PZC Koole is Zeelands snelste Klaartje Zuiderbaan laadt accu op ADO Den Haag teleurgesteld in Human Middelburg wil met Ikonnikov hogerop 30 Atleet wint 3000 meter Eerste podiumplek Janse Broer en zus Van 't Westende zijn succesrijk Kermiskoers Axel lijkt weer op te bloeien Damsimultaan met Baljakin in Aagtekerke uitslagen Pannekoekhuisje nadert Hoondert agenda donderdag 16 mei 2002 door Eldridge Pentury DEN HAAG - ADO Den Haag heeft al ruim een week niets meer vernomen van Arjan Hu- man. De 23-jarige aanvaller heeft zich op 5 mei ziek gemeld en is sindsdien niet meer op de club verschenen. Trainer Rinus Israël spreekt van een raadselachtige situatie. „Op zaterdag 4 mei voetbalden we tegen VW en toen deed Arjan nog gewoon mee. Na die wed strijd heb ik nog met hem ge sproken en gevraagd of hij open stond voor een eventueel nieuw contract. Hij had er wel oren naar, mits het contract naar be horen zou zijn. Maar toen we zondag moesten trainen was Arjan er niet. Zijn moeder had de voicemail van Raymond At- teveld (assistent-trainer) inge sproken met de mededeling dat hij buikgriep had." Sindsdien heeft ADO Den Haag niets meer van de Middelburger gehoord. Israël: „Een buik griepje kan iedereen hebben, en misschien ligt-ie ook wel dood ziek thuis, ik weet het niet. Maar wat me tegen de borst stuit, is dat we geen reactie hebben ge kregen op de telefoontjes die vanuit de club naar Arjan zijn gepleegd. Als je buikgriep hebt, kun je volgens mij wel gewoon een telefoon vasthouden." Israël betreurt de afwezigheid van Human, want de selectie van ADO Den Haag kan de aan valler op dit moment best goed gebruiken. Vanavond speelt de eerstedivisionist, die aan kop gaat in poule B van de nacompe- titie tegen Excelsior. „We zitten in een belangrijke fase van de nacompetitie. We hebben een aantal geblesseerden en enkele niet-fitte spelers. Dat maakt het helemaal spijtig", aldus Is raël. Arjan Human, die volgend sei zoen bij zaterdag-hoofdklasser Hoek voetbalt, reageerde giste ren verbaasd. „Ik begrijp niet waar de commotie vandaan komt. Ik heb me ziek gemeld en ga pas weer naar ADO als ik me beter voel." doorSjaakSinke ZIERIKZEE - Niels Koole van Dynamica heeft in Zierikzee de Zeeuwse titel op de 3000 meter veroverd. Lange tijd liep hij in het gezelschap van Arjan Beije (Delta Sport), die in de laatste fase van de race moest afhaken. De 3000 meter was numeriek gezien het best bezette onder deel van de baanwedstrijden die mee tellen voor het avondbaan- circuit. Bijna twintig atleten gingen van start op sportpark Bannink. Meteen na de start maakte Arjan Beije er geen ge heim van dat hij op jacht ging naar de Zeeuwse titel. In zijn spoor volgden Mauricio Gonza les, Koole en Edwin Stolk (Flak- kee) vrij gemakkelijk. Koole nam na achthonderd me ter de kop over, waarna Gonza les en Stolk het tempo niet meer konden bijbenen. Eendrachtig samenwerkend werd de voor sprong van Koole en Beije steeds groter. Zeshonderd meter voor het einde versnelde Koole en was Beije gezien. Na negen minuten en 6,9 seconden was de Zeeuwse titel op de 3000 meter voor Koole. Karin Bastian (Dynamica) liep verrassend lang op kop bij de vrouwen, terwijl Marlies Kort (AV'56) zich lekker liet meedrij ven in een groepje