Roep om sloop toeristenkerk PZC PZC Walchers succes in school voetbal Onderzoek naar trillingen Burghseweg Zierikzeese scholen pakken korfbalbeker GGD begint strijd tegen gebruik drank en tabak scholieren Postorderbedrijf moet prijs uitbetalen ,23 Wethouder vraagt projectontwikkelaar gevaarlijke bouwval op te ruimen Meimarkt Rommelmarkt Nieuwe burgemeester Dirksland Taxatie oude boeken Ridderdagen voor kinderen Speeltoestellen in Kerkwerve AZC en school werken samen agenda Pasfoto's Smit Tak bergt gezonken schip donderdag 16 mei 2002 rioorFamke van Loon RENESSE - Wethouder A. van der Wouden wil een snelle sloop van de voormalige toeristen kerk De Ark in Renesse. De ge meente Schouwen-Duiveland zal eigenaar Van Garderen en Dekker Projectontwikkeling BV uit Goes 'vriendelijk vragen' degevaarlijke bouwval op korte termijn tegen de vlakte te gooi en. Of de Goese projectontwikke laar snel de sloophamer zal los laten op De Ark, valt nog te be zien. Een sloopvergunning is nog niet aangevraagd en direc teur J. van Garderen zegt een verzoek pas in te dienen wan neer de gemeente toestemming heeft gegeven voor zijn bouw plannen. De voormalige toeristenkerk De Ark aan de Hoogenboomlaan in Renesse staat sinds 1996 leeg. Het pand is sinds die tijd van hand tot hand gegaan. Renesser horeca-ondememer W. Veer- hoek heeft De Ark twee keer in zijn bezit gehad, Delta Project partners BV uit Zierikzee heeft toekomstplannen gemaakt voor ZIERIKZEE - De J.L. de Jonge- school houdt zaterdag 18 mei vanaf 9 uur aan 't Vrije in Zie rikzee een meimarkt. Het aan bod bestaat onder meer uit tweedehands (school)boeken. Een deel van de opbrengst is be stemd voor het Roemeense dorpje Bodogaia. BURGH-HAAMSTEDE - Bij de gereformeerde kerk aan de Plat- boslaan in Burgh-Haamstede wordt zaterdag 18 mei een rom melmarkt gehouden. De opbrengst van het evene ment is bestemd voor de gehan dicaptensport op Schouwen- Duiveland. De rommelmarkt begint om 9.00 uur. het perceel en Vinium Invest ments BV uit Breda bedacht de bouw van een appartementen complex op die plek. Zomer 2001 heeft Van Garderen en Dekker het kerkje gekocht. De jarenlange leegstand die hiermee gepaard is gegaan, heeft het pand weinig goed ge daan. De Ark is ten prooi geval len aan vandalisme en verwor den tot een bouwval: gevaarlijk voor spelende kinderen en ont sierend voor de straat. Gezien deze situatie heeft H. de Vries van Groenlinks vorige week wethouder Van der Wouden (volkshuisvesting) nog eens ge vraagd of de gemeente de Goese projectontwikkelaar niet kan dwingen 'die ruïne te verwijde ren'. Akelig Van der Wouden erkent het pro bleem. ,,Het ziet er heel akelig uit. Er staat wel een hek om heen, maar dat zegt kinderen niet altijd iets. De bezorgdheid hierover deel ik wel. We gaan ook het zomerseizoen weer in." De wethouder wil dat de bouw val dan ook 'zo snel mogelijk' te gen de vlakte gaat. Na overleg in het college is besloten dit pro bleem eerst met Van Garderen en Dekker te overleggen. ,,We gaan het nu eerst vriendelijk vragen." Wil de projectontwik kelaar niet snel tot afbreken overgaan, dan moet het college zich volgens Van der Wouden beraden of sloop 'geforceerd' kan worden. „Want dat er daar gebouwd gaat worden, staat toch wel buiten kijf." Van Garderen wil echter eerst defintieve toestemming van de gemeente voor zijn plannen: de bouw van vier tot zes woningen op het terrein aan de Hoogen boomlaan en veertien woningen aan het Stoof wekken. Zodra die goedkeuring vaststaat, wil de projectontwikkelaar stappen zetten voor de sloop van De Ark. De directeur betwijfelt zodoen de of