Boerenkar lonkt voor Oostkapelle WHS vindt achilleshiel De Meeuwen Domburg heeft finale in vizier PZC Scout Volendam: Wij zijn sterker Bang Yerseke speelt als kip zonder kop falcherse ploeg na 4-2-zege op Achilles Veen weer bijna hoofdklasser Simpele zege Blauw Wit door Björn Goorden VEEN - „Wat ik van Oostka- pelle vond? Mwoah." Assis tent-trainer en scout Bert Brons van RKAV Volendam, Oostkapelles tegenstander in de beslissingswedstrijd om een plek in de hoofdklasse, was zaterdag niet bijster on der de indruk. „Ja, wij zijn sterker, zeker weten." De vriendelijke Amsterdam mer met rappe tong denkt dat zijn team favoriet is in Heerjansdam, waar komen de zaterdag de beslissings wedstrijd plaatsvindt. „Ik besef dat ik Oostkapelle nog maar één keer heb zien spe len. Maar als ik op de wed strijd van vandaag af ga, denk ik niet dat Volendam veel problemen met deze ploeg hoeft te hebben. Wij kunnen de bal veel sneller rond laten gaan. Ik denk dat het niveau in de eerste klasse A sowieso een stukje hoger ligt dan in de eerste klasse C. RKAV Volendam heeft de be schikking over een zeer jeug dige selectie. „We hebben vier routiniers, de rest be staat louter uit jongens tus sen de 17 en 21 jaar. En alle maal zijn ze afkomstig uit onze eigen jeugdopleiding. Je kunt me geloven of niet, maar bij ons wordt helemaal niets betaald, daarom heb ben wij geen voetballers van buitenaf." RKAV Volendam is met een ledenaantal van rond de 1650, één van de grootste verenigingen van Nederland. van onze sportredactie ROOSENDAAL - De voetbal lers van zondag-vierdeklasser Domburg hebben zich in een prima positie gemanoeuvreerd in de nacompetitie. De ploeg van Stoffel Schipper won in Roosendaal met 4-1 van BSC. Zondag volgt de return in Dom burg en het moet raar lopen wil len de Zeeuwen de 'finalewed strijd' mislopen. Tegenstander daarin wordt de winnaar van de dubbele ontmoeting tussen Steenbergen en Hulsterloo, waarvan de eerste wedstrijd gisteren in 2-2 eindigde. Strafschop Domburg keek op sportpark Vierhoeven tegen een achter stand aan, toen Christian Hille- brand 1-0 maakte namens BSC, maar nog binnen het eerste kwartier trok Ko Brand de stand gelijk door een strafschop te benutten. In de twintigste mi nuut werd BSC'er Blase Kakese van het veld gestuurd wegens natrappen en dat was het breek punt in de wedstrijd. Chiel Ma- ranus zorgde op slag van rust voor 1-2 en in de tweede helft maakte hij ook 1-3. BSC moest risico's nemen en gaf daardoor ruimte weg. Ramon Vader profi teerde en hielp Domburg, met het oog op de terugwedstrijd, in een zetel: 1-4. Steenbergen - Hulsterloo 2-2 (0-0). 46. Emiel Verkouteren 1-0, 53 Mar tin Vaissaire 2-0, 75. Winand van Haelst2-1 (strafschop), 93. Kenneth Mangnus 2-2. Rode kaart (2x geel): Gertjan Luysterburg (Steenbergen). Gele kaartMarc van Hecke (Hulsterloo), Eric Veerman en Ramon Kolkhuis- Tanke (allen Steenbergen). Scheidsrechter: Frank Sturms (Sint-Jansteen). Aantal toeschou wers: 150. dinsdag 21 mei 2002 Is Wilfred Schipper viert het derde doelpunt van Oostkapel le. >P Hnnr Björn Goorden le 01 I VEEN - Een volle mond water, fvlats, zo in het gezicht van Ed- ïi;' „fn Meerman. De dader, Harro et uaZelaar, grijnst van oor tot oor. je J fjet slachtoffer lacht slinks mee, spuit een deel van de drinkfles in 1 jn zijn mond en neemt wraak. !'i Grinnikend slaan de beide -U Oostkapelle-routiniers elkaar eï, op de schouder. in' Hét hoofd is op dat moment, er- k g'ens in de tweede helft, al vrij IP; van zorgen; de opluchting is groot. Want het moet gek gaan, "I I wil Achilles Veen zich nog plaatsen voor de beslissings wedstrijd om een plekje in de hoofdklasse. 