Welzijnsclub werkt aan huisstijl PZC PZC Mountainbiker leest kinderen voor Walchers succes in schoolvoetbal Terneuzense dwingt postorderbedrijf tot uitbetalen geldprijs Zuid-Afrikaanse arts naar kinderafdeling ziekenhuis Dirksland Nieuwe Goese organisatie wil herkenbaarheid vergroten agenda Pasfoto's Rick Filius (12) buiten prijzen Vrijspraak na onduidelijkheid over cola-vieux .23 Taxatie oude boeken Boete voor man die hinderde bij arrestatie vriend Ridderdagen voor kinderen Speeltoestellen in Kerkwerve Geen nieuw fietspad Dauwendaele AZC en school werken samen donderdag 16 mei 2002 dnnrRob Paardekam GOES - De nieuwe Goese wel zijnsorganisatie inaakt werk van het vergroten van haar her kenbaarheid. Volgens directeur r, de Bruyckere van Maat schappelijk Werk Oosterschel- deregio is daar de afgelopen maanden nog te weinig tijd voor geweest. door René van Stee TERNEUZEN - De aankoop van een bio-artisjokkenkuur le vert de Terneuzense D. de Putter hoogstwaarschijnlijk bijna vijf duizend euro op. De rechtbank in Breda veroordeelde postor derbedrijf Silvana BV uit Venlo onlangs tot het betalen van dit bedrag. De Putter ontving van Silvana in mei 1999 een folder waarin haar een bio-artisjokkenkuur voor 66,95 gulden werd aange boden. Volgens het bijgesloten winnaarsprotocol zou zij ook aanspraak maken op een lede ren bankstel ter waarde van 6700 gulden, danwel de contan te tegenwaarde als zij de kuur zou kopen. ,,Ik reageer normaal nooit op dergelijke reclame", vertelt De Putter. „Dit keer bleek uit de tekst ondubbelzin nig dat ik een prijs had gewon nen. Daarom besloot ik de stou te schoenen aan te trekken. Principekwestie Ondanks herhaalde brieven en verzoeken aan Silvana heeft De Putter bijna twee jaar na dato haar prijs nog niet ontvangen. Uit ergernis besloot ze een jaar geleden gerechtelijke stappen te ondernemen. „Ik besloot er een principekwestie van te maken", aldus De Putter, die nog steeds 1 STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 1300 - 16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00 - 16.30 uur: Bezichtiging monu menten; GOES - Oosterscheldeziekenhuis, 10.00 - 12.00 uur: Inloopochtend voor whiplash- patiênten; Sportpunt Zeeland, 13.00 - 14.35 uur: Li ne Dance door Country Club The Sounthern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; De Hoogte, Populierenstraat 29, 19.15 - Advertentie deze maand t/m/ 31 mei foto - studio SCHUILWERVE Scheldestraat 42 Vlissingen 417244 redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Esme Soesman Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De nieuwe welzijnsorganisatie ontstond een half jaar geleden na een fusie tussen Stimulans en Jongerenwerk Goese polder. De organisatie is ondergebracht bij Maatschappelijk Werk Ooster- schelderegio en samen presen teren ze zich nu onder de naam SMWO-welzijn. Als voorwaar de werd gesteld dat de welzijns- poot duidelijk als zodanig her- vurig hoopt dat Silvana alsnog aan haar verplichtingen vol doet. In een eerder stadium was Sil vana al bij de kantonrechter in Tilburg veroordeeld tot het uit keren van de prijs. Het postor derbedrijf ging hiertegen in be roep. Silvana voei'de bij de rechtbank in Breda onder meer aan dat De Putter de prijs niet kon krijgen omdat, in tegen stelling tot wat uit het win naarsprotocol bleek, de trek king nog niet had plaatsgevon den. „Een ander argument waarachter zij zich verscholen, was het feit dat ze een illegaal kansspel organiseerden en dus de prijs niet hoefden uit te ke ren. Uiteraard veegden de rech ters deze argumentatie van ta fel", licht advocaat S. Llachmi uit Terneuzen toe. Inmiddels is de schuld van Sil vana aan De Putter en haar raadsman opgelopen tot bijna 5500 euro. Naast de hoofdsom van het bankstel zijn hierin on der meer ook de wettelijke ren te, buitengewone incassokosten en proceskosten begrepen. Llachmi is vastbesloten zijn aandeel en dat van zijn cliënt te innen. „We hebben nog nooit contact gehad met Silvana, maar voor zover wij weten zit hun bestuurder in Duitsland. Als het moet gaan we het geld daar halen", zegt hij stellig. 