wegruimen van de Renes ser bouwval op korte termijn mogelijk is. Van Garderen: „Ik denk dat dat toch al snel 2003 gaat worden." De bewoners van de Burghseweg klagen steen en been over trillingen veroorzaakt door zwaar verkeer. fotoPieterHonhoff door Piet Kleemans BURGH - De gemeente Schou wen-Duiveland trekt 3000 euro uit voor een onderzoek naar tril lingen veroorzaakt door zwaar verkeer op de Burghseweg in Burgh. Dit naar aanleiding van aanhoudende klachten van be woners. Wanneer het onderzoek wordt uitgevoerd, is nog niet be kend. Op de Burghseweg geldt een maximumsnelheid van 30 kilo meter per uur en om naleving van die limiet af te dwingen zijn eerder door de gemeente snel- heidsremmende maatregelen getroffen in de vorm van ver smallingen en drempels. Vol gens het Actiecomité West- straat/Burghseweg Leefbaar wordt er echter nog steeds te hard gereden op de weg. Uit een door het actiecomité gehouden enquête zou verder blijken dat 89 procent van de bewoners van de weg last heeft van trillingen veroorzaakt door met name het zware verkeer. Onlangs bezocht een delegatie van Burghseweg-bewoners het raadsledenspreekuur om de klachten over trillingen door bussen van vervoersmaatschap pij ConneXXion nog eens dui delijk onder de aandacht te brengen. ConneXXion heeft volgens de gemeente meerdere pogingen gedaan om de overlast te minimaliseren, onder meer door het persoonlijk aanspreken van buschauffeurs. De bewo ners blijven echter klagen en dat is voor het dagelijks gemeente bestuur aanleiding geweest om een onderzoek naar de trillingen te doen. Emotioneel Met het onderzoek wil de ge meente in de eerste plaats objec tief vaststellen hoe ernstig de trillingen zijn. „Er is dringend behoefte aan objectivering van de klachten. Het moet uit de emotionele sfeer gehaald worden en teruggebracht tot concrete gegevens. Op grond daarvan kan dan later beslist worden of verdere maatregelen overwogen moeten worden", staat in een ambtelijk advies aan het college van burgemeester en wethouders. Volgens het bewoners-actieco mité hebben cle trillingen alles te maken met de gebroken puin- fundering die onder de klinkers is aangebracht. Of dat zo is wordt door de gemeente betwij feld. De weg is volgens de ge meente in goede staat. Wanneer het trillingsonderzoek wordt uitgevoerd is nog niet bekend. DIRKSLAND - De gemeente Dirksland is op zoek naar een nieuwe burgemeester. Na ruim elf jaar heeft de 63-jarige D. Boonstra besloten zijn ambtsketting aan de wilgen te hangen. De gemeenteraad heeft een profielschets opgesteld, met eisen waaraan zijn opvolger moet voldoen. Tot 13 mei hadden kan didaten de gelegenheid te solliciteren. Gemeentesecretaris K. Blijenberg verwacht dat de Dirks- landse gemeenteraad in de loop van juni de aanstellingspro cedure kan starten, zodat de raad begin juli een aanbeveling voor Boonstra's opvolger kan doen. De bedoeling is dat de nieuwe burgemeester per 1 oktober aan de slag gaat in Dirks land. ZIERIKZEE - In het Stadhuismuseum van Zierikzee wordt donderdag 23 mei een bijeenkomst gehouden over oude boe ken. Drie antiquairs zijn van elf uur 's ochtens tot drie uur in de middag aanwezig voor een deskundige taxatie van waar devol geacht drukwerk uit particulier bezit. Ook bestaat die dag de mogelijkheid tot verkoop van boeken aan de anti quairs. Eén van de antiquairs, A. van der Steur uit Haarlem, is gespe cialiseerd op het gebied van oude prenten van voor 1900. De Ridderkerker W. van Gent is deskundige op het gebied van oude bijbels. Zijn collega A. Molendijk uit Alblasserdam or ganiseert regelmatig zelf veilingen, beurzen en