PZC Oostkapelle heeft een goede mix Holswilder wil een mooi afscheid Lachen om topdarters wb20 Walcherse ploeg moet bij promotie twee ervaren krachten zien aan te trekken uitslagen Zwemmers staan voor een zware opgave Dressuurclinic Minderhoud in Heinkenszand Midlife Racing oppermachtig Versterking Terneuzen Rob Sanderse naar Fortis Afscheidsduel De Vos en Van de Brink zaterdag 25 mei 2002 door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Even de feiten op een rijtje. Oostkapelle begon dit seizoen in de eerste klasse voortvarend, legde beslag op de eerste-periodetitel, maar zakte daarna ver weg. Het ticket voor de nacompetitie lag echter al lang klaar en daarin verraste de ploeg van Karl Vergouwen vriend en vijand. Wilhelmina'26 (3-0) en Achilles Veen (4-2) wer den aan de kant gezet en RKAV Volendam is vandaag in Heer- jansdam bet laatste obstakel op weg naar de hoofdklasse. Maar heeft de ploeg wel iets te zoeken in de hoofdklasse? En wat is nu eigenlijk de kracht van het huidige Oostkapelle? Drie voetbalkenners die dit seizoen met de ploeg in aanraking kwa men geven hun visie vooraf gaand aan het beslissende duel. Alexander van Keulen pakte dit geizoen met Kapelle vier punten van Oostkapelle, maar zijn ploeg kon degradatie niet af wenden. Dat Oostkapelle nu op de drempel van de hoofdklasse staat heeft hem dan ook enigs zins verbaasd. Het verbaast me in die zin, dat ze na de goede opening toch een slechte perio de hebben gehad. Geen goed voetbal en geen aansprekende resultaten. Maar misschien hebben ze bewust wat minder scherp getraind, met in het ach terhoofd dat het om die drie fi nales gaat." Volgens Van Keulen is ervaring de belangrijkste krachtbron binnen Oostkapelle. „Ze heb ben met Mohamed el Bekkaoui, Harro Hazelaar, Roel Latuheru, Ferry Alfons en Wilfred Schip per gelouterde spelers met spe cifieke kwaliteiten. En die spe len allemaal in verschillende linies, waardoor ze in iedere li nie wat extra's kunnen brengen. Oostkapelle is daarnaast al ja ren een hecht collectief. Ferry Alfons zei het vorige week ook nog: 'wij verliezen nooit in de nacompetitie.' Blijkbaar komen er bepaalde krachten vrij." Over een eventuele rentree in de hoofdklasse is Van Keulen dui delijk. „Harro Hazelaar stopt KRUININGEN - De Zeeuwse zwemmers staan morgen bij de Zeeuwse zomerkampioen- schappen lange baan in Krui- ningen voor een zware opgave. Waren ze dit winterseizoen ge wend aan de korte baan van 25 meter, in zwembad Den Inkel krijgen ze plots 50 meter voor hun kiezen. Daar komt nog eens bij de zo- merkampioenschappen in de open lucht worden afgewerkt. Het zwemwater is dan wel ver warmd, de boventemperatuur is in mei meestal niet veel hoger dan zo'n veertien tot zestien graden en dat maakt het voor de ..deelnemers niet gemakkelijk. Het totale programma wordt dit jaar verdeeld over vijf sessies. De eerste sessie omvat zondag .achttien onderdelen, gevolgd door twee