Oostburg wil eerst excuses Q PZC Bijna 20% dialysepatiënten onderbehandeld We kennen 3500 mensen die met plezier bij ons werken Dolfijnenbad behoed voor opheffing Provincie handhaaft jachtverbod op vos Caro van der Lijcke gemeentesecretaris GEZOCHT: SUPPORTERS 16 Verhouding met Knokke bekoeld Voorlichting huisartsenpost Vakman GWW m/v PER AUTO, BOOT, BUS OF TREIN LAAT DE PZC UW REISGENOOT ZIJN m/v Steun uw club en win prachtige prijzen! Ons land heeft 150 dialysestations tekort n ierstichting vrijdag 17 mei 2002 door René.van Stee OOSTBURG - De vorming van een grensoverschrijdend sa menwerkingsverband (GOS) in de West Zeeuws-VIaamse grensstreek heeft aanzienlijke vertraging opgelopen. Een meerderheid van de gemeente raad in Oostburg stemde gister avond tegen dé intentieverkla ring tot de oprichting van het openbaar lichaam. Dorpbelangen en Toerisme (D &T) en de PvdA waren niet te vreden over het antwoord van het college van B en W op vragen van de PvdA over uitlatingen die graaf Lippens, burgemees ter van Knokke-Heist en een van de partners in het GOS, in de krant over natuurbescher mers had gedaan. Hij noemde ze hierin onder meer nieuwe fas cisten en groen-ayatollahs. „Nu er geen excuses van Lip pens zijn gekomen en de samen werking ook op het gebied van natuur gaat plaatsvinden, is het voor ons lastig j a te zeggen tegen het voorstel" aldus J. Wielakker (PvdA). L. Baarends (D&T) sloot zich aan bij deze woorden. Evenals Wielakker pleitte hij ervoor het voorstel van de agen da af te voeren, een reactie uit Knokke af te wachten en in de volgende raadvergadering het voorstel alsnog te behandelen. Baarends wenste verder absolu te zekerheid over de deelname van alle zes betrokken gemeen ten. Ook D66'er A. Verhage vond uitstel het verstandigste. „Er moet een bevredigend ant woord komen. Ook de start van de samenwerking dient zo zui ver mogelij k te zij n vond hij J. Provoost was het oneens met dit voorstel. Hij vond het onbe grijpelijk dat de in zijn ogen ar rogante raadsleden van D&T en de PvdA zich geroepen voelden een Belgische burgemeester te recht te wijzen over uitspraken die hij op persoonlijke titel doet over zaken in zijn eigen land. „En denk niet dat de Belgen op ons zitten te wachten, het is eer der omgekeerd. Het jammer dat de PvdA deze kwestie op de spits drijft en de burgemeester van Boerenhol (doelend op Baar ends) in haar kielzog mee neemt", aldus een withete Pro voost. Hoewel L. Flikweert (CDA) twijfels had bij de uitla tingen van Lippens en ook nog wel haken en ogen aan het GOS zag, wilde zij evenals Provoost dat de intentieverklaring zo snel mogelijk werd getekend. In overleg met zijn wethouders besloot burgemeester Brommet het voorstel na een korte schor sing van de vergadering terug te nemen. AXEL - Stichting Het Klaver bladen en de Huisartsenpost in Terneuzen houden twee voor lichtingsavonden over het func tioneren van de huisartsenpost in de Honte, die afgelopen maandag geopend is. Over deze veranderingen leven veel vragen bij de bevolking. Daarom zijn er twee informatie avonden, namelijk op dinsdag avond 23 mei en om 19.30 uur in cultureel centrum De Halle te Axel en op woensdagmiddag 6 juni om 14.00 uur in De Reizen de Man in Kloosterzande. Ieder een is welkom. De bruinvissen Daan en Jordy mogen in een speciaal uitwenbassin bijkomen van hun reis naar Waterland Neeltje Jans. foto Pieter Honhoff door Marcel Modde NEELTJE JANS - Het dolfij nenbassin in Waterland op Neeltje Jans is voor dit seizoen behoed voor sluiting. Over de verdere voortzetting van de zeezoogdierenopvang volgt eind dit jaar overleg, maar woordvoerder T. Sluijter ver wacht daarbij geen nieuwe problemen. Waterland Neeltje Jans heeft vooralsnog een éénjarig con tract afgesloten met het Fran se concern dat vorig jaar ei genaar werd van het Dolfi narium in Harderwijk. De overname was voor het bedrijf