Baggerwerk gracht ligt weer stil 21 Voorlezen in 't Gasthuis is een feestje Nieuwland krijgt een park met speelvoorziening Krabbendijke schrikt van mogelijk geval van meningokokken Star-Warsgekte bereikt Vlissingen Uitvoerder werk in Middelburg in financiële problemen Smit-Tak bergt gezonken binnenschip Jaar cel wegens mishandeling zeeuwse almanak Pandadroom WALCHEREN donderdag 16 mei 2002 HnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - Het bagger- werk aan de Middelburgse bin nengracht ligt voorlopig weer stil. Het bedrijf dat de werk zaamheden uitvoert, Konijn EcoBaggertechniek, verkeert in financiële problemen. De on deraannemers hebben hun ma terieel inmiddels weggehaald. Aan het moederbedrijf van Ko nijn Eco, Van der Stoel Holding uit Haren, is vorige week sursé ance van betaling verleend. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden, de opdrachtgever, heeft de be windvoerder inmiddels ge waagd ervoor te zorgen dat het werk wordt afgemaakt. De fi nanciële gevolgen voor het wa terschap zijn gering. Alleen het Advertentie Tijdens werkzaamheden moeten treinen via een afwijkende route of dienst regeling rijden. Als er geen treinen kunnen rijden, zet NS bussen in. Houdt u rekening met een langere reisduur. Oen Haag C/HS-Leiden C 20 t/m 23 mei (Internationaal*) Rotterdam C-Dordrecht 19 t/m 23 mei Groningen-Roodeschool/Delfzijl 21 t/m 23 mei (NoordNed) Roermond-Sittard-Heerlen/ Maastricht Randwyck 21 t/m 23 mei Zwolle-Groningen 22 en 23 mei Meer weten? - Kijk op Teletekstpagina 754. - Kijkopwww.ns.nl. - Haal de folder aan een NS-loket. - Bel 0900 - 9292 0,50 p.m.). Bel 0900 - 9296 0,25 p.m.). Onze medewerkers staan u graag te woord, Advertentie Weken van het reisboek bij aankoop van een reisboek gratis de reisboekenalmanak WEG vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu Lente-uitjessoep en vegetarische aspergeschotel of asperges met gerookte zalm en ijs met aardbeien voor 11,50 of 9,- (vegetarisch menu) Annie M.G. Schmidtdag 10.30-12.00 uur Kijk dat is nou Annie 14.30-16.30 uur Meidengroep Geen paniek liedjes van Annie M.G. Schmidt kijk ook op www.drukkerijmiddelburg.nl Advertentie werk dat af is, is betaald. Wan neer en door wie het werk wordt afgemaakt, is nog niet duidelijk. ,,We zijn tamelijk machteloos", zegt woordvoerder A. van der Wel. Hij verwacht volgende week een antwoord van de be windvoerder. Volgens Van der Wel had het waterschap deze problemen niet kunnen voor zien. Het waterschap heeft het werk aan Konijn Eco aanbe steed toen dat nog een zelfstan dig bedrijf was. „Bij de aanbe steding wordt op allerlei financiële zaken gelet", zegt hij. Dat leek in orde, maar de situa tie veranderde toen Konijn Eco werd overgenomen door Van der Stoel. Er lijkt geen zegen te rusten op de werkzaamheden in de bin nengracht. Het baggeren begon een maand te laat omdat er ge bruik werd gemaakt van een nieuw systeem. Het was nodig om eerst de dikte van de sliblaag nauwkeurig te meten. Dat ge beurde met behulp van satellie ten. Half januari bleek dat het systeem niet goed werkte en werd het baggerwerk stilgelegd. In februari werd asbest in de baggerspecie aangetroffen. Er moesten extra veiligheidsmaat regelen worden getroffen, zodat er weer vertraging optrad. De binnengracht had eigenlijk vorige maand helemaal uitge baggerd moeten zijn. Het was de bedoeling om het gedeelte van de rechtbank tot aan de water toren voor de zomer af te heb ben. De gracht is nu voor onge veer een derde gebaggerd. Het is niet duidelijk aan te geven welk gedeelte af is, zegt Van der Wel. Er is namelijk eerst grof en daarna nauwkeuriger gebag gerd. Star Wars-fans bouwen een feestje terwijl ze in CineCity wachten op Episode HAttack of the Clones. