Vrees voor afkalven zeewering Giro 222111 TE KOOP WEGENS REUMA 7f PZC Ruimtenood mytylschool aangepakt GEEF TEGEN 0900-8212411 16 Frapo's verhuist naar zonzijde van Bellamypark Situatie op aantal plekken in 2001 opnieuw verslechterd zaterdag 25 mei 2002 door Ellen De Vriend VLISSINGEN - Geen jonge ren, geen feestcafé en na ruim vijftien jaar zal ook de naam Frapo's verdwijnen. Althans, zo denkt eigenaar Jeroen Ver donk van cafébedrijf Frapo's aan het Bellamypark in Vlis- singen er nu over. Het vorig jaar verbouwde café gaat in het najaar verhuizen naar de over zijde van het Bellamypark in Vlissingen. „Toen ik begin maart vorig jaar jongerencafé Frapo's overnam, wist ik dat het bedrijf op ter mijn zou- moeten verhuizen. Maar daar had ook nog twee jaar overheen kunnen gaan. Sneller dan verwacht kwam er een geschikt pand vrij", aldus Verdonk. Uit de horecabeleidsnota 2001-2006 blijkt dat het colle ge van burgemeester en wet houders voorstander is van vrijwillige verhuizing van en kele cafés naar de horecazones. De zonzijde van het Bellamy park is daar één van. Het nieu we pand van café Frapo's ligt op nummer 12, tussen café Soif en cle Pizza-Service. De plan nen voor het café liggen vol gens Verdonk nog niet vast. „Ik denk aan een modern ingericht café, speciaal voor een wat ou der publiek. Het idee van het voormalige café The Flying Dutchman aan de Smalle Ka de, waar nu café Nationaal Vlissingen gevestigd is. Zo'n gelegenheid ontbreekt, naar mijn idee, in Vlissingen. Op de nieuwe locatie wil Ver donk ook het terras gaan be nutten. In maart 2001 vertelde Verdonk nog enthousiast dat hij het ingedutte Frapo-pu- bliek zou gaan vermaken met junglenights, beach- en ski party's. Als verklaring voor het beëindigen van het concept zegt de ondernemer dat er daar al genoeg van zijn en dat hij een nieuwe uitdaging zoekt. De aanvraag voor het verbou wen van het pand tot horecabe drijf ligt tot en met 19 juni ter inzage in het stadhuis in Vlis singen. De gemeente is bereid medewerking te verlenen aan het bouwplan. Na de bouw vakvakantie wil Verdonk be ginnen met de verbouwing. Hij denkt daar ongeveer twee maanden voor nodig te hebben. Verdonk benadrukt dat hij op eigen initiatief naar de horeca- zone verhuist. Hij zegt geen financiële bijdrage voor de verhuizing te krijgen van de gemeente. De toekomstige buurman, café Soif, kijkt uit naar de verhuizing van Fra po's. Hij is blij dat het naburige pand wordt opgeknapt. door Rolf Bosboom GOES - Er komt een onderzoek naar de kwaliteit van de oever verdediging ter hoogte van Fort Ellewoutsdijk. Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft deze aangewezen als proeflocatie. Aan de hand van de bevindin gen worden ook andere plaatsen in Midden- en Noord-Zeeland waar de vooroever zorgen baart onder de loep genomen. Om de stabiliteit van de water kering in de gaten te houden, volgt het waterschap de ont wikkelingen op de onderwater oever op de voet. De peilboot Meermin meet één keer per jaar de diepte vlakbij de wal. Door de gegevens te vergelijken met die van voorgaande jaren, kan worden vastgesteld of er sprake is. van erosie of juist aanzan- ding. Uit de rapportage over 2001 komt naar voren dat de situatie bij Fort Ellewoutsdijk opnieuw is verslechterd. Aangezien de stabiliteit van de vooroever voor een groot deel afhankelijk is van de aanwezige oeververde diging. is nader onderzoek naar de kwaliteit van de bestorting nodig. In de rapportage is Elle woutsdijk aangewezen als proefproject. Het onderzoek wordt dit jaar in gang gezet. Aan de hand van de uitkomsten wil het waterschap kijken naar diverse andere zorgelijke loca ties. Het gaat daarbij om de pol ders Flaauwers (Schouwen- Duiveland), Borssele, Scherpe- nisse, Zuidwatering (Ritthem) en Breede Watering Bewesten Yerseke. Op die plaatsen is, blij kens de rapportage, de situatie vorig jaar gestabi 1 iseerd. Zeeuwse Eilanden gaat dit en volgend jaar de vooroever nabij nollen en havendammen nauw keuriger bekijken. Een aantal nollen en dammen is zodanig verslechterd, dat de stabiliteit ervan niet meer kan worden gegarandeerd. Het betreft met name nollen en dammen bij de polders Zuidhoek en Borren- damme (Zierikzee) en Vierban nen (Ouwerkerk). Vlissingen Vorig jaar sloeg het waterschap alarm over de toestand van de vooroever ten oosten van de To- tal-steiger in Vlissingen-Oost. De helling van de oever is daar de afgelopen jaren zoveel steiler geworden, dat de veiligheid in het geding is. De afgelopen maanden is de oever over een lengte van 250 meter in op dracht van Rijkswaterstaat van bestorting voorzien. Het waterschap heeft in 2001 verder extra oog gehad voor het gebied bij Ellewoutsdijk waar de Westerscheldetunnel uit komt. Gedurende drie maan den, in de periode dat de boren Zuid-Beveland bereikten, heeft De Meermin intensief 'gepeild' in het gebied om de stabiliteit van de vooroever in de gaten te houden. Er werden geen bijzon derheden geconstateerd. De peilboot van het waterschap meet met geavanceerde apparatuur één keer per j aar de diepte vlakbij de wal en vergelijkt de gegevens met die van voorgaande jaren. