PZC ZSC'62 hervindt het vertrouwen Prestatiebeker verrast Kort Bekerfinale afsluiting van biljartseizoen Schouwen-Duiveland Oost-Souburg toneel jeugdbokaal biljarten 19 Aanvaller Niels van de Moezel heeft goede hoop op lijfsbehoud agenda uitslagen vrijdag 24 mei 2002 I HnorMaurice Steketee SCHARENDIJKE - De opluch- tingvvas afgelopen zaterdagbij- zonder groot bij de spelers van I ZSC'62. Voor het eerst sinds de I winterstop won de formatie van Edwin Kriens weer eens een wedstrijd. Zaterdag wacht voor de Scharendijkers de cruciale nacompetitiewedstrijd tegen Smerdiek. Bij winst handhaaft ZSCzich zo goed als zeker in de derde klasse. Na een sterke competitiestart, viel ZSC vooral na de winter stop ver terug. Zo ver zelfs dat de ploeg uit Scharendijke maar liefst vijftien wedstrijden op rij niet tot winst wist te komen. Af gelopen zaterdag werd die ne gatieve reeks eindelijk doorbro ken. Cadzand werd met 3-1 opzij gezet. Volgens ZSC-spits Niels van de Moezel een uiter mate belangrijke overwinning in de strijd tegen degradatie. uEr waren al een paar spelers bang dat we dit jaar helemaal geen wedstrijd meer zouden winnen", zegt Van de Moezel. „Ja, ik ook. Maar de winst van zaterdag is in ieder geval een flinke opsteker voor de ploeg, want het zelfvertrouwen is daardoor weer wat toegeno- Dat zal de formatie van Edwin Kriens zeker nodig hebben, want er moet morgen minimaal geli j kgespeeld worden tegen het Smerdiek van trainer Pim Pot- appel om de kans op lijfsbehoud in eigen hand te houden. Mocht ZSC van Smerdiek winnen, dan heeft het aan een gelijkspel te gen Streefkerk voldoende om ook volgend seizoen in de derde klasse uit te mogen komen. „Maar eerst maar eens van Smerdiek proberen te winnen en dat zal zeker niet makkelijk worden", zegt Van de Moezel. „Want hun manier van spelen ligt ons niet echt. Ze hebben een fysiek sterke ploeg, terwijl wij het tóch meer van ons technisch vermogen moeten hebben. Wij hebben als voordeel dat we het niveau van de derde klasse ge wend zijn en ik hoop dat dat de doorslag gaat geven. Aan de an dere kant kun je ook zeggen dat Smerdiek de eerste nacompeti- tiepoule al heeft gewonnen en dus in de winning mood is. Bo vendien herinner ik me van een paar seizoenen terug dat ze een paar goede spitsen hebben. Maar we gaan gewoon van onze eigen kracht uit. Gelukkig kun nen we zaterdag eindelijk weer eens over een complete selectie beschikken en voor ZSC. is dat heel belangrijk", legt de 29-jari- door Joop van den Oudenhoven OOST-SOUBURG - De strijd om de Zeeuwse jeugdbokaal biljarten, morgen en zondag in Sporthal De Belt in Oost-Sou burg, heeft meer weg van een kampioenschap voor Walche ren/de Bevelanden dan van een Zeeuws kampioenschap. De districten Zeeu ws-Vlaande- ren en Schouwen-Duiveland komen niet verder dan één afge vaardigde. De overige zes deel- —vrijdag IB Basketbal Mannen tweede divisie: BC Vlissingen- Waldric (21.00 uur). Mannen 1e klasse: Mevo'80-Scheldesport 2 (20.00 uur). IB Darts Demonstratie Engelse topdarters Way ne Mardle en Martin Adams. Aanvang: 20,00 uur. Locatie: Yip Plaza, Goes. IB Voetbal Afscheidswedstrijd Jos en Leo Kayser. Terneuzen tegen selectie van spelers met wie Jos en Leo Kayser tijdens hun carrière hebben samengespeeld. Aan vang: 19.30 uur. Locatie: Sportpark De Vliegende Hollander, Terneuzen. II Wielrennen Juniorendriedaagse