sessies in het volgen de weekeinde op zaterdag en zondag. De kampioenschappen worden daarna besloten met een sessie op dinsdagavond en een wedstrijd op donderdag avond. Bij de avondwedstrijden komen de zwaardere en langere nummers aan bod. De zwemver eniging Zeelandia heeft de or ganisatie in handen. Bij de vrouwen zullen Ryan Ver- planke en Ellen van de Velde van Scheldestroom, die al jaren lang de top van het Zeeuwse zwemmen vormen, kunnen zien wat hun positie is ten opzicht van die jeugd. Het ziet er naar uit, dat ze ook nu weer zullen domineren al krijgen ze tegen- stand van de Vlissingse Maartje van Keulen. Ook Melanie Bos van Luctor staat op de startlijst voor de vrije slagnummers. De ze Zeeuwse topzwemster uit be gin jaren negentig kan nog steeds goed mee. Bij de mannen staat de inmid- dels 30-jangeEelco van Gemert op de startlijst voor de vrije slag en de vlinderslag. Samen met Cees van Houwelingen vormt Van Gemert de oude kern van de Zeeuwse wedstrijdzwemmers. Gelet op zijn prestaties op de Zeeuwse kampioenschappen korte baan is Rudolf Holswilder van Luctor weer favoriet voor een aantal titels. Dat is ook zijn clubgenoot Charles Potin in een jongere leeftijdsgroep. De Schelde heeft in Kevin Honds- merk en Stefan de Die kansheb bers vooreen aantal titels in hun categorie. Opvallend is de terugkeer van de Vlissingse Saskia Herrebout na een lange periode van blessu releed. Ze is inmiddels geope reerd aan haar schouder. ermee. Hij mag dan wel over zijn top heen zijn, maar hij brengt toch nog altijd ervaring met zich mee en kan de ploeg op scherp zetten. Er zal kwaliteit bij moe ten komen en ik ga ervan uit dat Oostkapelle geleerd heeft van vorig seizoen. Het is bijna de zelfde ploeg en toen is men in de hoofdklasse gewogen en te licht bevonden. Voor het Zeeuwse voetbal zou het mooi zijn. Ik gun hetze van harte." Stoffel Schipper leidde Oostka pelle twee jaar geleden rond de ze tijd naar de hoofdklasse door Nunspeet in een beslisingsduel met 2-0 te verslaan. De huidige trainer van Domburg was dit seizoen bij iedere thuiswed strijd aanwezig als toeschou wer. „Oostkapelle heeft het in het begin natuurlijk goed ge daan, maar toen Francis Lange- maire geblesseerd wegviel kreeg de ploeg een probleem op de laatste man-positie", weet Schipper. „Toen op een gegeven moment duidelijk werd dat Heerjansdam de titel zou pak ken. ging het alleen nog maar om de nacompetitie." Oude spelletje Maar voetbalt Oostkapelle nu anders dan onder zijn bewind? Schipper: „Dat hebben ze wel geprobeerd, maar dat is niet het spelletje van Oostkapelle. Ik heb de wedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Achilles Veen niet gezien, maar ik weet wel dat ze op een gegeven moment weer het oude spelletje zijn gaan spelen. Wij kunnen niet van ach teruit mooi gaan voetballen. En het hoeft er toch ook niet mooi uit te zien? Het gaat erom dat je zo snel mogelijk bij dat andere