Spanning door nieuwe func tieomschrij vingen Q War Trauma Foundation 0 PZC 'Als je kind een nierziekte heeft, zet dat je leven op z'n kop' Xiang Yiao droomde in 1992 van Hemelse Vrede, Hij ligt daar nog altijd wakker van. Ben je moeder of wil je moeder worden? 12 Onrust bij ambtenaren Noord-Beveland Grachten Kampioen palingroken door geheim recept weekenddiensten lezers schrijven Kopie IV Kopie V Tangent Openingstijden agenda Steun de Nierstichting. Giro 88.000 NIERSTICHTING Nuttig en nodig Stop dan met roken! Wilt u helpen? Giro 1050 vrijdag 24 mei 2002 door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Opnieuw is onrust ontstaan binnen de amb telijke organisatie van de ge meente Noord-Beveland. Waren eerder een slecht func tionerend gemeentebestuur en een rommelige organisatie van de ambtenarij debet aan een ge spannen sfeer, nu zorgen nieu we functieomschrijvingen voor commotie. 'Logisch', vindt hoofd samenle vingszaken H. Doddema. „Het is altijd een spannende periode als je aan mensen hun stoelen komt. Het gaat toch om hun broodwinning." In het deze week verschenen functieboek worden alle taken van de mede werkers nauwkeurig beschre ven en soms herschikt. Het is de bedoeling dat - zodra de onder nemingsraad zich over de func tieomschrijvingen heeft uitge sproken - alle werknemers op de banen 'reageren'. doorEdy de Witte KLOOSTERZANDE - Ronnie Andriessen uit Kloosterzande heeft samen met zijn vrouw Marleen een nieuwe manier be dacht om paling te zouten voor die de rookpot ingaat. Met dit angstvallig geheim gehouden recept dacht hij hoge ogen te kunnen gooien bij het open Zeeuws kampioenschap paling- roken. Zijn vermoeden werd afgelopen weekeinde in Kerkwerve be waarheid. Hij kaapte daar voor de tweede keer de Zeeuwse titel weg en liet een veld van negen tien deelnemers - palingrokers uit onder meer Volendam - ach ter zich. „Zeg maar dat ik een gladde aal ben", zegt de 55-jarige Andries sen. „Zoals verwacht gaf de smaak de doorslag. Terwijl de punten van de andere deelne mers voor de smaak van hun eindproduct rond de zes schom melden, kreeg ik van de drie koppige jury een 8,5 op mijn eindlijst." Andriessen stookt al twintig j aar geregeld de rookpot op. Hij reisde voor de zesde keer af naar de Zeeuwse titelstrijd. In 1997 werd hij al eens Zeeuws kampioen. Het Nederlands kampioen schap laat hij aan zich voorbij gaan. „Het moet hobby blijven. Ik presenteer me liever aan het publiek op braderieën en festi viteiten in de regio. Er is dan zo veel vraag naar gerookte paling dat Marleen en ik onze handen meer dan vol hebben. „We spreken bewust niet over solliciteren", zegt Doddema. „Mensen hoeven geen brief te schrijven. Wel vragen we ieder een om door middel van een for mulier gemotiveerd aan te ge ven of hij op zijn huidige plek terug wil keren." Dat zal volgens Doddema geen aardverschuiving teweeg bren gen. „Het gros van de mensen keert op hun oude post terug. Alleen kan het zijn dat er aan de functieomschrijving iets veran derd is." Slechts een aantal functies is volgens Doddema op essentiële punten gewijzigd. Wel is het mogelijk dat mensen op een andere dan hun huidige functie reageren. Ook kan het nodig blijken dat er bepaalde aanvullende opleidingen moe ten worden gevolgd om een nieuw omschreven functie uit te kunnen voeren. Spannend Alle betrokken ambtenaren kunnen de komende twee we ken hun eerste reactie kwijt aan de OR, die vervolgens een offici eel advies zal formuleren. „Het is een spannende tijd", meent OR-voorzitter A. Schrijver. „Ie dereen hoopt natuurlijk dat vooral de financiële kant van de zaak positief uitvalt, maar op dat gebied verandert er door gaans weinig." Het herwaarderen van alle functies binnen de ambtelijke organisatie was één van de aan bevelingen van organisatiebu reau Deloitte Touche Bakke nist, dat ruim twee jaar geleden het functioneren van de ge meente onder de loep nam. De conclusies van de onderzoekers logen er niet om. Zowel bestuur lijk als ambtelijk moest het roer volledig om, anders zou het voortbestaan van de zelfstandi ge gemeente gevaar lopen. Met de reorganisatie van het ambtelijk apparaat werd dik een jaar geleden een begin ge maakt met de benoeming van een geheel nieuw managment- team. Sindsdien wordt er hard gewerkt om de Noord-Beve- landse burgers beter van dienst te kunnen zijn. Zo wordt er gekeken hoe brieven beter kunnen worden beantwoord en aanvragen van bijvoorbeeld bouwvergunningen of subsidies sneller en eenduidiger kunnen worden afgehandeld. De