Nehalennia boos op gemeente Het wachten is op besluit van De Schelde 13 /BRISTOL I Zijdemuseum breidt restaurant uit ZMF wenst natuur aan rand Mortiere Wijkagent krijgt na drie jaar eerherstel M MORGEN GEOPENDl I VAN 13.307.00 UUR Den WMiddelburg schrappen zonder overleg verbouw locatie Kruisweg Vrouw beroofd van schoenen Meer dan 70.000 occasions vind je op (fi) AutoTrack.nl zeeuwse almanak Bus zc WALCHEREN zaterdag 25 mei 2002 jnorAb van der Sluis MIDDELBURG - Bestuur en di- liireclie van scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg zijn op het college van burge meester en wethouders. Dat lieeft zonder overleg besloten de mrbouw van de locatie Kruis leg te schrappen. Uitvoering is laardoor uiterst onzeker ge- rorden en kan op z'n vroegst in 1007 beginnen. Dat is drie jaar later dan voorgenomen. Ibt grote ontsteltenis van be stuur en directie, besloot het j de 4,5 miljoen euro kos tende verbouwing niet op te ne llen in de concept-kadernota IÖ03-2006. B en W zeggen geen jad (meer) te hebben voor de ïpassing van de gebouwen an de Kruisweg. Het college voorrang aan invulling Jan de nog lege kavel aan de Maisbaai, het dorpsplan Arne- muiden en herinrichting van het Sasterrein. Rector R. Haks en locatiedirec teur E. de Visser vinden het be sluit van het college onbegrijpe lijk. „Tot op het moment dat de nota bij ons kwam waren wij niet geïnformeerd", verduide lijkt Haks. „We hebben het schrappen van de verbouwings plannen uit de pers moeten ver nemen. Het is heel vervelend dat het zo loopt. Huisvestingsplan De verbouwingsplannen zijn opgenomen in het Integrale Huisvestingsplan Voortgezet Onderwijs 1994, dat in mei vorig jaar nog door de toenmalige ge meenteraad is geactualiseerd. Het huisvestingsplan betekent Nehalennia vernieuw bouw van de locatie Breeweg en aanpassing van de Kruisweg. De verbouwing van de Kruis- stond gepland voor 2004. Bestuur en directie hadden zich daarop ingesteld. „Met een jaar later zouden we ook geen moeite n gehad", zegt Haks. We hebben nu geen enkele zeker heid meer. We weten zelfs niet of GOES - In de nacht van donder- op vrijdag is in Goes een vrouw van haar schoenen en een plastic tas beroofd. De 18-jarige vrouw fietste om kwart over twaalf over de Kloetingseweg in haar woonplaats. Uit tegenge- richting kwam een man aanfietsen die tegen haar aan reed. Hij dwong de vrouw haar schoenen uit te doen en rukte plastic tas met een trai ningsbroek uit haar handen. De man is vervolgens weggefietst richting station. na 2006, wanneer er een nieuwe politieke constellatie is, de aan passing doorgaat." Het schrappen heeft grote ge volgen voor het VMBO op de Kruisweg. Het gebouw, dat uit drie delen bestaat, is te groot, waardoor Nehalennia te maken heeft met hoge exploitatielas ten. De lokalen en de indeling van de lokalen voldoen niet meer aan de eisen van de tijd. De semi-permanente achter- bouw kan nog wel een paar jaar door, maar vreet energie. Vol gens De Visser moet de school op een winterdag evenveel energie verstoken als een gezin in een heel jaar. Dat geld kan veel beter gebruikt worden, voor het on derwijs, stellen de rector en de locatiedirecteur. „We komen straks echt zwaar in de problemen", stellen Haks en De Visser onomwonden. „Vroe ger deden leerlingen allemaal hetzelfde, maar nu werken ze modules af in verschillende volgordes van tijd in één lokaal. Je hebt dan verschillende werk plekken nodig, waar verschil lende activiteiten gedaan kun nen worden. Het gebruik van iet neemt ook steeds meer toe. Onze technische infrastructuur is daarvoor te klein en er qua in richting niet op afgestemd." De directie van de school heeft in middels een gesprek gehad met wethouder A. van 't Westeinde. Die heeft deze week laten weten vast te houden aan het huisves tingsplan, maar daarvoor geen geld te hebben. Haks en De Vis ser hebben hun hoop gevestigd op de