Uitbreiding autobedrijf onzeker PZC PZC Fractie LM eist uitleg parkeerbeleid Julianabad heeft te weinig ondiep water voor A-diploma Ondanks uitnodiging wordt Vereniging de Vlasmarkt geweigerd 15 Baggeraar binnengracht Middelburg failliet Buurman spant kort geding aan tegen Roelse in Grijpskerke Tuinset voor Hospice Walcheren Voor duizenden euro's weg Lading truck schuift op auto Man overleden na bedrijfsongeval Dronken man aangehouden Inbraken in auto's Telefoon gestolen Buggybeurs TOPVEIUNG Vliegers maken Workshop voor klarinettisten Trillingvrij asfalt in Badhuisstraat zaterdag 25 mei 2002 doorAb van der Sluis MIDDELBURG - Het bagge ren in de Middelburgse bin nengracht wordt pas na enkele maanden hervat. Het bedrijf dat de werkzaamheden uit voert, Konijn Eco Baggertech niek, is failliet verklaard. De bewindvoerders hebben gisteren aangegeven dat het werk niet voltooid kan worden Woordvoerder A. van der Wel van het Waterschap Zeeuwse Eilanden, opdrachtgever van de werkzaamheden, heeft dat meegedeeld. Het moederbedrijf van Konijn Eco, Van der Stoel Holding uit Haren, werd begin deze maand surséance van betaling ver leend. Het faillissement werd deze week definitief. Het wa terschap heeft de bewindvoer ders gevraagd of het werk af gemaakt kon worden, maar dat bleek onmogelijk. „We hadden daar eigenlijk wel een beetje op gehoopt", aldus Van der Wel, „maar het is niet gelukt." Het Waterschap Zeeuwse Ei landen moet nu met de provin cie, de grootse subsidiegever, gaan overleggen hoe de bag- gerwerkzaamheden afgerond moeten worden. Dat overleg vindt komende week plaats. Van der Wel denkt, gelet op de aanbeste dingsprocedure en het vinden van een nieuwe baggeraar, dat de vertraging nog enkele maanden kan duren. De financiële gevolgen voor het waterschap en de provincie zijn beperkt. Alleen het werk dat af is, is betaald. Volgende week verwacht Van der Wel daarover meer duidelijkheid. De Middelburgse binnen gracht is voor éénderde gebag gerd. De werkzaamheden lie pen eerder ook al vertraging op, onder meer doordat asbest werd aangetroffen en een nieuw systeem om de dikte van de bagger te bepalen niet werk te. MIDDELBURG - De Stichting Vrienden van het Hospice Walcheren heeft gisteren geld voor een tuinset gekregen. Het bedrag van 1850 euro is ingezameld door serviceclub Inner Wheel Walcheren. Het hospice is een huis, waar mensen in hun laatste (terminale) levensfase zo optimaal mogelijk in een privésfeer begeleid en verzorgd worden. Het huis wordt opge zet door Zorgstroom Walcheren. De Stichting Vrienden van het Hospice houdt zich bezig met fondsenwerving, de be kendheid vergroten van het hospice en het ondersteunen van vrijwilligers. Er zijn inmiddels meer dan honderd donateurs. Voorzitter S. Buisman van de vriendenstichting nam het geld in ontvangst bij het in aanbouw zijnde hospice aan de Nas- saulaan in Middelburg. VLISSINGEN - Uit een woning aan de Verkuijl Quakkelaar- straat in Vlissingen zijn tussen woensdagmiddag en vrijdag middag diverse goederen weggenomen. Onbekenden hebben de toegang geforceerd en computerappartuur, audioappara- tuur en sieraden weggenomen. De waarde van de goederen bedraagt meer dan zesduizend euro. GOES - Een vrachtwagen is gistermiddag op het Tienden plein in Goes een deel van zijn lading verloren. De pallet, die niet goed was vastgezet, kwam deels op de auto van een 34-ja- rige man uit Duitsland terecht. Niemand raakte gewond. SAS VAN GENT - De 43-jarige M. Eggermont uit Sas van Gent, die woensdag bij werkzaamheden op het terrein van het maisverwerkende bedrijf Cerestar van een wagen viel en met zijn hoofd op een betonnen vloer terechtkwam, is vrijdag in het Universiteitsziekenhuis