schoonmaakbeurt van de oude binnengracht van Middel burg verloopt niet zonder slag of stoot. De uitvoering moest her haalde malen worden stilge legd. Het baggerproces is nu weer gestopt; ditmaal vanwege een dreigend bankroet van de aannemer. Op een moment dat het werk nog maar tot de helft is gevorderd en feitelijk al klaar had moeten zijn. Je moet als aannemer wel van goede huizen komen, wil je op voorhand voor een dergelijke niet-alledaagse klus een pas sende begroting kunnen maken. Eén waarvan je hoopt dat die je later niet opbreekt, zodat je er nog wat aan overhoudt. De drei ging van door de opdrachtgever stilleggen van het werk hangt je voortdurend boven het hoofd. Bijvoorbeeld als asbest of ern stig vervuild bodemslib wordt aangetroffen. Dat kan gebeu ren. Maar stopzetting vanwege het feit dat bepaalde uitvoer ders niet kunnen omgaan met de voorgeschreven plaatsbepa- lings- en peilmethoden is onge lofelijk en moet toch niet kun nen. Waarom in een dergelijke opge- schaalde sloot, want anders kun je de 25 meter brede gracht niet noemen, dergelijke peperdure technisch-geavanceerde meet systemen gebruiken. Waarom die overdreven (schijn) nauw keurigheid eisen. Aan de op drachtgever waterschap Zeeuwse Eilanden het advies, bedien je in dit simpele water systeempje van de meer tradi tionele langbeproefde meetsys- 25 en 26 mei 2002 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: W. N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel.(0118)479791. zon. 0.00-24.00 uur: J.M.G. Roebroeck en E.R. van Russen Groen, Leliënlaan 2, tel. (0118) 412225. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)639933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 639933. Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid, Souburg, Nieuwland en Arnemuiden, zat. 0.00-24.00 uur: H.J. Roelofsen, Pr. Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. zon. 0.00-24.00 uur: G.J. Verbrugge, Pr Bernhardstraat 2, Ar nemuiden, tel. (0118) 601308. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Se- rooskerke, tel.(0118)591212. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P K. Noorlander, Middelburgsestraat94, Koudekerke, tel. (0118) 551231. Biggekerke en Meliskerke (artsen Bou- wense en Stutterheim), vrij. 18.00-ma 08.00: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melis kerke, tel. (0118) 561760. Tandartsen: Walcheren: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middel burg, tel.(0118)615306. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 20.00- zat. 20.00 uur: S. v.d. Kaaden, tel. (0118) 471140. zat. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdïjk, tel. (0118) 626045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. 581443; Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren): Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. Thuiszorg: Walcheren: voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. temen als optische afstandme ter en peilstok of handlood. De zelfde aannemer zagen we er eerder dit voorjaar trouwens nog mee bezig, in dezelfde gracht. Gemakkelijk en een voudig te bedienen, zonder de voortgang van het werk in de weg staan. F. Minneboo Korte Noordstraat 26 Middelburg Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Stichting Dierenambulance Walcheren: alarmnummer 06-23268462. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke': Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 Mijn bijval voor het stukje van Lonne Smit tegen het 'Enger- lands' uit de PZC van 18-05. De leuze 'Vlissingen, no copies' heeft me een dag lang een slecht humeur bezorgd! Engels zo no dig, Nederlands zo mogelijk, nooit Engerlands, moet de alge mene houding worden. Er kan ook practisch veel gebeurenAls we een Engerlandse reclame te genkomen, voorlopig dat pro- dukt niet kopen. Politieke par tijen zouden een punt kunnen opnemen dat bedrijven met teveel Engerlands geen over heidsopdrachten krijgen. Kran ten zouden wekelijks een ru briek kunnen openen met de ergste staaltjes Engerlands. F. H. J. Dieperink Verdilaan 57 Vlissingen Alvorens men in Vlissingen alle kopieermachines gaat verwij deren in verband met het ver stillen van de bruising in de branding, gaarne een korte re actie op de slogan No copies: sinds kort woon ik in de binnen stad van Vlissingen. Denkend aan de Energie van de Stad is mijn ervaring: 'Vlissingen klinkt de klok rond'. Daar is géén woord frans bij J.P. Deij Branderijstraat 16 Vlissingen Het tangent is 'verbouwd' voor betere doorstroming. Jawel