Sportver kiezing in nieuw jasje Eén met de wind en het water PZC Topdarters komen naar Goes SUJOtqhca Wereldtoppers naar Ster van Walcheren Aantal categorieën vanwege grote aanbod uitgebreid Minneboo wint wielerkoers in IJzendijke uitslagen Afscheidsduel broers Kayser Twee Zeeuwen naar NK triatlon wb 16 donderdag 23 mei 2002 door Jan Dagevos VLISSINGEN - De provinciale sportverkiezing beleeft dit jaar een primeur. Voor het eerst in de historie wordt er vrijdag tijdens het gala 'Night of the Sports' in Kruiningen zowel een sportman als een sportvrouw gekozen. Gezien het rijke aanbod van sporters hebben de vakjury en de Zeeuwse Sportraad, die de verkiezing in het leven heeft ge roepen, besloten tot een split sing. In beide categorieën zijn er drie genomineerden. Bij de vrouwen gaat de strijd tussen zwemster Annabel Kosten, atlete Yvonne Wisse en turnster Monique Nuijten. Kosten, die afkomstig is uit Breskens, was zeer succes vol op het EK-z wemmen. Als lid van de nationale estafetteploeg veroverde ze zilver en brons Yvonne Wisse timmert al jaren aan de weg en vergaarde onder meer de nationale meerkampti- tel. Daarnaast won de Vlissing- se zilver op het NK indoor. Mo nique Nuijten uit Goes maakte deel uit van de nationale ploeg, die tijdens het WK turnen in dent geschiedenis schreef. De nationale equipe werd bij de wereldtitelstrijd vijfde, de hoogste klassering ooit. De türnster van het Nijmeegse De Hazenkamp was er onlangs tij dens het EK in Patras ook weel bij, toen de nationale ploeg een zilveren medaille behaalde. Nominaties Bij de mannen hebben biljarter Jean-Paul de Bruijn, korfballer Dennis Voshart en zeezeiler Piet Vroon een nominatie gekregen. De laatste werd afgelopen jaar winnaar van de Fastnet-race, een van de belangrijkste zeil wedstrijden ter wereld. De zei ler uit Breskens werd hiervoor al onderscheiden met de Conny van Rietschoten-trofee. Jean- Paul de Bruijn uit Hulst kende een sterk seizoen. Hij werd zo wel nationaal als Europees kampioen bandstoten. Daar naast maakte hij furore in de landelijke competitie drieban den. Onlangs prolongeerde hij IJZENDIJKE - René Minneboo pakte in IJzendijke bij de vrije liefhebbers zijn eerste zege van het seizoen. De 32-jarige wiel renner uit Roosendaal versloeg met twee fietslengtes voor sprong zo'n dertig concurrenten in de sprint. Over belangstelling had de Wie- Ierstichting IJzendijke die met de steun van de Belgische Vrije bond, de Waod, de regie had, niette klagen. In totaal kwamen T65 renners verdeeld over acht categorieën een rugnummer af halen. Bij de ABT categorie, het hoofd menu, waren dat er veertig. Van die veertig bleven dertig renners óver en raakte niemand weg. De meest serieuze poging kwam nog van Carlo Steel uit Axel, Cees de Wijze uit Kapelle en Mi chel de Koning uit Terhole. Een tiental kilometer reed dit trio voor de rest uit maar het was Tbm de Bondt die het peloton te rug bracht Massaspurt In dat peloton zaten ondermeer Peter Mol, Johny Meijer, Frank Gommers, Patrick van Strae- ten, Patrick van Renterghem en de sterke Pierre van Est uit Fij naart. Nadat het trio was inge rekend probeerde Johnny Meij er uit Hansweert nog een keer, maar ook zijn actie droeg niet ver. Het werd