Landgoed bij S chore onzeker Laat kinderen spelen! Beton LATEN JENIET LOS. Vluchtelingen zoaB> PZC Duo begint cannabis-reisbureau Zierikzeeënaar in actie tegen regels parkeervergunning reizen altijd last minute 12 Algemene visie ontbreekt Rommelmarkt Vierdaagse in Yerseke GIRO 596890 donderdag 23 mei 2002 door Rolf Bosboom SCIIORE - De gemeente Kapel- Ie weigert voorlopig mee te wer ken aan de realisering van een landgoed ten zuiden van Scho- re. Zij wil eerst een algemene vi sie ontwikkelen op het al dan niet toestaan van landgoederen. De Rotterdamse onderneming BouwAccent Zeeland heeft het gemeentebestuur vorig jaar ok tober gevraagd mee te werken aan het stichten van een land goed, dat tussen Schore en Hansweert zou moeten komen. Daarvoor is een planologische procedure nodig, omdat de gronden vallen onder het be stemmingsplan buitengebied en een agrarische bestemming hebben. De gemeenteraad voelde daar echter weinig voor, met als ar gument dat het bestemmings plan geen 'breed afgewogen vi sie' bevat op het stichten van landgoederen. Weliswaar biedt het streekplan van de provincie sinds 1997 die mogelijkheid, maar het bestemmingsplan da teert al van 1989. Aan een algehele herziening van het bestemmingsplan wordt ge werkt, inclusief een visie op landgoederen. De Kapelse poli tiek wilde niet het risico lopen dat daarin tot de conclusie HOEDEKENSKERKE - Buurt vereniging Klaver Drie in Hoedekenskerke houdt op za terdag 25 mei een rommel markt. Deze zal plaatsvinden bi] De Griend en duurt van 10.00 tot 12.30 uur. wordt gekomen dat een land goed op de voorziene locatie bij Schore ongewenst is. BouwAccent Zeeland legt zich niet neer bij die stellingname en heeft een bezwaarschrift bij de gemeente ingediend. Volgens de onderneming is er geen enkele reden om te wachten tot de nieu we visie op het buitengebied is afgerond. Zi] acht het uitgeslo ten dat de gemeenteraad dan tot een andere conclusie komt dan dat de locatie bij Schore 'uiter mate geschikt' is voor een land goed. Advies De commissie die het gemeente bestuur adviseert over be zwaarschriften,' is van mening dat BouwAccent Zeeland het gelijk niet aan zijn zijde heeft. De commissie vindt het juist 'al leszins redelijk' dat de gemeen teraad eerst een afweging wil maken over het al dan niet toe staan, en zo ja onder welke voorwaarden, van landgoede ren in het algemeen. De onderneming heeft volgens de commissieleden ook onvol doende aannemelijk kunnen maken dathaarplannen 'de eni ge wenselijke en denkbare ruimtelijke ontwikkeling van het gebied tussen Schore en Hansweert' zijn. Alle réden, kortom, om te wachten tot de herziening van het bestem mingsplan gereed is. De beslissing op het bezwaar schrift van BouwAccent Zee land moet worden genomen door de gemeenteraad. Dat ge beurt in diens vergadering van dinsdag 28 mei. De openbare bijeenkomst wordt gehouden in het gemeentehuis in Kapelle en begint om 19.30 Pieter-Jan Vissia (links) en Sebastiaan de Muijnck gaan met de 'hasj-ontdekkingstocht' de markt op. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN - „De meest ge stelde vraag aan Nederlandse jonge toeristen is: heeft u voor mij iets te blowen? Daarmee breng ik toch niets nieuws. Pas daarna volgt dat Nederland het land is van tulpen, molens en klompen", zegl Vlissinger Pie ter-Jan Vissia. Met Sebastiaan de Muijnck is Vissia het brein achter de net opgerichte canna- bis-reisorganisatie. De eerste zevendaagse canna- bis-cruise vertrekt begin juli. „Hasj is een belangrijk natio naal product. We gaan met onze 'Hasj-ontdekkingstocht' de markt op. We gaan ook dagtrips en evenementen rond cannabis organiseren. Binnenkort is er bijvoorbeeld weer een blow avond in het Arsenaal in Vlis- singen." Vertrek- en eindpunt voor de ze vendaagse trip is Amsterdam. De klanten worden eerst aan de hand meegenomen langs de be kendere koffieshops in de hoofdstad. Daarna zet het schip koers naar Hoorn, Alkmaar, Haarlem. „Kaas en molens en andere zaken waar Nederland trots op mag zijn, worden en passant in de reis opgenomen." Tijdens de tocht wordt over de kwaliteit van cannabis gespro ken en over de effecten van het gebruik. „Het Nederlandse softdrugsbeleid komt aan de or deHet hele programma is opge bouwd rond cannabis." Op het water blowen is hele maal het einde, is de ervaring. Vissia: „Op die manier ben ik op het idee van deze reisorganisa tie www.c7inbs-travel.tilgeko men. Ik heb een woonschip. En als ik ergens lig en ik steek een blowtje op, dan denk ik, wow, wat is dit toch een heerlijk vrij land. Dat moeten anderen toch ook mee mogen maken." Blowen, zegt De Muijnck, is nu eenmaal een hobby van veel mensen. „Als we hobby en toe risme combineren, komen we uit op het organiseren van dit soort cruises en dagtripjes. We willen op onze site alle dingen die met toerisme en cannabis te maken hebben, onder een para plu brengen." Miljonair De kosten voor een week zeilen 'onder geestverruimende om standigheden', zullen niet ge ring zijn. De onderneming richt zich op de wat rijkere toerist, uit bij voorbeeld Amerika. „We wil len nog een artikel krijgen