Stadskantoor Goes kost 25 miljoen Laat kinderen spelen! Beton LATEN JE NIET LOS. Vluchtelingen PZC zoaP Een Herefordkoe heeft weinig nodig Weer anderhalf jaar geëist voor messteek in oog van bekende reizen altijd last minute Extra verdieping zorgt voor kostenstijging van 2,3 miljoen Accordeola Stapel kaphout in brand gestoken Eetpiraat in Vlissingen GIRO 596890 WerelEquders '12 donderdag 23 mei 2002 door Rolf Bosboom GOES - Het nieuwe stadskan toor van de gemeente Goes gaat in totaal iets meer dan 25 mil joen euro kosten. Dat is 2,3 mil joen euro meer dan waarvan eerst werd uitgegaan. De ge meenteraad, die verdeeld is over het onderwerp, beslist donder dag 20 juni over de uitgave. De Goese politiek heeft vorig j aar september al het besluit ge nomen een nieuw stadskantoor aan het Hollandiaplein te bou wen. Dit vervangt het huidige pand aan de Oostsingel, dat niet meer aan de huidige normen voor een overheidsgebouw vol doet. D66 en GroenLinks heb ben destijds tegen de bouw ge stemd, vooral omdat zij vinden dat er onvoldoende is gekeken naar de mogelijkheden van flexibel en thuis werken. Architect R. Uytenhaak is mo menteel bezig met het definitie ve ontwerp voor het nieuwe stadskantoor. Dat moet medio juli gereed zijn, waarna het be stek kan worden opgesteld. Het streven is in maart 2003 met de bouw te beginnen, zodat het ge bouw eind november 2004 in ge bruik kan worden genomen. In de huidige fase moet de ge meenteraad het definitieve be drag voor de nieuwbouw be schikbaar stellen. Vorig jaar september werd nog uitgegaan van een totale investering van 22,8 miljoen euro. Inmiddels is dat opgelopen tot 25,1 miljoen. De stijging is voornamelijk het gevolg van het voornemen een VLISSINGEN - De Vlis- singse accordeonvereni ging Accordeola houdt 29 mei een open repetitie in het clubgebouw aan de Adriaen Coortelaan 3 in Vlissingen. Geïnteres seerden in accordeon, key bord en slagwerk zijn welkom. Aanvang 18.30 extra, vijfde verdieping op het pand te realiseren. Dat wordt nodig geacht omdat het ambte- narenbestand aanzienlijk har der groeit dan was verwacht. Om te voorkomen dat het ge bouw bij oplevering al te krap is, worden nu al 28 extra werk plekken ingetekend. De extra etage betekent een uit gave van 3,5 miljoen euro. Een deel ervan kan worden terug verdiend doordat de gemeente er voorlopig slechts veertig pro cent zelf van nodig heeft. Het resterende gedeelte, duizend vierkante meter, kan daarom worden verhuurd aan andere geïnteresseerde partij en. Diein komsten én veranderingen op het gebied van de omzetbelas ting zorgen ervoor dat de ex ploitatie van het nieuwe stads kantoor per saldo niet duurder wordt. De gemeenteraad moet zich op 20 juni definitief uitspreken over de investering. PvdA, GroenLinks en D66 hebben al laten blijken geen voorstander te zijn van een vij fde verdieping. CDA, WD en SGP/Christen- Unie zijn dat echter wel en ver tegenwoordigen samen een meerderheid in de raad. Dat het totaalbedrag uitkomt op 25,1 miljoen betekent overi gens niet dat de gemeente het volledige bedrag ook dient te fi nancieren. Zo moet de verkoop van het huidige gebouw en het gemeentearchief aan de Wijn gaardstraat samen zeker zo'n 2,5 miljoen opleveren. Verder wordt de helft van de 3,8 miljoen die de parkeergarage kost, bui ten de berekeningen voor het stadskantoor gehouden, omdat een deel van de parkeerplaatsen voor openbaar gebruik zijn. Daarnaast heeft de gemeente eerder al 5,6 miljoen opzij gezet voor het project. De eigenlijke investering komt daardoor uit op 15,1 miljoen euro. Voordat het voorstel in de ge meenteraad komt, wordt het eerst besproken in de commissie middelen. Dat gebeurt donder dag 30 mei. De bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis aan de Grote Markt en begint om 19.00 uur. Een Herefordkoe brengt met het grootste gemak kalveren ter wereld. foto Willem Mieras door Mieke van derJagt LEWEDORP - Braaf, belang stellend, vriendelijk, mooi en aaibaar. Als stoffering voor het landschap heeft het Hereford- rund alleen maar goede eigen schappen. Maar ook voor de boer en voor de consument is de Herefordkoe een beste soort. F. de Kok en zijn echtgenote uit Lewedorp kun nen het weten. Ze zijn in 1998 met het ras begonnen en zater dag houden ze een open dag. Wie langs hun boerderij aan de Nieuwe Kraaijertsedijk 22 in Lewedorp fietst, kan Hereford- koeien en kalfjes van dichtbij leren kennen. De Kok is erg enthousiast over zijn Herefordkoeien, een ras uit zuidwest-Engeland dat in de hele wererd populair is gewor den, vooral bij boeren die niet al te intensieve veeteelt voorstaan. „Het zijn uiterst vriendelijke beesten, ze kunnen het hele jaar buiten grazen, groeien lang zaam op een sober dieet en brengen met het grootste gemak kalveren ter wereld." Daar komt bij dat Herefords ge roemd worden om hun malse vlees. ,,Het vlees is van een goe