dus een massa spurt die met de vingers in de neus werd gewonnen door René Minneboo. In de overige categorieën, met uitzondering van de E plus-ca- tegorie, maakten de Belgen de dienst uit. Rudy Lammens, geboren en ge togen in IJzendijke, reed na een solotocht van begin tot eind naar de winst. in Wijchen zijn Europese titel bandstoten. Dennis Voshart pakte in 2001 goud met Oranje bij de World Games. Daarnaast werd de Zie- rikzeeënaar uitgeroepen tot beste speler van de Korfbal Challenge. Voshart heeft inmid dels zo'n veertig interlands ach ter zijn naam staan. In de categorie sporttalent was het aanbod nog groter. Er waren zelfs zoveel kandidaten die het voorbije seizoen nationaal en zelfs internationaal in beeld waren, dat de vakjury heeft be sloten zeven j eugdige sporters te nomineren. Het gaat hierbij om turner Anthony van Assche, tennisster Silvana Bauer, wiel renner Johnny Hoogerland, zei ler Erwin Veldman, motorcros ser Rinus van de Ven, atleet Daniël Ward en judoka Marleen Willeboordse. Tijdens het gala in Kruiningen zullen er uitein delijk drie genomineerden over blijven, waarna het sporttalent van het voorbije jaar wordt ge kozen. In de categorie aangepast spor ten hebben Marjorie van de Bunt (winnares van vier medail les op de Paralympics), Arnold Polderman (deelnemer aan de Paralympics) en zwemmer Jark Zilverentant (hij won verschil lende medailles op het NK zwemmen) een nominatie ge kregen. De zwemclub Koewacht, het bridgeduo Vincent Ramondt- /Berry Westra en de schakers van het Witte Paard maken kans op de prijs van sportploeg van het jaar 2001. Koewacht werd bij de vrouwen kampioen op de schoolslag, terwijl de jnannen- ploeg tweede van Nederland werd. Vincent Ramondt, die uit Schoondijke komt, werd met zijn partner Berry Westra natio naal kampioen bridge. Nieuwe prijs Naast de splitsing van de cate gorie sportman/-vrouw is er nog een wijziging doorgevoerd. De prijs van de vrijwilliger van het j aar is geschrapt. Hiervoor in de plaats is een nieuwe prijs in het leven geroepen, te weten de 'Li fe Time Award'. Deze prijs is be stemd voor een instantie, club, organisatie of sporter die zich het voorbije seizoen verdienste lijk heeft gemaakt. Het gaat hierbij om bijzondere verdien sten, prestaties of evenementen. Het topsportgala wordt vrijdag voor de dertiende keer gehou den. Als gastgemeente treedt dit jaarReimerswaal op. De bijeen komst wordt in de Reimers- waalhal in Kruiningen gehou den. De presentatie is net als vorig jaar in handen van de Bel gische sportjournalist en tv- presentator Louis de Pelsmae- ker. De aanvang is 19.30 uur. Niek van der Linden aan het trainen bij Aruba: „Een nieuw kunstje kunnen, dat is het mooiste wat er is." Freestyle windsurfer Niek van der Linde mikt op Belgische titel door Björn Goorden RILLAND - „Wil je even langskomen? Leuk. Wanneer dat kan? Zeg het maar, als het maar 's ochtends of 's avonds is." Want dan gaat de wind doorgaans lig gen en is er voor Niek van der Linde reuk noch smaak aan om te gaan free style windsurfen. De rest van de dag, als het tenminste een beetje wil waaien, danst de 23-jarige Rillander op de gol ven. Dan zijn de surfplank, het water, de wind en hijzelf één en heeft-ie enkel en