Sluis houdt vast aan afspraken praxTs Keukenhal Nieuwe sleeptechniek in Breskens 13 bodem en matras 2 halen: 1 betalen VVD'er Apers hekelt bureaucratie Axel Graaf Lippens snapt niet waar Oostburg zich mee bemoeit Gratis montage bij aankoop van een keuken*! 2« PINKSTERDAG DUBBELE AIR MILES SÉteteil Bod Voorstel referendum naam nieuwe gemeente valt slecht Kap 49 bomen in wijk Triniteit gaat niet door Regiopolitie op Oosterschelde zeeuwse almanak Gemengde eieren Tweede veld Koewacht wordt ook opgeknapt Smaakvolle Heerlijkheden ten tonele bruynzeel TWEEDE PINKSTERDAG OPEN! Bambi vindt vrienden in Clingse wei Aanleg rotondes Rooseveltlaan nu al afgerond PZC ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 18 mei 2002 door Eugène Verstraeten AXEL - Het Axelse VVD-raads- lid P. Apers wil dat de gemeente voortaan beter let op een snel le afhandeling van verzoeken en vragen van inwoners. Apers kwam tot dit pleidooi in de commissie Openbare Werken, Sport en Recreatie naar aanlei ding van de negatieve ervarin gen van een inwoner van Koe wacht. Die opperde meer dan een jaar geleden om de groenstrook in de Kerklaan vol te planten met heesters, om zo een eind te ma ken aan overlast door voetbal lende jeugd. Het groenstrookje is overigens eigendom van de woningbouwvereniging, maar de gemeente voert het onder houd uit. De brief ging 7 mei vorig jaar de deur uit en een paar dagen later lag er al een berichtje in de bus dat het schrijven bij de gemeen te was aangekomen. ,,Wij stre ven naar een spoedige afhande ling van uw brief. Naar verwachting zal de behandeling 6 tot 8 weken duren", liet de gemeente weten. Na vijf maanden was er echter nog steeds geen reactie, dus be gin oktober belde de Koewach tenaar met de gemeente. Begin januari weer, en dat resulteerde in een uitnodiging om eind ja nuari op het Axelse stadhuis te verschijnen voor overleg. Begin maart was er weer telefonisch contact. De zaak lag gecompli ceerder dan verwacht. Nog een telefoontje volgde. De gemeente wist nog van niets. Half april werd het tot nu toe laatste tele foontje gepleegd. De kwestie zou onderwerp van gesprek worden in het college van bur gemeester en wethouders. Eenvoudig „Tot op de dag van vandaag is er niets gebeurd", hekelde Apers de gang van zaken. „Zo'n een voudig karweitje sleept nu al meer dan een jaar aan. Hoeveel van dergelijke gevallen zitten er nog links en rechts in de la?" Wethouder A. van Waes begon met er op te wijzen dat de zaak inmiddels het pakkie-an is van zijn collega Van Schaik, die over speeltuinen gaat. Hij bedacht zich echter op tijd dat door schuiven van de kwestie op nieuw tot vertraging zou leiden. „We gaan dit zo snel mogelijk uit de wereld helpen. En we gaan ook eens kijken hoeveel andere vragen er nog liggen waarop nog geen antwoord is gekomen", beloofde hij. TERNEUZEN - De voorgeno men kap van 49 bomen ten be hoeve van de nieuwbouw in de Terneuzense wijk Triniteit gaat niet door. Dat is de uitkomst van het overleg dat de gemeente donderdagavond met het Bewo nersplatform Triniteit en na tuurbeschermingsvereniging De Steltkluut had. Het overleg kwam er na hevige protesten van beide belangen groepen tegen de oorspronkelij ke kapvergunning van 152 bomen. Zij pleitten voor een ge faseerde aanpak waarbij eerst een gedegen inventarisatie van de aanwezige bomen zou plaatsvinden. Vervolgens paste de gemeente de kapvergunning zonder enige ruggespraak aan. Hiertegen maakten het bewo nersplatform en De Steltkluut wederom bezwaar. Een groot gedeelte van de bo men in de eerste bouwfase blijft gespaard of wordt verplaatst naar het parkachtige gedeelte in het midden van de wijk. Het overleg in de tweede bouw fase zal op dezelfde wijze wor den gevoerd, met dien verstande dat hierna pas een kapvergun ning wordt aangevraagd. B. de Krijger van het bewonersplat form toont zich tevreden met deze werkwijze. „Het is prettig dat de betrokken partijen weer fatsoenlijk met elkaar praten. In de