Discussie woontorens laait op Scholieren leggen laatste hand aan betonnen kano PZC Dweilend van swing naar hoempa 12 Kantonrechter wijst eis schadevergoeding Hulster restaurant af Juliana Fonds steunt JOK in Koewacht Weer bezwaren Vliegerfestival in Nieuwvliet lezers schrijven Referendum weekenddiensten V erstraeten-Verbrugge doet mee aan afvaldag Spelletjesdag buurtwerk Terneuzen Hotelier wil verbetering Grote Kade vrijdag 24 mei 2002 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Omwonenden hebben opnieuw bezwaar ge maakt tegen het plan voor de bouw van twee woontorens aan het Oostelijk Bolwerk in Ter- neuzen. Het is al de derde keer dat de ge meente probeert via een zoge naamd voorbereidingsbesluit NIEUWVLIET - Kinderen van af zes jaar kunnen zich op 25 en 26 mei In het kader van de Lan delijke Week van de Zee uitle ven met een vliegerfestival op speelboerderij Pierewiet en het vliegterrein in Nieuwvliet. Morgen mogen de kinderen bij Pierewiet vanaf 13.00 uur onder begeleiding van beeldend kun stenaars van de Stichting Kij ken naar eigen ontwerp een vlieger beschilderen met water vaste verf. De dag erna kunnen de kinderen vanaf 13.00 uur op het vliegterrein met hun zelfbe- schilderde vliegers meedoen aan een vliegerwedstrijd. De mooiste vlieger wordt beloond met een stuntvlieger. Ook zijn er demonstraties deltavliegen en parapente. In het kader van de Week van de Zee is er zondag 26 mei ook een natuurwandeling van de Stelt- kluut bij het Hellegat. De wan deling begint om 10.30 bij cam ping 't Hellegat aan de zeedijk ten oosten van buurtschap Grie- te. Deelnemers wordt aanbevolen laarzen mee te nemen. de bouw van de torens mogelijk te maken. Eerder kregen be zwaarmakers van de rechter ge- lijk omdat de gemeente het plan niet goed genoeg had onder bouwd. Nu denkt de gemeente haar huiswerk wel goed te heb ben gemaakt. De bewoners wijzen er op dat vanwege het ingrijpende effect van het project op de wijde om geving de burgers meer moge lijkheden tot inspraak moeten krijgen over de toekomstige ontwikkelingen in hun woon omgeving. Met een zogenaamde artikel 19-procedure, die de ge meente nu wil voeren, is dat vol gens de bezwaarmakers onvol doende mogelijk. De bezwaarmakers wijzen er op dat de gemeenteraad eerder stelde dat in verband met het vervoer van gevaarlijke stoffen op de Westerschelde 'terughou- denheid van grootschalige nieuwbouw langs de kustlijn gewenst is'. Veiligheid De bewoners constateren dat het raadsbesluit daar n iet mee is te rijmen. „De toekomstige vei ligheid van de burgers dient zwaarder te wegen dan de pres tige overwegingen van het ge meentebestuur en de financiële belangen van de bouwonderne mer", aldus de tegenstanders in het bezwaarschrift. In het bezwaarschrift wordt er verder op gewezen dat de bouw van twee kolossale woontorens zal leiden tot een ernstige aan tasting van het woongenot voor de omwonenden. „Er zal onder andere sprake zijn van horizon vervuiling, beperking van uitzicht, windgevaar en hinder lijke zonreflecties op de glas massa's op de buitenzijde van de torenflats," Dweilband De Bareelen. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen FIULST - De Bareelen uit Hulst hebben er stevig de schouders onder moeten zetten om voor de negende maal een spetterende Dweildag te organiseren, maar zondag is het weer zo ver. Dan dweilen meer dan zeshonderd muzikanten door de Rey- naertstad en kraken noten met en tegen elkaar. De organisatoren hebben een record aan tal deelnemers weten te strikken. De 32 bands komen uit Limburg, Noord-Bra bant en Zeeland. Bareelenman Stephan de Bruijn heeft een database van dweil bands (1091 in Nederland) verzameld en gebruikte internet om de bands te bena deren. „Vijftig procent heeft al eens opge treden in Hulst, maar de andere helft is nieuw. De reacties zijn meestal warm. Je merkt dat de groepen elkaar opbellen en dan afspraken maken om samen met een bus naar Hulst te reizen. Op mijn website www.dweildag.tk kunnen nieuwsgieri gen alles nalezen." Zondag dweilen de 32 bands vanaf 14.00 uur door de binnenstad en kunnen zo'n 31 horecagelegenheden aan doen. De man nen van AHC De Vossen bezetten de infor matiestand voor De Korenbeurs, daar kan iedereen gratis een programma krijgen met de namen van bands, de locati es en de tijden van optredens. Deze flyers liggen ook in alle deelnemende horecazaken. Zo