in het blad De Miljonair. De rugzak toeristen vinden him weg meestal wel in Amsterdam." Maar zelf verwachten ze er niet rijker van te worden. „Danmoet je de handel ingaan, zoals het kweken van wiet," De vergelij king tussen cannabis en wijn is voor hen snel gemaakt. „De ech te wijnkenner wil in Frankrijk een tocht maken langs de betere wijnkelders en heeft daar geld voor over. Wi] willen de toerist, die als hobby blowen heeft, in wijden in de wereld van de bete re cannabis", zegt Vissia, die meer dan vijftien jaar eigenaar van koffieshop Purple in Vlis- singenis. Vissia heeft weieens geprobeerd om ook in Zeeland rondvaart- tochten te organiseren. „Maar dan stuit je op allerlei weerstanden. Ik heb het idee voorgelegd aan een ondernemer uit Middelburg, maar die deins de terug. Bah, verslaafden, zei de man, bah, een hasjboot. Jam mer dat er dit soort onbegrip leeft." door Famke van Loon ZIERIKZEE - Het college van Schouwen-Duiveland sluit zijn ogen voor opmerkingen van burgers en het advies van de commissie Ruimtelijke Orde ning en Economische Zaken. Dat vindt Zierikzeeënaar P. van den Berge. Omdat het gemeen tebestuur ondanks deze drin gende adviezen toch vasthoudt aan een parkeervergunning voor Zierikzee tot half zes 's middags. Met nog een dikke maand te gaan begint de tijd voor invoe ring van de Zierikzeese vergun ningen te dringen. Wanneer de gemeenteraad volgende week donderdag akkoord gaat met de plannen, moeten bewoners en bedrijven van de binnenstad (overdag) vanaf 1 juli verzekerd zijn van een parkeerplaats in het centrum. Het plan van het college is deze vergunningen op de zelfde tijden te laten gelden als toeristen en bezoekers de parkeermeters moeten vullen: tot half zes 's middags en op don derdag tot negen uur 's avonds. Het is met name dit onderdeel van het plan datonder vuur ligt. Op de inspreekavonden voor burgers en bedrijven geven gro te groepen centrumbewoners aan dat een vergunning tot half zes het Zierikzeese parkeerpro bleem niet oplost. Ook tijdens het raadsledenspreekuur en in de commissie ROEZ houdt be woner Van den Berge een plei dooi voor verlenging van de vergunningstijd. En hij vindt gehoor bij de commissieleden. Een meerderheid van de Schouwse fracties - Groen- Links, SGP, ChristenUnie, Alert! en Leefbaar Schouwen- Duiveland - adviseren vóór ver ruiming. De PvdA zit nog op de wip. Havenkwartier Toegezegd wordt de geldig- heidstijd - en dan met name voor het Havenkwartier, waar het probleem in de avonduren het meest nijpend lijkt - nog eens onder de loep te nemen. Maar amper een week later blijkt dat het college vasthoudt aan zijn oorspronkelijke voor stel. Wethouder L. Geluk legt uit dat zij in dit stadium geen verdere vertraging meer wil op lopen door grote aanpassingen aan het voorstel als verlenging van de tijden. Wel wordt beslo ten de eerste maanden na invoe ring de boel met name in het Ha venkwartier nauwlettend in de gaten te houden. Om zonodig in het najaar in te kunnen grijpen. Van den Berge is zeer ontstemd over deze gang van zaken, dat het gemeentebestuur ogen schijnlijk de opmerkingen van bewoners en adviezen van de commissie in de wind slaat. In een nieuwe brief aan de raads fracties vraagt hij zich af of de hoorzittingen voor burgers en zijn inspreekbeurt bij de com missie 'een farce' zijn geweest „Daar ik er voor honderd pro cent van overtuigd ben dat dit plan zinloos is, doe ik nogmaals een dringend beroep op u. Voor al op de leden van de partijen die het college vormen. Denk aan uw verkiezingsbelofte: Er moet meer naar de burgers worden geluisterd." Van den Berge heeft inmiddels besloten - uit protest tegen het voorstel - geen parkeervergun ning aan te vragen. Hij hoopt navolging te krijgen. YERSEKE - In Yerseke wordt van 27 tot en met 30 mei de avondvierdaagse gehouden Vanaf 18.30 uur wandelen deel nemers vanaf het schoolplein aan de Oude Boogaert een tocht van vijf of tien kilometer. Geïnteresseerden kunnen zich inschrijven op basisschool "Het Kompas op maandag 27 mei vanaf 17 30 uur. Ook in Krabbendijke wordt de avondvierdaagse gelopen,van3 tot en met 6 juni. Detochtbegmt om 18.30 uur bij het gymlokaal aan de Nieuwlandsestraat. Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! NATIONAAL JEUGD FONDS Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan het noodlot overgelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie. zwervend op zoek naar warmte en gebor- genheid. Jong leven dat al eindig lijkt voor- dat het is begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing kunnen we deze weeskinderen wercldkansen bieden. Het zijn de weeshuizen van WereldOuders die borg l' staan voor zorg en ontplooiingskansen. 2 WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer houvast en toekomst geeft. Noodzakelijke steun die ons als WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! Wi;kiil0i!oiRS WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: info@wereidouders.nl vwv.wereldouders.nl Giro 550 Postbus 4130 7320 AC Apeldoorn www.ZOAweb.org vluchtelingenF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 28