Hulst wil windmolens Axel niet PZC Geen kaalslag op Axels eilandje - 'L - Hulst poetst oude kloostermuur op Moret krijgt deels gelijk van NCRV's Rijdende Rechter Relatief veel vrouwen beboet voor autorijden onder invloed GEZOCHT; SUPPORTERS 16 Turbines komen zo dicht bij gemeentegrens dat buur zich er mee bemoeit DoeDag voor leerlingen basisscholen Terneuzen Tennisvereniging Axel betrekt nieuwe aanbouw Straatspeeldag Axel tegen hardrijders Muziekschool geeft concert voor Baudeloo Open dagen Monnikenwerve Laat ze niet vallen Giro 222111 NI/V Steun uw club en win prachtige prijzen! m1 "De Voorzag" (Sinke Voor een persoon fijf afscfeid ef naar eipen wens zaterdag 18 mei 2002 door Eugène Verstraeten HULST - Burgemeester en wet houders van Hulst hebben be denkingen ingediend tegen het plan van buurgemeente Axel om in de Beoosten Blijpolder elf windturbines neer te zetten. In de brief aan de gemeente Axel spreekt het Hulster college ook zijn twijfels uit over de haal baarheid van het windmolen park. Vanuit Hulst is gereageerd op het voorontwerp-bestemmings plan Beoosten Blijpolder, om- TERNEUZEN - Het Gemeente lijk Instituut Toonbeeld houdt zaterdag 25 mei een DoeDag voor alle leerlingen van het ba sisonderwijs in Terneuzen. Op deze DoeDag kunnen kinde ren van 10.00 tot 17.15 uur mee doen met een scala aan actvitei- ten en kennismaken met diverse instrumenten en verschillende aspecten van beeldende vor ming. Het totale programma aanbod van Toonbeeld is deze dag vertegenwoordigd. De DoeDag wordt gehouden in het gebouw van Toonbeeld aan de Leeuwenlaan en in de er naast gelegen Prins Willem van Oran je school. Ook is het mogelijk kostuums te maken, te schilderen en te teke nen. Verder geven leerlingen van Toonbeeld presentaties en zijn er docenten aanwezig om informatie te verstrekken. Om 17.00 uur is er voor ouders en overige belangstellenden een korte presentatie die laat zien wat er op de DoeDag is gedaan. Er kunnen maximaal 100 kin deren deelnemen aan de DoeDag. Aanmelden kan tussen 14.30 en 17.00 uur via telefoon nummer 0115 - 612246. dat de windmolens op een steen worp afstand van de gemeente grens komen. Dat betekent dat ook inwoners van de gemeente Hulst, in ieder geval voor wat het uitzicht betreft, met de windturbines te maken krijgen. Het standpunt van het Hulster college is dat er in inder geval binnen de eigen gemeentegrens geen windmolens moeten ko men. Hulst vindt dat dergelijke initiatieven beter geconcen treerd kunnen worden op groot schalige locaties. Belevingswaarde Daarnaast zijn B en W van me ning dat windmolens het best in een industrieel landschap moe ten worden gesitueerd en dat de 'belevingswaarde' van het land schap zoveel mogelijk behou den moet blijven. Tenslotte is Hulst er ook geen voorstander van om windturbines in de di recte nabijheid van een woon kern te plaatsen. Met de reactie van buurgemeen te Hulst, krijgt het actiecomité Beoostenblij Windmolenvrij steun uit onverwachte hoek. Eerder al dienden inwoners van de gemeente Axel massaal be zwaar in tegen het voorontwerp bestemmingsplan, dat het windmolenpark mogelijk moet maken. Het plan omvat de plaatsing van elf windmolens. De gevaarten zijn 80 meter hoog en met de ro torbladen erbij steken de tubi- nes zelfs 120 meter boven het landschap uit. De omwonenden vrezen voor horizonvervuiling, geluidsoverlast, slagschaduw, vogelhinder en onveiligheid. In het algemen vrezen de bezwaar makers voor een onherstelbare inbreuk op het mooie polder landschap. Overleg B en W van Axel zijn er nog niet uit of ze de procedure willen voortzetten om het windmolen park mogelijk te maken. Deze week was er een geheim overleg met de commissie Vrom over de windmolenplannen. Volgens burgemeester J. F. Mulder ne men B en W binnen een week of vier een standpunt in. ï- §g.; i L, '.SF Toeristen, maar ook Hulstenaren zelf, herkennen in deze hoop stenen nauwelijk een historisch waardevolle muur. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - De oude kloostermuur aan de Hulster Minderbroerderstraat krijgt niet de aandacht die hij verdiend. Daar moet verandering in komen. Het specialistische bouwbedrijf De Bonth en Van Huiten uit Nieuwkuijk is momenteel bezig met de restauratie van de muurresten. Toeristen en zelfs Hulstenaren zelf lopen vaak achteloos door de Minderbxxieder- straat. Ze hebben geen idee dat de opge stapelde stenen aan de zijde van de Wallen tussen het Brederodebolwerk en het Nas- saubolwerk van historische waarde zijn. De muur is een overblijfsel van de kapel van het Fransiscanerklooster dat om streeks 1648 op het huidige 's-Gravenhof- plein stond. Waardevol Onder het plein zijn nog resten van het klooster te vinden. In november 2000 wer den enkele parkeerhavens op het plein door archeologen uitgegraven om precies te bepalen wat er nog te zien is en of dat mogelijk waardevol is voor het nage slacht. Dit is nodig omdat in de toekomst wellicht een parkeergarage onder het plein wordt aangelegd en dat de resten dan voorgoed verloren zullen gaan. De kloostermuur is afgezet met hekken en aan de walkant is een diepe sleuf langs de muur gegraven om te bepalen hoe het met de fundering gesteld is. Slechte stenen zullen worden vervangen en ook het voeg werk zal worden aangepakt. Middelen voor de restauratie zijn verkregen uit een gift uit het Kanjerfonds. Van het geld wor den ook de stadspoorten van Hulst hele maal opgeknapt. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Terneuzen- se automobielbedrijf Moret BV heeft gedeeltelijk gelijk gekre gen in de rechtzaak tegen eiser Marlon Roels. De 31-jarige Ter- neuzenaar schakelde het NCRV- programma De Rijdende Rech ter in om een geschil met direc teur Piet Moret uit de wereld te helpen. Donderdagmiddag deed rechter Frank Visser in de studio in Hilversum uitspraak. Op 1 februari jongstleden huur de Roels in het kader van een vrijgezellenfeest twee busjes bij Moret BV. Toen hij een paar da gen later de busjes terugbracht, constateerde Moret een aantal krassen in het dashboardkastje van één van de vierwielers. Mo ret hield daarom 230 euro borg in. Daarnaast eiste Moret dat het gehele dashboard zou wor den vervangen. Dat laatste punt verwierp Frank Visser. In zijn ogen is het niet redelijk om het gehele dashboardkastje op kosten van Roels te vervangen. Met de inge houden borg kan Moret het air bagpaneel en deurtje van het dashboardkastje vernieuwen. Visser stelde Moret deels in het gelijk, omdat huurder Roels, die het busje bestuurde, ook verant woordelijk was voor het gedrag van andere inzittenden. Eiser Marlon Roels had na de uitspraak gemengde gevoelens. „Het was mij echt niet om het geld te doen. Het was voor mij vooral een principekwestie. Principieel heb ik gewonnen, want de rechter vindt dat niet het hele dashboardkastje ver vangen hoeft te worden. Op fi nancieel gebied voel ik me eer lijk gezegd toch nog steeds een beetje genaaid. Ik ben dus aan de ene kant teleurgesteld, maar aan de andere kant tevreden." Recht Piet Moret vond dat er in Hilver sum recht was gedaan. „Eigen lijk was de zaak voor mij in eer ste instantie met het inhouden van die 230 euro borg al afge daan, maar Marlon Roels ging in beroep. Daardoor werd ik in de gelegenheid gesteld om de echte schadekosten te claimen. Ik zal de schade hu met losse onderde len laten repareren en zo tot een minimum beperken. Dat kost mij nog wel wat geld. Dat is jam mer, maar ik kan er wel meele ven. Roels en ik hebben elkaar na afloop van de opnames ook netjes een hand gegeven. Voor mij is de zaak nu opgelost." De opnames van deze zaak wor den in september uitgezonden Een exacte datum is nog niet be kend. AXEL - Wethouder A. van Waes heeft gisteren het vernieuwde en uitgebreide clubgebouw van tennisvereniging Axel officieel in gebruik genomen. De nieuwe aanbouw voorziet in een verga derruimte, een keuken en een