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes wil bijna 450.000 euro investeren om de ernstige huisvestingspro blemen van mytylschool De Sprienke op te lossen. De school krijgt er twee lokalen bij. Bo vendien zijn er diverse inpandi ge aanpassingen nodig. De Sprienke zit dringend om meer ruimte verlegen. Het hui dige gebouw aan het Vivaldipad is bovendien onvoldoende toe gerust voor het hedendaags spe ciaal onderwijs. Zo zijn er te weinig werkplekken voor de ambulante begeleiders en ont breekt het aan ruimte om ouder- gesprekken te kunnen voeren. Gezien het huidige aantal leer lingen en de prognose voor de komende jaren heeft de school recht op negentien lokalen, ter wijl er nu zeventien zijn. Een uitbreiding met twee lokalen is daarom nodig. Door de eerste etage te verbouwen en opnieuw in te richten komt er bovendien ruimte vrij om spreekruimten en extra werkplekken te realise ren. De werkzaamheden kosten in totaal 446.000 euro. De uitbreiding van De Sprienke is opgenomen in het jongste huisvestingsprogramma onder wijs, dat volgende maand aan de gemeenteraad wordt voorge legd. Het programma voorziet ook in een uitbreiding van de Dr. C. Steenblokschool aan de Zuidvlietstraat met een vijfde lokaal. Daarvoor is 227.000 eu ro nodig. Verder krijgt het Cal- vijn College geld om her en der vroegtijdig glas te vervangen en voegwerk te vernieuwen. Het huisvestingsprogramma gaat verder in op de huisves tingsproblemen van di verse an dere scholen. Zo is inmiddels duidelijk dat het pand Bergweg 6, momenteel nevenvestiging van Groot Stelle, voorlopig niet beschikbaar komt. Aanvanke lijk was de locatie in beeld om daar gezamenlijke nieuwbouw voor De Vliedberg en De Tweern te plegen. Daarvoor moet echter eerst het hoofdgebouw van Groot Stelle (Bergweg 14) zijn verbouwd, wat volgens de ge meente een 'moeizaam en lang traject' is. Voor De Vliedberg, nu gehuis vest in een verouderd semi-per- manent gebouw aan de Tien- dendreef, wordt omgezien naar een andere stek. Gedacht wordt aan nieuwbouw in de uitbrei ding van het Stationspark. De Tweern heeft nu twee loca ties: aan de Lijnbaan en de Evertsenstraat. De voorkeur gaat uit naar het opdoeken van de locatie Lijnbaan en alles on derbrengen aan de Evertsen straat. Uit onderzoek is geble ken dat daar voldoende ruimte is. Een definitief besluit wordt binnenkort verwacht. De Wissel De gemeente is verder zoekende naar een oplossing voor De Wis sel. Het gebouw aan de Indu striestraat is veel te krap gewor den. De kavel biedt echter onvoldoende mogelijkheden voor uitbreiding. Met de school is afgesproken dat zij eerst een notitie opstelt over de ervaren problemen en de mogelijke op lossingen. Het programma wordt dinsdag 28 mei besproken in de commis sie maatschappelijke ontwik keling aan de Grote Markt in Goes om 19.30 uur. Praten over erven GOES - De Stichting Land schapsbeheer Zeeland organi seert een aantal bijeenkomsten over streekeigen erven. Ze zijn bedoeld voor iedereen die eigenaar is van een erf geïn teresseerd is in de historie van erven in Zeeland. De bijeen komsten worden gehouden in het MiC-MEC Walcheren aan de Korenbloemlaan te Vlissingen op 4, 11 en 28 juni vanaf 19.00 uur. Op 26 juni wordt een excur siedag gehouden. Laat haar niet vallen In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Via familie, school, werk, buren of kennissen hebben veel meer mensen er mee te maken. Steun daarom ons werk. Dat is letterlijk van levensbelang. Het Nationaal Epilepsie Fonds staat voor: - wetenschappelijk onderzoek - voorlichting via een infolijn, folders en brochures - begeleide vakantieactiviteiten - individuele hulp -epilepsieprojecten in ontwikkelings landen Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: (€0,10 per minuut) Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270, 3990 GB Houten www.epilepsie.nl ;i'S7 Reumapatiënten moeten met veel dingen il stoppen. Soms zelfs met hun werk. Omdat hun gewrichten niet meer willen. Reuma kan iedereen treffen, op elke leeftijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16