Axel. Eerste etappe over 124 kilometer. Startom 16.30 uur op de Markt in Terneuzen, aankomst ver wacht om 19.30 uur in Philippine. II Zaalvoetbal Beker. FM Sranang-BZC/Pompe. Aan vang: 21.00 uur. Locatie: Sportpunt Zee land, Goes. zaterdag li Atletiek Derde wedstrijd Zeeuwse pupillencom- petitïe. Driekamp ir. Knaap Trofee, 600 meter (B/C-pupillen) en 1000 meter (A- pupillen). Organisatie: AV Scheldesport, Terneuzen. Aanvang: 12.30 uur. Locatie: Zuidersportpark. IB Basketbal Vrouwen derde divisie: Tenderfeet-Aga- thos (13.00 uur) Mannenbeker: BC Vlis singen JJ- Mevo '80 18.45 uur), BV Sou burg-Marathon (20.30 uur). I Biljarten Zeeuwse Jeugdbokaal. Organisatie: BV TRaedthuys. Locatie: Sporthal de Belt, Oost-Souburg. Aanvang: 11.00 uur. Districtsdag Schouwen-Duiveland. Or- flanisatie: BV D'Eule. Locatie: café Neffen d'Eule, Oosterland. Aanvang: 13.00 uur. II Motorcross Mc Rilland clubwedstrijd. Klassen: mi- m/65cc,85cc, 125cc, 250/500cc, debutan ten. Aanvang trainingen 10.00 uur. Aan vang wedstrijden 12.30 uur. Locatie: Bathseweg, Rilland-Bath. II Paardensport Concours Hippique Schouwse Ruiters. Dressuur. 9.00 uur: pony's klasse B, L en M, 10.50 uur: pony's klasseZ111.20 uur: P°ny's klasse Z2. 12,00 uur: paarden klasse Z2.13.00 uur: paarden klasse B, L enM - Springen. 10.00 uur: pony's klasse B en I. 1130 uur: pony's klasse M en Z. 13.00 oih paarden klasse B 14.00 uur: paar den klasse L, 15.15 uur: paarden klasse M niet aansluitend klasse Z en ZZ. Locatie: Manege Hofstede Grol Renesse. ■I Schaken Zeeuws kampioenschap Rapidschaken. Locatie: Wijkcentrum Sint Laurens, Van ggWiit 64, Sint Laurens. Aanvang: ■I Triatlon Den Inkeltriatlon. Aanvang 9.00 uur hal ve triatlon (2.5 km zwemmen, 80 km, 20 "m lopen), 10.10uur: halvetriatlon, 11.20 eer kwart triatlon (1.5 km zwemmen, 40 Km fietsen, 10 km lopen), 12.05 uur: acht ste triatlon (750 m zwemmen, 20 km fiet sen, 5 km lopen). Locatie: camping Den 'ikel Kruiningen. ItS Veldkorfbal Ov.kl.B: Avanti-De Lege Geaen, Thrian^ nemers worden geleverd door het district Walcheren/de Beve landen. De strijd begint zaterdag en zondag om 11.00 uur. De finale wordt zondag rond 15.30 uur af gewerkt. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Danny Walhout (VEGABV, 150 caramboles); Tom Verbeek (90), Maikel Govaers (50) beiden VE GABV, Stefan Yzewijn (HBC/Trou- badour, 50), Chris van der Werf (SIR, 40), Johnnie van der Does (HIO, 35), Boy Steketee (De Her berg, 35) en Sjors Schanck (35). ta-Or.Wit, Excelsior D-KCC, Marfugels- Fortis (15.30). 1G:Tjoba-Koag (16.00), De Dijkvogels-IJsselvogels, ODO M-Maas- sluis, Vr'schaar H-Rust Roest. 2G: Pernix- Sagitta, ACKC-TOP, Fiks-Ondo G, Swift- ADO (16.00). 3A: Seolto-AII Ready (16.00 DSO-Or.Nassau, DVS-Vios W, Ondo M- De Voltreffers (15.45). 4A: Atlas-BKC (16.00), Volharding-Togo (16.00), Luctor- Stormvogels (16.00). R4A: Seolto2-Swift 3 (14.00), Fortis 5-KVK (13.30), TOP 3-To- go 2 (15.30), Zaamslag-OlympiaW (16.00 ROB: Tjoba 2-Koag 2 (14.30). R1G: Swift 2-Fortis 2 (14.30). Jeugd. AID: OZC-Tjo- ba (15.30), Swift-Fortis (11.45). Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A. Emmen-Den Bosch, Cambuur-RBC. Aan vang: 19.30 uur. Eerste klasse (promotie): Volendam- -Oostkapelle (terrein Heerjansdam). Tweede klasse, nacompetitie: Kogel- vangers-Dinteloord,Tricht-Nivo Sparta. Derde klasse, nacompetitie: Yerseke-Seolto, WHS-Meeuwen. Vier de klasse, nacompetitie: Streefkerk-Cadzand, ZSC'62-Smerdiek. Aanvang wedstrijden: 14.30 uur. Beslissingswedstrijd. Arnemuiden 2-De Zwerver 2 om een plaats in de reserve hoofdklasse. Terrein van Bruse Boys, aanvang: 14.30 uur. Toernooi Terneuzense Boys voor A-juni oren. Aanvang: 9.00 uur. Finale: 16.00 uur. Locatie: Zuidersportpark Terneu zen. Twintigste editie Dow Benelux-toer- nooi. Op velden van Terneuzen voor D-, E- en F-junioren. Ajax-keeper Fred Grim treedtaan voor penaltybokaal bijjongste jeugd. Locatie: Vliegende Hollander complex van voetbalclub Terneuzen. Aanvang 10.30 uur. ■P Wielrennen Juniorendriedaagse Axel. Tweede etap pe, tijdrit over 10.5 kilometer in de Bui tenpolderweg in Zuiddorpe. Start eerste renner om 10.00 uur, aankomst laatste renner om 12.45 uur. Derde etappe Axel-Axel over 111.9 kilo meter. Start op de Rooseveltlaan in Axel om 17.00 uur, aankomst verwacht om 19.50 uur. Ronde van Noord-Beveland. Wedstrij den voor categorieën sportklasse A/cy- clo's, recreanten en veteranen. Start en finish: Wissenkerke. Aanvang: 14.00 uur. Afstand: 110 kilometer. Inschrijven: Dorpshuis Onder de Toren, Wissenker ke. Fietstoertocht Axel-Zottegem-Axel. Over de afstanden 125 of 165 kilometer. Inschrijven: 165 km van 7.00 uur tot 9.00 uur, 125 km van 7.00 uurtot 10.00 uur. In schrijven in café Cambrinus op de Markt in Axel. zondag_ Tennis ge aanvaller uit. Daarmee stipt Van de Moezel direct het pro bleem van ZSC dit seizoen aan. De ploeg heeft een te smalle selectie om het wegvallen van bepalende spelers te kunnen op vangen. Van de Moezel: „Door dat we vaak veel spelers hebben moeten missen door blessures en schorsingen, zijn we ook zo ver teruggevallen na de winter stop. Na de eerste acht competitie wedstrijden stonden we nog tweede, maar als er spelers weg vallen komen we in de proble men. We hebben geen goede ver vangers achter de hand. En we hebben ook veel pech gehad, want voetballend waren we vaak niet de mindere. Daarom zou ik het ook niet terecht vin den als we zouden degraderen." Ook van de Moezel zelf heeft een aantal wedstrijden aan zich voorbij moeten laten gaan. Door een liesblessure die hij aan het eind van het vorig seizoen op liep, is hij nogniet één wedstrijd helemaal fit geweest. Mede daardoor is hij ook niet tevreden over zijn eigen spel. „Ik heb een zwak seizoen achter de rug. Door die liesblessure kon ik nooit echt voluit gaan. Ik ben al dertig keer naar fysiotherapie geweest, maar het gaat maar niet over. Bovendien lukte het scoren niet zo. En de doelpunten die ik maakte, waren bijna alle maal met het hoofd, teiwijl ik eigenlijk helemaal geen kopper ben." Fit of niet, Van de Moezel blijft van grote waarde voor ZSC, want hij is de man van wie de doelpunten moeten komen. Niet voor niets is hij bijna elk jaar topscorer van de club. Niette min baart hij zich zorgen over de toekomst van ZSC. Vooral nu routiniers als Jacco Heijboer, Jan van der Linde en John van der Have na dit seizoen stoppen bij het eerste elftal. Daartegen over staat de komst van een nieuwe trainer, want Ton van der Spaan volgt Edwin Kriens op. „Mochten we ons handha ven dan wordt het opnieuw een heel zwaar jaar, want er zit ook heel weinig jeugd aan te komen om dat verlies op te vangen." Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule B. Volendam-Excelsior, Sparta-ADO Den Haag. Aanvang: 14.30 uur. Derde klasse, nacompetitie: Moerse Boys-Desk, Rood Wit-IFC. Vierde klas se, nacompetitie: Hulsterloo-Steenber- gen, Domburg-BSC. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Vriendschappelijk: Koewacht-Old Stars. Aanvang 14.00 uur. uur. Zeeuwse Jeugdbokaal. Organisatie: BV 't Raedthuys. Locatie: Sporthal de Belt, Oost Souburg. Aanvang: 11.00 uur. Fina le: 15.00 uur. Vlissings kampioenschap. Organisatie: GPC Vlissingen. Locatie: sportvelden aan de Irislaan/Bosweg in Vlissingen. 13.00 uur: Walcheren-GPC Vlissingen en VCVIissingen-RCS. 13.45uur: RCS-GPC Vlissingen en Zeeland Sport-Walche- ren. 14.30 uur: VC Vlissingen-Zeeland Sport en Walcheren-RCS. 15.15 uur: Walcheren-VC Vlissingen en GPC Vlis singen-Zeeland Sport. 16.00 uur: Zee land Sport-RCS en VC vlissingen-GPC Vlissingen. (Duur wedstrijden: 2x15 mi nuten). Twintigste editie van Dow Benelux- toernooi. Op velden van Vliegende Hol lander complex in Terneuzen. Toernooi- dag voor A-, B- en C-junioren. Aanvang 13.00 uur. Wielrennen Juniorendriedaagse Axel. Vierde etappe in het Belgische Strijpen. Start om 13,00 uur, aankomst verwacht om 16.00 uur. Ronde van Ovezande. 13.00 uur: vetera nen. 13.01 uur: recreanten en sportklasse B. 14.15 uur: sportklasse en cyclosportie- ven. Inschrijven: Bar R-2, Ovezande. ■Hf Zwemmen Zeeuws kampioenschap lange baan. Eerste sessie. Lokatie: Zwembad Den In- kel in Kruiningen. Aanvang 13.45 uur. Or ganisatie: Zwemvereniging Zeelandia uitReimerswaal. Programma: Vrouwen. 400 meter vrije slag all-in, 100 meter rugslag junioren 1 +2, 100 meter schoolslag jeugd 1+2,100 meter vlinderslag senioren open, 100 meter vrije slag junioren 1+2, 100 meter vrije slag senioren open, 100 meter rug slag jeugd 1 +2,4 x 100 meter vrije slag es tafette all-in. Mannen. 200 meter schoolslag all-in, 100 meter rugslag junioren 1+2, 100 meter schoolslag junioren 3+4,100 meter rug slag senioren open, 100 meter rugslag senioren 1+2,100 meter vrije slag junio ren 1+2, 100 meter schoolslag senioren open, 100 meter schoolslag senioren 1 +2, 100 meter rugslag senioren 1+2, 4 x100 meter wisselslag estafette all-in. Marlies Kort was verrast dat de VZ A-prestatiebeker voor haar was. Landelijk, gemengd. Tweede klasse: Schelde Aqua-Systeem/Zoetermeer, Holy-CCO/TTO Oosterhout, Dash'35- Oud-Beijerland, Be Quick/M-Roosen- daal. Derde klasse: Vierhoeven-DDH, MLTC-Gravenzande, Dash'35 2- Unit/Lobbelaer 3, Souburg-Holy 2 Vier de klasse: Tiola-Oud-Beijerland 2, Hal steren 1-Souburg 2, Roosendaal 3-Har- tel, Be Quick/M 2-Etten. Vijfde klasse 67: De Puije-Halve Maan, MLTC 3-Hulster Ambacht, Hontenisse-Ludo Emergo. Vijfde klasse 75: DOS-Tiola 2, Souburg 3- De Zoom 3, Hulster Ambacht 2-Animo. Mannen, eerste klasse: Sluipers-Holy, Halfweg 3-Binnenmaas, Animo-Baren- drecht. Tweede klasse: 't Halve Maantje- CC, Markant-Oudenbosch, Sjef-Zierik- zee. Holy 2-Hartel. Veldhandbal Vrouwen, Olympus-MOK (verharde sportvelden Irislaan Vlissingen, 12.00 uur). Mannen, Olympus-Atomium 3 (ver harde sportvelden Irislaan Vlissingen, 13.15 uur). door Sjaak Sinke GOES - Na afloop van de avondwedstrijden in Goes ontving atlete Marlies Kort van AV'56 uit handen van VZA-betuurslid Charles Blom de prestatiebeker 2001. Kort kreeg deze onderscheiding omdat zij in krap drie jaar niet alleen regionaal