1(1 Het lukt de zaterdag-eerste- V klasser uit het land van Heus- !c dep en Altena dan uiteindelijk të ook niet. Ogenblikkelijk na het '8, koddige watergevecht tussen de J- twee robuuste kwajongens, •f deelt Oostkapelle de gena- "J destootuit. Achilles Veen dat als f, eén aangeslagen bokser over het a' veld zwalkt, wordt geveld. Ed- 111 win Meerman gooit een vrije trap van eigen helft ineens aeh- t?r de verdediging van de Bra- ;n banders, waar Wilfred Schipper le mét gevaar voor eigen leven de V uitkomende doelman Alex van Roesel passeert: 1-3. p Rob Haarbosch zorgt kort daar- 11a weliswaar voor de aanslui- tingstreffer, maar dat blijkt niet meer dan een laatste stuiptrek king van een ploeg die zo graag binnen het jaar terug naar de ;e hoofdklasse was gegaan. Den- nis van de Welle neemt in de 6 7e e minuut nog even het zekere voor r' Het onzekere. De eerste de beste e bal die de achttienjarige inval- 1 Ier beroert, hobbelt langs alles en iedereen in de verre hoek van hetAchilles-doel: 2-4. s Ingetogen De vreugde bij Oostkapelle is groot na het eindsignaal van scheidsrechter Stange, maar het feestje wordt ingetogen gevierd. Want zaterdag wacht RKAV Vo lendam, de laatste hindernis voor een rentree op het hoogste amateurniveau. Trainer Karl I Vergouwen wil daarom nog niets van een rondrit met 'een boerenkar weten. „Nee, hou op joh. Eerst Volendam." Aanvoerder Harro Hazelaar stelt zijn afscheid weer een weekje uit. Na afloop van de ze ge in Veen neemt hij de tijd om even na te genieten. „Zo zie je maar. Je kunt wel tien spelers halen, zoals Achilles begin dit seizoen heeft gedaan, maar dan ben j e er nog nietJe zag het van middag weer; wij zijn een hecht collectief, zij niet. Je moet het met z'n allen doen, wat voor el kaar over hebben. Want je kunt het niet alleen, zelfs niet als je Jan Oosterhuis (bijna 39-jarige aanvoerder en toekomstig trai ner van Achilles Veen en voor malig prof bij onder meer FC Utrecht en De Graafschap) heet." Los zand Hoewel de ploeg van Achilles Veen als los zand aan elkaar hangt, speelt het in de eerste helft beter dan Oostkapelle. De voetballende en fysieke kwali teiten blijken toch het een en an der te compenseren. Het elftal van de veelgeplaagde coach Jaap Viergever - hij is het afge lopen seizoen al veelvuldig ge botst met spelersgroep en be stuur - dat er vanaf de aller eerste minuut vol voor gaat, krijgt in de zevende minuut al een flinke zucht wind in de rug. Jan Oosterhuis kan de voorzet van Leon van Dongen vrij voor het doel ineens op de pantoffel nemen. Oostkapelle-doelman Mohamed El Bekkaoui verkijkt zich enigszins op de vreemd stuiterende bal en het staat 1-0. Achilles Veen is nog slechts één treffer van de beslissingswed strijd verwijderd, mits het geen doelpunten tegen krijgt. Oostkapelle oogt op dat mo ment uiterst onrustig en heeft moeite het aanvallende spel met veel wisselingen van veldbezet- ting te doorgronden. Een aantal keren kruipt de Walcherse ploeg door het oog van de naald, maar vindt na zo'n halfuur een weg uit het dal als centrale midden velder Hazelaar en laatste man Roel Latuheru ruilen van posi tie. In het laatste deel van de eerste helft raakt het zelfs twee maal de paal (Wilfred Schipper en Matthijs Lugtenburg) en mist Jorrit Schuurman een bijna niet te missen kans. Na rust heeft Oostkapelle zich volledig herpakt. „Ik heb nog pijn aan mijn handen, man", zegt Karl Vergouwen na afloop. „Ik zag in de rust een paar jon gens van onsHet leek wel alsof ze bevangen van iets waren. Daarom heb ik maar een paar keer flink op een aluminium koffer geslagen om ze wakker te schudden." Of het aan het oppeppende praatje van de trainer ligt of niet, Oostkapelle speelt de gan se tweede helft met bezieling en overklast Achilles Veen, dat na de snelle