Hockeyclubs naar sportboulevard PZC PZC Werken voor de beesten Degelijk leven geheim ouderdom Nelli en Marjon doen mee in steptocht Geld voor restauratie historische zerken in kerk Arnemuiden Cor Janse sterkste ringrijder in Ritthem 11 Vlissingse en Middelburgse verenigingen beslissen over fusie Man krijgt ruim twee jaar voor toebrengen zwaar letsel agenda Half miljoen voor Magistraat wijk Vandalisme in Oranjemolen Doorgereden na aanrijding Auto in de sloot bij Westkapelle GroenLinks wil veiliger tunneltje Aanrijding Rozengracht Vlissingen Themamiddag weerbaarheid voor ouderen Jeugdfestival showbands en drumbands donderdag 23 mei 2002 doorAb van der Sluis VEERE - Om zich voor te berei den op de steptocht Rotter dam-New York houden leden van de Stichting Sportzes- kamp Hoogvliet zaterdag 1 ju ni een ludieke actie rondom het Veerse Meer. Het team wil in het najaar duizend nieuwe do nateurs werven voor de Doe Een Wens Stichting. Nelli Coo- man en weervrouw Mar jon de Hond steppen - als bekende Zeeuwen - een stuk mee. Het dertig personen tellende team bestaat uit politieagen ten, huismoeders, verslagge vers, ondernemers, telefonis ten en ambulancebroeders. Zij vertrekken dit najaar vanuit Rotterdam naar New York. De steppers leggen ongeveer 2500 trainingskilometers en hon derden Amerikaanse mijlen af. Om de afstand in de lucht fiet send te overbruggen gaan hometrainers mee in het vlieg tuig. Vervolgens gaan de man nen en vrouwen tussen New York en Washington steppen. Eén van de trainingsritten voert langs het Veerse Meer. De afstand bedraagt 63 kilometer. De stepactie begint om 9.30 uur bij camping De Witte Raaf in Arnemuiden. Om de actie extra onder de aandacht te brengen, worden activiteiten georganiseerd in dorpen langs de route. In Veere worden op de Markt tussen 10 en 12 uur oud- Hollandse spelen georgani seerd voor kinderen. In Kort- gene verzorgen Kip Co een kindervoorstelling in café 't Kompas om 13.30 uur. Zij zul len samen met kinderen een lied maken, dat om 14.30 voor de steppers wordt gezongen als zij door Kortgene rijden. De steppers worden om 17.15 uur weer verwacht bij camping De Witte Raaf. Het jeugdkorps Confetti zal hen daar onthalen. Ter afsluiting treedt Isabel Garcia op. Zij brengt het Doe Een Wens-lied ten gehore. Ver der is er voor de kinderen een springkussen en een clown. Aan het einde van de actie la ten kinderen ballonnen op. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Middel burgse Mixed Hockey Club (MMHC) en de Mixed Hockey Club Vlissingen (MHCV) willen fuseren. De leden van beide ver enigingen hebben het laatste woord. Ze beslissen vanavond over het fusievoorstel van de twee besturen. Dat bevestigt F. Streng, voorzitter van MMHC. Het idee is oin na de fusie geza menlijk aan de sportboulevard, tussen Vlissingen en Middel burg, in een nieuw onderkomen in te trekken. Volgens Streng ligt het voor de hand om naar de sportboule vard, bij Vrijburg, te verhuizen. Daar wordt momenteel het nieuwe stadsgewestelijke zwembad gebouwd en er wordt gesproken over de aanleg van een atletiekaccommodatie. De nieuwe Walcherse hockey club verwacht drie nieuwe kunstgrasvelden, een clubhuis en kleedaccommodatie nodig te hebben. „Samen hebben we on- door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een achttienjarige man uit Oud- Vossemeer veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, waarvan negen maanden voorwaarde lijk. De man probeerde 7 febru ari dit jaar een 43-jarige inwo ner van Sint Annaland van het leven te beroven door de man voor zijn woning met een vlees mes in zijn borst en zijn buik te steken. De