Studie naar toekomst sportvelden 13 Omroep vraagt in beleidsplan om 2,9 miljoen extra Ridderlintje voor Charles Linssen NO Bubbles Geen gevaar in gebouw Kulturele Vereniging Massaal op weg voor het fietsexamen De Wingerd mag twee extra lokalen bouwen Veel verenigingen vragen subsidie voor activiteiten jeugd Noord-Beveland onderzoekt bestaansrecht accommodaties en dorpshuizen Rijverbod dronken automobilist Politie houdt Zwollenaar aan Auto gestolen zeeuwse almanak De eerste keer UP1»" Curryous? BEVELANDEN/THOLEN vrijdag 17 mei 2002 RILLAND - Er is geen sprake van instortingsgevaar bij het gebouw van de Turks Kulturele Vereniging (TKV) in Rilland. Dat antwoordt het Reimers- waalse college op vragen van M. Weststrate (Leefbaar Reimers waal). Weststrate stuurde een maand geleden een brief aan het college waarin hij zijn bezorgdheid uit sprak over twee gebouwen in Rilland. Het betreft het voor malige gemeentehuis en het ge bouw van de TKV. Hij heeft ge constateerd dat in dat laatste pand bouwstempels aanwezig zijn en vermoedt dat er een muur is weggebroken. Het ge bouw zou daarom - wegens in stortingsgevaar - onmiddellijk moeten worden gesloten. Burgemeester en wethouders denken daar anders over. Vol gens hen is er geen muur wegge broken. De stempels zijn aan gebracht, omdat de dakcon structie is aangetast door be tonrot. Er is controle uitgevoerd en daaruit zou zijn gebleken dat er geen aanleiding voor bijzon dere maatregelen is. Over de si tuatie in het voormalige ge meentehuis willen B en W niets zeggen, omdat ze geen informa tie geven over lopende handha- vingssituaties. Leefbaar Rei- merswaal vermoedt dat er acti viteiten plaatsvinden, terwijl het gebouw de bestemming wo nen heeft. Ook de brandveilig heid zou niet in orde zijn. rioorlnqrid Huibers WISSENKERKE - Voor het eind van dit jaar moet duidelijk worden welke sportaccommo daties en dorpshuizen op Noord-Beveland nog bestaans recht hebben. Nadat burge meester en wethouders jaren om de hete brij hebben heenge- draaid, wordt nu op een rijtje gezet wat de sportvelden, gym zalen en dorpshuizen de ge meente precies kosten. Het is vervolgens aan de raad om af te wegen welke accommo daties kunnen worden gehand haafd. Ondertussen loopt het onderhoud aan gemeentelijke sportvelden, dorpshuizen en gymzalen gewoon door. Zo wordt er op de velden van voet balvereniging Bevelanders in Kamperland hoogstwaar schijnlijk binnenkort een drai nagesysteem aangelegd. Dik vier jaar geleden plaatste de NBB-fractie (Noord-Bevelands Belang) met steun van de SGP de toekomst van de sportvelden al hoog op de politieke agenda door een motie in te dienen tij dens een begrotingsraad. Het NBB pleitte toen voor een onaf hankelijk onderzoek naar de kosten en het nut van de buiten sportaccommodaties. Hoewel die motie in de raad breed werd gesteund, verzuim de het toenmalige college van burgemeester en wethouders zo'n onderzoek uit te laten voe ren. Uiteindelijk kreeg de Zeeuwse Sportraad in mei 1999 de opdracht de velden onder de loep te nemen. Dat leverde in fe bruari 2000 een weinig schok kend rapport op, waarin vooral veel vragen werden opgewor pen. Zo zou de raad zich kunnen af vragen of het niet eens tijd is de (historisch gegroeide) huurta- rieven van de accommodaties te verhogen. Ook moet de politiek zich bezinnen op de vraag of zij zich in de toekomst nog wel wil en kan bemoeien met het reilen en zeilen binnen de verschillen de sportverenigingen. Het ambtelijk onderzoek dat op dit moment wordt uitgevoerd, beperkt zich niet langer tot de buitensportaccommodaties, maar richt zich ook op sportza len en dorpshuizen. Volgens sportwethouder C. Schippers moet de nota 'nog dit jaar' ver schijnen. De gemeente is ook be zig de mogelijkheden voor een brede school in Kamperland op een rijtje te zetten. Drie externe bureaus is gevraagd een onder- zoeksofferte uit te brengen. Ko mend najaar moet de opdracht de deur uit, zodat volgende zo mer met nieuwbouw van de Prins Willem-Alexanderschool kan worden begonnen. De school kampt met ruimtege