opslagruimte. Voorzitter Wilfriecl Roelandt van de tennisvereniging Axel sprak vol lof over het team van vrijwilligers dat vele uurtjes in de nieuwe aanbouw had gesto ken. Vervolgens sprak hij zijn dank uit aan de sponsors en aan de gemeente Axel voor hun fi nanciële inbreng. Van Waes, vergezeld door collega-wethou der C. van Schaik, roemde even eens de zelfwerkzaamheid van de vrijwilligers. „Zeker bij een volledig geprivatiseerde vereni ging als de uwe zijn vrij willigere onmisbaar", aldus Van Waes, die voorts wist te vertellen dat de tennisvereniging Axel met 350 leden inmiddels de op één na grootste vereniging van Axel is. „De noodzaak van de uitbrei ding, gevoegd bij het feit dat u zelden voor hulp op de stoep van het stadhuis staat, is voldoende aanleiding geweest om de ver eniging te ondersteunen. Nadat hij met verve de ope ningshandeling had verricht (het binnentreden van de ruimte dwars door een papieren deur), konden genodigden en aanwe zige leden een kijkje nemen. door Eugène Verstraeten AXEL - Er komt geen kaalslag op het eilandje tussen de Van Middelhovenstraat en de Sport - laan in Axel. De gemeente gaat enkel wat zieke popidieren om zagen. Zij doet dat zo, dat de rest van het gebiedje er geen schade van ondervindt. Wethouder A. van Waes zei dat in de vergadering van de com missie Openbare Werken, Sport en Recreatie. De kwestie rond het omzagen van zo'n 75 popu lieren op het eilandje speelt al enkele maanden. De bomen zijn ongeveer dertig jaar oud en de gemeente wilde de bomen eerst allemaal omzagen vanwege hun slechte gezondheidstoestand. Bovendien zou de kans levens groot aanwezig zijn dat bomen spontaan zouden omvallen, wat tot gevaarlijke situaties voor wandelaars zou leiden. De ge meente wilde na het rooien van de populieren het eilandje op nieuw beplanten met gemengd bosgoed en beuken. Na de eerste weerstand tegen de plannen bezorgde de gemeente een informatieve brief bij de buurtbewoners, maar uiteinde lijk werden toch drie bezwaren ingediend. Ook oud districts hoofd H. Goossens van Staats bosbeheer sprak zijn twijfels uit over de noodzaak van de kap- woede. Stam Burgemeester en wethouders hebben nu besloten dat het grootste deel van de populieren toch mag blijven staan. „Er staan wel enkele zieke exempla ren tussen en die halen we er volgend kapseizoen uit", aldus Van Waes. De gemeente wil daarbij de stam laten staan en de bomen tot op een hoogte van vijf tot zes meter afzagen. „Daardoor blijft de structuur van de rest van het eilandje in stand", aldus Van Waes. Volgens de wethouder zal ervan de afge zaagde stammen weinig te zien zijn, omdat ze opgaan in de rest van de beplanting. Onderzoek heeft verder uitge wezen dat er op dit moment geen populieren op het eilandje staan die accuut gevaar opleve ren voor wandelaars. „Maar dat komt nog wel", ver zekerde Van Waes de commis sieleden. „De bomen zijn ziek en takelen zodanig af dat we ze vroeg of laat toch moeten neer halen." door Aector Doorns TERNEUZEN - Vrouwen vor men doorgaans de minderheid bij strafzaken, maar gisteren gaf de zitting van de Terneuzen- se politierechter een ander beeld te zien. Zo werd een 32-jarige vrouw uit Sint Jansteen voor rijden onder invloed veroordeeld tot 600 euro boete en zes maanden voor waardelijke lijontzegging. Ze had 11 februari dit jaar vertier gezocht op het carnaval en werd door de politie in Hulst aange houden. „Ik had enkele pintjes gedronken", zei ze. Uit de blaas- test volgde een score van 575 microgram. Een 30-jai*ige drankrijdster uit Zuiddorpe had 12 februari pech toen de politie bij de rotonde in Sas van Gent haar stond op te wachten. Ze vertelde slechts een paar honderd meter te hebben gereden. Haar zuster was BOB en reed die dag. Toen ze net over de brug met de auto stilviel, was ze niet meer in staat om vei'der te rijden. „Ik raakte in paniek. De auto stond middenop de weg. Die moest naar de kant. Daarom ben ik achter het stuur gekro