Dauwendaeie houdt servicepunt Walchers succes in school voetbal PZC Dorpscafé wordt besloten club Vlissinger ontsnapt aan drie weken cel GGD begint strijd tegen gebruik drank en tabak scholieren Terneuzense dwingt postorderbedrijf tot uitbetalen geldprijs Primera in winkelcentrum neemt kleine postvoorziening over Geen nieuw fietspad Dauwendaeie Middelburger vernielt lamp AZC en school werken samen Nieuwe burgemeester Dirksland Taxatie oude boeken Diefstal uit auto Pasfoto's rBr-«eea<.ev«""t,e agenda Boete voor man die hindert bij arrestatie vriend donderdag 16 mei 2002 MIDDELBURG - De fietsroute door Dauwendaeie wordt niet aangepast na opening van de nieuwe fietstunnel onder het spoor. De gemeente Middelburg wil eerst onderzoeken hoe de stromen fietsers en'brommers zich gaan ontwikkelen. De ver- keersgroep Dauwendaeie had aangedrongen op het maken van een nieuwe route, door het plantsoentje bij de Dau- wendaelsestraat. Wethouder Luitwieler verwacht dat fietsers gewoon de oude route zullen nemen. De gemeente praat bin nenkort wel met de verkeersgroep over aanpassing van de verkeersborden. MIDDELBURG - Een 17-jarige Middelburger is dinsdag avond op het Groene Woud in zijn woonplaats aangehouden voor vernieling. Een voorbijganger had gezien dat de man in een tunnel de tl-verlichting had vernield en een stuk plexiglas mee wilde nemen. Hij belde de politie, die de jongen over bracht naar het bureau. Hij wordt doorgestuurd naar het Halt-bureau. MIDDELBURG - Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers en het Groen College uit Goes gaan samen het terrein rond het asielzoekercentrum in Middelburg aanleggen en onderhou den. Het terrein is niet alleen bestemd voor bewoners AZC, maar ook voor buurtbewoners. Asielzoekers worden actief betrokken bij het werk. Dat wei'k maakt onderdeel uit van trajecten die ze kunnen volgen, onder andere in de groenvoor ziening. Het plan voor dit project is opgesteld door studenten van het Groen College. DIRKSLAND - De gemeente Dirksland is op zoek naar een nieuwe burgemeester. Na ruim elf jaar als burgervader heeft de 63-jarige D. Boonstra besloten op 63-jarige leeftijd met pensioen te gaan en zijn ambtsketting aan de wilgen te han gen. De gemeenteraad heeft een profielschets opgesteld, met eisen waaraan zijn opvolger moet voldoen. Tot 13 mei hadden kandidaten de gelegenheid te solliciteren. Gemeentesecreta ris K. Blijenberg verwacht dat de Dirkslandse raad in de loop van juni de aanstellingsprocedure kan starten. De bedoeling is dat de nieuwe burgemeester per 1 oktober aan de slag gaat. ZIERIKZEE - In het Stadhuismuseum van Zierikzee wordt donderdag 23 mei een bijeenkomst gehouden over oude boe ken. Drie antiquairs zijn van elf tot drie uur aanwezig voor een taxatie van waardevol geacht drukwerk uit particulier bezit. Ook bestaat de mogelijkheid tot verkoop van boeken aan de antiquairs. Eén van hen, A. van der Steur uit Haarlem, is gespecialiseerd op het gebied van oude prenten van voor 1900. De Ridderkerker W. van Gent is deskundige op het ge bied van oude bijbels. Collega A. Molendijk uit Alblasserdam organiseert regelmatig veilingen, beurzen en taxatiedagen. TERNEUZEN - In de nacht van dinsdag op woensdag is aan de Churchilllaan in Terneuzen een auto opengebroken. Uit de auto werden twee portemonnees gestolen. Ook het front je van de autoradio was uit het voertuig verdwenen. Hoor Gerrit van Loon MIDDELBURG - Inwoners van de Middelburge wijk Dau wendaeie kunnen vanaf 1 no vember toch in het winkelcen trum terecht voor postzegels en strippenkaarten. Op dezelfde dag dat het postagentschap bij deBruna sluit, opent een servi cepunt bij de Primera even ver derop in het winkelcentrum. Dat heeft Postkantoren BV in Utrecht gisteren meegedeeld. De bedoeling is dat er ook een giromaat bij het servicepunt in de Primera komt. De eigenares van de Primera- vestiging, G. van Westende, wil de al voordat bekend was dat Vrijspraak na onduidelijkheid over cola-vieux MIDDELBURG - Het drinken van cola-vieux op de Goese straten lijkt geen probleem. Een 