dader moet het slachtoffer verder 2789 euro schadevergoe ding betalen. Het slachtoffer raakte door de messteken le vensgevaarlijk gewond. Een spoedoperatie in het ziekenhuis redde zijn leven. De aanleiding doorAb van der Sluis ARNEMUIDEN - De Werk groep tot herbestemming van de historische grafzerken in Arne muiden krijgt 13.000 euro sub sidie. B en W van Middelburg hebben dat gisteren besloten. Restauratie en jterugplaatsing van de eeuwenoude grafzerken kost bijna 21.000 euro. In 1977 en recent in 2000 en 2001 zijn ingrijpende werkzaamhe den uitgevoerd in de hervormde kerk in ArnemuidenIn 1977 zijn vier van in de kerk aanwezi ge historische zerken wegge haald en in de directe omgeving van de kerk opgeslagen. De ove rige zerken werden onder de vloer geconserveerd. Bij werkzaamheden in 2000 en 2001 zijn deze grafzerken weer tevoorschijn gekomen. Een aantal grafzerken kon worden weggehaald en elders opgesla gen. Door tijd en kosten ge dwongen verdween een aantal redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl geveer zevenhonderd leden. De twee clubs passen in elkaar. Wij hebben meer jongere leden dan Vlissingen en Vlissingen heeft meer senioren. Op sportief vlak biedt een fusie voordelen. We kunnen gemakkelijker combi natie van teams maken." Streng voorziet dat een fusie club het onderhoud en beheer van de accommodatie gemak kelijker kan regelen. Er zullen waarschijnlijk ook sneller vrij willigers voor bestuursposten gevonden kunnen worden. De Vlissingse wethouder L. Poppe-de Looff van sportzaken zegt dat het Vlissingen niet slecht uitkomt dat de hockey club wil fuseren en vervolgens wil verhuizen naar de sportbou levard. „Het past in het idee om sporten te bundelen bij Vrij burg. Maar we gaan niet zeggen dat alle sportverenigingen maar daar naar toe moeten verhuizen. Er moeten wel zeker voorzie ningen in de stad blijven." Op de plaats van de huidige lo catie van MHCV overweegt Vlissingen om huizen te bou wen. Van het Middelburgse sportpark de Voorborch maken nu nog naast MMHC ook rugby club Oemoemenoe en korfbal vereniging Swift gebruik. Mid delbare scholieren kunnen er gymnastieklessen krijgen. „Die accommodatie is zo ingenomen door anderen. Er is vraag naar." voor de steekpartij was een ver zekeringskwestie. De Vosse- meerder had na een botsing met een paaltje, vier maanden voor het incident, geprobeerd de schade via zijn verzekering ver goed te krijgen. Het slachtoffer was getuige van de aanrijding. Toen de Vossemeerder zijn scha de (circa 700 euro) niet vergoed kreeg, verdacht hij de Sint An- nalander ervan als tegenpartij het schadeformulier opzettelijk verkeerd te hebben ingevuld. Hij was zo kwaad geworden dat hij hem gewapend met een vleesmes van dertig centimeter opzocht. Na een woordenwisse ling stak hij met het mes op het slachtoffer in. Volgens de dader had hij de man alleen willen be dreigen en niet willen vermoor den. grafzerken in het zand onder de vernieuwde vloer van de kerk. Van de weggehaalde grafzerken zijn inmiddels drie zerken in en op gelijke hoogte met de nieuwe vloer aangebracht. Het College van Kerkvoogden van de kerk, de Historische Ver eniging Arnemuiden, de Stich ting Oudheidkundig Museum Arnemuiden en de Wijkbeheer- groep Arnemuiden vatten het plan op om de veertien resteren de weggehaalde zerken voor het dorp te behouden. Ze worden na restauratie teruggeplaatst in de kerk of in de directe omgeving ervan: de Markt, in of bij het museum en het voormalige stadhuis. Bedelbrieven Een inzamelingsactie van de Werkgroep tot herbestemming van de historische grafzerken leverde niet het gewenste resul taat