gelijkmaker van Jorrit Schuurman volledig ineen stort. Amper tien minuten later wordt het 1-2. Nadat Khaled Boufrahi tegen het gras gewerkt wordt, schiet Hazelaar van elf meter raak. Wilfred Schipper en Van de Welle zorgen ten slotte voor de 4-2-eindstand. Achilles Veen - Oostkapelle 2-4 (1-0 7. Jan Oosterhuis 1-0, 47. JoiTit Schuurman 1-1, 57. Harro Hazelaar (strafschop) 1-2, 62. Wilfred Schip per 1-3, 66. Rob Haarbosch 2-3, 67. Dennis van de Welle 2-4. Gele kaart: foto Ad van Hasselt Mark Vink (Achilles Veen). Scheids rechter: J.A.M. Stange (Zevenber gen), Aantal toeschouwers: 350. Oostkapelle: Mohamed El Bek kaoui; Joël Pattenier, Edwin Meer man, Roel Latuheru en Ruben Cop- poolse; Matthijs Lugtenburg, Harro Hazelaar en Jorrit S'chuurman (67. Dennis van de Welle); Ferry Alfons (86. Ricardo Schipper), Wilfred Schipper en Khaled Boufrahi (72. Arjen Pattenier). Ploeg uit Zoutelande ver verwijderd van derde ronde nacompetitie WHS-aanvoerder Leon de Witte wint het kopduel van Arnold Krijger. foto Ruben Oreel I VLISSINGEN - De korfballers I van Blauw Wit wonnen zater- I dag in de vierde klasse Amet 16- l, 6 van Luctor, in de reserve vier- j de klasse A was Olympia W op eigen veld met 8-5 te sterk voor Seolto 2. Luctor werd de grote verliezer v„an het mini-programma. In een wedstrijd waarin de ploeg van coach Hanny Geene in de eerste helft nog aardig met de tegenstander mee kon („maar dat was meer omdat we in het overwicht met de kansen mor sten", zei coach Steenmeijer van Blauw Wit) ging het direct na de i'Ust helemaal fout. Te slap aan de tweede helft begonnen kwam Lüctor in minder dan geen tijd van 6-3 naar 11-3 achter. Blauw Wit speelde een gewonnen wed strijd en schoot in de slotminu ten de bezoekers af naar 16-6. Luctor, dat voor eerder niet op komen tegen Volharding twee punten in mindering kreeg (maartegen die straf in beroep is gegaan), moet na deze neder laag vrezen voor lijfsbehoud. Scores Blauw Wit: Martijn Zandee 3, Danielle Flipse en Bastiaan Rijk 3; Heieen Nousse en Arnold Flipse 2, Claudia Timmermans en Edwin Bollejé 1 Scores Luctor: Marina Jansen 2, Joyce Hamelink, Evelien Van den Dool, Davy Jonker en Peter 0ur\nkl sportredactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484454 Fax:(0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Frits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) Rudy Boogert (coördinator noord) Björn Goorden Roeland van Vliet Eldridge Pentury centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 -.Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Koen de Vries ZOUTELANDE - Er moet nog heel wat water door de Wester- schelde stromen, voordat De Meeuwen zich tweedeklasser mag noemen. De talentrijke ploeg uit Zoutelande ging zater dag in de eerste wedstrijd van de tweede ronde van de nacompe titie op eigen veld met 1-0 on deruit tegen het stugge WHS uit Sint Annaland en zal in de uit wedstrijd een kunststukje moe ten verrichten om de beslissen de derde ronde te bereiken. Aan het begin van het nacompe- titieduel stak voormalig trainer Wim Ovaa zijn bewondering voor de ploeg uit zijn woon plaats niet onder stoelen of ban ken. „De Meeuwen is een ploeg met veel toekomst. Als ze pro moveren, doen ze volgend jaar in de tweede klasse volgens mij weer mee voor promotie.' Beloftevol De Meeuwen past inderdaad in de categorie jonge, beloftevolle ploegen, waartoe bijvoorbeeld ook Terneuzense Boys en RCS behoren. Ook die jeugdige elf tallen legden de laatste jaren aardige wedstrijden op de mat, maar slaagden er niet in aan de hooggespannen verwachtingen te voldoen. Of De Meeuwen zijn belofte wel Advertentie MOBIEL BLIJVEN? Bel voor informatie of een afspraak: (0113) 60 25 OO