taxatiedagen. ZIERIKZEE - Ridders en jonkvrouwen in Zierikzee is de titel van het programma dat tijdens de kinder-ridderdagen op 10, 17 en 24 juli aangeboden wordt in het stadhuismuseum in Zie rikzee. Tijdens de ridderdagen voor kinderen mogen deze - onder begeleiding van museummedewerkers - een middel eeuwse schat zoeken, zwaarden bekijken, boogschieten, knutselen en ridderliederen zingen. Het programma is gepro duceerd door de Stichting Drakenvuur. Eerder zag het er naar uit dat aan de kinder-ridderdagen na vier jaar een einde zou komen, maar op initiatief van het Stadhuismuseum gaan de dagen nu toch - zij het in afgeslank te vorm - verder. Kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar kunnen zich melden bij het stadhuismuseum. KERKWERVE - Eerst had het een half-pipe moeten worden, later klonk de roep om een skatebaan en uiteindelijk is het een uitbreiding van het speeltuintj e achter dorpshuis 't Zuudende in Kerkwerve geworden. De nieuwe speeltoestellen zijn het resultaat van de inspanningen van de Dorpsraad Kerkwerve en financiële steim van de gemeente Schouwen-Duiveland. De speeltoestellen worden woensdag 22 mei met enig feestge druis officieel in gebruik genomen. MIDDELBURG - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers en het Groen College uit Goes gaan samen het terrein rond het asielzoekercentrum in Middelburg aanleggen en onderhou den. Het terrein is niet alleen bestemd voor bewoners van het AZC, maar ook voor buurtbewoners. Asielzoekers worden ac tief betrokken bij het werk. Dat werk maakt onderdeel uit van trajecten die ze kunnen volgen, onder andere in de groenvoor ziening. Het plan voor dit project is opgesteld door studenten van het Gx-oen College. doorFamke van Loon ZIERIKZEE - Met rode, ver moeide koppies en grote bekers limonade zitten de vier jonge korfballers van openbare basis school De Klimop uit Dreischor uit te puffen op het gras. Al rus tend slaan Nicolle (9), Felicia (9), Mees (9) en Quinten (8) de verrichtingen van de andere teams gade. Nog even wat tak- tick afkijken kan geen kwaad, want de smaak van de overwin ning moet nog geproefd worden. „We hebben nu twee keer gelijk Het zonnetje werpt woensdag middag warme stralen op de grasvelden van Sportpark Ban- nink in Zierikzee. In totaal heb- I STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Nieuwe Haven, 9.30 uur: Af vaart (bij goed weer) scholierentocht met deSlavenkas; redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ben zes basisscholen van Schouwen-Duiveland zich met hun supporters op het park ge meld voor de tweede editie van het School-Korfbaltoernooi, dat door korfbalvereniging All Ready is opgezet. „Evenveel scholen als vorig jaar", weet wedstrijdleider J. Voshart. Al leen het aantal teams dat mee doet is teruggelopen. Zo heeft titelverdediger in één van de klassen, 't Kofschip, verstek la ten gaan omdat teamleden deze middag ook aan het regionale schoolvoetbaltoernooi mee doen. Voshart wijt de wat tegenval lende deelname aan de andere opzet van het toernooi. Vorig jaar is de vereniging met inter nationals langs de de scholen getrokken om trainingen te ge ven aan de leerlingen en het toernooi bekend te maken. Dat is dit jaar achterwege gelaten. Gezien de goede sfeer op het toernooi, waarbij scholieren in drie leeftijdsgroepen met elkaar de strijd aanbinden, is Voshart toch tevreden over de 2002-edi- tie. „Het moet even groeien en een kans krijgen." De teamleden van De Klimop vermaken zich opperbest. En na een middag lang behendige worpen op de korf, wacht de be loning met het spelen van de fi nale. Dat