Ouderen benutten extra bijstand i Een John Travolta op vier poten SPRINT Op 'V> betrapt bij grote alcoholcontrole René Brasser ,..il!hi illlllUlilllINlflJlMfthMjélllllllllMI. 3 ULLGD jMMjHD LJJ iL'Mf liiÜiSJ Meer mensen maken gebruik van inkomensondersteuning Vijf automobilisten Viertal beboet voor openbare dronkenschap Baldadige jongens opgepakt Acht gewonden bij ongeval GEBR. D0MINICUS BV V IN LIEFDE VERBONDEN... GEMEENTE MIDDELBURG GRATIS maandag 27 mei 2002 door Rolf Bosboom GOES - Steeds meer mensen met een smalle beurs maken ge bruik van de diverse vormen van inkomensondersteuning die de gemeente Goes biedt. De afdeling sociale zaken noemt het in haar jaarverslag over 2001 vooral verheugend dat ou deren in toenemende mate de re gelingen benutten. Ondanks de welvaartsgroei is er nog altijd een aanzienlijke groep mensen in de samenleving die van een gering bedrag moe- tép rondkomen. Aangezien het inkomen (salaris of uitkering) vaak niet voldoende is, springt de gemeente op diverse fronten bij. Vorig jaar gaf Goes daar in totaal bijna 650.000 euro aan uit. De afgelopen jaren bleek het vqoral lastig te zijn de mensen te bereiken die geen cliënt van de soëiale dienst zijn, maar wel een béberkt inkomen hebben. Zij maken lang niet altijd gebruik van de regelingen waar zij recht op hebben. Dat gold in het bij zonder voor ouderen. Het lukt de gemeente steeds be ter ook die groep te bereiken, zo blijkt uit de cijfers over 2001. Eén van de belangrijkste voor zieningen is het declaratie- GOES - Vier jongens van zestien en zeventien jaar uit Arnemui- den kregen vrijdagnacht een boete omdat ze met een fles drank in de Schuttershof in Gpes liepen. Zij moesten 45 euro per persoon betalen. Voor een van hen kwam er 180 eiijro bovenop omdat hij een agent beledigde. Eén 17-jarige jongen uit Goes \Vèrd gisternacht aangehouden op.de Oude Vismarkt in Goes wegens vechten in het openbaar. Hij kreeg een bekeuring van ze ventig euro. fonds, waaruit vergoedingen worden gegeven voor bijvoor beeld cursussen, contributies voor verenigingen of abonne menten op de bibliotheek. Het aantal deelnemende gezinnen steeg vorig jaar van 931 naar 1024. Uit het fonds werd vorig jaar 182.000 euro uitgekeerd, vooral om schoolkosten te dekken. An dere populaire bestemmingen waren theaterabonnementen, uitstapjes en zwembadkaarten. Uit de aard van de ingediende verzoeken maakt de gemeente op dat er een 'aanzienlijke toe name' is van het aantal deelne mende ouderen. „Kennelijk zijn we erin geslaagd door regelma tige publicaties en de wijze van presenteren om ook deze groep te bereiken." Het beroep op de zogeheten ca tegoriale bijstand, waarmee mi nima duurzame goederen zoals een koelkast of wasmachine kunnen afschaffen, steeg vorig jaar ingrijpend. Dat komt door dat een gezin daar één keer per drie jaar gebruik van kan ma ken. Toen de regeling in 1998 werd ingevoerd, werd die mas saal benut. Veel gezinnen kon den er dus pas in 2001 opnieuw aanspraak op maken en hebben dat ook in grote mate gedaan. Er werd vorig jaar 89.000 euro uitgekeerd. Het geld werd voor al gebruikt om nieuw meubilair te kopen. Aangezien de compu ter sinds enige tijd ook onder de regeling valt, is opvallend veel gekozen voor de categorie elek tronische apparatuur. Een on derzoek van de Cliëntenraad heeft overigens uitgewezen dat slechts ongeveer tien procent van de cliënten van de sociale dienst over een goede computer beschikt, terwijl zeventig pro cent die wel nodig zegt te heb ben. Het aantal cliënten van de Goe- se sociale dienst daalde vorig jaar licht: van 766 tot 752. Het aandeel mensen dat geen uit zicht heeft op werk wordt steeds groter. Inmiddels wordt 74 pro cent van de cliënten (557 men sen) om verschillende redenen als niet 'bemiddelbaar' be schouwd. Een hondje vertoont zijn kunsten tijdens de wedstrijden doggydance. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom WILHELMINADORP - Gyp leeft zich helemaal uit. De bor der collie voegt zich met soepele bewegingen naar de maat van Saturday Night Fever, als een John Travolta op vier poten. Ba zin Hetty van Hasselt uit Zeist, gekleed in discoglittertrui, leidt de dans maar het is Gyp die de show steelt. Het terrein van de Kynologen- club (KC) Zeeland bij Wilhelmi- nadorp is zondagmiddag het to neel van wedstrijden doggydance, de eerste die de club organiseert. En niet zo maar een wedstrijd, maar een heuse internationale competi tie, want ook deelnemers uit België en Duitsland hebben zich gemeld. Doggydance is een van de jongste takken van de hon densport. De bedoeling is dat hond én baas (de 'handier') oefe ningen uitvoeren op het ritme van de zelfgekozen muziek. Wollie Schipper heeft het on derdeel vorig jaar maart geïn troduceerd bij de KC Zeeland, wat diverse enthousiastelingen heeft opgeleverd, die inmiddels aan wedstrijden meedoen. Er wordt gestreden in drie cate gorieën: beginners, novice en advanced. In totaal zijn er 45 deelnemers op het evenement afgekomen, plus twee duo's die weer in een aparte afdeling uit komen. Wollie Schipper, die de ze dag als speaker fungeert, is dik tevreden over de deelname. „Dit is echt boven verwachting. We hadden gehoopt op 25, 30 deelnemers." Vooral bij de advanced, de hoogste categorie, zijn er fraaie optredens te zien. Sibeau draait wild blaffend en met veel ritme gevoel lenige pirouettes en vormt een treintje met bazin Saskia van de Walle. De pas ne genjarige Charisse Uyterhoe- ven uit België blijkt met haar Xonny een veelbelovend duo en Jules O'Dwyer verzorgt, gehuld in revuekostuum, een bijzonde re pas de deux met haar border collie. Tussen de categorieën door is er bingo, met lootjes in de vorm van hondenbotten. De nummers corresponderen met die op ten nisballen in de ring. De apporte rende honden verzorgen de trekking en bezorgen de geluk kige winnaars onder meer een voederbak of hondenriem. De twee besten in elke categorie mogen aan het eind van de mid dag deelnemen aan het finale- spel, waar ze moeten improvise ren op - naar keuze - Trojan horse van Luv of YMC A van Vil lage People. Ineke Happée uit Nieuwdorp, ook lid van de orga nisatie, houdt met haar herder Kesmo in de finale de Zeeuwse eer hoog, maar het zijn Hetty van Hasselt en Gyp die de hoofdprijs mee naar huis mogen nemen. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Bij een grote al coholcontrole in Middelburg en Vlissingen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag vijf be stuurders op de bon geslingerd. Alle overtreders reden in Mid delburg. In totaal werden 638 chauffeurs gecontroleerd. Zij ondergingen allemaal een blaastest. Een 49-jarige Middelburger werd vrijdagavond tegen half twaalf aangehouden op de Ka- naalweg. Hij had anderhalf keer te veel gedronken. Hij kreeg een boete van 190 euro en een rijver bod van twee uur. Dat zelfde gold voor een 47-jarige man uit Rhoon die om half drie aan Het Groene Woud aan de kant van de weg werd gezet. Op die zelfde plaats werd een uur eerder een 67-jarige Middelburger aange houden. Hij had twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. Hij kreeg een pro ces-verbaal en een rijverbod van drie uur. Op de Poelendae- lesingel is omstreeks twee uur een 31-jarige Middelburger ge controleerd. Hij had ruim twee keer te veel gedronken. Hem wachtte een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur. Een zestienjarige jongen uit Middel burg die op een bromfiets reed werd omstreeks twee uur op de MIDDELBURG - Twee vijftien jarige jongens uit Oost-Souburg zijn vrijdagavond tegen half tien aan de Kruitmolenlaan in Middelburg aangehouden voor baldadigheid. De jongens hadden een che misch toilet omgegooid. Dat werd gezien door iemand die de politie waarschuwde. De jon gens konden in de kraag worden gevat. De ouders zijn ingelicht en de jongens worden doorge stuurd naar het Halt Buro voor een alternatieve