Hulst wil scholieren beter spreiden PINKSTEROLDTIMERBEURS PZC Kuitaart borrelt van de initiatieven Midzomernacht in Sint Jansteen Paarse pracht Wethouder wijt flop koers van Hulst aan falen Wielercomité Uitslagavond in Terneuzen Bromfietser rijdt door na botsing Dronken Axelaar zonder rijbewijs GS-geld voor onderzoek economie Vrouw rijdt tegen lichtmast Basisscholen moeten kinderen uit andere wijk weigeren Rijdende Rechter verwerpt bezwaar buurman tegen zandhoopproject in Groede Kermis Ossenisse Rommelmarkt z O 12.00-18.00 10.00-18.00 10.00-18.00 Open tuindagen in Kapellebrug en Kuitaart TERNEUZEN - Vanavond woensdag 15 mei houdt de ge meente Terneuzen een uitslagenavond in het personeelsres- taurant van het stadhuis. Op deze bijeenkomst worden de voorlopige stemresultaten voor de Tweede Kamerverkiezin gen in de gemeente gepresenteerd. De bijeenkomst begint om 21.00 uur en is openbaar toegankelijk. Na afloop van de avond is voor alle aanwezigen de uitslag voor de gemeente Terneuzen op schrift verkrijgbaar. Belangstellenden kunnen vanaf donderdag 16 mei een exemplaar afhalen bij de recep tiebalie van het stadhuis. Tevens zijn de uitslagen dezelfde avond beschikbaar via de gemeentelijke website, www.ter- neuzen.nl. Om de speciale landelijke televisie-uitzending te kunnen volgenstaat in het personeelrestaurant een televisie toestel klaar. SINT-JANSTEEN - Op de Vrijheer in Sint-Jansteen is afgelo pen maandagavond een geparkeerde auto aangereden en be schadigd door een onbekende bromfietser. De eigenaresse had gezien dat rond half elf een bromfietser met een zwarte helm tegen haar auto was gereden en er vervolgens vandoor ging in de richting van de Inghelosenberge. De auto had scha de aan het achterlicht en de bumper. WESTDORPE - De Koninklijke marechaussee heeft maan dagavond op de Tractaatweg in Axel een 41-jarige man uit Axel aangehouden wegens verdacht rijgedrag. Uit een adem analyse bleek dat de man twee keer zoveel had gedronken als is toegestaan. Het was de tweede keer dat de man een glaasje te veel op had Bovendien reed de Axelaar zonder rijbewijs in een onverze kerde auto die niet apk-gekeurd was. Het voertuig werd in be slag genomen en de man moet zich voor de rechter verant woorden. OOSTBURG - De gemeenten Sluis-Aardenburg en Oostburg krijgen van de provincie Zeeland ruim 75.000 euro subsidie voor twee studies over de sociaal-economische structuur van West-Zeeuws-Vlaanderen. De ene studie richt zich op de de tailhandel in de vier belangrijkste centrumkernen in de regio (Sluis, Oostburg, Breskens en Cadzand-Bad) en moet duide lijkheid verschaffen over het noodzakelijk voorzieningenni veau voor de toekomst. Het onderzoek sluit aan op een soort gelijk project van de Kamer van Koophandel naar de detailhandel in heel Zeeuws-Vla anderen. Het tweede onder zoek spitst zich toe op de drie grote projecten die in West- Zeeuws-Vlaanderen in ontwikkeling zijn. Gedacht moet dan worden aan Sluis-aan-Zee, de herstructurering van Cadzand en de ombouw van de kern Breskens. Onderzocht wordt nu wat voor effecten deze projecten zullen of kunnen hebben op de sociaal-economische structuur van de regio. Beide onder zoeken kosten ruim 151.000 euro. De helft wordt bekostigd door de gemeenten. Het provinciebestuur is gevraagd de an dere helft voor rekening te nemen. Dat gebeurt nu. WESTKAPELLE - Een 39-jarige automobiliste uit de ge meente Veere is gisterochtend om tien uur tegen een lichtmast gereden op Prelaatweg in Westkapelle. Zij bleef ongedeerd. Haar auto en de mast liepen schade op. woensdag 15 mei 2002 Hoor Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst wil aansturen op een gebiedsafba kening tussen de drie basisscho len Sint Willibrordus, Nobel- horst en de Moerschans. Hierdoor kunnen leerlingen ge weigerd worden als ze les willen volgen op een school buiten hun eigen wijk. Wethouder P. Weemaes acht een dergelijke maatregel nodig om dat er nu bij een school lokalen bijgebouwd moeten worden, terwijl op een andere school nog plaats is. Volgens directeur R. de Nijs van De Nobelhorst voelt de Stichting Katholiek Onderwijs Hulst echter weinig voor ge biedsafbakening. Uit