voorliggende maanden heeft het hier danig aan ontbro ken.", aldus De Krijger. door René van Stee KNOKKE - Burgemeester Leo pold graaf Lippens van Knok- ke-Heist is niet van plan excu ses aan te bieden voor zijn uitlatingen in de krant over Bel gische natuurbeschermers. Hij zou ze onder meer hebben ge kwalificeerd als 'de nieuwe fas cisten' en 'de cryptoterroristen van morgen'. Dergelijke uitlatingen waren de PvdA-fractie in Oostburg in het verkeerde keelgat geschoten. Die eiste daarom Lippens' schriftelijke verontschuldigin gen voor aanvang van de raads vergadering donderdag. Toen die uitbleven, besloot de fractie tot het niet ondertekenen van de intentie-overeenkomst van het grensoverschrijdend samen werkingsverband (Gos), waar van ook Knokke-Heist deel uit maakt. Lippens stelt dat zijn woorden volledig uit zijn verband zijn ge trokken, „Ik heb die termen niet gebezigd, net zo min als ik enige MIDDELBURG - De Zeeuwse regiopolitie moet gaan contro leren op en om de Oosterschel de. Dat is nodig omdat de water- politie daar nauwelijks aan toe komt. Commissaris van de ko ningin Van Gelder heeft de korpsleiding gevraagd snel ac tie te ondernemen. jaren geleden het woord 'frigo- boxtoeristen' in mijn mond heb genomen", zegt een stellige Lip pens. De burgemeester van Knokke-Heist neemt ook geen afstand van de strekking van het artikel in Het Laatste Nieuws. Daarin bindt hij op zijn geheel eigen wijze de strijd aan tegen de windmolenparken voor de Vlaamse kust. Het bevreemdt Lippens voorts dat men zich in Oostburg denkt te moeten bezighouden met za ken die zich in België afspelen, die verder ook niks te maken hebben met een mogelijke sa menwerking in het Gos. „Het zou toch ook heel ongepast zijn als ik me bezig zou houden met problemen in het Oostburgse' Ik vind de hele kwestie zeer verge zocht", aldus Lippens. Diezelfde mening heeft ook burgemeester Straatsma van Sluis-Aardenburg, een andere partner in het Gos. Niettemin wil hij de mogelijke uitlatingen van Lippens nog wel 'stevig' aan de orde stellen in het eerstko mende overleg tussen de zes burgemeesters van de Gos-ge- meenten. Hij noemt ze echter geen reden om de samenwer king op te schorten. Straatsma: „Dat zou uitermate te betreuren zijn. Er staat al veel op de rails en dat werk moet worden voort gezet. Daarnaast ontvangen we ook steeds meer positieve signa len uit België en Den Haag over de snelheid waarmee diverse re sultaten zijn bereikt. Ook die vormen voldoende aanleiding om vaart te blijven zetten achter het samenwerkingsverband." De tweejarige Marijn is een ondernemend jong. Zo zag hij laatst in een supermarkt een aantal bakken met kleine chololade-eieren. De onder nemer had voor het gemak ook een mooie lepel in een van de bakken gelegd zodat klanten de eieren zelf in een zakje konden doen. Marijn besefte echter dat met behulp van die lepel ook eitjes van de ene naar de andere bak ge transporteerd konden wor den. Terwijl zijn moeder even niet oplette, begon de jeugdi ge Middelburger aan die klus en hevelde gele eieren over naar de blauwe bak, rode naar de groene bak en blauwe naar de rode bak. In een mum van tijd wist hij zo het mooi gesorteerde assortiment een wat kleuriger aanzicht te ge ven. Na ingrijpen van zijn moeder bleven er dan ook vier bakken met gemengde eitjes achter. IMC ontwikkelde carrouseltug, grofweg een grote metalen ring die loopt op kogellagers, kan de sleephaak waaraan de sleeptrossen worden vastge maakt, volledig rond de opbouw van het schip draaien. Tot nu toe is dit slechts honderdtachtig graden (een halve cirkel). Het is een revolutionaire ont wikkeling volgens directeur A. de Looff van de Breskense veiliger dan vroeger, omdat een sleeptros niet meer met een ka beltje of een touwtje moet wor den losgemaakt", vertelt De Looff. Remmer De carrouseltug is volgens De Looff het best geschikt voor sleepboten die achter hun vracht varen en als remmer fun geren. Doordat de sleephaak en de sleepboot