uitgegroeid is tot een vaste waarde in de Zeeuwse vrou- wenatletiek, maar vorig jaar ook aanslui ting kreeg bij de nationale top. „Ik was wel verrast toen ik hoorde dat de prestatiebeker voor mij was", vertelde Mar lies Kort na de huldiging. „Het is niet alleen een eer voor mij, maar ook voor mijn trai ners Jan de Wilde en Jan Kloet die mij over gehaald heeft om aan atletiek te gaan doen. Op atletiekgebied doen deze mannen echt alles voor me. Als ik ze 's nachts zou bellen om wat te vragen over atletiek, dan zouden ze dat zeker niet erg vinden." De prestatiebeker werd voor het eerst uitge- reikt in 1964 aan Anneke Roose van Zee- landsport. Daarna kregen velg rpemruchte namen als Cora Hofman, de zusjes De Nijs, Els Vader (5x), Irma Heeren (3x), Marjan Olyslager, Ella Deurloo en Jacolies van Gastel deze prestatiebeker. Vorig jaar kreeg Yvonne Wisse, die grossierde in Nederland se titels en ons land vertegenwoordigde op grote toernooien, deze onderscheiding. Over de toekomst van haar atletiekcarriere heeft Kort zo haar twijfels. „Het wordt steeds moeilijker om sport en werk te com bineren en dat ook nog perfect te doen", liet Kort, die een interieur adviesburo runt, we ten. „Volgens Gerard Nijboer zou ik veel meer tijd in atletiek moeten investeren en trainingskampen in het buitenland moeten bezoeken. Dat zou ik zeker doen wanneer ik tien jaar jonger zou zijn geweest en geen so ciale verplichten zou hebben," Aansluiting Kort kwam zelf in actie op de 3000 meter waar ze lange tijd Karin Bastian (Dynamica voor zich moest dulden. Met nog één ronde te gaan kreeg Kort aansluiting bij Bastian, die evenals vorige week in Zierikzee net te kort kwam voor de overwinning. Met een tijd van 10 minuten en 2,6 seconden was Kort acht seconden sneller dan vorig week. Bastian, die een waarderend schouderklop je van Kort kreeg, haalde zeven seconden van haar vorige tijd af Veteraan Mauricio Gonzales (Dynamica) gaat met de week beter lopen. De voormali ge Mexicaanse topper nam al snel de leiding op de 3000 meter en liet jongeren als Alwin Vermeulen (AV'56) en Rachid Guigui (AV'56 achter zich. Gonzales finishte in 9 minuten en 15 seconden ruim voor Alwin Vermeulen die in de laatste ronde Guigui van zich af had geschud. Peter Oele (AV'56) had weinig tegenstand op de sprintnummers, die hij dan ook met ruime voorsprong won. Bij de vrouwen liep veterane Hermien Roggeband met een tijd van 12,9 seconden op de 100 meter een per soonlijk record dat met ééntiende seconde werd aangescherpt. De vierde en laatste wedstrijd voor het VZA-avondbaancircuit vindt op vrijdag 28 juni in Middelburg plaats. door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Het biljart district Schouwen-Duiveland sluit zaterdag in Café Neffen d'Eule in Oosterland een ge denkwaardig seizoen af met de huldiging van de kampioenen en de bekerfinale tussen de bil jarters van Old Dutch en Even Buiten. Waar vorig seizoen nog vier le den van het district Schouwen- Duiveland een nationale finale wisten te bereiken, slaagde dit seizoen alleen Ab van Buren uit Brouwershaven daarin. Zelfs een podiumplaats (hij werd der de) werd zijn beloning. Voor het overige waren de prestaties bui ten de districtsgrenzen matig. Het was een seizoen van tegen stellingen. De problemen bin nen de KNBB gingen ook aan Schouwen-Duiveland niet ge ruisloos