mannen. In de laatste ronde moest Bastian haar inspanningen bekopen en pakte Kort de titel in tien minu ten en 10,3 seconden. Bert de Jonge (AV'56) verbeter de zijn pas gevestigde vetera- nenrecord op de discus: 42 meter en 86 centimeter. De werptrai- ner die gewoon voor de lol mee doet. won ook met afstand het kogelstoten. Arnout van Koeve ringen (Delta Sport) verbeterde op het hoogspringen zijn per soonlijk record met twee centi meter naar 1.92 meter. Ook de 100 meter werd door Van Koe- veringe gewonnen. Alex Ward (RKHAV) heerste als een vorst op de sprintnummers bij de jongens B. Op de 100 me ter had hij met 11,4 seconden bijna een seconde voorsprong op de concurrentie. Bart van lO-alingen nam de beide werp- nummers voor zijn rekening. Wouter van Caspel won de 800 meter in 2.10. Stefan Stokman stak bij de werpnummers jon gens C met kop en schouders bo ven de rest uit. Op de kogel liet hij 11.36 meter noteren en op de discus 36.22 meter. Jeroen van Belzen won bij de jongens A het hoogspringen. foto Pieter Honhoff door Sjaak Sinke BREDA - Leo Janse uit Yerse- ke heeft in de derde wedstrijd voor de Maple Skeelercup in Breda de derde plaats behaald achter de landelijke A-rijder Patrick Snijders en Herjan van den Heuvel. Patrick Snijders uit Haarsteeg nam al snel in de wedstrijd een beslissende voorsprong en reed solo naar de overwin ning. Kees de Goffau uit Rilland, die terug is gekomen op zijn be sluit te stoppen, nam Janse zo als afgesproken de laatste drie ronden op sleeptouw. Maar net voor de laatste bocht glipte Van den Heuvel uit Schijndel langs het treintje De Goffau- Janse. Janse bereikte daarmee voor het eerst in zijn skeelerloop baan het ereschavot. Oostbur ger Marco van der Meulen fi nishte op de zevende plaats, Kees de Goffau stelde zich te vreden met de elfde plaats. door Koen de Vries MIDDELBURG - Het was een opmerkelijk bericht waarmee de Middelburgse schaakclub begin deze week naar buiten kwam. Kort nadat het eerste team van de vereniging naar de landelijke derde klasse degra deerde, trok het de Russische grootmeester Vyacheslav Ikon nikov aan. „We hebben ambi ties, we willen graag hogerop", laat voorzitter Frans Rikumahu weten. Het aantrekken van Ikonnikov is om verschillende redenen op merkelijk. Ten eerste omdat de gemiddelde Zeeuwse schaak club, inclusief Het Witte Paard uit Sas van Gent dat bij de top van Nederland hoort, ieder dub beltje moet omdraaien om het hoofd boven water te kunnen houden. En ook omdat Ikonni kov met zijn rating van 2522 veel te sterk zal zijn voor zijn te genstanders in de derde klasse. Het bestuur van schaakclub Middelburg wilde zich niet neerleggen bij de degradatie van de hoofdmacht en stelde een zogenaamd plan van verster king op. Daarin staat dat het verloren gegane terrein zo snel mogelijk moet worden herwon nen en dat de club zelfs een vooraanstaande rol in de twee de divisie moet gaan spelen. Het bestuur heeft enkele spon sors warm gemaakt waarmee de plannen wellicht gerealiseerd kunnen worden. „De club heeft een financiële buffer en daar hoeven we niet aan te komen", verantwoordt Rikumahu zich. „En de contributie hoeft ook niet verhoogd te worden. Alle kosten worden betaald door en kele bedrijven. De ledenverga