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Ze zijn zich al sinds gis teren aan het voorbereiden voor Episode II: Attack of the Clones. De nieuwste Star Wars film is vanavond exclusief te zien in Vlissingen. Fans uit het hele land hebben zich in bioscoop CineCity verzameld voor de voorpremière. De echte première is om acht uur in Am sterdam. „Maar dat is een bobo-feestje", zegt Sven Damman van de fanclub Echo Base. „De echte fans zitten in Vlissin gen." Officieel mag de film pas morgen in Nederland worden vertoond, omdat hij vandaag eerst uitkomt in de Verenigde Staten. Voor Amsterdam en Vlissingen is een uitzondering gemaakt. Dat veel fans niet kunnen wachten is wel duidelijk. „Een heleboel bioscopen beginnen om één minuut over twaalf, dan is het de ze ventiende." Drie jaar geleden, toen de vorige Star Wars film, The Phantom Menace, uit kwam, was er een soortgelijk feestje in Vlissingen. „Er kan hier ontzettend veel", vertelt Damman enthousiast. „Daarom is Vlis singen zo leuk. Ze leggen ons geen stro breed in de weg. Dat is in de randstad wel anders. Ik denk niet dat we daar in een bioscoop hadden kunnen slapen." De fanclub heeft speciaal voor Vlissingen gekozen, omdat de bioscoop beschikt over een THX-geluidssysteem. „Veel fans willen het niet alleen zo goed moge lijk zien, maar ook horen." Bovendien heeft Sven een band met Vlissingen, hij komt er oorspronkelijk vandaan. Echo Base houdt de fans bezig, tot het grote moment daar is. Ze kunnen compu tergames spelen, documentaires bekij ken en natuurlijk Star-Warsspulletjes kopen. De traditie om voor de première van een Star-Warsfilm bij elkaar te ko men is ontstaan in Amerika. „Bij de eer ste film gingen mensen in de rij staan. Het was een enorme hype." Later ont stonden de 'line-ups', georganiseerde rij en. Het wachten op een kaartje werd ge bruikt om een feestje te bouwen. Dat Star-Warsfans niet wereldvreemd zijn, bleek gisteren bij de Vlissingse stembureaus. Een aantal fans had een kiezerspas aangevraagd om tijdens de 'line-up' te kunnen stemmen. foto Ruben Oreel De opbrengst van de voorpremière gaat naar de stichting Bio-kinderrevalidatie in Arnhem, die zich richt op begeleiding, verzorging, huisvesting, scholing en re validatie van gehandicapte kinderen. Kinderen van mytylschool De Sprienke uit Goes zijn vanavond te gast op het pre mièrefeestje. Attack of the Clones is de vijfde Star- Warsfilm. De serie begon in 1977 met A new hope. De volgorde van de films is wat verwarrend. Het chronologische verhaal begint met de vierde film, The Phantom Menace. Attack of the Clones is, hoewel het de vijfde film is die wordt uitgebracht, chronologisch gezien het tweede deel. De voorstelling van van avond is uitverkocht. De film is vanaf morgen te zien. WAARDE - Het wrak van de Er- tina, het binnenschip waarvan het schippersechtpaar Lint vlak voordat het zonk wist te vluch ten, zal door de firma Smit-Tak worden geborgen. Het bergingsbedrijf is van plan vandaag stroppen om de romp van het schip te schuren, zodat twee bokken het wrak van de bodem van de Schaar van Waar de kunnen trekken. Morgen ar riveert de eerste bok ter plaatse, waarna de bergers op zaterdag zullen proberen het wrak te kantelen. Dinsdag zullen de twee bokken tegelijk de Ertina lichten. De Ertina is 67 meter lang, 8,22 meter breed en steekt 2,5 meter diep. Het schip was geladen met kolengruis. Tijdens de storm in de nacht van maandag op dinsdag ging de la ding schuiven, waardoor het schip kapseisde. De Belgische schipper en zijn echtgenote konden zich ternauwernood met de reddingssloep uit de voe ten maken en werden vrij snel daarna opgepikt door een colle ga-binnenschipper. De Ertina was toen al gezonken. Door het schip eerst te kantelen wil Smit-Tak proberen de la ding kolengruis zoveel mogelijk mee terug naar boven te krijgen. De Ertina ligt niet in de hoofd vaargeul maar in de Schaar van Waarde, waardoor overigens ook nog wel wat scheepvaart verkeer gaat. Twee boeien geven de plek aan waar het wrak ligt. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Het is woens dag een beetje feest in verpleeg huis 't Gasthuis in Middelburg. Enkele kinderen tussen de zes cn twaalf jaar verzamelen zich daar voor de Nationale Voorleesdag. Ook tientallen bewoners komen naar het res taurant voor een uurtje ver maak. Op verschillende plekken in het land hebben kinderen gisteren voorgelezen aan ouderen en an dersom. In het restaurant van het verpleeghuis hangen Jip en Janneke-slingers op en schaart iedereen zich omstreeks half drie rond het podium met de mi crofoon. Zes mensen doen mee aan de wedstrijd die voor de vijfde keer in het verpleeghuis gehouden