Axel bijna miljoen in de plus PZC PZC Walcheren wint schooltoernooi Lokale bekendheden lezen kleintjes voor Vlasbeeld Koewacht komt er alleen als sponsors meebetalen Wethouder opent tenniskantine Axel Puin gesloopt huis in Westdorpe moet worden opgeruimd Ook Sas van Gent houdt over Boekenverkoop Voorzitter wijkraad zegt functie op Diefstal uit auto Geen nieuw fietspad Dauwendaele Middelburger vernielt lamp AZC en school werken samen Ongeval in Goes Pasfoto's ÏSOÏÏSÏÏS"-* agenda Burgemeester Barbé leest voor op De Zonneschool in Terneuzen. foto Wi m Kooyman door Lieneke Fieret TERNEUZEN - Verschillende basisscho len, kinderdagverblijven en peuterspeel zalen in Zeeuws-Vlaanderen hielden gis teren een voorleesontbijt in het kader van de Nationale Voorleesdag. Bekende streekgenoten lazen de kinderen voor. Zo las Burgemeester Ron Barbé uit Terneuzen - zonder de gebruikelijke euhs - voor aan de peutergroep Doppejan van De Zonneschool in Terneuzen. Olympisch kampioene Marjorie van de Bunt uit Ter neuzen las in haar woonplaats voor in kinderdagverblijf Schorriemorries en in Sluiskil in kinderdagverblijf Harlekijn vergastte de voormalige voorleeskampi- oene van Terneuzen Stephanie Dingen- outs de kinderen op een verhaal. Met de voorleesontbijten wil de organisa tie aandacht vragen voor het (voor)lezen van hét kind. Dit heeft namelijk een posi tieve invloed op de taalontwikkeling en creativiteit van het kind. Kangoeroe In peuterspeelzaal Pimpampoentje in Oostburg was wethouder Leen Wille van Oostburg te gast. De groep van twee tot drie jaar kreeg te horen over verschillende dieren en hun mama's uit het boekje Heeft een kangoeroe een mama? Hij legde aan de kinderen aan de hand van een platen boek uit dat alle dieren een moeder heb ben. „Kijk maar, hier heb je de zwaan met een heleboel kleine kindjes, zien jullie dat?" Omdat de kinderen niet zo goed wis ten wie de kangoeroe is, sprong Wille sa men met de kinderen in het rond als een kangoeroe. ,,Zo springen de kangoeroes ook in het echt", legde hij aan de kinderen uit. Na een half uurtje ging Wille verder naar de groep van drie tot vier jaar. Zij luister den naar het verhaal van Paultje de oli fant uit het kinderboek Paultjes bedtijd. Over zijn kleine, ronde brilletje keek Wille de kinderen van klas twee vriendelijk aan, als een volleerde voorleesopa. Ai en toe moesten de kinderen lachen als de wet houder iets geks zegt over het olifantje Paultje. Maar als de wethouder op fluis tertoon verderging, keken alle zestien peuters gespannen naar hem op, wach tend op de afloop van het verhaal. Toen Wille zijn boek dichtsloeg, keek Jor- dy de wethouder met zijn donkerbruine ogen verwachtingsvol aan: „Neg een keer?" door Eugène Verstraeten en Harold de Puysseleijr AXEL - De gemeente Axel heeft in het huishoudboekje over vo rig jaar bijna een miljoen euro overgehouden. Dat blijkt nu de jaarrekening over 2001 is opge maakt. Burgemeester en wethouders willen het geld meteen opsoepe- ren. Ze stellen de gemeenteraad voor het overschot te bestem ming voor een twaalftal posten en projecten. Allereerst wil het college 94.500 euro toevoegen aan de algemene reserve. Een ton moet volgens B en Wbesteed worden aande vei ligheid van speelvoorzieningen, nog een ton voor de restauratie van kerktorens en nog eens 100.000 euro voor de afronding van het project Axel Toeristisch Verder is er nog drie ton nodig voor de integratie van de ac commodaties in het Axelse Bos en wordt er een ton gestopt in extra wegenonderhoud. De kosten (87.000 euro) van het boekje de geschiedenis van Axel willen B en W ook uit overschot betalen. Tenslotte stelt het col legevoor 13.000 euro te stoppen in het project jeugd- en jonge renwerk en 91.000 euro te be stemmen voor het project lokaal sociaalbeleid. De