voorbij. Vier verenigin gen zegden hun lidmaatschap van de KNBB op. Dat maakte het bestuurlijk gezien allemaal niet gemakkelijk om de zaak draaiende te houden. Het was dan ook een seizoen waarop voorzitter Piet Verschure met gemengde gevoelens terugkijkt. Toch werd er ook dit jaar weer op a 11e niveaus volop strij d gele verd op het groene laken. De kampioenen zullen zaterdag op de districtsdag nog eens in de bloemetjes worden gezet. Ver schure mag in sportief opzicht terugzien op een zeer geslaagd seizoen. Met twee titels in het kader 38/2 (vierde en derde klasse) en een tweede plaats in de gewestelijke finale libre hoofdklasse bezorgde hij zich zelf een fraaie erelijst. Boven dien werd in beide spelsoorten gepromoveerd. De slotdag kent weer een over laden programma want vooraf gaand aan de huldiging van de kampioenen wordt de bekerfi nale gespeeld tussen de teams van Old Dutch uit Zierikzee en Even Buiten uit Oosterland. Daarnaast spelen de kampioe nen een annoncétoernooi. In vijf verschillende spelvormen wor den de onderlinge krachten ge meten. De districtsdag wordt gehouden in Café Neffen d'Eule in Oosterland en begint om 13.00 uur. De prijsuitreiking is rond 17.30 uur. Een overzicht van de kampioenen: libre 5e klasse: Rikus Merle, BV Zie rikzee (zevende gewestelijk kampi oenschap); libre 4e klasse: Gerard Oele, BV SIR (tweede gewest); libre 3e klasse: Anthony van der Leeuw, BV Old Dutch (tweede gewest); libre 2e klasse: Piet Vijverberg, BV Phoe nix (vijfde gewest); libre le klasse: Ab van Buren, BV Windenburg (eer ste gewest, derde nationaal); libre hoofdklasse: Ger Monster, DOS (zesde gewest), libre extra klasse: Rinus Lems, BV DOS; libre over gangsklasse: Cor van Etten, BV De Poedel; kader 38/2 4e klasse: Piet Verschure, BV DOS; kader 38/2 3e klasse: Piet Verschure, BV DOS; ka der 38/2 2e klasse: Cor van Etten, BV De Poedel; bandstoten 5e klasse: Wim van Dijke, OKK (Gerard Oele tweede gewest); bandstoten 4e klas se: Kees Vis, BV De Poedel (vijfde gewest); bandstoten 3e klasse: Han Al, BV SIR (derde gewest); drieban den 3e klasse: Piel Keizer, BV 't Klusje; driebanden 2e klasse: Ger Monster, BV DOS (zesde gewest); driebanden groot 3e klasse: Jan Eic- kenboom,BV SIR (zesde gewest); se nioren: Piet van der Valk, Middel- harnis; driekamp laag: Nicolette 3e Ruiter, Westhoekladies; driekamp hoog: Martin Capelle, BV Even Bui ten; Teams libre C5: BV Ond^r Vrienden, Burgh Haamstede; libj-e C4: BV Old Dutch, Zierikzee; libfre C3: BV De Poedel, Sommelsdijk; li bre C2: BV Windenburg 1, Noorri- gouwe; libre Cl: BV Windenburg driebanden B2: BV Windenburg 1 driebanden BI: BV Zierikzee. Atletiek foto Willem Mieras Goes. Baancircuit. Mannen: 100 m: 1Pe ter Oele (AV'56) 11.5, 2. Michel Lubbers (Dynamica) 12.2, 3. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 12.3 200 m: 1. Peter Oele (AV'56) 24.3, 2. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 25.8, 3. Arjan Meijer (Delta Sport) 26.2. hoog: 1. Michel Lubbers (Dynamica 1.65,2. Roland Volleman (Scheldesport 1.50, 3. Arjan Meijer (Delta Sport) 1.45. kogel: 1. Bert de Jonge (AV'56) 12.64, 2. Jasper Ruinard (Wielingen) 10.63,3. Rob Sonke (AV'56) 9,95 discus: 1 Bert de Jonge (AV'56) 39,27, 2. Jasper Ruinard (Wielingen) 27.66, 3. Rob Sonke (AV'56) 23.91. 