Actie tegen vergunningenbeleid PZC PZC Nieuwe Kerk in Zierikzee toch weer even theater Geit knabbelt kinderboerderij open Nieuwe speeltoestellen ingewijd Tuinfair Bruinisse gaat dit jaar door lierikzeeënaar vindt dat college ogen sluit voor externe adviezen li Parkeerautomaten vernield Half miljoen voor Magistraatwijk Vandalisme in Oranjemolen Auto in de sloot bij Westkapelle GroenLinks wil veiliger tunneltje Aanrijding Rozengracht Vlissingen Senioren vergaderen Fancy fair en rommelmarkt Concert in De Saele agenda donderdag 23 mei 2002 Onder toeziend oog van veel verklede kinderen geeft wethouder Van der Wouden de weg naar de nieuwe toestellen vrij. RENESSE - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn vier mannen aangehouden voor het vernielen van parkeerauto maten in de Rampweg in Renesse. De vier, allen afkomstig uit Dordrecht en respectievelijk 23,25,30 en 45 jaar oud, hadden dinsdagavond op de Rampweg en de parkeerplaats Kijkduin in Renesse diverse parkeerautomaten vernield MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft volgend jaar 918.618 euro beschikbaar voor stads- en dorpsvernieu wing. Het meeste geld, ruim een half miljoen euro, gaat naar de herstructurering van de Magistraatwijk. Voor restauratie van rijks- en gemeentelijke monumenten en onderhoud van monumenten is ruim 190.000 euro beschikbaar. Particulieren die hun huis willen opknappen, moeten gezamenlijk 35.000 euro verdelen. Voor milieu-onderzoeken ligt in totaal bijna negentigduizend euro klaar. De komende jaren gaat het bud get voor stads- en dorpsvernieuwing omhoog. In 2003 en 2004 is bijna 1,4 miljoen euro beschikbaar. Ook in die jaren gaat het meeste geld naar de herstructurering van de Magistraatwijk. VLISSINGEN - Vandalen hebben tussen vrijdag en gister ochtend vernielingen aangericht in de Vlissingse Oranjemo len. De toegang was opengebroken. Ook van een bedrijf dat er werkzaamheden uitvoert is gereedschap gestolen. WESTKAPELLE - Bij een ongeval op de Grindweg in West kapelle zijn gisterochtend om elf uur twee gewonden geval len. Een 48-jarige Middelburger raakte in een bocht naar links de controle over zijn auto kwijt. De wagen raakte van de weg en belandde op zijn kop in de sloot. De bestuurder en zijn 47-jarige inzittende, eveneens uit Middelburg, moesten met verwondingen aan hoofd en gekneusde ribben, naar het zie kenhuis. Na behandeling konden ze weer naar huis. VLISSINGEN - GroenLinks in Vlissingen wil dat het college van B en W actie onderneemt om de fietstunnel tussen Oost en West-Souburg op te knappen. De fractie vindt dat het ge meentebestuur te weinig aandringt bij de provincie, eigenaar van het tunneltje. Het tunneltje gaat volgens de partij in rap tempo achteruit. ,,Het gaat niet alleen om bekladdingen, maar ook om kapotte tegels, gaten in het wegdek en zwerf vuil", aldus GroenLinks in een brief aan B en W De fractie stelt voor om nogmaals aan de bel te trekken bij de provincie. Mocht dat niet lukken, dan moet het college zelf 'hoge priori teit' geven aan de opknapbeurt. GroenLinks stelt voor om het tunneltje een kunstzinnige muurschildering te geven, zoals de fietstunnel in Bossenburgh. VLISSINGEN - Op de kruising Rozengracht/Ridderspoor laan in Vlissingen is gisterochtend rond half negen een 9-jarig meisje uit Vlissingen licht gewond geraakt. Het kind reed met haar moeder over de fietsbrug, tussen de Schuitvaartgracht en de Rozengracht. Op de kruising met de Ridderspoorlaan gaf ze geen voorrang aan een auto. De verwondingen van het meisje vielen mee: een bloedlip en een tandje eruit. Hoor Famke van Loon ZIERIKZEE - Het college van Schouwen-Duiveland sluit zijn ogen voor opmerkingen van burgers en het advies van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Economische Zaken. Dat vindt Zierikzeeënaar P. van den Berge. Omdat het gemeen tebestuur ondanks deze drin gende adviezen toch vasthoudt aan een parkeervergunning voor Zierikzee tot half zes 's middags. Met nog een dikke maand te gaan begint de tijd voor invoe ringvan de Zierikzeese vergun ningen te dringen. Wanneer de gemeenteraad volgende week donderdag akkoord gaat met de plannen, moeten bewoners en bedrijven van de binnenstad (overdag) vanaf 1 juli verzekerd