kan iedereen zelf een route uitstippelen en luisteren naar de muziek die lekker swingt of gewoon een groot hoempage halte heeft. Twee dweilorkesten uit Hulst doen mee: de Notekrakers treden om 13.00 uur op en spelen het zogenaamde verwelkoming concert en wandelen daarna met de ande ren mee. door Hulst. Ook de Sjores Ambrasband is weer van de partij. „De groepen blijven non-stop spelen, er wordt alleen gestopt om iets te drinken, anders krijgt men moeilijkheden met de embou chure", lacht Van der Poel. Voor de gelegenheid wordt de binnenstad van Hulst autovrij gemaakt. De negende Dweildag biedt jong en oud vertier en on gedwongen amusement. door Eugène Verstraeten HULST - Het Hulster restau rant Bellamy aan de Stations weg krijgt van de overheid geen schadevergoeding voor het mis lopen van inkomsten. De kan tonrechter heeft een schade claim van 10.000 gulden (4.537,80 euro) tegen de ge meente Hulst en de provincie Zeeland naar de prullenbak verwezen. In plaats van geld te krijgen, moet het restaurant nu opdraai en voor de proceskosten van 540 euro. De kwestie speelt al vanaf de zo mer van 1998 toen de omwonen den een brief van de gemeente in de bus kregen, waarin de sane ring van de grond onder een voormalige benzinepomp aan de Stationsweg werd aangekon digd. De verwijdering van de verontreinigde grond gebeurde in opdracht van de provincie en die klus zou geklaard worden in de periode van 12 oktober tot 1 november. De straat zou daarbij worden afgesloten. Vanwege problemen met de verzekeraar van de aannemer, werd het kar wei uiteindelijk uitgesteld tot 1999. Toen de gemeente dat be gin oktober liet weten, had het tegenover het vervuilde perceel i liggende restaurant Bellamy echter al een vakantie gepland van 21 oktober tot en met 11 no vember. Dat wijzigen ging niet meer. Omdat er met name op l en 11 november veel Belgen naar Hulst afzakken, zou het restaurant precies 11.360,23 gulden aan inkomsten mislo pen. Als de overheden echter met 10.000 gulden over de brug zouden komen, zou over die paar resterende guldens niet meer gepraat worden. Eigen keuze Zowel de gemeente als de pro vincie wezen de eis om schade vergoeding af, omdat het de ei gen keuze van Bellamy is geweest om het restaurant te sluiten. De zaak belandde uit eindelijk op het bordje van de kantonrechter. In zijn uitspraak komt de rech ter tot de slotsom dat het restau rant de gemeente en provincie moeilijk de schuld kan toe schuiven voor de gevolgen van de vrijwillige sluiting. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Overgi weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. Het is heel goed dat verkiezin gen van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen gelijk val len met de gemeenteraadsver kiezingen. Deze twee wethou ders P. Weemaes (Hulst) en C. van Schaik (Axel) zitten al jaren en jaren in het waterschap. Als kiezer kies je een bestuur om ons te vertegenwoordigen zodat ze van binnenuit onze belangen kunnen behartigen. Over tarie ven en het onderhoud dat het waterschap doen moet. Als z dat niet kunnen na al die jaren hebben we de verkeerde verte genwoordigers gekozen. Het is zoals bij gemeenteraads- en wa terschapsverkiezingen dat er een vernieuwend bestuur nodig is. H.A, Hendriks-Tak Oosterstraat 68-52 Axel door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De stichting Jeugd Ontspanning Koewacht (JOK) heeft van het Juliana Welzijn Fonds een bedrag van 2.500 euro gekregen. Het geld is bestemd als bijdrage in de aan schaf van een muziekinstalla tie. De jeugdontspanning is één van de deelnemers in het brede schoolproject dat in Koewacht gerealiseerd gaat worden. In het kader daarvan krijgt de JOK een eigen onderkomen bij de ba sisschool. De bouwwerkzaam heden voor de brede school, waarin onder meer ook de bi bliotheek, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang een plekje krijgen, beginnen naar verwachting in september. „We hebben de subsidie-aan vraag ingediend in verband met de opening van onze nieuwe dis co straks", zegt P. Baert van JOK. „We zijn erg blij dat dit be drag is toegekend. Hiermee hebben een groot deel van het budget binen dat we nodig heb ben. "De stichting heeft ook nog een subsidieverzoek bij Jantje Beton ingediend voor de aan schaf van een lichtinstallatie. Daar is nog geen bericht van ontvangen. De activiteiten van de Jeugd Ontspanning Koewacht