doel bent!" Vandaag zal hij weer als toe schouwer van de partij zijn en ook Stoffel Schipper hoopt op een hernieuwde kennismaking met de hoofdklasse. En als dat het geval is, dan zal de ploeg vol gens hem vooral in het begin veel punten moeten pakken. „Want dan leg je de basis voor de rest van het seizoen. Maar als ze promoveren denk ik dat ze er ge lijk weer uitvliegen. Dat denken ze bij Oostkapelle zelf ook. Want geld om flink te investeren is er niet. Je moet hopen dat de promotie dan een beetje aan trekkingskracht heeft op spe lers en dan zal iedereen nog elke wedstrijd op z'n tenen moeten lopen. De spelers moeten er vooral van genieten." Jan Oosterhuis speelde betaald voetbal bij onder meer FC Wa- geningen, FC Utrecht en De Graafschap en ontmoette Oost kapelle in de hoofdklasse des tijds met GVW. Dit seizoen speelde hij met Achilles Veen, waar hij komend seizoen hoofd trainer is, drie heel verschillen de wedstrijden tegen de Wal cherse formatie. „Uit die wedstrijden heb ik kunnen op maken dat Oostkapelle een goe de mix heeft", zegt Oosterhuis. „Verdedigend weten ze precies wat ze wel en niet moeten doen en voorin hebben ze een paar hand ige en snelle j ongens lopen Maar toch hadden wij in het laatste duel binnen een halfuur op een veilige voorsprong kun nen én moeten staan. We lieten echter te veel kansen liggen en Oostkapelle heeft wel het ver mogen om die ene kans direct te benutten. Ze kunnen het geduld opbrengen en rustig afwachten. Voor de eerste klasse vond ik het dan ook een heel aardig team." Maar Oosterhuis weet ook dat de hoofdklasse iets heel anders is. „Daarin geldt voor alle ge promoveerde eersteklassers hetzelfde: met dezelfde ploeg red je het niet. Oostkapelle bracht vorig seizoen wel strijd en sprokkelde puntjes, maar dat is niet een heel seizoen vol te houdenZe zullen er zelf ook wel bewust van zijn, dat er wat bij moet komen. Geen vijf of zes spelers, maar twee voetballers met ervaring en meerwaarde. Anders redden ze het nooit." Martin Adams (links) en Wayne Mardle in actie in het Goese Yip Plaza. van onze sportredactie GOES - Onder grote belangstelling ga ven gisteravond de Engelse dartcory feeën Wayne Mardle. Martin Adams en master-caller Martin Fitzmaurice een demonstratie in het Goese Yip Plaza. Net als vorig jaar was het publiek (ruim tweehonderd man) wildenthousiast. Natuurlijk werd er door de topdarters uitermate sterk gegooid (Fitzmaurice kon al in de tweede leg van Adams zijn overbekende kreet 'one-hundred and eighteeeeeeee' uitschreeuwen), maar er foto Willem Mieras was vooral plaats voor kwinkslagen. Van de zestien spelers die Adams of Mardle mochten uitdagen bleef alleen de Vlissingse Karin Krappen een beetje in de buurt van haar tegenstander. Vlissinger wacht voorlopig laatste Zeeuws kampioenschap doorEldridqe Pentury 't HARDE - Ja, natuurlijk hoopt hij op een herhaling van de Zeeuwse winterkampioen schappen. Zes gouden