PZC Domburg zet zijn opmars voort Prestatiebeker verrast Kort Oost-Souburg toneel jeugdbokaal biljarten 19 I \anvaller Chiel Maranus: selectie is één grote familie |F agenda Voortbestaan triatlon Kruiningen verzekerd uitstagen GPC houdt Vlissingse titelstrijd wb vrijdag 24 mei 2002 1 Lr Koen de Vries 1 ZOUTELANDE - De voetbal- I Iers van Domburg zijn aan een 3 flinke opmars bezig. Vorig jaar I jverdenze kampioen in de vijfde I klasse en dit jaar staan ze op de I drempel van de derde klasse. I Zondag moeten ze definitief kunnen afrekenen met BSC, waarna er nog één obstakel j moet worden opgeruimd voor dat promotie opnieuw een feit I Volgens Chiel Maranus is het ten mixture van teamgeest en voetballend vermogen die voor He goede resultaten zorgt. De 20-jarige linkeraanvaller loopt stage bij de Meermarkt in Zou- telande, maar mag in werktijd Uitgebreid de tijd nemen om dat Hit te leggen. Zijn baas is im- bers collega-spits Johan van Sen Berg, die weliswaar veer tien jaar ouder is maar toch een goede vriend genoemd kan wor den. poch moest Maranus een bij zonder moment uitzoeken om Van den Berg te vragen of hij bij hem stage kon lopen,Ik heb het hem gevraagd op de avond na dat we de periodetitel hadden gepakt. Het was een uur of tien en we hadden al aardig wat biertjes op. Hij zei meteen ja en ik geloof niet dat hij er spijt van heeft." „We voelen elkaar goed aan. In het veld, maar ook in de win kel", zegt Maranus, die de laat ste vijf wedstrijden steeds goed was voor minimaal één doel punt. „De selectie is een grote familie. Elke uitwedstrijd die we spelen is een groot feest, on danks het leeftijdsverschil in de selectie. We hebben veel jonge jongens, maar ook een paar rou tiniers. Johan van de Berg is 34, Ko Brand 33 en Oscar Jacobs 36." Linkerpootje Maranus is één van de vele ta lenten die Domburg huisvest. Hij zit al van zijn veertiende in de eerste selectie en heeft vanaf door Joop van den Oudenhoven OOST-SOUBURG - De strijd Dm de Zeeuwse jeugdbokaal biljarten, morgen en zondag in Sporthal De Belt in Oost-Sou burg, heeft meer weg van een kampioenschap voor Walche ren/de Bevelanden dan van een Zeeuws kampioenschap. t)e districten Zeeuws-Vlaande- ren en Schouwen-Duiveland komen niet verder dan één afge vaardigde. De overige zes deel- hemers worden geleverd door net district Walcheren/de Beve landen. bat de biljartsport vergrijst is algemeen bekend, maar dat een pistrict niet meer dan één jeugd- Speler kan aanwijzen, duidt op ten verwaarlozing van de pro vrijdag Bi Basketbal Mannen tweede divisie: BC Vlissingen- IValdric (21.00 uur). Mannen 1e klasse: Mevo'80-Scheldesport 2 (20.00 uur). |S Darts Demonstratie Engelse topdarters Way ne Mardle en Martin Adams. Aanvang: 20.00 uur. Locatie: Yip Plaza, Goes. ||S Voetbal Wscheidswedstrijd Jos en Leo Kayser. jTerneuzen tegen selectie van spelers mei wie Jos en Leo Kayser tijdens hun carrière hebben samengespeeld. Aan vang; 19.30 uur. Locatie: Sportpark De Wiegende Hollander, Terneuzen. II Wielrennen Juniorendriedaagse Axel. Eerste etappe over 124 kilometer. Start om 16.30 uur op He Markt in Terneuzen, aankomst ver- Wacht om 19.30 uur in Philippine. II Zaalvoetbal Beker. FM Sranang-BZC/Pompe. Aan hang: 21.00 uur. Locatie: Sportpunt Zee land, Goes. —zaterdag li Atletiek Derde wedstrijd Zeeuwse pupillencom- petitie. Driekamp ir. Knaap Trofee, 600 meter (B/C-pupillen) en 1000 