vinden nu plaats in het gemeenschaps centrum De Vlasschaard. Daar moet na iedere activiteit ook tel kens alles weer worden opge ruimd. In het nieuwe onderkomen zal dat veel minder het geval zijn, omdat bijvoorbeeld de spelen ook worden gebruikt door de naschoolse opvang. „Dus dat betekent voor ons een heleboel tijdbesparing", zegt Baert. „We hebben dan ook het aanbod om te participeren in de brede school met twee handen aange nomen." door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Afvalverwer ker Verstraeten-Verbrugge doet komend weekeinde mee aan de nationale afvaldag. De mani festatie waaraan zo'n tachtig bedrijven in de sector aan mee werken stond in eerste instantie gepland in mei vorig jaar, maar werd opgeschort in verband met de mkz-crisis. Morgen opent Verstraeten-Ver- brugge de poorten van het ter- TERNEUZEN - Buurtwerk SCAS en UEO houden morgen van 11.00 tot 24.00 uur een com puterspelletjesdag in buurthuis 't Schelpenhoekje in Terneuzen. Omdat aan deze zogeheten LAN-party maximaal veertig spelletjesfanaten kunnen mee doen, wordt deelnemers ver zocht vooraf in te schrijven. Kijkers en belangstellenden hebben gratis toegang. rein aan de Finlandweg in Ter- neuzen voor het grote publiek Het bedrijf verwacht enkele duizenden belangstellenden. Het thema van de nationale af valdag is 'Afvalverwijdering- magie of mensenwerk?' Op het bedrijfsterrein in Terneuzen zal duidelijk gemaakt worden dat afvalverwerking vooral men senwerk is. Verstraeten-Ver- brugge toont zaterdag de meest geavanceerde vuilniswagens. Het gaat hier om voertuigen die slechts bemenst moeten worden door een chauffeur, die vanuit zijn cabine de wagen kan laden. Naast deze wagens wordt de rest van het wagenpark getoond. Op het terrein zijn ook enkele info- stands ingericht in samenwer king met het Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Zeeland (Olaz). Bij de kraam pjes wordt informatie verstrekt over de sector, de verwerking van Neerlands afvalberg - zo'n 56 miljoen ton per jaar -, de nieuwste technieken en de noodzaak om afval te scheiden. Ook kan het publiek meedoen aan een prijsvraag. De open dag van Verstraeten- Verbrugge begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. door Gerrït van Loon VLISSINGEN - Docent Klaas van den Berg is nog niet hele maal gerust over de betonkano. De bodem zou iets te dik zijn. En dat kan de leerlingen van de af deling grond-, water- en wegen- bouwkunde van het ROC Zee land in Vlissingen tijdens hun eerste betonkano-race weieens snelheid kosten. Aanstaande zondag doen de zes leerlingen mee aan de 25e internationale betonkano-race in Loon op Zand. Ongeveer twee maanden heb ben de leerlingen over de vijf meter lange en tachtig centime ter brede kano gedaan. De kunst is om het juiste soort mengsel van beton te vinden. Met hulp van Leo de Ridder van de Vlis- singse betoncentrale VTO is een betonmortel bepaald. Drie staafjes staal in de lengte van de kano zorgen ervoor dat de boot zijn stijfheid bewaart en on breekbaar is. Het Vlissingse team bestaat uit de leerlingen Frans Hazen, Ro bert van Schaik, Robert Steur, Matthijs van de Velde, Ivo Wit- teman en Niels van der Zwaan, Tijdens praktijkuren op school maakten ze de kano gereed voor de start. Teams Het ROC Zeeland doet met één herenteam mee aan het evene ment dat georganiseerd is door het Baronie College in Breda en de opleiding Civiele Techniek van de Hogeschool Brabant in Tilburg. Alle teams, heren teams, damesteams en mixed teams, bestaan uit twee perso nen. In totaal doen vijfendertig herenteams, elf damesteams en tien mixedteams mee. Alleen leerlingen die zelf aan de betonkano hebben gewerkt, mogen roeien. De kano's moeten na afloop van de races door de deelnemers van het terrein wor den verwijderd. En elke school dient over de bouw van het vaartuig een constructieverslag in te leveren Het ROC Zeeland schrijft in zijn verslag dat het eerste beton- mengsel iets te nat was. Na vijf dagen was dat euvel verholpen en ziet de keerwand er betrouw baar uit en zijn geen scheurvor mingen waargenomen, schrijft het Zeeuwse team. Verder moet in het constructie- verslag de afmetingen, type ka no, de bewapening, drijfvermo- gen en waterdichtheid vermeld worden. De betonkano uit Vlis singen weegt ongeveer 2050 kg. „We hebben de betonkano zelf gemaakt. En dus niet afgekeken bij andere scholen die al eerder hebben meegedaan. Dat is onze Zeeuwse trots te na", vertelt Rob Stufkens. Hij is decaan en eigenlijk 'manusje van alles' op het ROC in Vlissingen. Vervoer Vandaag wordt de betonkano in Vlissingen startklaar gemaakt. Stickers van de school en de sponsorende betoncentrale VTO sieren de ranke boeg. Mor gen vertrekt het team naar Bra bant. Doormiddel van een aan hangwagen met houten blokken en autobanden wordt de boot naar het 't Blauwe Meer in Loon op Zand vervoerd. 