Ondernemers dupe afsluiten weg Dagcentrum zet deuren dagje open PZC BRUSSELS JAZZ ORCHESTRA Scheldetheater gaat vol goede moed tweede seizoen in GroenLinks vindt LPF Hulst onnozel Het moet hier geen poppenhuis worden Man gewond bij bedrijfsongeval Lassers in finale wedstrijden Actie voor teletaxi Bevelanden Half miljoen voor Magistraatwijk Omzetderving door herinrichting Stationsweg Hulst soms veertig procent Schoolfeest op St Jozefschool VRIJDAG 24 MEI 20.00 UUR agenda donderdag 23 mei 2002 SAS VAN GENT - In een bedrijf aan de Nijverheidsstraat in Sas van Gent is gistermorgen rond 10.30 uur een man zwaar gewond geraakt. De 43-jarige inwoner van de gemeente Sas van Gent is door onbekende oorzaak van een buikwagen of een trap met zijn hoofd op de betonnen vloer terechtgekomen. Het personeel van de traumahelicopter heeft de man gestabi liseerd. Hij is naar het ziekenhuis in Brugge vervoerd, met vermoedelijk hersenletsel. De Arbeidsinspectie is in kennis gesteld. HULST - Benjamin Raes uit Sint Jansteen en Leslie Babijn uit Hulst hebben zich geplaatst voor de Nationale Beroepen- wedstrijden in de Metaal en Elektro in Utrecht. Het tweetal, dat mee doet in de discipline 'lassen', werd met nog 48 anderen door de jury als finalist aangewezen tijdens de Regionale Beroepenwedstrijden. De nationale wedstrijden, voor jongeren tot 23 jaar die uit blinken in hun vak, vinden plaats van 1 tot en met 4 oktober tijdens de beurs Aandrijftechniek in de Urechtse Jaarbeurs. Wie bij de nationale wedstrijden beslag legt op een gouden plak, mag in juni volgend jaar naar de wereldkampioen schappen (World Skills Competition) in het Zwitsers Sankt Gallen. Benjamin Raes en Leslie Babijn werken bij Machinefabriek Sas van Gent B.V. in Sas van Gent GOES - Alle inwoners van de Bevelanden krijgen volgende week een stickervel van Connexxion door de brievenbus. Het bedrijf wil op die manier de mogelijkheden van de teletaxi on der de aandacht brengen. Sinds begin januari kan de taxi, die een uur van tevoren moet worden besteld, door iedereen in de Oosterschelderegio wor den gebruikt. Voorheen was dat voorrecht alleen aan ouderen en gehandicapten voorbehouden. De teletaxi, die de reiziger van deur tot deur brengt, is iets duurder dan de bus, maar goedkoper dan een gewone taxi. De taxidienst vervangt de zogeheten lijntaxi, die een vaste route reed. Hoewel het aantal reizigers dat sinds januari van de teletaxi gebruikmaakt volgens regiomanager R Zandee van Connex xion fors gestegen is, vond het bedrijf het toch nodig om iets meer bekendheid aan de nieuwe taxidienst te geven. De reizi gersorganisatie Rover is enthousiast over dat initiatief. Het is de bedoeling op korte termijn ook de inwoners van de ge meenten Tholen en Schouwen-Duiveland een stickervel te bezorgen. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft volgend jaar 918.618 euro beschikbaar voor stads- en dorpsvernieu wing. Het meeste geld, ruim een half miljoen euro, gaat naar de herstructurering van de Magistraatwijk. Voor restauratie van rijks- en gemeentelijke monumenten en onderhoud van monumenten is ruim 190.000 euro beschik baar. Particulieren die hun huis willen opknappen, moeten gezamenlijk 35.000 euro verdelen. Voor milieu-onderzoeken heeft de gemeente Middelburg in totaal bijna negentigdui zend euro gereserveerd. De komende jaren gaat het budget voor stads- en dorpsver nieuwing omhoog. In 2003 en 2004 is bijna 1,4 miljoen euro beschikbaar. Ook in die jaren gaat het meeste geld naar de herstructurering van de Magistraatwijk foor Sheila van Doorsselaer HULST - Ondernemers, geves- ligd aan de Stationsweg en Gentsestraat in Hulst klagen over de afsluiting van de Sta tionsweg. De klanten blijven weg en sommige ondernemers melden een omzetderving van veertig procent. Er gaan gelui den op om wellicht gezamenlijk een schadeclaim in te dienen bij de gemeente Hulst. Door een omvangrijke herin richting van de Stationsweg kan het verkeer twee maanden via die straat niet de binnenstad in. De Stationsweg is een van de drie toegangswegen tot de Hul sterbinnenstad. De weg is vanaf 23 april afgesloten en dat heeft grote gevolgen voor de door stroming van het verkeer. Ver schillende ondernemers klagen steen en been over de gang van zaken. „Wij hebben de afgelo pen weken veertig procent min der