pen", vertelde de Zuiddorpse. Officier van justitie F. van Es vond dat de verdachte de ver keerde keuze had gemaakt. Wat het ook ziju had geen me ter meer moeten rijden." Een blaastest wees uit dat ze bijna drie keer meer dan toegestaan had gedronken. De officier eiste 600 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. Poli tierechter G van Unni k ging ervanuit dat de drankrijdster de waarheid sprak en hield in de uitspraak rekening met de om standigheden. Hij halveerde de boete tot 300 euro en vonniste de voorwaardelijke rijontzegging van zes maanden conform de eis. Ook een 27-jarige inwoonster van Philippine kon er niet on deruit dat ze 13 februari in Sas van Gent dronken had gereden. Ze zei tijdens het stappen zes glazen bier te hebben gedron ken, maar volgens de politie rechter moesten het er - gezien de score van 625 microgram - beduidend meer zijn geweest. De vrouw zou eerst met een an der meerijden. „Maar die jon gen was stomdronken." Ze dacht zelf nog goed te kunnen rijden, maar dat pakte anders uit. „Ik ga anders nooit uit. Het zal me niet meer gebeuren." Van Unnik veroordeelde haar con form de eis tot zes maanden voorwaardelijke rij ontzegging, 600 euro boete, waarvan 200 voox-waardelijk. door Edy de Witte AXEL- De straatspeeldag groep Noordpolder houdt op woensdag 29 mei een straatspeeldag in de Jan van Eyckstraat in Axel. De actie is be doeld om aandacht te vragen voor de in de wijk geldende maximum snelheid van 30 km/ uur. In de praktijk blijkt dat veel mensen zich hier aan niet houden. Tijdens de straatspeeldag is de straat voor alle verkeer afgesloten. Wethou der F. van Schaik verricht om 13.00 uur de offi ciële opening van de activiteiten. De bestuur der laat samen met de kinderen ballonnen op. Daarna wordt met de huifkar een ritje ge maakt, De jeugd kan zich vermaken met ver schillende spelen. Er staat een spinngkussen, de kindex'en kunnen straattekenen en in de huifkar stappen voor een rondrit. Voor de al lerkleinsten draait er een molentje. Zij kunnen ook terecht bij een clown die ballonfiguren maakt. De liefhebbers kunnen deelnemen aan spelen in de country- en westernsfeer. Verder is er koemeiken, een schminkstand en de gele genheid om in een brandweerwagen te krui pen. Hiernaast zijn er een skeeler- en steppenrace en streetdance met medewerking van een mo biele sportstudio. De straatspeeldag wordt om 17.00 uur afgesloten. HULST - De directie en leraren van de muziekschool in Hulst bieden een concert aan de buurtbewoners van het Baude loo aan. Het concert vindt woensdag 22 mei plaats in het Refugium, aanvang 20.00 uur. Het concert wordt verzorgd door het Kui- perspoortorkest uit Middel burg, een ensemble in sym fonische bezetting dat een licht klassiek px'ogramma zal spelen. Daarnaast vertolken enkele vergevorderde leerlingen piano, accordeon en klarinet enkele so- lowerken. Volgens directeur Anton de Kort van de muziekschool is het buurtconcert een gebaar naar de buurtbewoners, omdat het geven van les aan honderden leerlingen wel degelijk voor wat 'overlast' kan zorgen. „Wij zijn er ons van bewust dat de muziekschool door het opha len van leerlingen, de wachten de kinderen voor aanvang van de lessen, het geluid van instru menten uit het gebouw voor eni ge overlast kunnen zorgen, daarom willen we de buurtbe woner clit gratis concert aan bieden." SLUIS - Struisvogelboerderij Monnikenwerve in Sluis houdt tijdens het Pinksterweekend op 18,19 en 20 mei open dagen. Be zoekers kunnen de diex-en van dichtbij bekijken en elk half uur een rondleiding kx-ijgen. De toe gang en de rondleidingen zijn tijdens dit open weekend gratis. Nu heb je eindelijk rust je lijden is voorbij louw liefde en je warmte liet je achter hier bij mij. Na een leven van hard werken en zorg voor alles en iedereen die hem dierbaar was. is veel te vroeg van ons heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame pa en mijn opa ROGER PETRUS