meter (A- pupillen). Organisatie: AV Scheldesport, lerneuzen. Aanvang: 12.30 uur. Locatie: Zuidersportpark. ■I Basketbal Vrouwen derde divisie: Tenderfeet-Aga- ihos (13.00 uur).Mannenbeker: BC Vlis singen JJ- Mevo '80 (18.45 uur), BV Sou burg-Marathon (20.30 uur). II Biljarten Zeeuwse Jeugdbokaal. Organisatie: BV tRaedthuys. Locatie: Sporthal de Belt, Oost-Souburg. Aanvang: 11.00 uur. Districtsdag Schouwen-Duiveland. Or- ganisatie: BV D'Eule. Locatie: café Neffen ö'Eule, Oosterland. Aanvang: 13.00 uur. II Motorcross Mc Rilland clubwedstrijd. Klassen: mi- m'65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutan ten. Aanvang trainingen 10.00 uur. Aan hang wedstrijden 12.30 uur. Locatie: Bathseweg, Rilland-Bath. IB Paardensport Concours Hippique Schouwse Ruiters. Dressuur, 9.00 uur: pony's klasse B, L en M' 10,50 uur: pony's klasse Z111.20 uur: Pony's klasse Z2. 12.00 uur: paarden klasse Z2.13.00 uur: paarden klasse B, L enM, Springen. 10.00 uur: pony's klasse B en I. "•30 uur: pony's klasse M en Z. 13.00 our: paarden klasse B 14.00 uur: paar den klasse L. 15.15 uur: paarden klasse M ,mei aansluitend klasse Z en ZZ. Locatie: Manege Hofstede Grol Renesse. ■I Schaken Zeeuws kampioenschap Rapidschaken. Locatie: Wijkcentrum Sint Laurens, Van Mtersstraa, 64, Sint Laurens. Aanvang: ■I Triatlon Den Inkeltriatlon. Aanvang 9.00 uur hal ve triatlon (2.5 km zwemmen, 80 km, 20 km lopen), 10.10uur: halve triatlon, 11.20 uur kwarttriatlon (1.5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen), 12.05 uur: acht stetriatlon (750 m zwemmen, 20 km fiet- !n!\5i,kn? '°Pen). Locatie: camping Den nkel Kruiningen. Veldkorfbal Ov.kl.B: Avanti-De Lege Geaen, Thrian- _zondag_ zijn zestiende regelmatig een basisplaats. Naast hem telt Domburg nog drie basisspelers van twintig jaar, één van 21 en twee van 27. „En zondag in de uitwedstrijd tegen BSC speelde Roel Willemse mee. Hij is zes tien en speelde een foutloze wedstrijd." Chiel Maranus is een snelle spits, heeft een goed overzicht, een neusje voor het doel en naar eigen zeggen een aardige linker pootje. Hij scoort vanuit alle standen, maar niet met het hoofd. „Ik ben 1.94 meter, maar koppen kan ik niet goed. Daar om neem ik de corners, van links en van rechts." Zondag verdedigt Domburg te gen het ambitieuze BSC uit Roosendaal in eigen huis een 4- 1-voorsprong. Het moet raar lo pen wil Domburg de beslissende promotiewedstrijd niet halen, denkt Chiel Maranus. „Sinds januari hebben we thuis één keer gelijkgespeeld en de rest hebben we gewonnen. Ik denk niet dat we het nog zullen ver spelen." Domburg heeft sowieso een goed seizoen achter de rug. De motie van de sport. Slechts in het district Walcheren/de Beve landen is sprake van een redelij - ke jeugdafdeling. Daar waren voor wedstrijden nodig om acht spelers aan te wijzen die in de fi nale om drie plaatsen in de Zeeuwse Jeugdbokaal zouden gaan strijden. Nu het zover is blijken liefst zes deelnemers uit het district te zijn geplaatst. De strijd begint zaterdag en zondag om 11.00 uur. De finale wordt zondag rond 15.30 uur af gewerkt. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Danny Walhout (VEGABV, 150 caramboles); Tom Verbeek (90), Maikel Govaers (50) beiden VE GABV, Stefan Yzewijn (HBC/Trou- badour, 50), Chris van der Werf (SIR, 40), Johnnie van der Does OHIO, 35), Boy Steketee (De Her berg, 35) en Sjors Schanck (35). ta-Or.Wit, Excelsior D-KCC, Marfugels- Fortis (15.30). 