43-jarige man is daarvoor giste ren door de kantonrechter in Middelburg vrijgesproken. De man, zonder vaste woon- of verblijfplaats, werd in juli vorig jaar in de Sint Jacobsstraat in Goes aangehouden met een glas in de hand. Cola-vieux, volgens de agent die de man een boete gaf voor het gebruik van alcohol in het openbaar. ,,Bier is bier, maar wie zegt mij dat het geen cola-rum, cola-bacardi of een gewone cola was?", vroeg offi cier van justitie J. Groen zich gisteren af. In het proces-ver baal van de agent stond dat hij het zag en rook, maar toch twij felde de officier van justitie aan het verhaal. Kantonrechter B. Doorewaard Boekhout hoorde het aan en was enigzins verrast. „Toch is vieux alcohol, en nor maliter wordt alchohol in het openbaar gestraft. Maar om nu te gaan discussiëren of het wel dan niét cola-vieux was..." Hij sprak de man conform de eis van justitie vrij. het postagentschap in de Bruna sloot een servicepunt in haar zaak. Met een postagentschap zou ze haar klanten beter van dienst kunnen zij nTot begin dit jaar kon ze artikelen als postze gels en strippenkaarten ophalen bij het postkantoor in de Lange Noordstraat. Maar door een strengere regelgeving moet Van Westende haar postartikelen nu rechtstreeks van de hoofdvesti ging in Utrecht afnemen. Door een servicepunt in te richten kan ze meer bestellen. De Primera moet iets worden aangepast. De winkel moet vol gens Van Westende een klant vriendelijke uitstraling krijgen, die tevens duidelijk maakt dat er postartikelen verkocht wor den. Al een tijdje verkocht de Primera postzegels los van an sichtkaarten. Nu kunnen klan ten meer postzegels afnemen. Mensen uit de buurt zouden bij haar ook postpakketjes willen afhalen en achterlaten. Met de komst van het servicepunt kan dat. Het postagentschap in de Bruna verdwijnt op dezelfde dag dat het nieuwe servicepunt in de Primera komt. Eigenaar M. Ma- hassen benadrukt dat hij graag in de huidige toestand, dus als postagentschap, wilde door gaan. De verandering naar een servicepunt, zoals de hoofdves tiging in Utrecht hem wilde opleggen, ziet hij echter niet zit ten. R. van Katwijk, rayonma nager Zeeland van Postkanto ren BV, wil niet zeggen dat het goed uitkwam dat even verder op een nieuwe mogelijkheid voor een servicepunt ontstond. „Feit is dat mensen in de buurt gewoon verder geholpen kun nen worden", zegt de wat geïrri teerde rayonmanager. Doordat er een postkantoor in het winkelcentrum Dau wendaeie blijft, hoeven de buurtbewoners niet naar het postkantoor in de Lange Noord straat voor hun postzaken. In de wijk liggen veel bejaardenwo ningen. Een kleine 17.000 men sen zijn voor hun postzaken aangewezen op het huidige agentschap in het winkelcen trum. De finaleging tussen Theo Thijssenschool uit Vlissingen (met donkere hesjes) en de Golfslaguit Domburg. foto Ru ben Oreel van onze regioredacties WESTKAPELLE - De beste schoolvoetbalteams komen uit Walcheren. Na een dag school- voetbalfinales op verschillende plaatsen in Zeeland gingen De Mozaïek uit Oost-Souburg, Het Springtij uit Middelburg en De Lichtboei uit Westkapelle met de hoogste eer naar huis. Het zevental jongens van De Mozaïek uit Oost-Souburg was een paar maatjes te groot voor de concurrentie tijdens het Zeeuwse kampioenschap schoolvoetbal basisscholen voor jongenszeventallen in Oostburg. De Souburgse forma tie raasde over alles en iedereen heen. Alle partijen werden met ruim verschil in winst omgezet en niet met de kleinste cijfers want het werd achtereenvol gens 7-0, 2-1, 2-0, 4-1, 6-0 en 6- 0. Hetzelfde 'kunstje' hadden ze ook al geflikt tijdens de regiona le titelstrijd in Vlissingen. Ook daar wonnen ze alles wat er te winnen viel. Dit Zeeuws kampi oenschap zeventallen krijgt in tegenstelling tot de elftallen en de meisjesteams, die verder kunnen gaan tot en met het Ne- derlandsè kampioenschap, geen vervolg. De meisjes uit groep 7/8 van ba sisschool Het Springtij uit Mid delburg mogen zich de beste Zeeuwse schoolvoetbalsters noemen. Ze wonnen het Zeeuws kampioensschap meisjesvoet bal in