gemeenteraad, die de con cept-kadernota maandag be spreekt. Ook de ouderraad heeft zich in de discussie gemengd. Hij vindt dat het college zich als een on betrouwbare partner manifes teert, die afspraken niet na komt. De ouderraad heeft de Middel burgse gemeenteraad een brief gestuurd, waarin hij een drin gend beroep op de raadsleden doet om het college van de dwa ling af te brengen. Het zijdemuseum wil een stuk aanbouwen om het restaurant te vergroten. door Miriam van den Broek MELISKERKE - Het zijdemuseum in Meliskerke wil een stuk aanbouwen om het restaurant te vergroten. Daarvoor is een bouwaanvraag ingediend bij de ge meente. De aanbouw wordt in dezelfde stijl en met dezelfde kleuren uitgevoerd als de rest van het pand. „We hebben nu vijftig plaatsen in het restaurant", vertelt A. van Hoegee van het zijdemuseum. „Maar er komen hier wel eens van die harmonicabussen met zeventig man. Die kunnen we niet kwijt. En dan zijn er ook meestal nog andere bezoekers in het museum. Door een aanbouw van ongeveer zeventig vierkante meter kunnen we straks aan 85 mensen een plaats bieden." De uitbreiding van het aantal restau rantplaatsen brengt ook meer inkom sten voor het museum met zich mee. „Helaas wordt ons museum totaal niet gesubsidieerd. We zullen dus alle moge lijkheden moeten aangrijpen waarmee we onze broek kunnen ophouden." Als de vergunning wordt verleend, gaat op 1 september de eerste spade de grond in. Op 31 december moet de bouw klaar zijn. „Het hele pand bestaat eigenlijk uit compartimenten van zes bij zes me ter. De aanbouw wordt ook zo uitge voerd. De zeventig vierkante meter gaan qua oppervlakte wel van de tuin af, maar qua gezelligheid niet. We heb- foto Ruben Oreel ben een grote rechte tuin. Daar komen straks meer hoeken in, waardoor we ge zellige zitjes kunnen maken. Ook blijft het mogelijk concerten in de tuin te ge ven." De aanbouw hoeft niet uitsluitend als restaurant te worden gebruikt. Het krijgt ook andere mogelijkheden, ver telt Van Hoegee. „Het wordt een multifunctionele ruim te. Er kunnen bijvoorbeeld workshops worden gehouden." jdoorEdith Ramakers VUSSINGEN - Wethouder H. de Haas van de gemeente Vlis- singen was deze week niet van de partij bij een bijeenkomst over de inrichting van het oude gedeelte van de Vlissingse bin nenstad en de meerwaarde van beeldende kunst in de openbare ruimte. Vreemd, zou je kunnen zeggen. Als wijkwethouder van bet centrum, opdrachtgever van bet stedenbouwkundige herin- richtingsvoorstel waarover donderdagavond voor de eerste (Advertentie Kinder-, knutsel-, thema- of verkleedfeestje? Kom eens kijken bij: Het Kinderpaleis Potten markt 22 4331 LM Middelburg tel. 0118-638351 keer in de openbaarheid werd gesproken, zou hij er belang bij hebben om te weten wat er leeft onder de mensen. U werd gemist donderdagavond bij de bijeenkomst die georgani seerd werd door Buro Beelden de Kunst? „Dat heb ik begrepen. Maar als de organisatoren willen dat er een bestuurder aanwezig is, kunnen ze zich wel even afvra gen of die bestuurder die avond kan. Dat is niet gebeurd. Een paar weken geleden hoorde ik ervan. Net als alle binnenstad bewoners heb ik een rode folder in mijn brievenbus gevonden en op mijn bureau op het stadhuis lag er ook één. De organisatie verwacht dan dat ik maar op kan komen draven. Ik bepaal het liefst zelf mijn agenda." U had dus een belangrijker af spraak? „Ja, want anders was ik er ge weest. Ik vind het trouwens een rare vraag. Natuurlijk zou ik er geweest zijn. Die discussie had ik graag willen volgen." Dan had u ook zelf kunnen rea geren op de opmerking dat het stedenbouwkundig herinrich tingsvoorstel van Steven Mook voor het Keizersbolwerk, het Bellamypark, de Nieuwendijk, Zeilmarkten het Arsenaal, twee jaar lang in uw bureaula heeft gelegen? „Iedereen praat elkaar maar na. Het plan ligt niet in mijn bu reaula; het staat op