1G:Tjoba-Koag (16.00), De Dijkvogels-IJsselvogels, ODO M-Maas- sluis, Vr'schaar H-Rust Roest. 2G: Pernix- Sagitta, ACKC-TOP, Fiks-Ondo G, Swift- ADO (16.00). 3A: Seolto-AII Ready (16.00 DSO-Or.Nassau, DVS-Vios W, Ondo M- De Voltreffers (15.45). 4A: Atlas-BKC (16.00),Volharding-Togo(16.00), Luctor- Stormvogels (16.00). R4A:Seolto2-Swift 3 (14.00), Fortls 5-KVK (13.30), TOP 3-To- go 2 15.30), Zaamslag-Olympia W 16.00 ROB: Tjoba 2-Koag 2 (14.30). R1G: Swift 2-Fortis 2 (14.30). Jeugd. A1D: OZC-Tjo- ba (15.30), Swift-Fortis (11.45). Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule A. Emmen-Den Bosch, Cambuur-RBC. Aan vang: 19.30 uur. Eerste klasse (promotie): Volendam- -Oostkapelle (terrein Heerjansdam). Tweede klasse, nacompetitie: Kogel- vangers-Dinteloord,Tric.ht-Nivo Sparta. Derde klasse, nacompetitie: Yerseke-Seolto, WHS-Meeuwen. Vier de klasse, nacompetitie: Streefkerk-Cadzand, ZSC'62-Smerdiek. Aanvang wedstrijden: 14.30 uur. Beslissingswedstrijd. Arnemuiden 2-De Zwerver 2 om een plaats in de reserve hoofdklasse. Terrein van Bruse Boys, aanvang: 14.30 uur. Toernooi Terneuzense Boys voor A-juni oren. Aanvang: 9.00 uur. Finale: 16.00 uur. Locatie: Zuidersportpark Terneu zen. Twintigste editie Dow Benelux-toer- nooi. Op velden van Terneuzen voor D-, E- en F-junioren. Ajax-keeper Fred Grim treedt aan voor penaltybokaal bij jongste jeugd. Locatie: Vliegende Hollander complex van voetbalclub Terneuzen. Aanvang 10.30 uur. Wielrennen Juniorendriedaagse Axel. Tweede etap pe, tijdrit over 10.5 kilometer in de Bui tenpolderweg in Zuiddorpe. Start eerste renner om 10.00 uur, aankomst laatste renner om 12.45 uur. Derde etappe Axel-Axel over 111.9 kilo meter, Start op de Rooseveltlaan in Axel om 17.00 uur, aankomst verwacht om 19.50 uur. Ronde van Noord-Beveland. Wedstrij den voor categorieën sportklasse A/cy- clo's, recreanten en veteranen. Start en finish: Wissenkerke. Aanvang: 14.00 uur. Afstand: 110 kilometer. Inschrijven: Dorpshuis Onder de Toren, Wissenker ke. Fietstoertocht Axel-Zottegem-Axel. Over de afstanden 125 of 165 kilometer. Inschrijven: 165 km van 7.00 uur tot 9.00 uur, 125 km van 7.00 uur tot 10.00 uur. In schrijven in café Cambrinus op de Markt in Axel. Chiel Maranus: „Sinds januari hebben we thuis één keer gelijkgespeeld en de rest hebben we gewon nen. Ik denk niet dat we het nog zullen verspelen." foto Lex de Meester Hü Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie. Poule B. Volendam-Excelsior, Sparta-ADO Den Haag. Aanvang: 14.30 uur. Derde klasse, nacompetitie: Moerse Boys-Desk, Rood Wit-IFC. Vierde klas se, nacompetitie: Hulsterloo-Steenber- gen, Domburg-BSC. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Vriendschappelijk: Koewacht-Old Stars. Aanvang 14.00 uur. uur. Zeeuwse Jeugdbokaal. Organisatie: BV 't Raedthuys. Locatie: Sporthal de Belt, Oost Souburg. Aanvang: 11.00 uur. Fina le: 15.00 uur. Vlissings kampioenschap. Organisatie: GPC Vlissingen. Locatie: sportvelden aan de Irislaan/Bosweg in Vlissingen. 13.00 uur: Walcheren-GPC Vlissingen en VCVIissingen-RCS. 13.45 uur: RCS-GPC Vlissingen en Zeeland Sport-Walche- ren. 14.30 uur: VC Vlissingen-Zeeland Sport en Walcheren-RCS. 15.15 uur: Walcheren-VC Vlissingen en GPC Vlis singen-Zeeland Sport. 