Onderzoek hinder slibdepot Laat kinderen spelen! DOCKERS VOORDEEL VAN WESTEN MANNENMODE Jantje-Beton 48,50 Duo begint cannabis-reisbureau Vogelwaarde wil vooral lekker rustig wonen Thema-avond EHBO Hulst Vierdaagse Dorpsfeest Geluidsmeting Koegorspolder E S T E N door Edy de Witte VOGELWAARDE - Dc inwo ners van Vogelwaarde voelen zich thuis in hun dorp. Dat bleek gisteren tijdens een inspraak avond in het dorpscentrum. De stelling: lekker rustig wonen op het platteland met 'grote plaatsen' zeer nabij, werd door de ruim zeventig aanwezigen gedragen. De bewoners moch ten verder aangeven wat ze voor de toekomst belangrijk vinden voor hun dorp. Het wel of niet behouden van twee plaatselijke kerkgebouwen voor eucharis tievieringen werd gaandeweg de avond een heikel discussie punt. Op tafel kwamen verder heel wat punten die door een select groepje dorpelingen in samen werking met Scoop, het Zeeuws instituut voor zorg, welzijn en cultuur als eventuele wensen na een dorpsschouw geselecteerd waren. Door het draagvlak voor het project 'Burgers in de nieu we gemeente' zo breed mogelijk te maken, wordt ook ingespeeld op de gemeentelijke herinde ling. Speerpunt is het behoud van de leefbaarheid in de kern. Rondhangende jongeren in de speeltuin veroorzaken in Vogel waarde overlast. De verveling slaat toe en dit heeft al geleid tot vandalisme. Een jeugdhonk kan het geijkte middel zijn om dit euvel op te lossen. De dorpsschouw commissie pleitte ervoor om een jeugdhonk IIULST - In basisschool de Ark in Hulst houdt EHBO Hulst donderdagavond 23 mei een in formatieavond over ongelukjes die kinderen kunnen overko men in en om het huis. Onder andere wordt aandacht besteed aan hoe op een eenvou dige wijze dergelijke ongelukjes voorkomen kunnen worden en hoe de meest voorkomende ver wondingen behandeld moeten worden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en de entree be draagt één euro. in de kerk van Rapenburg onder te brengen. Behouden en onder houd van twee kerkgebouwen als bedehuis is immers in Vogel waarde voor de toekomst niet realistisch. De kerk in Boschka- pelle moet zijn kerkfunctie dan behouden. Het kerkbezoek is hier het grootst en de kerkelijke organisatie is in Boschkapelle het best ontwikkeld. De Rapen- burgse kerk, die al op de monu mentenlijst staat, moet wel als gebouw bewaard blijven maar mag best een andere functie krijgen. Verder werden als min punten het wacht verkeer in het dorp en geluidsoverlast van be drijven opgevoerd. Om het mot to 'wonen doen we in het dorp en werken er buiten' gestalte te ge ven opperden de aanwezigen al les de kast te halen om deze be drijven te verplaatsen. Door wat technische aanpassingen kan de doorgaande route Vogel- weg Rapenburg veiliger wor den. De bewoners kunnen op een tweede inspraaksessie na de vakantie zien of er met hun wensen rekening is gehouden. SAS VAN GENT - De avondvierdaagse van Sas van Gent wordt gehouden van 3 tot en met 6 juni. De tocht in Philippine start op 10 juni. De afstanden zijn 5,10 en 15 kilometer. Wandelaars uit Sas van Gent vertrekken vanaf maandag 3 juni vanaf De Roselaer aan de Noord- straat. De wandelaars op de 15 kilometer vertrek ken iedere avond om 18.00, de overige afstan den om 19.00 uur. De voorinschrijving is op woensdag de 29e, even eens in De Roselaer. In Philippine is De Schot se Hoek de startplaats. De 10 en 15 kilometer ver trekken hier om 18.00 uur. De wanderlaars op de vijf kilometer beginnen om 18.30 uur. Voorinschrij- ven is mogelijk in De Schotse Hoek. donderdag 23 mei 2002 Pieter-Jan Vissia (links) en Sebastiaan de Muijnck gaan met de 'hash-ontdekkingstocht' de markt op. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - „De meest ge stelde vraag aan Nederlandse jonge toeristen is: heeft u voor mij iets te blowen? Daarmee breng ik toch niets nieuws. Pas daarna volgt dat Nederland het land is van tulpen, molens en klompen", zegt Vlissinger Pieter-Jan Vissia. Met Sebas tiaan de Muijnck is Vissia het brein achter de net opgerichte cannabis-reisorganisatie. De eerste zevendaagse canna- bis-cruise vertrekt begin juli. „Hasj is een belangrijk natio naal product. We gaan met on ze 'Hash-ontdekkingstocht' de markt opWe gaan ook dag trips en evenementen organi seren. Binnenkort is er bij voorbeeld weer een blow avond in het Arsenaal in Vlis- singen." Vertrek- en eindpunt voor de zevendaagse trip is Amsterdam. De klanten wor den eerst aan de hand meege nomen langs de bekendere cof feeshops in de hoofdstad. Daarna zet het schip koers naar Hoorn, Alkmaar, Haar lem. „Kaas en molens en ande re zaken waar Nederland trots op mag zijn, worden en pas sant in de reis opgenomen." Tijdens de tocht wordt over de kwaliteit van cannabis ge sproken en over de effecten van het gebruik. „Het Neder landse softdrugsbeleid komt aan de orde. Het hele program