dering is afgelopen vrijdag daarom unaniem akkoord ge gaan met het plan." Volgens Rikumahu snijdt het mes aan twee kanten. Ikonnikov geeft op vrijdagavond training aan spelers van het eerste team, onder wie de talenten Willem Jan Pannekoek, Henrik Porte en Sven Stange, en aan andere, nog jongere talenten die in de hoog ste jeugdklasse van Nederland uitkomen. Op zaterdag zal de Rus Middelburg in competitie verband in de vaart der volke ren proberen op te stuwen. „We doen dit vooral voor de jeugd" stelt Frans Rikumahu. „We heb ben enkele talenten binnen de club en willen die graag houden Middelburg heeft voor komend seizoen ook Tycho Burgerhoff aangetrokken, een talent uit Goes dat in de derde klasse goed mee moet kunnen. Daarmee heeft Middelburg tien of elf spe lers die voor de acht plaatsen m het eerste team in aanmerking komen. Die heeft de ploeg wel licht ook wel nodig, mede omdat Ikonnikov slechts zes van de ne gen wedstrijden zal spelen Vyacheslav Ikonnikov is in Zee land geen onbekende. De 36-ja- rige broodschaker uit Perm is kind aan huis bij het Hoge school Zeeland schaaktoernooi dat jaarlijks in Vlissingen ge houden wordt. Hij heeft een ra ting van 2522 en staat daarmee 412e op de wereldranglijst. Ter vergelijking: hij heeft daarmee vier punten meer dan een natio nale topper als Genna Sosonko en twee meer dan Harmen Jonk man. NIJMEGEN - Op het 22e inter nationale Meijhorst-judotoer- nooi in Nijmegen hebben de Zeeuwse Judoka's het afgelopen weekend uitstekend gedaan. Sam en Tess van 't Westende en Dewi Schilleman grepen de titel in hun gewichtsklasse. Tess van 't Westende domineer de in haar finale tegen Roxanne Verhiest, scoorde eerst met een voetveeg een wazari om het ver volgens met een houtgreep af te ronden. Sam van 't Westende, die ingedeeld was in poule met 48 jongens, besliste zijn finale partij binnen enkele seconden met een o-uchi-gari. Dew Schilleman versloeg in haar eindstrijd Sanne Tubung met een armklemtechniek. Crum van de Linden werd derde. Op het Houvast-judotoernooiin Mierlo eindigden Sjors Ridders- ma en Robbin van de Bor allebei op de tweede plaats. AXEL - Wat is de slotdag van de Axelse kermis zonder wieler koers? Ondanks de tegenslagen gedurende de laatste jaren, met vooral een tegenvallende be langstelling van de zijde van de renners, weet het plaatselijke wielercomité onder aanvoering van voorzitter Kees de Kraker niet van ophouden. Onder het motto 'gewoon door gaan en zien te overleven; dan komen de goede tijden vanzelf weer terug' wordt dinsdag avond weer de traditionele ker miskoers gehouden. In ieder geval is secretaris Mi chel den Dunnen op voorhand al tevreden. Zo'n dertig coureurs hebben zich al ingeschreven. „En dat vinden we niet slecht. De laatste paar jaar kregen we bij de voorinschrijving veel minder aanmeldingen binnen." De organisatie rekent er op dat er op de dag van de wed strijd nog een aantal buiten landse renners op komen dagen. „We zullen ongetwijfeld een aantrekkelijk deelnemersveld hebben", verwacht Den Dun nen. Gelet op het selectieve parkoers en de voorlopige deelnemerlijst mag er weer een aantrekkelijke strijd verwacht worden. Cou reurs als districtstijdritkampi- oen Eric de Crom, Fran?ois Franse (winnaar in