorn, Jos- ka Lamper, Anja Boogaard en Irma de Witte (stoppen allevier) hun laatste wedstrijd voor de Walcherse ploeg spe len. Na afloop zullen van het duel, dat om 13.30 uur begint, zullen Boogaard en De Witte, die respectievelijk 400 en 325 wedstrijden speelden voor Oostkapelle, een gouden schoen uitgereikt krijgen. STEENBERGEN - Het reserveteam van zondag club Goes is gistermiddag in Steenbergen gepromo veerd naar de reserve eer ste klasse. De jeugdige ploeg (vijf A- junioren) van trainer John Livramento won het be slissingsduel met Internos 2 met 4-3. De Goese doel punten kwamen van Weng Trang, Ronald van Ooyen, Etienne de Koning en Turn Trang. In de regu liere competitie was Goes 2 op de tweede plaats ge ëindigd in de reserve tweede klasse, achter kampioen Baronie 2. De reserves van Arnemui- den zijn er zaterdag niet in geslaagd via de nacompe titie een plaats in dereser ve hoofdklasse af te dwin gen. In Bruinisse bleken de reserves van De Zwer ver uit Kinderdijk met 1-3 te sterk voor de ploeg van Jaap Meerman. Arnemui- den 2 verloor afgelopen woensdag ook al de beker finale voor reserve-elftal len in Zoutelande. De winst ging in de verlen ging naar Oostkapelle 2: 0-1. sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax: (0118) 470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl foto Willem Mieras De Meeuwen-speler Patrick Koppejan, tweemaal trefzeker tegen WHS, probeert de bal onder controle te krijgen. Aanvoerder (20) leidt De Meeuwen naar volgende ronde van nacompetitie door Jan Dagevos ZOUTELANDE - Kees van Vossen kwam onlangs op een forum in Ilein- kenszand tot de conclusie dat Zeeland nog maar weinig voetbaltalent herbergt. Misschien doet de voetbalmakelaar er goed aan volgende week eens een be zoekje te brengen aan het promotieduel van De Meeuwen. De Walcherse formatie bezit namelijk in Michiel Brouwer een ruwe diamant. Onder aanvoering van de twintigjarige linkshalf slachtofferde De Meeuwen za terdagmiddag WHS (1-5). De midden velder, die zaterdag bij afwezigheid van Wilco Dingemanse tot aanvoerder was gebombardeerd, was een voortdurende plaag voor de thuisploeg. Hij eiste steeds weer de bal op, strooide kwistig met prachtige passes en schuwde daarnaast het verdedigende werk niet. Bovendien liet hij zien een ware balkunstenaar te zijn. Een type, dat nooit ruzie met de bal heeft. „Hij is een complete voetballer", stelde trainer Wim Davidse van De Meeuwen. „Ik snap eigelijk niet dat er nog geen clubs voor hem zijn geweest." Brouwer zelf was na de wedstrijd tegen WHS de bescheidenheid zelve. De com plimenten deden hem goed, maar hij vond dat de winst toch vooral tot stand was gekomen dankzij een ijzersterk col lectief. „We zijn een echte vriendenploeg. We gaan voor elkaar door het vuur. Vandaag hebben we ook aangetoond dat De Meeu wen wel degelijk mentaal sterk is. Daar waren zeker na vorige week wat twijfels over gerezen. De formatie uit Zoutelande speelde toen in eigen huis te gen WHS, kwam best aardig voor de dag, maar liet het op de beslissende momen ten afweten. Het gevolg was een 1-0-ne- derlaag „De Meeuwen heeft de naam van net niet", merkte trainer Wim David se zaterdag nog eens op. „Ik heb daarom het artikel in de PZC voor mijn bespre king gebruikt. Ik wilde de ploeg daarmee op scherp zetten. Dat is aardig gelukt. We hebben nu aangetoond dat we er wel kunnen staan als het moet." De oefenmeester zei daar niets te veel mee. Na een aarzelend begin en een vroeg opgelopen achterstand (Egbert Moer land bracht WHS in de achtste minuut na een flater in de defensie op voorsprong) liet De Meeuwen in het verdere verloop zijn ware gezicht zien. Werklust, een goe de spelopvatting en gevarieerd aanvals- spel brachten de Walcherse equipe een niet eens