top 10 Blut maar gelukkig Pinkpop eventjes anders sheryi crow zieiioos 2i7 1 Cooper overrompelt Skidmarks lekker fris A-ha bij de tijd woensdag 15 mei 2002 1. Brainpower - Dansplaat(4) 2. Missy Elliott - 4 My People (3) 3. K3 - Toveren (1 4. Billy Crawford - Trackin' (2) 5. Christina Milian - When You Look At Me (9) 6. Ali G Ft. Shaggy - Me Julie (6) 7. Shakira - Whenever Wherever (5) 8. Ronan Keating - If Tomorrow Never Comes (19) 9. Mad'house - Like A Prayer (7) 10. Marco Borsato - Zij (39) 11. Red White Crowd - Put Your Hands Up For Pierre (15) 12. Belle Perez Jody Bernal - Me& You (8) 13. Jive Jones - Me, Myself I (13) 14. 'Nsync Ft. Nelly - Girlfriend (10) 15. Lenny Kravitz - Believe In Me (12) 16.DjTiesto- Lethal Industry D 1) 17. David Charvet - Leap Of Faith (21) 18. Fat Joe Ft. Ashanti - What's Luv? (29) 19. Mary J. Blige - No More Dra ma (17) 20. Sarah Connor - From Sarah With Love (16) 21 Gigi D'agostino - The Riddle (14) 22. Carel Kraayenhof - Adios No- nino (18) 23. Sophie Ellis-Bextor Murder On The Dancefloor (37) 24. Brooklyn Bounce - Born To Bounce (22) 25. M-Kids Funky Monkey (25) 26. Enrique Iglesias - Escape (20) 27. Usher - U Turn (28) 28. Celine Dion - A New Day Has Come (26) 29. Within Temptation - Mother Earth (47) 30. Busta Rhymes - Break Ya Neck (23) 31. Ja Rule Ft. Ashanti - Always On Time (24) 32. J. Lopez Ft. Ja Rule - Ain't It Funny (Remix) (27) 33. Kate Ryan - Desenchantee (54) 34. R. Kelly - The World's Grea test (30) 35. Aquagen - Hard To Say I'm Sorry (32) 36. Band Zonder Banaan - Rock& Roll!31) 37. Tweet Ft. Missy Elliott - Oops (Oh My) (38) 38. P.O.D. - Youth Of The Nation (34) 39. The Dandy Warhols - Bohe mian Like You (36) 40. Henk Damen - Ik Droom M'n Hele Leven Van Jou! (49) 41. Britney Spears - I'm Not A Girl, Not Yet A Woman (33) 42. Within Temptation - Ice Queen (35) 43. Rank 1 - Awakening (42) 44. Marilyn Manson- Tainted Lo ve (48) 45. Galleon - So I Begin (67) 46. Anastacia - One Day In Your Life (43) 47. Di-Rect - Inside My Head (46) 48. The Isley Brothers - Contagi ous (41 49. Marco V - Simulated (40) 50. Bombi -1 Go To Rio (De Janei- ro) (64) 51. Shaggy - Hope (44) 52.4 Strings - Take Me Away (In to The Night) (45) 53. Ferry Corsten - Punk (57) 54. Moby - We Are All Made Of Stars (58) 55. The Calling - Wherever You Will Go 51) 56. Hulagirl - Hands Up (75) 57. E-Life - KJ.T.A. (Bring It On) (53) 58.4 Non Tops - The Whole World In Our Hands (63) 59. Mental Theo - Stars 2002 (-) 60. Silkstone - Ready (70) 61. Rosemary's Sons - Shine (52) 62. Westlife - World Of Our Own (56) 63. Breeezze Feat. Dj Peran - Out Of My Life (-) 64. A1 - Caught In The Middle (62) 65. Linkin Park - Crawling (55) 66. Sylver - In Your Eyes (65) 67. Dj Sammy Yanou Ft. Do - Heaven (59) 68. Grad Damen - Hallo Ik Hou Van Jou (50) 69. Royce Da 5'9' Ft. Eminem - Rock City (60) 70. Chaos - Niet Teveel (-) 71. Blof - Mooie Dag (91 72. Destiny's Child - Nasty Girl (61) 73. Rammstein - Mutter (69) 74. Rene/Glennis/Sylvia - Good bye (A Love Triangle) (81 75. Romeo - When She Smiles 05) 76. De Zingende Fresia's - Sla Je Arm Om Me Heen (-) 77. Pink (10/5) - Don't Let Me Get Me (-) 78. Sheryl Crow - Soak Up The Sun (76) 79. Lloyd - Droomvrouw (90) 80. X-Press 2 - Lazy (79) 81.1 Giant Leap Ft M. Jazz/R - My Culture (66) 32. A-Ha - Forever Not Yours (-) 83. Jewel Standing Still (84) 84. Guus Meeuwis - Leve Het Le ven (83) 85. Natalie Imbruglia - Wrong Impression (85) 86. Beverley Knight - Shoulda Woulda Coulda (86) 87. Symphonic - Bolero (-) 88. Darren Hayes - Insatiable (88) 89. Blaf-e/auweflu/s (87) 90. Skik - Dankjewel Voor De Zon (89) 91. David Usher - Black Black Heart (93) 92. Giorgia - E Poi (98) 93. Van Morrison - Hey Mr. Dj (-) 94. Henk Westbroek Evenbeeld 02) 95. Sarah Bettens - Someone To Say Hi To (-) 96. Bellefire - All I Want Is You (-) 97 Amanda Marshall - Every- body's Got A Story (99) 98. Ozark Henry - Sweet Instiga tor (97) 99. Shyfx 