gemeente Sas van Gent heeft de boekhouding over het vorige jaar afgesloten met een batig saldo van 160.435 euro. Een ho gere uitkering van het Rijk en winst uit grondverkopen zijn de belangrijkste voordelige facto ren die aan het rekeningover schot hebben bijgedragen. Dt blijkt uit het financieel jaar verslag 2001 van de gemeente. Door de geringe activiteiten binnen de grondexploitatie be sloot de gemeente Sas het grondbedrijf per 21 december 2000 op te doeken. De winst (150.711 euro) is toegevoegd aan de jaarrekening. De algemene rij ksuitkering uit het gemeente fonds was 155.647 hoger dan vooraf was ingeschat. Tegenover alle meevallers ston den echter ook hier en daar wat hogere uitgaven. Zo lagen de personeelskosten, de kosten van de secretarie en de exploitatie kosten van de gemeentelijke sporthal hoger. Ook was de ge meente meer geld kwijt dan ge raamd aan aangevraagde voor zieningen in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandi capten (WVG). Risico's Gelet op de mogelijke risico's die Sas van Gent te wachten staan, wil het college dit jaar al leen nog geld uitgeven aan be staand beleid voorzover daar financiële dekking voor aanwe zig is. Enkele van die risicós zijn schadeclaims die de gemeente krijgt door het weigeren van mi lieu- en/of bouwvergunningen en hogere uitgaven voor het leerlingenvervoer en de uitvoe ring van de WVG. De gemeente had per 31 decem ber vorig jaar ruim 2,8 miljoen euro aan reserves. Dat komt neer op een bedrag van 335 euro per inwoner. SAS VAN GENT - De openbare bibiotheek in Sas van Gent ver koopt van 17 tot en met 31 mei afgeschreven boeken. donderdag 16 mei 2002 HULST - Jan Meersschaert, voorzitter van Wijkraad Hulst Binnenstad, heeft zijn functie bij de wijkraad opgezegd. Om persoonlijke redenen, zo verklaarde Meersschaert zijn beslis sing. Meerschaert (74) is vanaf de oprichting van de wijkraad bijna drie jaar geleden, voorzitter geweest. Het aftreden van Meersschaert kwam bij de leden van de wijkraad als een com plete verrassing. Secretaris J. Steenbergen kan zich de beslis sing van Meersschaert wel voorstellen, maar betreurt zijn vertrek. „Hij is nu op een punt in zijn leven dat hij een beetje rust om zich heen wil. We zullen hem missen, want hij was een goede voorzitter." De leden van de wijkraad zullen nu onder ling beslissen wie de nieuwe voorzitter wordt. Het vertrek van Meersschaert houdt niet automatisch in dat Steenbergen de functie overneemt. Meersschaert is nu nog fractievolger van de PvdA in Hulst. TERNEUZEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is aan de Churchilllaan in Terneuzen een auto opengebroken. Uit de auto werden twee portemonnees gestolen met daarin een geldbedrag van een tien euro. Ook het frontje van de autora dio was uit het voertuig verdwenen. De schade is onbekend. MIDDELBURG - De fietsroute door Dauwendaele wordt niet aangepast na opening van de nieuwe fietstunnel onder het spoor. De gemeente Middelburg wil eerst onderzoeken hoe de stromen fietsers en brommers zich gaan ontwikkelen. De ver- keersgroep Dauwendaele had aangedrongen op het maken van een nieuwe route, door het plantsoentje bij de Dau- wendaelsestraat. Wethouder Luitwieler verwacht dat fietsers gewoon de oude route zullen nemen. MIDDELBURG - Een 17-jarige Middelburger is dinsdag avond op het Groene Woud in zijn woonplaats aangehouden voor vernieling. Een voorbijganger had gezien dat de man in een tunnel de tl-verlichting had vernield en een stuk plexiglas mee wilde nemen. MIDDELBURG - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers en het Groen College uit Goes gaan samen het terrein rond het asielzoekercentrum in Middelburg aanleggen en onderhou den. Het terrein is niet alleen bestemd voor bewoners AZC, maar ook voor buurtbewoners. Asielzoekers