?zc Domburg dicht bij promotie Pech velt Van der Klooster Op Casper Ovaa staat geen maat bmerdiek verliest ongelukkig bizar duel met ZSC'62 Rijkse en Koens verdedigen titel BSC komt net tekort RCS prolongeert Vlissingse titel De Groot wint Hackenberg Cup Dubbeltoernooi in Wemeldinge Zeeuwse Storm beste in Goes uitslagen Zware nederlaag voor Cadzand agenda Vette prijs voor Lafeber in PGA Championship Waterpoloërs Ganze in finale districtsbeker maandag 27 mei 2002 Domburg-aanvoerder Johan van de Berg (rechts) maakt het een BSC-speler uiterst lastig. VLISSINGEN - RCS heeft de vorig jaar veroverde Vlissingse voetbaltitel behouden. In een vijfkamp met VC Tn:- foto Lex de Meester Zeeland Sport, GPC en Walcheren was de Souburgse zondag^ derdeklasser oppermachtig. Er werd steeds tweemaal een kwartier gespeeld. RCS moest slechts in de openningswedstrijd een puntende- ling toestaan; tegen Vlissingen werd het 0-0. Daarna wonnen de Souburgers achtereenvolgens van GPC (1-0). Walcheren (3-0) en Zeeland Sport (1-0). De strijd om de tweede plaats werd verrassend v door GPC dat in de slotwedstrijd met 2-1 te sterk was voor VC Vlissingen. Vierde werd Zeeland Sport, dat evenveel (2) pun- ten haalde als Walcheren maar een beter doelsaldo had. De wisselbeker werd uitegereikt door Piet de Waal (Vlissingse Sportraad) en Ron Huser, voorzitter van de organiserende club GPC. ARNEMUIDEN - Stefan de Groot heeft voor de tweede ach tereenvolgende keer de Hackenberg Cup gewonnen. Indefi- nale versloeg de tafeltennisser van 't Zand Robert Steenbeek van Arnemuiden in vijf games. In Arnemuiden werd Lauwerijssen van Markiezaat voor Nader Shirazeh van Effect. Een vijfde plek was wegge- legd voor Arnold de Gier van Arnemuiden. Hilair Bislip van) Zand werd zesde en Adrie de Jonge van 't Batje zevende. Ver- rassend laatste werd Daan Mijnsbergen van Arnemuiden,die helemaal niets won. WEMELDINGE - Tennisclub 't Swaecke uit Wemelding< houdt vanaf vandaag voor de eerste keer een dubbeltoernooi Het koppel Schipper/Walraven is de grote favoriet in demar- nendubbel. maar ook Van 't Westeinde/Van Driel zoua.- tweede geplaatste duo wel eens hoge ogen kunnen gooie. Wedstrijdleider Jaap Moerland heeft 90 inschrijvingen bn- nen. De plaatsingslijst ziet er als volgt uit: vrouwen C2:1 Dijkema- /Cok; 2. Wypkema/Uittenbosch. Dl: 1 Van Garsel/Cok,3 Geus/Uitterhoeve. D2: 1. Mascle/de Rijke, 2. Van /Veenstra. Mannen: B: 1. Schipper/Walraven, 2. Van 't Westeinde/Va: Driel. Cl: 1. Van Klinkenberg/Prieelle, 2. Heyndrickx/Re» mijn. C2: 1. Bins/Smits, 2. Dagevos/Van Tuyl. Dl: 1. Veldhcc- /Zoeteweij, 2. De Rijke/Feytel. Gemengd: Cl: poule C2:. Offringa/Gellecum, 2. Schetters/Van Tuyl. Dl: 1. Henc- ricks/Feytel, 2. Veldhof/Verwijs. GOES - Het bowlingteam van Zeeuwse Storm is winnaargt worden van het Internationale Alprokon Team Tournamec in Goes. Pas in de laatste wedstrijd van de round-robin-finaii stelde het Zeeuwse team de eindoverwinning veilig. Bijna alle topbowlers uit Nederland, België en Duitsland*.