mijn bureau en op ambtelijk niveau houden we er rekening mee. In andere nota's, zoals de Toeristische stad, wordt verwezen naar de visie van Mook." Maar we hebben maar niets van de visie van Mook gehoord. „Dat heeft heel weinig zin. We moeten eerst weten wat De Schelde met haar terrein in de binnenstad wil doen. Hoe lang duurt het nog voordat we een ontsluitingsweg over dat KSG- terrein mogen aanleggen?" Weer die Schelde. Neem me niet kwalijk, maar Vlissingen wacht toch al een tijdje op De Schelde en intussen schreeuwt het Bel- Advertentie De autosite voor heel Nederland lamypark om een opknapbeurt. „Ook de Nieuwendijk kan niet lang meer wachten." Nou dan, waar wacht u op. „Op De Schelde. Ik kan die be slissing niet afdwingen. Het duurt lang. Ik heb al met vier verschillende directies rond de tafel gezeten. Telkens moet ik mijn verhaal opnieuw doen en telkens kon de directie, als eige naar van het terrein, met ver schillende verlangens komen. Nu pas heb ik het gevoel echt vorderingen te maken met de ontsluitingsweg. Zolang duidelijkheid over het moment van verhuizing van de KSG ontbreekt, kan er toch al met binnenstadbewoners, be langhebbenden en deskundigen over de inrichting van het Bella mypark worden gesproken? Ze kunnen zich uitspreken over de wens om van het Bellamypark een stedelijk plein te maken, waar evenementen worden ge houden of over een parkachtige invulling. „Dat zou kunnen. Met die ge sprekken zouden we kunnen be ginnen. Maar dat is jammer van de energie." Jammer? U gaat de discussie uit de weg? „Nee, ik wil er juist wel graag over spreken. Ik zou er het liefst morgen al over beginnen. Maar die discussie heeft altijd een be paalde mate van vrijblijvend heid. Als we nu spreken over de wens om de Nieuwendijk ver keersluw te maken, moeten we ervan uitgaan dat een deel van Wethouder ziet discussie over inrichting Vlissings stadshart nog niet zitten Wethouder H. de Haas het KSG-terrein spoedig vrij komt. Ik denk dat het moment nog niet is aangebroken om hierover al te spreken met bur gers, omdat we dan ook de ver wachting wekken dat die straat snel verkeersluw wordt. Als het moment tussen besluit en uit voering te ver uit elkaar ligt, wordt er ook gebromd." Is het een gek idee om modellen van een snel en langzaam ver trek van de KSG te maken? Dan door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De geplande golfbaan aan de rand van De Mortiere in Middelburg moet plaatsmaken voor een natuur gebied. Dat stelt de Planologie werkgroep Walcheren van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) in een reactie op het voorontwerp-bestemmings plan Mortiere. De werkgroep vindt dat een natuurgebied voor een veel gro tere groep mensen een recreatie ve functie heeft dan een golf baan. De Planologiewerkgroep is be zorgd over de kwaliteit van het leefmilieu van de bewoners ten zuiden van het Kanaal door Walcheren. De bouwplannen die de gemeente heeft voor De Mortiere zijn voor hen zeer on gunstig. De polder wordt nu ge bruikt om te wandelen, te jog gen en te fietsen en om de hond uit te laten. De Mortiere is daar naast een buffer tussen rijksweg A58 en de industrie in Vlissin- gen-Oost. „Bewoners van Dauwendaele en Middelburg-Zuid hebben nu nog het gevoel dat ze in Zeeland wonen, een provincie waar vol gens de reclamemakers nog zo veel ruimte is", schrijft de werk groep. „Door de polder te vullen met huizen en bedrijven, zal het gebied voor een groot deel het aanzien krijgen van een ver steend landschap." De voorkeur van de Planologie werkgroep gaat uit naar een le ge Mortiere, maar de kans daar op is voorbij. In de nieuwste versie van het Masterplan Mor tiere staan negenhonderd wo ning gepland. Hoewel in het be stemmingsplan wandel- en fietspaden zijn opgenomen, zal voor de bewoners van Dau wendaele en Middelburg-Zuid veel veranderen Om die reden stelt de werkgroep voor