geflatteerde 5-1-zege. Jan-Pie- ter de Vries zorgde na een prachtige, snelle aanval over links voor 1-1 in de vijftiende minuut, waarna Arnold Krij ger nog voor rust (dertigste minuut) de gasten aan de leiding bracht: 1-2. Het 1-0-verlies van een week daarvoor was op dat moment weggepoetst. De Meeuwen wilde het echter niet op een verlenging laten aankomen en legde WHS, dat libero Leon de Witte node mis te, ook in de tweede helft zijn wil op. Via Patrick Koppejan - hij stond na een pe riode van blessureleed voor het eerst weer in de basis - werd de thuisclub over de knie gelegd. De aanvaller zorgde voor 1-3 en 1-4. In de slotfase bepaalde Jan- Pieter de Vries de eindstand op 1-5. Het betekent dat De Meeuwen volgende week in een confrontatie met Seolto, dat Yerseke in de tweede ronde van de na competitie simpel opzij zette, mag pro beren promotie naar de tweede klasse af te dwingen. 'De tweede klasse lonkt' rie pen de vele supporters. Wim Davidse kon er wel om lachen, maar bleef er nuchter onder. „Zoiets moet je niet te snel roepenSeolto is weer van een andere orde, dat is een tweede klasser." Michiel Brouwer: „We hebben natuurlijk niks te verliezen. We gaan er voor, De wedstrijd van vandaag geeft vertrouwen. We spelen nu al jaren in die derde klasse en het zou fantastisch zijn om een klasje hoger te komen." Aanwinst Afgaande op de wedstrijd van zaterdag moet De Meeuwen het niveau van de tweede klasse gemakkelijk aankunnen. Sterker nog: de ploeg zou wel eens een aanwinst kunnen zijn voor dat niveau. De Walcherse ploeg is technisch ge schoold en kiest altijd de aanval. Daar naast lijkt De Meeuwen een ideale mix te bezitten. Patrick Koppejan, Ab Louws, Berteld van de Velde en Arnold Krijger zijn de ervaren krachten, terwijl de rest van het team uit jonge honden bestaat. De gemiddelde leeftijd ligt rond de 23 jaar. „Toen ik kwam, vond ik dat het elf tal wat te jong was", vertelde Davidse. „Ik heb daarom Krijger, Louws en Kop pejan teruggehaald." Dankzij de inbreng van de routiniers hebben de jongelingen zich kunnen ont wikkelen. Jan-Pieter de Vries, die in de belangstelling staat van RBC, en Michiel Brouwer zijn misschien wel de belang rijkste exponenten van de aanstormende jeugd, al staan ook de anderen hun man netje. Bang dat het team uit elkaar zal vallen, is men in Zoutelande niet. De clubliefde is groot. „Natuurlijk heb ik ambities", legde uit blinker Michel Brouwer naderhand uit. „Iedereen wil hogerop, maar dat hoeft niet te betekenen dat je meteen naar een andere club hoeft over te stappen. We kunnen met De Meeuwen ook het nodige bereiken. Als we de tweede klasse moch ten halen, wil ik toch graag een onderdeel van deze ploeg zijn." WHS - De Meeuwen 1 -5 (1-2). 8. Egbert Moer land 1-0, 15. Jan-Pieter de Vries 1-1, 30. Ar nold Krijger 1-2, 55. Patrick Koppejan 1-3, 60. Patrick Koppejan 1-4, 81. Jan-Pieter de Vries 1-5. Scheidsrechter: Cees van de Linde (We- meldinge). Gele kaart: Berteld van de Velde (De MeeuwenWilliam Vroegop en Patrick Ketting (beiden WHS). Aantal toeschouwers: 400. WHS: Arne van Vossen; Ivan Hage, Arjan Mosselman, Harm Moerland, Frangois Bliek; Matthijs Bruynzeel, William Vroegop, Hans van den Ouden (68. Hans Leune), Michel Mos selman, Patrick Ketting, Egbert Moerland. De Meeuwen: Danny de Vries; Berteld van de Velde, Wim-Jan Brasser, Michiel Kóther, Mar- tijn Hengst; Lennard Bommeljé (70. Rogier Sinke), Ab Louws (82 Eddy Matthijsse), Mi chiel Brouwer; Arnold Krijger, Jan-Pieter de Vries, Patrick Koppejan (66. Danny Matthijs se). door Lucien Roelandt RENESSE - Cindy Perdaen maakte tijdens het concours hippique van de Schouwse Rui ters de gevestigde orde duidelijk dat de jeugd klaar is om het roer over te nemen. In een zinderen de barrage verwees de pas