medailles en een zilveren plak. Rudolf Holswilder wil die buit graag nog eens omgehangen krijgen. Maar de in 't Harde gelegerde beroepsmilitair gaat er niet vanuit, want hij werkt toe naar het NK sprint dat volgende maand in Nieuwegein wordt ge houden. „Dan wil ik pieken." Terugkijkend op de Zeeuwse winterkampioenschappen die in januari in Goes plaatshad den, relativeert Rudolf Holswil der zijn prestaties. „In de week voorafgaand aan het ZK was ik ziek, daardoor verraste het me dat ik het zo goed ging. Maar twee van de zes gouden medail les behaalde ik met de estafette ploeg, dus dat was ook de ver dienste van mijn ploeggenoten. Een andere medaille heb ik ge woon gekregen, omdat iemand anders werd gediskwalificeerd. Ik had redelijk goed getraind voor dat kampioenschap, maar het feit Eelco van Gemert en Rob Kluwen ontbraken, scheel de me een hoop tegenstand." Favoriet Toch is Rudolf Holswilder weer favoriet bij de zomerkampioen- schappen die zondag beginnen in het Kruiningse vijftig-meter- bad Den InkelHolswilder heeft zich ingeschreven voor de indi viduele nummers 100 rug, 100 school, 50 vrij, 100 vrij, 200 vrij en alle estafettes „Ik heb de uit slagen van anderen bijgehou den. Aan de hand daarvan denk ik dat ik weer een goede kans maak om in de prijzen te zwem men. Zelf heb ik goed getraind. Ik train drie ochtenden in de week, tussen zes en zeven, voor dat ik ga werken. Twee keer ga ik 's avonds het water in. In to taal kom ik dan aan vijf zwemuurtjes in de week", zegt Holswilder, die meetraint bij de Apeldoornse club Aquapoldro. „Van mijn baas krijg ik ook nog 's de gelegenheid om vier vijf uurtjes per week in het kracht honk bezig te zijn. Met mijn trainingsarbeid zit het dus wel goed. Onlangs heb ik meege daan aan een toernooi in Duits land, net over de grens, in Nordhorn. De rugslag, mijn spe cialiteit, verliep goed. Ik werd twee keer derde." Rudolf Holswilder, die bij de Landmacht een automatise ringsfunctie vervult, wil bij het ZK goed voor dag komen op de individuele nummers, maar meer nog hoopt hij op mooie re sultaten met de estafetteploeg. Holswilder vestigt zich na dit seizoen definitief buiten Zee land en de regionale kampioen schappen vormen een soort af scheid van zijn clubgenoten en de provincie. „Toen ik zeven was ben ik met zwemmen begonnen bij Storm vogel", vertelt Holswilder. „Op mijn twaalfde ben ik overge stapt naar Luctor et Emergo. Ik werd op een gegeven moment beroepsmilitair, maar bleef in tussen wel lid van Luctor. Op mijn 21e ben ik lid geworden in Gelderland van de Vrije Slag in Ede. Het was door mijn werk niet mogelijk meer om elk week end naar Zeeland te gaan. Na twee jaar ben ik weer lid gewor den van Luctor, daardoor kon ik in januari weer meedoen aan het Zeeuws kampioenschap. Ik stap dit jaar uit het leger en ga een baan zoeken in de burgermaat schappij. Ik ga samenwonen in Rudolf Holswilder: „Ik ben en blijf behoorlijk