om de golfbaan te verande ren in een natuurgebied. Van een golfbaan maakt slechts een select gezelschap gebruik. Het grootste deel van de golfbaan is niet openbaar. Van het voorge stelde park in de woonwijk heeft de Planologiewerkgroep geen hoge verwachtingen. „Het is immers niet veel meer dan een groenstrook tussen de huizen. En wie wil nu graag tussen de huizen en tuinen wandelen?" Buffer Om de bewoners van Dau wendaele en Middelburg-Zuid nog een beetje het gevoel te ge ven dat ze in een groene omge ving wonen, zou er volgens de werkgroep een ruime buffer moeten komen tussen de huidi ge bebouwing en de voorgestel de nieuwbouw. Ook de geplande groenstrook tussen de bedrijven is erg krap, meent de Planologiewerkgroep. Om de bedrijven meer aan het oog te onttrekken zou die strook een stuk breder moeten worden. Advertentie door Miriam van den Broek NW- EN ST JOOSLAND - Wijkagent T. Fraanje uit Nieuw- en Sint Joosland heeft eerherstel gekregen van de poli tie Zeeland. De agent werd in 1999 valselijk beschuldigd van seksueel misbruik van arrestan ten. De zaak werd geseponeerd toen bleek dat er geen enkele grond bestond voor de beschul digingen, maar de nasleep duurde nog jaren. De toenmalige korpsbeheerder van de politie Zeeland, burge meester B. Spar van der Hoek, vond dat Fraanje in de fout was gegaan omdat hij tegen de regels in twee arrestanten met elkaar in contact bracht. Daarvoor werd hij in 2000 gestraft met een voorwaardelijke ontslagaan zegging met een proeftijd van twee jaar. De rechtbank vernie tigde het strafbesluit van de korpsbeheerder omdat de straf niet in verhouding stond tot wat de agent had misdaan. De korpsbeheerder ging tegen die beslissing in beroep. Die zitting heeft nog niet plaatsgevonden. De huidige korpsbeheerder, burgemeester K. Schouwenaar, heeft inmiddels het ingestelde hoger beroep tegen de uitspraak van mei 2000 ingetrokken. In november 2000 werd een reïntegratieplan opgesteld. Dat is niet uitgevoerd omdat Fraan je zich door de nasleep en het in gestelde hoger beroep nog steeds tekort gedaan voelde „Teneinde u een handreiking te doen om uit de impasse te gera ken, heb ik naar aanleiding van de zitting van de bestuursrech ter besloten het ingestelde ho ger beroep in te trekken", schrijft de korpsbeheerder aan de agent, „Ik herhaal dat de wij ze waarop de strafzaak destijds door de officier van justitie is beëindigd, voor de organisatie betekent dat u voor onschuldig wordt gehouden en dat die kwestie u niet wordt nagedra gen." De politie Zeeland en Fraanje willen alsnog met de reïntegra tie beginnen. Advertentie TERNEUZEN: Noordstraol 18 foto Ruben Oreel kan er nu al worden gesproken over de inrichting van delen van de oude stad. Vlissingers lijken er aan toe te zijn. „Er wordt aan die modellen ge werkt met de bedoeling er over te gaan praten. Piet van der Ma den (wethouder verkeer) is daarmee bezig. We hebben in onze meerjarenplanning ook al geld opzij gelegd voor de op knapbeurt van dat gedeelte van de binnenstad." Net ontwaakt uit zijn slaap, kijkt de jonge Goesenaar be duusd uit zijn ogen als hij de voordeur opent om de krant te halen. De vertrouwde groene brievenbus op de bruine paal die normaal aan de weg staat, is in geen vel den of wegen te bekennen. Hevig mopperend belt hij met de Posterijen. „Oh, uw brievenbus gesto len? Das nie zo mooi mijn heer", blaat de wakkere da me van klantenservice. Bij gebrek aan een gleuf in de deur, is het uiteraard geen probleem de post even vast te houden. En na het opnemen van wat gegevens, belooft ze plechtig dat de nieuwe kast (tegen betaling) zo snel mo gelijk naar het plaatselijke kantoor wordt gestuurd. De Goesenaar wil haar net bedanken voor de hulp, als ze er vrolijk aan toevoegt; „Om de brievenbus op te halen, krijgt u een afhaalbericht thuisgestuurd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 13