- ren aanwezig. In de voorronde werd er door Patrick van de Veerdonk een perfect game gegooid (300 pins). In de finalevaa de teams evenaarde Micheal Sassen uit Den Haag die preste- tie. Eddy Oudewaal was eveneens dicht bij een perfect game, maar liet in de twaalfde beurt twee pins staan Zeeuwse Storm, bestaande uit Erwin Groen, Eric van Sab- ben, Luc Jansen en Harold Punessen, hield onder meer Bos ling Tilburg (tweede) en Dream Team (derde) achter zich.Bij de dubbels greep het tweede team van De Hofstede (Wil vande Looverbosch en Remco Verboon) de titel. door Ed Postma DOMBURG - Het wachtten was op de derde treffer van BSC. De voetballers uit Roosendaal leid den gisteren in Domburg met 2- 0 en hadden aan een doelpunt genoeg om de achterstand in de eerste wedstrijd (4-1-zege Domburg) teniet te doen. En het had er ook alle schijn van dat die treffer er zou komen. Een kwartier voor tijd maakte Ko Brand echter een einde aan alle Brabantse aspiraties in de nacompetitie. Brand schoot tot tweemaal toe een vrije trap feil loos binnen, maar alleen de laatste telde. Daarmee tilde hij Domburg over het dode punt heen. In een hectische slotfase werd nog drie keer gescoord, één keer door de thuisploeg en twee keer door de bezoekers. De 2-4- nederlaag deed er niet echt meer toe na de 4-1-overwinning in Roosendaal voor Domburg. Twee BSC-spelers liepen uit frustratie nog een rode kaart op. Volgende week neemt Domburg het in Halsteren op tegen Hul- sterloo (dat met 2-1 te sterk was voor Steenbergen) voor een plaats in de derde klasse. Hart Domburg-trainer Stoffel Schipper na afloop: ,,Dit soort wedstrijden zijn slecht voor je hart. Ik ben blij dat we in de eer ste wedstrijd optimaal geprofi teerd hebben van een man- meer-situatie. BSC maakte toen al een heel goede indruk en van daag was dat net zo." BSC had niks meer te verliezen, cn speelde ookzo. Na tien minu ten leidden de gasten al met 2-0. In de tweede minuut kopte van onze sportredactie SCHARENDIJKE - Het was een heet middagje in Scharendijke, maar ZSC'62 hield het hoofd koel tegen Smerdiek. Opstoot jes, scheidsrechterlijke dwalin gen en onverwachte doelpunten liepen als een rode draad door de wedstrijd, maar ZSC hield door een 3-1-zege na twee na- competitieduels een honderd- procentscore. Maar de bordjes hadden na de tumultueuze periode van de 57e tot de 60e minuut evengoed an dersom kunnen hangen. ZSC- aanvaller John van der Have ontstak de lont door met een sla lom langs drie Smerdiek-spe- lers en de hulp van doelman Corné van Haaften de 2-1 bin nen te schieten. Luttele tellen na de aftrap ver speelde Smerdiek de bal alweer on ZSC-spits Martin Kiesen- berg stond binnen no time al- leen voor keeper Van Haaften, maar nu redde deze bekwaam. De Thoolse tegenval werd ver volgens verijdeld door een handsbal van ZSC-verdediger Thomas Petiet in zijn eigen strafschopgebied, maar scheidsrechter Rotmans liet doorspelen. In de daaropvolgende aanval van ZSC ontsnapte Van de Moe zel aan de aandacht en voor de derde keer binnen twee minuten stond een ZSC'er oog in oog met doelman Van Haaften en voor de tweede keer werd hij ver schalkt: 3-1. Dertig seconden later had Niels Hage de 3-2 op zijn schoen, maar Leon Weeda lag in de weg. Frustratie Toen de doelpunten waren ge vallen, kwam de frustratie bo- 1 