ze uiteindelijk het on derspit delven in deze strijd doet niets af aan de sport. De wisselbekers zijn verdeeld onder drie basisscholen uit Zie rikzee: Poule 1 (groep drie en vier): 't Kofschip; Poule 2 (groep vijf en zes): Theo Thijssen; Poule 3 (groep zeven en acht): Jan Wouter van den Doel. (Advertentie deze maand t/m/ 31 mei foto - studio SCHUILWERVE Scheldestraat 42 Vlissingen 417244 Theo Thijssenschool uit Vlissingen (donkere shirts) tegen de Golfslag uit Domburg. foto Ruben Oreel van onze regioredacties OOSTBURG - De beste schoolvoetbalteams komen uit Walcheren. Na een dag school- voetbalfinales op verschillende plaatsen in Zeeland gingen De Mozaïek uit Oost-Sou burg, Springtij uit Middelburg en De Licht boei uit Westkapelle met de hoogste eer naar huis. Het zevental jongens van De Mozaïek uit Oost-Souburg was een paar maatjes te groot voor de concurrentie tijdens het Zeeuwse kampioenschap schoolvoetbal ba sisscholen voor jongenszeventallen in Oost burg. De Souburgse formatie raasde over alles en iedereen heen. Alle partijen werden met ruim verschil in winst omgezet en niet met de kleinste cijfers want het werd ach tereenvolgens 7-0,2-1,2-0,4-1, 6-0 en 6-0. Hetzelfde 'kunstje' hadden ze ook al geflikt tijdens de regionale titelstrijd in Vlissingen. Ook daar wonnen ze alles wat er te winnen viel. Dit Zeeuws kampioenschap zevental len krijgt in tegenstelling tot de elftallen en de meisjesteams, die verder kunnen gaan tot en met het Nederlandse kampioenschap, geen vervolg. De meisjes uit groep 7/8 van basisschool Het Springtij uit Middelburg mog^n zich de bes te Zeeuwse schoolvoetbalstérs noemen. Ze wonnen het Zeeuws kampioensschap meis jesvoetbal in Westkapelle waar alle win naars van de regionale werkgroepen streden om een plekje in de landelijke voor rondes. Het Springtij treedt 1 juni in Wer kendam aan om de Zeeuwse trots te verde digen. In een zonovergoten Wesselopark in Kloe- tinge speelden tien jongenselftallen in twee poules van vijf om de hoogste Zeeuwse eer en een plaatsje in de districtsfinale in Wer kendam. Het elftal van basisschool de Lichtboei uit Westkapelle ging met de grootste beker naar huis, nadat de basis school deHouttuijrruit Vlissingen met 2 te gen 1 was verslagen. De Goese Kohnstamm- school kampte om de derde en vierde plaats met de Zuidwesthoek, ook uit Goes. De Kohnstammschool won met 6-0 en nam dus ook een beker mee. WAARDE - Het wrak van de Er- tina, het binnenschip waarvan het schippei-sechtpaar Lint vlak voordat het zonk wist te vluch ten, zal door de firma Smit-Tak worden geborgen. Het bergingsbedrijf is van plan vandaag stroppen om de romp van het schip te schuren, zodat twee bokken het wrak van de bodem van de Schaar van Waar- de kunnen trekken. Morgen ar riveert de eerste bok ter plaatse, waarna de bergers op zaterdag zullen proberen het wrak te kantelen. Dinsdag zullen de twee bokken tegelijk de Ertina lichten. De Ertina is 67 meter lang, 8,22 meter breed en steekt 2,5 meter diep. Het schip was geladen met kolengruis. Tijdens de storm in de nacht van maandag op dins dag ging de lading schuiven, waardoor het schip kapseisde. De Belgische schipper en zijn echtgenote konden zich ternau wernood met de reddingssloep uit de voeten maken en werden vrij snel daarna opgepikt door een collega-binnenschipper. De Ertina was toen al gezonken. Door het schip eerst te kantelen wil Smit Tak proheren de lading kolengruis zoveel mogelijk mee terug naar boven te krijgen. De Ertina ligt niet in de hoofdvaar geul maar in de Schaar van Waarde. Twee boeien geven de plek aan waar het wrak ligt. door