800m: 1. Pieter Jan Fioole (Delta Sport), 2. Henrik Westerweele (Dynami ca) 2.05.8,3. Robert Planting (Dynamica) 2.06.8.3000 m: 1Mauricio Gonzales (Dy namica)9.15,2. Alwin Vermeulen (AV'56 9.24.6, 3. Rachid Guigui (AV'56) 9.25.4, 4. Wilko de Vos (AV'56) 9.49,0, 5. Eddy Smit (Delta Sport) 9.50.7. Jongens A: hoog: 1. Emiel Goudzwaard (Schelde sport) en Jeroen van Belzen (Synamica) 1.75. kogel: 1. Ruud Westerweele (Dyna mica) 10.86, 2. Marin de Feyter (Wielin gen) 10.82, 3. Jeroen van Belzen (Dyna mica) 10.60. discus: 1Jeroen van Belzen (Dynamica) 30.50, 2 Ruud Westerweele (Dynamica) 29.53, 3. Marin de Feyter (Wielingen) 26.68. Jongens B: 100 m: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.3, 2. Tony Landegent (Delta Sport) 12.7. 200 m: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 25.7, 2. Tony Landegent (Delta Sport) 26.5. hoog: 1. Wouter Saman (RKHAV) 1.70, 2. Sjoerd de Winter (AV'56) 1,65,3. Wouter van Caspel (Dynamica) 1.55. ko gel: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 13.02, 2. Wouter van Caspel (Dynamica) 9.95, 3. Wouter Saman (RKHAV) 9.94. discus: 1 Tony Landegent (Delta Sport) 30,76,2. Bart van Kralingen (Delta Sport) 28.58, 3. Wouter Saman (RKHAV) 28 34. 800 m. 1Wouter van Caspel (Dynamica) 2.09.3,2. Jack Luteyn (Wielingen) 2.11.8. 3. Richard Reynhout (AV'56) 2.13.4. pols- hoog: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 3.20, 2. Wouter van Caspel (Dynamica) 2.50. JongensC: 100 m: I.Ceasar Zwolle (AV'56) 12.52. Rinse Pieters (AV'56) 13.5, 3. Raymond Elferink (Delta Sport) 14.4, 150 m: 1 Ceasar Zwolle (AV'56) 19.6, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 21.9, 3. Aris den Hollander (Wielingen) 23.1. hoog: 1Pim Abbink (AV'56) 1.50,2. Yan- nick Boidin (RKHAV) 1.45. kogel: 1,. Ste fan Stokman (AV'56) 12.28, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 8.36, 3. Yannick Boidin (RKHAV) 8.07 Vrouwen: 3000 m: 1. Marlies Kort (AV'56) 10.02.6, 2. Karin Bastian (Dynamica) 10.07.5, 3. Sjaan Maartensde (AV'56) 11.50.1100 m: 1 El len Naastepad (Olympus) 12.7, 2. Her mien Roggeband (Delta SPort) 12.9. 200 m: 1. Ellen Naastepad (Olympus) 27.4. Sportprijsvragen Lucky Day 23 mei 2002. 03-06-07-08-11- 16-24-27-28-33-37-39-41-44-49-53-54- 56-65-79 (onder voorbehoud gen, mannen. Rode groep: Verenigd' Staten - Zweden 0-3. Blake - Enqvist 6-4 7 6-7, Sampras - Johansson 2-6 7-6 6 7, Blake/Palmer - Björkman/Johansson 4-6. Frankrijk - Argentinië 1-2. Escudi Canas 5-7 2-6, Clément - Acasuso 6-7 3 6, Clément/Escudé - Arnold/Etlis 6-1 6 Argentinië naar finale. Blauwe groe Rusland - Spanje 2-1. Safin/Kafelniko' Corretja/Costa 6-7 6-3 7-6. Parijs. Roland Garros, kwalificatie. Vrouwen, tweede ronde: Zvonare (Rus) - Boogert (Ned) 7-6 6-2. Voetbal Tennis Burgh-Haamstede. Jeugd Sterretjes- toernooi. JE t/m 12 jaar: Michel Maas kant (LTC De Bru-Ten) - Jeffrey Bongers (TC Westerschouwen) 7-1 4-2 JDt/m16 jaar. Daan Ruitenbeek (LTC Zierikzee )/Tom Roth (LTC Scharendijke) - Philou Louzolo (TC Westerschouwenl/Erwin van Mastrigt (TC Westerschouwen) 5-3 2-5. Halve finales. ME t/m 10 jaar: Vero- niek Kroon (TV Scelveringhe) - Annelous den Engelsman (TC Westerschouwen) 3- 4 4-4; Melissa Schrïer (TC Westerschou wen) - Nicole Lekkerkerk (LTC Scharen dijke) 8-07-1. ME t/m 12 jaar: Eva le Cler- cq (LTC Zierikzee) - Liesbeth Boot (TC Westerschouwen) 2-2 4-0; Iris van den Ouden (LTC Zierikzee) - Marleen den En gelsman (TC Westerschouwen) 