16.00 uur: Zee land Sport-RCS en VC vlissïngen-GPC Vlissingen. (Duur wedstrijden; 2x15 mi nuten). Twintigste editie van Dow Benelux- toernooi. Op velden van Vliegende Hol lander complex in Terneuzen. Toernooi- dag voor A-, B- en C-junioren. Aanvang 13.00 uur. Wielrennen Juniorendriedaagse Axel. Vierde etappe in het Belgische Strijpen. Start om 13.00 uur, aankomst verwacht om 16.00 uur. Ronde van Ovezande. 13.00 uur: vetera nen. 13.01 uur: recreanten en sportklasse B. 14.15 uur: sportklasse en cyclosportie- ven. Inschrijven: Bar R-2, Ovezande. Zwemmen Zeeuws kampioenschap lange baan. Eerste sessie. Lokatie; Zwembad Den In- kel in Kruiningen. Aanvang 13.45 uur. Or ganisatie: Zwemvereniging Zeelandia uit Reimerswaal. Programma: Vrouwen. 400 meter vrije ploeg verspeelde echter de titel door een serie slechte wedstrij den eind vorig jaar. Maranus: „Na vier wedstrijden stonden we bovenaan, maar toen verlo ren we vier of vijf wedstrijden op een rij. Dat heeft ons uitein delijk de das omgedaan. De ach terstand die we toen opliepen, konden we niet meer inhalen." Al alles volgens verwachting verloopt, dan treft Domburg in de finale de winnaar van het duel tussen Hulsterloo en Steenbergen. „Ik ken Steenber gen niet, maar ik speel toch het liefst tegen die ploeg. Tegen Hulsterloo zijn we niet kans loos, maar de resultaten tegen die ploeg waren dit seizoen niet goed. We speelden een keer ge lijk en we verloren een keer. Het is een fysiek sterke ploeg en dat spel ligt ons niet zo." Aanvaringen Volgens Maranus heeft trainer Stoffel Schipper, dit jaar voor het eerst aan het roer van de eer ste selectie, gezorgd voor extra spelplezier. „We doen op de trai ning bijna alles met de bal. Dat is heerlijk. Het enige probleem is dat hij altijd gelijk wil hebben en dat dat bij mij ook het geval is. Daardoor zijn er wel eens aanvaringen, maar die zijn de volgende trainingen altijd ver geten. De verhoudingen zijn heel goed, alles is bespreek baar." Domburg zal geen gek figuur slaan in de derde klasse, denkt Maranus. Zijn ploeg heeft toe komst, want ook de komende ja ren zullen enkele talentvolle junioren doorstromen naar de eerste selectie. „We hebben dit jaar tegen verschillende derde klassers geoefend. We wonnen van Patrijzen en Zierikzee en verloren nipt van Zeelandia Middelburg. Ik wil graag hoger op, maar voorlopig blijf ik bij Domburg. En als ik ooit wegga, moet het wel naar een leuke club zijn. Nee, niet naar Oostkapelle. De rivaliteit met Domburg is te groot. Vorig jaar informeerde Oostkapelle via het bestuur of ik interesse had. Die had ik niet. In het verleden kwam Oostkapelle op mij nogal arrogant over." slag all-in, 100 meter rugslag junioren 1 +2, 100 meter schoolslag jeugd 1+2, 100 meter vlinderslag senioren open, 100 meter vrije slag junioren 1+2, 100 meter vrije slag senioren open, 100 meter rug slag jeugd 1+2,4x100 meter vrije slag es tafette all-in. Mannen. 200 meterschoolslag all-in, 100 meter rugslag junioren 1+2, 100 meter schoolslag junioren 3+4, 100 meter rug slag senioren open, 100 meter rugslag senioren 1+2,100 meter vrije slag junio ren 1+2, 100 meter schoolslag senioren open, 100 meter schoolslag senioren 1 +2, 100 meter rugslag senioren 1+2, 4 x100 meter wisselslag estafette all-in. Marlies Kort was verrast dat de VZA-prestatiebeker voor haar was. 111 Tennis Landelijk, gemengd. Tweede klasse: Schelde Aqua-Systeem/Zoetermeer, Holy-CCO/TTO Oosterhout, Dash'35- Oud-Beijerland, Be Quick/M-Roosen- daal. Derde