Westkapelle waar alle winnaars van de regionale werkgroepen streden om een plekje in de landelijke voorron des. Het Springtij treedt 1 juni in Werkendam aan om de Zeeuwse trots te verdedigen. In een zonovergoten Wesselo- park in Kloetinge speelden tien jongenselftallen in twee poules van vijf om de hoogste Zeeuwse eer en een plaatsje in de dis trictsfinale in Werkendam. Het elftal van basisschool de Licht boei uit Westkapelle ging met de grootste beker naar huis, nadat de basisschool de Houttuijn uit Vlissingen met 2 tegen 1 was verslagen. De Goese Kohn- stammschool kampte om de derde en vierde plaats met de Zuidwesthoek, ook uit Goes. De Kohnstammschool won met 6-0 en nam dus ook een beker mee. Uitslag Zeeuws kampioenschap zeven tallen in Oostburg: 1 Mozaïek Oost-Sou burg, 2 Wingerd Goes, 3 Voorhoute Krui- ningen, 4 Regenboog Oostkapelle, 5 Ca- nisius Zuiddorpe, 6 Klim Op Dreischor, 7 Korzack Middelburg. De uitslag bij de meisjes was: l Lichtboei Westkapelle, 2 Openbare Basisschool Breskens, 3 Willi- brordusschool Zoutelande. doorGerrit van Loon MIDDELBURG - Een 20-jarige man uit Vlissingen is gisteren voor de kantonrechter in Mid delburg onsnapt aan drie weken gevangenisstraf. De man was eerder voor de rechter versche nen omdat hij zonder rijbewijs een ritje in een auto had gere den. De proeftijd die hij kreeg om het voorval niet weer te laten ge beuren was voor hem te lang. Vorig jaar juni werd de jonge man opnieuw betrapt toen hij in een personenauto van zijn vriend reed. De auto was boven dien onverzekerd. „Ik wilde effe de auto van mijn maat uitproberen", verdedigde de man zich gisteren tegen de of- ficier van justitie. „Ik ging er van uit dat alles in orde was en dat de auto verzekerd was. Na tuurlijk mag ik niet rijden zon derrijbewijs. Dat weet ik en dat heb ik ook eerder tegen de recht bank gezegd. Ik neem de schuld .volledig op me en stel zelf een redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée Koen de Vries (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl taakstraf voor", zei de man die een gevangenisstraf als het zwaard van Damocles boven zich zag hangen. De kosten voor een advocaat bij zijn zitting van gisteren kon hij niet betalen. Tot vetTassing van de officier van justitie J. Groen en kantonrech ter B. Doorewaard Boekhout was de verwachte raadsman gisteren nergens te bekennen. De verdachte had net zijn leven weer wat op orde. Zijn baas had hem zelfs een spoedcursus voor zijn rijbewijs aangeboden. Ver der had zijn baas een bewijs van goed gedrag meegestuurd om zo de kantonrechter te overtuigen dat een gevangenisstraf wel een erg zwax~e straf zou zijn. De Vlissinger kwam er uiteinde lijk vanaf met een taaksti'af van 70 uur en een boete van 280 eu- Advertentie deze maand foto - studio SCHUILWERVE Scheldestraat 42 Vlissingen 417244 door Inge Heuff ZONNEMAIRE - De viering van het 25-jarig bestaan van café d'Ouwe Smisse in Zonne- maire, was bijna ook de slui ting geworden. Maar door ac tie van een paar vaste klanten die met een nieuwe opzet kwa men, blijft het café behouden, zij het vanaf 1 oktober als een besloten club. En Zonnemaire is een galerie rijker. Wie d'Ouwe Smisse niet kent, weet bij binnenkomst niet wat hij ziet. Behalve enkele tafel tjes en de grote schouw waar vroeger de smid werkte, zijn er ook twee grote vitrines vol re plica's van motoren en het door Schultz gecreëerde hond je Snoopy. Er staat een grote jukebox en achter de toog rijen LP's. Aan de volgehangen mu ren ook foto's van uitbater Jo Linssen met coryfeeën als Pia Beck en Rita Reys. Muziek, daar draait het voox-al om bij Linssen. Jazz, pop, blues, fado, boogie woogie, veel muziek uit de ja ren dertig, veex-tig en vijftig. Gedraaid met een volume waar ook nog bij gepx-aat kan worden, „Tja, dit café is niet zo populair bij het grote pu bliek", stelt Linssen zelf vast. „Maar dat hoeft van mij ook niet. Het is een hobby." De hoofdstedelijke Shex-ry Bo dega stond hem voor ogen toen hij d'Ouwe Smisse opende. Maar alleen wijn en aperitie- ven schenken, zou waarschijn lijk