op. Van de benodigde 20.649 euro kwam iets meer dan 7000 euro binnen, ondanks tachtig verstuurde 'bedelbrie ven' aan winkeliers, organisa ties en instellingen, die iets meer Arnemuiden te maken hebben. B en W van Middelburg besloten gisteren een subsidieverzoek te honoreren. Aan dat besluit is wel een aantal voorwaarden verbonden. Zo moet het restau ratie- en herplaatsingsplan goedgekeurd zijn door de Mo numentencommissie, omdat een aantal zerken na de restau ratie in de openbare ruimte wordt geplaatst. Als na de toe zegging van de gemeente, ande re instellingen besluiten om de restauratie te subsidiëren, wordt het subsidiebedrag van de gemeente Middelburg ver minderd. De werkgroep heeft nog aanvragen lopen bij het Prins Bernhard Cultuurfonds Zeeland en de Stichting onder steuning Culturele- en Gezond heidsvoorzieningen Zeeland. Leerlingen van het Bolwerk aan de slag op de kinderboerderij. door Gerrit van Loon MIDDELBURG - Gezamenlijk tillen Ben nie, Pascal en Randy van Praktijkschool het Bolwerk de net naar beneden gehaalde dui ventil op een kruiwagen. De drie jongens verrichtten gisteren lichte onderhouds werkzaamheden aan stallen, hekwerk en de plantsoenen van kinderboederij de Klep perhoeve in Middelburg. Het Bolwerk en de Klepperhoeve hebben een band die het mo gelijk maakt dat leerlingen met een leerach- terstand tijdens praktijkuren op de boederij werken. Elke woensdag komt een groep van onge veer acht leerlingen naar de Klepperhoeve. Door een schoolkamp elders in het land wa ren er gisteren maar drie jongens die de han den uit de mouwen staken. Hun taak was een oude verrotte duiventil neer te halen. Het Bolwerk heeft zelf een nieuwe til gebouwd. Dat werd mogelijk ge maakt door een gift van mevrouw Gouwe loos uit Middelburg. Onder begeleiding van vakkracht tuinbouw Peter van der Maas en technisch onderwijs assistent Johan van der Made maakten de drie jongens de oude til los. Hun hulp is zeer welkom voor de beheerder van de kinderboederij, Annemarie Koppe laar. „Wij hebben daar weing tijd voor. De l STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur: Koersbal; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 09.30 uur: Peutergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 9.30 -12.00 uur: Koffie contactochtend; door Gerrit van Loon MIDDELBURG - De 101-jarige J. Brust uit Middelburg vindt het welletjes. „Als ik er volgend jaar niet meer zou zijn, dan zou ik dat helemaal niet erg vinden." Gisteren vierde hij zijn 101-ste verjaardag. Het ge heim van zijn ouderdom is een degelijk le ven. De zwaargehavende Middelburger praat met lange tussenpozen. Vorige week nog is hij op straat voor het bejaardenhuis Jacob Roggeveenhuis gestruikeld. Boven zijn rechteroog prijkt een wit verband. „De dok ter heeft me moeten hechten. En ik heb er ook nog enkele schrammen aan over gehou den", zegt hij met een zucht. Geen drank, geen gerook en weinig vrou wen; Brust leeft degelijk. Hij gebruikt geen medicijnen en zegt zelf nog aardig vief en vrij te zijn in de dingen die hij doet. Zijn auto heeft hij het afgelopen jaar voor het eerst la ten staan. De in Westerbroek geboren man heeft een dagelijks terugkerend program ma. „Om acht uur loopt de wekker af en om ongeveer half negen zet ik een kopje koffie. Dan ga ik in mijn stoel zitten en moet ik uit kijken dat ik niet in slaap val. Na mijn mid dagboterham lees ik wat en doe daarna een dutje. Ik kook zelf nog. De boodschappen haal ik ook zelf. En 's avonds dommel ik voor de televisie. Uiterlijk om tien uur lig ik weer inbed." De voormalige scheikundeleraar heeft twee wereldoorlogen meegemaakt. Na