8c Tpower Ft. Di - Shake Or Body (-) 100 Lieke - Get Your Shit Together (-) Pinkpop 2001. foto's Sanne Linssen/GPD Pinkpop is en blijft het festival van de door blanke jonge kerels gespeel de gitaarrock. Toch zijn er ook op de 33ste editie hier en daar optredens die aantonen dat er nog meer muziek op de wereld bestaat dan door wit te, welgestelde, Engelstalige jongeren gespeelde rock. Tijd om te kijken wat dit jaar blijft en afwijkt in Land graaf. De snelle dancebeats van het Limburgse Supergroover openen zaterdagavond in de 3FM-tent de komende editie van Pinkpop. Die eer is niet aan hun stijl te danken, maar aan de traditie dat de winnaar van de Limburgse popprijs Nu of Nooit traditioneel het Landgraafse festival mag inluiden. Pinkpop is en blijft nog altijd het evene ment waar elektrische gitaren domineren. Met de optredens van de Britse rockband Bush en de Ameri kaanse geestverwant Live haakt Pinkpop op de openings zaterdag al rap weer bij de gi taartraditie aan. Tien jaar na dat grungelegende Nirvana geschiedenis heeft geschreven, is het geluid van deze sterk ver wante formaties voor Land graaf nog niet verbleekt. Toch verliest de weltschmerz van de in sjofele houthakkers hemden gehulde grungef anaten het anno 2002 in de hitlijsten al weer van de nu-metal; het genre dat beukende gitaarstormen mengt met door hiphop beïn vloede zang. Vorig jaar was Limp Bizkit de grote exponent van het genre, ditmaal is het System of a Down dat maandag de hoofdavond op het noord podium mag afsluiten. Zondag past Alien Ant Farm bij de nu- metalrage, zaterdag is dat het Amerikaanse P.O.D. Het Nederlandse After Forever biedt zaterdag donkere, melodi euze gothic-metal van eigen bo dem, in het spoor van de in Landgraaf ontbrekende ziels verwanten op vleermuizenge- bied Within Temptation. Hier klinkt hoge vrouwenzang van zangeres Floor Jansen tegen de achtergrond van tamelijke bombast. Het is allemaal wat ruiger en heftiger dan de nette, gevoelige liedjes die Heather Nova even later op het zuid-po dium brengt. Met de dance van het Britse duo Groove Armada als afsluiter in de tent, zou je even bijna denken dat je op het Dance Valley-festival verzeild was geraakt, maar niets is min der waar. De Pinkpop-zondag telt aardig wat vaderlandse bands voor een festival dat op het podium door gaans sterk Amerikaans en Brits is getint. Op het noordpo dium opent Racoon, een uit Zee land afkomstige, melodieuze rockformatie de dag. In de tent mag de Vlaamse singer-song- writer An Pierlé de aftrap ge ven. Na haar hartverscheuren de, smartelijke pianodebuut Mud Stories, verscheen dit jaar het nogal zoetsappige Helium Sunset. Veel van de eigenzinnig heid van de Vlaamse is verdwe nen nu ze met haar vriendje een bandje vormt. Andere Nederlandse acts zijn de Rotterdamse rapper E-life en de Haagse gitaarband Di-rect. De groep is het minder bekende broertje en de beschermeling van de Haagse Kane. Zoek de verschillen, want de grote broer heeft meegewerkt aan de com posities en speelt zondag zelf nog op het zuidpodium. Met het optreden van Def P Beatbus- ters is een avontuurlijke combi natie te verwachten. Def P is be kend van de Nederhopgroep Osdorp Posse en de Beatbusters spelen dampende ska. Wat zon en het feest is compleet. Wie later op de avond het rauwe silaarwerk wil ontvluchten, kan terecht bij het zuidpodium. Daar brengt Lamb uitManches- ter drum bass, terwijl Faith less uit Londen daarna met Vorig jaar werd het duotoilet in gebruik genomen. housepop het feest voortzet. Af sluiter in de tent is soulformatie Zero 7. Op het noordpodium mogen de in 1995 opgerichte Drop kick Murphy's de tijden van de punk laten herleven. Salsamuffin De maandag is nog de meest eenvormige Pinkpopdag. Af wijkend is de 'salsamuffin' van de uit Parijs afkomstige dui zendpoot Sergent Garcia die salsa, Cubaanse son, rock, reg gae en jazz mengt. Op het noordpodium brengt 's middags Morgan Heritage wat kleur op