Kwaden- damme), Ruud Zijlmans (al drie overwinningen achter zijn naam), Rob Koole (winnaar in Wemeldinge), Heerko Gorter (al twee zeges behaald dit seizoen), Michel Rommers en Tom Cordes verschijnen in Axel aan de start. Davy Dubbeldam, Danny Sch- aut. Eric Vereecken en de plaat selijke favoriet Jos Celie zorgen voor de regionale inbreng. AAGTEKERKE - Damclub Aagtekerke houdt zaterdag ter ere van het zeventigjarig be staan een simultaan met Balja kin. Veertig dammers nemen het vanaf 12.00 uur op tegen de Wit- Russische topper. Onder de uit dagers bevinden zich onder an deren Zeeuws kampioen Cees Rijk, Bennie en Rinus Provoost en Jan van de Weteringh. Om 16.00 uur staat een receptie ge pland. Zeilster hoopt op goed resultaat in slotetappes Volvo Ocean Race door Koen de Vries TERNEUZEN - Het was even wennen voor Klaartje Zuiderbaan, toen ze vori ge week voor even terug naar Neder land kwam. Ze hoorde over de moord op Pim Fortuyn, maar wist nauwelijks wie die man was. En ook bij het afrekenen bij de kassa toonde ze zich onwennig. Voor het eerst betaalde ze met euro's. Sinds september vorig jaar bevaart Klaartje Zuiderbaan de wereldzeeën in het kader van de Volvo Ocean Race. Om energie op te doen voor de laatste twee etappes was ze even terug in Terneuzen. Gisteren vertrok ze alweer naar South ampton om daar met haar twaalf team genotes de boot op te halen die er door een containerschip is afgeleverd. In de laatste etappe, van Annapolis (VS) naar La Rochelle (Frankrijk), brak de mast en moest het team van de Amer Sports Too terug naar de dichtsbijzijn- de haven; Halifax in Canada. Het was een vreemde gewaarding. Tij dens de etappe van Auckland in Nieuw- Zeeland naar Rio de Janeiro in Brazilië, dwars door het diepe zuiden van de Zuidelijke IJszee, overwon het schip de zwaarste stormen en de hoogste golven. En nu, op het moment dat de Atlanti sche Oceaan zijn vriendelijkste gezicht liet zien, ging het fout. Bij een briesje van windkracht drie brak eerst de ver- staging (een kabel die de mast stabili seert) en vervolgens de mast zelf. Toen bleek dat doorvaren naar La Ro chelle onmogelijk was, leek het gedaan met de Amer Sports Too, het enige vrouwenteam in het veld van acht sche pen. „Er hadden al eerder schepen hun mast gebroken. Die waren op een con tainerschip naar de volgende vertrek plaats gevaren, waardoor ze aan de wedstrijd konden blijven meedoen. We wisten dat als onze mast zou breken, de Ocean Race voorbij zou zijn. Ons bud get was te klein om dat te betalen." Kustwacht „Toen de mast brak en bleek dat La Ro chelle veel te ver weg was, baalden we verschrikkelijk. We beseften dat het af gelopen was. Nadat een schip van de kustwacht ons door een storm van windkracht negen naar Halifax ge sleept had, kregen we echtereen mailt je van een sponsor. Hij zou ons schip op zijn kosten laten overbrengen naar Southampton. Dankzij de kustwacht en de sponsor zijn we er volgende week zondag gewoon weer bij." De mastbreuk vormde het dieptepunt in een lange serie van tegenslagen. In eerdere etappes werd de mast al eens beschadigd, raakte het roer onklaar bij een aanvaring met een haai, ontplofte het kooktoestel, ging de watermaker stuk en weigerde de generator alle Klaartje