zes tienjarige amazone uit Sas van Gent de prof Teun van de Broek uit Bergen op Zoom naar de tweede plaats. Met de gebroken lijnen en wis selende afstanden werden de ruiters door parcoursbouwer Bram Wattel in Renesse flink op de proef gesteld. Bovendien werd een aantal deelnemers, vooral in de klasse Z, door pech achtervolgd. Dat laatste onder vond favoriet Dennis Evertse. Met Juzelma leek het jeugdta- lent uit Nieuwland moeiteloos de klus te klaren. Maar een lich te aanraking van de laatste hin dernis was al voldoende om een paal naar het gras te halen. Daardoor moest Dennis Evertse genoegen nemen met de derde stek. Vóór streekfavoriet Rob ter Borg. De ruiter uit Bruinisse had Hofstede's Krack Z goed aan het springen, maar een fout je hield ook hem buiten de bar rage. Beter verging het Cindy Per daen met Discovery. In het ba- sisparcours mocht de amazone uit Sas van Gent beslist niet mopperen. De merrie kwam verkeerd in op een zware oxer, maar de opspringende balk tui melde terug in de lepels. In de beslissende ronde liet Cin dy Perdaen zien waarom zij in de nationale ponyselectie werd gekozen. Als een speer stuurde het jeugdtalent Discovery, zon der in de buurt van het hout te komen, in 36.52 naar de finish. Op die tijd moest Teun van de Broek het antwoord schuldig blijven. Bovendien haalde de Brabander ook nog een paal naar beneden Een spannende barrage zorgde voor een fraaie eindstrijd van de klasse L. Met tien foutloze com binaties in het basisparcours bleek deze klasse met ruim der tig deelnemers niet alleen kwantitatief maar ook kwalita tief sterk bezet. Als tweede star ter in de barrage zette Martin de Kroo met Lafanory met een foutloze rit en een tijd 40.16 de druk op de ketel. Toen daarna de dertienjarige fa voriete Martine Stouten met High Society ruim een tel tekort kwam om de Kroo van de leiding te verdringen. En vervolgens de door De Kroo zo gevreesde In- grid Jakobsen met de met enorm vermogen springende Nieburg eveneens het antwoord schuldig moest blijven, leek de ruiter uit Nieuwland de overwinning niet meer te kunnen ontgaan. Het venijn zat echter in de staart. In een ademloze rit toonde Mar- greet Walraven met Olympic Z zich alsnog twee seconden snel ler dan De Kroo. In de klasse M mocht Laurice Boonman met Jolien, met een foutloze barragerit en een tijd van 38.18, tot de laatste sprong hopen op de zege. Sandy den Exter maakte aan de hoop van de ruiter uit Oosterland echter resoluut een einde. Zonder een splinter van het hout te halen spurte de amazone uit Kortgene in 333 9 met Piloot naar de over winning. Met Out of my Way zorgde Lotte de Jong toch voor een Schouwse zege. Evenals Robby Leroy met Hazel hield de amazone uit Burgh-Haamstede in de barra ge van de klasse B het strafblad blank. In stijl toonde Lotte de Jong zich echter beter dan haar opponent uit Flakkee. Dressuur Ook in de dressuur eiste de jeugd een hoofdrol op, In de klasse M2 bleek ook in Renesse de opmars van Eveline Lenaerts niet te stuiten. De Vlissingse amazone eiste met Omar in bei de proeven het oranje lint voor zich op en kwam al weer twee punten dichter bij promotie naar de klasse Z. In de klasse Ml trok Antoinette Wiskerke met Ortello de pro gressieve lijn door. De zeven tienjarige amazone uit Kapelle schreef met respectivelijk 165 en 167 punten beide proeven op haar naam. Gerard de Ruiter verdedigde in de klasse L1 met succes de kleu ren van het organiserende Schouwse Ruiters. De ruiter uit Scharendijke stuurde de fraai bewegende Orson Boy twee maal naar de hoogste eer. In de tweede proef ging het erelint ge paard met twee bonuspunten. Bovendien won De Ruiter met zijn 170 punten ook nog de prijs voor de hoogste dagscore.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15