aanleiding om de financiële verhouding tussen het dolfi narium en het zomerverblijf op Neeltje Jans aan te kaarten. Dat kwam er op neer dat Wa terland meer moest gaan bij dragen in de kosten van het bassin. Directeur A. van der Hoef voelde daar niets voor, omdat de opvang louter we tenschappelijke doeleinden dient en geen commercieel voordeel oplevert. Door dat meningsverschil dreigde okto ber vorig jaar nog sluiting van de faciliteit. Die kou is inmiddels uit de lucht, aldus Sluijter. Beide partijen zijn met elkaar over eengekomen dat het bestaan de contract in elk geval nog dit jaar wordt voortgezet. Finan cieel gezien verandert er vol gens de zegsman niets voor Waterland Neeltje Jans. In november, wanneer de bruinvissen weer naar hun winterverblijf in Harderwijk .worden gebracht, worden nieuwe onderhandelingen geopend over de vérdere toekomst van het bassin. Sluijter gaat er vanuit dat ook dat overleg in harmonie tot een bevredigend einde kan worden gebracht. „Ik heb nu tenminste niet de indruk dat dit een éénjarige bedoening is." Geluiden Onder het Franse concern val len eveneens het zeeaquarium in Saint Malo en het attractie park Asterix. Deze week arri veerden in Waterland Neeltje Jans de bruinivissen Daan en Jordy. Daan strandde in janu ari 1998 bij Westkapelle. Het dier was toen zeven maanden oud. Zijn twee maanden oude re compaan Jordy werd een jaar later op een Duits strand gevonden. Omdat beide bruin vissen op een niet natuurlijke wijze door hun verdere zoog- periode zijn geholpen, kunnen ze volgens deskundigen niet meer in de vrije natuur overle ven. Daan werkt mee aan ge- luidsonderzoek. Bekeken wordt welke geluiden dolfijn- achtigen vervelend vinden. De resultaten moeten uitmonden in een apparaat dat op visnet ten kan worden bevestigd, zo dat kan worden voorkomen dat de dieren steeds in de net ten verstrikt raken en verdrin ken. Naast wetenschappelijke doeleinden wordt het zeewa terbassin van Neeltje Jans ook gebruikt om gestrande (vol wassen) bruinvissen voor te bereiden op terugkeer in het open water. door Rinus Antonisse GOES - De provincie houdt on verkort vast aan het bescher men van de vos, ook al rukt het dier in Zeeland gestaag op. In de nieuwe Flora- en Faunawet is de vos aangewezen als be schermde soort waarop niet meer mag worden gejaagd. Uit zonderingen wil de provincie niet maken. Dit bleek gisteren tijdens een bijeenkomst over de nota Fau- nabeleid Zeeland in Goes. De positie van de vos houdt de ge moederen van jagers, boeren en natuurbeschermers danig bezig. Het onbegrip over het beschermen van het dier is groot, met name omdat de vraatzucht veel problemen ver oorzaakt. Waarom mag de rosse stekel- staart (een uitheemse eenden soort) wel worden gedood en de vos niet, luidde een van de vra gen. Prov inciaal medewerker R. Steijn: „De rosse stekelstaart bedreigt de inheemse fauna, met name de witkopeenden. Er zijn geen aanwijzingen dat de vos het in stand houden van be dreigde diersoorten in de weg staat." Ook werd vanuit de zaal gewe zen op de problemen die vossen veroorzaken voor vogels die op de grond broeden. Ze kunnen er flink onder huis houden en vooral weidevogels worden het slachtoffer. Opnieuw hield Steijn de boot af. „Dat kan lo kaal problemen geven, maar het leidt niet tot het volledig ver dwijnen van een soort", aldus Steijn. Over de nota Faunabeleid houdt de provincie nog twee bijeen komsten: 29 mei in de Halle, Ax el en 3 juni in het Tonnenmaga- zijn, Brouwershaven (aanvang 19.30 uur). door Sheila van Doorsselaer HULST - Caro van der Lijcke wordt de nieuwe gemeentese cretaris van de nieuwe gemeen te Hulst. Haar benoeming is zo goed als zeker, er moet enkel nog gesoebat worden over ar beidsvoorwaarden. Van der Lijcke zal vermoedelijk in sep tember aantreden. De Stuurgroep Herindeling Hontenisse-Hulst, met daarin de burgemeesters en wethou ders van beide