te elitair zijn voor deze streek. Daax*om zijn er ook bie- Jo Linssen in zijn nieuwe galerie. ren en zwaardere alcoholische dranken te bestellen. Langzamerhand liep de be langstelling voor het café te rug. Nu komen er op de vrij dag- en zaterdagavond vanuit de verre omgeving voox-al de liefhebbers van 'zijn' muziek. Op de zondagmiddag wil een argeloze toerist wel eens bin nenwandelen. Maar op het eind van de afgelopen jaren moest er telkens geld bij om de kas kloppend te krijgen. En dus besloot de uitbater er na 2 5 jaar mee te stoppen. Daarop kwam een aantal vaste klan ten in actie. Zij verzonnen het idee van de besloten club. Van af 1 oktober kunnen alleen nog leden toegang krijgen tot het café. „Nou", zwakt Linssen af, „vaste klanten die hier alleen een paar weken in de zomer komen, kunnen wel via de zij deur naar binnen." De con tri - butiebijdragen leveren de ba sis waarop Linssen open kan blijven. „Ik ben toch wel blij dat ik niet dicht ga. Wat moet je dan?" Het 25-jarig bestaan wex*d ge- foto Pieter Honhoff vierd in wat nu zijn nieuwe hobby is: de naastgelegen wa genmakerij die hij heeft ver bouwd tot galei'ie, Linssen is zelf de eerste exposant. Aan de witte muren hangen vele jaren Zonnemaire en 25 jaar aan klanten van d'Ouwe Smisse, gevangen door de camera. Linssen weet nog niet wie de volgende exposant wordt. Wie belangstelling heeft, kan hem bellen. Maar eerst gaat hij met vakantie. Vanaf half juni kun nen belangstellenden de foto's in de galerie bekijken. I STHEEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 09.30 uur: Koersbal; MIDDELBURG - Kerksteeg 5, 14.00 - 15.00 uur: Tai Chi voor 50-plussers en mensen met chronische aandoeningen; Kerksteeg 5, 19 00 - 20.00 uur: Tai Chi voor beginners; Artemis Koudekerkse- weg 133,13.30 -15.30 uur: Training voor vrouwen die te kampen hebben met he vige emoties; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 09.30 uur: Peu- tergym van 2,5 tot 4 jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar, In- en Uitloop huis, Van Goghlaan 241a, 9.30 - 12.00 uur: Koffie contactochtend; Theo van Doesburgcentrum, 19.00 uur; bijeen komst Vlissingse Filatelisten Vereniging. door Rob Paardekam GOES - De GGD begint eind mei met een project dat scholie ren moet wijzen op de gevaren van alcohol en tabak. Basis scholen uit de gemeenten Goes, Reimerswaal en Borsele doen eraan mee. Het px-oject Genotmiddelen BV, zoals de GGD het heeft ge noemd, richt zich op leerlingen die de stap van basisonderwijs naar het voortgezet onderwijs maken. Dat zou het ideale mo ment zijn om voorlichting te ge ven, omdat kinderen op steeds jongere leeftijd gaan experi menteren met drank en tabak. Uit onderzoek is gebleken dat het vaak rond het twaalfde jaar is; precies de leeftijd waax-op de overstap naar de middelbare school wordt gemaakt. Veel jon geren die later problemen on dervinden, geven achteraf aan dat ze die overgang als breek punt ex-varen. Het project, waar ook het ZCAD bij betrokken is, bestaat uit drie activiteiten. De eerste vindt plaats op het moment dat scho- liei-en nog op de basisschool zit ten. Voor de leerlinge;® uit groep acht heeft podium 't Beest in Goes een zogeheten inspringtheater- productie opgezet. Het gaat om een interactieve toneelvoorstel ling, waarbij scholieren zelf het verloop van een scène en dus de afloop kunnen bepalen. In au gustus zijn er activiteiten op de Vlasmarkt en volgend jaar, als de betreffende leerlingen bx*ug- klassers zijn, krijgt het project een vervolg op de middelbare school. Volgens projectcoördinator Christine Dingemanse van de GGD doen er in eex*ste instantie twaalf basisscholen mee: vier uit elke deelnemende gemeente. „Omdat het de eex-ste keer is, hebben we bewust gekozen voor deze beperkte schaal", legt ze uit. Het gaat overigens om scho len van alle signatux-en. Bij suc ces woi'dt het project voortgezet en wellicht uitgebreid. Het pro ject is een onderdeel van het grotere project Preventie Mid delengebruik Oosterscheldere- gio. Daaraan doen alle gemeen ten in die regio mee. Het