Huisartsen bundelen krachten PINKSTEROLDTIMERBEURS Oppassen voor bus en vrachtwagen PZC Strandbrigade klaar voor Pinksteren Visser krijgt hengel terug van rechter Gordelactie verkeersveiligheid Blikje bier kost 115 euro Vrouw rijdt tegen lichtmast Rijverbod voor hardleerse man Bromfietser gewond bij botsing Boktoren draaien nu ook in zomer bij toerbeurt nachtdiensten agenda College handhaaft tijd parkeervergunningen Opa pleit vergeefs voor hardrijdende kleinzoon KERKWERVE - De verkeersveiligheidsorganisaties ROVZ en 3VO houden zaterdag 18 mei een actie tijdens de open pa- lingrookkampioenschappen in Kerkwerve. Op het terrein van kwekerij Langeraad aan de Weelweg wordt onder meer een gordelsimulator opgesteld. Het apparaat bootst uiteenlo pende verkeerssituaties na, aan de hand waarvan duidelijk wordt dat het dragen van een gordel levensreddend kan zijn Ook wordt nadrukkelijk gewezen op specifieke beveiligings middelen voor kleine kinderen. De simulator valt vanaf tien uur 's ochtends voor publiek te beproeven. De actie maakt deel uit van de gordelcampagne die deze maand in heel Zee land wordt gevoerd. MIDDELBURG - Het stelen van een blikje bier kwam giste ren in Middelburg een 39-jarige inwoner van Vlissingen op een boete van 115 euro te staan. Een duur blikje bier, daarover waren de politierechter en de officier van justitie het eens. Ook de Vlissinger vond dat hij 26 februari dit jaar een stom miteit had begaan door in zijn woonplaats bij Edah het blikje bier weg te nemen, terwijl hij geld bij zich had. „Het is in een opwelling gebeurd", zei hij. Het was vier jaar geleden djjj de man in aanraking was geweest met justitie. WESTKAPELLE - Een 39-jarige automobiliste uit de ge meente Veere is gisterochtend om tien uur tegen een lichtmast gereden op Prelaatweg in Westkapelle. Zij bleef ongedeerd. Haar auto en de mast liepen schade op. De vrouw reed over de Prelaatweg uit de richting van Westkapelle toen zij een auto voor haar wilde inhalen. Juist op dat moment week de andere auto, bestuurd dooreen 44-jarige vrouw uit de gemeente Vee- re, uit naar links. Om een aanrijding te voorkomen remde de 39-jarige. Ze botste daarbij op de lichtmast. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 29-jarige inwoner van Hoogerheide een jaar rijontzegging, 1500 euro boete enj;wee weken voorwaardelijke gevangenisstraf opgelegd voor twee keer dronken rijden. De geboren Tholenaar was 31 december vorig jaar in Poort vliet een gevaar op de weg, toen hij dronken zijn auto bestuur de. Een achteropkomende automobilist wist de drankrijder aan de kant te zetten en de sleutels uit het contact te halen. Daarna belde hij de politie. Uit het ademonderzoek bleek dat hij 495 microgram scoorde, ruim twee keer de limiet. Hij ver telde gisteren na zijn werk bier te hebben gedronken. Ruim een maand later ging hij 12 februari tijdens het carnaval opnieuw in de fout. De politie zag de Brabander slingerend rijden op de Oesterdam in Tholen. Na de aanhouding bleek dat hij drie keer de alcohollimiet (650 microgram) had over schreden. KAPELLE - Een zestienjarige bromfietser uit Kapelle is gis termiddag even na een uur gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de kruising Spaarlingsstraat, Bruelisstraat in Kapelle. De bromfietser reed over de Bruelisstraat en ver leende op het kruispunt geen voorrang aan de 55-jarige be stuurder van de auto uit de gemeente Kapelle. De bromfietser werd met beenletsel overgebracht naar het Goese ziekenhuis. woensdag 15 mei 2002 Hnor Marcel Modde RENESSE - De huisartsen praktijken in Renesse, Burgh- Haamstede en Brouwershaven- /Scharendijke gaan intensiever samenwerken. Met ingang van deze maand worden bij toer beurt nachtdiensten