de kwaliteit omdat de dieren niet snel groeien. Wij zorgen er ook nog voor dat ze louter biolo gisch voer krijgen. Om te begin nen staan ze in onbemeste wei den en op onbemeste dijken. De Kok en zijn vrouw bouwen een klantenkring op van men sen die zeker willen weten dat het vlees op hun bordje geen akelige stoffen bevat en die de koeien een fatsoenlijk leven gunnen.,,Alles gaat hier op na tuurlijke wijze: geen man van het KI-station, maar gewoon een stier erbijde kalveren lopen negen maanden bij hun moeder en de stieren worden na onge veer twee jaar geslacht." De koeien verkoopt De Kok, soms met een kalf, aan andere fok kers, aan natuurbeheerders die grote grazers nodig hebben en ook aan hobbyboeren die een makkelijk, gezellig beest zoe ken voor in de wei. De open dag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. door Katja Logtenberg MIDDELBURG - Tegen een 48- jarige man uit Middelburg is gisteren bij het Haagse ge rechtshof opnieuw een gevan genisstraf van anderhalf jaar geëist, omdat hij de voormalige eigenaar van een snackbar dus danig zou hebben toegetakeld met een mes dat deze blind werd aan een oog. De man werd door de rechtbank in Middelburg al eerder veroor deeld tot een celstraf van ander half jaar, maar hij ging in hoger beroep omdat hij onschuldig zou zijn. Vast staat dat de twee mannen op 10 oktober 1999 in zie hadden. Samen waren ze in 1993 uit Iran naar Nederland gevlucht. De verdachte ontkende giste ren. Volgens de verdachte was hij op de bewuste avond naar de snackbar gekomen om de ruzie uit te praten. Zijn kennis zou vervolgens op hem af zijn ge stormd en hem hebben aange vallen. Hij zou wel hebben te ruggeslagen, maar geen mes bij zich hebben gehad. Volgens het slachtoffer had de verdachte echter meteen een mes getrok ken toen hij naar buiten kwam. Doordat het mes in zijn oog te recht was gekomen, zou de man voorgoed blind aan een oog zijn geworden. Een agent zei dat de verdachte op de bewuste avond riep dat hij met een mes had ge stoken. Het steekwapen werd nooit gevonden. De advocaat van de verdachte mr. J. Albicher meende dat de Iraniër de agent verkeerd moest hebben begrepen. „Hij spreekt niet eens Nederlands", aldus de raadsman. Familietwist Volgens hem was er absoluut geen bewijs dat zijn cliënt de blindheid van het slachtoffer had veroorzaakt. De neef van de vrouw van het slachtoffer kon wat hem betreft net zo goed de dader zijn. Deze man was tij dens de vechtpartij aanwezig en hij zou het slachtoffer telefo nisch met de dood hebben be dreigd wegens een familietwist. De verdachte kon gisteren geen verklaring geven voor de ernsti ge verwondingen aan het oog van het slachtoffer. Volgens hem was er sprake van een groot complot waarin ook de politie betrokken was. Hofaanklaag- ster mr. D. van den Broek was niet gecharmeerd van die aan tijging. Uitspraak over twee weken. ARNEMUIDEN - De brand weer is gisteravond uren bezig- geweest met het blussen van een brand in een grote stapel hout van omgezaagde bomen en tak ken aan de Oude Dijk te Arne- muiden. De vuurgloed was vanaf de rijksweg A58 goed te zien. De brand werd om tien uur gemeld. De brandweer rukte uit met twee tankautospuiten. Tot na middernacht was men bezigmet blussen. Het hout was afkomstig vaneen naastgelegen boomgaard. De brandweer had grote moeite om voldoende zoet bluswater op te pompen. De brandweer ver moedt brandstichting en de po litie stelt een onderzoek in. VLISSINGEN - In Vlissingen is woensdag twee keer achter el kaar een 56-jarige man aange houden omdat hij het er in een restaurant van nam zonder te betalen. De eetpiraat, die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft, was de eerste keer na verhoor weer op vrije voeten gesteld, 's Avonds moest de politie hem weer inrekenen. Hij wilde ineen restaurant op het Beursplein in Vlissingen met een volle buik vertrekken zonder de rekening te voldoen. Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! NATIONAAL JEUGD FONDS Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl Alleen op de wereld. De straat als thuis en volledig aan het noodlot overgelaten. Kinderen in Midden-Amerika zonder familie, zwervend op zoek naar warmte en gebor genheid. Jong leven dat al eindig lijkt voor dat het is begonnen. Door middel van opvang, liefde en scholing kunnen we deze weeskinderen wereldkansen bieden. Het zijn '-1 de weeshuizen van WereldOuders die borg staan voor zorg en ontplooiingskansen. 2 WereldOuders vormen een brug die deze verloren kinderen weer houvast en toekomst geeft. Noodzakelijke steun die ons als WereldOuders nooit los laat. U toch ook niet! WereldOuders, voorheen Stichting Onze Kleine Weeskinderen. Achterom 152, 1211 PD Hilversum Telefoon: 035 626 4578 Fax: 035 626 4579 E-mail: info@wereldouders.nl www.wereldouders.nl VLUCHTELINGEN r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 12