alleen oog voor de volgende truc. Amper acht jaar terug klom hij voor het eerst op de plank, inmiddels heeft Van der Linde zijn leven naar het freestyle windsurfen ingericht. In de zomer werkt hij als surfinstructeur op het Veerse Meer, in de winter op Aruba. In de lente- en herfstmaanden werkt hij als fitnessinstructeur vrijwel alleen in de avonduren, zodat hij de rest van de dag kan wijden aan de liefde van zijn le ven. „Wanneer er een verjaardag ge pland staat en er blaast een lekker windje, dan zien ze mij nooit op die ver jaardag verschijnen." Bij de opmerking 'lekker weertje hè, met dat zonnetje en alkan hij slechts de schouders ophalen. Slechts de wind kan hem gelukkig maken. „Op tv zag ik dat het de hele week bijna niet zal waai en, da's dus balen Want bij zulke weersomstandigheden weet Van der Linde nauwelijks wat hij aanmoet met de onrust in zijn lijf. ,,In april was het drie weken lang windstil. Uit arren moede heb ik toen maar een paar skates gekocht. Dan heb tenminste nog iets om handen." Enkele weken geleden regende het wel iswaar en klom het kwik niet hoger dan acht graden Celsius, maar waaide het gelukkig wel. De eerste wedstrijd die meetelt voor het Open Belgische kam pioenschap. King of the Dam bij Ril land, werd daardoor een spectaculair evenement, met mede-organisator Niek van der Linde als stijlvolle kampi oen. Er werden vijf manches gevaren, allevijf keer was de Rillander de beste op zijn 'thuiswater' bij de Oesterdam. Van der Linde: „Tijdens de laatste man che besloot de jury een supersession te houden. Alle deelnemers werden ge lijktijdig het water opgestuurd. Alleen de beste truc telde, iedereen kreeg een halfuur de tijd. Na anderhalve minuut stond ik alweer op de kant. Ik had een truc gedaan waarvan ik wist dat nie mand anders die beheerste, en won dus automatisch." Nieuw kunstje Trucs, trucs en nog eens trucs. Daar leeft de freestyle windsurfer voor. „Ik leef daar nog meer voor dan voor de wedstrijden", bekent hij. „Wedstrijden zijn leuk, omdat je kunt bekijken waar toe de anderen in staat zijn, maar niet het ultieme doel. Een nieuw kunstje kunnen, dat is het mooiste wat er is. En het allermooiste is dat je die nieuwe truc ook in de wedstrijden kunt laten zien." Om een truc eenmaal onder de knie te krijgen, heb je een enorme dosis wils kracht en doorzettingsvermogen no dig. „Als ik iets leuk vind en echt wil, gebeurt het ook. Ik heb er negen maan den over gedaan vooraleer ik de Vulca- no (een sprong waarbij de surfer 180 graden om zijn lengteas draait) be heerste. De vreugde die je dan voelt, is ongeëvenaard." „Het enige probleem is echter dat je na zo'n prachtig moment leest en ziet dat er in de tussentijd weer tig andere trucs zijn bedacht. Maar da's tegelijkertijd ook het mooie aan deze sport. Er zijn al tijd weer nieuwe uitdagingen. Grenzen kent deze nog jonge sport niet. Als je de wedstrijden die drie jaar geleden wer den gehouden vergelijkt met die van nu, is het niveauverschil schrikbarend groot. Een gemiddelde surfer van nu zou destijds zo het Belgische kampi oenschap hebben kunnen winnen." Ook met Niek van der Linde gaat het hard. Hij draait pas voor het tweede achtereenvolgende jaar mee in de wed strijdencyclus