19.45 uur: Pinksterketen 2002, thema In de steek gelaten; KLOETINGE - Dorpshuis Amicitia, 19.30 uur: Postzegelavond filatelistenvereni ging 'De Bevelanden'; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00 - 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; WAARDE - Dorpshuis, 19.00 uur: Avond vierdaagse; YERSEKE - Achter het havenmeesterkan toor aan de Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart op de Oosterschelde. MIDDELBURG - Een 21-jarige Goesenaar kreeg gisteren een lesje van de kantonrechter in Middelburg. De man werd april vorig jaar aangehouden nadat hij een agent had gehinderd bij de arrestatie van een vriend. Dat gebeurde diep in de nacht op de Grote Markt in Goes, een plek die bekend staat om het ve le uitgaansgeweld. De man ver klaarde dat hij alleen had ge vraagd naar het waarom van de arrestatie. De officier van justitie zei dat de politie helemaal geen verant woording hoeft af te leggen aan de man. De politieagent had hem tot twee maal toe gesom meerd weg te gaan. Toen hij toch bleef aandringen, is hij aange houden en mee naar het bureau genomen. Daar werd proces verbaal opgemaakt en een bon uitgeschreven. Die had de man gisteren nog steeds niet betaald. Naar eigen zeggen hoorde hij, net zoals bij een andere vriend van hem was gebeurd, een ac ceptgiro te krijgen. „Prachtig dat u op komt voor uw vriend. Maar als een agent enkele keren zegt 'bemoei je er niet mee', dan moet je wegwe zen. Een agent mag dat nu een maal zeggen", concludeerde de kantonrechter. „Wees blij dat we niet in een bananenrepu bliek wonen waar de politie ar restanten helemaal aftuigt of dat je de resten van het lichaam van de arrestant de volgende dag in de rivier opvist." De Goesenaar kreeg een boete van 170 euro. UTRECHT - Rick Filius (12) uit Heinkenszand slaagde er giste ren tijdens de landelijke finale voorlezen in Utrecht niet in bij de eerste drie te eindigen. Filius, leerling van openbare basis school De Reiger uit Heinkens zand, werd eind april in Middel burg Zeeuws kampioen voorle zen. kenbaar zou blijven, maar dat gebeurt naar de zin van enkele Goese raadsleden te weinig. Volgens De Bruyckere lag de prioriteit in de eerste maanden echter bij andere zaken. „We hebben bergen werk moeten verzetten, maar zijn nu bezig met een traject dat moet leiden tot een eigen huisstijl." Er komt één logo voor de gehele organi satie met sublogo's voor de wel- zijnstak en het maatschappelij k werk. Vermoedelijk worden de ze in september ingevoerd. Manager De welzijnstak van SMWO- welzijn heeft sinds drie maan den een eigen manager: A. KLOETINGE - De beste school- voetbalteams komen uit Wal cheren. Na een dag schoolvoet- balfinales op verschillende plaatsen in Zeeland gingen De Mozaïek uit Oost-Souburg, Het Springtij uit Middelburg en De Lichtboei uit Westkapelle met de hoogste eer naar huis. Het zevental jongens van De Mozaïek uit Oost-Souburg was een paar maatjes te groot voor de concurrentie tijdens het Zeeuwse kampioenschap schoolvoetbal basisscholen voor jongenszeventallen in Oostburg. De Souburgse forma tie raasde over alles en iedereen heen. Alle partijen werden met ruim verschil in winst omgezet: het werd achtereenvolgens 7-0, 2-1,2-0,4-1,6-0 en 6-0. Hetzelfde 'kunstje' hadden ze ook al geflikt tij dens de regiona le titelstrijd in Vlissingen. Ook daar wonnen ze alles wat er te winnen viel. Dit Zeeuws kampi oenschap zeventallen krijgt geen vervolg, in tegenstelling tot de elftallen en de meisjes teams, die verder kunnen gaan tot en met het Nederlandse kampioenschap. Springtij De meisjes uit groep 7/8 van ba sisschool Het Springtij uit Mid delburg mogen zich de beste Zeeuwse schoolvoetbalsters noemen. Ze wonnen het Zeeuws kampioensschap meisjesvoet bal in Westkapelle, waar alle