gedraaid. Niet alleen verlaagt dat de werkdruk, ook draagt het bij aan de duidelijkheid en een be tere bereikbaarheid voor inwo ners en toeristen in die plaatsen, aldus de Renesser arts J. Flach. De zomerregeling is in feite een voortzetting van de werkme thode die de Schouwse huisart sen er buiten het vakantiesei zoen op nahouden. In de wintermaanden heeft afwisse lend één van de drie praktijken nachtdienst. In mei werd ver volgens overgeschakeld op een vol-continudienst voor elke praktijk afzonderlijk. Daar stoppen de doktoren nu mee, legt Flach uit. „Het is een beetje vooruitlopend op de centrale huisartsenpost die er in de na bije toekomst moet komen voor h^pl Schouwen-Duiveland. Op zich is dit voor ons niks bijzon ders. Bijzonder is dat we al die jaren achtereen in de zomer 24 uur per dag in touw waren. Wie vanaf deze maand buiten kantoortijden aan de Schouwse kust een huisarts nodig heeft, wordt via een doorgeschakelde telefooninstelling automatisch verbonden met de dienstdoende medicus. Voor de zeven artsen uit de drie praktijken heeft dat als voordeel dat hen in elk geval een aantal nachten achtereen rust wordt gegund. Bovendien zijn er zo in voorkomende geval len altijd huisartsen achter de hand om bij te springen, aldus Flach. Deze dienstregeling gold 1 streekactiviteiten ZIERIKZEE - Nieuwe Haven, 9.30 uur: Af- vaart (bij goed weer) scholierentocht niet de Slavenkas; Vondelingsplaat 15, 20.00 uur: Informatie borstvoeding; al in Zierikzee en op Duiveland. De gezamenlijke Schouwse huisartsen hebben de gewijzig de opzet bekendgemaakt bij de recreatiebedrijven in de streek. In de brief worden de camping houders en hoteliers bovendien op het hart gedrukt hun gasten zo duidelijk mogelijk te infor meren over de gangbare lijnen in de Zeeuwse gezondheidszorg. Vroegtijdige inschakeling van de dienstdoende huisarts kan veel onnodig gezeul met patiën ten voorkomen, stelt Flach. ,,Er mag geen misverstand meer over bestaan dat het ziekenhuis in Zierikzee geen eerste-hulp- post heeft. Mensen moeten ook niet zelf lukraak naar andere ziekenhuizen in de omgeving gaan rij den. De kans is groot dat de betreffende specialist net op een andere locatie werkt dan ge dacht, of dat het bijvoorbeeld voor dat moment veel slimmer is om naar Dirksland te gaan in plaats van Goes. Een beroep op de huisarts voorkomt onnodig heen en weer gerij Vorig jaar overleed een Duitse toerist, nadat hij tevergeefs had aangeklopt op de gesloten deur van het ziekenhuis in Zierikzee. Het voorval gaf aanleiding tot een betere informatievoorzie ning vanuit de Stichting Oos- terscheldeziekenhuizen (SOR). De deurbel staat tegenwoordig in verbinding met een intercom systeem. Om verdere misver standen te voorkomen, is de aanduiding 'ziekenhuis' bij bin nenkomst van Zierikzee van de ANWB-borden gehaald. De SOR heeft vorig jaar folders verspreid waarin de situatie rond de voormalige kliniek wordt uitgelegd. Volgens een woordvoerster van de Raad van Bestuur is dat materiaal nog in voldoende mate aanwezig op de diverse campings en ziet het zie kenhuis geen aanleiding voor een herhaalde informatiever strekking onder toeristen. Secretaris E. Troost van de branche-organisatie Recron Schouwen-Duiveland spreekt die bevinding tegen. De enige informatie waarover de cam pings beschikken, is volgens hem de recente brief van Flach. Opluchting bij de scholieren van de Theo Thijssenschool: het verkeersexamen zit er weer op. foto Pieter Honhoff door Famke van Loon ZIERIKZEE - Het parcours door Zierikzee is bekend. Met klasgenoten en ouders is de rou te de afgelopen weken al ver schillende keren verkend. Toch is het spannend. De leerlingen van de basisschool staan er deze keer alleen voor. Ze moeten la ten