25 en 26 mei 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande. Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000. West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0117 455565 (ook voor dringende huis bezoeken). Huisartsengroep Groot Hulst van vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur via telnr. 0114 313131. Spreekuur zat. en zon om 11.00 en 17.00 uur op Grote Bagijnestraat 16 te Hulst. Tandartsen: West-Zeeuws-Vlaanderen: R. Apers, Sassenstraat 16, Aardenburg, tel.(0117)491380. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen: E. G. Tan, Markt 5, Axel, Tel. (0115) 561686.. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Kanaalzone (Sas van Gent, Philippine, Hoek, Sluiskil, Terneuzen, Axel en Zaamslag): Dienstapotheek Kanaalzone, Oostelijk Bolwerk 12a, Terneuzen, tel 0115 615690. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10-18enzon. 11-12en 14-18 uur. Oostburg en Zuidzande: Apotheek Oost burg, Burchstraat 16, tel (0117) 452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreèkuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: J. J. L. M. Kop, Axel, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat-11-12 uur. Bastionstraat 2, Axel. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel, (0117) 301388 bgg. (0117) 348424. Spreekuurzat. 13enzon. 12uurinde die renkliniek. Terneuzen: J. P, de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel (0115)619628. Spreekuurzat. van 12.30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P de Vos. Zat en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: 'Dierenartsencentrum West', tel. (0117) 382769/ (0117) 492398/ (0117) 454484. Spreekuur Noordwal 81 te Oostburg, vrijdag 19.00-20.00 uur, zat. en zon. 13.00-13.30 uur. Oostburg: J. P.-J v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117)452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel, (0115) 453800, spreekuurzat. 11,00-12.00 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat92, Kapel lebrug, tel. (0114) 312701Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161 Thuiszorg: Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen:Tele foonnummer (0114) 3835Ö0. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0115) 674555. Pastorale dienst: Oost-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12 -ma 24 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen, 10.00-13.00 en 16.00-19,00 uur: Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen, zon. 12- ma. 24 uur: A. van Loveren, tel. (0115) 616991. BRESKENS - Hoteleigenaar P. van der Linde van de Grote Kade in Breskens wil dat de ge meente Oostburg snel iets doet aan trillingen en geluidsover last door vrachtverkeer in d" straat. De vrachtwagens razen volgens hem te vaak met grote snelheid voorbij. Dit effect zou extra worden versterkt door de slechte staat van het wegdek. Al s eigenaa r van het aan de Gro te Kade gevestigde hotel-res taurant Het Wapen van Bres kens zegt Van der Linde niet name zakelijke schade te onder vinden van de overlast, omdat gasten omwille van de huidige situatie hun verblijf in het hotel niet willen verlengen. „Ook ko men er steeds grotere scheuren in de muren van het pand. Het valt moeilijk te bewijzen, maar ik weet bijna zeker dat die zijn veroorzaakt door de trillingen van de voorbij denderende vrachtwagens", verklaart Van der Linde. De onfortuinlijke hoteleigenaar begrijpt dat de gemeente het slechte wegdek pas in 2005 wil vernieuwen, als de rondweg om Breskens klaar is. Voor die tijd moeten volgens Van der Linde echter wel maatregelen getrof fen worden om de snelheid van het doorgaande verkeer te rem men. Hij pleit hierbij niet voor h weren van zwaar verkeer..»1K vraag alleen tijdelijke maatre gelen om de snelheid te beper ken",", aldus Van der Linde. De houwers bij hun betonkano foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 42