brek. Ook is de het gebouw dat deels uit 1952 stamt, aan een dringen de renovatie toe. Voordat de schop de grond in kan, wil het gemeentebestuur eerstweten of in de nieuwbouw of gedeeltelij ke nieuwbouw van de school ook meteen plek kan worden in geruimd voor het dorpshuis, de peuterspeelzaal en de jeugds- door Ernst Jan Rozendaal OOST-SOUBURG - Omroep Zeeland overhandigt het pro vinciebestuur vandaag een am bitieus vierjarig beleidsplan. Uitvoering van de complete ver langlijst die daarin is opgeno men, vergt 2,9 miljoen euro ex tra overheidssubsidie per jaar. Los daarvan heeft de regionale omroep volgend jaar 300.000 euro extra nodig, omdat anders de werkgelegenheid in gevaar komt. Omroep Zeeland heeft het Be leidsplan 2002-2006 opgesteld op verzoek van de provincie. Vanaf volgend jaar is dat de be langrijkste financier van Om roep Zeeland, omdat het Rijk de bekostiging van regionale om roepen heeft gedecentraliseerd. Van elke organisatie die subsi die ontvangt, verlangt de pro vincie een beleidsplan. Op het ogenblik kampt Omroep Zeeland met financiële proble men, omdat de jaarlijkse kos tenstijgingen onvoldoende wor den gecompenseerd en met de decentralisatie de extra vergoe ding voor dunbevolkte provin cies wegvalt. Tegelijk heeft de omroep altijd aangegeven te willen groeien. In het beleids plan zijn de wensen op een rijtje gezet. Manager Omroep Zeeland wil de functie van directeur en hoofdredac teur scheiden ('in de huidige si tuatie wordt roofbouw gepleegd op de betrokken functionaris'), maar dan is geld nodig voor een tweede manager. Het televisie journaal moet dagelijks met twee items worden uitgebreid en in de loop van de avond kun nen worden geactualiseerd. Omroep Zeeland Televisie wil ook in de weekenden nieuws (en sport) uitzenden. Verder is bud get nodig voor speciale projec ten op televisie, zoals het uit zenden van de uitreiking van de Four Freedoms Awards. Om roep Zeeland streeft ernaar 24 uur per dag radio te gaan ma ken. Tevens is geld nodig voor de ondertiteling en archivering van tv-programma's en uitbrei ding van internetactiviteiten. Volgens het beleidsplan kan Omroep Zeeland met de huidige financiering de functie van rampenzender niet garanderen. ,,Oeps", reageert gedeputeerde G de Kok (media) als hij hoort welk bedrag Omroep Zeeland daarbij in gedachten heeft. Aangezien hij het beleidsplan vandaag pas krijgt, vindt hij het moeilijk om inhoudelijk te rea geren. Hij wil bovendien pas praten over extra financiering door de provincie als duidelijk is hoeveel het Rijk over heeft voor de ambities van de regionale omroepen in Nederland. ,,Maar een bedrag van deze orde is niet wat we voor ogen hebben." Directeur-hoofdredacteur F. Feij van Omroep Zeeland geeft aan dat een jaarlijkse verhoging van de huidige begroting van 62 miljoen euro met drie a vier ton noodzakelijk is om toekomstige bezuinigingen te voorkomen. „Volgend jaar is een inhaalslag nodig. Wordt er in 2003 niets ge daan, dan moet worden ge vreesd voor de werkgelegen heid." IJZENDIJKE - Een 31-jarige Belgische automobilist is in de nacht van woensdag op donder dag aangehouden voor rijden onder invloed. Hij viel op doordat hij slinge rend over de Watervlietseweg in IJzendijke reed. De man had meer dan vier keer de toegesta ne hoeveelheid alcohol gedron ken. Hij kreeg een rijverbod van twaalf uur en een dagvaarding. VLISSINGEN - De politie heeft gistermiddag om een uur op de Boulevard Bankert in Vlissin- gen een 44-jarige man uit Zwol le aangehouden. Hij zat samen met een andere man met een flesje drank op de Boulevard, hetgeen niet is toe gestaan, Toen de mannen hierop werden aangesproken, sloeg de man be dreigende taal uit en dreigde met een scherp voorwerp. De Zwollenaar is aangehouden en ingesloten. door Ingrid Huibers GOES - Bij zijn afscheid als raadslid werd de Goese wethouder Charles Linssen gisteravond benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. In het nieuwe duale politieke stelsel zijn wethouders niet langer lid van de gemeenteraad. Linssen is wel