maar geldt met de Belg Stijn van de Brande nu al als dé favoriet voor de Belgische titel. „Ik zit elke och tend op het internet te zoeken naar nieuwe moves", vertelt de hemelbestor mer. „Het komt dan vrij vaak voor dat ik zeg: Oh, wat is dit!? Hoe moet ik dat ooit onder de knie krijgen!? Maar uit eindelijk lukt het me dan toch. Na vele uren van oefening natuurlijk. Dingen die ik een jaar geleden voor onmogelijk hield, kan ik nu." Over het pure talent beschikt de Rillan der, die de Nederlands kampioene for mula 1 windsurfen Cindy Koopman als vriendin heeft, naar eigen zeggen niet. „Sommige jongens pikken iets meteen op als ze het zien. Dat heb ik niet." Niek van der Linde traint zichzelf naar de top. „Al zal ik de absolute top nooit be reiken. De World Cups zijn te hoog ge grepen, denk ik. Alhoewel, twee jaar te rug durfde ik er niet eens over te dro men dat ik de King of the Dam zou win nen." Van der Linde richt zich dit seizoen voornamelijk op de Belgische titel strijd. „Na die goede start in Rilland doe ik er alles aan om ook de eindzege te pakken Ook in de wedstrijden voor het Open Nederlands kampioenschap zal hij aan de start verschijnen, maar kansen op meer dan een plek in de top tien dicht hij zichzelf niet toe. Toch 1 ij kt hi j af te stevenen op deelname aan het WK „Dat vindt dit jaar plaats in Westende. De Belgen krijgen dus ex tra wildcards. De topvijf van het Belgi sche kampioenschap komt daarvoor in aanmerking. Het moet dus gek gaan wil ik naast zo'n wildcard grijpen." van onze sportredactie GOES - Net als vorig jaar is het dart- en biljartcentrum Yip Pla za erin geslaagd Engelse topdarters naar Goes te halen. Morgen zullen Wayne Mardle, Martin Adams en Martin Fitz- maurice er een demonstratie ge ven. Fitzmaurice zal de avond als zo- Martin Adams werd in 2000 we reldkampioen. foto ANP genaamde master-caller pre senteren. De man met de bij naam The Legend is bekend van de officieuze WK's in Frimlev Green Hij was aanwezig bij 22 Embassy-finales, waar hij vooral naam vestigde wanneer de darters het maximum aantal punten gooiden: one-hundred and eighteeeeeeeeeeee." Martin Adams is de captain van het Engelse team, en wordt door zijn tegenstanders ook wel Mis ter Gently genoemd. Bij het pu bliek is hij beter bekend onder zijn bijnaam Wolfie. Adams heeft bijna alles gewonnen wat er te winnen valt (hij is zelfs de officiële wereld-kampioen) maar de Embassy heeft hij nog niet kunnen winnen Dit jaar verloor hij in de finale van de Australiër Toni David. Hawaii-shirt De andere prof die vrijdag naar Goes komt is Wayne Mardle, bij genaamd Hawaii 501. Wie de Embassy gevolgd heeft, herkent hem direct aan zijn veelkleurige hawaii-shirt. De entree is 5 euro en de opbrengst is net als vorig jaar bestemd voor een aantal goede doelen. Dit jaar hebben de organisato ren Heieen en Gerrit Roelof ge kozen voor 'Zeeland helpt Cam bodja', de 'Cliniclowns' en 'Darts for Harts', ten behoeve van een Engelse hartkliniek voor kinderen. Elke bezoeker kan worden uitgeloot om een wedstrijdje te gooien tegen Mardle of Adams De demon stratie begint om 20.00 uur. door Koen de Vries KOUDEKERKE - Het loopt storm voor de vijfde editie van de Ster van Walcheren. Voor de driedaagse wielerwedstrijd voor vrouwen (20. 