worden actief betrokken bij het werk. Dat werk maakt onderdeel uit van trajecten die ze kunnen volgen, onder andere in de groenvoor ziening. GOES - Een zestienjarige bromfietsster uit de gemeente Bor- sele is gistermiddag even na twee uur gewond geraakt toen zij ten val kwam in de Van Doornestraat in Goes. Het meisje reed met haar bromfiets over de Van Doornestraat komende uit de richting van de Lijnbaan en reed over een rij strook waar werk in uitvoering was. Zij wilde daarom van rij strook wisselen maar door een opstaande rand in het wegdek kwam zij ten val. Zij liep daarbij enkele schaafwonden en een gewonde voet op. door Eugène Verstraeten AXEL - De gemeente Axel wil alleen meebetalen aan een nieuw vlasmonument in Koe wacht als daarvoor binnen de Koewachtse gemeenschap een redelijk draagvlak is. Dit in de vorm van sponsors die de groot ste hap van de kosten voor hun rekening willen nemen. Wethouder J. van Schaik zei dat in de commissie Sociale Zaken, Welzijn en Onderwijs. Koe wacht heeft al een vlasmonu ment aan de Emmabaan, dat ge maakt is door beeldend kunstenaar Luc Inghels, maar veel Koewachtenaren vinden het te abstract en willen een 'herkenbaar' monument. Het initiatief daarvoor is genomen door de eigenaars van het vlas museum het Vlasschuurke. Er is inmiddels een miniatuur model ontworpen door Marian Hewalo uit Wachtebeke, die ook de Axelse Erpelkapper heeft ge- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman PascalleCappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl maakt. Het beeld dat in Koe wacht een plekje moet krijgen, is een werkelijkheidsgetrouwe beeltenis van een 'zwingelaar' met bijbehorende attributen. Zwingelaar Van Schaik deelde in de com missie mee dat inmiddels be kend is dat de 'zwingelaar' 6.291,25 euro kost. „Maar we weten niet precies of het inclu sief of exclusief btw is", aldus Van Schaik. De gemeente gaat met de offerte naar de eigenaars van het Vlasmuseum voor een verder gesprek. „Als ze willen dat het beeld er komt, zullen ze sponsors moeten zoeken", be toogde Van Schaik. „Als dat lukt kunnen wij als gemeente wellicht een kleine bijdrage le veren." Als het beeld er komt, is het de bedoeling om er, in navol ging van de Erpelkapper, klei nere replica's van te maken voor de verkoop. Het ontwerp maakte weinig in druk op R Apers (WD). Volgens hem lijkt het beeld precies op de 'zwingelaar' die destijds door de Breskense pastoor Omer Giel- liet gemaakt is. Dat houten beeld dreigde weg te rotten en heeft na een opknapbeurt een plekje gekregen in het gemeen schapscentrum de Warande. „Het is een imitatie, plagiaat", vond Apers. Hij opperde om ook de commissie Beeldende Kunst erbij te betrekken, omdat daar in nogal wat irritatie was ont staan over de hele kwestie. Van Schaik kon echter meedelen dat daar alle plooien inmiddels zijn gladgestreken. Advertentie) deze maand t/m/ 31 mei foto - studio SCHUILWERVE Scheldestraat 42 Vlissingen 417244 van onze regioredacties OOSTBURG - De beste schoolvoetbalteams komen uit Walcheren. Na een dag schoolvoetbalfinales op ver schillende plaatsen in Zeeland gingen De Mozaïek uit Oost- Souburg, Het Springtij uit Middelburg en De Lichtboei uit Westkapelle met de hoog ste eer naar huis. Het zevental jongens van De Mozaïek uit Oost-Souburg was een paar maatjes te groot voor de concurrentie tijdens het Zeeuwse kampioenschap schoolvoetbal basisscholen voor jongenszeventallen in Oostburg. De Souburgse for matie raasde over alles en ie dereen heen. Alle partijen werden met ruim verschil in winst omgezet en niet met de kleinste cijfers want het werd achtereenvolgens 7-0, 2-1, 2-0,4-1,6-0 en 6-0. Hetzelfde 'kunstje' hadden ze ook al geflikt tijdens de regio nale titelstrijd in Vlissingen. Ook daar wonnen ze alles wat er te