zijn van een parkeerplaats in het centrum. Het plan van het college is deze vergunningen op dezelfde tijden te laten gelden als toeristen en bezoekers de parkeermeters moeten vullen: tothalf zes 's middags en op don derdag tot negen uur 's avonds. Het is met name dit onderdeel van het plan dat onder vuur ligt ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland houdt maandagochtend 27 mei een openbare vergadering in kamer 111 van het gemeentehuis in Zierikzee. De agenda vermeldt de vorde ringen op het gebied van het Lo kaal Sociaal Beleid en verslagen van de commissies Zorg, Wo nen/Vervoer, Welzijn en Soci aal-economisch beleid. Bij de bestuursverkiezing zijn A, Pols-Kruis en N. Luijben den Boer aftredend. Zij worden opgevolgd door L. de Ridder en J.Tuk. E.Velthuij sen neemt zitting in I de Seniorenraad. Aanvang 9.30 I uur. MIDDELBURG - Baptistenge meente De Fontein en Vrouwen voor Vrouwen houden zaterdag 1 juni een fancy fair en rommel markt op de Kruitmolenlaan 70 m Middelburg. Vrouwen voor Vrouwen verkoopt zelfgemaak te artikelen, er is een restaurant voor hapjes en drank, er draait een Rad van Avontuur, er zijn optredens van een clown en er klinkt live-muziek. De fancy fair duurt van 10 tot 16 uur. door Ali Pankow BRUINISSE - Ella Middelhoek houdt dit jaar weer een tuinfair in haar eigen tuin en woning aan Grevelingenhout 67 in Bruinis- se. Het evenement gaat plaatsvin den op vrijdag 7 en zaterdag 8 juni. Nieuw in het programma zijn de tien open tuinen op Gre- redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.p2c.ni E-mail: web@pzc.nl Op de inspreekavonden voor burgers en bedrijven geven gro te groepen centrumbewoners aan dat een vergunning tot half zes het Zierikzeese parkeerpro bleem niet oplost. Ook tijdens het raadsledenspreekuur en in de commissie ROEZ houdt be woner Van den Berge een plei dooi voor verlenging van de vergurmingstijd. En hij vindt gehoor bij de commissieleden. Een meerderheid van de door Ali Pankow KERKWERVE - De motregen kon voor de jeugd van Kerkwer- ve gistermiddag de pret niet drukken bij het feest rond de in gebruikname van de nieuwe speeltoestellen op het terrein achter het dorpshuis en de peu terspeelzaal. Wethouder A. van der Wouden verrichtte met het doorknippen van een oranje lint de officiële opening van het velingenhout die tijdens de fair zijn te bezichtigen. Door ervaring wijs geworden, zegt Middelhoek dit keer na tuurlijk wel tijdig een vergun ning bij de gemeente te hebben aangevraagd. „Die werd me binnen een week verleend, dus kan de tuinfair nu zonder pro blemen worden gehouden", zegt de initiatiefneemster. Ze be treurt nog wel het feit dat het evenement vorig jaar ruw werd verstoord met de komst van twee opsporingsambtenaren van de gemeente, nadat één van de omwonenden had geklaagd over geluidsoverlast. De fair werd toen op de vrijdag en zaterdag voor Pinksteren ge houden. Middelhoek vond dat dit jaar wat te vroeg voor een dergelijke presentatie en heeft daarom gekozen voor 7 en 8 ju ni, in het besef dat de tuinen er dan op z'n mooist bijliggen. Zij heeft inmiddels de ervaring dat een sfeervolle beurs, geïnspi reerd op het rustieke landleven, veel bezoekers trekt. Ze zegt de tuinfair niet uit winstoogmerk te organiseren, maar gewoon voor het plezier van haarzelf en anderen. Haar tuin met kleurrijke bloe men, veel groen, meanderende paadjes en waterpartijen biedt een sfeervolle ambiance voor een theeterras en kraampjes met onder meer met kleding in countrystijl, keramiek en glas kunst. In de woning zelf wordt een collectie kunst en kitsch te koop aangeboden. Ook vinden de bezoekers daar sieraden van zoetwaterparels. Voor één euro is een routekaartje met be schrijving te koop van de tuinen die voor bezichtiging zijn open gesteld. De tuinfair is op vrijdag ge opend van 10 tot 20 uur en zater dag van 10 tot 16 uur Schouwse fracties - Groen Links, SGP, ChristenUnie, Alert! en Leefbaar Schouwen- Duiveland - adviseren vóór ver ruiming. De PvdA zit nog op de wip. Havenkwartier Toegezegd wordt de geldig heidstij d - en dan met name voor het Havenkwartier, waar het probleem in de avonduren het meest nijpend lijkt - nog nieuwe speelgedeelte. Hij werd daarbij geassisteerd door twee