fanatiek." foto Willem Mieras Enschede omdat mijn vriendin daar werk heeft." Noodgedwongen zegt hij zijn lidmaatschap op bij Luctor. Holswilder komt voortaan uit voor z wemclub Arke De D inkel. „Met jongens als Jasper van Bo- chove, Joram Lawalata en Rob Vermeulen heb ik jarenlang ge traind. Jasper is net als ik weg geweest bij de club en toch weer teruggekomen. Joram is zelfs helemaal gestopt, maar ook weer teruggekomen bij Luctor. Dat maakt het bijzonder, en leuk", vindt Holswilder die zelf aan alle nummers (5x50 vrij, 4x100 vrij, 4x100 wissel en 4x200 vrij) meedoet. „De esta fettenummers moeten we sa men tot een goed einde brengen. Het is een teamprestatie. Ik hoop dat we er iets moois van maken." Hij spreekt van een voorlopig afscheid. „Want je weet nooit hoe het in de toekomst gaat." Een terugkeer naar het Zeeuwse is niet uitgesloten, verzekert Holswilder Wat de geboren Vlissinger wel heel zeker weet, is dat hij het zwemmen de ko mende jaren niet zal loslaten. „Ik ben voor mijn werk twee maal naar het buitenland uitge zonden. Naar Bosnië en Kosovo. Dat betekende dat ik twee keer een halfjaar niet kon zwemmen. Ik moest mijn ei kwijtraken met fitnessen. Op zich is zes maan den nog wel te overzien, maar het begon op een gegeven mo ment toch echt te kriebelen", al dus Holswilder. „Ik houd van het competitie-element en boek nog steeds progressie. Ik ben en blijf behoorlijk fanatiek. Zwemmen is een deel van mijn leven geworden, en hoort bij mij." Golf Wentworth. Volvo PGA championship. Stand na tweede ronde: 1. Hansen IDenl 133,2. Romero (Arg). Montgomerie (Sch 135. 4. Rodiles (Spa). McNulty (Zim) 136, 22. Lafeber (Ned) 141. 61. Muntz (Ned), Derksen (Ned) 144. Paardensport Rome. CSIO. Landenwedstrijd: 1. Frank rijk 12 punten, 2. Italië 25,3. België 26,4. Zweden 27, 5. Nederland 29, 6. Verenig de Staten 32. Schietingen Seniorenschieting 's-Heerenhoek. Eer ste hoofdvogel J. van de Guchte, Zorg- vlied; tweede hoofdvogel A Dekker, Doel naar Hoger; eerste zijvogel H. Hoog- strate, ADLM; tweede zijvogel J. van de Guchte, derde zijvogel J. Remijnse, bei den Zorgvlied; vierde zijvogel B. Bos, Sint Sebastiaan; eerste kal J. van de Dries, Eensgezindheid; tweede kal A. Dekker, Doel naar Hoger; derde kal J. Ha- rinck. Diana, vierde kal H. Hoogstrate, ADLM. Meeste kleine vogels. J. Wouter- se, Victoria. Vliegende vogel; C. de Jon ge, Soranus. Koningschieting Kwaden- damme Victoria: koning Ch. Govers. Tennis Düsseldorf. World Team Cup. Mannen, 1,9 miljoen euro. Blauwe groep: Duits land - Spanje 0-3. Kiefer - Costa 2-6 2-6, Kohlschreïber - Corretja 3-6 4-6, Kohl- schreiber/Braasch - Costa/Corretja 3-6 2- 6. Rusland - Groot-Brittanniè 2-1. Kafelni kov - Henman 2-6 6-7, Safin - Lee 7-5 7-5, Kafelnikov/Safin - Lee/Maclagan 6-1 6-0 Eindstand: 1. Rusland 3-4, 2. Spanje 3-4, 3. Groot-Brittannië 3-2, 4. Duitsland 3-2. Finale (zaterdag): Rusland - Argentinië. St. Pölten. Mannen, 415.000 