ven bij Smerdiek. De Thoolse ploeg, die al jaren aanhikt tegen promotie, zag het goede spel in de eerste helft niet beloond met een voorsprong en toen ZSC binnen een paar tellen de wed strijd deed kantelen, deed dat pijn. Soulyman el Bouzzaoui kreeg het aan de stok met Jacco Heijboer, Carlo Opree met Niels van de Moezel en Erik van Haaf ten liep onbezonnen door op doelman Weeda. Maar het kwaad was al ge schied. ,,Het is een bittere pil", bekende Potappel. ,,We domi- Christiaan Hildenbrant onge hinderd langs doelman Oscar Jacobs. Vijf minuten later tikte Eddy Voeten een voorzet van links met de punt van zijn schoen in de linker beneden hoek. De schrik sloeg de supporters van de thuisploeg om het har- t.En ook in de tweede helft bleef BSC bleef in de tweede helft de gevaarlijkste ploeg. BSC-trai- ner Van de Boom: Alles ging goed tot de zestienmeter. De be slissende pass ontbrak steeds." Domburg bleef daardoor verde digend overeind en kreeg een kwartier voor tijd een vrije trap op de rand van het strafschop gebied. Een uitgelezen kans voor Ko Brand. Brand schoot onberispelijk in, maar het feest je ging niet door. De scheids rechter was nog met de muur be zig. In de 'herhaling' deed Brand het dus nog een keer over. Een minuut later stond het ech ter weer 1-3 na slecht uitverde digen. Maranus maakte er weer 2-3 van. Uit een penalty kwam BSC nog terug tot 2-4 maar daar bleef het bij. Domburg - BSC 2-4 (0-2). 3. Christi- aan Hildenbrant 0-17. Blase Kake- se 0-2, 75. Ko Brand 1-2, 76. Raymond van Gent 1-3, 80. Chiel Maranus 2-3,86. Gert Jan Perdeams 2-4. Rode kaart Martijn van de Ven en Eddy Voeten (beide BSC). Gele kaart: Jeroen van Wallenburg Dom burgen Christiaan Hildenbrant (BSC) Scheidsrechter: P. van Geel (Nieuw-Vossemeer)Aantal toe schouwers: 100. Domburg: Oscar Jacobs; Michiel Bernard, Ko Brand, Jeroen van Wal lenburg, Maurice Bernard; Micha Bernard, Roel Willemse (25. Martijn Minderhoud), Ramon Vader, Rutger Bimmel (79. Wilcovan Eijzeren); Jo han van de Berg en Chiel Maranus. neren de wedstrijd 50, 55 minu ten en krijgen binnen drie minu ten twee doelpunten tegen. ZSC ging toen natuurlijk met de borst vooruit voetballen." Het openingsdoelpunt van Van de Moezel was daarom goud waard.Vlak voor de rust kwam Smerdiek nog wel op gelijke hoogte door een kogelharde kopbal van Van Haaften (hoek schop Withagen), maar het zelf vertrouwen van ZSC groeide zienderogen. Zeker nadat trai ner Kriens in de rust Kiesenberg doorschoof naar de spits en Van der Have als schaduwspits pos teerde. Daardoor werd ZSC's stootkracht vergroot en dat re sulteerde in de treffers van Van der Have en Van de Moezel. Buit Smerdiek was uitgeraasd en ZSC verzuimde de score hoger op te voeren En dat kan de ploeg duur komen te staan, want ondanks de twee overwin ningen is de buit nog allerminst binnen. Als ZSC zaterdag ver liest van Streefkerk en Smer diek wint van het nog puntloze Cadzand, dan staan de ploegen alledrie op zes punten en zal het doelsaldo de doorslag geven. ZSC'62 - Smerdiek 3-1 (1-1). 36. Niels van de Moezel 1-0,42. Erik van Haaften 1-1. 