kleurrijke clowntjes. Speeltoestellen voor de peuters en de kleuters stonden er al. Nu zijn er twee bijzondere schom mels en een kabelbaan voor de schoolkinderen van de boven bouw bijgekomen. Eén van de schommels heeft een mandvorm en is ook geschikt voor kinderen met een lichamelijke handicap. eens onder de loep te nemen. Maar amper een week later blijkt dat het college vasthoudt aan zijn oorspronkelijke voor stel. Wethouder L. Geluk legt uit dat zij in dit stadium geen verdere vertraging meer wil op lopen door grote aanpassingen aan het voorstel als verlenging van de tijden. Wel wordt beslo ten de eerste maanden na invoe ring de boel met name in het Ha venkwartier nauwlettend in de De totstandkoming van deze voorziening heeft een lange voorgeschiedenis. Een groepje jongeren overhandigde toen malig wethouder P Berrevoets- Ringelberg vier jaar geleden al het schriftelijk verzoek om een halfpipe. Toen de gemeente daar uiteindelijk 35.000 gulden voor beschikbaar stelde, bleek de animo voor zijn halfpipe al weer behoorlijk weggeëbd. Be stuurslid Conny Kloet van de gaten te houden. Om zonodig in het najaar in te kunnen grijpen. Van den Berge is zeer ontstemd over deze gang van zaken, dat het gemeentebestuur ogen schijnlijk de opmerkingen van bewoners en adviezen van de commissie in de wind slaat. In een nieuwe brief aan de raads fracties vraagt hij zich af of de hoorzittingen voor burgers en zijn inspreekbeurt bij de com missie 'een farce' zijn geweest. inmiddels geïnstalleerde dorps raad zocht m nauw overleg met jongeren en de gemeente naar een andere bestemming voor het geld. „We dachten nog even aan een skateparcours bij het sport veld, maar dat werd veel te duur. Uiteindelijk zijn we uitgeko men op speeltoestellen op het veldje naast het speelterreintje dat er toch al was", vertelt Kloet. De officiële ingebruikname trok „Daar ik er voor honderd pro cent van overtuigd ben dat dit plan zinloos is, doe ik nogmaals een dringend beroep op u. Voor al op de leden van de partijen die het college vormen. Denk aan uw verkiezingsbelofte: Er moet meer naar de burgers worden geluisterd.Van den Berge heeft inmiddels besloten - uit protest tegen het voorstel - geen par keervergunning aan te vragen. Hij hoopt navolging te krijgen. foto Marijke Folkertsma gistermiddag veel jeugdige be langstelling. De kinderen had den zich voor deze gelegenheid feestelijk uitgedost. Zo liepen er veel prinsesjes, cowboys, ka bouters, clowns, verpleegsters, een Zorro en een robuuste Bob de Bouwer rond. De evenementencommissie van sportvereniging Wik bood de dorpsjeugd een optreden van een clown in dorpshuis Zuuden- de aan. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Hoewel het plan tot verbouwing van de Nieuwe Kerk in Zierikzee tot theater volledig is afgeschreven, be staat wel af en toe de behoefte dit monumentale gebouw in de huidige situatie toch als podium voor muziektheaterproducties te gebruiken. Daar komt echter wel heel veel voor kijken, zo er vaart de productielciding van de voorstelling Drie, voor en achter de mast, waarin muziek, zang en toneelspel verweven zitten. „We hebben het besluit geno men ook in Zierikzee een optre den te geven en daar houden we ons aan, hoeveel tegenslag we daarbij ook mogen ervaren", zegt tekstschrijver en regisseur Peter Adriaanse uit Middel burg. Drie, voor en achter de mast betreft een coproductie van regionaal orkest De Zeeuw se Muzikanten van de Stichting Arduin, het amusementsorkest Humoreske en musical- en operettegezelschap Papillon. Zowel de toneelvereniging van Arduin als de groep Papilion traden in het verleden meerma len op in Theater Mondragon in Zierikzee. „Vanuit het publiek op Schouwen-Duiveland kre gen we het verzoek ook nu weer te komen optreden. Daar willen we graag aan voldoen, maar de moeilijkheid was wel een ge schikte accommodatie te vin den nu Mondragon gesloten is", zegt Adriaanse. Volgens hem is het ondoenlijk om met 132 zangers, muzikan ten en spelers in een van de dorpshuizen op te treden. Een sporthal biedt in zijn optiek niet de juiste sfeer voor een dergelij ke productie. „De Nieuwe Kerk heeft natuurlijk wel een schitte rende ambiance. Daar hebben we toen voor gekozenal moet er natuurlijk