euro. Halve finales: Lapentti (Ecu/2) - Rochus (Bel) 2-6 6-2 6-4, Vicente (Spa) - Saretta (Bra) 6-4 6-2. Madrid. Vrouwen, 185.000 euro. Halve fi nales: Rubin (VSt) -Zuluaga (Col) 6-46-2, Seles (VSt/1) - Suarez (Arg) 4-6 6-1 6-3. Straatsburg. Vrouwen, 190.000 euro. Halve finales: Dokic (Joe/1- Shaughnes sy (VSt/3) 6-1 6-2, Elia (lta/2) - Maleeva (Bul/5) 6-3 6-1. Voetbal Nacompetitie, poule B: ADODenHaag- Volendam 1-2. Stand: Excelsior 5 3 1 1 10 9-6 Sparta 5 2 1 2 7 9-9 Volendam 5 2 0 3 6 8-13 ADODenHaag 5 1 2 2 5 10- 8 Wielrennen Eerste etappe Juniorendriedaagse. Ter- neuzen -Philippine, 124 kilometer. 1. Ty ler Ferrar (Ame) in 2.59.03, 2. Serguei Kondrashkov (Rus) op 2 sec 3. Martins Polakovs (Lit) op 0.33, 4. Matti Berschel (Den) z.t. 5. Mario lekx (Bel) z.t. 6. Arne Hassink (Oost Nederland) op 0 36,7. Mi- chal Golas (Pol) op 1.22, 8. Oliver Stiler- Cote (Ame) op 1.26, 9. Huub Duyn (Ned) op 1.46, 10. Berry Nagelhout (Ned) op 1 49. 11 Joost van Leijen (Ned) z.t. 12. Tom Veelers (Ned) z.t. 13 Richard On- dryas (Tje) z.t. 14. Svein Erik Void (Noo) z.t. 15. Eddy van IJzendoorn (Ned) z.t. 16. Robin Daling (Ned) z.t. 17. David Mares (Bel) z.t. 18. Mare de Maar (Bel) z.t. 19. Pa trick van Loon (Ned) z.t. 20. Andrei Kunitski (Wit Rus) z.t. 30. Tybor Springer (Goes) z.t., 63. Arjan Mosselman (Krui- ningen) z.t. 67. Dennis Martens (Koe wacht) z.t. 109. Ruud Rentmeester (Goes op 3.04,110. Ralph Schaalje (Axel) z.t. Olympia's Tour. Zesde etappe, Buchten - Mierlo: 1. Bak (Den) 145 kilometer in 3.18.26, 2. Bos (Ned), 3. Van Hummel (Ned), 4. Cornelissen (Ned), 5. Slabbe- koorn (Ned), 6. Kelner (Slv), 7. Sullivan (Aus), 8. Van der Pluijm (Ned), 9. Posthu- ma (Ned), 10. Vriend (Ned). Algemeen klassement: 1. Slabbekoorn 23.08,56, 2. Louwers (Ned) 0.08, 3. De Weert (Bel) 0.14,4. Lenferink 0.18,5. Sul livan 0.24, 6. Cornelissen 0.29, 7 Mouris (Ned) 0.32,8. Posthuma, 9. Van Hummel 0.36,10. Van de Burg (Ned) 0.38. 85e Ronde van Italië. Twaalfde etappe. Campobasso - Chieti: 1. Lunghi (Ital 203 km in 5.38.16, 2. Grabsch (Dui) 0.37, 3. Bernucci (Ita) 0.38, 4. Bertolini (Ita) 0.54, 5. Buxhofer (Oos), 6. Wrolich (oos) 3.44, 7. Khalilov (Oek) 7.47, 8. Piccoli (Ita). 9. Moos (Zwi), 10. Garcia (Col), Nederlan ders: 19. Boogerd, 32. Veneberg, 65. En gels, 69. Boven 12.59, 94. De Jongh 24.30, 103. Vierhouten, 104. Lotz, Niet aangekomen: Van Dijck. Klassement: 1. Heppner (Dui) 58.40.30, 2. Casagrande (Ita) 2.58, 3. Savoldelli (Ita) 3.43, 4. Cauc- chioli (Ita), 5. Escartin (Spa) 3.46,6. Popo- vitsj (Oek) 3.50,7. Belli (Ita) 3.55, 8. Gon zalez (Spa) 3.58, 9. Frigo (Ita) 4.00, 10. Evans (Aus) 4.03. Nederlanders: 17. Boo- gerd4.50,39. Engels 14.13,71. Veneberg 39.34, 72. Boven39.40,100. Lotz 1.00.35, HEINKENSZAND - Wereld kampioen Hans-Peter Minder houd verzorgt vandaag (zater dag) bij Stal Vermue in Heinkenszand een dressuurcli nic. De in Westkapelle geboren rui ter geeft een demonstratie