ma is opgebouwd rond canna bis." Op het water blowen is hele maal het einde, is de ervaring. Vissia: „Op die manier ben ik op het idee van deze reisorga nisatie www.cnnbs-travel.nl gekomen. Ik heb een woon schip. En als ik ergens lig en ik steek een blowtje op, dan denk ik, wow, wat is dit toch een heerlijk vrij land. Dat moeten anderen toch ook mee mogen maken." Blowen, zegt De Muijnck, is nu eenmaal een hobby van veel mensen Als we hobby en toe risme combineren, komen we uit op het organiseren van dit soort cruises en dagtripjes. We willen op onze site alle dingen die met toerisme en cannabis te maken hebben, onder een paraplu brengen." Miljonair De kosten voor een week zeilen 'onder geestverruimende om standigheden', zullen niet ge ring zijn. De onderneming richt zich op de wat rijkere toerist, uit bijvoorbeeld Ame rika. „We willen nog een arti kel krijgen in het blad De Mil jonair. Maar zelf verwachten ze er niet rijker van te worden. „Dan moet je de handel in gaan, zoals het kweken van wiet." De vergelijking tussen cannabis en wijn is voor hun snel gemaakt. „De echte wijn kenner wil in Frankrijk een tocht maken langs de betere wijnkelders en heeft daar geld voor over. Wij willen de toerist, die als hobby blowen heeft, in wijden in de wereld van cle be tere cannabis", zegt Vissia. Vissia heeft weieens gepro beerd om ook in Zeeland rond- vaarttochten te organiseren. „Maar dan stuit je op allerlei weerstanden. Ik heb het idee voorgelegd aan een onderne mer uit Middelburg, maar die deinsde terug. doorConny van Gremberghe TERNEUZEN - Rijkswater staat verricht op verzoek van de gemeente Terneuzen en het ac tiecomité Slibdepot Koegors- polder de komende weken geluidsmetingen langs de Trac- taatweg tussen Axelse Sassing en Spui. Aan de hand van de meetresultaten zal bepaald worden hoe hoog en breed de ge luidswal moet worden die de buurtschappen Spui en Scha penbout in de nabije toekomst moet scheiden van het grote slibdepot in de Koegorspolder. De wal, die met groen bekleed wordt en ook nog eens door een groene bufferzone omzoomd zal worden, moet het depot groten deels aan het oog onttrekken. De aanleg van de wal en buffer zone, die Rijkswaterstaat vori ge week aankondigde, is bij het comité in goede aarde gevallen. Ook het aangepaste depotplan, de berging wordt meters dieper, NIEUW-NAMEN - Nieuw-Na- men staat zaterdag 8 en zondag 9 juni in het teken van het jaar lijkse dorpsfeest. Zaterdag om 14.00 uur begint in de Hulsterloostraat een zes kamp voor kinderen van 8 tot 15 jaar. De leeftijdscategorie vanaf 16 jaar treedt vanaf 17.00 uur in de arena. De prijsuitreiking is om 21.30 uur in café St.Cecilia Zondag is er een grote braderie en rommelmarkt. Verenigingen en particulieren die een kraam pje willen bemannen kunnen zich aanmelden bij het organi serende feest- en sportcomité teiwijl de dijk errond wordt op gehoogd, is bij de buurtbewo ners niet in slechte aarde geval len. Een dieper en hoger depot betekent immers dat er minder ruimtebeslag op het polderge bied zuidelijk van Terneuzen zal worden gedaan. Het dieper uitgraven heeft ech ter wel een nadeel. Bij de graaf werkzaamheden komt namelijk zo'n 4,3 miljoen ton grond vrij, waarvan zo'n half miljoen ton veen. De kans is aanwezig dat het opgraven van de veenlaag in de verre omgeving stankover last tot gevolg zal hebben. Rijkswaterstaat heeft daarom besloten om een geuronderzoek te verrichten. Een kleine hoe veelheid veen wordt opgegra ven en zal tijdelijk in depot wor den geborgen. De eerstkomende vier weken zal nagegaan wor den in hoeverre de omgeving last heeft van de geborgen spe cie. Aan de hand van de onder- zoeksresulaten zal volgende maand bezien worden welke ontgravingstechnieken Rijks waterstaat voor het maken van het depot het beste kan aanwen den. Effecten Overigens zullen de graafwerk zaamheden nog tijden op zich laten wachten. Het comité boekte de voorbije weken na melijk nog een succes in dgstrijd tegen het gewraakte depot, in het kader van de milieueffect rapportage (MER) voor het de pot drong de bewonersgroep er op aan bij de instanties dat na drukkelijk de effecten van de slibberging op de naaste omge ving zou worden onderzocht. Dat was niet gebeurd. Het ge volg is dat nu een nieuwe MER- procedure voor heel de Koegor spolder moet worden opgestart. Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! NATIONAAL JEUGD FONDS VAN N M O D E PLEIN lO-ll 4543 BH ZAAMSLAG www.vanvvcsten.com Alleen voor Van Westen Mannenmode heeft DOCKERS EUROPE een partij DOCKERS broeken geleverd met zo'n 30% korting! model D5 zomerkleur BOAT (=lichtgrijs) de beste EASY CARE katoen van DOCKERS kijk voor de beschikbare maten op internet: www.vanwesten.com/dockersvoordeel normale prijs 68,50 nu voor de speciale prijs van Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 46