van Gent aan zijn verwondingen bezweken. De Arbeidsinspectie en het bedrijf zelf stellen een onderzoek in naar de oorzaak van het fatale ongeval. De me dewerker werkte bijna 25 jaar bij het Sasse bedrijf. TERNEUZEN - Een 42-jarige man uit Terneuzen is gister middag aangehouden om hij in kennelijke staat van dronken schap over de Alvarezlaan liep. Hij is meegenomen naar het bureau en kan daar zijn roes uitslapen. BRESKENS -Uit een personenauto die geparkeerd stond aan 't Killetje in Breskens is gistermiddag tussen half drie en kwart voor drie een koffer weggenomenDe koffer die vol met kleding zat weggenomen. De voorgaande nacht werden uit een auto die geparkeerd stond in de Zandstraat in Zandstraat een cd-speler c.d. speler en een aantal c.d.'s weggenomen. De waarde van de goederen bedraagt meer dan 100 euro. MIDDELBURG - Bij een horecagelegenheid in de Sint Jan straat in Middelburg is afgelopen nacht ingebroken. De da dels) hebben een bakje met een klein geldbedrag en een tele foontoestel van meer dan honderd euro weggenomen. doorMiriam van den Broek MIDDELBURG - De uitbrei ding van autobedrijf Roelse aan de Loodholseweg in Grijpsker ke staat ter discussie. Een buur man heeft een kort geding aan gespannen. Zijn advocaat, K.M. Moeliker, zei gisteren op de rechtbank in Middelburg dat de gemeente Veere ten onrechte een bouw- en sloopvergunning heeft verstrekt. De uitbreiding paste niet volle dig in het bestemmingsplan. Het grootste gedeelte van de nieuwbouw komt op de daar voor bestemde grond. Bijna drie meter valt erbuiten en komt op grond dat gereserveerd is voor 'woondoeleinden'. Op verzoek van Roelse heeft de gemeente een voorbereidingsbesluit ge nomen waarmee het mogelijk werd vrijstelling te krijgen voor die meters. Dat verzoek is mon deling gedaan, waardoor niet meer te achterhalen is wanneer dat gebeurde. Die datum is vol gens advocaat Moeliker van be lang omdat de regelgeving van de vrijstellingsprocedure (arti kel 19 procedure) veranderd is. Te letterlijk „De bouwaanvraag is inge diend in december 2000, maar de aanvraag voor de vrijstel lingsprocedure vond veel eerder plaats", zei Moeliker. „Er wordt geacht dat de aanvraag van het voorbereidingsbesluit wordt in gediend met het bouwplan. In die zin is de vrijstelling nooit aangevraagd in de zin van de wet." Bestuursrechter T. Dam- DOMBURG - Peuterspeelzaal Hummelhonk aan de Singel 8 in Domburg houdt zaterdag 8 juni vanaf 12 uur een bed-, box- en buggybeurs. Daarnaast wordt speelgoed verkocht. Deelname formulieren zijn af te halen op basisschool De Golfslag, de C1000 en de peuterspeelzaal. Aanmelden kan tot 27 mei. C Advertentie 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' zaterdag 8 juni in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg Aanvang: 14.00 uur Fraaie collectie schilderijen, horloges, meubilair, tapijten, zilverwerk, etc., etc Kijkdagen 7 juni-15.00 tot 20.00 uur 8 juni -10.00 tot 11.30 uur Veilingmeester A. I. Verhage 0118-627639 06-23360501 www.helmiddelburgsveilmghuis.nl REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Pax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl steegt zei die redenering al te letterlijk te vinden. „Zo streng vraagt de wet dat niet, hoor." Moeliker vindt dat de gemeente de wetgeving van na 3 april 2000 had moeten volgen omdat het verzoek niet schriftelijk is inge diend. Het gemeentebestuur had dan het voorbereidingsbe sluit beter moeten onderbou wen voordat het naar de ge meenteraad ging. Ook had het hogere urgentieëisen moeten stellen. Moeliker zette uiteen dat de vergunning verstrekt is omdat het garagebedrijf toch al in de bebouwde kom stond en omdat de bewoners