omzet gedraaid", zegt M. van der Veeken van de gelijkna mige tabakspeciaalzaak. ,,Wij hebben hier een groot parkeer terrein naast de deur liggen (het Oranjebolwerk) en dat blijft he lemaal leeg. Gelukkig kunnen 'wij het hoofd nog wel boven wa ter houden, maar dat lijkt me moeilijker voor jonge bedrij ven," Dit geldt voor Het Vitamine huis. Bedrijfsleidster J. van den Abeele meldt 'dik een kwart' NIEUW-NAMEN - De ouder vereniging van de Sint Jozef school in Nieuw-Namen houdt op zaterdag 25 mei het jaarlijkse schoolfeest. Debezoekers kunnen zich vanaf 13.30 uur op de speelplaats ver maken met spelletjes. Liefheb bers kunnen inschrijven voor een gezinswandeltocht over drie, vijf, zeven of tien kilome ter Onderweg moeten de wan delaars enkele opdrachten uit voeren. minder omzet. ,,Nu is het nog wel vol te houden en ik hoop dan ook maar dat we ook de komen de twee maanden doorkomen. Ik word er in ieder geval niet vrolijk van." Aansprakelijk Van der Veeken meent dat de ge meente aansprakelijk gesteld kan worden voor de schade, maar begint in haar eentje niet aan een dergelijke procedure. ,,Dan haal je een hoop ellende op je hals, want het kost je meestal meer dan dat het je op levert. Ik voel er wel wat voor om gezamenlijk de gemeente aan te spreken." Hier is D. Berg mans, eigenaar van Pearl Opti- ciëns Hulst, wel voor te vinden. Hij schat zo'n 3 5 procent minder te hebben omgezet sinds de Sta tionsweg is opgebroken. ,,De gemeente reageerde naar mijn idee te laconiek op onze bezwa ren toen wij uitleg kregen over de herinrichting. Kritiek werd weggewuifd. Ik vraag me af wat wethouder Kayser ervan zou vinden als we 35 procent van zijn salaris zouden inhouden, terwijl hij wel hetzelfde werk verricht." Hart Voor dierenspeciaalzaak De Bruijn zijn nu juist de drukste maanden aangebroken. De her inrichting van de Stationsweg komt dan ook niet bepaald gele gen. „De klanten die speciale producten nodig hebben, blij ven wel komen, maar ik houd mijn hart vast voor volgende maand", zegt bedrijfsleider K. de Bruijn. „Het wordt straks vast hele maal een puinhoop. Het zou de gemeente sieren als ze er ten minste voor zouden zorgen dat klanten fatsoenlijk te voet van het parkeerterrein aan het Ha venfort naar de Stationsweg zouden kunnen lopen. En niet over die wiebelige planken zo als nu. Ik begrijp heel goed waarom collega's samen actie willen ondernemen. Als ik straks ook de nadelige effecten van de herinrichting merk, sluit ik me misschien wel bij hen aan." door Gino van den Broecke SINT JANSTEEN - Dagcentrum Eecken- stein hield gisterenmiddag van half twee tot vier uur haar jaarlijkse opendeurdag. Op Eeckenstein werken vierenveertig cliën ten met een verstandelijke handicap. Het dagcentrum heeft de beschikking over een houtgroep, een creatieve afdeling een ruim te voor fysiotherapie en motorische vor ming, een afdeling ondersteuning waar kranten en folders worden ingevouwd en een eigen kas. Binnen konden de aanwezigen meedoen aan een enveloppenverloting en werden er wafels gebakken. Het springkussen was een leuke attractie voor de kinderen. In het computerlokaal, waar de cliënten door gaans computerlessen krijgen, was er voor kinderen de mogelijkheid spelletjes te spe len. Ook konden de belangstellenden de gloed nieuwe snoezelruimte bekijken. „Die is pas in gebruik sinds afgelopen vrijdag. Vanwe ge een verandering binnen onze dagbeste ding, krijgen we ook cliënten bij ons die la ger van niveau zijn en rust nodig hebben", aldus centrumhoofd Jan de Vries. Zoals ieder jaar werden zowel binnen als buiten hun gemaakte producten te koop aangeboden. Bij de houtafdeling 'Op Eigen Houtje' waren veel voorwerpen te koop, zo als voetvegen, stoeltjes, dienbladen en vo gelhuisjes. Ook de creatieve artikelen zoals ovenwanten, schorten, kaarsenhouders en opbergdozen vonden gretig aftrek bij de aanwezigen. „We hebben al erg veel ver schillende artikelen verkocht, ook onze be tonnen beelden zijn bijna allemaal op. We hebben ook al erg veel bestellingen gekre gen, dus we zijn erg tevreden", aldus een van de medewerkers. Om vier uur werden de cliënten door busjes weer opgehaald. Dagcenrtum Eeckenstein hield gisteren open dag. foto Wim Kooyman door Jeanette Vergouwen TERNEUZEN - Het nieuwe theaterprogramma 2002-2003 van het Scheldetheater in Ter- neuzen is gisteren gepresen teerd. In het nieuwe seizoen mikt de organisatie vooral op variatie en op een brede doel groep. 