straks onafhanke lijk van elkaar in de rondte kun nen draaien, is het veel gemak kelijk weerstand te bieden aan de vracht. In het geval van de Multratug 12 overschrijdt de remkracht ruim vier keer de stuwkracht (90 ton tegenover 21 ton), waardoor aanzienlijk min der energie en kracht nodig is. De verhouding tussen de rem kracht en de stuwkracht is nu nog een op een. Op basis van de positieve resultaten met een proefmodel is besloten tot de ombouw van de Multratug 12. Behalve de plaatsing van de ca- rousseltug waren in dit geval de grootste veranderingen verster king van het hoofddek en aan passing van de opbouw. Omdat verbetering van de wendbaar heid en vergroting van de rem kracht van sleepboten binnen kort niet alleen meer hoeven te worden gezocht in sterkere en brandstof verslindende moto ren en geavanceerde, veelal zeer kostbare voortstuwingssyste men, kunnen betrekkelijk klei ne sleepboten volgens De Looff binnenkort relatief grote zee schepen behandelen. „Ik verwacht dan ook dat bij het ontwerpen van nieuwe sleep boten vaker zal worden terug gegrepen op conventionele en relatief eenvoudigere - en dus goedkopere - modellen", aldus De Looff. Hij ziet nog volop mogelijkheden bij de ontwikke ling van de carrouseltug. Als voorbeeld noemt hij de plaat sing van een lier op de sleephaak. „Dan wordt het idee ook heel interessant voor grote sleepboten." Scheepsbouw- en Machinefa briek (BSM), waar de carrousel tug met hierop de sleephaak rond de opbouw van de sleep boot Multratug 12 van het Ter neuzense sleep- en bergings bedrijf Multraship wordt ge plaatst. ,Een dergelij k concept biedt het voordeel dat de sleepboot volle dig in de rondte kan manoeu vreren. Dit komt de wendbaar heid van het schip enorm ten goede. Een andere nieuwigheid is de radiografische bediening van de sleephaak. Die is veel door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel heeft toch geld om beide velden van de voetbalvereniging Koewacht te renoveren. Wethouder A. van Waes deelde dat mee in de com missie Openbare Werken, Sport en Recreatie. Aanvankelijk zag Advertentie Bruynzeel Keukens 2E PINKSTERDAG Talloze keukenstijlen in verrassende kleuren Proeverijen Vertier voor kinderen Eenmalig voordeel 2e Pinksterdag geopend van 11.00 tot 17.00 uur~| "=^==r DBDCÉ9EI Bergen op Zoom Drebbelstraat 9, telefoon 0164 - 25 09 00 Breda Woonboulevard Kruisvoort 52, telefoon 076 - 522 13 34 Roosendaal Ettenseweg 2, telefoon 0165 - 63 13 66 (gesloten 2e pinksterdag) www.bruynzeel.com het er naar uit dat de gemeente de opknapbeurt van slechts één veld kon betalen. „Maar er is geld genoeg om beide velden te renoveren", aldus Van Waes. Het is de bedoeling dat nog dit jaar één veld onder handen wordt genomen en dat volgend jaar het andere aan de beurt komt. De twee velden tegelijk aanpakken kan niet, omdat er dan geruime tijd niet meer ge voetbald kan worden. Koe wacht wil eerst het tweede veld op te knappen Numansdorp Industriestraat 2a, Numansdorp, tel. (0186) 65 32 44. (Vanaf A29 bij stoplicht rechts, eerste dijk links.) Openingstijden: Maandag gesloten. Dinsdag, woensdag en donderdag 09.00 18.00 uur. Vrijdag 09^)0 - 21.00 uur. Zaterdag 09.00 17.00 uur. Advertentie OPEN Goes, Middelburg en Vlissingen zijn 20 mei open van 10.00 tot 17.00 uur. Zierikzee is open van 12.00 tot 17.00 uur Goes, A. Joachimikade 30, tel. 0113 - 23 32 20 Middelburg, Greriadierweg 19, tel. 0118 - 63 58 44 Vlissingen, Gildeweg 8, tel. 0118 - 41 43 30 Zierikzee, Haringvlietplein 9, tel. 0111 - 41 69 99 CLINGE - In de Disneyklassieker wordt Bambi ver gezeld door zijn konijnenvriendje Stampertje, Bloempje, het stinkdier, en de wijze Uil. Het hert in de wei aan de Clingse Molenstraat heeft andere kame raadjes gevonden: kalfjes. Het tafereel in de Clingse wei is net zo aandoenlijk als de beroemde verfilming in pasteltinten door Disney van het verhaal van Felix Salten. De kalfjes kunnen het goed met het hert vinden, geven elkaar soms