het bedrijf nodig zouden hebben. „De ur gentie spreekt er niet uit", zei hij. Structuurvisie De uitbreiding komt volgens hem ook niet overeen met de structuurvisie. „Daarop is dui delijk te zien dat deze locatie op termijn bedoeld is als inbrei- dingslocatie, dus voor woning bouw." J.M. den Boer van de ge meente Veere legde uit dat die nota een planologisch ideaal beeld schetst. „Een verplaat sing van het bestaande bedrijf is thans geen reële optie. Voorals nog komt aan de rand van de kern geen ruimte beschikbaar." D at het verzoek voor de vrij stel lingsprocedure mondeling is ge beurd, erkende hij. Maar ver volgens heeft de gemeenteraad in maart 2000 het college ge machtigd de procedure door te zetten. „De conclusie dat de vrijstellingsprocedure ten on rechte op basis van de oude re gelgeving zou zijn gevoerd, is onjuist", zei Den Boer. „Het ver zoek tot vrijstelling dateert van voor de wetswijziging." Daarnaast wees hij erop dat de planologische ingreep klein is. „Het gaat om een overschrij ding van het bouwblok van slechts 2,8 meter. De verbete ring van de huidige situatie, de noodzaak voor een goede be drijfsvoering én het behoud van een dergelijke voorziening in de kern Grijpskerke, rechtvaardi gen de beslissing." De buurman van Roelse liet op de zitting nog weten dat het ga ragebedrijf het ook wel zonder die 2,8 meter kan stellen. „Straks verdubbelt de inhoud van het bedri j fHet blij ft een gi gantische uitbreiding." De bestuursrechter doet maan dag uitspraak. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Het Juliana bad in Arnemuiden heeft niet genoeg ondiep water om kinde ren op te leiden voor het A-di- ploma. Om die reden is besloten dit zwemseizoen een aangepas te A-opleiding aan te bieden. Dat antwoordt het college van burgemeester en wethouders van Middelburg op schriftelijke vragen van de SGP-fractie. De SGP stelde onlangs een reeks vragen over het zwembad in Ar nemuiden. Bij de partij bestond onduidelijkheid over de open stelling en handhaving van de zwemopleiding. Als sluitingsdatum voor het Ju lianabad wordt een zaterdag ge nomen, die het dichtst ligt bij 1 september. De gemeente hand haaft dat tijdstip, omdat door ervaring is aangetoond dat door de buitentemperatuur en het begin van het nieuwe schoolsei- zoen nog nauwelijks gebruik wordt gemaakt van het bad. Als het mooi weer blijft rond de ge plande sluitingsdatum, dan wordt de openstelling van het Julianabad met twee weken verlengd. Hoewel dat niet staat in de in Arnemuiden verspreid de folder, geldt dat - evenals voorgaande jaren - ook dit jaar. Volgens B en W kunnen kinde ren in Arnemuiden geen oplei ding meer volgen voor het A- diploma, omdat in de huidige opleiding de oefeningen voor namelijk plaatsvinden in on diep water. Door de geringe op pervlakte van ondiep water in het Julianabad, kunnen in een groep maximaal tien tot twaalf OOSTKAPELLE - In het Zeeuws Biologisch Museum tussen Oostkapelle en Domburg wordt morgen een workshop ge houden, ter afsluiting van de Week van de Zee. In samenwerking met Kite Gal lery Juggling Store uit Middel burg kunnen onder leiding van Michïel van Amerongen vlie gers gemaakt en gedecoreerd worden. Het is de bedoeling ze daarna uit te proberen op het strand. De workshop duurt van 11.00 tot 14.00 uur en de mini mum-leeftijd voor deelname is acht jaar. leerlingen worden geplaatst. De beschikbare tijd tussen opening en sluiting is onvoldoende om in het Julianabad te kunnen af zwemmen. In het verleden werd dat probleem opgelost door in Middelburg - en het laatste jaar in Vlissingen - de opleiding af te ronden. Vlissingen heeft op dit moment een wachtlijst van anderhalf jaar. De lesmogelijkheden