'Cultuur zonder grenzen', is de slogan. Met een serie dia's en en kele kunstige intermezzi wer den alle disciplines van het nieuwe programma gepresen teerd. Enthousiasme is het ken merk van het totale team van het Scheldetheater, dat trots is op het resultaat van het afgelo pen seizoen. Vorig jaar kwamen or 35,000 bezoekers en exploi tant van het theater, Frans Lie- vens streeft voor het nieuwe sei zoen naar 40.000 bezoekers. ,,We hebben alle kinderziekten doorstaan en het is een zware periode geweest. Het is te dan- redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ken aan de hechte samenwer king dat we er in geslaagd zijn het theater en Terneuzen op de kaart te zetten. We gaan steeds meer een eigen programmatie maken met speciale mensen voor bepaalde disciplines. Zo heeft Marie José Ceulemans ge holpen met het opzetten van de nieuwe serie Extra op Zondag. We willen elke zondagmiddag open huis houden en dan ook nog een aantrekkelijk optreden aanbieden. Er staan grote na men op de affiche en met 98 pro ducties en tien coproducties hebben we het publiek van jong tot oud iets te bieden." Capaciteit In de DOW-zaal worden techni sche zaken aangebracht, waar door de zaal geschikt kan wor den gemaakt tot een capaciteit van 300 tot 800 personen. Er komt ook een vaste aanvangs tijd. De avondvoorstellingen beginnen om 20.00 en de mid dagvoorstellingen om 15.00 uur. „Alle genres zitten in het pro gramma: veel cabaret, dans en muziektheater, verschillende muziekgenres, toneel, familie spektakel, musicals en show Wij willen in de toekomst een communicatie tussen artiesten en publiek mogelijk maken." Voor de exploitatie van het Scheldetheater betaalt de ge meente Terneuzen ongeveer 450.000 euro. Wethouder Jo Baert, sprak in superlatieven. Hij noemde het theater en het programma fantastisch en was er trots opdat Terneuzen op de culturele kaart was gezet. Recitals Opvallend in het programma zijn de kwalitatief sterke reci tals op de zondagmiddag, de en tree van de grote musicals en de keuze voor speciale toneelvoor stellingen. Op het gebied van dans, toneel en opera is er wel wat ingeleverd. Totaal nieuw is het filmprogramma. In samen werking met René van der Steen van de Koning van Engeland in Hulst wordt een filmprogram ma opgezet. „Het wordt mo menteel technisch uitgewerkt, maar het is de bedoeling dat en kele keren per week een film wordt gedraaid. De kaskrakers in de grote, het normale pro gramma in de kleine zaal. In au gustus presenteren we het pro gramma", besluit Lievens. MET BERT JORIS SCHELDETHEATER TERNEUZEN STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten bieden; 't Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; 14.00 uur: Zangkoor; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten, 13.30 uur: AN- BO hobbyclub; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 9.30 uur: Bloemschik ken; HENGSTDIJK - 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; HULST - De Lieve, 10.00 uur: Biljartles; 10.00 uur: Bewegingsles; 13.00 uur: Bil jarten; 14.00 uur: Koersbal en handwer ken; 19.00 uur: Linedance voor 55 plus sers; Kantine HW '24, 18.30 uur: Wandelvier daagse; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; LAMSWAARDE - Café De Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur KBO gym; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14.00 uur: Kaarten en sjoelen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30- 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 en 19.00 uur: Computerles voor beginners; SLUISKIL Het Meulengat, 13.30 uur; SWOS biljarten voor dames, kaarten en canasta, 18,00 uur: Oefenavond kinder cabaret Het Talent; 19.00 uur: Oefen avond jeugdcabaret Het Talent; 19.30 uur; Oefenavond toneelgroep Sempre Avanti en oefenavond blaaskapel Ein Prosit; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur- Biljarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: SWOT Handwerken, soos, canasta en biljarten; 16.30 uur: Repetitie zangkoor De Veste; 19.00 uur: Briclge; De Hoeve, 13.30 uur: Biljarten De Triangel, 20.00 uur; Klaverjassen; WESTDORPE Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; Café 't Polderken, 13 30 uur: Kaarten; ZAAMSLAG