Pinkpop-podium. De band is opgericht door acht kinderen van reggaezanger Denroy Mor gan Ook het drie j aar geleden in Eindhoven begonnen Beef brengt reggae, maar dan met in vloeden van funk, ska en rock. De 29-jarige Amerikaanse R&B zangeres Macy' Gray mag begin van de avond een sensuele sfeer scheppen. Toch is de hoofddag in Land graaf het domein van gitaren en jonge kerels die niet al te veel uitstraling hebben. Op het zuid podium is Muse zo'n fletse for matie van dertien in een dozijn. De Britten van Gomez en van Starsailor mogen dan wel enige lof in de muziekpers hebben ge kregen, het is allemaal zo ont zettend vaak eerder gedaan en geweldig braaf. De tot coolste band van het jaar gebombar deerde Black Rebel Motorcycle Club van de Amerikaanse mu ziekpers al tot redder van de rock uitgeroepen, dus op Pink pop mag het viertal bewijzen dat het niet alleen maar over het paard heen is getild. Pinkpop legt op de maandag ook wat thuisaccenten. Daryll- Ann, zetelend op het Exonnec- ties heeft met het bekendere Deus op het noordpodium met artistiek gitaarwerk de festival gangers wakker te maken. Na tionale held is zondag het Haag se Kane. Zanger Dinand Woesthoff mag dan wel de uit straling van een aardige buur jongen hebben, laten we maar eens een keer trots zijn op een Nederlandse formatie die tot in het buitenland faam weet te verwerven. De Amerikaanse Je wel Kilcher mag drie dagen voor haar 28ste verjaardag het pu bliek vertederen met haar folk- achtige nummers. Omdat ze on langs een ongeval heeft gehad bij het paardrijden, wordt haar gitaarspel overgenomen door de band. Jaco Meijer Heb je eens eindelijk vakan tie en is het dan ook nog eens mooi weer, weet ik niet wat ik moet doen! Heb ik dat weer. Om nou heel de ochtend in bed te liggen met dat mooie weer vind ik ook niks, dus ik ga ik er maar eens uit. Op het gemakje ontbijten, beetje televisie kijken enzo.Is natuurlijk ook niks op de dinsdagochtend. Oké, dan maar weer naar boven, beetje achter de computer zitten, beet je heen en weer drentelen. Maar daar gaat de tijd ook niet snel mee. Gelukkig verveelt mijn zus zich ook, dus ik vraag aan haar of ze geen zin heeft om mee te gaan naar Vlissingen om te winkelen. Rond één uur pakken we onze spullen en gaan we op weg naar de bus. Dan komt natuurlijk nog de boot en dan nog een keer de bus. Ik heb besloten dat ik lek ker veel geld uit ga geven. Zo doende bij het eerste ivinkeltje zie ik een hele leuke tas. Nor- Site* maal denk ik dan: goh best mooi, hoe duur is ie9 Hmm, laat maar hangen.en ik loop weer verder. Nu denk ik: goh, best mooie tas, die wil ik wel hebben. En tien minuutjes later loop ik met mijn eerste aankoop verder. Al gamv duiken mijn zus en ik de volgende winkel in. Ik heb ondertussen al een aantal din gen bedacht die ik beslist moet hebben vandaag, dus daar kijk ik ook het eerste naar. We zien een heleboel leuke dingen, maar besluiten om eerst nog maar er gens anders wat rond te kijken en daarna zien we wel. We hadden besloten om de bus te nemen zo rond half vier, maar dat wordt nog maar een uurtje opgeschoven, want we zijn het nog lang niet beu. Aan het eind van de middag loop ik met ongeveer vijf tassen rond en ben ik totaal blut. Dan bedenk ik me nog dat ik nog moet betalen voor de bus en de boot... Gelukkig kom ik er net mee rond om de bus en de boot te betalen van al mijn kleingeld. Eenmaal op de boot ploffen we moe, maar met wel een hele leu ke middag net achter de rug, neer. Gelukkig is het mooi weer en kunnen we lekker buiten in het zonnetje zitten. Nu ik dit zo schrijf, bedenk ik me, dat ik de boot wel erg ga mis sen hoor. Ik weet niet precies waarom, het is niet echt heel bij zonder om met de boot over te gaan. Maar gewoon het idee dat je volgend jaar door die lange tunnel moet, of anders met de fiets over moet met een klein veerbootje.Dan heb ik liever de grote veerboot van de PSD, waar je even lekker kan zitten en genieten van