klasse: Vierhoeven-DDH, MLTC-Gravenzande, Dash'35 2- Unit/Lobbelaer 3, Souburg-Holy 2. Vier de klasse: Tiola-Oud-Beijerland 2, Hal steren 1-Souburg 2, Roosendaal 3-Har- tel, Be Quick/M 2-Etten. Vijfde klasse 67: De Puije-Halve Maan, MLTC 3-Hulster Ambacht, Hontenisse-Ludo Emergo. Vijfde klasse 75: DOS-Tiola 2, Souburg 3- De Zoom 3, Hulster Ambacht 2-Animo Mannen, eerste klasse: Sluipers-Holy, Halfweg 3-Binnenmaas, Animo-Baren- drecht. Tweede klasse: 't Halve Maantje- CC, Markant-Oudenbosch, Sjef-Zierik- zee. Holy 2-Hartel. Vrouwen: Olympus-MOK (verharde sportvelden Irislaan Vlissingen, 12.00 uur). Mannen, Olympus-Atomium 3 (ver harde sportvelden Irislaan Vlissingen, 13.15 uur). Veldhandbal door Sjaak Sinke GOES - Na de avondwedstrijden in Goes kreeg atlete Marlies Kort van AV'56 uit han den van VZA-betuurslid Charles Blom de prestatiebeker 2001 uitgereikt. Kort kreeg deze onderscheiding omdat zij in krap drie jaar niet alleen regionaal uitgegroeid is tot een vaste waarde in de Zeeuwse vrouwenat- letiek, maar vorig jaar ook aansluiting kreeg bij de nationale top. „Ik was wel verrast toen ik hoorde dat de prestatiebeker voor mij was", vertelde Mar lies Kort na de huldiging. „Het is niet alleen een eer voor mij, maar ook voor mijn trai ners Jan de Wilde en Jan Kloet, die mij over gehaald heeft om aan atletiek te gaan doen. Op atletiekgebied doen deze mannen echt alles voor me. Als ik ze 's nachts zou bellen om wat te vragen over atletiek, dan zouden ze dat zeker niet erg vinden." De prestatiebeker werd voor het eerst uitge reikt in 1964 aan Anneke Roose van Zee- landsport. Daarna kregen vele roemruchte namen als Cora Hofman, de zusjes De Nijs, Els Vader (5x), Irma Heeren (3x), Marjan Olyslager, Ella Deurloo en Jacolies van Gastel deze prestatiebeker. Vorig jaar kreeg Yvonne Wisse, die grossierde in Nederland se titels en ons land vertegenwoordigde op grote toernooien, deze onderscheiding. Over de toekomst van haar atletiekcarriere heeft Kort zo haar twijfels. „Het wordt steeds moeilijker om sport en werk te com bineren en dat ook nog perfect te doen", liet Kort, die een interieur adviesburo runt, we ten. „Volgens Gerard Nijboer zou ik veel meer tijd in atletiek moeten investeren en trainingskampen in het buitenland moeten bezoeken. Dat zou ik zeker doen wanneer ik tien jaar jonger zou zijn geweest en geen so ciale verplichten zou hebben." Aansluiting Kort kwam zelf in actie op de 3000 meter waar ze lange tijd Karin Bastian (Dynami ca) voor zich moest dulden. Met nog één ron de te gaan kreeg Kort aansluiting bij Basti an, die evenals vorige week in Zierikzee net doorSjaak Sinke KRUININGEN - Pim Huy- bregsen zag het vorig jaar no vember even niet meer zitten. Het besluit van de Neder landse Triatlonbond om in hetzelfde weekeinde van de halve triatlon in Den Inkel, ook het Nederlands kampi oenschap halve triatlon toe te staan in Nieuwkoop, kwam de Goesenaar vanzelf sprekend niet goed uit. Maar de goede naam van de orga nisatie heeft de halve triatlon in Kruiningen voor een groot deel gered. Tot nu staan er in totaal 270 triatleten op de deelnemers lijst, bijna net zo veel als het record van 2001. Een belang rijk pluspunt voor Kruinigen is dat er gezwommen wordt in een vijftig-meterbad met een watertemperatuur van 20 graden Celsius. Dat ligt ruim vijf graden boven de temperatuur van de minder frisse Nieuwkoopse