het Duitse bombardement op Rotterdam, de stad waar hij toen lesgaf, verhuisde Brust naar Veere. Het was gisteren voor hem even diep graven in het geheugen waarom ook al weer. Na een korte black-out lichten zijn ogen op. „Het zeilen! Dat is mijn passie." MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft volgend jaar 918.618 euro beschikbaar voor stads- en dorpsvernieu wing. Het meeste geld, ruim een half miljoen euro, gaat naar de herstructurering van de Magistraatwijk. Voor restauratie van rijks- en gemeentelijke monumenten en onderhoud van monumenten is ruim 190.000 euro beschikbaar. Particulieren die hun huis willen opknappen, moeten gezamenlijk 35.000 euro verdelen. Voor milieu-onderzoeken ligt in totaal bijna negentigduizend euro klaar. De komende jaren gaat het bud get voor stads- en dorpsvernieuwing omhoog. In 2003 en 2004 is bijna 1,4 miljoen euro beschikbaar. Ook in die jaren gaat het meeste geld naar de herstructurering van de Magistraatwijk. VLISSINGEN - Vandalen hebben tussen vrijdag en gister ochtend vernielingen aangericht in de Vlissingse Oranjemo len. De toegang tot de molen was opengebroken. Ook is van een bedrijf, dat werkzaamheden uitvoert aan het bouwwerk, gereedschap gestolen. DOMBURG - Een auto die geparkeerd stond aan de Brou- wersbuurt in Domburg, is tussen dinsdagavond half tien en gisterochtend half acht aangereden. De dader is doorgereden. Het hele linkerportier van de wagen werd gedeukt. Het scha debedrag is onbekend. WESTKAPELLE - Bij een ongeval op de Grindweg in West kapelle zijn gisterochtend om elf uur twee gewonden geval len. Een 48-jarige Middelburger raakte in een bocht naar links de controle over zijn auto kwijt. De wagen raakte van de weg en belandde op zijn kop in de sloot. De bestuurder en zijn 47-jarige inzittende, eveneens uit Middelburg, moesten met verwondingen aan hoofd en gekneusde ribben, naar het zie kenhuis. Na behandeling konden ze weer naar huis. VLISSINGEN - GroenLinks in Vlissingen wil dat het college van B en W actie onderneemt om de fietstunnel tussen Oost en West-Souburg op te knappen. De fractie vindt dat het ge meentebestuur te weinig aandringt bij de provincie, eigenaar van het tunneltje. Het tunneltje gaat volgens de partij in rap tempo achteruit. „Het gaat niet alleen om bekladdingen, maar ook om kapotte tegels, gaten in het wegdek en zwerf vuil", aldus GroenLinks in een brief aan B en W. De fractie stelt voor om nogmaals aan de bel te trekken bij de provincie. Mocht dat niet lukken, dan moet het college zelf 'hoge priori teit' geven aan de opknapbeurt. GroenLinks stelt voor om het tunneltje een kunstzinnige muurschildering te geven, zoals de fietstunnel in Bossenburgh. VLISSINGEN - Op de kruising Rozengracht/Ridderspoor laan in Vlissingen is gisterochtend rond half negen een 9-jarig meisje uit Vlissingen licht gewond geraakt. Het kind reed met haar moeder over de fietsbrug, tussen de Schuitvaartgracht en de Rozengracht. Op de kruising met de Ridderspoorlaan gaf ze geen voorrang aan een auto. De verwondingen van het meisje vielen mee: een bloedlip en een tandje eruit. foto Lex de Meester jongens hebben het groen voor de kooien weg gehaald, de plantsoenen gesnoeid, het hekwerk gerepareerd en zelfs de metersho ge wilgen geknot." De jongens zelf keken gisterochtend eerst naar de lucht. Omdat het nagenoeg droog bleef, gingen ze vol goe de wil aan het werk. „Als een beest", om schreef leerling Bennie Heiboer zijn werk zaamheden. Achterstand Het Bolwerk in Middelburg is een school voor leerlingen met een leerachterstand. De ongeveer honderd leerlingen krijgen een praktijkgerichte