een onderzoek naar de her komst van leerlingen is geble ken dat een belangrijk deel van de leerlingen van de Nobelhorst en de Sint Willibrordus afkom stig is uit andere wijken. Dit speelt voornamelijk bij Sint Willibrordus, waar 20 procent van de leerlingen afkomstig is uit andere wijken. „Daar zitten ook kinderen uit de polder bij en daar zijn geen scholen", zegt De Nijs. „Daarbij kiezen ouders ook om praktische redenen voor een bepaalde school. Die staat misschien het dichtst bij de op pas, of bij oma waar ze tussen de middag gaan eten." Bij Sint Willibrordus moeten momenteel twee noodlokalen gebouwd worden om de leerlin gen te huisvesten. Een voorma lig handenax'beidlokaal werd al opgeofferd voor dagelijks on derwijs, maar door de toeloop van leerlingen is er wederom ruimtegebrek. De gemeente heeft berekend dat tot het jaar 2006 het leerlingenaantal op Sint Willibrordus zal toenemen, daarna neemt het aantal gelei delijk af. Hulst wil daarom twee noodlokalen bij de school bou wen voor een periode van onge veer tien jaar. Geen oren naar De gemeente heeft in een ge sprek met de Stichting Katho liek Onderwijs Hulst de huis vestingsproblematiek van Sint Willibrordus besproken. Tij dens dit gesprek werd ook stil gestaan bij de mogelijkheid de leerlingen evenwichtig te sprei den over de drie basisscholen en over te gaan op gebiedsafbake ning. De Nijs: „Twee jaar gele den zijn we ook al eens benaderd door de wethouder over ge biedsafbakening. Wij hebben daar geen oren naar. Wij vinden dat ouders zelf de keuze moeten hebben waar ze hun kinderen onderwijs laten volgen. Het gaat goed nu, waarom moet je dat veranderen? Als de gemeen te het echter per se wil, dan zul len we goede afspraken moeten maken." doorEdy de Witte SINTJANSTEEN - Het Midzo- mernachtfestival in Sint Jan steen is zaterdag 22 juni aan zijn eerste lustrum toe. Het festijn vindt plaats op het Martje van Wardje. Op het podium begint om 18.00 uur een playbackwedstrijd voor de jeugd. Om 20.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Hierna is het de beurt aan de zanger Hen- kie. Het tweede optreden komt van de Belgische zanger Luke Evans. Als klapstuk van de avond betreedt Kate Ryan het podium. Zij is bekend van de hits 'You are my love' en 'Scream for more'. De band Nightshift brengt muziek uit de jaren zeventig en tachtig ten ge hore. Het midzomernachtfesti- val krijgt een vervolg in de beide aan het Martje grenzende hore cagelegenheden. ZANDBERG - Paars mag dan politiek gezien op zijn laatste be nen lopen, daarbuiten gedijt de kleur nog wel degelijk, zoals dit veld vol orchideeën laat zien. Deze in het Zeeuws-Vlaamse land schap sporadisch voorkomende bloemensoort laat zich ter hoog te van de Vlaamse Kreek onder Zandberg in al haar schoonheid bewonderen. foto Wim Kooyman Volgens Weemaes is het juri disch toegestaan leerlingen op een school te weigeren en te ver wijzen naar een andere school in hun eigen wijk. Weemaes reali seert zich dat een dergelijk be leid niet van de een op de andere dag is gerealiseerd. „Het sprei- dingsbeleid moet in overleg met de stichting worden opgesteld en het bestuur van de scholen moet ervoor zorgen dat het in de praktijk wordt gebracht." De resultaten van het nieuwe be leid zullen pas op termijn zicht baar worden. Het is op korte ter mijn geen oplossing voor Sint Willibrordus. Daarom is de plaatsing van de twee noodlo kalen noodzakelijk. Finish Molentocht op zondag 19 mei. ca. 16.30 uur. Beursinschrijving kostenloos voor particulieren en handelaren die oldtimers te koop wensen aan te bieden. TOEGANG: 6,- p.p. Kind 2,50 ZEELANDHALLEN GOES INFO: 0113-221020 doorRené van Stee GROEDE - Kunstenaar Ben Moorman hoeft de zandheuvel in de tuin van zijn woning langs de rijksweg N61 nabij Groede niet te verwijderen. Dat besliste rechter Frank Visser van het NCRV-televisieprogramma De Rijdende Rechter gistermiddag tijdens studio-opnames in Hil versum. Het zogenaamde landschaps kunstproject, waarvan de zand heuvel onderdeel maakt, vormt al jaren een punt van twist tus sen Moorman en zijn buurman Ben Lagendijk, tevens kunste naar. Wat volgens de ene buur man (Moorman) kunst is, is volgens de andere buurman (Lagendijk) niet meer dan een hoop zand die hem grote hinder oplevert. Volgens Lagendijk staat het ge val dusdanig dicht op zijn erfaf- scheiding, dat hij niet meer met goed fatsoen aan de achterkant van zijn huis kan komen. De verhoging vernauwt de toch al smalle strook grond nog erger, stelde hij in oktober vorig jaar tijdens een eerdere zitting met De Rijdende Rechter in Schoon- dijke. Moorman verklaarde des tijds dat het weghalen of het verplaatsen van de zandberg niet aan de orde kon zijn, omdat het gevaarte in zijn visie deel uitmaakt van een groeiproces, dat in zijn atelier is gestart Rechter Visser stelde Lagendijk in het ongelijk. Volgens hem mag Moerman zijn eigen terrein gebruiken zoals hij zelf wil. „De zandheuvel hoeft niet verwij derd te worden, behalve dan het stukje dat over de erf grens heensteekt. Dat de gehele zand heuvel niet weg hoeft, heeft te maken met het feit dat j e je eigen terrein mag gebruiken zoals je zelf goeddunkt", aldus Visser in zijn vonnis. Hij droeg Lagendijk verder op de begroeiing tussen zijn perceel en het perceel van Moorman terug te snoeien. OSSENISSE - Ossenisse viert van zaterdag 25 tot en met maandag 27 mei kermis. De ac tiviteiten concentreren zich in het gemeenschapscentrum Hof ter Nesse. Zaterdag begint om 14.00 uur een kaarting bieden en jokeren, 's Avonds verzorgen de Lone Star Country Dancers om 20.00 uur een country-avond. Zondag komen de sportievelin- gen aan hun trekken. Allereerst wordt om 14.30 uur de boog ge spannen voor een schieting op de liggende wip. 's Avonds rollen vanaf 19.30 uur de bollen voor eengaaibolwedstrijd. Maandag houdt de gaaibolclub om 19.30 uur voor een afsluitende ker- misbolling. door Sheila van Doorsselaer KAPELLEBRUG - De familie Maas uit Kapellebrug houdt tot en met 15 okober elk weekeinde open tuindagen in hun tuin aan de Gentsevaart 117De tuin met de naam Taraxacum Urtica redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Pascalle Cappetti René van Stee René Hoonhorst Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Het afgelasten van wielerkoers de Ronde van Hulst, maandagavond, is geheel en al te wijten aan de onkunde van het organiserend Wieler comité. Dat stelt de Hulster wethouder B. Picavet (sportza ken). Volgens Picavet heeft het be stuur niet gezorgd voor vol doende en opgeleide vlaggenis- ten en zijn ze ook te laat naar de politie gestapt om de verkeers veiligheid te waarborgen. Na amper een half uur na de start werd eergisteren de wie lerkoers, verreden in de Hulster binnenstad, afgevlagd. De wiel renners stapten zelf af omdat er te veel auto's op het parcours rondreden. Deze automobilis ten trokken zich niks aan van de vlaggenisten die hen tegenhiel den. Voorheen werden er jaar lijks twee wielerkoersen gere den in Hulst en dat is sinds vorig jaar al teruggebracht naar een enkele koers. Was het renners- veld in voorgaande jaren niet al te groot, dit jaar verschenen er 37 wielrenners aan de start. Wat een mooie wielerronde moest worden, eindigde maandag avond in een strop. Het bestuur riep zelfs al dat de wielertraditie in Hulst nu definitief ten einde is. Picavet, vroeger zelf een ver dienstelijk amateurrenner, wijt de flop aan het Wielercomité zelf. „Ze moeten niet naar de ge meente wijzen, want wij verzor gen alleen de vergunning en de dranghekken. Goede wieler- comitees gaan al maanden van tevoren vergaderen om alles in orde te krijgen. Zo moet er ge zorgd worden voor voldoende vlaggenisten, die ook opgeleid kunnen worden naar de richtlij nen van de politie. Ook moeten en afspraken gemaakt worden met de politie, en dan niet een paar dagen van tevoren, zoals ik hoorde, want dat is echt te laat." De Wijkraad Hulst Binnenstad is niet rouwig om het mogelijke einde van de wielertraditie. „Je kunt het niet maken de binnen stad compleet af te zetten en tegen bewoners, die naar huis willen, te zeggen dat ze pech hebben en niet naar huis kun nen rijden", zegt secretaris J. Steenbergen. „Bij zo'n koers kun je de binnenstad niet in of uit. Schandalig! Laten we wel wezen, zoveel belangstelling is er niet meer voor. Het is