21 en 22 juni) hebben inmiddels negentien teams ingeschreven. Klaas Len stra, de voorzitter van het orga nisatiecomité, weet zich verze kerd van de komst van de ploeg van Leontien van Moorsel en hoopt ook tweevoudig winnares Hanka Kupfernagel te verwel komen. Mocht Kupfernagel donderdag 20 juni op het Middelburgse Ab dijplein aan de start verschijnen dan heeft de 67-jarige Lenstra (zijn vader was een neef van Abe Lenstra) de gouden en zilveren medaillewinnaars van de Olym pische Spelen in Sydney in zijn koers. De Duitse, lid van het team Nürnberg, heeft in eerdere edities laten weten altijd graag naar Zeeland te komen. Ze moet. echter een druk programma af werken en wacht de ontwikke lingen nog even af. Lenstra is zeer tevreden met de komst van Leontien van Moor sel, die in haar kielzog een flink aantal sterke leden van haar team Farm Frites-Hartol mee neemt. In het A-team rijden naast Van Moorsel onder meer de huidige leider van de wereld ranglijst Mirjam Melchers, Sisy van Alebeek en Elsbeth Vink. Het B-team bevat onder andere Anouska van der Zee, Sonja van Kuyk. de Nieuw-Zeelandse Kirsty Nicole Robb (tot gisteren vijfde in de Tour de l'Aude) en de Zweedse Madeleine Lindberg. Opmerkelijk is de deelname van de A- en de B-ploeg van de na tionale selectie. In het verleden hekelde Lenstra de Nederland se wielerunie regelmatig omdat de nationale selectie steevast ontbrak. Ook de nationale juni orenselectie heeft ingeschreven. Andere belangrijke ploegen die deelnemen zijn Vlaanderen T- Interim met de Belgische Heidi van de Vijver, de Drentse sprint ster Debby Mansveld en de Zweedse Lundskjog, Onderne mers van Nature, en het Necker- mann Beneluxteam van Baukje Doedee uit Driewegen. Ook ko men er teams uit Engeland, Bowling Teamtoernooi Goes. Tussenstand. 1. De Verzekeringsagent 1822,2. SBP Chandra 2 1806,3. Gleneli 2 1795,4. België 51794, 5. Zeeuwse Storm 4 1768. Golf Goes. The Goose Trophy. Eerste catego rie 0-22. 1. Kees Ruiten 40 punten, 2. Sascha Vrebalov40.3. Frank Groeneveld 39. Tweede categorie 26-36:1Cees Fae- seler 42, 2. Wilfried Evertsen 42, 3. Hans van Leth 40. Derde categorie 37-45: 1. Dave Malbon 48, 2. Charles Bruchman Koenraadt 43,3. Leonie Westerweel 34. Motorsport Staphorst. NK 50cc wegrace. Expiklas- se: 5. René Kesselaar Cs-Gravenpolder), 6. Walter Bek (Hoedekenskerke), 9. Wil liam van Gilst Cs-Gravenpolder), 11Ro nald van Liere Cs-Gravenpolder). For muleklasse: 13. Robbert Koppejan (Kloetinge). Sportprijsvragen Lucky Day: 07-10-13-17-18-20-21-30-36- 40-41-48-49-53-55-60-63-64-69-77. Tennis Parijs. Roland Garros, kwalificaties. Vrouwen, eerste ronde. Boogert (Ned/16 - Snyder (VSt) 2-6 6-3 8-6, Benesova (Tsj - Hopmans (Ned) 6-1 7-5. Boogert in tweede ronde tegen Zvonareva (Rus). Boedapest. Challenger, 30.000 euro. Eer ste ronde: Op der Heijde (Ned) - Capkovic (Slw) 7-6 6-2. Op der Heijde in tweede ronde tegen Jaross (Hon). Voetbal Ibusuki. Oefenwedstrijd (2x 40 min): Frankrijk - Urawa Reds 5-1. Doelpunten Frankrijk: Djorkaeff 3, Micoud, Cisse. Wielrennen Oss. Beneluxkampioenschappen moun tainbike. Vrouwen. 8. Mirjam Dieleman (Vlissingen). Nieuwelingen. 