met één van zijn eigen paarden. De clinic begint om 11.00 uur en wordt omstreeks 17.00 uur afge sloten. MIDDELBURG - Het team van Midlife Racing uit Middelburg heeft met overmacht de zeven tiende wedstrijd van de B-poule voor kartteams gewonnen. Het team uit Middelburg had ruim één ronde voorsprong. In het begin van de race zag het er naar uit dat Cool FM zou win nen, mede door de snelle tijden van Kevin Pieterse. Na de eerste wissels kwam RBK op de twee de plaats te liggen, met vlak daarachter Cool FM. Klasse mentsleider RBK Verhuur kon lange tijd aardig volgen, maar werd vlak voor het einde geveld door pech en belandde in de bandenDaardoor wist Cool FM optimaal te profiteren en werd tweede. De snelste rondetijd werd gere den door Rinus de Groot (50 jaar van Arnestein Racing, 41.96 seconden. Desondanks kwam zijn team niet verder dan een ne gende plaats. Dit vanwege pech met de eerste kart. Ronde van België. Tweede etappe eer ste deel. Knokke - Mechelen 1. Dam,en Nazon (Fra) 121 km in 2.47.16,2. Jean-P» trick Nazon (Fra), 3. Vainsteins (Let) 4 Svorada (Tsj), 5. Eeckhout (Bel), 6 Gar deyn (Bell, 13. Voskamp. Tweede deel tijdrit Mechelen 1 Voskamp 14 km m 17.05,2 Chavanel (Fra) 0.02,3 Quinziato (Ita) 0.06, 4. Dierckxsens (Bel) 0 09 5 Knaven (Ned) 0.11,6. Jean-Patrick Nazon Klassement: 1. Voskamp 8.33.49 2 Dierckxsens 0.11, 3. Chavanel o 13,4' Quinziato 0.17, 5 Roesems (Bel) 0.19 6 Canada (Spa) 0.25, 12. Knaven 0 37 W Van der Ven 0.58 Ronde van Beieren. Vierde etappe. Gun- zenhausen - Schwabach: 1. Weg'mann (Dui) 187,4 kmin4.15.19.2.Werner(Dui| 3. Nikacevic (Joe) 0.04, 4. Zabel (Duij 0.42, 5. Eisel (Oos), 6. Wesemann (Dui) Klassement- 1. Rich (Dui) 12.38 29,2 Voigt (Dui) 0.26,3. Krivtsov (Oek) 0.33,4 Nikacevic, 5. Petrov (Rus) 0.35, 6 Aldao (Dui) 0.37 Ronde van Japan. Vierde etappe: 1 Gan ser (Dui), 2. Morz (Pol). 3. Luppes (Nedi 4 Bates (Aus), 5. Bazayev (Kazl, Nede/ landers: 52. Dunning, 61. Stam, 70. Ho- dijk. Klassement: 1. Scheirlinckx (Bel),2 Wong (HKo) 0.51, 3. Mori (Zwi) 0.54.4 Ludi (Zwi) 0.57, 5. Klymenko (Pol) 100 32. Dunning, 65. Hordijk. 70. Luppes,li Stam, Midi Libre. Derde etappe, Onet-le-Cha- teau - Rodez: 1. Gonzalez de Galdeano (Spa) 19 km in 23.53, 2. Armstrong (VSil 0.07, 3. Azevedo (Por) 0.16, 4. Serrano (Spa) 0.44, 5. Jaksche (Dui) 0.49,6. Mo- reau (Fra) 0.54. Klassement: 1. Gonzalez de Galdeano 10.16.46, 2, Armstrong 0.07, 3. Azevedo 0.16,4. Serrano 0.44,- Jaksche 0.49, 6. Moreau 0.50. Ronde van de Aude. Vrouwen. Achtste etappe, Quillan-Quillan: 1 Pucinska;:» (Lit) 120 km in 3.36.00, 2 Polkhanovi (Rus) 0.01, 3. Arndt (Dui), 4. Marcuz(Fral 3.03,5. Polikeviciute (Lit). Klassement:) Arndt 19.12.19,2. Polkhanova 1.08,3.Pu cinskaite 1.16, 4. Yoko Teutenberg (Duii 3.50, 5. Ljungskog (Zwe) 4.44, 6. Mei chers (Ned) 5.53. Zaalhandbal Den Haag. Mannen, int. vierlandentor nooi. Nederland - Griekenland 22-24 Hl 14). Topscorers Nederland' Overkleeft' Klemann 6, Van Olphen 6. België - Tunesië 21-27. Zeilen Medemblik. Spa Regatta, derde dag Mannen, Tornado, na 5 races: 1. Bun doek/Van der Plas (Aus) 14 punten, 2 Booth/Dercksen (Ned) 16, 3. HagaraS teinacher (Oos) 19. 