57. John van der Have 2-1, 59. Niels van de Moezel 3-1. Scheidsrechter H. Rotmans (Hen drik Ido Ambacht). Rode kaart: 96. Marco de Jonge (ZSC'62). Aantal toeschouwers: 250. Smerdiek: Corné van Haaften; Leander Brinkman, Remy Potap pel, Seddar Uygun, Carlo Opree. Soulyman el Bouzzaoui, Erik van Haaften, William de Bie (77. Gert- Jan van Ham), Hilbert Brinkman (75. Ad Pipping); Pierre Withagen, Niels Hage. TERNEUZEN - Voor Cadzand is de nacompetitie voor promo tie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal voorbij. Na de thuisnederlaag van vori ge week tegen ZSC'62 zag het er al niet best uit voor de Zeeuws- Vlamingen. Na het forse 5-1- verlies zaterdag bij Streefkerk is het verhaal definitief uit. Moktar Abid maakte de eretref- ferwoor Cadzand. door lep Triou RILLAND-BATH - In alle klas sen kon de wedstrijdleider van MC Rilland, zaterdag tijdens de clubwedstrijden, tweemaal de zelfde winnaar afvlaggen. Bij de 250cc+-motoren was Casper Ovaa tweemaal de sterkste, bij de 125cc's Arno Ruttinger, bij de 85cc's Mark Boot en bij de 65cc's Sidney van Grinsven. Ad Geld of werd twee keer winnaar bij de debutanten/veteranen. In de 250cc+-klasse stond er weer geen maat op Casper Ovaa. In beide manches nam hij direct door Wim de Vos WISSENKERKE - Balen deed hij wel, al duurde het niet lang. Johnny van der Klooster was de grote favoriet in de zesde uitga ve van de Ronde van Noord-Be veland, een klassieker voor vrije renners die zaterdag werd ver reden, maar greep mede door pech naast de zege. De druk was groot op de schou ders van de coureur uit Lewe- dorp. In de eerste omloop van zo'n veertig kilometer kreeg Van der Klooster echter tot twee maal toe te maken met een lekke band. Het kostte Van de Kloos ter zoveel kracht om telkens te rug voorop te geraken, dat hij in de finale Matti de Baat voor moest laten gaan. Wilfred Geijs werd derde. Johnny van der Klooster was na de wedstrijd snel over de teleur stelling heen. ,,Twee keer lek, al vroeg in de wedstrijd. Dat kom je met vaak tegen. De kracht die ik daardoor verspeelde, kwam ik in de finale waarschijnlijk te kort om nog echt mee te dingen naar de bloemen." De Ronde van Noord-Beveland na de start de leiding en finishte de Souburger met grote voor sprong als eerste. Ovaa steekt de laatste tijd in een bloedvorm en mag zeker de sterkste rijder in Zeeland worden genoemd. Anco Korteweg werd op grote afstand tweede. Bij de 125cc-motoren liet Arno Ruttinger er geen twijfel over werd geteisterd door slagregens en harde wind. De weersom standigheden hadden een behoorlijke invloed op de wed strijd. Het regende lekke ban den, waar niet alleen Johnny van der Klooster het dupe van werd. Ook een andere favoriet voor de overwinning Peter Mol zag daardoor zijn kansen in rook op gaan De renner uit Kapelle maakte deel uit van de kopgroep van acht die op zo'n kleine twintig kilometer voor de finish ont stond. Op ruim twaalf kilometer bestaan dat hij absoluut de sterkste was. Aan Nicky Huis- zoon die in de eerste manche kopstart had en de eerste drie ronden aan de leiding ging, leek de Goesenaar een lastige klant te hebben. Maar de motor van Huiszoon gaf al snel de geest. Ook de tweede manche moest de Vlissinger daardoor aan