straf. Blauwedijk staande gehouden. Hij had anderhalf keer te veel alcohol op. Hij kreeg een dag vaarding om voor de kinder rechter te verschijnen en een rij verbod van twee uur. Twee taxi chauffeurs moesten hun passa giers door een andere taxi laten vervoeren toen bij de controle bleek dat hun papieren niet in orde waren. De ene chauffeur had geen papieren bij zich en de andere was niet in het bezit van de verplichte taxichauffeurpas. Zij kregen een proces-verbaal en een rijverbod. OUD-VOSSEMEER - Acht mensen zijn gisternacht gewond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Krabbenkreek- weg en de Broekseweg bij Oud- Vossemeer. Zij zijn naar diverse ziekenhuizen in de omgeving gebracht. Het ongeluk gebeurde rond half twee. Een auto met vijf inzitten den uit de gemeente Tholen en De Heen reed op de Broekseweg in de richting van Oud-Vosse- meer. Op de kruising wilde de bestuurster linksaf slaan, de Krabbenkreekseweg op, maar zij gaf geen voorrang aan een auto met vier personen uit de gemeente Tholen en Rotterdam die uit de tegemoetkomende richting kwam. De wagens botsten op elkaar en raakten ook een derde auto, met twee in zittenden uit Rotterdam. Er bleken in totaal acht gewon den te zijn. De brandweer van Tholen moest een van de be stuursters uit de auto bevrijden, omdat zij bekneld zat. Zij is naar een ziekenhuis in Rotter dam overgebracht. Er werden ambulances uit Tholen, Goes, Rotterdam, Klaaswaal en Ber gen op Zoom ingezet om alle ge wonden naar ziekenhuizen inde omgeving te brengen. Over de aard van hun verwondingen kon de politie gisteren geen medede lingen doen. Laatstgeleden zaterdag is. na een kort ziekbed, overleden onze moeder, schoonmoeder, grootmoe der, overgrootmoeder cn betovergrootmoeder MAATJE NEELTIE KRISTALIJN sinds 1964 weduwe van Picter Marinus den Haan - Klaaskinderkerke 1 juni 1908 t Zierikzee 25 mei 2002 S. W. den Haan i Burgh-Haamstede: W. den Haan L. J. den Haan-Hoek Den Helder: P. M. den Haan S. C. Urban Zierikzee: S. W. M. A. den Haan Den Helder: M. N. Barnhoorn-den Haan A. Barnhoorn Achterkleinkinderen en achterachterkleinkind Onze erkentelijkheid gaat uit naar de leden van het personeel van Zorgcentrum De Wieken te Zie- 'Ttkzce, voor hun jarenlange liefdevolle verzorging. Correspondentieadres: Burghse Ring 2. app. 7, 4328 LK Burgh-Haamstede De rouwdienst in de grote zaal van het Zorgcen trum wordt gehouden op 29 mei en vangt aan om 13.30 uur. Omstreeks 14.45 uur vindt de begrafenis plaats op de Burghse algemene begraafplaats in Burgh- Haamstede. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in Zorgcentrum De Wieken. Hoge Molenstraat 13 te Zierikzee. -Liever geen bloemen - Met ontsteltenis hebben wij vernomen dat, door een noodlottig ongeval, is overleden ons medelid en col lega: DANNY TEMMERMAN Wij wensen zijn familie alle sterkte toe in het ver werken van dit verlies. Het bestuur en de leden van de Visserijvereniging 'Ons Belang' in Breskens. Het bestuur en de leden van de Visserijcoöperatie 'Welbegrepen Eigen Belang' in Breskens. Beetje bij beetje moesten we je verlaten, we konden niet zo goed meer met je praten. Die blik, die stilte deed vaak zeer, de moeder en oma van vroeger was je niet meer. Maar nu je voorgoed van ons bent heengegaan zeggen wij "Dank jevoor wat je hebt gedaan. Verdrietig, maar vol fijne herinneringen en dank baar dat zij zo lang bij ons was. geven wij u kennis dat zacht en kalm is overleden onze geliefde, zeer zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder JOHANNA VAN DEN BOS sinds 29 januari 1993 weduwe van Adriaan van Oeveren Geboren 11 mei 1907 Overleden 24 mei 2002 Brouwershaven: Rinus van Oeveren Bea van Oeveren-van Beek Zierikzee: Adrie van Oeveren Peter Verkaart Lien de Feiter-van Oeveren (in gedachten) Scharendijke: Willie Hart-van Oeveren Jan Hart Almere: Corrie Schaap-van Oeveren Jacob Schaap klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: A. M. van Oeveren. P. D. de Vosstraat 5, 4301 GR Zierikzee De herdenkingsdienst voor familie en belangstel lenden zal gehouden worden D.V. woensdag 29 mei in dorpshuis "De Putmeet". Ingridstraat 32 te Scha rendijke. aanvang 13.30 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Scharendijke. omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er in "De Putmeet" gelegenheid de familie te condoleren. We keken uit naar de post. We waren (dij met een telefoontje. En we waren gelukkig met bezoek, omdat a((e woorden, gesproken en geschreven rondom de geboorte en overlijden van Sofie en Fleurt) e op 9 aprd j(. zo treffend en overweldigend waren. Het heeft ons gesteund in ons verdriet, maar ook gaf u ons hierdoor hoop, bemoediging en kracht voor onze toekomst. We wd(en u oprecht dankzeggen. Mare en Viona de Looze-de Vilder Braiüestraat 3 4416 DN Kniinimjen RICHARD JAMES SOFTLEY We hoped and prayed this day would never come. We have lost such a very special person. Richard was so brave and strong. We will miss his smile, his sense of humour And the love and care he had for us all. He has left us with such treasured memories. To us you were a true friend, colleague and Uncle. Jim and Anne Paul. Leanne Shelton Danny Kasander Rita Veerhoek Middelburg, 24 mei 2002. We have lost our fine neighbour. RICHARD SOFTLEY Onze gedachten gaan uit naar zijn familie en in het bijzonder zijn moeder en Rita. Loet en Kees van Doorn Jeanet en Dirk Manusama Ruben. Daniel en Mirjam An en Luc Stokkcrman Anja en Rudi Jonkman Hugo de Grootlaan. Middelburg. Oude Zandweg 2.4361 SK Wcstkapelle, Tel. 0118 571436. Fax 0118 571410 Verrijn Stuartweg 10,4462 GE Goes, Tel. 0118 571436, Fax 0118 571410 E-mail: info@dominicus.nl www.dominicus.nl Voor de vele blijken van medeleven die wij zowel per soonlijk als schriftelijk mochten ontvangen tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, onze lie ve vader, opa en over-opa MATTHIJS PIPPING is het ons onmogelijk een ieder persoonlijk te bedanken voor het warme medeleven van u ontvangen. Het heeft ons bijzonder goed gedaan dat u mede beseft wat wij in hem verliezen. C.M. Pipping-Stormezand Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Zierikzee, mei 2002. Verkopen of kopen van antiek-, kunst-, curiosa of inboedelgoederen? Op een veiling wordt het goed geregeld Neem voor inbreng van goederen contact op met: ■Sra VENDU NOTARISHUIS 'SÉ Kipstraat 54, 3011 RT Rotterdam Tel (oio) 411 83 44. Fax (010) 412 77 44 Uitgebreide informatie: www.notarishuis.nl Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij gestalte in natuursteen. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Goes: "De Goese Poort" Rolonde Ringbaan-West 7 A M D F F Telefoon ,0113» 216555 U CC Middelburg: Arnesteinweg 40 'VUIOrLn Telefoon (0118) 612579 NATUURSTEEN Motorrijles1e 10 lessen examen t 400,- Autorijles Ie 10 lessen 225,- - Theorielessen - Autorijles - Aanhanger (EAB) - Motorrijles (beide categorieën) - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat.:A) - Opfriscursus (cat.. B) verkeersschool Voor uw auto- en motorrijlessen telefoon 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl Kantoren gesloten De gemeente Middelburg houdt op dinsdag 28 mei een bijeenkomst voor haar personeel. De kantoren zijn dan om 15.00 uur gesloten. Op woensdag 29 mei staan wij om 08.00 uur weer voor u klaar. Zie voor andere gemeentelijke informatie van Middelburg pagina 3 in de Faam/ Vlissinger, Maximaal Text 830 of www.middelburg.nl Maak kennis met het nieuwe 40 seconden pasfoto systeem bij Sprint Photo. Mooier, scherper en kleurrijker dan overal elders. En... u beslist zelf uit 2 opnamen van te voren welke u het mooiste vindt! www.sprinfphoto.nl VLISSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG, Markt 29 GOES, Lange Vorstslraat 36 4 kleuren- pasfoto's van oor €5.95 1 miniportret

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 10