winnaars van de regionale werkgroepen streden om een plekje in de landelijke voor rondes. Het Springtij treedt Bakx. Het heeft bijna een jaar gekost om een geschikte kandi daat te vinden. „We hebben een bepaald profiel voor ogen en zochten iemand die daarin past", legt De Bruyckere uit. „Zeg maar een schaap met vijf poten." De nieuwe manager trof naar ei gen zeggen een gemotiveerde club mensen aan toen ze onlangs begon. „Maar natuurlijk moet het zich nog helemaal gaan zet ten", aldus Bakx. „De mede werkers van de verschillende organisaties moeten af van de bestaande patronen en nieuwe verbanden leggen. Dat kost tijd." Ook werd ze geconfron teerd met enkele vacatures die 1 juni in Werkendam aan om de Zeeuwse trots te verdedi gen. In een zonovergoten Wesselo- park in Kloetinge speelden tien jongenselftallen in twee poules van vijf om de hoogste Zeeuwse eer en een plaatsje in de dis trictsfinale in Werkendam, Het elftal van basisschool de Licht boei uit Westkapelle ging met de ze voortvarend heeft aange pakt, zoals die van coördinator van de brede school en het in te richten vrijwilligerssteun- punt." Ondertussen is duidelijk dat de Stichting Welzijn Ouderen zich op korte termijn bij de nieuwe organisatie aansluit. In ieder geval vóór 1 januari van het volgend jaar. Volgens De Bruyc kere is de samenwerking in middels goed op gang geko men. Jongerencentrum „Het is nu een kwestie van wil len in plaats van moeten. Dat is een veel betere uitgangsposi tie." Een ander project waar de grootste beker naar huis, nadat de basisschool de Houttuijn uit Vlissingen met 2 tegen 1 was verslagen. De Goese Kohn- stammschool kampte om de derde en vierde plaats met de Zuidwesthoek, ook uit Goes. De Kohnstammschool won met 6- 0 en nam dus ook een beker mee. Uitslag Zeeuws kampioenschap zeventallen in Oostburg: 1Mo- welzijnstak aan werkt, is het opzetten van een stedelijk jon gerencentrum in het pand van Stichting Colours aan de Wijn gaardstraat. De Bruyckere zegt dat met de samenwerking een droom is uit gekomen. De rol van de gemeen te is volgens haar niet gering ge weest. „Zij hebben optimaal gebruik gemaakt van de moge lijkheden die er zijn." Er is ech ter nog een wens: het betrek ken van een gezamenlijk pand. Nu zitten de verschillende on derdelen van de organisatie verspreid door de stad. Verge vorderde plannen voor een nieuw onderkomen zijn er nog niet. zaïek, Oost-Souburg; 2. Win gerd, Goes; 3. Voorhoute, Kruiningen; 4. Regenboog, Oostkapelle; 5. Canisius, Zuid- dorpe; 6. Klim Op, Dreischor; 7. Korzack, Middelburg, De uitslag bij de meisjes was: 1. Lichtboei, Westkapelle; 2. Openbare Basisschool, Bres- kens; 3. Willibrordusschool, Zoutelande. door Famke van Loon DIRKSLAND - Het Van Weel- Bethesda Ziekenhuis in Dirks- iand gaat Zuid-Afrikaanse kin derartsen aantrekken om de af deling kindergeneeskunde te versterken. Per 1 juli zal de eer ste arts aan de slag gaan. De di rectie van het ziekenhuis streeft uiteindelijk naar 'drie tot vier' eigen, fulltime kinderartsen. Net als veel andere ziekenhui zen in Nederland, zoals de Stichting Oosterscheldezieken- huizen in Goes en Vlissingen, kampt ook het Dirkslandse hos pitaal met een tekort aan kin derartsen. K. van Kralingen, di recteur patiëntenzorg, vertelt dat zijn ziekenhuis op dit mo ment één specialist en 'een waarnemers-peloton' tot zijn beschikking heeft voor de kin dergeneeskunde. Deze bezet ting maakt cle afdeling kwets baar, mede vanwege het beroep dat op deze kleine groep artsen gedaan wordt. Wervingsacties in Nederland en België ten spijt is de ziekenhuis directie er tot nu toe niet in ge slaagd de afdeling uit te brei den. Naast het tekort aan deze arsten op de arbeidsmarkt speelt de grootte van het zieken huis het bestuur parten - een klein team brengt meer werk op onregelmatige tijden met zich mee. Het aankondigde vertrek van de enige kinderarts, dit na jaar, noopt het Dirkslandse hos pitaal tot