ANTOINETTE POPPE echtgenoot van Elisabeth Maria de Poorter in de leeftijd van 51 jaar. Koewacht: E. M. Poppe-de Poorter .Angelo en Irene Rens Carlo en Monika 16 mei 2002. Wouterij 15, 4576 AC Koewacht De uitvaartdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op woensdag 22 mei om 10.00 uur in de parochiekerk 14. H. Phi lippus en Jacobus te Koewacht, waarna aansluitend de crematie volgt in het crematorium te Terneuzen, Bellamystraat 28c. Alleen schriftelijke condoleance. Zaterdag 18 mei is er van 19.00 - 19.30 uur gele genheid om afscheid te nemen in het uitvaartcen trum te Hulst, van der Maelstedeweg 102b. Zij die geen kaart hebben ontvangen kunnen deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Hoe je afscheid ook wilt begrijpen: 't is een laatste hand, en de pijn is nu het meest. En huilend aan de kant besef je veel te laat hoe fijn het is geweest. Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij in zijn zorgzame leven voor ons betekend heeft, geven wij u kennis van het plotselinge overlijden van mijn lieve man, onze pa en opa ADRIE LAURET echtgenoot van Irene Verstraeten in de leeftijd van 59 jaar. Terneuzen: Irene Lauret-Verslraelen Terneuzen: Karin en Johnny Carmen, Thierno Terneuzen: Petra en Alex Rick, Kevin 4535 JC Terneuzen. 16 mei 2002. Grevelingen 13 Adrie is opgebaard in het rouwcentrum 'Terneu zen', Roosevel liaan 6. Er is gelegenheid om afscheid van hem te nemen op dinsdag 21 mei van 19.30 lot 20.30 uur. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op woensdag 22 mei om 1 3.00 uur in de Emmaiis parochiekerk. Alb. Th ijmstraat te Terneuzen, waarna de begrafenis volgt op de Zuiderbegraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in restaurant 'Het Vijverhof. Fr. van Ee denstraat 2 te Terneuzen. Wilt u. indien u geen kennisgeving heeft ontvangen deze aankondiging als zodanig beschouwen. Dag lieve OPA Carmen en Thierno Rick en Kevin Met grote droefheid geven wij kennis van het over lijden van onze broer, schoonbroer en oom ADRIE LAURET Rudie en Tilly Corry en Jo Edward en Marco Jean-Paul en Jessica, Kay-dee Ronald en Joyce Angelo en Peggy Enige en algemene kennisgeving Hierbij delen wij u mede, dat in stilte is overleden onze vader CORNELIS PETRUS DIELEMAN 1-1 -1932 t 13-5-2002 Namens Pascal en Mare Dieleman Terneuzen, 18 mei 2002. De crematie heeft op vrijdag 17 mei jl. te Terneuzen in besloten kring plaatsgevonden. In ons land wordt 1 op de 150 mensen getroffen door epilepsie. Wij staan voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichting via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakantieactiviteiten, individuele hulp en epilepsie- projectcn in ontwikkelingslanden. Word donateur. Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? Bel de Epilepsie Infolijn: 0900-8212411 Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270 3990 GB Houten www.cpilepsie.nl Doe mee met de Support Actie! Voor slechts 11,- per jaar bent u al donateur van uw favo riete vereniging of goede doel. Bovendien maakt u twee maal per jaar kans om mooie prijzen te winnen, zoals een auto, een exotische vakantie of een geld prijs van 450,- Doet uw vereniging nog niet mee? Bel voor meer informatie 013 - 455 28 25 of kijk op www.supportactie.nl 4 SUPPORTACTIC UITVAARTVERZORGING verzorging van alle formaliteiten vrijblijvend inschrijving van wilsbeschikkingen deposilostortingen/verzekeringen nazorg Uitvaartcentra beschikbaar in Vlissingen en Middelburg. ,L Iedere donderdag van 10.00 - 12.00 uur (of na iclelotiische afspraak'! geheel vrijblijvend advies over onze uitvaartverzekeringen. i Kantoor en uitvaartcentrum Industrieweg 20V Vlissingen tel. 0118 - 41 27 60 dag en nacht bereikbaar voor geheel Walcheren v 1 Gediplomeerde uitvanrlleiders: Vlissingen' H G. van Zalen Middelburg. P,J MecrvcJd Koudekerke: P van Ticl en Anke van Tiel-Wauel (uilvaaideidslcr)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 68