passé." Steenbergen kan het wel begrij pen dat automobilisten hun ge duld verliezen als een vlagge- nist ze tegenhoudt en dat ze uiteindelijk gewoon doorrijden. „Je moet toch gewoon naar huis kunnen, wat is dat nou?" Picavet weet uit eigen ervaring hoe de organisatie van het Wie lercomité in elkaar steekt. „Ik gaf jaren traditioneel het start schot, maar dat werd me meest al maar een paar uur van tevo ren gevraagd. Dan had die-of- die me daarvoor moeten bellen, maar die wist weer van niks en dacht dat een ander dat zou doen. Zo ging het. Dit jaar heb ben ze me niet eens gevraagd. Ik ben er toch maar naartoe ge gaan, maar het was blijkbaar niet nodig. Ze weten dat dit mijn^ laatste jaar in de politiek is. Ik had toch wat anders van het co mité verwacht." Picavet zegt het „ontzettend jammer" te vin den als Hulst een evenement als de koers verliest. „Het wordt tijd dat er een aantal bekwame mensen opstaat die de organisa tie overneemt en een kundig co mité vormt." GRAAUW - Tafeltennisvereni ging Sint Aloysius houdt zater dag 18 mei een grote rommel-, antiek- en curiosamarkt op de speelplaats van basisschool Sint Joseph in Graauw. Bij slecht weer wijkt de tafeltennis club uit naar het plaatselijke dorpshuis. Ook de fanfare de Scheldezonen uit Nieuw-Na- men verkoopt op 18 mei opge haalde tweedehands spulletjes uit bij de oefenlocatie de Schel- degalm. Hoewel veel automobilisten vaak met een noodgang door de buurtschap rijden, zouden de bewoners hun uitzicht nooit willen opgeven voor een rondweg. foto Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer KUITAART - De bewoners van buurtschap Kuitaart hebben zelf plannen ontwikkeld voor een speeltuin, een kinderboerderijtje en een klein woonwijkje. Gebleken is dat Kuitaart een gewild buurtschapje is om te wonen en de bewoners zetten de schouders eronder om het wonen in Kuitaart nog aan trekkelijker te maken Hoewel de buurtschap Kuitaart nog geen 250 zielen telt, borrelt het er van de initia tieven. De zeer actieve dorpsraad is gewend aan autonomie en heeft al heel wat voor el kaar gekregen. Zo was bijvoorbeeld het ma- trixbord ('U rijdt te hard') een initiatief van de bewoners zelf. De dorpsraad werkt nog steeds aan initiatieven om het dorp, in twee- en gesplitst door de drukke Hulsterweg, leefbaarder te maken. Hoewel veel automobilisten nog steeds met een rotvaart door het buurtschap rijden, zouden de meeste dorpelingen het uitzicht niet kunnen missen. Een rondweg was nooit gewenst. „Liever een beetje verkeer door de straten dan een uitgestorven dorp zoals Zaamslag nu", zegt M. d'Hont, voorzitster van de Kuitaartse dorpsraad. „Kuitaart is al niet zo groot en als er een rondweg zou ko men, zijn we niets meer dan een kampje. Dat is niet de bedoeling. Wij zijn al blij als er een aantal simpele verkeersmaatregelen ge troffen wordt." Een grote wens van de dor pelingen is de mogelijkheid tot nieuwbouw. Een perceel aan 't Dreefke, een zijstraat van de Hulsterweg, is in beeld om die wens in vervulling te laten gaan, met hulp van de plaatselijke aannemer. Meteen wordt dan ook gekeken of er ook een kinderboerderij kan komen en een speeltuin. d'Hont: „In bij na alle kernen van de gemeente Hontenisse zijn wel één of meer speeltuinen. Hier niet, en als het ergens onveilig voor kinderen is om te spelen, is het hier wel." Advertentie ZAT. N MAAN. 18 MEI 19 MEI 20 MEI uur uur uur 2000, is een hobbytuin met hoofdzakelijk sier-, geur- en medicinale kruiden. Vanaf half mei zijn ook zogehe ten pelargoniums, een collectie fuchsia's en veel exotische kuip- planten te zien. Een groot aantal lelies is nieuw en de tuin wordt verder verfraaid met ornamen ten als tuinbeelden, zinken ge- bruiksvoorwerken en rieten manden. De tuin van de familie Maas is elke zaterdag en zondag geopend van 10 tot 17 uur en verder na telefonische afspraak. De familie De Kloe uit Kuitaart stelt in het weekeinde van 8 en 9 juni de tuin open. De ruim vier honderd vierkante meter grote poldertuin aan de Molenstraat 3 is geopend van 10 tot 17 uur. De tuin bevat gemengde borders en een vijver met waterplanten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 41