zien dat ze de theorie van de verkeerslessen goed in de prak tijk kunnen brengen. „Bij een bocht keek ik te laat over mijn schouder. Toen kon ik mijn hand niet meer uitsteken", vertelt de 11-jarige Denize uit groep zeven van openbare ba sisschool Theo Thijssen. Ook haar klasgenoot Nathalie (11) geeft toe af en toe 'iets vergeten' te zijn. Maar een klein foutje daargelaten zijn ze tevreden over het praktijkverkeersexa- men dat nu achter de rug is. De leerlingen van Theo Thijssen en de christelijke basisscholen Jan Wouter van den Doel en Jo- han Louis de Jonge sluiten voor Schouwen-Duiveland de reeks verkeersexamens af. Kort voor de meivakantie hebben politie en verkeersveiligheidorganisa- tie 3VO praktijkexamens afge nomen in Nieuwerkerk en Burgh-Haamstede. Erg belang rijk, vindt M. Speelman, voor zitter van de afdeling Schou wen-Duiveland van 3VO, dat de scholieren die op het punt staan naar de middelbare school te gaan, niet alleen de verkeersre gels in theorie kennen, maar dat ook in de praktijk brengen. Dat de praktijk soms anders uit pakt dan de droge theorie in de lesboeken, heeft ook N. Leen heer van groep zeven zijn leer lingen op het hart gedrukt. „Dit is de regel, maar pas op; je eigen veiligheid gaat voor." Zo heb ben ook fietsers van rechts sinds vorig jaar voorrang, maar ze krijgen dat niet altijd van de au tomobilisten. Leenheer vindt daarom niet alleen de kennis van de regels en de verkeersbor den van belang, maar ook de 'houding in het verkeer'. „Ik heb daarom ook erg gehamerd op het vrachtverkeer en de bussen. Zien die jou wel op je fiets? Ik adviseer ze daar bij uit de buurt te blijvenZijn leerlingen keer den gistermorgen weer heel huids en tevreden terug op school. De oranje, genummerde examenhestjes verdwenen weer in de doos. Voor de leerlingen is het nog een paar dagen wachten of ze het praktijkdiploma in handen krijgen. Denize en Na thalie maken zich niet al te veel zorgen. „Ik denk dat het wel goed is gegaan." Finish Molentocht op zondag 19 mei, ca. 16.30 uur. Beursinschrijving kostenloos voor particulieren en handelaren die oldtimers te koop wensen aan te bieden. TOEGANG: 6,- p.p. Kind 2,50 ZEELANDHALLEN GOES INFO: 0113-221020 ZIERIKZEE - Het college van Schouwen-Duiveland houdt voorlopig vast aan een parkeer- vergunning tot half zes 's avonds voor de hele binnenstad van Zierikzee. Inclusief het Ha venkwartier. Volgens wethouder L. Geluk- Poortvliet (verkeer) ontbreekt de financiële onderbouwing voor verlenging en loopt de in voering voor 1 juli gevaar als de plannen worden aangepast. De gemeente zal de situatie in de eerste maanden na invoering van de parkeervergunningen met name in het Havenkwartier nauwlettend in de gaten hou den, zegt de wethouder toe. Mocht daaruit blijken dat met vergunningen tot half zes het parkeerprobleem niet is opge lost, dan zal het college zich eind oktober alsnog beraden op aanpassingen zoals verlenging van de tijden. Na lang wikken en wegen heeft de gemeente een plan gemaakt om de parkeerproblemen in de binnenstad van Zierikzee op te is voor bedrijven en bewoners beperkt vergunningen uit te ge ven, die net zolang geldig zijn als bezoekers moeten betalen: tot half zes 's avonds (op donder dag tot negen uur). Zodoende kan de tweede auto, waar bewo ners geen vergunning voor krij gen, na half zes gewoon gratis dicht bij huis worden gepar keerd. Geen oplossing Bewoners, met name uit het Ha venkwartier, zijn tegen dit deel van het plan gekant, omdat het volgens hen 'niks oplost'. Ook een meerderheid van de fracties in de commissie Ruimtelijke Or dening en Economische Zaken pleitte vorige week nog voor verlenging van de parkeertij den. Wethouder Geluk zegde naar aanleiding van dit com