ontzettend hard worden gesjouwd om er een po dium te bouwen en vooral de akoestiek te verbeteren", aldus Adriaanse. Volgens hem valt het wat de muziek betreft allemaal wel mee, maar moeten er ten be hoeve van de zang nogal wat technische voorzieningen wor den getroffen. De schrijver/regisseur heeft daarom tien medewerkers bij een gezocht die er vandaag alles aan gaan doen de Nieuwe Kerk voor even als theater geschikt te maken. Verder acht hij het van belang dat er vanavond een vol ledige repetitie met alle 132 spe lers en muzikanten wordt ge houden. „Het zal voor iedereen immers anders zijn dan in de Stadsschouwburg in Middel burg waar we vorige week twee voorstellingen hebben gegeven. Bovendien kunnen we dan ge luid en licht zo goed mogelijk afstellen", zegt Adriaanse. Hij wil er alles aan doen het pu bliek morgenavond vanaf 20.00 uur een mooie voorstelling te bieden. Het verhaal gaat over twee broers op het VOC-schip De Liefde. De bemanning en de bevel voerenden zijn strikt van elkaar gescheiden, dus voor en achter de mast. Een VOC-reis was geen luxe vaartochtje. De harde kant van het leven aan boord komt duidelijk tot uiting. Kaarten zijn verkrijgbaar bij het VW-kantoor Zierikzee en voorafgaand aan de voorstel ling in de Nieuwe Kerk. OOSTERLAND - Muziekver eniging Oefening en Uitspan ning geeft maandagavond 27 mei een concert voor de bewo ners van seniorenwooncentrum De Saele in Oosterland. Bij mooi weer worden de stoelen voor muzikanten en toehoor ders buiten gezet, bij slecht weer wordt het concert in de re creatiezaal gegeven. Op het pro gramma staan onder meer Mar- che de Cavalerie d'Ardennaise, het lied De Bestemming van Marco Borsato en enkele La tijns-Amerikaanse nummers. Aanvang 19.30 uur. STHEEKACTIVITEITEN BURGH-HAAMSTEDE - Sportcomplex DFS, 18.30 uur: Start avondvierdaagse; Pompstation Adriaan van der Weyde- weg, 19.00 uur: Excursie naar broedkolo- nie in Meeuwenduinen; ZIERIKZEE Stadhuismuseum, 11.00 15.00 uur: Taxatie en inkoopdag oude boeken; Kinderboerderij De Punt kan haar geluk niet op met het nieuwe hoofdgebouw. foto Marijke Folkertsma door Famke van Loon ZIERIKZEE - Een ferme wortel is de laatste hindernis die nog genomen moet worden. Een geitje van Kinderboerderij De Punt in Zierikzee mag de honneurs van het door knagen van deze peen waarnemen. Op haar gemakje begint ze te knabbelen. Maar dat gaat niet snel genoeg. Clown Kobus neemt een paar flinke happen om de zaak wat te versnellen. Want de honger naar de officiële opening van het nieuwe hoofdgebouw is groot. Jarenlang hebben bestuur en medewerkers van kinderboerderij de Punt uitgekeken naar dit moment. „Eindelijk staat 'ie er", stelt J. Hulstein directeur van 't Gors tevre den vast. Want sinds 1996 wordt al gewerkt aan de plannen voor een nieuwe hoofdge bouw. Nadat de gemeente aanvankelijk groen licht had gegeven werd de bouw in de wachtstand gezet vanwege het onderzoek naar de nieuwe ontsluitingsweg voor Poort- ambacht. De mkz-crisis zorgde vorig jaar voor een nieuwe vertraging omdat de kin derboerderij gesloten werd en een bouw- stop werd afgekondigd. Bij De Punt waren ze gisterenmiddag dan ook meer dan klaar voor het feestje, waarbij het nieuwe hoofdgebouw officieel werd ge opend. Clown Kobus krijgt het publiek aan het kukelen, wanneer de medewerkers om- beurten samen met de jonge winnaars van de tekenwedstrijd met behulp van een haan een ballon doorprikken waar een dichtregel in zit. De nieuwe aanwinst, zo vertelt het ge dicht, zal worden ingewijd 'door Sandra, het kind met de geit'. Wanneer het dier de wortel heeft doorgeknaagd wordt het bord onthuld: Een droom is uitgekomen. Bij een feest horen ook cadeautjes. Zo krijgt A. de Jonge, die namens de medewerkers een speech afsteekt, uit handen van F. Pad mos een cheque van de Rabobank Founda tion ter waarde van 13.600 euro. „Leuk toch", stelt De Jonge koeltjes vast, maar on dertussen lacht hij van oor tot oor. De regen jaagt de gasten snel naar binnen, om daar het feestje voort te zetten. G Timmermans, activiteitenbegeleidster bij De Punt, is te vreden maar vooral ook opgelucht met de officiële mijlpaal: „Ik ben blij dat het alle maal voorbij is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35