opleiding die aansluit bij de arbeidsmarkt, J. Brust, 101 jaar. foto Ruben Oreel door Sandra van de Vreugde VLISSINGEN - Op de traditio nele derde pinksterdag kwam weer een aantal ringrijdersver- enigingen in actie. Cor Janse versloeg in Ritthem in de kamp Sjaco de Visser. Beide rijders staken 29 van de 30 rin gen, één ring meer dan de num mer drie, Sjaak Janse. De eerste beker werd gewonnen door Albert de Visser, die zijn broer en jubilaris Sjaco de Vis ser versloeg. De derde was voor dagwinnaar Cor Janse. De jeugd was goed vertegenwoor digd. Er waren drie jeugdbekers te winnen. Debutante Jessica Alewijnse legde beslag op de eerste jeugdbeker. De tweede jeugdbeker werd gewonnen door Christie Hoogesteeger, de derde door Erica Wisse. Bij de kamp om de pollepel zorgde Sjaak Janse voor sensa tie. Hij stak de 10mm, maar de ring viel van de lans voor het einde van de baan. Uiteindelijk werd dagwinnaar Cor Janse de winnaar. Damesbeker In Nieuw- en Sint Joosland re den 25 deelnemers 32 beurten. Steef de Rijke, Piet Meyer en Jo han Baas staken 28 ringen. Zij gingen de strijd aan om het kampioenschap. Uiteindelijk kwam De Rijke als winnaar uit de bus. Jolanda Kwekkeboom won de damesbeker. Zij had ook al de derde prijs in het versie ringsklassement van de luxe paarden gewonnen Winnaar in die categorie werd Kim Corne- OOST-SOUBURG - De afdeling Souburg/Ritthem van de AN- BO, de bond voor vijftigplus sers, houdt dinsdag 28 mei een themamiddag in het diensten centrum De Kwikstaart in Oost- Souburg. Het thema van de middag is 'weerbaarheid voor ouderen'. Veel ouderen blijven volgens de organisatie nodeloos thuis omdat ze de straat niet meer op durven. M. Reijnders van de Zeeuwse Sportraad praat hierover. De themamid dag is voor iedereen te bezoeken om 14.30 uur aan de Nagelen- burgsingel 2. lisse, voor Jose van Belzen. Bij de trekpaarden was de uitschie ter het paard van Koos Zijlvoor Ko Baas en Rens Hoebeke. Ze ven deelnemers streden om de pollepel. Ramona Pleijte won onverwachts. Koudekerke Ook de ringrijders van Koude kerke kwamen in actie. Jan Job- se stak alle 30 ringen. Hij schreef ook de eerste beker in de grote finale op zijn naam. Simon de Pagter en Jaap Vos staken al lebei 29 ringen. De Pagter won tevens de tweede beker in de grote finale, voor Arjan Bosgra. De kleine finale werd gewonnen door Renate van de Voorde. Zij was Leo Bosgra en Marco van de Voorde te slim af. De prijs voor de zes jongste rijders was voor Mirjam van Hengst. Zij won ook de tweede prijs in het versie ringsklassement. De eerste prijs bij de versiering was voor de haflinger van Anita Jasperse. Renate van de Voorde eindigde op een derde plaats. Piet Kluij- hout werd winnaar van de pol lepel. In Oostkapelle moest de wed strijd kort na het begin van de wedstrijd worden stilgelegd,' omdat een deelnemer van het paard was gevallen. De wed strijd werd niet meer hervat. Agenda Z.R.V.: 25 mei eerste klas kampioenschap, Oranje- plein te Veere van 8.00 tot 17.30 uur. VLISSINGEN - Tal van show en drumbands strijden zaterdag 1 juni tijdens het zevende Natio naal Jeugdfestival om de prij- Het festival wordt gehouden op het Stadhuisplein in Vlissingen. Voor het eerst is dit jaar ook een marsparade te zien. Het festival wordt om 20.00 uur afgesloten met de Taptoe Zeeland. Daar aan doen de Deltaband uit Vlis singen, Crescendo uit Opende, The Blue Lions uit Lens (Frank rijk) en het Showkorps Federa tieband uit Den Haag mee. Het jeugdfestival begint om 12.00 uur. Meer informatie op de internet site www.nationaaljeugdfesti- val.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 11