mooi zwart met witte strepen. De gemeente, geholpen door een paar 'handlangers' (tegenstem mers werden gelijk gedumpt), hebben het voor elkaar gekre gen om, om de buitenbrug 'le vensgevaarlijk' in te richten. Dit zijn geen leiders en ontwer pers, maar lijders, die het overi ge publiek zand in de ogen strooien. Doorstroming is niet verbeterd en dat zal het ook nooit worden op deze manier. Er is zelfs een verkeerslicht bij ge komen. Welke academie moet je hiervoor volgen, om zoiets stoms te verzinnen. Diverse straten zijn voorzien van één- richtingsverkeersborden Banckertplein zou ook verande ren. Geen tijd meer, of mis schien belangrijker nog: ge woon vergeten. Al deze dingen en het opbreken van straten, in het seizoen, kan allemaal in Middelburg. Stadsregeerders en directeur 'uitvoering' denk eerst eens goed na. Dit zijn geen verbeteringen, maar is geld ver spilling (zo ook Stadskantoor) Ga investeren in de 'tunnel' en niet afwachten, wat Vlissingen doet. Draai de zaken onmiddel lijk om. Vergeet die 'handlan gers' en denk aan de veiligheid van Middelburg. We hebben niet allemaal 'toeters en bellen' op onze auto. Ook dit zijn we 'vergeten'. Brug, Langeviele- weg en Poeledaelewegtwee rij richtingen. Eventueel nieuw 'boog' fietsbruggetje. Mooi en ook handig voor gehandicap ten? Doordenkertje. Ik heb Mid delburg langzaam en mooi zien opbouwen, maar afbreken, voor eigen belangen, gaat veel snel ler. Jammer. Spar moest weg, maar velen moesten hem eigen lijk toen volgen. Het eigen 'ik' is nog steeds no.l en de burgerij is daar de dupe van. M. Frum.au Poppenroedestraat 6 Middelburg In de PZC van 14 mei werd ver slag gedaan van de gemeente raad van Veere over verruiming van de openingstijden van de winkels op zondag. In de toeris tische kernen mogen de winkels het gehele jaar open zijn van 8- 20 uur. Dat is een slechte ont wikkeling, daar alle dagen wor den gelijkgesteld en de 24-uurs economie gestimuleerd. Geld verdienen is alleen van belang, het materialisme viert de bo ventoon en niet het welzijn Normen en waarden voortgeko men uit christelijke traditie worden achteloos weggewor pen. Ook het CDA is daarin meege gaan, ook al zeggen ze dat ze er moeite mee hadden. Uitvoerig en emotioneel is van gedachten gewisseld en ging met pi jn in het hart accoord. Principes worden al snel aan de kant gezet als er geld te verdienen valt. Het CDA had tegen moeten stemmen om verruiming tegen te gaan. Ik denk dat het CDA overbluft is door de andere partijen en de winkeliersvereniging. Op deze manier hebben ook zij meege werkt aan de verdere vercom mercialisering van de zondag. Het standpunt van de andere j (wel) christelijke partijen ver dient meer waardering die nog rekening houden met de normen en waarden zoals aangeleerd en overgenomen van onze ouders die daar ook strijd voor geleverd hebben. J. Koppejan Nieuwstraatl Zoutelande STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur Koersbal, biljart en soos voor ouderen, Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.0Ü MIDDELBURG - Kruitmolenlaan 7D, 19.00-23.00 uur: Nacht van het gebed; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur Badminton voor vijftigplussers; VLISSINGEN - Dreesstraat 2, 10.30 14.00 uur: Sponsordag ROC; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal, Bestevaer Scheldestraat 60, 23.00 - 6.00 uur: Nacht van het gebed; Filadelfia, Vrouwestraat 5, 19.00 - 23.00 uur: Nacht van het gebed. De aardigste zegels van het jaar zijn op internet verkrijgbaar. www.kinderpostzegels.nl Ook in vellen van 50 zelfklevende zegels. kinder postzegels voor kinderen door kinderen Het is onomstreden; roken is slecht, voor jezelf én je (ongeboren) kind. Toch behoort Nederland binnen Europa tot de landen met een hoog percentage roken de vrouwen. In ons land neemt het aantal mannen met longkanker af. Maar het aantal vrouwen met longkanker neemt juist toe. Ook krijgen vrouwen tegenwoor dig vaker kanker in de mond en keel. yflk 1. NEDERLANDSE DE FACTO aUB KANKERBESTRIjDING ONINGIN WILHELMINA FONDS Kanker en jonge vrouwen In het jaar van "Jongeren en Kanker" lanceren de Nederlandse Kankerbestrijding/KWF en Defacto de campagne Stoppen met roken, speciaal voor jonge vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto; 0900 - 9390 0,220,10 p/m) Systematisch geweld laat gruwelijke sporen na. Wij bestrijden ze, waar ook ter wereld. Rodenburghlaan 9 1181 PX Amstelveen Telefoon: 020 643 85 38 E-mail: wtfi0xs4all.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12