Zuiderbaan: „Ik ben één van de grootste en sterkste vrouwen van ons team, maar als je me naast de kleinste mannen van de andere teams zet, ben ik een dwerg." foto Peter Nicolai dienst. „We hebben veel pech gehad, maar ik weet niet of het meer of minder was dan bij andere teams. Je weet dat dit soort dingen er jammergenoeg bij horen." Ook qua resultaten gaat het de Amer Sports Too niet voor de wind. De ploeg finishte in allezes etappes als laatste. Natuurlijk is Zuiderbaan daarover te leurgesteld, maar ze erkent dat het bij nadere beschouwing niet vreemd is. „We hebben de kortste voorbereiding van alle teams gehad, we hebben het kleinste budget van allemaal, we heb ben de minste ervaring en de minste spierkracht van alle teams. Ik ben één van de grootste en sterkste vrouwen van ons team, maar als je me naast de kleinste mannen van de andere teams zet, ben ik een dwerg. En hoe kan je slimmer varen wanneer je de minste er varing hebt?" „En toch hebben we goed meegedaan, terwijl we tegen de wereldtop varen", vindt Zuiderbaan. „Zeker na de vierde etappe, van Auckland naar Rio de Janeiro, ging het goed. We voeren op weg naar Miami midden in het veld, zelfs voor de mannenboot van Amer Sports. Maar toen ging bijna alles ka pot. We konden ons onvoldoende con centreren op het zeilen. De helft van het team moest zich met andere dingen be zighouden. We werden laatste, vlak achter de Djuice." „In de etappe daarna waren we zeker zevende en misschien wel zesde gewor den wanneer iemand vlak voorde finish geen enorme fout gemaakt had. Er stond weinig wind en we misten een windvlaag De achterstand die we daardoor opliepen, konden we niet meer goedmakenIk was woedend, wit heet. Het was allemaal niet nodig ge weest. Gelukkig heb ik geleerd me op andere dingen te concentreren en bleef de stemming daardoor goed aan boord." Rustpunt Daarin ligt de belangrijkste taak van Klaartje Zuiderbaan tijdens deze Oce an Race. Ze moet eraan wennen, want als stuurman tijdens de matchraces op veel kleinere boten, bepaalde juist zij de strategie. „Ik ben het lang niet altijd eens met de beslissingen die worden ge nomen. Maar ik hoor niet bij de mensen die bepalen wat er gebeurt. Ik probeer de sfeer goed te houden aan boord en ben daar denk ik best wel goed in ge worden Ik maak geen grappen of zo, maar ben meer een rustpunt. Ook dat kost veel energie. Daarom vind ik het fijn om me even helemaal terug te trek ken wanneer we gefinisht zijn. Ik heb dan niet de behoefte om met mijn team genoten op stap te gaan In Terneuzen en omstreken laadde Zui derbaan de afgelopen dagen de accu op voor de laatste twee etappes. Ze vindt het een heerlijk ritme" zeilen, eten en slapen. En ze vindt het ook prachtig om ver verwijderd te zijn van de bewoonde wereld. Maar ze heeft ook ontdekt dat ze het geweldig vindt om weer in haar eigen bed te slapen Gisteren vertrok ze naar Southampton, waar de nieuwe mast op het schip wordt gezet. Daarna vaart ze met het team naar La Rochelle voor de start volgende week zondag van de etappe naar Göte- borg. Kort daarna wordt de raceafgelo- ten met de 'sprint' van Göteborg naar Kiel. „Die gaan we winnen", zegt Zuider baan lachend. Ze gelooft in een goede afloop, zeker als het weer meezit. „Het