zich van de meet reed Mol lek en kon hij moeilijk aan het juiste mate riaal komen. „In de eerste mate riaalwagen was er geen goed wiel aanwezig. Het duurde daarom erg lang voordat ik van wiel kon wissen.", aldus Mol die uiteindelijk als twaalfde ein digde. Voorsprong Na de lange aanloop in deze trimklassieker kwam er in de fi nale een select gezelschap aan de leiding. De Zeeuwse inbreng in die groep kwam van Johnny voorbij laten gaan. Opvallend was het optreden van de37-jari- ge Henk Buijs. Hoewel op enige afstand finishte hij toch weer tweemaal als tweede. Arjo Verhage, de 125cc-rijder die enkele weken geleden tij dens wedstrijden in Vlissingen onderuit ging, stond zaterdag op krukken langs de kant. ,,Ik denk dat het voor mij over en uit is en dat ik mijn spullen kan ver kopen", aldus Verhage. ,,Ik heb een zware knieblessure en moet binnenkort geopereerd worden. Maar het er naar uit dat mijn knie dusdanig kapot is dat het crossen voorbij is." van der Klooster, Peter Mol, Wilfred Geijs en de tegenwoor dig in Rilland woonachtige Tjit- te van der Buys. Dit groepje reed snel naar een comfortabele voorsprong van een halve mi nuut. ,,Ik kon het niet geloven", vertelde Wilfred Geijslater. „We reden amper dertig kilometer in het uur en dan nog reden we ge makkelijk van de rest weg." Geijs probeerde het in de slotfa se nog met een uitlooppoging. Hij werd echter teruggepakt, waarna De Baat in de eindsprint de snelste bleek. Bowlen Goes. Internationale Alprokon Team Tournament. Eindstand teams: 1. Zeeuwse Storm 234.52 gemiddeld, 2. Bowling Tilburg 227.36, 3. Dream Team 223.57. 4. Verzek. Agent 2 223.16. 5. De Hofstede 220.39, 6. Verzek. Agent 1 212.91, 7. Oudewaal 211.45, 8. Sittard 209.98. Dubbels: 1De Hofstede 2 232.31 2. Belgie 11 229.31, 3. Zeeuwse Storm 4, 4. Zeeuwse Storm 2 220.50, 5. Verzek. Agent 3 218.69,6. België 5 217.19,7. SBP Chandra 2 211.19. Motorsport Rilland-Bath. Clubcross MC Rilland. 250cc+, eerste manche: 1. Casper Ovaa, 2. Anco Korteweg, 3. Rick van de Broek, 4. Arno Ruttinger, 5. Erik van der Wekken. Tweede manche: 1. Ovaa, 2. Korteweg, 3. Van der Wekken, 4. Van de Broek, 5. Ruttinger. 125cc, eerste manche: 1. Arno Ruttinger, 2. Henk Buys, 3. Joris van Strien, 4. Kevin van den Hoek, 5 Robert van de Boer. Tweede manche: 1 Ruttin ger. 2. Buys, 3. Dave de Jonge, 4. Van den Hoek, 5. Gregory de Nooijer. 85cc, eerste manche: 1. Mark Boot, 2. Marlon Meris- van onze sportredactie WENTWORTH - Met de elfde plaats in het met 3,1 miljoen eu ro gedoteerde PGA Champion ship te Wentworth behaalde Maarten Lafeber opnieuw een vette prijs in het golfseizoen. De golfer uit Zeist verdiende ruim 50.000 euro en schoot omhoog naar de topvijftig van de Euro pese ranglijst. In Wentworth behaalde de 32- jarige Anders Hansen zijn eerste grote triomf. De Deen verdedig de gisteren met succes een voor- van onze sportredactie son, 3. Jeffrey van Grinsven, 4. Lars Ne len, 5. Rickie van Linden. Tweede mar che: 1. Boot, 2. Merisson,3.EricKoote,: Van Grinsven. 5. Nelen. 65cc, eersti manche: I.Sidney van Grinsven. 