plassen. „Belangrijk voor ons is de aansluiting bij het landelijke Masterscircuit wat 50 deel nemers oplevert en de sa menwerking met een Bel gisch circuit levert ook nog eens 25 extra startplaatsen op", zegt Huybregsen tevre den. „Hopelijk blijft het Masterscircuit bestaan, want er zijn al geruchten dat dit circuit moet verdwijnen." Enig nadeel van Nieuwkoop heeft Kruiningen natuurlijk wel, omdat de favorieten voor de titel halve triatlon voor het NK kiezen. Maar zo als altijd, waar de oude favo rieten wegvallen staan er weer nieuwe op. Wat de halve triatlon betreft is in de twaalfde editie Marcel Gierman uit Lathum (bij Arnhem) een kanshebber die vorig jaar derde werd in Kruiningen op de kwarttri atlon en twee jaar geleden de kwarttriatlon won op de Schotsman. Verder lijkt Mudde (Tiel) in de prijzen te kunnen vallen.. Een aantal jaren geleden won hij een aantal wedstrij den in het Zeeuwse, waarna het stil werd rond de presta ties van Mudde. Michael Krijnen (Spanbroek) doet al vanaf 1995 mee in Kruinin gen, finishte vorig jaar nog op de vierde plaats en moet dus zeker bij de kanshebbers worden gerekend. Evenals Aart Kruis -(Maastricht) is Krijnen een sterke duatleet. Afwachten is nog de kracht van de Belgen, waarvan wei nig bekend is. De Finse Riikka Kelja neemt het op tegen Sandra Hitzert (Amersfoort), Remke Bre men (Den Haag) en Maud Golsteyn (Susteren), die af gelopen maandag goed pres teerde in de duatlon van Sou- burg. Verder is het afwachten in hoe verre Térèse van Lare uit Sluis hersteld is van haar knieschijf breuk. Veel sneller dan verwacht deed zij eind april al weer mee in de Jan Wijten-memorial in Bergen op Zoom en Van Lare zal ze ker weer proberen in de voor haar gebruikelijke topdrie overall te komen. Ronnie Babijn (Terneuzen) zal flink aan de bak moeten op de kwarttriatlon om even als vorig jaar te zegevieren, omdat Carlo van den Bergh (Capelle aan den IJssel), vo rig jaar winnaar van de halve triatlon, nu gekozen heeft voor de kwarttriatlon over 1500 meter zwemmen, veer tig kilometer fietsen en tien kilometer lopen.,De Vlissin- gers Remy Vasseur en Leon Jacobse kunnen er op de i achtste triatlon over 750 me- ter zwemmen, twintig kilo- meter fietsen en vijf kilome ter lopen een aardige wed strijd van maken. Alle afstanden tellen mee voor het regionale Ironman wetsuits triatlon circuit, waarvoor Kruiningen de tweede wedstrijd is. De eer- ste serie van de halve triat lon, over 3000 meter zwem men, tachtig kilometer fiet sen en twintig kilometer lo- pen, start om 9.00 uur in het zwembad van Kruiningen. De laatste finisher wordt zo rond de klok van 16.00 uur t verwacht. Atletiek foto Willem Mieras te kort kwam voor de overwinning. Met een tijd van 10 minuten en 2,6 seconden was Kort acht seconden sneller dan vorig week. Bastian, die een waarderend schouderklop je van Kort kreeg, haalde zeven seconden van haar vorige tijd af. Veteraan Mauricio Gonzales (Dynamica) gaat met de week beter lopen. De voormali ge Mexicaanse topper nam de leiding op de 3000 meter en liet jongeren als Alwin Ver meulen (AV'56) en Rachid Guigui (AV'56) achter zich. Gonzales finishte in 9 minuten en 15 seconden ruim voor Alwin Vermeulen die in de laatste ronde Guigui van zich af had geschud. Peter Oele (AV'56) had weinig tegenstand op de sprintnummers, die hij dan ook met ruime voorsprong won. Bij de vrouwen liep veterane Hermien Roggeband met een tijd van 12,9 seconden op de 100 meter een per soonlijk record dat met ééntiende seconde werd aangescherpt. De vierde en laatste wedstrijd voor het VZA-avondbaancircuit vindt op vrijdag 28 juni in Middelburg plaats.. Goes. Baancircuit. Mannen: 100 m: 1. Pe ter Oele (AV'56) 11.5, 2. Michel Lubbers (Dynamica) 12.2, 3. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 12.3 200 m. 1. Peter Oele (AV'56) 24.3, 2. Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 25.8, 3. Arjan Meijer (Delta Sport) 26.2. hoog 1Michel Lubbers (Dynamica 1.65, 2. Roland Volleman (Scheldesport 1.50, 3. Arjan Meijer (Delta Sport) 1.45. kogel. 1. Bert de Jonge (AV'56) 12.64, 2. Jasper Ruinard (Wielingen) 10.63,3. Rob Sonke (AV'56) 9.95. discus: 1. Bert de Jonge (AV'56) 39,27, 2. Jasper Ruinard (Wielingen) 27.66, 3. Rob Sonke (AV'56) 23.91. 800m: 1. Pieter Jan Fioole (Delta Sport), 2. Henrik Westerweele (Dynami ca) 2.05.8,3. Robert Planting (Dynamica) 2.06.8.3000 m: 1Mauricio Gonzales (Dy namica) 9.15, 2. Alwin Vermeulen (AV'56 9.24.6, 3. Rachid Guigui (AV'56) 9.25.4, 4. Wilko de Vos (AV'56) 9.49,0, 5. Eddy Smit (Delta Sport) 9.50.7. Jongens A: hoog: 1. Emiel Goudzwaard (Schelde sport) en Jeroen van Belzen (Synamica) 1.75. kogel: 1Ruud Westerweele (Dyna mica) 10.86, 2. Marin de Feyter (Wielin gen) 10.82, 3. Jeroen van Belzen (Dyna mica) 10.60 discus: 1. Jeroen van Belzen (Dynamica) 30.50, 2. Ruud Westerweele (Dynamica) 29.53, 3. Marin de Feyter (Wielingen) 26.68. Jongens B: 100 m: 1 Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.3, 2. Tony Landegent (Delta Sport) 12.7. 200 m; 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 25.7, 2, Tony Landegent (Delta Sport) 26.5. hoog: 1. Wouter Saman (RKHAV) 1.70, 2. Sjoerd de Winter (AV'56) 1.65, 3. Wouter van Caspel (Dynamica) 1.55. ko gel: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 13.02, 2. Wouter van Caspel (Dynamica) 9.95, 3. Wouter Saman (RKHAV) 9,94. discus: 1. Tony Landegent (Delta Sport) 30.76,2. Bart van Kralingen (Delta Sport) 28.58, 3. Wouter Saman (RKHAV) 28.34. 800 m: 1Wouter van Caspel (Dynamica) 2.09.3,2. Jack Luteyn (Wielingen) 2.11.8, 3. Richard Reynhout(AV'56)2.13.4. pols- hoog: 1Bart van Kralingen (Delta Sport) 3.20, 2. Wouter van Caspel (Dynamica) 2.50. Jongens C: 100m: 1. Ceasar Zwolle (AV'56) 12.52. Rinse Pieters (AV'56) 13.5, 3. Raymond Elferink (Delta Sport) 14.4. 150 m: 1 Ceasar Zwolle (AV'56) 19.6, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 21.9, 3- Aris den Hollander (Wielingen) 23,1. hoog: 1Pim Abbink (AV'56) 1.50,2. Yan- nick Boidin (RKHAV) 1.45 kogel: 1,. Ste fan Stokman (AV'56) 12.28, 2. Raymond Elferink (Delta Sport) 8.36, 3. Yannick Boidin (RKHAV) 8.07. Discus: 1. Stefan Stokman (AV'56) 37.41m 2. Raymond El ferink (Delta Sport) 22.90,3. Yannick Boi din (RKHAV) 21.38. 800 m: 1. Ceasar Zwolle (AV'56) 2.23.0, 2. Pim Abbink (AV'56) 2.23.7, 3.Menno Tanis (AV'56) 2.24.4. polshoog: 1. Tim Zwiep (Spado) 3.20 Jongens D: 80 m: 1. Harry Lavooy (AV'56) en Robert Paul de Roo (Schelde- VLISSINGEN - Voetbalclub GPC Vlissingen organiseert zondag het Vlissings kampioen schap. Aan deze titelstrijd doen naast GPC ook RCS, VC Vlissin gen, Walcheren en Zeeland Sport mee. De deelnemende ploegen vor men één poule en spelen een hal ve competitie. De wedstrijd du ren tweemaal vijftien minuten. Het toernooi wordt gehouden op twee velden