kan daar heel weinig waaien en dat is gunstig voor ons. Het zou een mooi af scheid zijn." Wat er daarna gaat gebeu ren weet ze niet. „De meeste van mijn teamgenoten weten al wat ze na de Oce an Race gaan doenIk weet het nog niet. Voor mijn teamgenoten ben ik een soort bespreekgeval. Misschien richt ik me wel op het matchracen op de Spelen in Athene. Ik denk dat we daar een goede kans maken op een medaille." Atletiek Zierikzee. Avondbaancircuit. Mannen, 3000 m: 1Niels Koole (Dynamica) 9.06.9, 2. Arjan Beije (Delta Sport) 9.13.4, 3. Mauricio Gonzales (Dynamica) 9.23.9. 100 m: 1. Arnout van Koeveringe (Delta Sport) 11.2 200 m: 1. Peter Oele (AV'56) 24 7. 800 m: 1. Pieter Jan Fioole (Flakkee) 2.06.3. Hoog: 1. Arnout van Koeveringe (Delta Sport) 1.92. Kogel: 1 Bert de Jon ge (AV'56) 12.55. Discus: 1. Bert de Jonge (AV'56) 42.86. Jongens A, 100 m: 1Erik de Waard (Delta Sport) 11.6 200 m: 1. Collin Kesteloo (Delta Sport) 24.1. Hoog: 1. Jeroen van Belzen (Dynamica) 1.60. Kogel: 1. Jeroen van Belzen (Dynamica) 11.17. Discus: 1. Jeroen van Belzen (Dynamica) 30.52. Jongens B, 100 m: 1Alex Ward (RKHAV) 11 4 200 m: 1. Alex Ward (RKHAV) 23.9. Hoog: 1. Wouter Saman (RKHAV) 1.65. Discus: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 34.73. Kogel: 1. Bart van Kralingen (Delta Sport) 12.92.800 m: 1Wouter van Caspel (Dynamica) 2.10.0. Jongens C, 100 m: 1. Arisden Hollander (Wielingen) 14.7. Kogel: 1. Stefan Stokman (AV'56) 11.36. Discus: 1. Stefan Stokman (AV'56) 36.22. 800 m: 1. Menno Tanis (AV'56) 2.22.8. Jongens D, 80 m: 1. Robert Paul de Roo (Scheldesport) 10.5. Ver: 1. Ro bert Paul de Roo (Scheldesport) 4.61. Discus: 1. Danny Goulooze (AV'56) 19.76. Kogel: 1. Danny Goulooze (AV'56) 8.59. 600 m: 1. Brian Boidin (RKHAV) 1.58.9. Vrouwen, 3000 m: 1. Marlies Kort (AV'56) 10.10.3, 2. Karin Bastian (Dynamica) 10.14.0, 3. Chantal Maat (Dynamica) 11.25.4.400 m: 1. Veerle Vermaire (Dyna mica) 1.05.9. 200 m: 1. Ellen Aper (RKH AV) 30.7. Meisjes A, hoog: 1. Wendy Doc- ters (Scheldesport) 1.50. Discus: 1. Vera Wisse (Dynamica) 34.32. Kogel: 1. Wen dy Docters (Scheldesport) 10.81Meisjes B, kogel: 1. Linda Visser (Dynamica) 12.08. Discus: 1. Linda Visser (Dynamica) 27.64. Meisjes C, 80 m: 1. Dominique Fluit (Delta Sport) 11.1. 150 m: 1 Lindy Mans (AV'56) 21.1. Ver: 1 Marlon Dek (AV'56) 4.97. Discus: 1. Marlon Dek (AV'56) 21.92. Kogel: 1. Marlon Dek (AV'56) 10 56. Meisjes D, 60 m: 1. Lieke Dekker (Delta Sport) 8.2. Ver: 1. Evianne van de Zande (Delta Sport) 4.26. Discus: 1. Evianne van de Zande (Delta Sport) 18.51 Kogel: 1. Evianne van de Zande (Delta Sport) 8.61. 600 m: 1. Aniek Aper (RKHAV) 1.53.8. Skeeleren Wemeldinge. Trainingstijdrit langs het kanaal door Zuid-Beveland. 4200 meter MIDDELBURG - Pannekoek huisje heeft de zeventiende race van de Zeeuwse bedrijvencom- petitie gewonnen. Het kartteam uit Dishoek steeg daardoor naar de tweede plaats in het tussen- klassement. Leider van de tussenstand, Hoondert uit 's-Heerhoek, moest de winst uit handen geven vanwege een haperende motor en werd tweede. Nummer drie van de rangschikking, Van Sta veren had eveneens te maken met pech en verspeelde daar door zelfs een podiumplaats. Technomarine kreeg zo de kans derde te worden in Middelburg. Ramon Kuipers van Panne koekhuisje realiseerde weder om de snelste rondetijd: 41,42 seconden. windop en 4200 meter windaf: 1. Andries Minderhoud 15.08 (8.21 - 6.47), 2. Kees de Goffau 15.14 (8.20 - 6.54), 3. Leo Janse 15.39 (8.36 - 7.03), 4. J. Nieuwenhuue 15.46 (8.40 - 7 06). 