Laat kinderen spelen! Regiopolitie op Oosterschelde JantjecBeton PZC Twintig jaar reptielenzoo Iguana in Vlissingen Nieuwe impuls voor project Zonnestraal GEZOCHT: SUPPORTERS Spullenmarkt Fietstocht langs buitenplaatsen Waterpolitie komt nauwelijks aan controle toe Steun uw club en win prachtige prijzen! De Voorzotg- Sinke H. JT obse b zaterdag 18 mei 2002 door Famke van Loon BROUWERSHAVEN - De Stichting Zonnestraal wil be drijven en bewoners van Schou- wen-Duiveland meer betrekken bij haar project. Een nieuwe campagne moet voor een verde re uitbreiding van de fleurige, bloemrijke akkerranden zorgen op het eiland. De introductie van de website, vorig jaar, heeft de stichting niet het aantal nieuwe leden ge bracht waarop gehoopt was. De opzet is nu ondernemers en par ticulieren direct te benaderen om nieuwe stukken akkerrand te adopteren. De Schouwen-Duivelandse kantoren van de Rabobank héb ben gisteren het startschot ge geven voor deze nieuwe impuls voor Zonnestraal. Zij adopteren zelf een rand en de kantoren verspreiden een mailing voor Zonnestraal onder hun klanten. Ook wordt de bank mede-spon sor van de stichting. Agrarisch Schouwen-Duive- land (ASD) heeft in samenwer king met akkerbouwers en na tuurorganisaties als de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Dui- veland en de Stichting Land schapsbeheer Zeeland enkele jaren geleden het project Zon nestraal opgestart. Hierbij wordt een strook akkerrand van negen meter breed ingezaaid met wilde bloemen en planten als klaprozen en teunisbloemen, die niet bemest, bespoeid of ge oogst wordt. Voor insecten en vogels zi j n deze akkerranden een bron van voedsel. Deze kleine stukjes na tuur wil de stichting vooral langs dijken en wegen aanleg gen, zodat ook de recreatie pro fiteert van de fleurige banen in het landschap. Het project, dat inmiddels na volging heeft gekregen op Noord-Beveland, begint zijn vruchten af te werpen. Op Schouwen-Duiveland is nu on geveer vijftig hectare land bouwgrond - zo'n vijftig kilo meter akkerrand - ingezaaid. Maar volgens het stichtingsbe stuur kan - en moet - dat nog veel meer worden. Het ideaal is een kleurig lint 'van Bruinisse tot Renesse', maar vooralsnog richt de stichting bescheiden op stapsgewijze uit breiding van het project en ver binding van de bestaande ak kerranden met elkaar. De opzet van Zonnestraal is dat ondernemers of particulieren stukken akkerrand adopteren die dan vervolgens door de stichting worden ingezaaid Maar het aantrekken van nieu we leden is niet eenvoudig ge. bleken. „We moeten beseffen dat we een product hebben, dat we niet zomaar kunnen oppak-1 ken en in de schappen kunnen I leggen", stelt voorzitter J, Ver- seput. De effecten van de websi te, die vorige jaar in de lucht ging, zijn achtergebleven bij de I verwachtingen. Na aanvanke lijk enthousiaste reacties 'loopt het toch niet zo hard', consta- teert P. de Koeijer, destijds initi atiefnemer van Zonnestraal. De stichting heeft daarom be sloten actief bedrijven en inwo ners persoonlijk te benaderen. VLISSINGEN - In 't Expiere- ment in Vlissingen houdt stich ting Allijn vandaag een spullen- markt. De markt begint om S uur en duurt tot 13 uur. Op de markt wordt huisraad, speel goed, kleding en boeken ver kocht. AAGTEKERKE - Een werk j groep van de Nederlands her vormde kerk en de stichting Hulp Roemenië in Aagtekerkcl houden tweede pinksterdag de' traditionele fietstocht. De vijfentwintig kilometerlan ge route voert onder meer langs en over diverse buitenplaatsen op Walcheren. Er zijn kleine op drachten, tussenstops met ver snaperingen en prijzen. De tocht begint tussen 13 en 14 uur bij de kerk aan het Dorpsplein in Aagtekerke. De opbrengst gaat naar het diaconale project voor gezondheidszorg in Kenia en naar de renovatie van het verenigingsgebouw in Olosigin I Roemenië. Nu heb je eindelijk rust je lijden is voorbij louw liefde en je warmte Het je achter hier bij mij. Na een leven van hard werken en zorg voor alles en iedereen die hem dierbaar was, is veel te vroeg van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame pa en mijn opa ROGER PETRUS ANTOINETTE POPPE echtgenoot van Elisabeth Maria de Poorter in de leeftijd van 51 jaar. Koewacht: E. M. Poppe-de Poorter Angelo en Irene Rens Carlo en Monika 16 mei 2002. Wou ter ij 15, 4576 AC Koewacht De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op woensdag 22 mei om 10.00 uur in de parochiekerk H. H. Philippus en jacobus te Koewacht, waarna aansluitend de crematie volgt in het crematorium teTemeuzen, Bellamystraat 28c. Alleen schriftelijke condoleance. Zaterdag 18 mei is er van 19.00 - 19.30 uur gele genheid om afscheid te nemen in het uitvaartcen trum te Hulst, van der Maelstedeweg 102b. Zij die geen kaart hebben ontvangen kunnen deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Hoe je afscheid ook wilt begrijpen: 't is een laatste hand, en de pijn is nu het meest. En huilend aan de kant, besef je veel te laat hoe fijn hel is geweest. Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij in zijn zorgzame leven voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het plotselinge overlijden van mijn lieve man, onze pa en opa ADRIE LAURET echtgenoot van Irene Verstrakten in de leeftijd van 59 jaar. Terneuzen: Irene Lauret-Verstraeten Terneuzen: Karin en johnny Carmen, Thiemo Terneuzen: Petra en Alex Rick, Kevin 4535 jC Terneuzen, 16 mei 2002. Grevelingen 13 Adrie is opgebaard in het rouwcentrum Terneu zen', Rooseveltlaan 6. Er is gelegenheid om afscheid van hem te nemen op dinsdag 21 mei van 19.30 tot 20.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 22 mei om 13.00 uur in de Emmaiis parochiekerk, Alb. Thijmstraat te Terneuzen. waarna de begrafe nis volgt op de Zuiderbegraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tol condoleren in restaurant 'Het Vijverhof, Fr. van Ee denstraat 2 te Terneuzen. Wilt u, indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Dag lieve OPA Carmen en Thiemo Rick en Kevin door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Zeeuwse regiopolitie moet gaan contro leren op en om de Oosterschel de. Dat is nodig omdat de water politie daar nauwelijks aan toe komt. Commissaris van de ko ningin Van Gelder heeft de korpsleiding gevraagd snel ac tie te ondernemen. Gedeputeerde L. Coppoolse (CDA) deelde dit gisteren mee in de Statencommissie Ruimte, Milieu en Water. Hij zei dat het toezicht van de politie te water op de Oostei'schelde afgelopen tijd met vijftig procent is ver minderd. „Daarover zijn zor gen, al is het op dit moment geen rommeltje door de mindere in zet van de politie. Het handhaven van de spelre gels voor het gebmik van het nationaal park Oosterschelde staat of valt met goede controle, erkende de gedeputeerde. Hij gaf aan dat op alle Zeeuwse stromen de aanwezigheid van de waterpolitie is afgenomen. Ze moeten met minder mensen en boten toch dezelfde taken ziexx uit te voeren. Voor Ooster en Westerschelde is er nog maar één schip beschikbaar. Veiligheid De politie te water richt zich vooral op het verkeer en de vei ligheid op het water en daarbij heeft de Westerschelde voor rang.,Het toezicht op natuur en recreatie krijgt minder priori teit. De politie wil slimmer, ge richter gaan werken en duide lijk inzetten op knelpunten. We weten niet hoe effectief dat is," aldus Coppoolse. Om de handhaving niet hele maal te laten veiioederen, doet commissaris Van Gelder daar om een beroep op de regiopoli tie. Een knelpunt is wel dat die (nog) niet de beschikking heeft over een boot en die is voor con trole op de Oosterschelde toch echt nodig, ei'kende Coppoolse. Hij voorzag dat gebrek aan con trole vooral op de lange duur na delige gevolgen heeft. Statenlid I. Vogelaar (VVD) had weinig fiducie in de effecten van het huidige toezicht. „De Oos terschelde staat op het rooster zonder dat rekening wordt ge houden met eb en vloed. Je moet er toch vooral zijn als de platen droogvallen. Een aantal mensen verdient een aardige boterham aan allerlei stropersactiviteiten op de Oosterschelde. Ze kunnen gewoon hun gang gaan. Ik gun de mensen best een boterham, maar niet als dat illegaal ge beurt." Gedeputeerde Coppoolse liet nog weten dat een werkgroep bezig is met het maken van een ontwikkelingsvisie voor Neeltje Jans. Er moet met name duide lijkheid komen over de posities van pretpark Waterland en het nieuwe bezoekerscentrum van het nationaal park. De gedepu teerde onderstreepte dat beide partijen elkaar niet moeten be concurreren, maar door samen werking voordelen moeten bin nenhalen. „Het is wel een heel schoorvoe- tend, moeizaam proces", stelde Coppoolse. Hij ontkende dat Gedeputeerde Staten onderzoe ken of de aandelen van Water land Neeltje Jans (in handen van vervoersbedrijf ConneX- Xion en stichting Delta Expo) opgekocht kunnen worden, om zo een nieuwe, werkbare situa tie op het voormalig