6. Karsenbarg- /Heemskerk 25. Star. na 5 races: 1. Perc, /Mitchell (GBr) 13, 2. Celon/Natucci lltai 22, 3 Neeleman/Schrier (Ned) 23,4 Kats/Martens 25. Mistral, na 6 races: i. Tidey (GBr) 20,2. Huguet (Fra) 21,3 Ash ley(NZe)22,10. Mevissen28. Laser,na) races: 1Scheidt (Bra) 10,2. Wright (GBr) 12,3. Goodison (GBr) 14,16. DeHaas49. Finn, na 5 races: 1. Papathanasio (Gri)5, 2. Ainsly (GBr) 12, 3. Kuret (Kro) 12,6 Zielhuis 20.49-er, na 6 races: 1Martinez- /Fernandez (Spa) 11. 2. Rodion/Leont sjoek (Oek) 11, 3. Draper/HiscocksfGBri 17, 34. Schutte/Schutte 66. 470, na7 ra-1 ces: 1Coster/Coster (Ned) 17, 2 Moiun- d/Anderson (Zwe) 21, 3. Gildas/Le Berre (Fra) 25. Vrouwen, Yngling, na 5 races- 1. Azon /Cuadras/Garcia (Spa) 16, 2. Schumann /Bulle/Lippert (Dui) 18, 3. Thies/Bes/De Jong (Ned) 21,7. Hin/Vissia/Kampen31 Mistral, na 6 races: 1Lee Lai Shan (HKol 20, 2. Sturges (GBr) 26, 3, Graczyk (Pol 31, 27. Stalman 122. Europe, na 8 races 1. Multala (Fin) 10.2. Min (Bel) 14,3. Mac ky (NZe) 16. 6. Brouwer 25. 470, na7rr ces: 1. Bekatorou/Tsoulfa(Gri)26,2.Pet tjean/Douroux (Fra) 29, Westerhof/Matthijsse Ned) 34,7. De Kc ning/Berkhout47. TERNEUZEN - Voetbalvereni ging Terneuzen heeft zijn selec tie uitgebreid met twee spelers. Naast de nieuwe aanwinsten Jordi Bakker en Remco van Leeuwen kan de hoofdklasser volgend seizoen een beroep o] op de Kameroenees Benoit Ku- mona en de Nederlander Erik van der Meer. Kumona is af komstig van tweedeklasser Ber gen en kwam eerder uit voor Bordeaux en Verbroedering Geel. Van der Meer komt van voormalig hoofdklasser Wilhel- mina 08 uit Weert. Hij gaat in Terneuzen studeren. MIDDELBURG - Twee speler- van de korfbalvereniging Swift stappen over naar een andere club. Rob Sanderse komt volgend sei zoen uit voor Fortis uit Oost- Souburg, Wim Allaart gaat me) de nieuwe trainer/coach Ralpt Gillissen mee naar Ondo ui'. Sint-La urens. Sanderse speelde jarenlang in de hoofdmacht van de Middel burgse vereniging, Allaart zat daar als wisselspeler tegenaan. 'S-HEERENHOEK - Met een wedstrijd tegen een selectie uil het begin van de jaren negentig nemen Henk van de Brink en Ronnie de Vos vanavond af scheid van het eerste elftal van Patrijzen. De Vos en Van de Brink waren jarenlang gezichtsbepalers van de ploeg uit 's-Heerenhoek. Df Vos debuteerde m het seizoen 86/87 voor de hoofdmacht en speelde daarin 284 wedstrijden Van de Brink stapte in 1988 over van Heinkenszand en kwam tot 305 wedstrijden. Ook verzorger Leo de Leeuw die de spelers van Patrijzen vijf tien jaar begeleidde, neemt a.- scheid. De wedstrijd Oud-Pa trijzen - Patrijzen wordt ge speeld in 's-Heerenhoek en be- gint om 19 00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 60