5 Rinus Wisse 16.38 (9.03 - 7.35). Sportprijsvragen Lucky Day: 08-09-17-20-25-28-32-38-3^ 45-47-50-56-61 -64-65-66-67-73-79. Ion der voorbehoud) Tennis Hamburg. Masters Series, mannen, 3,: miljoen euro. Tweede ronde: Haas (Du 7) - Schalken (Ned) 7-5 6-3, El Aynaoi (Mar/16) - Ferreira (ZAf) 7-6 6-3, Cans- (Arg/15) - Gonzalez (Chl) 2-6 7-5 6-0. Rc bredo (Spa) - Grosjean (Fra/10) 7-5 7-5 Mirnyi (WRu) - Moya (Spa) 7-6 7-6, Za baleta (Arg) - Johansson (Zwe/8)6-46-5 Novak (Tsj/14) - Mantilla (Spa) 6-2 6-0. Koubek (Oos) - Costa (Spa) 7-5 7-6, Fede rer(Zwi/11) - Ulihrach (Tsj)6-36-0, Kuer ten (Bra) - Pavel (Roe) 6-3 7-6. Rome. Vrouwen, 1,5 miljoen euro Tweede ronde: Clijsters (Bel/3) - b chowtseva (Rus) 6-3 6-2, Testud (Fra/8) Vakoelenko (Oek) 6-1 6-1, Dokic (Joe/6) Smashnova (Isr) 6-3 3-66-1. Pierce (Fra) Schnyder (Zwi) 6-3 1 -6 6-2, Panova (Rus1 Nagyova 6-0 5-2 opgave, Mauresmo (Fra/7) - Dechy (Fra) 6-1 7-5. Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi ME t/m 10 jaar: Tineke de Waal - Danielle Boogert 3-2 4-2; Chantal Brand - Cynthia Boogert 6-1 3-4; Melissa Schrier Atv nelous den Engelsman 6-2 4-2 MD t/m 12 jaar: Michelle Bijkerk/Stephanie Ou wens - Laura van Aalst/Céline Wandel? 0 8-0. ME t/m 14 jaar: Eva Ie Clercq - Mat leen den Engelsman 8-0 5-1; Marijke var Mastrigt - Tess Luijcx 5-2 6-3; Tess Luijc» - Nian der Weduwen 4-2 4-3. MD t/m 14 jaar: Marijke van Mastrigt/Eva Ie Clercq Melanie de Looze/Bianca Meyer8-010 0 ME t/m 16 jaar: Sabine Padmos - Berna dette Bijkerk 3-4 4-3. JE t/m 10 jaar: Quintus Jansen - Domen que van de Berge 7-3 3-5; Tommie Vroegop - Koen de Bruijn 4-5 7-2; Elroy van de Vlist - Peter Boks 5-16 1 JEt/ml2 jaar: Richard van de Berg - Robert Ja' Clarijs 5-1 5-2; Jeffrey Bongers - Sandt" Verseput 3-5 3-4. JD t/m 12 jaar: Maunce Frickus/Alexander Meyer - Jeffrey Bor gers/Tommie Vroegop 3-6 4-3. JE t/m 14 jaar: Pieter Boot B|orn Boot 5-0 7-0 Quinten Haze - Mark Polak 6-1 5-4; Joo Jan Simmelink - Quinten Meulblok7; 10 1. JD t/m 16 jaar: Pieter Boot/Thoma; Ie Clercq - Jos Frickus/Dennis de Look 10-0 8-0. Wielrennen Ronde van Italië. Vierde etappe Esch sur-Alzette - Straatsburg: 1 McEw* (Aus) 232 km in 5.37.13 (41,279 km uut 2 Cipollini (Ita), 3. Degano (Ita),4. Brown (Aus), 5. Petacchi (Ita), 7 Vierhout* (Ned), 66. Boogerd. Algemeen klasse ment: 1. Garzelli (Ita) 22.34.55, 2 Gwc (Ita) 0.09. 3. Verbrugghe (Bel) 0.19.4 minguez (Spa) 0 21,5. Kessler (Dui) 0 27 24. Boogerd 0 53 Vredeskoers. Zesde etappe. Oschac Riesa (ploegentijdrit): 1 Mroz-Tea1* (Pol) 34,9 km in 40.21. 2 Team Coast (Dui) 0.29,3. CCC-Polsat (Pol) 0 52,7. Ra bobank (Ned) 1.27. Zevende etappe Rifr sa - Hoyerswerda: 1. Mickiewicz(PoO- km in 1.59.07, 2. Aug (Est), 3. Trakse (Ned). Algemeen klassement 1 Prydzt» (Pol)25.01.10,2. Sosenka (Tsj)0.03,3.P< (Den) 3.11 donderdag1 gg| Voetbal Betaald voetbal. Nacompetitie, poule Volendam-Sparta, ADO Den Haag-Ex^ sior.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 30