actie. Want ook het sa menwerkingsverband met Medisch Centrum Rijnmond Zuid (MCRZ) kan dit dreigende gat niet opvullen. Gezien de af stand tot het eerstvolgende vol waardige ziekenhuis vindt de directie een op volle kracht draaiende afdeling kinderge neeskunde voor Goeree- Overflakkee 'onmisbaar'. Samenwerking Het Van Weel-Bethesda Zieken huis heeft zijn hoop gevestigd op het aantrekken van specia listen kindergeneeskunde uit Zuid-Afrika, Een weg die eer der dit jaar ook werd bewandeld om het team van Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen te ver sterken. De eerste Zuid-Afri kaanse kinderarts, Singh uit Pietermaritzburg, begint op 1 juli in Dirksland. Naast de sa menwerking met het MCRZ wordt hij bij zijn werk vaktech nisch ondersteund door het Sophia Kinderziekenhuis en het Leids Universitair Medisch Centrum. Singh blijft voorals nog één jaar op Goeree- Overflakkee. Van Kralingen benadrukt dat daarmee het Dirkslandse pro bleem op de afdeling kinderge neeskunde niet is opgelost. Weliswaar kan Singh de ver trekkende arts vervangen, maar meer specialisten zijn nodig om de positie van deze groep te ver stevigen. „Ons streven is drie tot vier kinderartsen, die deels bij ons en deels in de grote centra in dienst zijn", aldus de directeur patiëntenzorg. Van Kralingen hoopt in 'de loop van de zomer' financieel de ruimte te krijgen om nog een kindergeneeskundig specialist uit Zuid-Afrika naar Dirksland te kunnen halen. MIDDELBURG - Het drinken van cola-vieux op de Goese straten lijkt geen probleem. Een 43-jarige man is daarvoor giste ren door de kantonrechter in Middelburg vrijgesproken. De man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd in juli vorig jaar in de Sint Jacobsstraat in Goes aangehouden met een glas in de hand, Cola-vieux, volgens de agent die de man een boete gaf voor het gebruik van alcohol in het openbaar. „Bier is bier, maar wie zegt mij dat het geen cola-rum, cola- bacardi of een gewone cola was?", vroeg officier van justitie J. Groen zich gisteren af. In het proces-verbaal van de agent stond dat hij het zag en rook, maar toch twijfelde de officier van justitie aan het verhaal. „Als hij zo goed kan ruiken, moet de desbetreffende agent maar speurhond bij de politie worden." Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout hoorde het aan en was wel enigzins verrast. „Toch is vieux alcohol, en normaliter wordt alchohol in het openbaar gestraft. Maar om nu te gaan discussiëren of het al dan niet cola-vieux was..." Hij sprak de man conform de eis van justitie vrij. Vreugde bij de spelers van de Kohstammschool uit Goes na het scoren van een doelpunt; het elftal werd derde in het Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal. foto Willem Mieras Mountainbiker Patrick Tolhoek wist de kinderen van kinderdagverblijf Knots te boeien met zijn verhaal over Liselotje die haar va der leert fietsen. foto Willem Mieras door Ingrid Huibers KRUININGEN - Zelf ver keersborden maken, een spe ciaal parcours fietsen en luisteren naar mountainbiker Patrick Tolhoek uit Yerseke die - hoe kan het ook anders - een boek over fietsen voorlas. De Nationale Voorleesdag stond gisteren in kinderdag verblijf Knots helemaal in het teken van fietsen. Liselotje krijgt een fiets is het boek dat leidster Janneke Westdorp van het kinderdag verblijf speciaal voor de ge legenheid heeft uitgekozen. Tolhoek leest het voorbeel dig voor en neemt ook de tijd om de kinderen de plaat jes te laten zien. Het verhaal gaat over Liselotje, die haar vader de koning, leert fiet sen. De kinderen liggen in een deuk. Vooral de passage waar in de koning zijn volk toont hoe goed hij al kan fietsen, vin den ze prachtig. 'Als iedereen gaat klappen, maakt de ko ning rare grappen', leest Tol hoek. 