net weer tot wet houder benoemd. Linssen zat sinds 1978 voor het CDA in de gemeente raad. Hij is sinds 1994 wethouder. Vooral de laatste ja ren is de naam Linssen steeds meer een synomien ge worden voor de Goese binnenstad. Gewapend met een fotocamera legde hij zowel in binnen- als buitenland binnensteden vast om de opgedane ideeën vervolgens op Goes te projecteren. Zijn diashow is inmiddels zo wel berucht als vermaard. Onvermoeibaar leidt de wethouder ook sinds jaar en dag de meest uiteenlopende gezelschapjes in de bin nenstad rond om zijn ideeën aan de man te brengen. Ook loopt Linssen veelvuldig te hoop tegen binnen stadswinkeliers die hun gevel te bont laten opschilde ren. Het gemeentelijke welstandsbeleid heeft inmid dels nog maar weinig geheimen voor hem. Als groot liefhebber van het harmoniemodel gedijt Linssen het best wanneer 'alle neuzen dezelfde kant op staan' en iedereen met iedereen 'door één deur kan'. Dan is hij er niet vies van de 'kar te trekken'. Zijn ge dreven inzet voor de Goese binnenstad werd bij de af gelopen verkiezingen beloond. Linssen mag zijn kar wei afmaken. Burgemeester D. van der Zaag feliciteert wethouder C. Linssen met zijn konink lijke onderscheiding. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt GOES - De gereformeerd vrij gemaakte school de Wingerd in de Noordhoek in Goes mag twee lokalen bovenop de huidige school bouwen. Burgemeester en wethouders van Goes hebben bezwaren van omwonenden tegen die opbouw ongegrond verklaard. Met die beslissing hoopt De Wingerd, die met acht groepen in slechts vijf volwaardige lokalen onder wijs verzorgt, op zijn laatst bij het begin van het schooljaar 2003-2004 uit de problemen te zijn. De Wingerd is met andere gereformeerd vrijgemaakte scholen in Middelburg en Axel een bestuurlijke fusie aange- gaan. Volgens locatiedirecteur Ingeborg Bakker heeft de school eigenlijk drie extra lokalen no dig. „Maar dan moet je voor veertien jaar hard maken dat je acht groepen hebt en dat kon den we maar voor zeven groepen met zekerheid zeggen. De problemen met de huisves ting zijn tijdelijk opgelost door het gebruik van het speellokaal als leslokaal, door de huur van een ruimte in de naastgelegen kerk De Hoeksteen, die voor de gereformeerd vrijgemaakte ge meente al een poosje te klein is en door de tijdelijke plaatsing van een noodlokaaltje op het schoolplein. De gemeente Goes volgde een vrijstellingsproce dure om nieuwbouw in de hoog te mogelijk te maken. Dat was al vorig jaar. Pas bij het verlenen van de bouwvergunning rezen er problemen. Enkele omwo nenden maakten bezwaar van wege een verwacht verlies aan zonlicht, afname van de privacy en horizonvervuiling. Volgens wethouder M. 't Hart van onder wijs zijn de bezwaarden ge hoord en zijn hun op- en aan merkingen getoetst. „We zijn er van overtuigd dat niemand er last van zal hebben. De bouw vergunning is dus verleend." Een pak van het hart van Inge borg Bakker, die ruimte mist op het schoolplein en ook lang niet zeker weet of de kerk beschik baar blijft. De gereformeerd vrijgemaakte kerk zoekt naar een oplossing voor het eigen ruimteprobleem elders in de stad. Als die oplossing is gevon den, is het niet ondenkbaar dat de Hoeksteen wordt verkocht. In dat geval blijft De Wingerd met te weinig ruimte zitten. „Dan doen we het nog maar een poosje zonder speellokaal", al dus de locatiedirecteur. door Rob Paardekam KRUININGEN - Steeds meer verenigingen uit Reimerswaal maken gebruik van de stimule ringsregeling jeugdactiviteiten. De eerste ronde van dit jaar le verde achttien subsidieaanvra gen op. De gemeente stelt jaarlijks een bedrag beschikbaar voor jeugdactiviteiten. Sinds vorig jaar mogen de jongeren zelf be slissen waar dat geld heen gaat. Twee keer per jaar mogen ver enigingen hun verzoeken indie nen, De eerste ronde van dit jaar zit erop. De jeugd moest streng zijn, want er kwam voor iets meer dan 12.000 euro aan ver zoeken binnen, terwijl er voor het hele jaar 12.989 euro be schikbaar is. Nu alles honoreren zou dus betekenen dat er in