Rob Paardekam GOES - De GGD begint eind mei met een project dat scholie ren moet wijzen op de gevaren van alcohol en tabak. Basis scholen uit de gemeenten Goes, Reimerswaal en Borsele doen eraan mee. Het project Genotmiddelen BV, zoals de GGD het heeft ge noemd, richt zich op leerlingen die de stap van basisonderwijs naar het voortgezet onderwijs maken. Dat zou het ideale mo ment zijn om voorlichting te ge ven, omdat kinderen op steeds jongere leeftijd gaan experi menteren met drank en tabak. Uit onderzoek is gebleken dat het vaak rond het twaalfde jaar is; precies de leeftijd waarop de overstap naar de middelbare school wordt gemaakt. Veel jon geren die later problemen on dervinden, geven achteraf aan dat ze die overgang als breek punt ervaren. Het project, waar ook het ZCAD bij betrokken is, bestaat uit drie activiteiten. De eerste vindt plaats op het moment dat scho lieren nog op de basisschool zit ten, Voor de leerlingen uit groep acht heeft podium 't Beest in Goes een zogeheten inspring- theaterproductie opgezet. Het gaat om een interactieve toneel voorstelling, waarbij scholieren zelf het verloop van een scène en dus de afloop kunnen bepalen. In augustus zijn er activiteiten op de Vlasmarkt en volgend jaar, als de betreffende leerlin gen brugklassers zijn, krijgt het project een vervolg op de mid delbare school. Volgens projectcoördinator Christine Dingemanse van de GGD doen er in eerste instantie twaal f basisscholen mee. Uit el ke deelnemende gemeente vier. „Omdat het de eerste keer is, hebben we bewust gekozen voor deze beperkte schaal", legt ze uit. Het gaat overigens om scho len van alle signaturen. Bij suc ces wordt het project gecontinu eerd en wellicht uitgebreid. Het nieuwe project is een onder deel van het grotere project Pre ventie Middelengebruik Oos- terschelderegio. Daaraan doen alle gemeenten in die regio mee. Het heeft als doel de preventie activiteiten op het gebied van het riskant gebruik van genot middelen te intensiveren. Dat het project Genotmiddelen BV maar in drie gemeenten wordt uitgevoerd, heeft ermee te ma ken dat de rest de voorkeur geeft aan andere activiteiten. door René van Stee TERNEUZEN - De aankoop van een bio-artisjokkenkuur le vert de Terncuzense D. de Putter hoogstwaarschijnlijk bijna vijf duizend euro op. De rechtbank in Breda veroordeelde postor derbedrijf Silvana B.V. uit Ven- lo onlangs tot het betalen van dit bedrag. De Putter ontving van Silvana in mei 1999 een folder waai'in haar een bio-artisjokkenkuur voor 66,95 gulden werd aange boden. Volgens het bijgesloten winnaarsprotocol zou zij ook aanspraak maken op een lede ren bankstel ter waarde van 6700 gulden, danwel de contan te tegenwaarde als zij de kuur zou kopen. „Ik reageer normaal nooit op dergelijke reclame", vertelt De Putter. „Dit keer bleek uit de tekst ondubbelzin nig dat ik een grote prijs had ge wonnen. Daarom besloot ik de stoute schoenen aan te trek ken." Ondanks herhaalde brieven en verzoeken aan Silvana heeft de Putter bijna twee jaar na dato haar prijs nog niet ontvangen. Uit ergernis over deze gang van zaken besloot ze een jaar gele den gerechtelijke stappen te on- dernemen. In een eerder stadi um was Silvana al bij de kantonrechter in Tilburg ver oordeeld tot het uitkeren van de prijs. Het postorderbedrijf ging hiertegen in beroep. Silvana voerde bij de rechtbank in Bre da onder meer aan dat De Putter de prijs niet kon krijgen omdat de trekking nog niet plaats had gevonden. Inmiddels is de schuld van Silvana aan De Put ter opgelopen tot bijna €5500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 39