zijn maximaal benut. Nieuwe plaat sen zijn minimaal. Na de ope ning van het nieuwe stadsge westelijke zwembad is er weer voldoende zwemwater beschik baar. Het college gaat ervan uit dat als het nieuwe bad in 2003 open gaat, kinderen volgend seizoen weer les kunnen krijgen in Ar nemuiden en kunnen afzwem men in het stadsgewestelijk zwembad Verlenging Verlenging van het zwembad seizoen in Arnemuiden is niet mogelijk door de capaciteit van de verwarmingsinstallatie. Er is een aantal malen geprobeerd om de dagelijkse openingstijden te verruimen, maar daarvoor bestond onvoldoende belang stelling. KAPELLE - Klarinettisten uit heel Zeeland en Noord-Brabant nemen vandaag in Kapelle deel aan een workshop klarinetmu- ziek. Daarnaast is er 's avonds een optreden van het Clarinet Choir Walter Boeykens. De workshop vindt plaats in het gebouw van Ons Genoegen en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Het concert is in De Vroone aan de Vereekestraat in Kapelle en begint om 19.30 uur. Solist en pedagoog Walter Boeykens leidt de workshop. Zowel beginnende als profes sionele klarinettisten kunnen de hele dag musiceren en stude ren op diverse muziekstukken, 's Avonds laat het gelegenheids orkest, dat gevormd wordt door de deelnemers aan de work shop, het resultaat horen. Hier na is er een concert van het Cla rinet Choir Walter Boeykens Garage Roelse in Grijpskerke zou onterecht een bouw- en sloopvergunning hebben gekregen. foto Lex de Meester door Ab van derSluis MIDDELBURG - De fractie van Leef baar Middelburg wil dat burgemeester en wethouders het parkeerbeleid in de Vlasmarkt/Kromme Weele uitleggen. Volgens de partij heeft de gemeente een verkeerde volgorde gevolgd bij de herin richting van met name de Vlasinarkt. Leefbaar Middelburg vindt dat vooraf met bewoners en ondernemers gekeken had moeten worden naar alternatieve parkeerplaatsen. De fractie heeft giste- ren schriftelijke vragen ingediend. Vanaf 1 juni wordt weer gewoon bekeurd in de Vlasmarkt. Leefbaar Middelburg vindt dat onbegrijpelijk, omdat er geen enkel overleg is geweest met de horeca-onder- nemers en de bewoners van de bewuste straat. De fractie wil weten of het college het eens is met de opmerking dat zij niet de dupe mogen worden van het door de gemeente gevoerde parkeerbeleid. Leefbaar Middelburg vraagt bovendien waarom de parkeerkelders maar tot elf uur 's avonds geopend zijn en gesloten zijn op zon- en feestdagen, terwijl er juist dan behoefte is aan parkeergelegenheid. De partij denkt dat bezoekers van de bin nenstad hun auto eerder in de parkeerga rages zetten als deze langer geopend zijn De partij wil van het college weten of de bewoners en ondernemers in de Vlas markt en de Kromme Weele dit zomersei zoen hun auto kunnen parkeren in de di recte omgeving van hun huis of bedrijf. Die oplossing mag van Leefbaar Middel burg een tijdelijke karakter dragen. Ook wil de fractie weten of B en W bereid zijn tellingen te verrichten in de binnenstad naar het aantal verdwenen parkeer plaatsen en het benodigde aantal par keerplaatsen. Daarnaast vraagt de partij of het college geld wil teruggeven aan mensen die betaald hebben voor par- keerpassen, terwijl zij door de herinrich ting van straten geen gebruik konden maken van de parkeerplaatsen. Leefbaar Middelburg vindt dat het colle ge onredelijk heeft gehandeld, omdat de bewoners en de ondernemers in de twee straten onvoldoende ingelicht en niet ge hoord zijn over het parkeerbeleid. Ze verwijt B en W een gebrek aan communi catie. door Gerrit van Loon MIDDELBURG - Vereniging de Vlasmarkt is gisteren geweigerd bij de vergadering van de pro jectgroep Sturend Parkeren van de gemeente