'Kijk nou uit', roept de koningin. Maar het is al te laat want de koning rijdt pardoes de vijver in'. Tolhoek, zelf vader van twee jongens van acht en elf jaar oud, heeft thuis geoefend. Hij slaagt er dan ook wonderwel in om de peuters te boeien. „Ik vind het heel leuk om met zo'n groep aan de slag te gaan", zegt Tolhoek, die zo'n ander half jaar geleden zijn profcar rière als mountainbiker beëin digde, „Ik volg tegenwoordig een opleiding voor activitei tenbegeleider, daar heeft dit voorlezen zeker raakvlakken mee." Stoppen Westdorp houdt enthousiast een zelfgemaakt stoplicht om hoog. „Als het rood is, wat moeten jullie clan doen?" „Stoppen", roept Hubrecht (bijna vier) zo hard hij kan. „En wat als het groen is?" „Hard rijden", zegt Jordin (drie) beslist. Op fietsjes, drie wielers, plastic tractoren en trapauto's leggen de kinderen een parcours af rond de zand bak. De meeste rechtsom, een enkeling onverstoorbaar te gen de stroom in. De Nationale Voorleesdag die dit jaar zijn negende editie be leefde, werd op verschillende scholen, kleuterscholen, peu terspeelzalen en kinderdag verblijven op de Bevelanden en Tholen gevierd. ZIERIKZEE - In het Stadhuismuseum van Zierikzee wordt donderdag 23 mei een bijeenkomst gehouden over oude boe ken. Drie antiquairs zijn van elf uur 's ochtens tot drie uur in de middag aanwezig voor een deskundige taxatie van waar devol geacht drukwerk uit particulier bezit. Ook bestaat die dag de mogelijkheid tot verkoop van boeken aan de anti quairs. Eén van hen, A. van der Steur uit Haaiiem, is gespecialiseerd op het gebied van oude prenten van voor 1900. De Ridderker ker W van Gent is deskundige op het gebied van oude bijbels. Zijn collega A, Molendijk uit Alblasserdam organiseert regel matig zelf veilingen, beurzen en taxatiedagen. ZIERIKZEE - Ridders en jonkvrouwen in Zierikzee is de titel van het programma dat tijdens de kinder-ridderdagen op 10, 17 en 24 j uli aangeboden wordt in het stadhuismuseum in Zie rikzee. Tijdens de ridderdagen voor kinderen mogen deze - onder begeleiding van museummedewerkers - een middel eeuwse schat zoeken, zwaarden bekijken, boogschieten, knutselen en ridderliederen zingen. Het programma is gepro duceerd door de Stichting Draken vuur. Eerder zag het er naar uit dat aan de kinder-ridderdagen na vier jaar een einde zou komen, maar op initiatief van het Stadhuismuseum gaan de dagen nu toch - zij het in afgeslankte vorm - verder. Kindei-en in de leeftijd van 6 tot en met 11 jaar kunnen zich melden bij het stadhuismuseum. KERKWERVE - Eerst had het een half-pipe moeten worden, later klonk de roep om een skatebaan en uiteindelijk is het een uitbreiding van het speeltuintje achter dorpshuis 't Zuudende in Kerkwerve geworden. De nieuwe speeltoestellen zijn het resultaat van de inspanningen van de Dorpsraad Kerkwerve en financiële steun van de gemeente Schouwen-Duiveland. De speeltoestellen worden woensdag 22 mei met enig feestge druis officieel in gebruik genomen. MIDDELBURG - De fietsroute door Dauwendaele wordt niet aangepast na opening van cle nieuwe fietstunnel onder het spoor. De gemeente Middelburg wil eerst onderzoeken hoe de stro men fietsers en brommers zich gaan ontwikkelen. De ver- keersgroep Dauwendaele had aangedrongen op het maken van een nieuwe route, door het plantsoentje bij de Dau- wendaelsestraat. Wethouder Luitwieler verwacht dat fietsers gewoon de oude route zullen nemen. De gemeente praat bin nenkort wel met de verkeersgroep over aanpassing van de verkeersborden. MIDDELBURG - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers en het Groen College uit Goes gaan samen het terrein rond het asielzoekercentrum in Middelburg aanleggen en onderhou den. Het terrein is niet alleen bestemd voor bewoners AZC, maar ook voor buurtbewoners. Asielzoekers worden actief betrok ken bij het werk. Dat werk maakt onderdeel uit van trajecten die ze kunnen volgen, onder andere in de groenvoorziening. Het plan voor dit project is opgesteld door studenten van het Groen College. van onze regioredactie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35