missie-advies toe te onderzoe ken of voor het Havenkwartier een aparte regeling kan worden bedacht. De invoering van de Zierikzeese parkeervergunnin gen wilde Geluk geen vertra ging laten oplopen. Grootscheepse aanpassingen zullen volgens de wethouder vertraging veroorzaken, omdat college en raad dan een nieuw voorstel moeten behandelen. „Veel mensen zitten erop te wachten dat de chaos minder wordt. Als bestuurder moet je een goede afweging maken, waarbij je naar meer burgers moet luisteren." Daarnaast ont breekt de financiële onderbou wing - verlenging betekent hogere controlekosten - van langere vergunningstijden. Tussentijd Het plan is eind oktober de eer ste evaluatie van het nieuwe systeem op tafel te hebben. In de tussentijd zal de gemeente de gang van zaken in het Ha venkwartier in het oog houden en de (financiële) consequenties van verlenging van de vergun ningen onderzoeken. Geluk: „Nu voeren we het zo per 1 juli in en houden we het scherp in de gaten. Op 29 oktober bekijken we het opnieuw en zullen dan bestuurlijk een afweging ma ken." redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111)454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet Wimpzc.nl 'ifcnl: web@pzc.nl door Inge Heuff ZIERIKZEE - AI pleitte de opa nog zo hard voor enige clemen tie voor zijn kleinzoon, kanton rechter A. Melens, die gisteren voor het eerst zitting hield in het nieuwe gemeentehuis, vonniste conform de eis. Voor 49 kilome ter te hard rijden op de provinci ale weg, kreeg de 23-jarige man uit Noordgouwe een boete van 343 euro en vier maanden voor waardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De kantonrechter vond het een onverantwoordelijke snelheid waarmee de gedaagde op 15 maart vorig jaar had gereden. Bovendien was hij ruim een half jaar eerder ook al beboet voor het rijden met een veel te hoge snelheid. „Het is mooi dat u hier voor uw kleinzoon komt pleiten, maar hij is een volwassen man die be ter zou moeten weten", meende de kantonrechter. De kleinzoon kon vanwege zijn werk niet op de zitting verschij nen en had daarom zijn grootva der gemachtigd. Deze hield een pleidooi ten faveure van de kleinzoon, die niet rookt of drinkt maar wel van snelle au to's houdt en er verschillende heeft. „Hij heeft eerder flinke snelheidsovertredingen be gaan", erkende de opa. „Maar inmiddels is hij zijn hobby aan het afbouwen." Daarom vroeg de grootvader om een beperkte boete als aanmoediging voor deze verbetering. Melens voelde daar niets voor. Hij vond dat een flinke geldboete meer effect heeft. Van het voorwaardelijke rijverbod moet de kleinzoon in principe geen last hebben, als hij zich aan de juiste snelheden weet te houden. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Een 41-jarige in woner van Kleve (Duitsland) verliet opgelucht de zitting van de kantonrechter in Zierikzee. Hij werd wel beboet omdat hij zich illegaal op een pijler van de Oosterscheldekering had be vonden, maar de aanklacht we gens illegaal vissen verviel. Bo vendien krijgt hij zijn in beslag genomen hengel terug. Drie verdachten waren opge roepen. Zij hadden in juni 2000 tegelijkertijd een proces-ver- baal gekregen voor het illegaal vissen vanaf pijlers van de Oos terscheldekering. Alleen de in woner van Kleve was komen op dagen. Hij verweerde zich door te stellen dat hij zijn hengel nog niet eens had opgetuigd toen de ze in beslag werd genomen. Bo vendien was het een hengel waaraan een rail, een soort op- windsysteem van de visdraad, en een haakje met een kunstvis kan worden bevestigd. Dus niet een werphengel waaraan een lijn met drie haken zat. Boven dien zei de man nooit een ac ceptgiro voor de boetes te heb ben ontvangen, waardoor hij nu op de zitting moest