Middelburg. De deur werd letterlijk dichtge smeten voor de neuzen van de delegatie. De vereniging is woe dend. Gemeenteambtenaar J. Hoogstrate van de afdeling Nieuwe werken en Verkeer had de voorzitster van Vereniging de Vlasmarkt nota bene zelf een uitnodiging gestuurd. Toch stuurde Hoogstrate de club weg. Volgens L. Souisa- Kooger van Vereniging de Vlas markt vroeg de ambtenaar wat ze kwamen doen en of ze een uitnodiging hadden. Op de uit nodiging staat niet expliciet vermeld dat de Vlasmarkt was uitgenodigd. De vereniging komt op voor de belangen van zowel ondernemers als bewo ners in de horecastraat. Na overleg in januari dit jaar kreeg de vereniging van de ge meente te horen dat haar ideeën en suggesties voortaan via de Vereniging Ondernemers Mid delburg (VOM) gespeeld moes ten worden. De Vereniging de Vlasmarkt ging hier tegenin omdat in haar optiek de VOM andere prioriteiten heeft. In de projectgroep Sturend Par keren zitten vertegenwoordi gers van Horeca Nederland en de VOM. Gisterochtend, direct na het wegsturen, liet L. Souisa-Koo- ger van de Vereniging de Vlas markt weten dat hierover het laatste woord nog niet is gespro ken. „We zijn woedend en ge frustreerd. Als dit de nieuwe vorm van democratie is met be langhebbenden in de gemeente Middelburg, waar blijven we dan! Dit betekent volgens mij niets anders, dan dat de door de ambtenaren bedachte planne tjes gewoon doorgeduwd wor den zonder fatsoenlijk overleg." Misverstand Volgens wethouder L. Luitwie- ler berust het wegsturen op een misverstand. In een gesprek gis teravond met Vereniging De Vlasmarkt besloot hij voor vol gende week een bijeenkomst te beleggen. De vereniging kan dan alsnog haar ideeën over het parkeei'beleid in Middelburg kwijt. De wethouder, verant woordelijk voor het gedrag van zijn gemeenteambtenaar, heeft zijn excuses aangeboden voor het voorval gisterochtend. De Badhuisstraat in Vlissingen. foto Lex de Meester door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een deel van de Vlissingse Bad huisstraat wordt heringericht. De straatstenen maken begin volgend jaar plaats voor trillingvrij asfalt. De kruispunten worden iets verhoogd, er komt een middenstreep en fietsstroken. „Met in grepen willen we de rijbanen smaller laten lijken. Daardoor halen we het racebaaneffect eruit", stelt wethouder P. van der Maden van de gemeente Vlissingen. De gemeente zegt te reageren op wensen van de bewoners. „Er was veel overlast door auto's en brommers, omdat er soms heel hard werd gere den", merkt Van der Maden op. De bus bracht bo vendien huizen 'aan het trillen'. Sommige wonin gen hebben schade opgelopen door het gedreun. „Vandaar dat we een speciaal soort asfalt willen gebruiken dat geluiddempend is en dat trillingen tegengaat." Het gedeelte dat heringericht wordt, loopt van de watertoren tot de Aagje Dekenstraat. Ook de bomen worden omgezaagd. Daarvoor in de plaats komen jonge linden. Volgens de gemeen te zijn de bomen die er nu nog staan zwak en 'dus gevaarlijk'. W. Crusio van de gemeente herinnert eraan dat bij de stevige storm van twee jaar gele den drie bomen in de Badhuisstraat omwaaiden. „We vinden het ook zonde dat de bomen wegmoe ten maar het is veiliger voor de bewoners. Door al die bomen die in de loop der jaren omgewaaid zijn, heeft de straat ook een rafelig beeld gekregen." De Badhuisstraat moet de uitstraling van een laan krijgen. Het blijft wel een belangrijke verkeers ader, waar veel verkeer door moet blijven rijden. Het plan ligt tot 21 juni ter inzage in het stadhuis van Vlissingen. Belanghebbenden kunnen schrif telijk bezwaar indienen. JnoJtaelu Autobedrijf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 15