Dorpshuis, 10,30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en bil jarten; 14.00 uur: Handwerken; ZUIDDORPE 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal; door Lieneke Fieret TERNEUZEN - Kleine Sven zit op een stoeltje met zijn trein in de hand. Nieuwsgierig kijkt hij iedereen aan die de kamer in komt. Je ziet hem niet bewegen, maar dat is ook niet gek. Want Sven is namelijk een pop, ook al zou je dat op het eerste gezicht niet zeggen. Jacolien Schuren heeft deze peuterpop zelf gemaakt, van zijn lijf en kleertjes tot de nagels en de wimpers. Door het buurt en clubwerk wat ze vroeger deed raakte ze steeds meer en thousiast over het maken van poppen,waar ze er inmiddels wel al zestig van heeft gemaakt. „Tien jaar geleden ben ik me echt bezig gaan houden met het maken van poppen, zoals ik dat nu doe. Want eigenlijk heeft dat creatieve altijd in mij gezeten.", legt Jacolien uit. Cursus Haar hobby wilde ze overbren gen op cursisten. Jacolien heeft nu een modevakschool in de Beethovenhof in Terneuzen, waar ze cursussen geeft. Vier keer in het jaar geeft Jacolien een cursus poppen maken, die tien weken duurt. Aan de cursus kunnen maximaal twaalf men sen, van alle leeftijden deelne men. Alles aan de pop wordt zelf ge maakt. Het gezicht en de hand jes wordt geboetseerd van klei, het lijfje wordt gemaakt van stof, de kleren en alle andere kleine details worden eveneens zelf gemaakt. Wanneer cursis ten beginnen met een pop heb ben ze nog niet echt een idee wat ze precies gaan maken. „Ze we ten wel welke richting ze op wil len maar de pop groeit terwijl je eraan bezig bent. Ook zit er vaak een heleboel karaktertrek ken van jezelf in. Als ik mijn eer ste popje terugzie, dan lach ik me elke keer helemaal slap. Maar ik zou hem nooit weg doen, daar zit teveel emotionele waarde aan voor mij." Mijn man zegt altijd: het is jam mer dat ze niet terug praten te gen je hè? Maar hij heeft gelijk, ik zie ze echt als kindjes van mij Maar het moet niet te gek wor den. Bewust zet ik ze niet alle maal in mijn kamer, want ik wil mijn nek er niet over breken- ...het moet hier geen poppen huis worden." In Modevak school Jacolien,Beethovenhof 7 in Terneuzen, is zaterdag 25 mei van 10.00 tot 15.00 uur een ex positie van ongeveer 65 poppen. Alle poppen zijn gemaakt door cursisten van Jacolien. Jacolien Schuren met een aantal van haar zelfgemaakte poppen. foto Charles Strijd door Jean-Lou de Gucht HULST - De LPF-Hulst blinkt uit in politieke onnozelheid. Dat stelt beoogd lijsttrekker van GroenLinks in Hulst Benno Martens. Martens zegt zich flink geërgerd te hebben aan de uitspraken van lijsttrekker Ruud Muste. „Als hij een mening wil geven, moet het wel een gefundeerde mening zijn. Wat hij nu roept zijn niet meer dan wat losse populisti sche kreten." Muste vindt dat er meer gebouwd moet worden in kleine dorpen in de toekomstige gemeente Hulst. Bestemmings plannen moet maar op de schroothoop. Afschaffen „Wil Muste soms de wet Ruim telijke Ordening afschaffen?", vraagt Martens zich af. „Het af schaffen van wetten staat blijk baar hoog op het verlanglijstje van deze partij. Wilde Pim For- tuyn immers niet artikel 1 van de Grondwet afschaffen?" Mus te zou volgens Martens beter moeten weten. „Zittende raads leden in Hulst vragen al jaren aandacht voor dit probleem. Muste wil ook een eind aan de vele snelheidscontroles in Zeeuws-Vlaanderen. De agen ten die volgens hem toch maar de krant lezen langs de kant van de weg, kunnen wel beter inge zet worden. Martens- „Weet Muste niet dat er in Zeeuws- -Vlaanderen heel veel doden in het verkeer vallen? Ik wil Muste er op wijzen dat er in Zeeuws- Vlaanderen meer doden in het verkeer vallen dan dat er moor den gepleegd worden. Veilig heid is veel breder dan donkere mannen in enge hoeken waar de LPF zo de mond van vol heeft." Muste zegt niet onder de indruk te zijn van de kritiek van Mar tens. „Als hij het nodig vindt om termen als politiek onnozel en populistisch te gebruiken, moet hij dat vooral doen. Wat is er trouwens mis met populisme? Dat is toch dat je voor het volk bent. We moeten in Nederland eens af van de haast stalinisti sche wijze waarop er hier be stuurd wordt. Het wordt hoog tijd dat de mensen zelf eens iets te zeggen krijgen." Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 45