ok tober niets meer valt te verde len. Jessica Stols, Jan-Willem de Kunder, Wesley Provoost, Ro berto van Loo, Jeannery van Burg en Johan Lacor kenden hoge bedragen toe aan Scaldis, de voetbalvereniging uit Krab- bendijke, muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert en Rilland Jeugd Vermaak. Deze laatste vereniging krijgt ruim 1700 euro voor de organisatie van een survival/puzzeltocht voor de jeugd van elf tot en met zestien jaar en een kindermid dag voor de jongere jeugd. De 550 euro die de vereniging vroeg voor een demonstratie street- dance werd niet toegekend. Scheldegalm krijgt bijna 1800 euro voor een jeugd play-in, een slagwerkworkshop en een drop ping met openluchtdisco. Ook Scaldis uit Hansweert werd goed bedeeld. De volksdansver eniging kan bijna 1700 euro te gemoet zien voor het organise ren van een entertainmentdag voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. De dorpsraad van Hansweert krijgt 300 euro om activiteiten tijdens de Na tionale Straatspeeldag. De Krabbendijkse voetbalvereni ging krijgt ruim 1800 euro voor een jeugdtoernooi, een strand- voetbaltoernooi en een leden- dag. Andere gelukkigen waren Hen- gelvereniging De Pik (225 euro voor een jeugdwedstrijd), Peu terspeelzaal de Zeven Geitjes (310 euro voor een kindershow) en de jeugdgroep van de Johan- neskerk in Kruiningen (550 euro voor een interculturele uitwis seling). De aanvraag van Stich ting Mosselrock werd afgewe zen, omdat deze zich volgens de jeugd prima zelf kan bedruipen. Basisschool Voorhoute in Krui ningen krijgt ook geen geldom dat de sport- en speldag die ze wil organiseren alleen voor de eigen leerlingen toegankelijk is. De regels van de stimuleringsre geling zeggen dat het voor de ge hele jeugd van Reimerswaal moet zijn. VLISSINGEN - Aan de Oude Markt in Vlissingen is woens dagavond een auto gestolen. De eigenaar merkte laat op de avond dat zijn autosleutels weg waren. Toen hij bij zijn auto ging kijken, bleek dat die was gestolen. Het gaat om een brui ne Ford Escort. Dat was lachen woensdag avond op de televisie. Bui tenlandse journalisten die in Den Haag, in de marge van de Kamerverkiezingen, werd gevraagd de naam van de lijsttrekker van het zegevie rende CDA uit te spreken. Hoe verder ze van Nederland kwamen, hoe lastiger het blijkbaar ivas 'Balkenende' te zeggen. Vooral een Japan se journalist had er veel moeite mee. Een van de kijkers in de huis kamer bezag het vrolijke ta fereeltje geamuseerd. „Ach", sprak hij, „je moest mij de I eerste keer eens fu yo?ig hai horen zeggen. door Rob Paardekam voor het eerst sinds lange tijd weer fietsexamen doen. Vanuit alle kernen togen de scholieren per fiets naar het KAPELLE - Zo'n 170 leerlingen uit groep vijf van alle gemeentehuis om van daaruit een zes kilometer lang basisscholen uit de gemeente Kapelle konden gisteren parcours af te leggen. Veel fouten konden ze zich niet veroorloven, want onderweg werden ze gadegeslagen door niet minder dan veertien waarnemers. Vrijwel ie dereen slaagde met vlag en wimpel. foto Willem Mieras Heinz curry is in bijna alle supermarkten verkrijgbaar. De adviesprijs is €1,65 (400ml) en 2,19 (600ml). Advertentie Sun 3inl tablets van alle 3inl producten als beste getest op glans! De nog krachtigere samenstelling garandeert u optimale 3in1 prestaties. Het resultaat; uw vaat heeft er nog nooit zo stralend uitgezien met het gemak van een 3in1Niet voor niets zijn de Sun 3in1 tabiets door een onafhankelijk instituut van alle 3in1 producten als beste getest op glansl Als het mooi is, is het Sun. Heinz houdt er nu eenmaal van om te prikkelen. In dit geval met een lekkere pikante saus in een mooie, nieuwe jgj fles. Een tikkeltje eigenwijs en bijzonder makkelijk in gebruik. Zodat je in een handomdraai je hamburger of je frites kunt voorzien van heerlijke curry. De echte genieters onder ons hebben die hamburger trouwens niet eens nodig. Die nemen de curry gewoon puur, want; Heinz Curry tastes great, mixed or straight.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 33