2. Pen Nagelkerken, 3. Johnny van Eekelen Mike van Ham, 5. Mike Doorn. Tweec? manche: 1. Van Grinsven, 2. Van Har Nagelkerken, 4. Van Eekelen, 5. Door. Debutanten/veteranen, eerste manche 1Ad Geldof, 2. Gert Huisman, 3. Euger< de Wit, 4. Richard Boer, 5. Leo Steiger- wald. Tweede manche: 1. Geldof, 2. Stei- gerwald, 3. De Wit, 4. Boer, 5. Huisman. maandag j BI Biljarten Driebandentoernooi Baarends-Baa: ends, eerste ronde. Locatie: Café Bar ends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Koppeltoernooi driebanden Kwadee damme, eerste ronde. Locatie: Tapper 's Lands Welvaren, Kwadendamm: j Aanvang: 19.30 uur. sprong van vijf slagen en street 528.000 euro op. De Schots» oud-kampioen Colin Montgo- merie eindigde als tweede. Achter Lafeber, eerder dit se- zoen al tweede in Open van Ma deira, eindigden nog twee -Ne derlanders in de prijzen, al was het op bescheiden klasseringen: Robert-Jan Derksen 56e mei 289 slagen en Rolf Muntz 'Ie met 294. Zij verdienden respec tievelijk 10.500 en 5500 euro V Lafeber deed met zijn eiic? plaats een grote stap naar recht streekse kwalificatie voor het Brits Open. ANP ten. Via 2-3 was het 3-4 voor de Goese ploeg. In de laatste periode trok Ganze de wedstrijd naar zich toe en liep snel uit naar een 7- 3-voorsprong. De wedstrijd leek gelopen. Merlet dacht daar echter anders over en kwam sterk terug. In de laat ste minuut werd het even spannend toen het 6-7 werd, maar Ganze speelde de wed strijd sterk uit en won ver diend. De finale vindt op 8 juni in Veldhoven plaats en begint om 20.30 uur. Scores Ganze: Arco Wagenvoort. Cheyenne van Berkel en Andre van Zijp 2, Maarten Buys 1 door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Ronnie Rijkse en Rudy Koens uit Yerseke verdedigen vanaf vandaag hun vorig jaar veroverde titel in het driebanden-kop- pelioernooi te Kwadendamine. Liefst 37 koppels schreven zich in voor het jaarlijkse zomertoer- nooi, dat wordt gehouden in Tapperij 's Lands Welvaren. De revanchegevoelens bij de geklopten van toen en de alsmaar sterker wordende tegenstand zal hoge eisen stellen aan de weerbaarheid van de ti telverdedigers. De koppels Gerrit Blom ('s-Gra- venpolder) - Bram de Waard (Wemeldinge), Rinus Rijk - Kimmo Pankow u it 's-Heerenhoek en de Le- wedorpers Wim de Kok en Wim de Punder maken eveneens kans op de zege. Blom en De Waard gin gen vorig jaar pas in de finale tenonder. Het veld dat uit 37 koppels bestaat, verschijnt we kelijks op maandag en woensdag aan de drie be schikbare tafels. De eerste ronde wordt afgewerkt op maandag 27 en woensdag 29 mei en maandag 3 juni. Telkens wordt er vanaf 19.30 uur gespeeld. GOES - Na een gemist kam pioenschap zijn de waterpo- loërs van Ganze er zaterdag tegen Merlet in geslaagd de finale van het toernooi om de districtsbeker te bereiken. Het was een spannende wed strijd met twee ploegen die elkaar bitter weinig ruimte gaven. Het was Ganze dat de score wist te openen, Merlet kwam steeds op gelijke hoogte, maar Ganze wist zowel de tweede als de derde periode met een voorsprong af te slui- Matti de Baat schrijft Ronde van Noord-Beveland op zijn naam tr~eiisse Matti de Baat gaat zegevierend over de eindstreep in Wissenkerke. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 14