verschijnen. Tijdens de zitting bleek dat van het proces-verbaal niet veel deugde. Officier van justitie A. Flikweert trok daarom de aan klacht voor illegaal vissen in. Wel bleef staan dat de man zich niet op de pijler mocht bevin den. Uiteindelijk eiste Flik weert 100 euro boete voor dat laatste feit, vrijspraak voor het illegaal vissen maar verbeurd verklaring van de hengel. Dat laatste omdat het verboden is te vissen op de pijler, terwijl daar vaak grote bedragen mee wor den verdiend. Kantonrechter A Melens gaf de visser zijn hengel terug, omdat het illegaal vissen niet was bewezen. Verder von niste de rechter conform de eis. Om de tijd te verdrijven tot de echte drukte begint, heeft strandwacht Eddy van Well huiswerk meegenomen naar de reddingspost aan het eind van de Jan van Renesseweg. foto Pieter Honhoff door Piet Kleemans RENESSE - De reddingsposten staan weer op het Schouwen-Duivelandse strand. De laatste hand wordt gelegd aan de inrichting en het installeren van de boten. De strand- reddingsbrigade Westerschouwen maakt zich op voor het pinksterweekeinde, in de regel het drukste weekend van het jaar en de voorbode van het naderende toeristisch sei zoen op Schouwen-Duiveland. Op het Schouwen-Duivelandse strand staan drie reddingsposten. Bij strandover- gang De Rotonde in Westenschouwen staat de post waarmee het strandgedeelte tussen de veiligheidslijn van de stormvloedkering tot aan het Vuurtorenpad wordt bewaakt. De volgende reddingspost bevindt zich op het strand bij Renesse ter hoogte van de overgang naar de Wilheminahoeve; van daaruit wordt het strandgedeelte tussen het Vuurtorenpad en de Jan van Renesseweg in de gaten gehouden. De derde en laatste reddingpost staat bij de Jan van Renesseweg; de bemanning daar van houdt een oogje in het zeil op het strand tussen de Jan van Renesseweg en de inlaat- sluis van de Brouwersdam. De brigade be schikt over drie snelle boten, drie langza mere boten en een terreinwagen. Voor nood gevallen is een strandambulance beschik baar. Deze staat gestald in de brandweerka zerne in Burgh-Haamstede. De posten worden bemand door vrijwilli gers. Voor het komende seizoen staan er zo'n veertig - afkomstig uit heel Nederland - klaar. Plus zo'n achttien aspirant-strand- wachten. Voorzitter van de Strandred- dingsbrigade Westerschouwen Anke Tim- mers hoopt dat er daarvan minstens een stuk of vijftien overblijven. De gemeente Schouwen-Duiveland over weegt de bestaande reddingsposten te ver vangen door portocabins. De huidige on derkomens voldoen niet meer aan de wet op de arbeidsomstandigheden (Arbo). Dat de reddingsbrigade in elk geval nog dit seizoen moet doen met de eenvoudige houten ge bouwtjes op het strand deert Timmers niet. We hebben er niet echt problemen mee. We zijn eraan gewend." Dat neemt niet weeg dat Timmers wel wat wensen heeft. „Warm water zou wel prettig zijn, en wat betere kookgelegenheid. Maar zoals het nu is, is het ook goed te doen.Een nadeel van portocabins vindt Timmers het ontbreken van een overnachtingsmogelijk heid. Zij hoopt dat het overnachten in de reddingsposten op het strand ook in de toe komst mogelijk blijft. „Daar hebben we tij dens het voorjaarsoverleg met de gemeente op aangedrongen, omdat dat toch een van de dingen is die het vrijwilligerswerk voor de strandreddingsbrigade aantrekkelijk maakt." Vooralsnog maakt Timmers zich weinig zorgen over de toekomst.,De plannen staan nog in de kinderschoenen. Het moet nog he lemaal worden uitgewerkt en is voor ons nog ver weg. Voorlopig concentreren wij ons op het komende zomerseizoen." Advertentie ZAT. ZON. MAAN. 18 MEI 19 MEI 20 MEI 12.00-18.00] 10.00-18.00 10.00-18.00 uur uur uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 35