wordt. Ook lezen mensen voor zonder aan de wedstrijd mee te doen. Niet al leen de kinderen van basis school het Cypressenhof hebben een stukje voorbereid. Ook een bewoonster en medewerkers van de Zeeu wse Bibliotheek tre den op. Tussendoor zingt jong en oud samen liedjes als Ik zag twee beren en Kabouter Spille been. Gedichten De elfjarige Jorina Verbeek leest gedichten voor van Toon Hermans. Het zijn gedichten over eenzaamheid en onvoor waardelijke vriendschap. Be woonster F. Lippe, die zelf ook aan de wedstrijd meedoet, is ge roerd. Ze applaudisseert en zegt hardop dat het mooie gedichten zijn. Ze heeft het er zelfs even moeilijk mee. Maar al snel is er Pepijn Marinissen leest in de pauze voor aan mevrouw Wattel. een ander verhaaltje aan de beurt. De twaalfjarige Pepijn Marinis sen doet niet mee aan de wed strijd. Hij vindt het gewoon leuk om voor te lezen, Het gedicht dat hij voordraagt komt uit het boek Ziezo van Annie M.G. Schmidt en heet Drie meneren in het woud. ,Mijn moeder gaf me dit boek en ik heb toen dit gedicht uitgeko zen Ik vind het een grappig ver haal over hoe die drie deftige meneren in het bos beren tegen komen. Ik heb het een paar keer thuis gelezen en één keer hardop aan mijn moeder voorgelezen. Ik was net best zenuwachtig maar het ging wel goed Merel Verbeek van negen jaar, is de vijfde winnaar van wisselbe ker. Zij leest een stuk uit het boek Mathilda van Roald Dahl. Het fragment gaat over een man van wie de hoed is ingesmeerd door Ingrid Huibers KRABBENDIJKE - Veel ouders met kinderen op de gerefor meerde Julianaschool in Krab bendijke zijn geschrokken van de melding dat een leerlinge mogelijk met de meningokok- bacterie zou zijn besmet. Of het inderdaad om een geval van nekkramp gaat heeft de GGD niet kunnen vaststellen. „Er is een kweek gemaakt, maar die is mislukt. Dat gebeurt wel eens", zegt directeur V. Slenter van de GGD Zeeland. „Het zag er wel uit als een meningokok- kenbesmetting. Omdat het meisje meteen antibiotica is toegediend, heeft het maken van een nieuwe kweek geen zin." Het meisje is volgens A. Dekker, leerkracht aan de Juliana school, inmiddels stabiel. „Het gaat redelijk goed met haar. Ze reageert gelukkig op de medicij nen." Haar oudei's en de andere kin deren in het gezin hebben pre ventief een antibioticakuur voorgeschreven gekregen. Dat bleek voor de leerlingen van de Julianaschool niet nodig. „De kinderen hadden de afgelo pen twee weken vakantie", zegt Dekker. „Van de GGD hebben we begrepen dat het hooguit een week duurt, voordat een be smetting zich manifesteert." Brief Om ouders gerust te stellen heeft de GGD dinsdag al een brief onder de ouders verspreid. Die zijn desalniettemin onge rust. „Ik behoorlijk geschrok ken van het nieuws", zegt Nan- da Westerweele, rnoeder van twee kinderen van twee en vier jaar oud. „Nu ben ik extra alert. Zodra ik merk dat één van mijn kinderen koorts krijgt, ga ik naar de dokter." Ook vriendin Addy van Houte, haar kinderen zijn iets ouder, zeven en negen, is geschrokken van het bericht over de eventue le menigokokkenbesmetting. „Het komt nu wel heel erg dicht bij", zegt ze. Oma Tanny de Witte, die op vier kleinkinderen staat te wachten, zal blij zijn als ze straks alle maal zijn ingeënt. „Mijn doch ter vertelde dinsdag dat één van de kindjes hier op school mis schien nekkramp had, dan schrik je behoorlijk", zegt ze. „Ik vind het heel verstandig dat de kinderen allemaal worden ingeënt." De GGD is op dit moment druk bezig om locaties te regelen en roosters te maken voor de eerste vaccinatieronde die donderdag 20 juni begint. Dan worden alle kinderen van één tot en met vijf jaar en pubers van vijftien tot en met achttien jaar ingeënt. Bij die groepen is de kans op com plicaties bij een meningokok- kenbesmetting het grootst. Zo dra het vaccin beschikbaar komt en alle entlocaties bekend zijn, krijgen de kinderen een op roep thuis. Na de zomer worden de kinderen en pubers tussen de vijf en de vijftien jaar ingeënt. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 48-jarige vrouw uit Vlissin gen wegens poging tot zware mishandeling veroordeeld tot een jaar cel plus drie maanden voorwaardelijk. De Vlissingse sloeg 1 februari dit jaar de vriendin van haar ex- man met een hamer tegen het hoofd. Het slachtoffer kon haar woning uitvluchten toen de steel van de hamer brak. De vrouw liep als gevolg van span ningen in de relatiesfeer al lan ger rond met het plan om haar ex via zijn vriendin 'iets' aan te doen. Aan het slachtoffer moet ze 1148 euro schadevergoeding be talen. Daarnaast moet ze onder toezicht van de reclassering blijven. door Nadia Berkelder NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Aan de zuidkant van Nieuw en Sint Joosland komt een park je. Het moet de scheiding wor den tussen het dorp en akker landschap. In het parkje worden speelvoorzieningen voor jonge ren en kinderen gemaakt. Langs de hele Quarleshaven- straat komt een strook gras van bijna twintig meter breed met bomen. In het verlengde daar van, aan de kant van het Sport park wordt een wat groter park aangelegd. Daarin worden speeltoestellen geplaatst. Er komt een heuveltje met een glij baan erop, een klimtoestel en een wip. Voor oudere kinderen wordt er een sportveld van as falt gemaakt. Het 'veld' is ge schikt voor balspelen zoals bas ketbal en voetbal. Er is een groeiende behoefte aan speelvoorzieningen in Nieuw land, zegt een gemeenteambte naar. „In het dorp zelf is wel een speelplaats. Maar Nieuwland Zuid wordt de komende jaren bebouwd." Kinderen kunnen niet alleen spelen op de toestel len, maar ook op het gras van het parkje, dat kort gemaaid wordt. Het pad tussen de Quarlesha- venstraat en de Boomdijk, het 'dreefje van Davidse', wordt he lemaal verhard, deels met asfalt en deels met klinkers. Zo ont staat een nieuwe wandel- en fietsroute. Het parkje is onderdeel van de nieuwe wijk Nieuwland Zuid, waarvan het eerste deel inmid dels af is. Het groenplan is deze week gepresenteerd aan de be woners van het dorp. Het groen en de speelplaats vielen wel goed bij de bewoners, vertelt K. de Visser van de dorpsraad. Dat is anders voor het pad van de Molendijk richting de Quarles- straat. Dat pad, dat langs de huizen aan de Zeeburgstraat loopt, komt op een strook grond die in het bezit is van de gemeente. Als het aan de gemeente ligt, wordt het pad geasfalteerd. Aan weerszijden van het pad komt een hek. Aan de kant van de huizen wordt een heg geplant. Een deel van de strook is nu in gebruik door be woners. „Ze hadden die grond vroeger kunnen kopen", zegt de Visser. „Maar alleen als iedereen meedeed. Een paar bewoners wilden dat niet, dus ging het niet door." Nu zijn de bewoners van de Zee burgstraat bang voor verlies aan privacy en overlast van jon geren op brommers. Volgens De Visser heeft een aantal bewo ners aan de gemeente gevraagd het pad niet te asfalteren, maar er houtsnippers of grind op te leggen. „Maar dan kun je er weer niet met een kinderwagen of een rolstoel overheen. Ik denk wel dat dit een heet hangijzer wordt." De plannen liggen tot 3 juni ter inzage bij de gemeente. Tot die tijd kan schriftelijk worden ge reageerd. De gemeente hoopt nog dit jaar te kunnen beginnen met de aanleg van het parkje. foto Ruben Oreel met superlijm. Het is een vrolijk stukje. De bewoners moeten la chen. Het is niet de eerste keer dat Merel voorleest voor pu bliek. „En gisteren was ik nog op de radio", zegt ze. „Ook met dit verhaal. Toch had ik niet ver wacht dat ik zou winnen. Ik vond het verhaal over honden poep van die man van de biblio theek heel leuk. Maar ik ben wel blij dat ik gewonnen heb." De nieuwste attractie in De Efteling is niet geschikt voor mensen met hartklachten, noch voor hen die lijden aan epilepsie. In de driedimen sionale film over de droom van een pandabeer vliegen de kokosnoten je om de oren en reikt een sissende slang tot aan je neus. Maar er spat ook echt water in je gezicht als ijsschotsen afbreken en de banken zakken scheef als een boom met apen omvalt. De waarschuwing van de direc tie geldt echter niet voor klei ne kinderen. Voor hen blijkt de Pandadroom inderdaad geen medisch gevaar. Inte gendeel, de filmis zo levens echt dat ze er alledaagse han delingen in herkennen. Ter wijl dikke wolken stoom de zaal vulden, kraaide Imke vrolijk: „Het lijkt wel of ma ma in bad zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 21