winnen viel. Dit Zeeuws kampioenschap zeventallen krijgt in tegenstelling tot de elftallen en de meisjesteams, die verder kunnen gaan tot en met het Nederlandse kampi oenschap, geen vervolg. De meisjes uit groep 7/8 van basisschool Het Springtij uit Middelburg mogen zich de beste Zeeuwse schoolvoetbal- sters noemen. Ze wonnen het Zeeuws kampioensschap meisjesvoetbal in Westkapelle waar alle winnaars van de re gionale werkgroepen streden om een plekje in de landelijke voorrondes. Het Springtij treedt 1 juni in Werkendam aan om de Zeeuwse trots te verdedigen. In een zonovergoten Wesselo- park in Kloetinge speelden Een moment uit de wedstrijd tussen de Canisius-school uit Zuiddorpe (donker shirt) en de Voor- houte-school uit Kruiningen, die uiteindelijk vijfde en derde zouden worden, foto Peter Nicolai tien jongenselftallen in twee poiües van vijf om de hoogste Zeeuwse eer en een plaatsje in de districtsfinale in Werken dam. Het elftal van basis school De Lichtboei uit West kapelle ging met de grootste beker naar huis, nadat de ba sisschool de Houttuijn uit Vlissingen met 2 tegen 1 was verslagen. De Goese Kohn- stammschool kampte om de derde plaats met de Zuidwest hoek, ook uit Goes. De Kohn- stammschool won met 6-0 en nam dus ook een beker mee. Uitslag Zeeuws kampioen schap zeventallen in Oost burg: 1 Mozaïek Oost-Sou burg, 2 Wingerd Goes, 3 Voorhoute Kruiningen, 4 Re genboog Oostkapelle, 5 Cani- sius Zuiddorpe, 6 Klim Op Dreischor, 7 Korzack Middel- burg. De uitslag bij de meisjes was: 1 Lichtboei Westkapelle, 2 Openbare Basisschool Bres- kens, 3 Willibrordusschool Zoutelande. door Eugène Verstraeten AXEL - Wethouder A. van Waes opent vrijdag 17 mei het ver nieuwde en uitgebreide clubge bouw van de tennisvereniging Axel. Hij doet dat om 19.30 uur. Het clubgebouw dateert uit het begin van de jaren zeventig en was dringend aan een grote on- dex-houdsbeurt toe. Daarnaast voldeed het gebouw wat betreft inrichting en omvang niet meer aan cle moderne eisen. Ook werd het te klein voor het fors groei ende aantal leden. De club telt op dit moment ongeveer 350 le den. Met financiële ondersteuning door de gemeente en verschil lende sponsors is het dak volle dig vernieuwd en is het gebouw uitgebreid met een opslagruim te, keuken en vergaderruimte. Die zaal wordt behalve door de verschillende commissies ook gebruikt door de toernooi-orga- nisatie van het open toernooi en de clubkampioenschappen. Het vernieuwde clubgebouw is de eerste stap die de tennisver eniging Axel zet om de kwaliteit van cle accommodatie in de ko mende jaren te verbeteren. In het najaar wordt het hekwerk rondom de banen vernieuwd. Voor de komende jaren staat nog een automatische sproei- installatie en vervanging van cle baanverlichting op het wensen- lijstje. De tennisvereniging Axel be staat dit jaar vijftig jaar. In dat kader verzorgt ex-wereldkam- pioen herendubbel Jacco El- tingh op zaterdag 24 augustus een tennisclinic voor junioren en senioren. Belangstellenden zijn die dag welkom. De dag wordt afgesloten met een feest avond voor de leden. door Lieneke Fieret SAS VAN GENT - De puinho pen van de sloopplaats aan de Graafjansdijk in Westdorpe moeten opgeruimd worden. Dit stelt het college van burgemees ter en wethouders van Sas van Gent in een brief aan de familie Taalman, de eigenaars van de sloopplaats B44 en de naastge legen woning in Westdorpe. Op de desbetreffende plaats is een puinhoop achtergelaten na het slopen van het pand B44. De omwonenden storen zich hier aan. De familie Taalman dient STREEKACTIVITEITEN AXEL - De Halle, 14.00 uur: Kaarten, bil jarten en solodansen; Gregoriuscen- trum, 13.30 uur: Creatief handwerken; 14.00 uur: Kaarten bieden;'t Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Zangkoor;Kantine AZVV, 18.30 uur: Avond wandelvierdaagse; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO gymnastiek en biljarten; 13.30 uur: AN BO hobbyclub; 19.45 uur: Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten bieden; HEIKANT - 't Heike, 9.30 uur: Bloemschik ken; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Koersbal; 13.30 uur: Kaarten, biljarten, soosmiddag en sjoelen; HULST - De Lieve, 13.00 uur; Biljarten; 14.00 uur: Koersbal en handwerken; 19.00 uur: Line dance voor 55 plussers, KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; NIEUW-NAMEN - De Kauter, 19.00 uur: KBO gym; OOSTBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: Handwerken en koersbal; 14,00 uur: Kaarten en sjoelen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 18.30 19.30 uur: Pergamano voor de jeugd; SAS VAN GENT - De Roselaer, 18.30 uur: Avondwandelvierdaagse; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur. SWOS biljarten voor dames, kaarten en canasta; ST.JANSTEEN - De Warande, 13.30 uur: Biljarten 19.30 uur; Yoga; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: SWOT Handwerken, soos, canasta en biljarten; 19.00 uur: Bridge;De Hoeve, 13.30 uur: BiljartenDe Triangel, 20.00 uur: Klaverjassen,-'t Schelpenhoekje, 19.30 uur: Bijeenkomst Hobby Computer club Zeeland; 20.00 uur: Bijeenkomst Ha- za Data gebruikersgroep; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak, 14.00 uur; Kaarten; WESTDORPE - Concordia, 13.30 uur: KBO kaarten en bingo; 19.00 uur: Tafel tennis; Café't Polderken, 13.30 uur: Kaar ten jokeren; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Aero bic; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Handwer ken; ZUIDDORPE - 't Kaaike, 13.30 uur: Koers bal; gehoor te geven aan de oproep van de gemeente Sas van Gent. „Over twee weken zal de ge meente een kijkje nemen of dat is gebeurd, anders sturen we nog eens een brief", zegt wethouder R. Noët van de gemeente Sas van Gent. „Dan wachten we nogmaals twee weken, is er dan nog niks ondernomen, dan rui men wij het op en zijn cle kosten voor de eigenaars." Volgens M. Taalman wordt de sloopplaats zo spoedig mogelijk ingericht als tuin, het wordt dan samengevoegd met het huis. G. Taalman stopte in januari dit jaar met de renovatie van het huis. De verdere werkzaamhe den wil de familie in de vrije da gen doen. De eerste stap die ze willen on dernemen is het plaatsen van een schutting, zodat de de puin hoop uit het oog is onttrokken. „In verband met de drukte op het werk van mijn man, liggen cle werkzaamheden aan ons va kantiehuis aan de Graafjans dijk momenteel stil. We probe ren er deze maand nog aan te beginnen, maar dat hangt ervan af of mijn man vrij kan krijgen.y Ik denk dat met een omheining om de sloopplaats het probleem van de buurt wordt opgelost", legt Taalman uit. Klachten Op de klachten van haar buur vrouw Das - Van Kampen over vochtoverlast en zwammen in het huis wil M. Taalman niet in gaan, omdat die zaak nog loopt. „Op onze kosten hebben we sa men met deskundigen en bedrij ven een oplossing proberen te vinden voor haar problemen zo als het stucken van de buiten muur. Verder kan ik er niks over zeggen. aldus Taalman. Vol gens J. Das - Van Kampen is hiermee maar een deel van de problemen opgelost. Doordat de kelder een open gat is, komt er als het regent water in. Zo kruipt er een heleboel vocht in mijn muren. De vloer van het pandje B 44 zit nog aan mijn huis vast", zegt Das - Van Kam pen. „Een stuckbedrijf heeft het bekeken en vastgesteld dat de muren drijfnat zijn, boven mijn trap zit ook een hele vieze brui ne vochtplek van meer dan een meter. Ik weet niet hoe het opge lost moet worden, maar met de oplossingen van mevrouw Taal man is nog maar de helft opge lost."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 43