www.autolease-zeeland.nl kan inlossen valt te bezien. De ploeg speelt nog te wisselvallig, zoals zaterdag tegen WHS goed was te zien. In de competitie verpletterde De Meeuwen kam pioen Zaamslag tot twee keer toe (5-2 en 4-1), maar liet veel punten liggen tegen zwakkere, vaak fysiek sterkere tegenstan ders. Ovaa sprak zijn woorden aan het begin van het duel, toen De Meeuwen de ene na de andere gestroomlijnde aanval lanceer de. Het gevaar kwam vooral vanaf de linkerflank, waar Mi- chiel Brouwer zijn tegenstander doldraaide. In de eerste tien mi nuten verdiende De Meeuwen vierhoekschoppen, maar die le verden niets op. De perfecte voorzet bleef uit en de spitsen Jan Pieter de Vries (opnieuw in de belangstelling van RBC) en Arnold Krijger hadden hun dag niet. Krijger miste halverwege de eerste helft twee opgelegde kansen door over de bal heen te maaien. Na die aanvangsfase ebde het offensief weg en bleek WHS De Meeuwen goed partij te kunnen bieden. De Tholenaren wisten dat ze weinig ruimte moesten weggeven en knokten zich terug in de wedstrijd. De beste moge lijkheden waren voor rust zelfs voor de bezoekers, mede omdat topscorer Patrick Ketting zich ondanks de strakke bewaking van Michiel Köther een keer in riante scoringspositie bracht. Meteen na de pauze kreeg Jan Pieter de Vries een juweel van een kans om de wedstrijd open te breken. Hij werd mooi vrij ge speeld door Wilco Dingemanse, maar de spits schoot de bal oog in oog met keeper Arne van Vos sen naast. Het was de laatste geslaagde aanval van de thuis ploeg, die steeds verder terug viel. „We hebben twee honderdpro- centkansen laten liggen", vond De Meeuwen-trainer Wim Da- vidse, die erkende dat zijn ploeg het tegen fysiek sterke ploegen als WHS altijd moeilijk heeft. „Maken we een doelpunt dan komt de druk bij WHS te liggen en dat was precies wat we nodig hadden." Kluts De treffer die WHS in de 54e mi nuut maakte, was illustratief voor de instelling van de bezoe kers. Op weg naar het vijande lijke doel verspeelde William Vroegop de bal enkele keren, maar heroverde die steeds op nieuw. Ook de aangespeelde lange voorstopper Arjan Mos selman had de kluts nog een keer nodig, maar schoot de bal toen vanaf de rand van de zes tien meter snoeihard langs kee per Danny de Vries: 0-1In bles suretijd bleef De Meeuwen een afgang bespaard, toen William Vroegop de bal op de lat volleer de. Ondanks de zege was WHS- trainer Johan Sulkers nog lang niet overtuigd van de goede af loop. „We zullen thuis nog vol aan de bak moeten. De Meeu wen is een sterke ploeg die je geen gelegenheid moet geven om te voetballen. Zo zullen we ze thuis ook moeten aanpakken In Sint Annaland hebben we nog wat goed te maken. De laat ste tijd behalen we onze beste resultaten in uitwedstrijden. Daar moet maar eens verande ring in komen." De Meeuwen - WHS 0-1 (0-0). 54 Arjan Mosselman 0-1. Gele kaan: Leon de Witte (WHS). Scheidsrech ter: L. H. Kerstens (Etten-Leur) Aantal toeschouwers: 400. De Meeuwen: Danny de Vries; Ber- teld van de Velde, Wim. Jan Brasser, Michiel Köther, Martijn Hengst (46. Eddy Mattijsse); Lennard Bommel- (67. Rogier Sinke), Ab Louws, Mi chiel Brouwer, Wilco Dingemanse (70. Danny Mattijsse); Arnold Krij ger, Jan Pieter de Vries. WHS: Arne van Vossen; Iyan Hage, Leon de Witte, Arjan Mosselman, Francois Bliek; Mathijs Bruinzeel, Harm Moerland, William Vroegop, Patrick KettingEgbert Moerland, Corné van Tilburgh (87. Eric Post). door Roeland van Vliet ZEVENBERGEN - Waren ze maar bij moeder thuis geble ven. Want grote twijfel en angst maakten van de voet ballers van Yerseke kippen zonder kop. Zaterdag liep niets zoals het moest in het nacompetitieduel (4-0) met Seolto. De passing was onge controleerd, het