heeft als doel de px-eventie-activitei- ten op het gebied van het riskant gebruik van genotmiddelen te intensiveren. Dat het project Genotmiddelen BV maar in drie gemeenten wordt uitgevoerd, heeft ermee te inaken dat de rest de voorkeur geeft aan andere activiteiten uit het pakket. door René van Stee TERNEUZEN - De aankoop van een bio-artisjokkenkuur le vert de Terneuzense D. de Putter hoogstwaarschijnlijk bijna vijf duizend euro op. De rechtbank in Breda veroordeelde postor derbedrijf Silvana BV uit Venlo onlangs tot het betalen van dit bedrag. De Putter ontving van Silvana in mei 1999 een folder waarin haar een bio-artisjokkenkuur voor 66,95 gulden werd aange boden. Volgens het bijgesloten winnaarsprotocol zou zij ook aanspraak maken op een lede ren bankstel ter waarde van 6700 gulden, danwel de contan te tegenwaarde als zij de kuur zou kopen. „Ik reageer nox-maal nooit op dergelijke reclame", vertelt De Putter. „Dit keer bleek uit de tekst ondubbelzin nig dat ik een grote prijs had ge wonnen. Daai'om besloot ik de stoute schoenen aan te trek ken." Ondanks herhaalde brieven en verzoeken aan Silvana heeft de Putter bijna twee jaar na dato haar prijs nog niet ontvangen. Uit ergernis over deze gang van zaken en als protest tegen de niet aflatende stx-oom onge wenste reclame van soortgelijke prijzenfestivals besloot ze een jaar geleden gerechtelijke stap pen te ondernemen. „Ik besloot er een principekwestie van te maken", aldus De Putter die nog steeds vurig hoopt dat Silvana alsnog aan haar verplichtingen voldoet. In een eerder stadium was Sil vana al bij de kantonrechter in Tilburg veroox-deeld tot het uit- keren van de prijs. Het postox-- derbedrijf ging hiertegen in be roep. Silvana voerde bij de rechtbank in Breda onder meer aan dat De Putter de prijs niet kon krijgen omdat, in tegenstel ling tot wat uit het win naarsprotocol bleek, de trek king nog niet plaats had gevonden. „Een ander argu ment waarachter zij zich ver scholen, was het feit dat ze een illegaal kansspel organiseex-den en dus de prijs niet hoefden uit te keren. Uiteraard veegden de rechters deze argumentatie van tafel", licht advocaat S. Llach- mi uit Terneuzen toe. Inmiddels is de schuld van Sil vana aan De Putter en haar raadsman opgelopen tot bijna 5500 euro. Naast de hoofdsom van het bankstel zijn hierin on der meer ook de wettelijke ren te, buitengewone incassokosten en proceskosten begrepen. Llachmi is vastbesloten zijn aandeel en dat van zijn cliënt te innen. „We hebben nog nooit contact gehad met mensen van Silvana, maar voor zover wij hebben begrepen zit hun be stuurder in Duitsland. Als het moet gaan we het geld daar ha len", zegt hij. MIDDELBURG - Een 21-jarige Goesenaar kreeg gisteren een lesje van de kantonrechter in Middelbux-g. De man werd april vorig jaar aangehouden nadat hij een politieagent had gehin derd bij de arrestatie van een vriend. Dat gebeurde diep in de nacht op de Gx'ote Markt in Goes, een plek die bekend staat om het ve le uitgaansgeweld. De man ver klaarde dat hij alleen had ge vraagd naar het waai-om van de arrestatie. De officier van justi tie zei dat de politie helemaal geen verantwoording hoeft af te leggen aan de man. De politie agent had hem tot twee maal toe gesommeex-d weg te gaan. Toen de hij toch bleef aandringen, is hij aangehouden en mee naar het bureau genomen. Daar werd proces-verbaal opgemaakt en een bon uitgeschreven. Die had de man gisteren nog steeds niet betaald. Naar eigen zeggen hoorde hij, net zoals bij een an dere vriend van hem was ge beurd, een acceptgiro te krijgen. „Prachtig dat u op komt voor uw vriend. Maar als een agent enkele keren zegt 'bemoei je er niet mee', dan moet je wegwe zen. Een agent mag dat nu een maal zeggen", concludeerde de kantonrechter. „Wees blij dat we niet in een bananeni'eplub- liek wonen waar de politie ar restanten helemaal aftuigt of dat je de resten van het lichaam van de arrestant de volgende dag in de rivier opvist." De Goesenaar kreeg een boete van 170 euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 23