een schoonmaakbeurt en dartelen samen door het groen. Ach, het is weer lente. foto Camile Schestraete Hnor Henk Boot OOSTBURG - Oostburg zet de verhoudingen met Sluis-Aar denburg op scherp als het doorgaat om 'Sluise' punten uit de fusieafspraken in West- Zeeuws-Vlaanderen af te schie ten. Die conclusie valt te trekken uit de reacties op het voorstel van de fractie van D&T uit Oostburg om een referendum te houden over de naam die de nieuwe fu siegemeente moet krijgen. De bevolking van Oostburg en Sluis-Aardenburg zou zich daarover volgens D&T moeten uitspreken op 20 november, te gelijk met het kiezen van een nieuwe gemeenteraad. Volgens D&T-partijleider C. Bolijn zijn er signalen dat velen het niet eens zijn met de doopnaam Sluis, zoals die in het wetsvoor stel staat. „Een referendum is een goede mogelijkheid om de bevolking een naam te laten kiezen", aldus Bolijn, die ook wethouder is in Oostburg. Maar die opstelling stuit zowel in Oostburg zelf als in Sluis- Aardenburg op verzet. CDA- wethouder R. Leentfaar meent dat 'het niet verstandig is om nu te tornen aan de eerder gemaak te afspraken met Sluis'. Die zijn volgens hem destijds na ampel beraad tot stand gekomen. „We moeten de goede verstandhou ding met onze nu nog buurge meente niet op het spel zetten", stelt hij, sprekend voor eigen re kening. Voorwaarden Ook in Sluis-Aardenburg wordt er zo over gedacht. Waarne mend burgemeester B. Straats ma wijst erop dat de nieuwe ge meente in elk geval het eerste jaar van de fusie Sluis heet. „Dat staat zo in het wetsvoor stel en dat strookt met de daar over gemaakte raadsbesluiten in Oostburg en Sluis-Aarden burg", aldus Straatsma. Hij wil niemand het recht ontzeggen om een referendum te organise ren. „Maar dan moet je wel aan een aantal voorwaarden vol doen en ik vraag me daarbij eerst en vooral af: hoe massaal is de kritiek eigenlijk op de naam Sluis? Is het zo'n discutabel punt dat dit een referendum rechtvaardigt?" Ook hij vindt dat er niet lichtzinnig met de fu sieafspraken omgegaan moet worden. Stunt Voor Sluisenaar J. du Fossé, die tot en met vorig jaar met zijn co mité streed tegen de samenvoe ging van zijn gemeente met Oostburg, is er sprake van 'een verkiezingsstunt' van D&T. „Er is uiteindelijk door beide ge meenten en de provincie een 49- puntenplan opgesteld met af spraken over de fusie, waaron der de deal dat de nieuwe ge meente straks Sluis heet. Daar nu via een referendum bij de verkiezingen aan tornen, geeft geen pas." Eerst moet er volgens hem een nieuwe gemeenteraad worden gekozen. Die moet volgens af spraak de nieuwe gemeente naam vaststellen. „Die moeten we niet voor de voeten lopen met een referendum, dat kan al tijd later." Du Fossé vindt dit al het tweede signaal vanuit Oost burg dat ze daar weinig bood schap hebben aan het fusiedo cument. „Ze liggen ook al dwars over de grensoverschrijdende samen werking, waar wij zo aan hech ten", aldus Du Fossé. (Advertentie) 2ePinksterdag Open van 10-17 uur! Advertentie TERNEUZEN - De Roosevelt laan in Terneuzen is gisteren weer opengesteld voor het ver keer. De weg was sinds medio maart afgesloten voor het ver keer in verband met de aanleg van twee rotondes. Volgens planning zouden die begin juni klaar zijn. Door de gunstige weersomstandigheden is de aannemer er echter in ge slaagd de klus eerder te klaren. Het gaat om de kruisingen met de Sloelaan en de Alvarezlaan- Katspolderlaan. De gemeente verwacht dat het aantal onge- vallen door de rotondes sterk af neemt. door René van Stee BRESKENS - De scheepvaart wereld staat aan de vooravond van een nieuwe sleeptechniek. Met behulp van de door het Rot terdamse ingenieursbureau Alle filialen 2e Pinksterdag geopend van 10.00 tot 17.°° uur met uitzondering van: Harderwijk en Venlo+junior. Voor de dichtstbijzijnde Beter Bed winkel in je regio raadpleeg de Gouden Gids (zie bedden). Telefoongids óf kijk op www.beterbed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 65