12. Timo Veerhoek(Ritthem). Rockanje. Jeugdwedstrijd. Categorie 1: 8 George van Koeveringe (Theo Middel kamp). Categorie 3: 10. Niels Wytinck. Categorie 4:4. Brian van Goelhem. Cate gorie 5:1SanderStiegelis (Theo Middel kamp), 8. Agnietha Francke (Theo Mid delkamp). Categorie 7:4 PeterTol (Theo Middelkamp) Rotterdam. Jeugdwedstrijd. Categorie 4:12. Brian van Goethem. Categorie 5:3. Sander Stiegelis. Categorie 7: 6. Peter Tol, 27 Remco Bijman. Ronde van IJzendijke voor vrije liefheb bers. A/B-categorie: 1. Rene Minneboo (Roosendaal), 2. Tom de Bondt (Londer- zeel), 3. Pierre van Est (Fijnaart), 4 Geor ges Vergauwe (Eeklo), 5. Patrick van Ren terghem (Bellem). C-categorie: 1. Patrick Bolssens (België). D-categorie: 1. Frans Aerts (Belgie) E-categorie: 1 Hendrik Cornelis (België) E-plus categorie: 1Ru dy Lammens (Oostburg). F1-categorie: 1 August van Woensel (Belgie). F2-cate- gorie: 1 Werner Wittoek (België). G-cate- gorie 1 Marcel Mortier (België). Vierde rit in de van Dijke Sneltransport wieleravondcompetitie. Categorie A: 1 Wilco Jonker, 2. Kevin Gideonse, 3. Kees de Wijze, 4. Dick v/d Berg, 5. Jack Schuit. Categorie B. 1Jack van de Horst. 2. Kees Hoogerland, 3 Jan Meijers, 4 Evert Eek- hardt, 5. Huib Slabbekoorn. Vrouwen. 1. Marleen Remijn, 2 Margot Baaijens, 3. Suzan Lavooij, 4 Marjan Monster, 5. Wil- ma Bruinooge Ronde van Italië. Tiende etappe. Madda- loni - Benevento: 1 McEwen (Aus) 118 km in 2.57.24 (39,909 km/u), 2. Guidi (Ita), 3. Lombardi (Ita), 4. Khalilov (Oek), 5. St- razzer (Ita), 6. Moreni (Ita). 7. Piccoli (Ita), 8. Murn (Slv), 9. Popovitsj (Oek), 10. Re- bellin (Ita), 12. Boogerd, 13. Frigo (Ita), 27. Savoldelli (Ita), 28. Hamilton (VStl, Schotland en Duitsland. De ko mende weken onderneemt Klaas Lenstra samen met zijn acht bestuursleden pogingen om ook de winnaars van de edi ties van 2001 en 1998 aan te trekken, respectievelijk de Tjse- chische Lada Kozlikova en de Russische Valentina Polkhano- va. Al met al is het wielercomité Koudekerke, dat dit jaar dertig jaar bestaat, verzekerd van een peloton van ruim honderd ren- sters. Klaas Lenstra verwacht dat er 128 kunnen worden toe gelaten. De eerste etappe van de Stervan Walcheren gaat van Middelburg via de Walcherse binnenwegen naar de Vlissingse Boulevard en de tweede gaat van de Middel burgse Markt via via naar Kou dekerke. De derde etappe is gesplitst in twee onderdelen: Zaterdagmorgen wordt in de omgeving van Kamperland eer. tijdrit verreden, het tweede deel gaat van Kamperland via Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland naar finish- plaats Domburg, vanwaar eerst nog een lus over Walcheren wordt gereden. TERNEUZEN De voetbalver eniging Terneuzen neemt mor gen afscheid van de broers Leo en Jos Kayser. Het tweetal heeft een selectie samengesteld van spelers waarmee ze bij Hoek en Terneuzen hebben samenge speeld. Die selectie zal het opne men tegen het eerste elftal van de zondag-hoofdklasser. Leo Kayser moest aan het begin van dit seizoen afhaken door een slepende blessure, maar zijn broer Jos maakte zijn vijfde sei zoen bij Terneuzen wel vol Daarvoor speelde het tweetal onder andere bij Hoek en VCV Zeeland. Voor het door Jos en Leo Kayser samengestelde team zullen on der andere Wim Verpoorte, Mare de Kunder, Tonnie Cop- pens, Angelo Nijskens, Patrick Naudts, Adri van Hanegem en Geertjan de Smet in actie ke rnen. Het duel begint om 19.'