2-5 4-3. JE t/m 10 jaar: Thijs de Vos (LTC Zierik zee) - Tommie Vroegop (TC Wester schouwen) 8-1 6-1; Arne Holm (LTC Zierikzee) - Quintus Jansen (TC Wester schouwen) (opgave Jansen). JE t/m 12 jaar: Erwin van Mastrigt (TC Wester schouwen) - Lars Holm (LTCZierikzee) 6- 1 2-4; Merijn de Vos (LTC Zierikzee) - Mi chel Maaskant (LTC De Bru-Ten) 3-3 3-3 (tiebreak 9-11). JE t/m 14 jaar: Pieter Boot (LTC Zierikzee) - Job Jan Simmelink (LTC De Bru-Ten) 5-34-2;Thomas le Cler- cq (LTCZierikzee) - Philou Louzolo 5-2 4-3 (TC Westerschouwen). Düsseldorf. Wereldbeker landenploe- Horten (Noo). Vriendschappelijk, onder 21 jaar. Noorwegen - Nederland 1 -2 (0-0). 61Riga 0-179. Demouge 0-2,89. Hofffl- 2. Oefeninterland: Argentinië Kashima Antlers 5-1. Doelpunten Argentinië: Bcjti- stuta 4, Pochettino. Wielrennen Ronde van Italië. Elfde etappe. Bénévent - Campitelio Ma- tese: 1. Simoni (Ita/Saeco) 140 km lin 4.03.37, 2. Casagrande (Ita), 3. Pellizqtti (Ita) 0.04, 4. Escartin, 5. Frigo, 6. Noè,!7. Castelblanco (Col), 8. Caucchioli (lta),!9. Gonzales (Spa) 0.11, 10. Garate (Sda) 0.18,23. Hamilton 0.42,24. Boogerd 0.(jo, 32. Heppner (Dui) 1.02, 39, Engels 2.18, 80. Boven 8.16,82 Pantani (Ita), 89. Lota, 102. Vierhouten 13.40, 105. De Jongh 14.00, 118, Van Dijck. Klassement. 1. Heppner 52,54.27, 2. Casagrande 2.58,. 3. Simoni 3.15, 4. Salvodelli (Ita) 3.43,;5. Caucchioli, 6. Escartin 3.46, 7. Popovitsj (Oek) 3.50, 8. Belli (Ita) 3.55, 9. Gonzaljes 3.58, 10. Evans (Aus) 4.03, 20. Boogerd 4.56, 43. Engels 14.13, 80. Boven 34.28, 94. Lotz 43.52, 95. De Jongh 44.48, 106. Vierhouten 52.19,139. Van Dijck 106.22. Olympia's Tour. Vijfde etappe, Buchten- Buchten: 1. Cornelissen (Ned) 190 km in 4.41.22, 2. Van der Pluijm (Ned), 3. Van Hummel (Ned), 4. Sullivan (Aus), 5. Smink (Ned), 6. Bos (Ned), 7. Slabbe- koorn (Ned), 8. Lenferink (Ned), 9. Mrvar (Slv), 10. Shpilevski (Rus). Algemeen klassement: 1. Slabbekoorn 19.50.30, 2. Louwers (Ned) 0.08, 3. De Weert (Bel) 0.14, 4. Lenferink 0.18, 5. Sullivan (Aus) 0,24,6. Zrimsek (Slv) 0.25,7. Cornelissen 0.31, 8. Mourïs (Ned) 0.32, 9. Posthuma (Ned), 10. Van de Burg (Ned) 0.38. Finalisten bekend Sterretjestoernooi BURGH-HAAMSTEDE - Bij het Sterretjestoernooi voor jeugd in Burgh-Haamstede zijn de finalisten in de verschillende categorieën bekend. Bij de jon gens tot en niet 14 jaar staan vandaag de clubgenoten Pieter Boot en Thomas le Clerq van LTC Zierikzee tegenover elkaar. Beide tennissers hadden in hun halve finale niet al te veel moei te met hun tegenstanders. Boot versloeg Job Jan Simmelink (LTC De Bru-Ten) met 5-3 4-3 en Le Clerq bleek met 5-2 4-3 te sterk voor Philou Louzolo van TC Westerschouwen. Boot en Le Clerq vormen in het dubbelspel een koppel. Bij de jongens tot en met 12 jaar plaatsten Erwin van Mastrigt (TC Westerschouwen) en Michel Maaskant (LTC De Bru-Ten) zich voor de eindstrijd en dat zelfde deden Thijs de Vos en Ar ne Holm (beiden LTC Zierikzee) in de categorie tot en met 10 j aar. De finale in die categorie bij de meisjes gaat tussen Annelous den Engelsman en Melissa Schrier, die allebei voor TC Westerschouwen uitkomen. Marleen den Engelsman treft Ln de leeftijdscategorie tot 12 jaar Eva le Clerq. Niels van de Moezel staat niet ZSC'62 voor het belangrijke nacompetitieduel met Smerdiek. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 37