en begint om 13.00 uur. De laatste duels wor den om 16.00 uur gespeeld, sport) 10.78, 3. Alex Zwolle (AV'56) en Tom Rijnberg (Scheldesport) 11,7. ver; 1. Harry Lavooy (AV'56) 4.86,2. Robert Paul de Roo (Scheldesport) 4.33,3. Brian Bbi- dïn (RKHAV) 4.00. kogel: 1. Danny Góu- looze (AV'56) 9.02, 2. Robert Paul de Roo (Scheldesport) 7.76, 3. Quinten Volle man (Scheldesport) 6.44. Discus: 1. Dan ny GoulozelAV'56) 21.35,2. Quinten Vol leman (Scheldesport) 14.80, 3, Robert Paul de Roo (Scheldesport) 13.65.600 m: 1. AlexZwoll (AV'56) 1.51.9,2. Brian Boi din (RKHAV) 1.55.2,3. Quinten Volleman (Scheldesport) 2.01.0. Vrouwen:3000m: 1. Marlies Kort (AV'56) 10.02.6, 2. Karin Bastian (Dynamica) 10.07.5, 3. Sjaan Maartensde (AV'56) 11.50.1 100 m:1. El len Naastepad (Olympus) 12.7, 2, Her mien Roggeband (Delta SPort) 12.9 200 m: 1 Ellen Naastepad (Olympus) 27.4. Meisjes B: 100 m; 1. Marieke Riemens (AV'56) 12.8,2. Altuna Hallilovic (RKHAV 12.9,3. Carolien Fokke (AV'56) 14,0.200 m: 1. Marieke Riemens (AV'56) 27.3, 2. Jisca Docters (Scheldesport) 28.1,3. Ca rolien Fokke (AV'56) 29.6. ver: 1. Ellen Naastepad (Olympus) 5.22. Sportprijsvragen Lucky Day 23 mei 2002. 03-06-07-08-11- 16-24-27-28-33-37-39-41 -44-49-53-54- 56-65-79 (onder voorbehoud Tennis Düsseldorf. Wereldbeker landenploe gen, mannen Rode groep: Verenigde Staten - Zweden 0-3. Blake - Enqvist 6-4 5-7 6-7, Sampras - Johansson 2-6 7-6 6-7, Blake/Palmer - Björkman/Johansson 3-6 4-6. Frankrijk - Argentinië 1-2. Escudé - Canas 5-7 2-6, Clément Acasuso 6-7 3-6, Clément/Escudé Arnold/Etlis 6-1 6-4. Argentinië naar finale. Blauwe groep: Rusland - Spanje 2-1. Safin/Kafelnikov - Corretja/Costa 6-7 6-3 7-6. Parijs. Roland Garros, kwalificatie. Vrouwen, tweede ronde: Zvonareva (Rus) - Boogert (Ned) 7-6 6-2. Voetbal Horten (Noo). Vriendschappelijk, onder 21 jaar. Noorwegen - Nederland 1-2 (0-0). 61. Riga 0-1,79. Demouge0-2,89. Hoff 1- 2. Oefeninterland Argentinië - Kashima Antlers 5-1, Doelpunten Argentinië: Bati- stuta 4, Pochettino. Wielrennen Ronde van Italië. Elfde etappe. Bénévent - Campitello Ma- tese 1. Simoni (Ita/Saeco) 140 km in 4.03.37, 2. Casagrande (Ita), 3. Pellizotti (Ita) 0.04, 4, Escartin, 5. Frigo, 6. Noè, 7. Castelblanco (Col), 8. Caucchioli (Ita), 9. Gonzales (Spa) 0.11, 10. Garate (Spa) 0.18,23. Hamilton 0.42,24, Boogerd 0,50, 32. Heppner (Dui) 1.02, 39. Engels 2.18, 80. Boven 8.16,82, Pantani (Ita), 89. Lotz, 102, Vierhouten 13.40, 1C5. De Jongh 14.00,118. Van Dijck, Klassement: 1Heppner 52.54.27,2. Cas agrande 2.58,3. Simoni 3.15,4. Salvodel- li (Ita) 3.43,5. Caucchioli, 6. Escartin 3.46, 7. Popovitsj (Oek) 3.50, 8. Belli (Ita) 3.55, 9, Gonzales 3 58,10. Evans (Aus) 4.03,20. Boogerd 4.56, 43. Engels 14.13, 80. Bo ven 34.28, 94. Lotz 43.52, 95. De Jongh 44.48, 106. Vierhouten 52.19, 139. Van Dijck 106.22. Olympia's Tour. Vijfde etappe, Buchten- Buchten. 1. Cornelissen (Ned) 190 km in 4.41.22, 2. Van der Pluijm (Ned), 3. Van Hummel (Ned), 4. Sullivan (Aus), 5. Smink (Ned), 6. Bos (Ned), 7. Slabbe- koorn (Ned), 8. Lenferink (Ned), 9. Mrvar (Slv), 10. Shpilevski (Rus). Algemeen klassement: 1. Slabbekoorn 19.50.30, 2. Louwers (Ned) 0.08, 3. De Weert (Bel) 0.14,4. Lenferink 0.18, 5. Sul livan (Aus) 0.24, 6. Zrimsek (Slv) 0.25, 7. Cornelissen 0.318. Mouris (Ned) 0.32,9. Posthuma (Ned), 10. Van de Burg (Ned) 0.38.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19