. uur. 34. Lotz, 37. Boven, 42. Heppner(Dui),46 Engels, 83. De Jongh 0.21, 87. Cipollini (Ita) 0.28, 88. Vierhouten, 90. Veneberg 0.28,155.VanDijk5.58,170. en laatsteZi- netti (Ita) 7.06. Uitvallers: Garzelli (Ita), Forconi (Ita), Gonzalez (Col). Algemeen klassement: 1 Heppner (Dui) 48 49.48,2, Popovitsj 3.50, 3. Mazzoleni (Ita) 3.57,4. Casagrande (Ita) 4.08, 5. Vicioso (Spa) 4.09,6. Savoldelli (Ita) 4.27,7. Simoni (Ita 4.29,8. Belli (Ita) 4.39,9. Caucchioli (Ita) 4.41,10. Dominguez (Spa) 4.43,18. Boo gerd 5.08, 49. Engels 12.57, 78. Boven 27.14, 88. De Jongh 31.50, 89. Veneberg 32.20, 98. Lotz 36.38, 107. Vierhouten 39.41137. Van Dijk 53.24,170. en laatste Gajicic (Joe) 1.30.03. Ronde van België. Oostende. Proloog Roesems (Bel) 7,2 km in 8.53 (48,56 km u 2. Garcia (Spa) 0.013. Dierckxsens (Bel 0.02,4. Voskamp (Ned), 5. Kasputis (Liti 0.03,6. Mattan (Bel) 0 06.9. Van der Ven 0.12, 23. Hiemstra 0 19, 26. Knaven 0.22, 37. Kernna 0.28, 46. Van Velzen 0 31,51 Löwik 0.34, 54. Reinerink 0.35, 55, Van Bon, 94. Vries 0.51. Olympia's Tour. Vierde etappe, Hooger heide-Tilburg: 1. Lenferink(Ned) 150km in 3.26.18, 2. Slabbekoorn (Kapelle), 3. Louwers (Ned), 4. De Weert (Ned) 0.02,5. Posthuma (Ned) 0.22,6. Van Melis (Ned), 7. Wachter (Dui), 8. Blanchy (Bel), 9. Vriend (Ned), 10. Bos (Ned). Algemeen klassement: 1. Slabbekoorn 15.09.09,2 Louwers 0.07,3. De Weert 0.15,4. Lenfe- rink 0.17, 5. Dekkers (Ned) 0 22. 6. Sulh van (Aus) 0.23, 7. Zrimsek (Slv) 0.24,8 Mouris (Ned) 0.31, 9 Posthuma 0.34,10. Van de Burg (Ned) 0 37 Midi Libre. Eerste etappe, Salses-le-Cha teau - Carcassonne: 1. Cooke (Aus) 189 km in 4.24.08, 2. Usov (WRu), 3. Koerts (Ned), 4. Simon (Fra), 5. Laurent Jalabert (Fra), 6. Ivanov (Rus). Ronde van de Aude, vrouwen. Zesds etappe, individuele tijdrit Castelnaudary - Castelnaudary. 1Arndt (Dui) 31,5 kmm 46.01, 2. Melchers (Ned) 0.02, 3. Zabe- linskaja (Rus) 0.49, 4. Teutenberg (Duil 1.05. Klassement: 1 Teutenberg 12.17.14, 2. Arndt 1.20,3. Melchers 129. 4. Zabelinskaja 1.42, 5. Polkanova (Rus) 2.32,6. Poetsjinskaite (Lit) 2.47. NIEUWKOOP - Slechts twee Zeeuwen staan zondag M Nieuwkoop aan de start voor het NK halve triatlon. Bij dr mannen heeft Floris Jan Koole een redelijke kans hoog in de eindklassering te eindigen. Vorig jaar finishte de Middel burger op de achtste plaats. Nu komt de concurrentie van Cas per van den Burgh (Leiden) en Vincent Bruins (Hoorn) die vo rig jaar eerste en tweede wer den. Zondag zwemt Koole voor het eerst dit seizoen in open wa ter. „Ik heb geen flauw idee waar ik sta", zegt Koole. Willy de Nooijer (Serooskerke) gaat zonder veel aspiraties naar het NK in de categorie D45, dat gaat over 2.5 km zwemmen, 80 kilometer fietsen en 21 kilome ter lopen. Ze weet niet of ze zo vroeg in het seizoen goed genoeg in vorm is voor een plaats op het podium Volgende week is er het NK kwarttriatlon in Zunderten daarna richt De Nooijer zich op de hele triatlon in Stein, hel WK-duatlon in Oostenrijk en het WK triatlon in Nice, dat ver in september wordt gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 16