het mooie weer. Ellen Stoffels Ze komen uit het Engelse Reading, zijn met z'n zes sen, noemen zich The Cooper Temple Clause en toerden vorig jaar met de populaire band Mu se. Hun muzikale achtergron den lopen uiteen van trance- rock, minimalistische folk en techno tot jazzrock en indiepop en hun debuutalbum See This Through And Leave is in Neder land nog niet opgepikt. Dat is best vreemd, want het is tot nu toe een van de meest overrom pelende en veelzijdige platen die dit jaar zijn uitgebracht. Overrompelend, omdat op geen van de elf songs iets aan te mer ken valt. Veelzijdig, omdat de band aan Muse, Oasis, Radio- head en sixties-psychedelica re fereert zonder te jatten en melo dieuze Britpop combineert met noisy rockgitaren, dancebeats, blazers en fluitende synthesi zers. Vaak ook nog in één num mer. Een aanrader voor de lief hebber van intense spacerock, hartverwarmende pop en vreemde combinaties daarvan Rob Broere The Cooper Temple Clause See This Through And Leave (Mor ning Records/BMG) Speelduur: 55.25 min. Sheryl zit op het strand, in een spijkerbroek met flower po- wer-bloemen en een rode bikini. Ze zingt liedjes bij de branding. Cliché, inderdaad. Zo zijn de fo to's in haar cd-hoesje en, veel er ger, zo is ook haar muziek. C'mon, C'mon staat vol ongeïn spireerde middle-of-the-road nummers. Zoetsappige roman tiek, misplaatste rock en opper vlakkig klinkend verdriet. Met 'All I wanna do' en 'If it ma kes you happy' bewees Crow dat ze aanstekelijke liedjes kan schrijven, maar nu heeft ze alle originaliteit verloren. Ruim een uur duurt het, en nergens weet Crow iets van gevoel op te roe pen, met uitzondering van 'Wheater Channel', waarin ze versterking krijgt van Emmy- lou Harris. Het overige is, met een gladde productie, zielloos gitaarspel, gelikte theatrale strijkers en een onbeduidende invalbeurt van Lenny Kravitz voornamelijk nietszeggend. En soms zelfs tenenkrommend slecht. Maaike Borst Sheryl Crow: C'mon, c'mon (A &M/Universal). Speelduur: 61.09 min. Ze hebben nog niet bij Barend Van Dorp gespeeld, maar verder gaat het de muzikanten van de Nederlandse band The Skidmarks erg voor de wind Vorig jaar werden ze 'beste live act' bi] de Grote Prijs van Nederland. Ze haalden het jour naal, trokken langs het clubcir cuit en vonden het gerespecteer de rootslabel Munich Records bereid om hun debuutalbum Come And Get It! uit te brengen En dat is een frisse plaat gewor den. Garage rock-'n-roll en punk vinden elkaar in dertien pakkende songs met een zware sixties-tic. De gitaren rocken, het orgeltje jankt. Rob Broere The Skidmarks Come And Get It! (Munich Records) Speelduur: 34.58 min. In de jaren tachtig was A-ha een van de belangrijkste sin gle-bands. Met juweeltjes als 'Take On Me', 'Stay On These Roads' en 'Cryin' In The Rain' behaalden de Noren wereldwijd grote successen. De comeback in 2000, met het album Minor Earth - Major Sky, was voor de grote aanhang enigszins teleur stellend. Het album was muzi kaal een schot in de roos, maar een stuk experimenteler en min der toegankelijk dan het eerdere werk. Op Lifelines is het oude gevoel weer terug, ondanks de - mede door Madness-producer Clive Langer vormgegeven - ei gentijdse productie. De heldere zang van Paul Waaktaar-Savoy valt als vanouds in de smaak, vooral in het Beatles-achtige 'Afternoon High' en de catchy single 'Forever Not Yours'. Life lines is een door en door ver zorgde, bij vlagen uitstekende, popplaat. Martin Groenewold A-ha: Lifelines (Warner Music). Speelduur: 61.34 min. 1Celine Dion - A New Day Has Come (1 2. Marco Borsato - Onderweg (2) 3. Carel Kraayenhof - Tango Royal (7) 4. K3 - Teleromeo (3) 5. Frans Bauer - Live In Ahoy 2001 (10) 6. Volumia! - Het Beste Van Volumia! (4) 7. Barbra Streisand - Ultimate Collection (5) 8. R. Williams - Swing When You're Winning (8) 9. Shakira - Laundry Service (6) 10. Blof - Blauwe Ruis (12) 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 27