gemeenten, heb ben Van der Lijcke naar voren geschoven als beste kandidaat. Van der Lijcke (34) is sinds 1993 werkzaam bij de politie te Am sterdam. Zij heeft binnen deze organisatie als chef van een wijkteam diverse functies ver vult. Momenteel is ze coördina tor van de beleidsstaf van de korpsleiding van de Regiopoli tie Amsterdam/Amstelland. Zij vervult deze functie sinds vorig jaar. Van der Lijcke is geboren en ge togen in Oostburg, waar ze haar vwo-diploma haalde aan het voormalige Koningin Wilhelmi- na Lyceum. In 1991 behaalde Van der Lijcke haar doctoraal bestuurskunde aan de Universi teit van Leiden. In de periode van 1991 tot 1993 werd zij opge leid aan de Nederlandse Politie Academie te Apeldoorn. Aan Nijenrode volgde zij van 11 tot 1999 het Young Management Program. Caro van der Lijcke We zijn in staat om op te treden als regisseur van complexe en kwalitatief hoogwaardige bouwprocessen, we initiëren, bouwen en exploiteren. We maken toonaangevende projecten. Daarbij zijn we vooral een bedrijf waar het draait om de werkbeleving van onze medewerkers. Gedreven mensen met hart voor 't vak. Die zich thuisvoelen in een dynamische werkomgeving waar de dagen altijd kort lijken. Jij kunt ook deel uitmaken van de wereld van Dura Vermeer. Voor onze vestiging in Terneuzen zijn we op zoek naar een - Je hebt minimaal 5 jaar werkervaring; - Rijbewijs B is een pré (cursus eventueel mogelijk). Vermeer Infrastructuur BV maakt deel uit van Dura Vermeer Groep NV, een innovatieve, ontwikkelende onderneming in bouw en infrastructuur met een jaaromzet van ruim 900 miljoen euro. Stuur of mail je reactie naar de heer A. de Pooter, Projectleider, Vermeer Infrastructuur BV, Regio Zuid-West. Email: a.d.pooter@duravermeer.nl Voor meer informatie kun je ook met hem bellen: T (06) 53 59 93 13. DURA VERMEER 4530 AB Terneuzen T (0115) 62 29 84 www.werkenbijduravermeer.nl Doe mee met de Support Actie! Voor slechts 11,- per jaar bent u al donateur van uw favo riete vereniging of goede doel. Bovendien maakt u twee maal per jaar kans om mooie prijzen te winnen, zoals een auto, een exotische vakantie of een geld prijs van 450,- Doet uw vereniging nog niet mee? Bel voor meer informatie 013 - 455 28 25 of kijk op www.supportactie.nl <cj SU, SUPPORTACTIE tU QraU C&JxuzU Het zal u niet ontgaan zijn. Bijna dagelijks komt u het te gen in de pers: de wachtlijs ten en de onderbehandeling in de gezondheidssector. Ook de dialysepatiënten zijn daar de dupe van. De situatie dreigt voor hen zelfs onac ceptabele vormen aan te ne men. Met alle consequenties van dien voor de kwaliteit van hun leven en het gezin. Pa tiënten moeten nu regelmatig 2 in plaats van 3 keer per week dialyseren of vanwege plaatsgebrek naar een dialy secentrum ver buiten hun eigen regio. Oorzaak: een tekort aan 150 dialysesta tions en 50 dialyseverpleeg kundigen. Crisisteam Dialyse- capaciteit opgericht De Nierstichting heeft daar om haar verantwoordelijk heid genomen, net als bij de donatiefunctionarissen, en het Crisisteam Dialysecapa citeit opgericht. Hierin zitten vertegenwoordigers van alle betrokken partijen. Het eerste succes is binnen. De minister heeft toegezegd middelen vrij te maken voor de benodigde extra dialy sestations. Maar daarmee is slechts een deel van het pro bleem opgelost. Prioriteit voor het Crisisteam Dialysecapaciteit is nu te zor gen dat er ook voldoende gespecialiseerde hulp komt voor deze extra dialysesta tions. Waar nodig zal de Nierstichting met alternatieve oplossingen komen. Geen eenvoudige opgave, maar wel een waar de Nierstichting niet voor uit de weg gaat en de hoogste prioriteit heeft! Heeft u vragen? Wilt u meer informatie? Bel de gratis informa tielijn nierziekten /Jï; 0800 - 388 00 00 V Steun de Nierstichting. Nierstichting Nederland www.nierstichting.nl giro 88.000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 50