werkeiland in de Oosterscheldemonding tot stand te brengen. M/V Doe mee met de Support Actie! Voor slechts 11,- per jaar bent u al donateur van uw favo riete vereniging of goede doel. Bovendien maakt u twee maal per jaar kans om mooie prijzen te winnen, zoals een auto, een exotische vakantie of een geld prijs van 450,- Doet uw vereniging nog niet mee? Bel voor meer informatie 013 - 455 28 25 of kijk op www.supportactie.nl SUPPORT ACTIE UITVAARTVERZORGING Voor een persoonfijf afsefteuf ijeffeef naar epen wens verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen deposilostortingen/verzekeringen nazorg - Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. Iedere donderdag van 10.00 - 12.00 uur (of na telefonische afspraal^) geheel vrijblijvend advies over onze uitvaai'lverzekeringeó. j j Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20V Vlissingen tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren Gediplomeerde uitvaartlciders: Vlissingen' H.G. van Zalen Middelburg: P.J. MeerVeld Koudckcrkc: P. van Tiel en Anke van Tiel-Waltel (uitvaartleidsier) Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! NATIONAAL JEUGD FONDS Met grote droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze. broer, schoonbroer en ooin ADRIE LAURET Rudie en Tilly Corry en Jo Edward en Marco lean-Paul en Jessica, Kay-dee Ronald en Joyce Angelo en Peggy door Ron Magnée VLISSINGEN - Vuurbuikpad- jes, zwaardstaartsalamanders en koningspyth'ons. Dit week end zijn ze op de kop af twintig jaar te bezichtigen in de Vlissin gen reptielenzoo Iguana. Voor de gelegenheid wil A. Bom van het Vlissingse dierenasiel wel een zes meter lange python vasthouden. In het hok ligt de slang samen met nog twee volwassen py thons van meer dan honderd ki lo te soezen. Bom pakt de py thon op alsof het een huisdier is. De slang begint onrustig heen en weer te slingeren, maar de dierenverzorger blijft er stoï cijns onder. „De dieren kennen me. En reptielen zijn voor hon derd procent te vertrouwenEn toch, een echt lievelingsdier heeft Bom niet. „Alle dieren zijn me even lief. En dat moet ook, anders ga je één dier maar voor trekken." Het is tekenend voor de houding van de oprichters van Iguana: begaan met alle dieren die het reptielencentrum bereiken. Trein Bom was er bij vanaf het eerst uur. In 1978 begonnen vier die renliefhebbers een asiel voor reptielen, amfibieën en onge wervelde dieren. Het opvang centrum liep meteen als een trein. Ruimte- en geldgebrek deden de oprichters vier jaar la ter besluiten om de dieren niet alleen op te vangen, maar ook tentoon te stellenEn zo gebeur de het ook. Aan het Bellamy- park werd een inimte gevonden om de dieren aan het publiek te laten zien. Eigenhandig werd het pand opgeknapt, in een tijdsbestek van drie maanden. Op 19 mei 1982 exact twintig jaar terug, opende de dierenex- po haar deuren - die volgens Bom ovex-igens nog nat van de verf waren. In de jaren daarna trok Iguana elk jaar tienduizenden geïnte resseerden. Topjaar was 1993: direct na de grootschalige ver bouwing van het dierenasiel brachten meer dan 70.000 men sen een bezoek aan de tentoon stelling. Ondertussen wist het asiel vaak het nieuws te halen, bijvoorbeeld toen de oudste be woner, de Mississippi alligator Stompie vijftig jaar oud werd. Zelfs landelijke cameraploegen kwamen registreren hoe de alli gator Abraham zag. Arsenaal In de loopt der jaren volgden tal van uitbreidingen. Heel even was er sprake van dat de reptie lenzoo naar het Arsenaal zou vei'huizen. „De huur was echter te hoog. Dan zouden we heel coiximercieel moeten gaan wer ken. En het dierenwelzijn zou daar onder te lij den hebben", al dus Bom. En zo besloten de dierenliefheb bers aan het Bellamypark te blijven, waar ze dit weekend op de kop af twee decennia gehuis vest zijn. Speciaal voor de gelegenheid opent Iguana ook op zondag tussen 14.00 en 17.30 haar deu ren. Geïnteresseerden die net als Iguana dit jaar twintig jaar oud worden, mogen zondag gratis naar binnen. Eén van de oprichters van Iguana, A. Bom, houdt een meer dan honderd kilo wegende python vast. foto Ruben Oreel UiTvaaKTondemeanng Uw zong in onze handen voor geheel Walchenen Bouwcentra aan: Buitenhovelaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hlobse-uitvaart.nl Email: hjob8e@hjobse-uitvaart.nl fnul Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, info@jeugdfonds.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 84