uitverdedi gen onnodig paniekerig en van aanvallen was geen spra ke. „Nergens zat een gedach te achter. En dat is nog het grootste euvel", sprak trai ner John Vette teleurgesteld. Alleen een mirakel kan de derdeklasser nog een ronde verder brengen in de nacom petitie, maar middenvelder Remco de Koeijer gelooft niet meer in een goede afloop tegen de nummer tien uit de tweede klasse. „Het enige dat we kunnen doen, is volgende week het thuispubliek een goede wedstrijd geven. Maar deze 4-0 kunnen we niet meer goedmaken." De Koeijer noemde het ver toonde spel 'Yerseke on waardig'. „Normaal staat onze ploeg voor veel strijd, voor een goede opbouw over het middenveld en voor aar dige aanvallen met snelle spelers in de voorhoede. Bo vendien geven wij meestal weinig kansen weg. Dat zag je in de competitie. Maar te gen Seolto heb ik daar niets van gezien. Het was allemaal veel te gezapig. Het leek of niemand de bal wilde heb ben. Die nummer 11 van hen (Justin Francois) kon zelfs vanaf de middellijn de ach terlijn halen zonder dat hij aangepakt werd." Tekend voor de gehele malai se was een actie van de vroeg ingevallen Michael Richard. Justin Francois legde op een uiterst mooie manier Coen Sanderse aan de zijlijn in de luren, waarna Richard dacht: dit zal mij niet overko men. Hij ging puur voor de man, werkte Richard tegen het gras en incasseerde de ge le kaart. Dit was in alle ver dedigende duels het beeld: of je liet de tegenstander passe ren of je haalde hem neer. De Koeijer en Vette hadden er maar één verklaring voor: de druk. De Koeijer, die als enige voor elke bal streed: ,In de eerste ronde van de na competitie hadden we het re delijk makkelijk tegen Beve landers. Met name in de uit wedstrijd (0-3) speelden we goed. Dus eigenlijk begon de nacompetitie vandaag pas echt. En dan zie je gelijk dat de spelers zenuwachtig wor den. Dat hadden we ook aan het eind van de competitie. Toen verspeelden we ook op het laatst onze kansen op de titel. Eerst dat en dan nu dit." Vette: „Dit team kan gewoon niet tegen druk. Ik merk het zelfs in de trainingen. Laat ik hen onder druk iets doen, wordt het meteen een stuk minder." De droom op een rentree in de tweede klasse viel in de eer ste helft al in duigen. Na veertien minuten krulde Tu- ran Karadis in alle eenvoud de bal uit een vrije trap over het muurtje: 1-0. Iedereen - ook doelman Wilfred Poleij verroerde zich niet - stond er bij en keer ernaar. Vervolgens vielen ook de 2-0 en 3-0 nog voor het rustsignaal. Eerst was het Frangois de Waal die de bal uit een hoekschop bin nenkopte en vlak daarna maakte Robin Maat handig gebruik van het gestuntel in de defensie van Yerseke. Hij schoot de bal snoeihard in de korte hoek. Het was niet dat de Brabanders zo goed speel den, maar zij hadden geen kind aan de Zeeuwen. In de eerste helft was 'de pap al een end gemorst' zoals Vet te het verwoordde. Na rust viel er dus weinig meer te veranderen. Zeker niet nadat Zafer Kocygit van dichtbij ook nog de 4-0 maakte. Vette bracht zichzelf er nog in, maar dat was meer uit kwaadheid, zei hij. Ook hij kon geen potten breken. Seolto-Yerseke4-0(3-0). 14. Tu- ran Karadis 1-0, 32. Frangois de Waal 2-0, 38. Robin Maat 3-0, 53. Zafer Kocygit 4-0. Scheidsrech ter: P. Nefs (Bergen op Zoom). Gele kaart: Coen Sanderse, Mi chael Richard (beiden Yerseke) en Richard van Beek (Seolto). Aantal toeschouwers: 150. Yerseke: Wilfred Poleij; Frans van Driel, Coen Sanderse, Her- mie Petaar, Niek Boogert (10. Michael Richard); Remco de Koeijer, Elco de Schipper, Bart van Steveninck, Michel de Rooij (65. John Vette); Alec van de Wa ter en Padden van de Water. VOORDL t l WAKK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21